اثبات دزدی علمی بعد از افشای مدرک ساختگی: برگزار کننده انتخابات ۲۲ خرداد متقلب حرفه ای است

اثبات دزدی علمی بعد از افشای مدرک ساختگی:
برگزار کننده انتخابات ۲۲ خرداد متقلب حرفه ای است

 

خلاصه:
در حالی که ابهام ها درباره مدرک تحصیلی کامران دانشجو، وزیرعلوم کابینه احمدی نژاد، همچنان به قوت خود باقی است و توضیح ارائه شده در این زمینه ، افکار عمومی را قانع نکرده است، انتشار اخباری مربوط به کپی برداری کامران دانشجو از مقالات علمی محققان کره ای، رسوایی دیگری را برای دولت احمدی نژاد و دست اندرکاران تقلب گسترده انتخاباتی رقم زد.

در حالی که ابهام ها درباره مدرک تحصیلی کامران دانشجو، وزیرعلوم کابینه احمدی نژاد، همچنان به قوت خود باقی است و  توضیح ارائه شده در این زمینه ، افکار عمومی را قانع نکرده است، انتشار اخباری مربوط به کپی برداری کامران دانشجو از مقالات علمی محققان کره ای، رسوایی دیگری را برای دولت احمدی نژاد و دست اندرکاران تقلب گسترده انتخاباتی رقم زد.

کامران دانشجو، رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور در انتخابات 22 خرداد بود، انتخاباتی که با تقلب گسترده و بی سابقه ای ، منجر به ابقای محمود احمدی نژاد در سمت ریاست دولت و به بند کشیده شدن هزاران معترض به "کودتای انتخاباتی" شد. 

افشاگری "نیچر"

نشریه نیچر در مطلبی اعلام کرده است که مقاله علمی کامران دانشجو که در سال 2009 منتشر شده است، کپی برداری از مقاله ای است که در سال 2002 توسط دانشمندان کره ای به چاپ رسیده است.

بر اساس این مطلب که در بخش وبلاگ های نشریه نیچر منتشر شده، قسمتهای زیادی از متون، کلمات و ارقام و بخشهای مقاله کامران دانشجو، وزیر کنونی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کابینه احمدی نژاد که در سال جاری منتشر شده است ، شباهت بسیار زیادی به مقاله دانشمندان کره جنوبی دارد که در سال 2002 منتشر شده بود.

خبرگزاری مهر به نقل از نشریه نیچر گزارش داده است این مقاله که توسط کامران دانشجو و مجید شهراوی از بخش مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران ارائه شده است

   Analysis of critical ricochet angle using two space discretization methods
نام داشته و در بخشهای بسیار زیادی از متن این مقاله جملات به صورت لفظ و به لفظ از مقاله دانشمندان کرده ای  به عنوان
Ricochet of a tungsten heavy alloy long-rod projectile from deformable steel plates
کپی برداری شده است.


مدرک دانشجو هم تقلبی است

پیشتر در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی احمدی نژاد به مجلس نیز ، مطالبی در خصوص جعلی بودن مدرک تحصیلی دانشجو منتشر شده بود.

اعتبار علمی دانشجو که در اوایل ماه جاری به عنوان وزیر علوم دولت احمدی نژاد منصوب شده است پس از انتشار گزارشی در لس آنجلس تایمز که علامت سئوالی را در برابر مدرک دکتری دانشجو قرار داد به مطلبی بحث انگیز تبدیل شد. بر اساس اطلاعات منتشر شده بر روی وبسایت ریاست جمهوری در هنگام معرفی وزرای پیشنهادی احمدی نژاد، دانشجو مدرک دکترای خود را از موسسه سلطنتی علوم و تکنولوژی  منچستر دریافت کرده بود که پس از مدت زمانی این صفحه تغییر کرده و نام دانشگاه اعطا کننده دکتری به کالج سلطنتی لندن تغییر پیدا کرد.

در همین زمینه برخی از نمایندگان مجلس خواهان بررسی مدرک تحصیلی او شدند و طاهرخانی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعلام کرد: نباید کامران دانشجو بگذارد هزینه آن را نظام پرداخت کند همانطور که در ماجرای کردان، هزینه سنگینی پرداخت شد.

