اولین دانشگاه مختلط در عربستان سعودی گشایش یافت

اولین دانشگاه مختلط در عربستان سعودی گشایش یافت

در عربستان سعودی اولین دانشگاه بین‌المللی کشور گشایش یافت. این دانشگاه که به نام پادشاه کشور "دانشگاه ملک عبدالله" نام‌گذاری شده، به رشته‌های علمی و فنی اختصاص دارد. دانشگاه که در نزدیکی جده تأسیس شده، اولین مرکز آموزشی عربستان است که به طور برابر هم زنان و هم مردان را می‌پذیرد. تنها ۱۵ درصد از دانشجویانی که برای ترم اول ثبت نام کرده‌اند، تبعۀ عربستان سعودی هستند.

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
بعد هزار پونصد سال عجب جهشی کردن ! تبریک میگم !
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

levrone - ایران - مشهد
بن‌باز همچنین گفته است: . هنگامی که جوان بودم و چشمان قدرتمندی داشتم با چشمان خودم به خورشید نگاه می‌کردم و حرکت خورشید را می‌دیدم. پس اگر زمین در حال حرکت باشد، چگونه ما آن را حس نمی‌کنیم و در آرامش هستیم؟ پس چگونه کشتی‌های بزرگ در دریاها حرکت می‌کنند و چپ نمی‌شوند؟
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

levrone - ایران - مشهد
اسکل
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
چرا سازمانهای حقوق بشر تا حالا در مورد نقض حقوق بشر در عربستان سکوت کردند؟
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

levrone - ایران - مشهد
«عبدالعزیز بن عبدالله بن‌باز»، مفتی پیشین عربستان سعودی، از معدود افرادی بود که هرگز چرخش و کرویت زمین را نپذیرفت، و حتی فیلم مستندی را که فضانوردان در این زمینه تهیه کرده‌ بودند، نیز ندید. برخی از فتواهای عجیب غریب وی: . فتوای حرام بودن خرید و فروش گل،. حرام بودن تقدیم گل به دوستان و یا بردن آن برای عیادت از بیماران، . حرام بودن رانندگی زنان، حرام بودن تصویربرداری،. حرام بودن عکس یادگاری،. حرام بودن شکل و تصویر، مجسمه و پیکره، . حرام بودن وسایل تزیینی و دکوربندی، . حرام بودن اینترنت و چت، حرام بودن بازی فوتبال،. حرام بودن شناسنامه و کارت شناسایی برای زنان، . حرام بودن آب یخ و بستنی و.. و کافر دانستن هر کس که به میخکوب بودن و سکون زمین باور نداشته باشد و کافر دانستن شیعه در فتواهای شماره 7308 و شماره 1661 از سوی کمیته دایمی پژوهش‌های علمی و فتواهای عربستان و .. .
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
خاک بر سر حکومت منجلابی اسلامی که کاسهء داغتر از آشه . این پفیوزهای دریوزه برای چاپیدن و قتل و غارت دولاخ موی دختران ما را بهانه میکنند و با پول ما برای غزه سواحل توریستی و حراج لنگ و پاچه میسازن و از تمدن هم جاکشی و خانمفروشیشو بلد شدن که از اونطرف بابت دو لاخ مو ..زنان و دختران ایرانی را در خیابانها مورد آزار و ضرب و شتم قرار میدن . ازطرفی دیگر مفعولین زیر منبری حوزهها در زندانها دخترانمان رالخت کرده و مورد وحشیانه ترین شکنجه ها و تجاوز قر ار میدن از اونطرف هم جای اقدس چارچشم ژتون دختران جوانمان را به ممالک عربی میفروشند . یعنی همونجاپی که محمد متولد شد و ضد بشریت قد علم کرد . لعنت بدین و آپینتان که جز تزویر و ریا بمردم نیاموخت و بغیر از فساد و خونریزی و چپاول و زنا ارمغانی به بشریت نداد .
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
عربستان برای مردم خودش (چه زن و چه مرد) بهترین دولته و همه تاییدش می کنند. مشکل ما اینه که یک عده داریم که می گویند زن نباید از خونه بیرون بیاد، یک عده هم دلشون میخواد توی ایران فیلم پورنو ساخته بشه و نمایش داده بشه. هر دولتی هم روی کار بیاد نمی تونه نظر همه مردم رو جلب کنه چون اعتقاداتشون مثل عربستان یکدست نیست.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

mahdiye - مالزی - پیننگ
bluestar - ایران - تهران . احتمالا اونجا بشری ندیده که در مورد نقض حقوقش کاری بکنه.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

vezveznazi - ایران - ایران
عربستان تازه فهمیده که زنان انسان هستند.عجب علم و دانشی این سعودی ها دارن.زکی یمانی
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

iran-azad - ایران - تهران
جای محمد خالی
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

flora_germany - آلمان - دوسلدورف
. levrone - ایران - مشهد . خیلی‌ ممنون از اطلاعاتت اما اینطور که در مورد «عبدالعزیز بن عبدالله بن‌باز» نوشتی من که فکر می‌کنم این موجود عقب مانده در قرنهای قبل زندگی‌ میکرده اگر نه کدام آدم عاقل و بالغی این فتوا‌های غیر عقلانی را میدهد و کدام ملتی به این چنین موجوداتی بها میدهد!.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

baas - هلند - روتردام
مختلط از مردان و دختربچه ها.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

garfild - ایران - تهران
levrone - ایران - مشهد = مرسی از اطلاعاتت عجب کوفتیه پس این یارو /ehsan_2nd_time - یوکی - لندن = مرسی مردم از خنده حرف منو زدی /
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

khaneyeh parsian - ایران - شیراز
به هر حال در نوع خودش پیشرفته.. کشور ماچی که تازه به این نتیجه رسیدند که کتاب درسی دختر پسرا باید جدا باشه.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا . اقا برو نمازتو بخون. چه کسی می خواهد در ایران فیلم پورنو ساخته شود؟؟؟؟؟این شما اسلامیها هستید که فکر و ذکرتان یا کشتن است یا!!!!!
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
سید ابوالقاسم واعظ . اندونزی ــ معلومه داری چی میگی مشتی..کدوم ایرانی دوس داره تو ایران فیلم پورنو ساخته بشه..شما از ایدیتون معلومه که اندونزی منبر میرید مگه نه؟؟اطلاعات شما در مورد عربستان غلطه.. خیلی از سعودیها رو من اینجا تو قطر دیدم که میان گدایی میکنند..کی گفته مردم عربستان از ال سعود دل خوشی دارند..بدترین تبعیضها در حق شیعیان الاحسا والشرقیه میشه اما شما فکر کنم خواب تشریف دارید.بیشتر راننده تاکسی ها. راننده ترایلرهاو کارگرهای شهرداری عربستان از شیعیان این کشورند...یه کم بیشتر تحقیق کن حاج اقا واعظ
جمعه 3 مهر 1388

sepideh sepid - انگلستان - لندن
احسان-یوکی-لندن- خیلی جالب گفتی باحال بود کلی خندیدم.
جمعه 3 مهر 1388

پاینده ایران - ژاپن - اساکا
bluestar - ایران - تهران . جک نگو. خودت رو هم به اون راه نزن. اینجا سرزمین اسلام عزیز جنابعالی است.سرزمین جهالت٬ عقب ماندگی علمی و فرهنگی٬ تبعیض جنسی و خلاصه انواع و اقسام فضیلتهای اسلامی.
شنبه 4 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.