خاطرات هاشمی رفسنجانی : فهمیده‏اند که نمی‏شود آقای [میرحسین]موسوی را عوض کرد

خاطرات هاشمی رفسنجانی :
فهمیده‏اند که نمی‏شود آقای [میرحسین]موسوی را عوض کرد

آقای صیاد شیرازی به منزل آمد و گزارشی از وضع جبهه عملیات قادر داد. انفعالی عمل می‏کنند و برای عقب‏نشینی از مواضع متصّرفی در خاک عراق زمینه‏سازی می‏کنند. عصر آقای ناطق [نوری] برای چاره‏جوئی در موضوع کابینه آمد؛ به نظر می‏رسد فهمیده‏اند که نمی‏شود آقای [میرحسین]موسوی را عوض کرد و گفت آقای خامنه‏ای هم تا حدودی به همین نتیجه رسیده‏اند و دیگر آن احساس تکلیف را ندارند. در عین حال می‏خواست که برای پذیرفته شدن آقای مهدوی‏کنی اقدام کنم و گفت بیت امام به ائمه جمعه پیغام داده‏اند که نظر امام را [درباره لزوم ابقای مهندس موسوی در پست نخست‏وزیری] بگویند.

آقای مهندس [محمد]مروّت مسئول بنیاد مسکن آمد و گزارشی از خدمات بنیاد در روستاها و شهرستانها داد و برای توسعه کار، بودجه و وام می‏خواست. غلامرضا پسر مهدی هاشمی آمدند و نامه‏ای از علی هاشمی - که در عراق اسیر است - آوردند و جواب نوشتم. نوشته است که روحیه اسرا خوب است.

شب آقایان [هوشنگ]صدیق [فرمانده نیروی هوایی] و [محسن]رضایی نیازهای تکمیل دفاع جزیره خارک را گفتند. به نیروی زمینی و دریایی و وزارت نفت گفتم که امکانات لازم را در اختیارشان بگذارند. آقای صیاد شیرازی اطلاع داد در ارتفاع یاشکین حمله دشمن را دفع کرده‏اند. آقای نخست‏وزیر و وزیر نفت اطلاع دادند که تصویب شده مراکز شناور برای بارگیری نفت در اطراف خارک ساخته شود که صدور نفت قطع نشود.

آقای [محمد علی]انصاری از بیت امام آمد و گفت امام به آقای خامنه‏ای پیغام داده‏اند که در دفاع از جزیره خارک، فشار بیشتری به مسئولان وارد کنند. کارهای مجلس را آوردند. رسانه‏های جمعی [خارجی] ضربه پریروز عراق به خارک را موثر معرفی می‏کنند.
منبع : پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
بنا به گفته ای که از زبان آقای علی رضا نوری زاده شنیدم خامنه ای در اوایل انقلاب گفته بود که تا من هستم نمیذارم آقای موسوی در پست اجرایی قرار بگیره! مثل اینکه هنوز هم روی حرفش هست.
دوشنبه 30 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز . دوست عزیز درست میگی این بابا سر حرفش مونده . احتمالا تو رودرواسی گیر کرده . مجبوریم کمکش کنیم و از حرفش بنداریمش پایین
دوشنبه 30 شهریور 1388

sadeghkhan - کانادا - کانادا
در زمان حیات امام خمینی ، خامنه ای همیشه سوتی های مختلف میداد و امام باید این اشتباهات و نفهمی های خامنه ای را بهش گوشزد میکیرد ! اونوموقعها جز انجمن حجتیه هم بود که امام ازش خواست که تا بیشتر سه نکرده حذف عضویت کنه ، الان هم به خاطر اینکه ایران نابود نشه ، آقای خامنه ای، امام که نیستند که به شما بگن چیکار کن ،‌پس حرف یک ملت را گوش کن بیا پائین ! نگذار مردم به جون هم بیفتن و اوضاعت بیریختر بشه . بهترین راه این است که تدریجی ایران را به سمت دموکراسی سوق داد تا ایران دچار عواقب سنگین نشود .به نظر من گروه ملی ها بیشتر از همه نقش در به وجود آوردن این حرکت در ایران دارند و مهندس بازرگان نشانه بارز این فداکاری ملی در ایران بودن که هیچوقت وطن خود را ترک نکرد و با خوردن خون دلها این حرکت را به وجود آورد .
دوشنبه 30 شهریور 1388

