رویارویی احمدی نژاد و معترضان در نیویورک

رویارویی احمدی نژاد و معترضان در نیویورک

محمود احمدی نژاد که هفته پیش به عنوان رییس جمهوری ایران در میان حصار دانشگاه تهران و در میان تدابیر شدید امنیتی نیروی انتظامی شعار های معترضان در روز قدس را نشنیده گرفت، در روز های آینده بدون دیوار های حایل با گروه های معترض ایرانیان خارج از کشور روبرو خواهد شد.

طبق برنامه اعلام شده از سوی دولت ایران آقای احمدی نژاد روز سه شنبه 31 شهریور به نیویورک خواهد رفت و در روز اول مهرماه برابر با 23 سپتامبر برای پنجمین بار در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی می کند.

گروه هایی از ایرانیان خارج از کشور از نخستین روز های پس از انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری در ایران در تجمعاتی در کشور های مختلف دنیا اعتراض خود را به انتخابات و دولت محمود احمدی نژاد ابراز کردند.

اکنون به نظر می رسد دور تازه اعتراضات هماهنگ شده، همزمان با سخنرانی آقای احمدی نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل متحد شکل گرفته است.

نقض گسترده حقوق بشر

توجه سازمان های بین المللی حقوق بشری به نقض حقوق بشر در ایران یکی از عوامل تمرکز یافتن تجمع معترضان دربرابر مقر سازمان ملل متحد در نیویورک بوده است.

الهه هیکس مدیر اجرایی سازمان همیاران حقوق بشر معتقد است که هدف برگزار کنندگان برنامه ها ایجاد توجه به مسایل ایران در افکار عمومی جهانی و نزد رهبران جهان است.

به گفته خانم هیکس نه تنها گروه های سیاسی بلکه بسیاری از معترضان از سراسر دنیا و به ویژه آمریکا و کانادا برنامه های سفر فردی و گروهی برای حضور در تظاهرات و تجمع علیه نماینده دولت ایران تدارک دیده اند. خانم هیکس می گوید برنامه های متعددی در فاصله روز های 22 تا 24 سپتامبر در نظر گرفته شده است.

یکی از این برنامه ها "نه به احمدی نژاد و آری به حقوق بشر" نام دارد که با همراهی سازمان دیدبان حقوق بشر و عفو بین الملل در روز 23 سپتامبر و همزمان با سخنرانی رهبران جهان در مجمع عمومی در اعتراض به نقض گسترده حقوق بشر به ویژه در برخورد با اعتراضات پس از انتخابات برپا می شود. یک برنامه دیگر هم "نه به دیکتاتوری و آری به دموکراسی" نام دارد که توسط گروهی دیگر سازمان داده شده است.

تنوع گروه های معترض

وجود تنوع در گروه های برگزار کننده اعتراضات باعث شده است تا گروه های مختلف هر یک در قالب زمینه های خاص فعالیت خود در برنامه های اعتراضی شرکت کنند.

علی کریم زاده یکی از سازمان دهندگان یک گروه دوچرخه سوار حامی حقوق بشر در تورنتو می گوید گروه دوچرخه سواران که از کانادا پا به رکاب بوده اند در روز 22 سپتامبر به نیویورک می رسند و در برابر مقر سازمان ملل تجمع می کنند.

در نمونه ای دیگر از تنوع فعالیت ها رضا دقتی عکاس ایرانی از اجرای یک کار تصویری گروهی در برابر دفتر سازمان ملل متحد یاد می کند. آقای دقتی که پیش از این یک برنامه تصویری را در اعتراض به کشته شدن ندا آقاسلطان در اعتراضات پس از انتخابات در پاریس برگزار کرده بود برنامه ای را هم در نیویورک اجرا خواهد کرد.

آقای دقتی گفته که در برنامه نیویورک هزار نفر همزمان یک تصویر از ندا را به دست خواهند گرفت که نمادی همبستگی با اعتراضات در ایران است.

درخواست چهره های فرهنگی و سیاسی مهاجر

طیفی از چهره های فرهنگی و هنری و سیاسی مهاجر ایرانی در قالب بیانیه ای با عنوان "کاروان صلح و آزادی برای ایران" گفته اند معترضان را در برنامه های اعتراضی همراهی خواهند کرد.

