فشار شدید بر خانواده و دوستان ابراهیم شریفی ,یکی از افشا کنندگان تجاوز جنسی در زندان

فشار شدید بر خانواده و دوستان ابراهیم شریفی ,
یکی از افشا کنندگان تجاوز جنسی در زندان

جنبش سبز آزادی : کمپین بین المللی حقوق بشر امروز نگرانی شدید خود را در باره امنیت جانی ابراهیم شریفی، دوستان و خانواده او ابراز کرد. ابراهیم شریفی که پس از تلاش نمایندگان قوه‏قضائیه در تهدید او برای تکذیب تجاوز جنسی به او در دوران بازداشت، از ادامه پیگیری در سیستم قضایی ناامید و متواری شده بود، در حال حاضر در خارج از کشور تحت تعقیب امنیتی است و علاوه بر خانواده او، دوستانش نیز برای تکذیب گفته‏های ابراهیم با شرکت در یک شوی تلویزیونی از مجموعه ساخته‏های تکذیب تجاوز در زندان، تحت فشار هستند.

هادی قائمی؛ سخنگوی کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران در باره وضعیت ابراهیم شریفی گفت:"آنچه که بر ابراهیم رفته است، نه یک اتفاق بلکه یک شیوه شکنجه تصمیم گیری شده و دستوری برای شکستن روحیه بازداشت شدگان جوان بوده است. هر چند اطلاعات در این زمینه ناقص است، اما گزارش های رسیده به ما حاکی از این است که تجاوز نه در یک بازداشتگاه و نه در یک شهرستان متمرکز بوده، و نه فقط خاص دختران که در مورد پسران نیز این آزار و تعرض جنسی اعمال می شده است."

ابراهیم شریفی که در جریان انتخابات در ستاد مردمی کروبی فعال بود پس از اعلام نتایج انتخابات به مدت یک هفته در تظاهرات اعتراضی شرکت می کند. در روز دوم تیرماه توسط سه نفر ناشناس ربوده می شود و با دست و چشم بسته به مکان نامشخصی برده می شود.

یک هفته در این مکان مورد شکنجه و اعدام نمایشی قرار می گیرد و پس از اعتراض به اعدام نمایشی، مورد ضرب و شتم قرار گرفته و دستور تجاوز و تعرض جنسی برایش صادر می شود. دست و پا بسته در اتاقی مورد تعرض قرار می گیرد و سپس خود را در روی تخت یک مرکز بهداشتی می یابد، در حالی که بر یک دستش سرم و خون وصل بود و دست دیگرش به تخت بسته شده بود. ابراهیم پس از یک هفته بازداشتی که هنوز نمی داند محل آن کجا بوده، در اتوبان سبلان رها می شود. در جریان معالجات خود، اسناد پزشکی مبنی بر تجاوز برایش صادر می شود.

هادی قائمی در مورد هدف تجاوز جنسی بعنوان شکنجه گفت: "بنظر می رسد با تحلیلی که نیروهای امنیتی از ترکیب معترضین داشتند که غالبا نیروهای جوان بوده و بخشی هم از خانواده های سنتی هستند، سیاست تجاوز و تعرض جنسی در زندان ها را در مورد این افراد در پیش می گیرند و پس از تجاوز آنها را آزاد می کنند. بخش عمده ای از این افراد پس از آزادی سکوت کرده و در وضعیت کاملا انفعالی و افسردگی بسر می برند. و حتی بخش عمده ای از این افراد که در مورد تجاوز در زندان ها صحبت می کنند، با سرکوب خانواده و دوستان مواجه می شوند.

به این ترتیب نیروهای امنیتی به جای اینکه خود دست به سرکوب این معترضین جوان در زندان بزنند، با این عمل جامعه را وادار به سرکوب این افراد می کنند. از طرف دیگر با توجه به برخورد های سنتی جامعه در حوزه روابط جنسی، نیروهای امنتیتی به این ترتیب قصد داشتند که ترس و وحشت را در بین مردم جریانسازی کنند تا از حضور جوانانشان در راهپیمایی های اعتراضی جلوگیری کنند."

تشکیل کمیته های پیگیری در مورد وضعیت بازداشت شدگان توسط نامزدهای انتخاباتی، این مکان را به محلی برای تحقیق و بررسی شکنجه های اعمال شده در مورد زندانیان تبدیل کرد. برخی از کسانی که خود قربانی تجاوز و تعرض جنسی بودند یا خانواده های آنها، اسنادی را در اختیار این دو کمیته گذاشتند. مهدی کروبی در نامه های متعددی خواستار بررسی قضایی تجاوز های جنسی شد. سرانجام بعد از تکذیب های فراوان، مسئولین قضایی به بررسی موارد مستند تن دادند. اما انحراف مسیر بررسی قضایی و اعمال تهدیدها و تکذیب های امنیتی باعث شد که کروبی، سه سند ارائه شده به قوه قضائیه را با مردم نیز در میان بگذارد.

یکی از این اسناد مربوط به ابراهیم شریفی بود که توسط هئیت سه نفره قوه قضائیه به ساختگی و جعلی بودن اسناد آن اشاره شده است. همچنین در گزارش هئیت سه نفره از آقای محمد داوری از اعضای حزب اعتماد ملی بعنوان کسی که سی دی این سند را تهیه کرده است، نام برده شده است. دفاتر کمیته های پیگیری کروبی و موسوی در روزهای ۱۶ و ۱۷ شهریور مورد حمله قرار می گیرد و ماموران پس از مصادره کلیه اسناد و مدارک، دفاتر را پلمپ می کنند و به بازداشت مسئولین این کمیته ها، مرتضی الویری و دکتر بهشتی، و سایر افراد مرتبط با پییگری وضعیت آسیب دیدگان از جمله محمد داوری، بازداشت شده در روز ۱۸ شهریور اقدام می کنند.

