کابوس احمدی نژاد از تهران تا نیویورک

کابوس احمدی نژاد از تهران تا نیویورک
خنده حاضرین زمانی که احمدی نژاد گفت من با رای قاطع مردم ایران انتخاب شدم

نوروز : حاشیه های سفر احمدی نژاد برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل، تنها به آنچه که برخی رسانه ها، سخنرانی وی ” برای صندلی های سالن “ خواندند، محدود نمی شد. ایرانیان خارج از کشور که از مدت ها قبل، خود را برای اعتراض به سفر احمدی نژاد به نیویورک در خلعت ریاست جمهوری ایران آماده کرده بودند، از سراسر آمریکا و حتی کشورهای دیگر، خود را به این شهر رساندند تا همانند هموطنان داخل کشور اعتراض خود را به کودتای انتخاباتی اخیر نمایش دهند.

شدت اعتراضات به حدی بود که بنا به گزارش ها، جمعیت بی سابقه ای از ایرانیان درحالی که پوسترهایی از میرحسین موسوی و تصاویر شهدای کودتای اخیر را در دست داشتند از ساعتها قبل از زمان سخنرانی احمدی نژاد، مقابل مقر سازمان ملل تجمع کرده بودند و علیه وی و در حمایت از رهبران جنبش سبز ایران شعار می دادند.

این در حالی بود که یک گروه از طرفداران حقوق بشر ساکن کانادا در یک ابتکار جدید، کاروانی از دوچرخه سوارانی را تشکیل داده و در طول پنچ روز از شهر تورنتو در کانادا تا مقر سازمان ملل متحد در نیو یورک را رکاب زدند. این دوچرخه سواران همزمان با ورود محمود احمدی نژاد در نیو یورک به نقض حقوق بشر در ایران اعتراض کرده و خواستار آزادی زندانیان سیاسی در ایران شدند.

سخنرانی احمدی نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل نه تنها خروج رهبران کشورهای غربی را در پی داشت، که حتی مقامات کشورهایی مثل لبنان ومصر نیز از نشستن پای صحبت های وی اجتناب کردند. این در حالی بود که برخی از سران کشورهای دیگر هم، در نیمه سخنان احمدی نژاد سالن را ترک کردند و احمدی نژاد نیمه دوم سخنرانی خود را برای تعداد اندکی از رهبران کشورهای فقیر آفریقایی و ... ایراد کرد.
این سخنرانی در سالن تقریبا خالی مجمع عمومی در شرایطی انجام گرفت که به گفته خبرنگاران حاضر در سازمان ملل پس از ترجمه این جمله احمدی نژاد که گفت من با رای قاطع مردم ایران انتخاب شدم صدای خنده از اطراف جایگاه شنیده شد.

پس از سخنرانی احمدی نژاد، وی و همراهانش که قصد عزیمت به سمت هتل محل اقامت خود را داشتند، مجبور شدند طول مسیر را در میان شعارهای یاحسین، میرحسین و مرگ بر دیکتاتور طی کنند، اما این پایان ماجرا نبود. جمعیت بزرگی از ایرانیان مقابل در اصلی هتل تجمع کرده بودند تا احمدی نژاد و همراهانش را با شعارهایی علیه دولت کودتا و در حمایت از جنبش سبز مورد استقبال قرار دهند.
تراکم جمعیت به حدی بود که احمدی نژاد مجبور شد از یکی از درهای فرعی هتل و دور از چشم معترضان داخل هتل برود و همراهان او نیز در میان هو کردن وشعارهای معترضین وارد هتل شدند.
گزارش های دریافتی همچنین حاکی است ایرانیان معترض در نیویورک تا ساعتها مقابل هتل محل اقامت احمدی نژاد به سر دادن
شعار مشغول بودند و این تجمع قرار بود تا صبح ادامه داشته باشد.

bluestar - ایران - تهران
زنده باد ایرانیان آمریکا! یاحسین - میر حسین
جمعه 3 مهر 1388

hana-shiraz - ایران - شیراز
من که چشمم اب نمی خوره این اعتماد به نفس از رو بره. خوشم اومد بهش خندیدند.
جمعه 3 مهر 1388

ژان وال ژان - ایران - ماسوله
واقعا دستتون درد نکنه ای کاش به طرفش کفش پرتاب میکردید.
جمعه 3 مهر 1388