شهرنوش پارسی پور نویسنده ساکن آمریکا که از امضا کنندگان این بیانیه است، زمینه اقدام های اعتراضی را فضای هیجانی و خشمی می داند که از پس از انتخابات تا کنون وجود دارد.

خانم پارسی پور می گوید دنیا باید بداند که مردم ایران از این که به یک نفر دیگر رای داده اند و حالا باید یک نفر دیگر را تحمل کنند خشمگین هستند.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در گزارشی نوشته است که نماینده ایران در سازمان ملل گفته است که تظاهرات برنامه ریزی شده مخالفان بی اهمیت است.

wine leaves - انگلیس - لندن
در این روز شهردار نیویورک کلید توالتهای عمومی شهر را به رئیس جمهور منتخب بسیجیها انتری نژاد تقدیم خواهد کرد.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
بچه های تو نیویورک اگر میتونید کارتن خالی ببرید جلوی سازمان ملل و روش بنویسید اطاق خالی شبی 1 دلار
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

soliham - بلژیک‌‌ - لووان
خدا کنه این مردتیکه همون جا سکته کنه حالا نوبت ایرانیهای خارج از ایران است دیگه اون اشغالها نیستند که مردم را بزنند و زندانی کنند مرگ بزرگترین سعادت برای احمدی و خامنه ای است
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

black chador - امریکا - ولدن
تقلبی نژاد بهتره یک چندتایی از اون بسیجیهای کثافت تازی صفتش رو با خودش بیاره.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

reza4554 - کانادا - تورونتو
نماینده حکومت جنایت کار اسلامی در سازمان ملل ما داریم میایم همه کروهای سیاسی و دمکراسی خواه از چپ کمونسیت تا سبز موسویچی ببینیم که اهمیت دارد یا نه البته میدانم که می روی و پشت حجاب سیاه اسلام مخفی میشوی همانتور که سفیر جنایت کار جمهوری اسلامی در تورونتو لانه جاسوسی را بست و در رفت ما داریم میایم ماداریم میایم تا ....... زندباد ازادی زندباد برابری مرک بر جمهوری اسلامی مرک بر خامنه ای
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
msforugh - ایران - تهران . وای خیلی با حال میشه کهههههههههه ایول فکره خوبیه
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
این کثافت کوتوله اینقدر باید حقیر بشه که هوس رفتن به خارج از سر پوک کثیفش بیوفته تا کمتر ابروی ما با داشتن چنبن جانوری در ایران حتی بعنوان ایرانی بره. خدا ازتون نگذره که هر چی ما ابروداری میکنیم این اشغالها یک دفعه همه چیزو خراب می کنند و با شکل و شمایل بی کلاس و کثیفشون هر چهما ریسیدیم پنبه می کنند.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

ali moosavi - ایران - ایران
زنده باد ازادی زنده باد ایران.این حکومت با همه دار و دسته اش باید برود چون اندیشه ای کثیف را به همراه دارد و تکتک ما برای ازادی کشورمان و برقراری حکومتی ایرانی تلاش میکنیم.ایران و ایرانی برقرار پرچم سه رنگ شیروخورشید همیشه برافراشته باد.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

zoroye iran - اتریش - وین
الان نوبت ایرانیهای امریکا و کانادا است که غیرتشونو نوشون دنیا بدن
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

mehditm - ایران - تهران
wine leaves - انگلیس - لندن. دوست عزیزم حتما برای اینکه انتری نژاد بره اونجا رو تمیز کنه وگرنه که مسترح هم از سر کثیفش زیاده
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
ali moosavi اجازه بده مردم ایران خودشان باید و نبایدشان را تعیین کنند. مردمی که به جمهوری اسلامی رای 98 درصدی داده اند هنوز زنده اند.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

عاشق وطن - ایران - تهران
کسی که دانست،مرد کسی که ندانست،برد . این حکایت موجودی مثل احمدی نژاده که در رفتار و کردارش ذره ای از شعور و اگاهی دیده نمیشود. و چون طبع سخیفی دارد هر چه فحش و ناسزا بشنود دریغ از ذره ای غیرت که خجالت بکشد.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

easy_busy - مالزی - کوالالامپور
جالبه تو امریکا هم مگه اغتشاشگر داره؟؟؟ فکر کنم کاره این انگلیس مزدور که همیشه چشم طمع به ایران داشته=)) ببینیم این دفعه ا.ن چی میگه! به امید پیروزی سبز
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