ابراهیم شریفی که اسناد خود را در اختیار آقای کروبی قرار داده بود، به همکاری با ایشان برای بررسی قضایی ادامه می دهد. در جریان بررسی توسط نمایندگان قاضی مرتضوی بشدت تهدید می شود که نباید اساسا اعتراض می کرده و برای حفظ جان خود و خانواده اش بهتر است که حرفش را پس بگیرد. در جریان دستور قاضی مرتضوی برای بررسی مجدد توسط پزشکی قانونی، ابراهیم شریفی متوجه می شود که همه مسیرهای حقیقت یابی در کنترل نیروهای امنیتی است.

در پی افزایش تهدیدها وخطرات جانی وی از کشور خارج می‏شود. در این مورد ابراهیم شریفی به کمپین گفت: "من اصلا از ایران نمی‏خواستم خارج شوم ولی با با تهدیدها و فشارهای روزافزون جان خودم و خانواده‏ام در خطر بود. به خصوص وقتی تصمیم برای ملاقات با کمیته مجلس داشتم مامورین اطلاعاتی تهدید به قتل من و خانواده‏ام از طریق تصادف ساختگی کردند."

پس از ناپدید شدن، پدر وخانواده ابراهیم شریفی به اشکال مختلف مورد کنترل قرار می گیرند و توسط نیروهای موتورسوار تهدید می شوند. پس از مشخص شدن اینکه ابراهیم شریفی به خارج از کشور رفته و در مصاحبه های متعددی به افشای این تجاوز جنسی درزندان مشغول است، نه تنها خودش در تعقیب نیروهای امنیتی در خارج از کشور قرار گرفته، و تهدید خانواده اش همچنان ادامه دارد، بلکه یکی از دوستانش نیز به وزارت اطلاعات برده شده، مورد بازجویی شدید و تهدید قرار گرفته است و خانواده او نیز بشدت تحت کنترل هستند.

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران، به نیروهای امنیتی و نظامی حاکم برایران که قدرت سیاسی را در اختیار گرفته اند، گوشزد می کند که تاثیر سیاست های سرکوبگرانه مردمی را که فقط خواستار حقوق بشر خود هستند واقع بینانه ارزیابی کنند. همه این دادگاه های گروهی و شکنجه ها و تجاوز های جنسی و ساخت شوهای تلویزیونی، اثری در تغییر مسیر انتخاب شده مردم نداشته است. مشارکت میلیونی مردم در روز قدس برای فریاد زدن خواسته برحق خودشان، علیرغم همه تهدیدهای مستقیم نظامی، یک شاخص است.

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران اعلام می کند که هر گونه اتفاقی برای ابراهیم شریفی، اعضای خانواده، دوستان و همکاران او و افرادی از قبیل محمد داوری که یکی از اتهام های او تهیه سی دی جعلی در مورد تجاوز جنسی به ابراهیم شریفی است، بر عهده مسئولین جمهوری اسلامی ایران است.


نگرانی درباره امنیت جانی ابراهیم شریفی

رادیو زمانه : کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران می‌گوید که نگران امنیت جانی ابراهیم شریفی، خانواده و دوستان وی است.

آقای شریفی یکی از شاهدان مهدی کروبی در خصوص تجاوز به برخی از دختران و پسران بازداشتی حوادث اخیر در بازداشتگاه‌ها و زندان‌های ایران است.

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران اعلام کرده که ابراهیم شریفی پس از تهدید از سوی مقام‌های قضایی برای تکذیب گفته‌های خود، به خارج از کشور «متواری» شده است و «خانواده و دوستانش» نیز برای تکذیب گفته‌های وی، «تحت فشار» هستند.

هادی قائمی، سخنگوی این کمپین گفته که شیوه «شکنجه» ابراهیم شریفی نشان می‌دهد که رفتار صورت گرفته با وی در بازداشتگاه‌ها «دستوری برای شکستن روحیه بازداشت‌شدگان جوان» بوده است.

به گفته آقای قائمی، تجاوز به دختران و پسران در یک بازداشتگاه و یک شهرستان متمرکز نبوده است و سایر قربانیان تجاوز، تحت فشار‌های مشابه قرار دارند.

وی افزوده که «بخش عمده‌ای از این افراد، پس از آزادی سکوت کرده و در وضعیت کاملا انفعالی و افسردگی به سر می‌برند.»

مهدی کروبی چندی پیش در نامه‌ای از تجاوز به برخی دختر‌ها و پسر‌های بازداشتی در زندان و بازداشتگا‌ه‌ها خبر داد و از اکبر هاشمی رفسنجانی خواست که این مسئله را پیگیری کند.

نامه وی از سوی صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه به هیات سه نفره‌ای که به منظور بررسی حوادث اخیر تشکیل شده بود، ارجاع داده شد که این هیات، تمام اسناد آقای کروبی را «جعلی» خواند.

موضوع تجاوز به برخی بازداشت‌شدگان حوادث اخیر در ایران، خشم گروهی از محافظه‌کاران را برانگیخته است. آنها از قوه قضائیه خواسته‌اند با کسانی که اقدام به انتشار چنین «شایعاتی» کرده‌اند، برخورد کنند.


تشدید فشار بر شاهدان تجاوز در زندان‌ها

بازداشتگاه کهریزک؛ یکی از مکان‌هایی که گفته می‌شود زندانیان در آن شکنجه و مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند.

رادیو دویچه وله : کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران می‌گوید، افرادی که شکنجه و تجاوز در زندان‌ها را افشا کرده‌اند، خود و خانواده‌هایشان در معرض تهدید نیروهای امنیتی ایران قرار دارند. این نهاد حقوق بشری بویژه نگران جان ابراهیم شریفی است.