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
روی فسقلی نژاد سنگ پا را هم از رو برده. پسفردا میرود برای آقا تعریف میکند که اینبار در امریکا به کوری چشم همه (از دم!) دوتا هاله نور دیده! یکی با چشم چپ و یکی هم با چشم راست.
جمعه 3 مهر 1388

green_power - اتریش - وین
اون تصاویر شهدای جنبش سبز بود، نه تصاویر شهدای کودتا!
جمعه 3 مهر 1388

massoudoslo - نروژ - اسلو
خوب حالا این دلقک بره تهران بگه من دنیا رو با حرف هام به وجد و اتحاد آوردم! و یا اینکه بگه یه بچه از توی جمعیت منو نشون داد و گفت: ببین ، ببین ...دلقک!!! مردک برو کشکت رو بسا ! تو رو چی‌ به سازمان ملل، دلقک!!تو برو پا دوی پا منقلی‌ها باش!من تمام مراسم رو از نزدیک دیدم... این و قذافی شدند سنگ روی یخ....این بار حتا خود احمقی هم کم آورد!! من تا امروز باور نمیکردم که این مرد مریض باشه ولی‌ بعد از این مجمع واقعا دیدم که این مرد به لحاظ روحی مریض و روانی‌ هستش!! این بشر اصلا نمیدونه که کجاست و چی‌ میگه!! اصلا هیچ فهمی‌ از زمان و مفاهیم نداره!! این واقعا بدرد اطلاعات سپاه میخوره که مرگشون رو کمی‌ به عقب بندازه ولی‌ خوب پایان نظام اسلامی در ایران رسیده.
جمعه 3 مهر 1388

Negah* - المان - فرانکفورت
بنظر من این را نمیتوان اعتماد بنفس بحساب اورد این یک بیشرمی وبی ابرویی بیشتر نیست این بدبخت یک بیمار روانی بیش نیست و روانپزشکان با دلایل کافی به اثبات بیماری ایشان تاکید دارند.
جمعه 3 مهر 1388

madrid - ایران - قزوین
این دلقک فرق بین مسخره کردن با تمجید کردن رو نمی فهمه حتما فردا تو تهران می گه استقبال کننده اینقدر زیاد بود که نذاشتن من برم هتل. و به خاطر ساده زیستی می خواستم برم کنار خیابون بخوابم. پس فردا:من محبوب ترین رییس جمهور دنیا هستم
جمعه 3 مهر 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرگ
بدبخت حاضر همه تحقیرش کنند ولی بره امریکا
جمعه 3 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
ببینم هاله ای ماله ای چیزی ندیده؟
جمعه 3 مهر 1388

Pixel - ایران - تهران
خبر فوری آمریکایی ها میخواستند احمدی نژاد را ترور کنند :. https://mytasvir.com/photo/gallery/24abc4873979e5.jpg.
جمعه 3 مهر 1388

kamia1 - المان - کلن
زنده باد بچه هائ امریکا و کانادا خسته نباشید.
جمعه 3 مهر 1388

black chador - امریکا - ولدن
green_power - اتریش - وین. در حقیقت عکس شهدای ضد کودتا بود. کاری که تقلبی نژاد و شاهزاده مجتبی کردند یک کودتای اسهالی بود ا
جمعه 3 مهر 1388

amon_1359 - ایران - مشهد
خوشم اومدطرفدارای انتری نژادچراکامنت نمیزاریدکم آوردین حقتونه
جمعه 3 مهر 1388

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
احمدی فساد اگه از رو می رفت٬ نیویورک نمی اومد. تازه بقول دوست گرامی فراز-نروژ-نروژ-تونسبرگ ( پس فردا میرود برای آقا تعریف میکند که اینبار در امریکا دوتا هاله نور دیده! یکی با چشم چپ و یکی هم با چشم راست.) گل گفتی دوست گرامی. درود بر ایرانیان آزاداندیشی که در تظاهرات نیویورک شرکت کردند. راهتان مستدام و سبز باشه. خسته نباشید عزیزانم. پاینده و آزاد باد ایران و ایرانی
جمعه 3 مهر 1388

iran-azad - ایران - تهران
ژان وال ژان - ایران - ماسوله - صندلی که کفش نداره!
جمعه 3 مهر 1388

easy_busy - مالزی - کوالالامپور
با حرف green_power - اتریش - وین . . کاملا موافقم! خواهشا تصحیح کنید اینجوری دو پهلو تفهیم می شه
جمعه 3 مهر 1388

قلدر - ایران - تهران
زتده باد به نیویورکی ها هالا جالب اینه صداوسیماایران براى این که کم نیاره گفته فقط 11 کشور اجلاس رو ترک کردن و تعداد اعتراض کننده ها هم به چند ده نفر هم نمی رسه. خیلی باهاله
جمعه 3 مهر 1388

ardesheer - امرپکا - نپو پورت
کشورهای عربی و مسلمان هم از اینها بدشون میاد ولی باز هم دخالت میکنند
جمعه 3 مهر 1388

Parastoo06 - استرالیا - سیدنی
ژان وال ژان - ایران - ماسوله. واقعا دستتون درد نکنه ای کاش به طرفش کفش پرتاب میکردید. ----------------------------------------------. اونجا از این بی ادبی ها نمیکنن چون جهان سوی نیستن و مهمانان هم آبروی کشور خود را حفظ میکنن.
جمعه 3 مهر 1388

marzieh-afg.ca - کانادا - ونیپگ
خیلی جالب بود مرسی
جمعه 3 مهر 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز چرا دیگه از بس نورانی بود چشمهای مردم درد گرفت سالن را ترک کردند!!!!بقیه هم که ماندند یا کور بودند یا عینک دودی داشتند ندیدند چه ا.ن ی سخن میگه!!!!!
جمعه 3 مهر 1388

