نتانیاهو در سازمان ملل علیه برنامه اتمی ایران هشدار داد

نتانیاهو در سازمان ملل علیه برنامه اتمی ایران هشدار داد

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، نطق خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را با انتقاد شدید از محمود احمدی نژاد و هشدار در مورد برنامه اتمی ایران آغاز کرد.

محمود احمدی نژاد در نطق روز چهارشنبه (23 سپتامبر) در مجمع عمومی، اسرائیل را "متجاوز" و "اشغالگر" خواند و این کشور را به نسل کشی فلسطینیان متهم کرد.

او همچنین گفت: "دیگر قابل قبول نیست که یک اقلیت محض با یک شبکه پیچیده و طراحی غیرانسانی، بر اقتصاد و سیاست و فرهنگ بخش های مهمی از جهان حاکم شود، برده داری نوین راه اندازی کند".

نخست وزیر اسرائیل در نطق روز پنج شنبه (24 سپتامبر) محمود احمدی نژاد را به یهود ستیزی متهم کرد و اظهارات اخیر او که گفته بود هولوکاست، نسل کشی یهودیان در دوران جنگ جهانی دوم "افسانه ای" آمیخته به "دروغ" است را محکوم کرد.

بنیامین نتانیاهو در زمان انتقاد از رئیس جمهوری ایران سندی که به گفته او نسخه ای از برنامه سری دولت آلمان نازی برای نابود کردن یهودیان بود را به حاضران نشان داد.

او از نمایندگان کشورهایی که در زمان نطق محمود احمدی نژاد تالار مجمع عمومی را ترک کرده بودند قدردانی کرد و از دیپلمات هایی که به سخنان محمود احمدی نژاد گوش فرا داده بودند به شدت انتقاد کرد.

بنیامین نتانیاهو همچنین علیه برنامه اتمی ایران هشدار داد و گفت که دولت ایران فقط تهدیدی برای اسرائیل نیست بلکه خطری برای صلح در جهان است.

احمدی نژاد دیدگاههای خود را برای نمایندگان کشورهای جهان بازگو کرد

او مقابله با ایران، را مقابله تمدن با بربریت خواند و حکومت ایران را افراطی توصیف کرد.

نخست وزیر اسرائیل همچنین مهم ترین چالش پیش روی جهان را جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی دانست.

ایران بارها ضمن رد این اتهام ها، برنامه های اتمی اش را صلح آمیز دانسته است.

ایران در مقابل برنامه هسته ای اسرائیل را تهدیدی برای صلح و ثبات می داند.

بنیامین نتانیاهو در نطق خود نظام حاکم در ایران را دیکتاتورهایی خواند که نتیجه انتخابات این کشور را دزیده اند و مردم خود را سرکوب کرده اند.

دولت ایران اتهام مخدوش بودن انتخابات را رد می کند. ایران همچنین اسرائیل را به تبعیض علیه شهروندان عرب خود متهم می کند.

نخست وزیر اسرائیل در ادامه گفت که مردم ایران شجاعانه علیه حکومت این کشور ایستاده اند و این سوال را مطرح کرد که آیا سازمان ملل متحد از مردم ایران حمایت خواهد کرد یا خیر.

نخست وزیر اسرائیل همچنین به شدت از یک گزارش اخیر سازمان ملل متحد که اسرائیل را به ارتکاب جنایات جنگی در غزه متهم کرده است انتقاد کرد.

سازمان ملل در این گزارش که روز 15 سپتامبر منتشر شد گفت، شواهدی وجود دارد از اینکه هم نیروهای اسرائیلی و هم فلسطینی در مناقشه اخیر در نوار غزه مرتکب جنایات جنگی شده اند.

در این گزارش اسرائیل به استفاده عمدی از "نیروی نامتوازن" در عملیات سه هفته ای در ماه های دسامبر و ژانویه متهم شده است.

این گزارش همچنین حملات راکتی توسط گروه های فلسطینی، که اسرائیل می گوید دلیل شروع حمله به غزه بود، را محکوم کرد.

نخست وزیر اسرائیل سازمان ملل متحد را به سکوت در مقابل حملات موشکی حماس به اسرائیل متهم کرد.

او گفت اسرائیل با هر کشوری عربی که تا کنون به طور جدی خواهان صلح با کشورش بوده پیمان صلح انعقاد کرده است.

بنیامین نتانیاهو گفت که به صلح با فلسطینی ها پایبند است و هرگونه کشور مستقل فلسطین در آینده باید به طور موثر فاقد توانایی نظامی باشد تا این که به گفته وی، به پایگاهی برای ایران در کنار مرز اسرائیل تبدیل نشود.

