کاهش ده درصدی تعداد دانش آموزان ایرانی

کاهش ده درصدی تعداد دانش آموزان ایرانی

تعداد دانش آموزان برای اولین بار به زیر 14 میلیون نفر رسیده است

یک میلیون و 200 هزار دانش آموز کلاس اولی  سه شنبه 31 شهریور به مدرسه رفتند و  روز بعد 13 میلیون و 500 هزار دانش آموز ایران سر کلاس های درس حاضر شوند.

بنابر گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، تعداد دانش آموزان مدارس امسال نسبت به سال گذشته ده درصد کاهش یافته است

تعداد دانش آموزان در سال گذشته 14 میلیون و 500 هزار نفر بود که بنابر آمار جدید یک میلیون نفر کاهش یافته است.

بنابر آمار جدید، در سال جاری 5 میلیون و 700 هزار نفر در مدارس ابتدایی، سه میلیون و 300 هزار نفر در مدارس راهنمایی و سه میلیون و 900 هزار نفر در مدارس متوسط به تحصیل مشغول خواهند شد.

مقایسه این آمار با تعداد دانش آموزان سال گذشته نشان می دهد که تغییری در تعداد دانش آموزان مدارس ابتدایی حاصل نشده اما تعداد دانش آموزان مدارس راهنمایی و دبیرستان کاهش یافته است.

میانگین کاهش هر مقطع تحصیلی در دوره های راهنمایی و دبیرستان حدود یکصد هزار نفر است.

دلایل این کاهش روشن نیست ولی برخی کارشناسان بر این باورند که برخی از دانش آموزان بعد از گذراندن دوره های ابتدایی ترک تحصیل کرده اند.

اگر این اتفاق در آموزش و پرورش ایران افتاده باشد حدود یک میلیون دانش آموز در یک سال اخیر تحصیل و مدرسه را رها کرده اند.

بنابر گزارشها، از مجموع دانش آموزان ایرانی، ده میلیون نفر در شهرها و تنها 3 میلیون و 500 هزار آنها در روستاها زندگی می کنند.

گفته می شود ترک تحصیل دلیل کاهش تعداد دانش آموزان است

آموزش و پرورش ایران به لحاظ نیروی انسانی بزرگترین وزارتخانه ایران است و یک میلیون و 100 هزار نفر کارمند و معلم دارد. تامین هزینه های مدارس و حقوق کارمندان این وزارتخانه از مشکلات سالهای اخیر دولت است.

سال گذشته وزارت آموزش و پرورش با کسری بودجه هنگفتی روبه رو شد و دولت ناچار با اجازه مجلس بخشی از بودجه عمرانی را در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار داد تا هزینه های خود را تامین کند.

عمده مدارس ایران دولتی است و مدارس غیر دولتی سهم کمی در سیستم آموزشی بر عهده دارند.

از مجموع دانش آموزان ایرانی، یک میلیون و 150 هزار نفرشان در مدارس غیر انتقاعی درس می خوانند.

این وزارتخانه بعد از رشد سریع جمعیت در سالهای 1360 به شدت زیر فشار قرار گرفت و بعد از آن مدارس دو شیفته و شیفته راه افتاد اما بعد از چند سال از رشد جمعیت کاسته شد.

در آن سالها حتی جمعیت دانش آموزی به بیشتر از 18 میلیون رسید اما در اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 خورشیدی جمعیت دانش آموزان به دلیل کنترل رشد جمعیت رو به کاهش گذاشت.

در چند سال گذشته میانگین دانش آموزان ایرانی بیشتر از 14 میلیون نفر بوده و این اولین باری است که تعداد آنها تا این حد کاهش پیدا کرده است.

bluestar - ایران - تهران
نسل ما جاده صاف کن بود. در همه مقاطع از مدرسه بگیر تا دانشگاه و شغل با کمبود روبرو بودیم. حالا هم که باید باتوم بخوریم تا این فسقلی ها مشکلات ما رو نداشته باشند. بهشون حسودیم میشه. کاش 17- 18 سالی دیر به دنیا آمده بودم
جمعه 3 مهر 1388

پیامبر عشق - ایران - تهران
جناب bluestar - ایران - تهران. ظاهراْ تاریخ را نخوانده ای که قبل از دنیا آمدن شما چند هزار نفر اعدام و تیرباران و شکنجه و دربدر شدند تا شما در همین حد هم بتوانید تحصیل کنید و شغل داشته باشید و امروز با اینترنت کار کنید. نیاز نیست به اون کوچولوها حسادت کنی ابتدا به نسلهای قبل از خودت بیندیش که چه خونها دادند تا امروز جوانان این مرز و بوم به این درجه از آگاهی برسند و دانشگاهها را تسخیر کنند. موفق باشی
جمعه 3 مهر 1388

Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن
فکر کنم عده کثیری ترجیح داده اند از اول مهر در آنطرف مرزها ادامه تحصیل بدن! بقیه هم برای گزران زندگی با این هزینه های سنگین مجبور به ورود به بازار کار شدن...
جمعه 3 مهر 1388

rasti - ایران - تهران
عزیزم جاده صاف کن چیه - ما در برهه ای از زمان با کثرت جمعیت مواجه بودیم که اینان به هر قسمتی که می رسیدند با مشکلاتی از قبیل کنکور - کار - مسکن - ازدواج و ... مواجه می شدند ولی این مشکلات به مرور قابل حل است مثلا الان کنکور همه قبول می شن .
جمعه 3 مهر 1388

black chador - امریکا - ولدن
bluestar - ایران - تهران. این فسقلی ها بهترین نسل ایران خواهند بود چون باعث از بین رفتن اسهال خونی در ایران میشن.
جمعه 3 مهر 1388

black chador - امریکا - ولدن
امیدوارم که این نسل جدید ازادی و دمکراسی واقعی را که پدر ومادرانشون بزودی بهشون میدن را به کارهای خوب تبدیل کنن. به امید روزی که کشور ما از شر این مرض اسهال خلاص بشه.
جمعه 3 مهر 1388

Negah* - المان - فرانکفورت
بنظر من فقر مالی ووادار کردن بچه ها بکار بخاطر تامین احتیاجات خانواده و اختلاف فاحش سطح خانوادها وتبدیل اجتماع به دو قطب ثروتمند و فقیر یکی از دلایل وحشتناک ترک تحصیل دانش اموزان ومایه نشاط رژیم جهل وظلم چون یکی از خواسته های کشورهای دیکتاتوری همین جهالت نسل جوان است بخاطر سو استفاده از همین نسل جوان نمونه ان بسیجی های دهاتی وبیسوادی است که رفتار واعمال انها وطرز تفکر وسلوک انها بر سراسر دنیا اشکار وهویداست بامید ایرانی ازاد .
جمعه 3 مهر 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
افتخار دیگری در کارنامه رژیم اسهال و دکی چبز مغز.
جمعه 3 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
پیامبر عشق - ایران - تهران - شما درست گفتید. من اشتباه کردم. فقط نیمه خالی لیوان را دیدم.
جمعه 3 مهر 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرگ
پیامبر عشق - ایران - تهران ترا خدا ما را نخندان این مزخرفها را برای بچه مدرسه ها تعریف کن نه ما که ازادی را در ان زمان با تمام وجودمان حس کردیم
جمعه 3 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
black chador - امریکا - ولدن - آخی! این فسقلی ها میخوان از بین ببرنت؟
جمعه 3 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرگ - شما جنگ ایران و عراق را هم حس کردید؟ اگر جوانان ایران با بیگانه نمی جنگیدند و کشور به دست بیگانه میفتاد همین موجودیت را هم نداشتیم.
جمعه 3 مهر 1388

black chador - امریکا - ولدن
bluestar - ایران - تهران. نه اون چیزی که از بین میبرن اسلام کثیف خمینی هست. گور پدر هر چی ادم مذهبی توی این دنیا .
شنبه 4 مهر 1388

shirokhorshid78 - اسپانیا - بارسلون
قومی متفکرند اندر ره دین. قومی به گمان فتاده در راه یقین. می‌ترسم از آنکه بانگ آید روزی. کی بیخبران راه نه آن است و نه این. تا این خرافه پرستی مذهبی هست ما باید به این قوم عرب ایرانی نما سواری بدیم شاید نسل ما قربانی این جهالت شد ولی امیدوارم نسل بعدی عبرت بگیره. گویند که دوزخی بود عاشق و مست. قولی است خلاف دل در آن نتوان بست. گر عاشق ومست دوزخی خواهد بود. فردا باشد بهشت همچون کف دست. زنده باد ایران ایرانی پاینده باد ازادی. تا این خرافه پرستین مذهبی هست ازادی که هیج هر روز حلقه اسارت تنگتر خواهد شد.
شنبه 4 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
میشه باز الکی الکی به هم گیر ندین!!! این کم شدن تعداد دانش آموز هزار تا علت میتونه داشته باشه. البته نه. عجیبه که از مقاطع راهنمایی و دبیرستان کم شده.. ببخشید به بحث ادامه بدید.. راستی bluestar - ایران - تهران دوست عزیز من فدای این موجودیت الانمون بشم که کشور اصلا در دست بیگاااانه نییییییییست
شنبه 4 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
blueberry64 - ایران - تهران - فکر میکنی اگه ارتش عراق وارد تهران شده بود الان وضع من و تو چطور بود؟ ناسپاسی نکن. ما مدیون سربازان جنگ هستیم.***. black chador - امریکا - ولدن ـ اول که گفته بودی تو رو میخوان از بین ببرند. چی شد پشیمون شدند؟ قراره زنده بمونی؟
شنبه 4 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران. آره خدایی اینو راست میگید اما اون یه قضیه جدا از مسئله سیاست افتضاح و سران افتضاح تر و کثافت کاریهاشونو ... هست. اون جدا ایناهم جدا. با این کارها گند زدن به دین و اعتقادات مردم. اسلامی رو به خورد مردم دادن که وجود خارجی نداره. اسلامی که در واقعیت و اصلش چنین چیزی نبوده و نیست. فکر میکنی چرا تو همین سایت که تعداد کاربراش خیلی کم هست(نسبت به تعداد کل ایرانیها) اینقدر اسلام ستیز وجود داره؟ چون جمهوری ما چون نظام ما اسلام رو خراب کرده. اسلام رو عوض کرده. اسلام جدیدی ارائه داده. شاد باشی
شنبه 4 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.