God Is Dead - نروژ - اسلو
Parastoo06 - استرالیا - سیدنی-اینها که همه چی به ملت پرت کردن حالا ما هم یه پاره اجری لنگه دمپایی چوبی چیزی پرت کنیم که دنیا به اخر نمیرسه مموتی رو سالی یه بار در سازمان ملل نمایش میدن در ضمن از تمام دوستانی که دست اندر کار اعتراضات در نیویورک بودن کمال تشکر رو دارم دمتون واقعا گرم نشون دادین ایرانی هر موقع وطنش بهش نیاز داشته باشه پا پس نمیکشه هر جای دنیا که باشه.
جمعه 3 مهر 1388

punisher - ایران - شیراز
میگن امسال هاله ی احمقی تغییر مکان داده بود و در نزدیکی های خشتک اش هاله ای زرد رنگ مشاهده شده.....
جمعه 3 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
Pixel - ایران - تهران . دوست عزیز بگم خدا چی کارتون کنه. سه چهار دقیقه از ته دل خندیدم. ابتکار خودتون بود؟ موفق باشید
جمعه 3 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
hamesheh bahar - انگلستان - لندن . مرسی دوست عزیز درسته. هاله ی امسال فکر کنم سبز رنگ بود. البته هاله اش یه مقدار بزرگ بود. در حد چند هزار نفر. موفق باشید
جمعه 3 مهر 1388

زندگی زیبا - ایران - آبادان
به یه اشغال بگی اشغال که بهش بر نمخوره عشق هم میکنه که هویتش بگی بهش
جمعه 3 مهر 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
مردک کوتوله انقدر پوست کلفت است که هرچى بارش مى کنند از رو نمى رود هر فرد دىگرى بود تا حالا از خجالت آب شده بود
شنبه 4 مهر 1388

black chador - امریکا - ولدن
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز. کاکو خوشحالم که دوباره اینجا میبینمت. جات توی نیویورک خیلی سبز بود. یاد تو و انتی اسلام و فال شیراز را خیلی کردم. سلامت باشی.
شنبه 4 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
green_power - اتریش - وین - منظور شهدایی بود که توسط کودتاچی ها به شهادت رسیدند. مثل اینکه میگویند شهدای جنگ عراق.
شنبه 4 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
black chador - امریکا - ولدن . ممنون از شما دوست عزیز. من هم خوشحال هستم که شما رو دوباره می بینم. حسابی از خجالت محمود در اومدید نه؟ دست شما درد نکنه. اتفاقا منم وقتی وقتی شنیدم احمدی نژاد میخواد بیاد امریکا یاد شما افتادم. گفتم اولین کسی که میره استقبال!! محمود آقای بلک چادر از ولدن هست. ایشاللو یه روزی ایران آزاد بشه و بیاید شیراز بریم سرای مشیر بستنی فالوده بخوریم کاکو به حساب خودوم. پیروز و سلامت باشید
شنبه 4 مهر 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
محمود جلادی نژاد.
شنبه 4 مهر 1388

black chador - امریکا - ولدن
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز. من در ماه جون قسم خوردم که هر وقت تقلبی نژاد به کشورهای غیردیکتاتوری رفت برم استقبالش. و این کار را بخاطر شما ایرانی های شجاع انجام میدم.
شنبه 4 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
black chador - امریکا - ولدن . درود بر شما هموطنان عزیز ایرانی. خیلی خوشحال هستم که کسانی مثل شما رو می بینم که سالها دوری از کشور و چشیدن درد غربت اثر نگذاشته است و همچنان غیرت و مردانگی ایرانی را دارید. به داشتن هموطنانی مثل شما افتخار میکنم. موفق باشید
شنبه 4 مهر 1388

Alireza88 - ایران - تهران
برای تداوم مبارزات مدنی راه سبزمان باید مخصوصاْ در شهرستانهای کوچک با دوستان کاملاْ مورد اعتمادتان و با رعایت تمامی نکات ایمنی(حتی تهیه ماژیک یا اسپری رنگ را از جایی بسیار دورتر باشد.) شعارنویسی را همانند سال57 شروع کنیم.
یکشنبه 5 مهر 1388

irani8088 - ایران - تهران
ایرانیان به امیر روزی که موسوی رییس جمهور همه ایرانیان با هر فکر و مذهبی باشد و جمهوری به معنای واقعی داشته باشیم
یکشنبه 5 مهر 1388

shahramareia - ایران - تهران
قابل توجه همه دوستان اینا همهگی سرشون تو یه آخوره و اینا راهکارهای رای گرفتن برای دوره های بعد(مجلس و غیره) پس تنها راهکار تحریم رای دادن تحریم سینما رفتن تحریم مسجد رفتن تحریم نماز جمعه رفتن تحریم تماشای فوتبال رفتن تحریم هر کاری که مربوط به اینا میشه و اعلام نوعی اعتراض سرد با تحریم فقط تحریم بیاید این راه را هم امتحان کنیم تا دیگه تو بوق و کرنا نزارن و از حضور مردم به نفع خودشون استفاده نکنند
یکشنبه 5 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.