حذف پادشاهان از کتب تاریخی مقطع راهنمایی و متوسطه

حذف پادشاهان از کتب تاریخی مقطع راهنمایی و متوسطه

خبرگزاری هرانا : رئیس گروه مطالعات تاریخ وزارت آموزش و پرورش از آغاز تغییرات جدید در کتب تاریخ مقاطع راهنمایی و متوسطه خبر داد و گفت: در تغییرات جدید، تاریخ نگاریهای نظامی و پادشاهان از کتب تاریخ این مقاطع تحصیلی حذف می شود.

یه گزارش مهر، یعقوب توکلی افزود: کتابهای تاریخ جدید این دو مقطع با رویکرد فرهنگی و تمدن پرور جایگزین تاریخ نگاری های سیاسی و نظامی پادشاهان و جنگها می شود.

وی با بیان اینکه این تغییرات به صورت تدریجی آغاز شده است، افزود: تغییرات در کل متون تاریخ زمان بر است و حتی سالها به طول می انجامد.

وی تصریح کرد: در این رویکرد پادشاهان و جنگجویانی نظیر چنگیزخان مغول یا سلطان محمدشاه و پادشاهان دیگری از این قبیل حذف و به جای آنان چهره های تمدن سازی همچون خواجه نصیرطوسی، زکریای رازی، ابوعلی سینا و ... پرداخته و توجه می شود.

رئیس گروه مطالعات تاریخ وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هم اکنون تغییرات متون کتاب تاریخ این دو مقطع به صورت تدریجی و کارشناسی آغاز شده است، گفت: نشستهایی هم با معلمان تاریخ و برخی اساتید این بخش به صورت آموزشهای ضمن خدمت پیش بینی شده است.

توکلی اضافه کرد: تاکنون چند متن این کتاب در این مقاطع تغییر داده شده اما این تغییرات تدریجی است و سالها به طول می انجامد.

وی تغییرات در محتوای کتابهای تالیفی در آموزش وپرورش را بسیار دشوار خواند و گفت: تغییرات کتاب در آموزش و پرورش مثل دانشگاه ها نیست که استاد جزوه ای را معرفی کرده و بعد دوباره تعویض کند.

رئیس گروه مطالعات تاریخ وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اینکه در کتاب تاریخ در رویکردی دیگر بیشتر به سمت تاریخ معاصر هستیم، خاطرنشان کرد: خواهان توجه ویژه در متون تاریخی به انقلاب اسلامی نیز هستیم.
nazanin 2009 - ایران - ارومیه
ننگ به اینها که میخوان بکلی تاریخ ایران رو حذف کنن و به جاش تاریخ تازی رو جایگزین کنن..اگه نجنبیم چیزی از ایران وفرهنگ ایرانی چیزی باقی نمیمونه ..
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

emperatur - اکراین - پلتاوا
لعنت به انقلاب اسلامی
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

irani bidar ast - هلند - اترخت
این حرامزاده ها اگه بتونند اسم ایران را هم عوض میکنند تاریخ جای خود دارد اهسته اهسته خلیج فارس و دریای خزر و دیدیم چی بسرشان امد ایران هم اسمش و عوض میکنند میزارن امرالله و ریال و تومان هم میشه نور و اخوندا هم دوباره سی سال حکومت میکنند. مرگ بر جمهوری اسهالی و خامنه ای
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرگ
مرگ بر انقلاب اسلامی
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

asir@.P - فرانسه - پاریس
این دیگه واقعا نشانه واضحی از عقب موندگیه مگه با حذف کردن از کتاب از تاریخ هم حذف میشه.خیال میکنن مغز ادم کامپیوتره که هر برنامه ای که خودشون دلشون خواست بریزن توش.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
سرنگون باد انقلاب ننگین اسلامی.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

iran-azad - ایران - تهران
مگر بچه های ما اسطوره های معاصر نظیر استاد جواد معروفی - استاد پرویز یاحقی - استاد پرویز مشکاتیان و .. را در تلویزیون اینها دیده اند که حالا انتظار داشته باشیم در کنابهای اینها درباره اسطوره های گذشته نظیر کوروش و داریوش و اردشیر بابکان و ... بخوانند
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