778899 - ایران - شیراز
عزیزان در نیویورک لنگ کفش یادتون نره باید اون سازمان ملل را روسرش خراب کنید همۀ نگاها در ایران به سوی شماست روسفیدمان کنید باید با اجتماع بزرگ خود به دنیا نشان بدهید که این مردک ا.ن.نه در ایران آبرو و اعتباری دارد و نه در خارج از ایران ......... احمدی نژاد میگه عجیبه ؟ . میگن چی عجیبه !.... میگه 100 هزار تا تماشاچی 22تا بازیکن 3تا داور ! ..... میگن خوب چیش عجیبه ؟ ... میگه گنجیشکه هَمرو ول کرده ر..ه رو من!!!.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

tara555 - ایران - تهران
ما که تو ایران با این اختناق شدید هر کاری از دستمون بر بیاد می کنیم اما حالا نوبت ایرانی های خارج از کشور که خودشون رو نشون بدن.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

sirous831831 - ایران - ایران
باسلام منتظرحضور سبز ایرانیان در نیویورک هستیم
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

sh_s - ایران - اندیمشک
زندگی نامه احمدی نژاد:چون او از دیگر برادرانش زیباتر بود،حسادت ورزیدند و او را در به چاه فاضلاب قم انداختند،کاهنان حوزه علمیه اورا پیدا کرده و تحویل خامنه ای دادند.اینک عزیز ایران است و نام مصری او ر یدامون است
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

سکوت - ایران - تهران
درود به انسان‌های با شرافت و آزاده و بزرگمنش . نیاز به هماهنگی قوی و سریع هست. دوستان نیویورکی دوستانی که در امریکا هستیدُ اونایی که به این مجمع راه دارید-باید از بین خودتون یه سخنران هم انتخاب کنید و تا این مردک پشت میکروفون رفت اون صداشو بلند کنه و بگه تو شایستگی پست ریاست‌جمهوری مردم شریف و انسان ایران زمین رو نداری -یک فرد دروغ گو و خاین و جنایتکار و مغرور و قدرت‌طلب بهتر در همان سرکوچه محله خودت بری جفنگیات بی‌محتوات رو بریزی بیرون. حالا جمله بندیش رو یکم پس و بیش خودتون میدونید و قبل از اینکه حرف بزنه یا حتی در ادامه توجیحش همه جلسه رو ترک کنید. تو رو خدا شدنیه دنیا می‌بینه به خاطر تمام خون‌های ریخته شده تمام شکنجه‌ها و تحقیر‌ها
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

juvel - نروژ - اسلو
ایران-اندیمشک - اینو خیلی باحال اومدی / دمت گرم . واقعا ریدامون برازندشه . مرسی .
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

flora - المان - بن
sh_s - ایران - اندیمشک وای دلم درد گرفت چه داستانی من عاشق این تفسیره گروه سبز هستم زنده باد ایران سبز.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

flora - المان - بن
sh_s - ایران - اندیمشک وای دلم درد گرفت چه داستانی من عاشق این تفسیره گروه سبز هستم زنده باد ایران سبز.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

khaneyeh parsian - ایران - شیراز
حیف لنگه کفش که بخوره تو سر ا.ن.میوه های کپک زده که از شدت فساد پشه زده ببرید با خودتون.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