این در حالی است که دانشجو در معرفی نامه اش به عنوان فرد پیشنهادی احمدی نژاد برای تصدی وزارتخانه، ادعا کرده  بود دارای مدرک "دکترای هوافضا از کالج لندن" است.

سایت "موج سبز آزادی" در گزارشی در ارتباط با محل تحصیل دانشجو می نویسد: "در تاریخ انگلستان، دانشگاهی به نام «کالج لندن» وجود نداشته و ندارد." این سایت می افزاید: "با این حال فرض می‌کنیم که تنها بیان نام فارسی دانشگاه دقیق نبوده و مشکل‌ساز شده است، مثلا شاید منظور کالج سلطنتی لندن است و یا کالج دانشگاهی لندن! از این رو به صفحه معرفی او در سایت دانشگاه علم و صنعت مراجعه می‌کنیم تا عنوان دقیق دانشگاه محل تحصیل وی در مقطع دکترا را پیدا کنیم. به هرحال اگر کسی سال‌ها در یک دانشگاه تحصیل کرده باشد، لااقل باید نام دقیق آن را بداند. اما با کمال تعجب می‌بینیم که در این صفحه، «دانشگاه منچستر انگلستان» به عنوان محل تحصیل آقای دانشجو در مقطع دکترا اعلام شده است!"

نویسندگان گزارش تحقیقی "موج سبزآزادی" ادامه می دهند: " این تناقض، باعث تعجب بیشتر می‌شود و برای رفع ابهام مجبور می‌شویم به صفحه انگلیسی کامران دانشجو در سایت دانشگاه علم و صنعت برویم، اما باز می‌بینیم که در این صفحه نام جدیدی برای دانشگاه به شکل انستیتو امپریال منچستر اعلام شده است:
Manchester Imperial Institute of Science and Technology, U.K.

این عنوان ربطی به عنوان دانشگاه منچستر ندارد. اما باز تردید می‌کنیم و عنوان این مؤسسه آموزشی (که در واقع دانشگاه نیست) را در سایت گوگل جست‌وجو می‌کنیم تا از کیفیت و اعتبار آن مطلع شویم. ولی با کمال تعجب می‌بینیم که غیر از صفحات مربوط به آقای کامران دانشجو، در هیچ جای دیگر جهان اثری از این دانشگاه نیست!"

دعوت به کار دانشجو توسط کردان!

کامران دانشجو توسط علی کردان به وزارت کشور فراخوانده شده بود مدرک جعلی وی پیش از دانشجو برای دولت احمدی نژاد خبرساز شد. چنین سوابقی، به این تحلیل در میان ناظران دامن زده است که گویی در دولت احمدی نژاد عمدی برای برگزاری انتخابات 22 خرداد توسط کسانی که تقلب برای آنها امری عادی به شمار می آمده وجود داشته است.  یک تحلیل گر مسایل ایران می گوید: فردی که ابهامات اساسی در مدرک تحصیلی اش وجود دارد و اکنون متهم به کپی برداری از مقالات دانشمندان کره ای به نام خود شده است، چگونه می توانسته فردی امین برای برگزاری انتخابات دهم ریاست جمهوری باشد؟

صوفیا قاضی , سایت پژواک ایران

mehdi az beljik - بلژیک - بروکسل
سلام دوستان.من تازه اومدم
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

dara - ایران - ایران
اقا مهدی بفرما بالا خوش اومدی
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

reza1981 - المان - هانور
طرف درد دین داره...همه دانشجو‌ها و اساتید هم باید دین درد بگیرن...نیازی هم به کار علمی‌ و تحقیقاتی‌ نیست...کپی‌ می‌زنیم میره دیگه بابا...
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

mehrzad_gh - ایران - تهران
وقاحت به حدی است که اصلا به روی خودش هم نمیاره
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

zorro.ir - ایران - تهران
mehdi az beljik - بلژیک - بروکسل .سلام نکرده هم عزیزی
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