بنا بر گزارش "کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران"، ابراهیم شریفی، یکی از جوان‌های افشاکننده‌ی موضوع تجاوز، به خارج از کشور گریخته است. بنابراین گزارش، وی از سوی نمایندگان قوه قضائیه زیر فشار و تهدید قرار گرفته بود تا تجاوز در زندان‌ها را تکذیب کند.

ابراهیم شریفی یکی از جوان‌های فعال در ستاد‌های مردمی مهدی کروبی بود. او در جریان اعتراض‌های پس از انتخابات بازداشت شد. شریفی در زندان مورد شکنجه و تعرض جنسی قرار می‌گیرد و پس از یک هفته در اتوبان سبلان رها می‌شود. پس از رهایی از زندان و در جریان معالجات، اسناد پزشکی که حاکی از تجاوز جنسی بود، برایش صادر می‌شود.

مهدی کروبی با اتکا به چند مورد مشابه ابراهیم شریفی، در نامه‌ای علنی به اکبر هاشمی رفنسجانی، رئیس مجلس خبرگان، موضوع تجاوز به دختران و پسران بازداشت‌شده را افشا کرد. با تشکیل کمیته‌های پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان و آسیب‌دیدگان از سوی میرحسین موسوی و مهدی کروبی، برخی دیگر از قربانیان تجاوز نیز اسناد خود را در اختیار این کمیته‌ها قرار دادند.

ابراهیم شریفی نخستین شاهدی بود که مهدی کروبی او را به قوه قضاییه معرفی کرد. اما وی توسط نمایندگان سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران، به شدت تهدید شد تا حرفهایش را پس بگیرد. به گفته‌ی کمپین بین‌المللی حقوق بشر، در جریان دستور قاضی مرتضوی برای معاینات مجدد توسط پزشکی قانونی، ابراهیم شریفی متوجه می‌شود که همه مسیرهای حقیقت‌یابی در کنترل نیروهای امنیتی است.

هم‌زمان، دفاتر کمیته‌های پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان و آسیب‌دیدگان، روز ۱۸ شهریور از سوی ماموران دادستانی تهران پلمب و کلیه‌ی اسناد و کامپیوترهای موجود در آن مصادره شد.

در پی افزایش تهدیدها و خطرات جانی، ابراهیم شریفی از کشور خارج می‌شود. وی در این باره به کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گفته است: «من اصلا از ایران نمی‌خواستم خارج شوم، ولی با با تهدیدها و فشارهای روزافزون جان خودم و خانواده‌ام در خطر بود. به خصوص وقتی تصمیم برای ملاقات با کمیته مجلس داشتم، مامورین اطلاعاتی تهدید به قتل من و خانواده‌ام از طریق تصادف ساختگی کردند.»

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران، نگران امنیت جانی ابراهیم شریفی است و اعلام کرده که هرگونه اتفاقی برای ابراهیم شریفی، اعضای خانواده، دوستان و همکاران او و افرادی چون محمد داوری، بر عهده مسئولین جمهوری اسلامی ایران است. محمد داوری سردبیر وب‌سایت حزب اعتماد ملی (سحام نیوز) بود که روز ۱۸ شهریور در جریان حمله‌ی نیروهای امنیتی به دفتر مهدی کروبی، بازداشت شد. یکی از اتهام‌های داوری تهیه‌ی سی دی در مورد تجاوز جنسی به ابراهیم شریفی است.

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
https://www.radiofarda.com/content/n1_ahmadinejad_protest_un_ny_against_postelection/1827242.htmlکمپین مبارزه با «جنایت علیه بشریت» روز یک‌شنبه با انتشار فراخوانی از همگان دعوت کرد تا در تجمعی برای «اعتراض به جنایت، شکنجه، تجاوز، و اعتراف‌گیری در ایران» که در نیویورک برگزار می‌شود شرکت کنند.
دوشنبه 30 شهریور 1388

ballotak - انگلستان - لندن
دوستانی که در انگلستان هستید در صورت امکان لطفا از برنامه های تجمع در روزهای آتی در لندن اطلاع رسانی کنید.
دوشنبه 30 شهریور 1388

aghakian - ایران - تهران
اگه واقعا راست میگه چرا رفت خارج؟ ضمنا کسیکه وزارت اطلاعات دنبالش باشه مگه به این سادگیها میتونه فرار کنه اونم کسیکه به قول شما تازه از بازداشتگاه اونم بعد از تجاوز آزاد شده باشه؟ مطمپن باشید که بازم موج سبز دروغی سر هم کرده البته موج سبز از طرف دشمنان جمهوری اسلامی به شدت حمایت میشه و این مورد به مشکوک بودن مسپله بیشتر کمک میکنه
دوشنبه 30 شهریور 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
سلام دوستان عزیز. تایپیک ها رو که گشتم خبری از آقای آنتی اسلام ندیدم. کسی از ایشان خبری نداره؟ از برادرشان چی آزاد شدند؟ تشکر
دوشنبه 30 شهریور 1388

zayanderood - نروژ - برگن
aghakian - ایران - تهران . اونوقت مسئولین سایت میگن به کسی‌ بد و بیراه نگین. آخه می‌شه آدم نظرات امثال این آقا را بخونه و صداش هم در نیاد ؟!
دوشنبه 30 شهریور 1388