nimma - ایران - تهران
سبزهای خارج ازایران٫ حالا نوبت شماست . روز ایران (قدس سابق) با پیروزی مردم و جنبش سبز به پایان رسید. جنبش سبز ثابت کرد که زندست٫ حتی بیشتر از گذشته و به پختگی رسیده. سبزها نه از شاخ و شونه کشیدن رهبر ترسیدند نه از تهدید سپاه. نه گلوله و شکنجه و تجاوز وحشت زدهشون کرد و نه اعترافات استالینی فریبشون داد. مطمئنا در این مدت ایرانیهای خارج از ایران نقش مهمی در اطلاعرسانی و تقویت روحیه سبزهای داخل داشتند و انصافا جنبش رو هرجای دنیا که بودن همراهی کردن. ولی الان زمان مهمترین آزمایش سبزهای خارج از ایران رسیده. احمدی نژاد به اولین سفر خارجی و مهمترین سازمان بین الملی میره. هم اکنون بهترین فرصته تا صدای سبزهای داخل از حنجره سبزهای خارج از ایران در آزادی کامل فریاد بشه و دولت کودتا رو رسوا کنه. ایرانیهای خارج٫ تو رو خدا فراموش نکنید هموطنانتون جلوی گلوله ایستادن تا کشورمون رو آزاد کنن. ندا و سهراب و بقیه شهیدان جنبش را یادتون نره.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

nimma - ایران - تهران
سبزهای خارج ازایران٫ حالا نوبت شماست . روز ایران (قدس سابق) با پیروزی مردم و جنبش سبز به پایان رسید. جنبش سبز ثابت کرد که زندست٫ حتی بیشتر از گذشته و به پختگی رسیده. سبزها نه از شاخ و شونه کشیدن رهبر ترسیدند نه از تهدید سپاه. نه گلوله و شکنجه و تجاوز وحشت زدهشون کرد و نه اعترافات استالینی فریبشون داد. مطمئنا در این مدت ایرانیهای خارج از ایران نقش مهمی در اطلاعرسانی و تقویت روحیه سبزهای داخل داشتند و انصافا جنبش رو هرجای دنیا که بودن همراهی کردن. ولی الان زمان مهمترین آزمایش سبزهای خارج از ایران رسیده. احمدی نژاد به اولین سفر خارجی و مهمترین سازمان بین الملی میره. هم اکنون بهترین فرصته تا صدای سبزهای داخل از حنجره سبزهای خارج از ایران در آزادی کامل فریاد بشه و دولت کودتا رو رسوا کنه. ایرانیهای خارج٫ تو رو خدا فراموش نکنید هموطنانتون جلوی گلوله ایستادن تا کشورمون رو آزاد کنن. ندا و سهراب و بقیه شهیدان جنبش را یادتون نره.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

anita14 - هلند - دهانهاخ
من دارم میرم امریکا حتما میرم تظاهرات
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

nimma - ایران - تهران
افزایش قیمت لنگه کفش کهنه در بازار آمریکا همزمان با سفر احمدی‌نژاد . آقای بن برنانکه رئیس بانک مرکزی آمریکا روز یکشنبه از بالا رفتن شدید قیمت لنگه کفش کهنه در بازار آمریکا خبر داد. بنا به گفته وی قیمت این کالا در یک هفته گذشته از ۲ دلار به بالای ۱۵ دلار رسیده است و این افزایش قیمت همچنان ادامه دارد. آقای برنانکه دلیل احتمالی‌ افزایش قیمت لنگه کفش کهنه را سفر هفته آینده احمدی نژاد به آمریکا به قصد شرکت در جلسات سازمان ملل و هجوم ایرانیان و مخالفان دولت جمهوری اسلامی به بازار این کالا عنوان کرد. وی با اشاره به اینکه چنین افزایش قیمتی در تاریخ اقتصاد آمریکا تا کنون بی‌ سابقه بوده است افزود که احتمال نایاب شدن این کالا در روزهای آتی وجود دارد. در همین رابطه پلیس مرزی از دستگیری دو راننده کامیون ایرانی‌ خبر داد که قصد قاچاق ۸ تن لنگه کفش کهنه از مکزیک به آمریکا را داشتند. قابل ذکر است که در هفته گذشته قیمت تخم مرغ گندیده نیز به شدت افزایش یافته است .
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

ladan irani - کانادا - تورنتو
دوستان این مقاله را در لینک زیر بخوانید، وصف حال آشکار مریض روانی‌ تقلبی نژاد خائن. https://news.gooya.com/politics/archives/2009/09/093880.php
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

pireghorbat - کره - سئول
اقایون شما ناراحت جای خواب اینیارو احمقی نباشین زمانی که سوپوور شهرداری بوده ..جوب خوابیش هرف نداره کارتن بهش ندین توقعش بالا میره......
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

