هشدار آیت الله دستغیب نسبت به تخلف از قانون اساسی

هشدار آیت الله دستغیب نسبت به تخلف از قانون اساسی

آیت الله علی محمد دستغیب، نماینده استان فارس در مجلس خبرگان رهبری در ایران نسبت به نادیده گرفتن شدن قانون اساسی این کشور هشدار داده و از عملکرد مجلس خبرگان و اعضای آن انتقاد کرده است.

به گزارش سایت رسمی دفتر آقای دستغیب، او در اجلاسیه مجلس خبرگان گفته است که پیگیری تخلف از قانون اساسی به عهده این مجلس است.

آقای دستغیب گفته است: "چه شده که در مواقع لزوم که مجلس خبرگان باید تشکیل جلسه دهد و تخلفات از قانون اساسی را پیگیری کند، نمی کند یا نمی تواند"؟

او گفت که رئیس مجلس که به گفته او با رأی بیش از ۵۰ عضو آن انتخاب شده است، "نتوانست اعلام تشکیل جلسه" کند.

آقای دستغیب با انتقاد از آنچه "تخریب یاران امام" می خواند گفت که شخصیت اکبر هاشمی رفسنجانی، مهدی کروبی، محمد خاتمی و میرحسین موسوی اخیرا با همراهی صدا و سیما تخریب شده است.

او خطاب به نمایندگان مجلس خبرگان گفت: "آیا آنچه گذشت شرعی بود؟ مطابق قانون اساسی و آنچه از آن منشعب می شود بود؟ پس چرا شما خبرگان ساکت بودید، آیا غم خوردن و نشستن کافی است"؟

آقای دستغیب هشدار داده است که اگر قانون اساسی از دست برود، "چیزی به نام اصل ۵ یا ۱۱۰ هم نخواهد بود".

اصول ۵ و ۱۱۰ قانون اساسی ایران به ولایت فقیه و اختیارات رهبری در ایران اختصاص دارد.

آقای دستغیب همچنین گفته است که اعضای انجمن حجتیه قوای سه گانه را در ایران "دور زده اند".

او از برخوردهای صورت گرفته با معترضان به نتایج اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری هم انتقاد کرده و گفته است: "چه شده که کسی مسئول آن همه اتفاقات غیرقانونی نیست. چه شده که صدای فریادرسی و عدالتخواهی با حکومت نظامی جواب داده می شود"؟

او در پایان پیشنهاد کرده که از آقای موسوی، آقای خاتمی و آقای کروبی دعوت شود که یا در اجلاسیه خبرگان سخنان خود را بگویند و یا از طریق صدا و سیما یا سایت مجلس خبرگان آن را منتشر کنند.

ششمین اجلاسیه دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری در ایران در روزهای ۳۱ شهریور و اول مهر در تهران برگزار شد.

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
حرف درست جواب ندارد!
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

zorro.ir - ایران - تهران
دوستان لطفا حمایت کنید الان موج سبز احتیاج بیشتری به همراهی و هم فکری دارد هرکسی در هر لباس و منسبی که باشد اگر از ما حمایت کرد باید حمایتش کنیم قربون شما خاک بر سر محمود .
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
ای کاش یک جو غیرت آیت الله دستغیب را گدا علی شیره داشت.شیره مغز گدا علی را خشکانده .
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

saraItaly - ایتالیا - رم
ببخشید گفته بودید مودب باشیم ولی دیگر نمی توانم ....خاک بر سر این صدای مزدور آمریکا که به بهترین نحو می توانست تظاهرات بسیار باشکوه ایرانیان مبارز در نیویورک را با پخش زنده و لحظه به لحظه به رخ کودتاچیان بکشد و صدای مردم را به گوش مردمان آزاده جهان برساند اما با بهانه اینکه ما فقط خبر رسانی می کنیم به چند عکس و یک فیلم کوتاه بسنده کرد و منفعلانه ترین کاری را که دراین لحظات حساس می توانست بکند انجام داد واقعا متاسفم
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

punisher - ایران - شیراز
این رو بدونید که ملایان همه سروته یه کرباسن....فعلا که باید با همین ها جلو بریم / ولی یادتون باشه که یه آخوند خوب یه آخوند مرده است....
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

vezveznazi - ایران - ایران
در جمهوری اسهالی چیزی بنام قانون وجود ندارد چه برسد به قانون 5 یا 110 خانه از پای بست ویران است///خواجه در فکر نقش ایوان است.فقط گفتیم رای ما کجا ست.انچنان زدنند و کشتنند و تجاوز کردند که هیچ تاتار و مغول و از خدا بی خبری این کارها را انجام نمی دهد.این هم مملکت امام ذبون
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
مجلس خبرگان شهر مرده هاست. اگر تک صداهایی از افرادی مثل آیت الله دستغیب بلند میشود در عوض شنونده ها همه مرده اند.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

arash88 - آمریکا - اورنج
کاکو دمت گرم.خوب پکوندیشون.شیراز که فقط شراب و حافظ نداره.مردم داره مث شیر ارژن.کاکو دستغیب دمت گرم.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

sadra121 - ایران - ایرانی
punisher - ایران - شیراز . این رو بدونید که ملایان همه سروته یه کرباسن....فعلا که باید با همین ها جلو بریم / ولی یادتون باشه که یه آخوند خوب یه آخوند مرده است... -----------------------------. اگر منفی داشت منفی میدادم . فعلا که میبینید همه کس جرات حرف زدن ندارن !. اگر همه از یک کرباسن . همون حق شما با مصباح و قراءتی وووو !
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

kaveh52 - ایران - تهران
قطار جنبش سبز ملت ایران راه افتاده به نفع این جماعته که جا نمونند .
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

IRAN204 - امریکا - نشویل
دوستان عزیز سلام فعلا بقول اون مرتیکه گور به گور شده وحدت کلمه یادتان نرود سی سال پیش همه ارگانها با طرز فکرهای مختلف وقتی همه با هم یکی شدند توانستند مارا به روز سیاه بنشانند آنروز مردم نمی دانستند چه می خواهند ولی امروز می دانند پس لطفا فعلا همه با هم مرگ بر جمهوری اسلامی .زنده باد ایران آزاد
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

Alireza88 - ایران - تهران
درود بر شهامت و جسارت آیت الله دستغیب. به امید پیروزی حق بر باطل
جمعه 3 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.