بینوایان - ایران - تهران
این آقا همونیه که قرار بود به عنوان یکی از شاهدان (و البته تنها شاهد) کروبی حاضر بشه و یدفعه اعلام کردند ناپدید شده ؟ مثل اینکه از خارج از کشور هم که سر درآورده ؟ آقا شریفی خداوکیلی چقدر پول گرفتی که حاضر شدی تن به همچنین دروغ هایی بدی ؟ مبارزه با جمهوری اسلامی به چه قیمتی ؟
دوشنبه 30 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
بینوایان - ایران - تهران . کاشکی امثال شما چشمتون رو یک دور به اطرافتون می چرخوندید و یک منبع اطلاعاتی به غیر صداوسیما پیدا می کردید . فکر کردیی چرا سیاستمدارانمون ابروی سیاسی ندارند ؟ یا چرا فقط کسانی که صرفاً تلویزیون نگاه می کنند حرفهاشون رو باور می کنند ؟ چرا تمام سیاستمداران ایران رو به تلویزیون آوردند و با قسم و آیه از مردم خواستند که حرفشان را قبول کنند ولی نشد ؟ وای به حکومتی که پیش مردم خودش آبرو نداره
دوشنبه 30 شهریور 1388

vandidad.iran - ایران - کرمانشاهان
من فیلم مصاحبه ی ابراهیم شریفی رو دیدم. تو فیلم می گفت که با پول خودش یک ستاد برای موسوی درست کرده. اما شما اینجا نوشتید که تو ستاد کروبی بوده!!!. یعنی چی؟ من خودم سبز هستم . اما اینقدر اطلاع رسانی ها ضعیفه که آدم دیگه مطمپن نیست کی راست میگه. تکرار میکنم من سبز هستم اما واقعا خروج همچین آدمی که به این شدت زیر نظر وزارت اطلاعات تقریبا غیر ممکنه! توی درج خبر هاتون بیشتر دقت کنید اینجوری باعث بی اعتمادی میشین. ((امیدوارم هرجا هست سلامت باشه))
دوشنبه 30 شهریور 1388

aghakian - ایران - تهران
zayanderood - نروژ - برگن . کاربر نسبتا محترم من نظرمو گفتم شما هم نظرتو بگو مجبورت نکردن فحش بدی ممکنه اگه درست و منطقی جواب بدی من هم قبول کنم حرفتو ولی اگه فحش بدی نه من بلکه هرکی هم قبولت داشته بعد از این قبولت نداره سایت محترم واقعا کار قشنگی کردید که نمیذارید فحاشیها پخش بشه
دوشنبه 30 شهریور 1388

ey-iran - نت - نت
سلام دوستان من نمیدانم ای ن دو نفربینوایان - ایران - تهران و aghakian - ایران - تهران که پشت این رژیم ایستادن ایا واقعا کور و کرند نمیخواهند واقعیت را ببینند و بشنوند ویا سواد ندارند تا کتابهای دینی بخوانند و بفهمند این کاره اینان در هیچ کجای دنیا ودر دین اسلام اتفاق نیافتاده و نوشته نشده.
دوشنبه 30 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
aghakian - ایران - تهران . بینوایان - ایران - تهران .خجالت بکشید چه کسی می تواند خانواده ی خود را در خطر...بیندازد...در اجتماع اسلامی و مرد سالار ادعای تجاوز جنسی به خود را عنوان کند برای خارج رفتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟شرم کنید .
دوشنبه 30 شهریور 1388

zayanderood - نروژ - برگن
مسلمان ایرانی‌- شیراز. آنتی اسلام خیلی‌ کم پیداش می‌شه اینطرف‌ها برادرش هم به قید وثیقه سنگینی‌ آزاد شده فعلا. شما هم خودت کم پیدایی مجتبی‌ جان . امیدوارم همیشه موفق باشی‌.
دوشنبه 30 شهریور 1388

shirzan - آلمان - برلین
این سگهای هار علی شیره ایی جلو دوربین و جلو چشم مردم چاقو میکشند و قمه میکشند حالا به این بنده خدا میگین اگه راست میگی میموندی ضمنا وقتی از کشور خارج شده اسمش رو و اعترافاتش رو پخش کرده این کجاش عجیبه بینوایان - ایران – تهران و aghakian - ایران – تهران شما هم خیلی برا اربابتون به موقعش وقتی خوب شما رو هم میندازنتون دور
دوشنبه 30 شهریور 1388

Bare hasti - المان - هامبورگ
aghakian - ایران - تهران.. اصلا میفهمی چی میگی؟؟!!!اگه راست میگه چرا رفته خارج؟؟پس کجا بره ؟؟بره پیش ولی فقیه تو که بیشتر مورد لطف قرار بگیره؟؟؟حالا مگه کسی ادعا کرده که او راحت خارج شده که میگی به همین راحتی رفت ؟؟؟!!!! تو که ایتقدر حس حقیقت جویی داری چرا رژیم مورد پرستشت رو زیر سوال نمیبری ؟؟!!!که سرتاپای حکومت چرا وچه جوری. است ..که البته اگر چنین سوالاتی برات بود ان وقت اینجا نبودی که از این حرفهای بی مغز بزنی بلکه یا شامل لطف حکومت میشدی یا حداقل به جمع. ما می پیوستی....
دوشنبه 30 شهریور 1388

khorshidiran - مالزی - کوالالامپور
من پسر داییم iranking-المان- مونیخ از روزی که به ایران وارد شده تا حالا کسی ازش خبری نداره و جز مفقودین محسوب میشه البته خونواده اش گفتند که به گفته یکی از مطلعین : تو زندانی به نام شقو اون هم در بندر عباس نگهداری میشه و به خونوادش چیزی نمیگند چون یکی از جرایمش رو وبلاگ شخصیش و اظهار نظراتش در مورد اسلام میدونند ...اضافه بر شرکتش در تظاهرات و... اونوقت یه حیوونی علاوه بر اظهار نظراتشون در روزنامه هایی مثل کیهان و صدا و سیمای ایران و بستن سایتهای مخالف و گل گرفتن دهن مخالفینشون مثل همین بلایی که سر پسر دایی من اومده (و تا حالا ازش خبری نداریم )میاد اینجا هم سوهان روح ما میشه ....و سایت ایرانیان انگلستان هم میگه همه رو به یه چشم میخواد ببینه .....اگه همین مسولین سایت دست همین برابری طلبان اسلامی !!بیفتند اونوقت دیگه نمیگند به امثال aghakian - ایران - تهران . چیزی نگید ......
دوشنبه 30 شهریور 1388