shalizar - انگلستان - لندن
778899-ایران-شیراز. ایول خیلی با حال گفتی کلی خندیدم.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
شنیدم هموطنان گرامی در نیویورک با دسته منتظر ان هستن تا حسابی ان در کنن.یکی میگفت تو کیسه پلاستیک دارن براش میزارن و پرت کنند اون یکی میگفت با سرنگ تخم مرغ را خالی و توش بنزین میریزیم و به آتیش میکشیمش و... بهر حال باید دید چه به سر ان میزنند تا با دست پر خدمت رهبر چلاقش برسه و ریش گدا علی شیره را تبرک نماید.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

masih - ایران - تهران
ساکنین کانادا وآمریکا به یاری سبزتان نیازمندیم
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

قلدر - ایران - تهران
میشه اون چندش رو تو آمریکا ترور کرد؟
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

madrid - ایران - قزوین
بابا ایول با این برنامه ها .احمدی نژاد موقع این کارها می خواد به کجا پناه ببره ؟ واقعا من فکر نمی کردم اعتراضات در نیویورک اینقدر هماهنگ شده باشه!! واقعا حال کردم ............ایول
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
زنده باد بچه هائ امریکا.بزنین تو سرش که تا عمر داره یادش نره خس و خاشاک یعنئ چئ !!
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

saberina - ایران - تهران
متاسفانه مدت زیادی طول نمیکشه که احمقی نژاد دلقک دوباره میخواد در سازمان ملل سخنرانی کنه و دوباره آبروریزی کنه!!!!!!!!!!!!!..از ایرانی های مقیم نیویورک تقاضا دارم که با ایجاد زنجیره انسانی و نیز انسداد جاده محل عبور خودروی حامل احمقی نژاد جلوی ورود احمقی نژاد به سازمان ملل را بگیرند.آخه این دلقک خودش هیچ حالیش نیست.بخصوص که اینهمه آبروریزی کرده این بار باز هم میخواد آبروی ایران را ببره!!!
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرگ
بچه های ایران گل کاشتند حالا بینیم ایرانیان توی امریکا چه کار می کنند
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

BEST_LIFE1364 - ایران - عسلویه
این کارا هیچ فایده ای نداره احمدی نژاد تا 4 سال دیگه ریس جمهوره ایرانیان مقیم خارج هم به فکرخودشونن نه دلشون به حال ما میسوزه
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

مانیا - تهران - تهران
sh_s - ایران - اندیمشک . 778899 - ایران - شیراز . خییییییییییییلی باحال بود. سبز و پاینده باشید.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

punisher - ایران - شیراز
دوستان گرامی در نیویورک / چنانچه گوجه فرنگی / تخم مرغ گندیده / لنگه دمپایی کهنه / کم آوردین / از فضولات انسانی استفاده کنید / تا شاید قیافه اش رنگ و بویی بگیره.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

saberina - ایران - تهران
اگر من در نیویورک بودم مواد آتشزا به سمت دلقکی نژاد دیکتاتور پرتاب میکردم تا حسابی حالیش را بگیرم.این دلقکی نژاد با پررویی تمام خود را نماینده مردم ایران می خواند!!!!!.از دوستان ایرانی مقیم نیویورک تقاضا دارم اگر امکان آنرا دارند حتما مواد آتشزا برای استقبال از دلقکی نژاد تدارک ببینند.در غیراینصورت کار دیگری صددرصد موثر نخواهد بود.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

reza kiani - ایران - تهران
ای ول..بهترین اسم براش .نمیدونم مردم ایران چه گناهی کردن که باید این محمود رو تحمل کنن..
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

bbunny - ایران - شیراز
اگه نیویورک حمام پیدا میشه بی زحمت ادرسشو به این چلمن بدید تا با بوئ خوشش ابروی ایرانی ها رونبره
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

Alireza88 - ایران - تهران
دوست خوبم anita14 - هلند - دهانهاخ . از وطن پرستی و حمایت شما از جنبش سبزمان کمال تشکر را داریم. به امید موفقیت راه سیز ملت بزرگ ایران. دوست عزیزم sh_s - ایران - اندیمشک . طنز بسیار زیبای را تهیه کرده بودی و پس از چند ماه خنده را برای دوستانت به ارمغان آوردی
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.