ناسیونالیست - ایران - تهران
به نظر من که معرفی و شناساندن افرادی چون طوسی و ابو علی سینا و زکریای رازی و.. به جای جنگاوری پادشاهان بسیار کار خوب و پسندیده ایست و پیشنهاد می دم درباره هنر و هنرمندان این مرز و بوم هم در کتاب های تاریخی اورده بشه. من خودم با وجود این که به تاریخ علاقه دارم از کتاب های تاریخ مدارس بسیار متنفرم مثل بقیه دانش آموزان(البته من الان دانشجوی مهندسی هستم) و شاهد این بوده ام که بسیاری فقط از سر نمره کتاب تارخشون رو می خوندن و اگه ازشون می پرسیدی و توضیح می خواستی حتی رقبت نمی کردن مثلا از کارهای نادر برات بگم چه برسه به این که بهش افتخار کنن. ولی با اوردن تاریخ علم و هنر ایران در کتاب های مدارس هم دانش و سطح اگاهی می ره بالا هم بچه ها درس می گیرن و به کشور و ایرانی بودنشون افتخار می کنند. در زمانه ای که علم بیشتر از جهان گشایی ارزش داره و کشورهای همسایه سعی در بدست اوردن دانشمندان ایزانی دارند و تاریخ رو تحریف می کنند و مثلا مولوی را ترک می دانند بسیار واجب است مقابله با این حجوم فرهنگی
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

fredoparto - انگلستان - آکسفورد
بفرمائید نگفتم اینها حتی منکر تاریخ ایران هستند. آنوقت آقای خالیبند (وزیر امور خارجه انگلیس) ناراحت است که چرا احمقی نژاد هولوکاست را انکار می کند. براستی چی در مغز این حیوانات ماقبل تاریخ می گذرد. هرچه بیشتر دست به این کارهای محیرالقول می زنند بیشتر حماقت خود را ثابت می کنند. البته رژیمی که با هزار فریبکاری و نیرنگ خود را برنده انتخابات می داند از این بیشتر نمی توان از آنها انتظار داشت. فکر می کنم اقدام بعدی اینها تغییر شکل ایران است که آن را از شمایل گربه به ماموت تبدیل کنند چون نیمی از دریای خزر را مانند بی لیاقتان قاجاریه به روسیه بخشیده اند. دوستان، تاریخ بعد از اینها خواندنی است.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

sara-j - سوید - استگهلم
تاریخ با همین شخصیتهای خوب و بدش زیباست اگه کارهای زشت چنگیز خان رو بخونی و در مقابل شخصیتی مثل سورنا رو هم بشناسی واسه ادم جذابتر می شه نه که فقط شخصیت علمی معرفی کنن .این کار خیلی خوبه ولی تاریخ که همه اش شخصیت علمی نیست .
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

Ezhaq - ایران - تهران
لطفا اخوندهای کثیفی مثل خمینی را نیز حذف کنید
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

Aryan33 - انگلیس - لندن
مرگ بر اسلام جنایتکار و مملی . درود برامپراطوری پرژیا و شاهانش .
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
خوب می خواند شاه جدید خائنه ای را بجاش بگذارند ! با ملیجک زیبایش انتری!!
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