kaveh52 - ایرن - تهران
اگر برای کمک به ایشون کمکی از ما برمیاد بفرمایید . اگر بخواهید ما میتونیم به نفع ایشون بریم تظاهرات کنیم . فعلاً این تنها کاریه که ازمون برمیاد . ولی این رو جدی گفتم دوستان اگر کسی راهی بلده برای کمک به این هموطن مطرح کنه . شاید بتونیم ذره ای از ناراحتی ایشون و خانواده اش کم کنیم . همیشه دعای خیر ملت پشتیبان خودش و خانواده اش
دوشنبه 30 شهریور 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
بینوا ایران- مرکز فساد سپاه پاسداران-برو زودتر خودت رو دار بزن تا مردم با سیم خوار دار کاکتوس ..............حساب تو اون {اقا کیان کراکی}کف دستون نگذاشتند فکر کردید همه مثل خودتون جیره خوار وخونخوارند البته ازرهبرت که روی استالین هیتلر پینو شه صدام رو سفید کرده منظورم علی چلاق شیره ایست باید هم نوچه هاش چنین مخ هایی باشند مرگ بر حکومت اسهالی
دوشنبه 30 شهریور 1388

mammad_st - ایران - تهران
ballotak - انگلستان - لندن . وقتی روز روشن تو خیابون به مردم تیراندازی میکنن،منکر میشن ودر نهایت وقتی اثبات شد اسمش رو میزارن حفظ امنیت ملی !. وجدانآ جایی واسه شک باقی میمونه که تو زندان ، دور از چشم مردم و دوربینها چه جنایتهایی مرتکب میشن؟.
دوشنبه 30 شهریور 1388

hamid_jon - ایران - ایران
بینوایان من به تو وان اربابان کثیفت قول میدهم عمر به اخر رسیده بترسید از ان روزی که موج عظیم همیشه سبز یه خشم اید انوقت خاک پاک ایران را از وجود شما عرب صفتان برای همیشه پاک خواهیم کرد// موج سبزایان زمین//
دوشنبه 30 شهریور 1388

iran-azad - ایران - تهران
تاریخ تلخی را پشت سر گذاشته ایم که یادآوری اش سخت و فراموش کردنش سخت تر است لینک زیر عکس و وصیت نامه خانم عزت طباییان است که در دیماه سال شصت در سن 24 سالگی تیرباران شد ( چه خوب است مسپولین سایت برای زنده نگهداشتن نام آنها گاهی مطالبی درباره آنها بنویسند) . https://asar.name/1980/01/ezzat-foto-und-testament.html
دوشنبه 30 شهریور 1388

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت
بینوایان - ایران - تهران . این آقا همونیه که قرار بود به عنوان . گفتم:شرف.. گفت:چیز خوبیه؟!. گفتم:اری.. گفت:اگر کسی داشته باشه. گفتم:مرد!. گفت:میبینی.. گفتم:اگر...نداری......نداری....... اقلا: انسان باش.
دوشنبه 30 شهریور 1388

iran-azad - ایران - تهران
شعری از مجید نفیسی برای همسرش عزت طباییان که بعد از تیرباران در گورستان کافران بی نام و بی نشان دفن شده است . گنج با نشان . هشت قدم مانده به در . شانزده قدم رو به دیوار . کدام گنج نامه از این رنج خبر خواهد داد؟ . ای خاک . کاش میتوانستم نبض ترا بگیرم . یا از جسم تو کوزه ای بسازم . افسوس . طبیب نیستم . کوزه گر نیستم . تنها وارثی بی نصیبم . دربدر گنجی نشاندار . ای دستی که مرا چال خواهی کرد . نشان خاک من این است: . هشت قدم مانده به در . شانزده قدم رو به دیوار . در گورستان کفرآباد.
دوشنبه 30 شهریور 1388

bij - المان - المان
بینوایان - ایران - تهران و aghakian - ایران - تهران، سوال خیلی ساده است ببینیم دو تایی با هم یک جواب منطقی برایش پیدا میکنید: چرا رهبر قدسی شما بالاخره بعد از برملا شدن فجایع دستور بستن کهریزک را داد؟! در ضمن زندانهای ایران خارج از استانداردهای جهانیند فراموش نشود! این موضوع یکی از فجایع حکومت 30 ساله اسلامیست!!!
دوشنبه 30 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
aghakian - ایران - تهران. تو واقعا نمدانی یا خودت را به نفهمی زدی تو همین سایت اینهمه جنازه و زخمی نشان داد و همه حملات بی رحمانه لباس شخصیها رو تو خیابان دیدند حالا تو میگی همه آنها دروغ بوده راستش وجدان چیز خوبی هست که امثال شما ندارید و تازه انتظار داری کسی به این حرفهای سراسر دروغ تو اعتراض نکند ...چرا تا بحال یکی از این لباس شخصیها که خیلی از آنها شناسایی شده را دستگیر نکردند اصلا این چه حکومت بی عرضه ای هست که به بیگانگان اجازه میده که مردم را بکشند زندانی کنند و شکنجه کنند{به ادعای این حکومت که می گفت حتی شکنجه ها هم کار بیگانگان است } و تازه این حکومت بی عرضه نتوانسته حتی یکی از این لباس شخصیها را دستگیر کند سرتان را زیر برف کردید ولی گند دروغهای شما همه جا پیچیده و این دروغهای امثال تو دیگه داره حالت تهوع به همه میده ....
دوشنبه 30 شهریور 1388