bazyan1350 - هلند - ماستریخت
سلام . شما هم گیر سه پیچ دادین به این بیچاره ها !!. ایشون مقاله رو خودشون نوشتن . من شاهدم من در اصلاح و تصحیح مقاله باهاش بودم ( البته غلطهای املایی نه علمی )‌از اینکه کلمات مقاله مانند کلمات مقاله دانشمند کافر کره ایست و جملات هم به هم شبیهند و نزدیکند دلیل تقلب نمیشه که . مسپولین ما (‌فقط سرکاریهای فعلی قبلیها مانند موسوی و کروبی و غیره نه ) هرگز یک کلمه دروغ نمیکویند این دانشمندان غربی و کافر و مسپولین قبلی حکومت ما میباشند که از خدا نمیترسند و دروغ میگویند و جنایت میکنند و ادم میکشند . ما و دروغ استغفرالله .. ما و تهمت و بهتان و قتل و شکنجه !!!! .
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

arashneda - انگلستان - لندن
پناه بر خدا از این همه بی عدالتی که میبینم و کاری از دستم ساخته نیست. گویند صبر کن که تو را صبر بر دهد/ آری دهد ولیک به خون جگر دهد. من عمر خویشتن به صبوری گذاشتم/ عمری دگر بباید تا صبر بر دهد
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

elvis2002 - سوید - گوته برگ
هردم از این باغ بری میرسد
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

mahmoud_ahmadinejad - استرالیا - سیدنی
از همین جا خدمت دوستان هشدار میدهم:کامران دانشجو شخصیت مرموز و با سوابقی مشکوک؛یک حقه باز دروغگو شیاد کسی است که در دستگیری و شکنجه بازداشت شدگان دخالت مستقیم داشته دوست صمیمی سعید امامی؛با سوابقی بسیار مشکوک در سازمانهای امنیتی انگلیس بوده و مدعی نامزد ریاست جمهوری هست.ادمی بسیار خطرناک هست.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

fredoparto - ا - آکسفورد
آخر کدام کشوری را دیدید که تمام اعضای دولت آن از بالا تا پائین دزد، فاسد و عوامفریب، متقلب، و .. باشند اما عملکرد درست از خود نشان دهند. تمام رژیمهای کشورهای اسلامی بدون استثنا فاسد و دیکتاتور هستند و با کمک دولتهای بزرگ به مردم تحمیل شده اند، خصوصاً اگر معادن زیر زمینی غنی هم داشته باشند و اگر رژیمی برخلاف ضد و بندهایشان عمل کنند بلافاصله با بهانه های گوناگون سرنگون خواهند شد. نمونه بارز آن عراق بود که صدام دیگر زیربار زور آنها نرفت و او را به بهانه داشتن بمب اتمی، ک بعداً ثابت شد چنین چیزی نبوده، به زباله دان تاریخ سپردنش. دوستان، ناراحت نباشید زمانی، نه چندان دور، ریخت و پاش رژیم اسهالی ایران ته می کشد و به سرنوشت صدام دچار خواهد شد.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

Ezhaq - ایران - تهران
mehdi az beljik - بلژیک - بروکسل. سلام خوش آمدی
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

vandidad.iran - ایران - کرمانشاه
mehdi az beljik - بلژیک - بروکسل . . خوض اومدی
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

mahmot_haleh - ایران - شیراز
حالا شما فکر می کنید خود محموت دکترا داره حاضرم قسم بخورم و یا شرط ببندم محموت یک معادله درجه دو را هم نمی تونه حل کنه و حتی اسم معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزیی هم به گوشش نرسیده. چطور میشه قبول کرد که یک کسی در دانشگاه خارجی در بخواند و در ایران به او مدرک دهند خیلی مسخره است حتی اینها نمی دانند دکترا امتحان نهایی ندارد دفاع نهایی دارد. من مقاله اولی که دانشجو به عنوان اولین مقاله خود گذاشته بود نگاه کردم این مقاله در چکیده 10 غلط دیکته ای داشت و فقط یکی دو جمله اش هم از نظر گرامر درست بود. حالا چطور می شود کسی مدرک دکترا فنی در کشور انگلیسی زبان بگیرد و یک سال بعد از دکتراش یک مقاله کنفرانسی بدهد آن هم پر غلط و معلوم نباشد کجا چاپ شده . حتما بجای تز دکترا هم کار دانشجویی گرفته.هر چندمن فکر نمی کنم این یارو بتونه 10 کلمه هم انگلیسی صحبت کنه چه برسه کار دانشجویی بگیره خودشم انگلیس(-: خلاصه این کردانیزم را اربابشون خامنه ای راه انداخت.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