punisher - ایران - شیراز
اینها با هر چیزی که قدمتش از اسلام بیشتر باشه / مخالفن.... بعد این مسولین محترم سایت / میگن ادب رو رعایت کنید و توهین نکنید / اینها به تمامیت ارضی ایران و فرهنگ ایرانی دارن توهین میکنن / چطور چیزی نگیم....؟؟؟. اینها رو فقط باید بعد از تقاص دادن / از دستگاه ذرت خرد کنی ردشون کنند.....
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
این بی وطنان دشمن ایرانی و در صدد عربیزه کردن ایران هستند.. هر ثانیه هر روز از بقای این وحوش اسلامی از بین رفتن شرف فرهنگ و منیت ایرانی...اینها به فکر.... ساختن..ال ایران.ال شعب العربی هستند..دقت کرده اید؟؟؟؟؟؟؟؟کلمات بین المللی مثل//..کامپیوتر. را رایانه!!! و فکس..دور بر// که یک کار مسخره است و از ان طرف تا توانسته اند کلمات فارسی را به عربی تبدیل می کنند.ننگ بر شما.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
لطفآ دوستان از روی تعقل و فکر درست کامنت بذارن نه مثل سران ژفیوز اسلامی که از روی بخار معده هرچی سر زبونشون میاد بریزن رو این صفحه . ژای تاریخ و هویت یک ملت کهنسال در میان است که طبیعتآ خوبیها و گاه بدیهاپی همچون تاریخ تمامی ملتها در بردارد . حکومت میخواهد نقض تاریخ کند و به نسل جدید دیکته کند که نه تنها ایران بلکه جهان با ورود اسلام ننگین متوحش و خونخوار شکل گرفته است . مکتب پلیدی که روی تاریخ را سیاه کرده . مکتب کشتار و غارت و فساد و دد منشی . مکتب بیشعورترین و احمق ترین صاحب ایسمی که جز کشتار و تجاوز و برده داری و چپاول بجهان اراپه نداد و مشتی ابله تراز خود را وارثان این دین و مذهب کثیف و خونخوار کرد تا بشریت را درجهل و خرافات غرق سازد که نان مشتی بیکارهء تنه لش مفتخور انگلی را فراهم کند که جز خونریزی و چپاول و فساد وزنا ..کار و هنر دیگری نداشتند . لعنت بر بانی این مکتب .
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
باید نام کتاب را بگزارند تاریخ فرهنگی ایران که سوء تفاهمی پیش نیاید. وگرنه تا حالا هیچ قدرتی نتوانسته تاریخ را حذف کند. اینها نیز هرگز نتوانند.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

persian-girl - دانمارک - کپنهاگ
مرگ بر جمهویی اسلامی در کلیتش
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

always - انگلیس - لستر
وقتی برای واژه کراوات کلمه / درازاویز / رو جایگزین کردند تا که فارسی. را پاس بدارند از هیچ کاری برای محو تمدن ایران باستان دریغ نمیکنند /. . .
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
من کاملا با افزودن مطالبی در مورد زندگی و کارهای پیشگامان علم و هنرمان مثل رازی و ابن سینا موافقم ولی این نباید به بهای حذف قسمتهای مهم تاریخ کشورمان تمام شود. حمله مغولها یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین رویدادهای تاریخی ماست که سرنوشت جهان راهم تغییر داد.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
کلمات مد شده بعد از شورش ننگین 1357. همه عربی. طاغوت.مستضعف.مستکبر .مفسد فی الارض..مرتد..دیه.زنای محصنه. مهدورالدم. ای مرگ بر شما و دین من دراوردی اعراب وحشی.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
چه بهتر. تاریخ درس بسیار سختی است و با حذف پادشاهان از آن از هر کتاب درسی فقط چند ورق باقی می ماند. توصیه می کنم از کتاب های علوم و ریاضیات هم نتیجه کارهای دانشمندان فاسد غربی حذف شود و در زنگ ورزش هم به جای پرداختن به ورزش های بی تناسب با فرهنگ ما (مثل فوتبال و والیبال و پینگ پونگ) فقط ورزش زورخانه ای آموزش داده شود.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
زنده و جاوید باد سلطنت پهلوی.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا. شاه هم مثل این آخوندای جنایتکار بود.همشون مانع توسعه و آزادی هستند.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