بینوایان - ایران - تهران
kaveh52 - ایران - تهران // جنابعالی به هر منبع خبری و اطلاعاتی که بفرمائید بنده دسترسی دارم . تمام ادعاهای کروبی دروغ بوده و هیچکدومشون رو نتونسته ثابت کنه ، در دیدار با اون هیئت 3 نفره هم این مسئله رو اعتراف کرده . نکته جالب اینجاست که تمام این سی دی ها و اعترافات رو چند وقت بعد از اون ادعا(ادعای تجاوز به زندانیان) درست کردند براش ، این یعنی اینکه اون زمان حتی این اسناد جعلی و ساخته شده رو هم نداشته و تنها بر اساس شنیده ها اظهار نظر کرده . دوست عزیز کروبی یک پیرمرد ساده لوح است که اوج این ساده لوحی رو در حوادث اخیر همه دیدن ، مخالفان جمهوری اسلامی هم رو خوب کسی دست گذاشتند و دارن نهایت بهره برداری رو از این پیرمرد ساده لوح که زمانی از مسئولین ارشد جمهوری اسلامی بوده می کنند .
دوشنبه 30 شهریور 1388

victorsiamak - بلژیک - بروکسل
بینوایان - ایران - تهران . . ببند اون دهان مزدور جمهوری اسلامی
دوشنبه 30 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
بینوایان - ایران - تهران . همان کامنتی که برای اقاکیان نوشتم در مورد حرفهای تو هم صادق هست اگه واقعا جواب درست وحسابی داری بده وگرنه وجدان خود را خیلی ارزان فروختی البته اگه وجدانی داشتی که من بعید میدانم ...
دوشنبه 30 شهریور 1388

بینوایان - ایران - تهران
*پسر شجاع* - ایران - تهران // آقا پسر ! مسائل رو با هم خلط نکن ، این پست راجع به تجاوز به زندانیان بود و من هم در همین مورد صحبت کردم . اگه دوست داشته باشی می تونیم راجع به لباس شخصی ها و همینطور کسانی که به اسم طرفداری از موسوی بانک ها ، مساجد ، اتوبوسها ، سطل های زباله ، پایگاه بسیج رو به آتش می کشیدند و باعث برخورد بسیج و نیروی انتظامی با خودشون می شدند ، کسانی که برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ندا آقا سلطان رو کشتند و غیره با هم مفصل صحبت می کنیم .
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

Neda02 - کانادا - تورونتو
aghakian - ایران - تهران. ضریب هوشیت در حد . سال‌هاست که واژه دشمن تکیه کلام و دست‌آویز خامنه‌ای و زیر دستانش شده است. تا به حال فکر کرده‌ای دشمن چطور در همه ارکان حکومتی و طبقات اجتماع نفوذ کرده و به راحتی هر کاری را که می‌خواهد انجام می‌دهد. دشمن چطور طی چند روز سه میلیون نفر از مردم (خس و خاشاک) را گمراه می‌کند و به خیابان می‌کشاند و دوباره همان دشمن عده‌ای از آن‌ها را دستگیر می‌کند، به زندان می‌برد، شکنجه می‌کند، به آن‌ها تجاوز می‌کند و حتی برخی از آن‌ها را نیز می‌کشد. به نظر می‌رسد که این دشمن فرضی تنها زاییده تخیلات ذهن بیمار آن‌هاست، ولی به احتمال قریب به یقین برای تحمیق افرادی مثل تو و ایجاد خفقان بیشتر طراحی و خلق شده است.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
دوستان عزیز بی جهت به خودتون زحمت ندید این آقا(؟؟؟)کیان و بینوایان آدم بشو نیستند به قول شاعر:نرود میخ آهنی در سنگ
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

flora - المان - بن
بینوایان - ایران - تهران بیچاره تو چقدر میگری میایی اینجا با چند اسم حمایت میکنی چند روز دیگه این بلا را سره خودت میاران برات متاسفم.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