jooli - ایران - تهران
کثافتها همه چیزشون دروغه
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

zorro.ir - ایران - تهران
vandidad.iran - ایران - کرمانشاه . mehdi az beljik - بلژیک - بروکسل . خوض اومدی . (یه توضیح کوچولو بده لطفا چی نوشتی)
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

reza1981 - المان - هانور
bazyan1350 - هلند - ماستریخت . عزیزم جملات شبیه هم نیستند بلکه عیناً کپی‌ برداری شدن...شما که با این شیاد همکاری کردی اصل مقاله وونگ لی رو هم بخون متوجه میشی‌ عزیز...
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

mostafauk - یوکی - کاردیف
سالام دوستان
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

fatemeh shin - انگلیس - لندن
دانشمندان کره ای مقالاتشان داده انداقای پرفسوردکتردانشجوبرایشان نوشته قبول نداریدازخودکره ای هابپرسید
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

aghozdar - ایران - تهران
من پیشنهاد میکنم ایشان از وزارت علوم استعفا داده و وزیر کلاسهای نهضت سواد اموزی شوند .هم با مدرکش سازگار هست و هم با سوادش.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

khaneyeh parsian - ایران - شیراز
bazyan1350 - هلند - ماستریخت جدی گفتی یا طعنه میزنی؟
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

abiabi - انگلستان - لندن
واقعا خجالت آور است . خیلی جالب است که مسئول سایت از کاربران خواسته که به کسی توهین نکنید . آخه دوست عزیز من آقای مسئول سایت . به این مردک کامران دانشجو میشه توهین نکرد . این مردک تو مقاله ی کره ی ها هم دست برده . تو ایران کم دزدی میکند و حالا شروع کرده از دنیا . خوب ممکن هست که این مردک تو مدارک دست ببرد ولی سوادش را چکار میخواهد بکند
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

abiabi - انگلستان - لندن
mehdi az beljik - بلژیک - بروکسل. سلام به شما دوست عزیز . و خیلی خوش آمدید .
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

black chador - امریکا - ولدن
پس معلوم شد که جناب دانشجو از کاردان حق سکوت میگرفته وحالا که پته کاردان افتاده رو اب کاردان دانشجو را لو داده. اینها به خودشون هم رحم نمیکنند.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

رادمرد - ایران - طوس
بنده از فرد موثقی شنیدم که جلسه دفاع دکتری ا.ن بدون حضورش بوده وبا وساطت بهبهانی به او نمره داده اند.الله اعلم
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

vahid964 - ایران - تهران
این جیره خورایی مثل نیما60 و امثالش که هر دفعه با یه اسم جدید میان هر جا که نفعشون هست چرند می گن در مقابل این همه فضاحت دور و بر ا.ن. چیزی ندارن بگن اصلا از اعصاب خوردی این صفحه ها رو باز نمی کنن در ضمن در این چهار سال ا.ن جیکار کرد جز اینکه تورم 2 برابر شه فقر و فحشا زیاد شه و ...........
جمعه 3 مهر 1388

hana00 - سوئد - یوتبوری
نه بابا مگه دولت انتری تقلب بلده
جمعه 3 مهر 1388

alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس
چه حرفها کدومشون مدرک دارن رهبرش که کتاب مستهجنی تازه از کس دیگه بنامش زدن اون از بزرگشون بقیه هم که سواد ملاها قبرستونی دارن بی عمامه هاشون هم سواد سپاهی و بسیجی و رهرو امام بودن مثل رییس مجلس مدرک هم تا دلتون بخواد ریخته افتخاری بهم دیگه مدرک میدن اصل خونخواریه که اینها جنمشو دارن تو ایران هم همین بدرد میخوره سواد و علم به چکاری میاد کشتن دیگران که مدرک نمیخواد اینها به راحتی از عهده اش برمیان این همه دبدبه و کبکبه نمیخواد
یکشنبه 5 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.