Ezhaq - ایران - تهران
زنده باد اسرائیل٬ گور پدر ناراضی.
جمعه 3 مهر 1388

شیدای تو - هندوستان - بنگلور
درود و صد شرف بر شما آقای نتاننیاهو که حداقل از مظومیت مردم کشورم سخنی به میان آوردی...درود بر اسر‌‌اییل .. مرگ بر مموتی که آبرو برامون نذاشت به توان 100000000000 زنده باد آزادی...
جمعه 3 مهر 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
نتانیاهو نماینده اکثریت مردم خودشه و سخنانش پایه و ساس میهن پرستی دارد. ولی احمدی و دار و دسته اش خود مرتکب جنایت در ایران شده اند. پس عاقلان دانند.
جمعه 3 مهر 1388

BEST_LIFE1364 - ایران - عسلویه
مرگ بر اسراییل نه غزه نه لبنان فقط ایرانی ازاد ما نباید از عربها حمایت کنیم انها هم نامردن
جمعه 3 مهر 1388

شب قطبی - امارات - دبی
مردیکه سفاک خونخوار فکر میکنه مردم جهان هیچی نمیدونند.کاری که ارتش اسراییل با مردم غزه کرد رو.چنگیز مغول و هیتلر و بهرام گور و تموم خونخواران و خونریزان تاریخ رو سفید کرد.این هم مثل بوش و شارون و رابین ملعون و پرز.اسراییل با خون ریزی و دروغ به وجود اومد.این احمق صیهونیسم هنوز فرق آدم با حیوان نمیدونه چیه.حالم از هر چی اسراییلی و ایراییلی دوسته بهم میخوره.مرگ بر اسراییل و حامیانش.چه غربی چه شرقی.چه عرب چه عجم.نطفه اسراییل از اول نحس و شوم بود.
جمعه 3 مهر 1388

شب قطبی - امارات - دبی
بیش از 60 ساله که اسراییل سفاک و اربابانش خون ملتهای خاور میانه رو تو شیشه کردند.60 ساله که کلمه صلح وآزادی از فرهنگ لغات ملل خاورمینه از بین رفته.60 سال هر روز کشتار.60 سال هر روز تجاوز.60سال هر روز وحشت.خودشون هم میدونند که هولوکاستی نیست.فقط یک افسانه است. اسراییل استاد مظلوم نمایی و مردم فریبیست.مرگبر اسراییل.مرگبر صهیونیسم.
جمعه 3 مهر 1388

شب قطبی - امارات - دبی
تجاوز تا کی؟ وحشت تا کی؟ترور تا کی؟آدم ربایی تا کی؟اختناق تا کی؟ سانسور خبری تا کی؟مرگ بر اسراییل.مرگ بر اسراییل و صیهونیسم.
جمعه 3 مهر 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
کسی نبود در زمان سخنرانی احمق نژاد با کفش بزنه به او.خیلی جالب می شد.زنده باد ملیتهای دنیا بجز عربها
جمعه 3 مهر 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
درسته زیادی ازش خوشم نمیاد ولی ایول از مردم ایران حمایت کرده دستش درد نکنه بازم به جمال این نتانیاهو
جمعه 3 مهر 1388

Iraniii - ایران - ارومیه
شب قطبی:ببین برو یکم کتاب مطالعه کن.بیخود اینجا از اینجور شعارها نده.همینجوری از شکم که نمیشه صحبت کرد.تو اصلا میدونی اسرائیل چطور بوجود اومد که میگی با خونریزی ودروغ بوجود اومده؟فکر میکنی اسرائیل روی هیتلرو سفید کرده؟پس فکر کنم اصلا چیزی در مورد هیتلر نمیدونی!!!
جمعه 3 مهر 1388

oldboy - انگلیس - لندن
شب قطبی - امارات - دبی . مهمل نگو عرب پرست
جمعه 3 مهر 1388

عاشق وطن - ایران - تهران
به هر دلیل که از حق بزور گرفته ایرانی های مظلوم صحبت کرد دمش گرم. درد و بلاش بخوره تو سر حاکمان ایران و طرفداراشون.
جمعه 3 مهر 1388

hbahadori1983 - ایران - خوزستان
واقعا جالبه کشوری که 200 کلاهک هسته ای رو داره چقدر زپونش درازه . بعد از جنایات هولناک در غزه هنوز زبون درازی می کنه . البته هیچ فرقی نمی کنه این صهیونیست ها مثل عوامل دولت کودتا درایران جناینکارند.
شنبه 4 مهر 1388

$persian$ - ایران - تهران
شب قطبی - امارات - دبی . بشین بابا لنگی باز اینا دارن یه قوم غریب رو میکشن ما که تو کشور خودمون داریم از جانب هموطنامون کشته میشیم دیگه جایی نمیمونه که نگران یه مشت عرب باشیم
شنبه 4 مهر 1388

33pooles - المان - دورتموند
شب قطبی - امارات - دبی . شب طول درازه خواب موندی بیدار شو رفیق.
شنبه 4 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.