amishka - اذربایجان - باکو
aghakian - ایران - تهران...بینوایان - ایران - تهران ..چون باید با ادب باشیم پس: لطفا شما دو نفرساکت شوید(همان شوید یا لالمونی بگیرید سابق )
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
بینوایان - ایران - تهران . 1)اتفاقا من هم در مورد مطلب این صفحه گفتم کسی که در زندان به او تجاوز شده به نظر تو چطور میتونه ثابت کنه حتما با 4 شاهد عادل در زندان ؟!!!! ...بابا طشت رسوایی این حکومت تمام دنیا شنیده شده تو هنوز داری برای خودت داستان میگی 44 شهید رو تحت تدابیر شدید امنیتی بدون نام تو بهشت زهرا دفن کردند بعد میگن اینها همه کارتن خواب بودند و حالا که گندش در آومده مسوول بهشت زهرا رو برکنار کردند میگن بازنشسته شده اگه راست میگن چرا دستور نبش قبر نمیدن تا این اتهام بزرگ از آنها رفع بشه مثل همین انتخابات که اگر تقلب نکرده بودند بجای این همه درگیری اگر دوباره انتخابات را برگزار میکردند همه چیز تمام میشد و بر خلاف نظر مسخره اینها که می گفتند اگه انتخابات تجدید شود دوره های بعد هر کسی که شکست خورد میگوید تقلب شده اتفاقا اگر انتخابات تجدید میشد و معلوم میشد که تقلب نشده دوره های بعد کسی جرات نمیکرد که بگوید تقلب شده ...
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
بینوایان - ایران - تهران . 2)در مورد لباس شخصیها هم بابا این همه اطلاعات اطلاعات نکن راستش من شک دارم اصلا اطلاعاتی داشته باشی و مثل خود احمدی نژاد طرفداران آن هم همه افراد دروغگو هستند ولی هویت این لباس شخصیها آنقدر برای همه مشخص هست که من نمیدانم چطور امثال شما خجالت نمیکشید و این حرفها را میزنید هر چند که چنان رییس جمهور وقیح و دروغگویی باید طرفداران اینچنین داشته باشد این لباس شخصیهای باتوم به دست و مسلح را همه در خیابان دیدند و حتی هویت خیلی از آنها هم مشخص شده و بعضی از آنها هم از افراد نزدیک احمدی نژاد بودند که تصاویر آنها همراه با مدرک در این سایت بود و حتی من خودم یکی از این لباس شخصیهای باتوم به دست را شناختم که یکی از مسوولان ستاد انتخاباتی احمدی نژاد بود ولی مهمتر از همه خود مردم بودند که دیدند چطور با حمایت نیروهای امنیتی به مردم حمله میکردند
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
بینوایان - ایران - تهران . 3)دوما شما این همه که میگویید اینها عوامل بیگانه هستند چرا این حکومت تا بحال حتی یک لباس شخصی باتوم بدست و مسلح را بازداشت نکرده ...در مورد آتش زدن بانکها و خسارت به اتومبیلها عکسها و فیلمهای زیادی هست که نشان میده ماموران امنیتی و لباس شخصیهای باتوم به دست این کارها را انجام دادند و تنها تعداد خیلی کمی از کسانی که به عنوان مخالف بودند این کارها را انجام دادند و جمعیت میلیونی تظاهر کننده آرام مخالفت خودشان را ابراز کردند و این رژیم تنها با نشان دادن این گروه بسیار اندک که اکثرا کارهای آنها هم با تحریک نیروهای امنیتی بوده سعی کرد نشان دهد همه مخالفان اغتشاش گر هستند که کاملا در این هدف شکست خورد چون جمعیت میلیونی که به تظاهرات میرفت خود بهتر از هر کسی میدانست که این کارها را نکرده و اگر آتشی روشن شده برای خنثی کردن گاز اشک آوری بوده که نیروهای امنیتی داخل مردم می انداختند
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
بینوایان - ایران - تهران . 4) در ضمن در مورد آتش زدن پایگاه و مسجد همین بسیجهای بی وجدان از بالای مسجد و پایگاه به مردم که تظاهرات میکردند شلیک کردند و فیلم آنها در تمام شبکه های دنیا پخش شد ولی این صدا و سیمای بی وجدان مثل تو فقط گفت که مخالفان مسجد آتش زدند .... برو بابا که دور نیست روزی که مردم این جنایتکارها را به همراه رهبران جنایتکارشان یکی یکی مثل صدام از لانه های سگ بیرون میکشند ... .
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
بینوایان - ایران - تهران . 3) در ضمن در مورد آتش زدن پایگاه و مسجد همین بسیجهای بی وجدان از بالای مسجد و پایگاه به مردم که تظاهرات میکردند شلیک کردند و فیلم آنها در تمام شبکه های دنیا پخش شد ولی این صدا و سیمای بی وجدان مثل تو فقط گفت که مخالفان مسجد آتش زدند .... برو بابا که دور نیست روزی که مردم این جنایتکارها را به همراه رهبران جنایتکارشان یکی یکی مثل صدام از لانه های سگ بیرون میکشند ... .
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
بینوایان - ایران - تهران. من نگفتم شما دسترسی ندارید گفتم نمی خواهید قبول کنید. یک چیزی میگم خواستی قبول کن خواستی نه . من هم ترکش تو تنمه هم شیمیایی زمان جنگ هستم بعد این همه سال برای اولین بار به چیزی اعتراض کردم دوستان شما با چوب و چماق به جانم افتادند بعد فکر کردم که اگر به این راحتی دست به چوب و چماق و اسلحه میبرید وای بر من اگر برای ثبات این سیستم حکومتی حرکتی کردم باید همینجا از مردم عذرخواهی کنم و توبه کنم و برای جبران این اشتباه در این 3 ماه جونم کف دستم بوده . شما هم به زودی به اینجا خواهی رسید با اولین اختلافی که شرافتت بهت بگه باید پاش بایستی و از شرافتت و از مردمت دفاع کنی. ما قرار بود مدافع مردم باشیم نه بلا نسبت سگ پاچه گیر حکومت . زنده باد مردم ایران آزاد و سبز
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

kara - هلند - رتردام
بینوایان - ایران - تهران. aghakian - ایران - تهران. تنها میتوانم بگویم خیلی‌ بی‌ وجدانید که اینهمه جنایت را از نزدیک و یا از طریق فیلمها می‌بینید بازهم ادعا دارید. طرفدار حکومتید باشید و در جهل مرکب تا ابد بمانید. فقط یک سوال: آیا ناموستان هم مانند وجدانتان است؟ آبرویتان چطور؟ آیا به آبرو و ناموس اعتقاد دارید؟ آیا میدانید که چه قدر سخت است که یک نفر آبروی خودش را در دست بگیرد تا سند تجاوز جنایتکاران را فاش کند. میدانید چقدر شجاعت می‌خواهد؟ به یگانگی خدا که یک ذره بدانید‌ و درک کنید.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