OmidParsi - ایران - تهران
با سلام به همه کاربران سایت ، به قول یکی از دوستان معلم تدریس تاریخ اون هم تاریخ انقلاب اسلامی در مدارس ایران مخصوصا دبیرستان از دشوارترین کارهاست یا باید دائما دروغ بگی که البته دانش آموزان باهوش بسیاری هستند که زود تشخیص می دن یا باید واقعیت را بگی که در آن صورت حسابت با حراست اداره و مدیر مدرسه و .. است .مثلا یک باردر ارتباط با درس ملی شدن صنعت نفت در انتهای درس ایشان برای احترام به شخصیت دکتر مصدق تقاضای یک دقیقه سکوت از طرف بچه ها می کنه و تدریس را پایان می ده 2 ساعت بعد حراست اداره معلم مورد نظر را احضار می کنه و به اون اتهام داشتن افکار ملی مذهبی و ...را می زنه . به امید دمیدن خورشید دموکراسی در ایران
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

mehraeen - ایران - تهران
پس از حذف داستانهای فولکلویک شاه و پریان - شاهنامه و شاهزاده و ... و قطع ارتباط تاریخی و فرهنگی نسل کودکان و نوجوانان امروز با داستانهایی که سینه به سینه می گشت حالا به اصل تاریخ حمله کرده اند. اینها میخواهند بگویند که تاریخ فقط اسلام
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

آرسام - ایران - تهران
لعنت بر هرچه دینی بنام اسلام عربی است که به ما آریایها تحمیل کردند ننگ بر خامنه ای و خمینی گور به گور شده که این اسلام شیطانی را آورد ننگ برکسانی که اول انقلاب رفتند کاباره مشروبات خودشونو خوردند مست کردند تفریحاتشونو کردند حالا میگن اسلام محمدی از اول اسلام تا آخرش سرکاری است تمام رهبران دینی فقط برای عیش و نوش رفتند جنگیدند تا یک دختری دیدند رفتند به نام دین آن قوم را چپاول کردند بعد گفتند خدا گفته . آخه اگر خدا جنگ میخواست خوب چرا انسان را بوجود آورد .آگر کشور گشاپی میکرد خوب مگر نمیگیم خدا توانا است اصلا پیدایش خلقت را عوض میکرد و بجای ماه و زهل و مشتری اونارو هم زمین میساخت میگفت بروید هر غلطی میخواهید بکنید بابا همه سر کاریم حتی جهان خلقت
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
تا مدتی دیگر باید همه دشداشه بپوشند و مدارس تبدیل به فیصیه می شود.باید انها را از ریشه خشگ کرد.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

masih - ایران - تهران
همه چیزمون از ما گرفتن حالا نوبت تاریخ خاک بر سرما اگه اینها رو از نفس نندازیم.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

33pooles - المان - دورتموند
بی شرفها . بی پدر و مادرها . تف به وجدانی که ندارید .
جمعه 3 مهر 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
اگر با همین نقشه پیش بروند روزی میرسه که به نسلهای بعدی می گویند ما مغول بودیم و اسلام آدممان کرد(دو قوم وحشی و بی تمدن تاریخ) با این مردم احمقی که داریم انتظار بیشتر از اینها را هم باید داشته باشیم . مردم بی سوادی و بی فکری که به اسلام آخوندی چنگ زده و به هیچ وجه دست از دامن این آخوندهای مردم خر کن بر نمی دارند.دشمـــــــــن ایـــــــــــــن حـــــــــــکومت عـــــــــــلم آموزی اســـــــــت. با آموزش کودکان خود و آشنایان به مطالعه کتابهای تاریخی پادشاهان و تمدن ایرانیان مشت محکمی بر دهان اسلامیست های تحریف کننده تاریخ بزنید. خدای عزیز گفته ای که دروغگو دشمن خداست کمکان کن تا دشمنانت را نابود و ریشه دروغ و تحریف را در خاک پاکمان بسوزانیم.
شنبه 4 مهر 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
خامنه ای دیوانه ایست که فقط با دیوانه تری همچون احمدی نژاد می تواند به همه چیز ایرانیان گند بزند .چند سال دیگه هم می گویند جمهوری عربی ایران .با این اسم مشکل دارید ؟از حالا باید محکمتر از همیشه و با هر راهی جلوی این سفاکان همه چیز فروش را گرفت.
شنبه 4 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.