dezireh - انگلستان - یورک
kara - هلند - رتردام با نظرت کاملا موافقم در جواب سوالت هم باید بگم نه! اینها نه ناموس دارند و نه آبرو و نه وجدان . من خودم وقتی در ایران بودم پسری رو می‌شناختم که با دوست دخترش در پارک ....توسط یک بسیجی دستگیر شد و بعد از اینکه یک سیلی به بسیجی زد به دلیل اینکه به دختر حرف نامربوطی زده بود به بازداشتگاه رفت و توسط همون بسیجی مورد تجاوز قرار گرفت. و دختری رو می‌شناختم که همین گشت ارشاد دستگیرش کرد البته با برادرش که می‌گفتند باید ثابت کنید خواهر و برادرید بعد برادر رو فرستادند دنبال نخود سیاه و 4 نفر بهش تجاوز کردند تازه اینها همه مربوط به حداقل 4 یا 5 سال پیش بود که نه اعتراضی بود و نه مجوزی برای این کار . خارج شدن از ایران هم برای کسی که قرار است به بدترین وضع بمیره و بدترین بلاها به سرش اومده کاری نداره و البته این مامورین بسیجی و اطلاعاتی عزیز مادرشون رو هم به پول می‌فروشند لازم به ذکر هم نیست که اصلا هم باهوش نیستند (همونطور که از دروغاشون معلومه)
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

niyusha - امریکا - لوسانجلس
aghakian - ایران - تهران بینوایان - ایران - تهران شما دوتا نظر ندید اینجا سایت دشمنان انتری نژاد بو گندوست کسی از شما دوتا بسیجی نظر نخواست.ببخشید بچه ها من با وجود این نمیتونم ادب را رعایت کنم مرگ بر بسیجی مرگ بر انتری مرگ برعلی گدای ادمکش درود بر ملت ازادیخواه ایران.درود برابراهیم شریفی مبارز و دلاور.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

blueberry64 - ایران - تهران
من اعتراض دارم!!!!!!!!!!!!!!!!! مسئولین محترم سایت مگه نگفتین فحش و ناسزا و توهین نباشه؟؟ اه اه اه. یه نگاه بکنید 2 تا تا کامنت گذاشتن دهان همه رو باز کردن.این مسخره بازیا دیگه چیه؟ به جای این قانو نظرات امثال این 2تارو یا ویرایش کنید یا حذف که انقدر حرص بقیه رو در نیارن. یه چیزایی میگن که بقیه به جای نظر درباره خبر مجبور میشن جواب افکار ساده لوحانشونو بدن. دوستان نگید اینا حالیشون نمیشه. خوبم حالیشون میشه چی میگن. آخه بی شرفا من به شخصه کلی آدم از دوست و آشنا رو به صورت موثق شنیدم که چه بلاهایی سرشون اومده...حالا شماها انکار کنید. راست میگن دیوا حاشا بلند است
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
اگه ادب رو باید برای aghakian - ایران - تهران بینوایان - ایران - تهران رعایت کنیم میخوام میخوام صد سال سیاه ادب رعایت نشه. چی شد یهو این همه رفتن زیر خاک؟ چی شد یهو این همه بدبخت سیاهپوش عزیزاشون شدن؟ وبا اومده بود یا طاعون؟؟؟؟ شماها مرد نیستین. انقدر شرف ندارین که بگین این بی وجدانا اشتباه کردن. من میگم باشه قبول هر نظامی باید جلوی مخالفانشو بگیره. همه جای دنیا هم همینه. اما نامردا قبول کنید که زدن و کشتن.. ""ابراهیم شریفی دروغ میگه. خریدنش. پول دادن بهش که آبروی خودشو خانوادشو ببره که منو کر. تو زندان... "" بقیه چی ؟؟؟؟ همه دروغ میگن؟؟؟ یه ذره فکر کنید سخت نیست
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
من از اعضای قدیمی نیستم ولی به خدا تا حالا انقدر حرصم در نیومده بود از این 2نفر............. شماها خواب نیستید. خودتونو زدید به خواب.. کسی رو که خوابه میشه بیدار کرد اما کسی رو که خودشو به خواب زده نمیشه بیدار کرد چون نمیخواد. ////aghakian - ایران - تهران اگه واقعا راست میگه چرا رفت خارج؟//// چرا نره؟ وایسه بگیرنش!! ایندفعه تو دهنشم فرو کنن؟؟ یا سرشو بچسبونن به طاق؟؟ من همیشه از خدا خواستم کسی که زر مفت میزنه از چیزی که نمیدونه چنان درگیر همون قضیه بشه که درکش به عرش اعلا برسه. برای شما و امثال شما هم همین آرزو رو دارم. امیدوارم از عزیزانتون این تجارب تلخ رو کسب کنن بعد بیاید نظر بدید.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
من جز مخالفان این نظام نیستم مذهبی نیستم اما بی دین هم نیستم. امام علی تو نامش به مالک اشتر گفت اگه درحق مردم کوتاهی کردی ازشون عذرخواهی کن و این قصور رو قبول کن. حالا چی.. جمهوری ما اسلامیه؟ دم از عدالت علی میزنه؟سال رو به نام علی نامگذاری میکنن؟ ما نمیگیم عذر خواهی کوتاهی های این همه سال رو بکنن فقط و فقط مرد باشن بگن این بلا سر مردم اومده. بگن آره تجاوز شده رسیدگی هم میکنیم(حتی اگه نکنن).بگن اغتشاش کردن جلوشون وایسادیم. چرا این همه دروغ؟ با این کار ریشه خودشونو از ته کندن. به قول یکی از دوستان شما فقط استناد میکنید به اخبار تلویزیون؟ /// دوستان ببخشید از این همه کامنت. رو دلم مونده بود. شاد باشید///
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
aghakian - ایران - تهران ایکاش هر چه بر سر این جوان امده سر تو و میامد . روزی خواهد رسید که در مقابل مردم خودتونو حقیر حس خواهید کرد و از این حمایت کور کورانه مثل پشیمون می شوید. اونوقت اگر غیرت داشتی باید خودکشی میکردی. اخه مگه کورید و نمی فهمید؟ وای بر شماها
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
zayanderood - نروژ - برگن . سلام دوست عزیز. ممنون از لطف شما. موفق باشید
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.