ADNAN ŞENSES - تورکیه - ایستانبول
الان که موسوی خیلی عوض شده اون موسوی که کراوات قیچی می کرد و آستین رنگ میکرد الان تبدیل شده به یک روشنفکر که قهرمان بر حق ایرانه . به امید الله .
دوشنبه 30 شهریور 1388

kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو
پدر من از ارتشی‌های شاه بود ،و بعد انقلاب در هوا نیروز بهش احتیاج داشتن و آمد در پست‌های عملیاتی نیرو هوایی‌ ، تا آخر جنگ که استعفا داد . همه ی اینها رو میشناسه، آصولا همیشه از آخوند‌ها و . بد میگه (فحش ..) ، از همه ی اینها ، ولی‌ ۱۰ سال پیش که من اصلا نمیدونستم موسوی کیه به من میگفت که ۲ نفر واقعا برای ایران کار کردن (و اعتقاد داشتند و دروغ نمیگفتند ) . یکی‌ صیاد شیرازی بود که کشتنش ، دیگری موسوی بود ، که نه زیر بار دزدی .. میرفت نه سازش میکرد..و اگه موسوی نمیتونست اقتصاد ایران رو کنترل کنه ، با آن همه تحریم بر ضد ایران و کمک اروپایی‌ها به عراق ،ایران اقتصادش میخوابید ، و دیگه شانسی نداشت (یکی‌ از مهمترین کارش ثابت نگاه داشتن تورم در طول ۸ سال زمان جنگ بود که علاوه بر اینکه واردات رو به درصد خیلی‌ پایینی رسوند و به بیزینس‌های داخلی‌ کمک کرد، جلو ی دزدی و . هم گرفت ، و پشت جبهرو به خوبی کنترل کرد ) .
دوشنبه 30 شهریور 1388

kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو
ولی‌ وقتی‌ این نخست وزیر بود ، و خامنه‌ای بالای این (رئیس جمهور ) ، این اصلا به خامنه محل ساگ هم نمیزشت و اصلا بهش باج نمیداد !!! و خامنه‌ای چند بر خواست عوضش کنه ، تا اینکه خمینی مرد ، و رفسنجانی‌ و خامنه‌ای ، باهم برای چاپیدن ایران نقش کشیدند ، و اونجا چون میدونستند موسوی زیر بار نمیره و زورشون هم بهش نمیرسه، قانون رو عوض کردند ،و شغل نخست وزیری رو به کلّ از قانون اساسی‌ حذف کردند .
دوشنبه 30 شهریور 1388

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت
. آقای صیاد شیرازی اطلاع داد در ارتفاع یاشکین حمله دشمن را دفع کرده‏اند. آقای . (بنظر میرسه این جمله غلط است چرا که ما ارتفاعات یاشکین(نامی روسی). نداریم!!!
دوشنبه 30 شهریور 1388

Parastoo06 - استرالیا - سیدنی
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز. بنا به گفته ای که از زبان آقای علی رضا نوری زاده شنیدم خامنه ای. -------------------------------. منم اینو شندم که از رادیو امریکا پخش شد
دوشنبه 30 شهریور 1388

kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو
دوست عزیز موسوی نه کراوات قیچی میکرد نه .. مس اینه که بگیم خاتمی تیا کوی دانشگاه کلی‌ آدمهارو کشت و حجاریان رو ترور کرد و . نه دوست من ، مسووی اصلا در آن جریان‌ها دخالت نداشت . شما ایشان رو با گروه‌های فشار و خلخلیها اشتیبه گرفتید .
دوشنبه 30 شهریور 1388

شاپرک - ایران - تبریز
kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو . راست میگی ها. یکم فکر کنیم میبینیم زمان جنگ که اول کار این دولت بود و همه دولتها هم تحریم کرده بودند؛ مشکل خاصی از لحاظ اقلام ضروری نبود. اگه زمان فعلی بود با این بخور بخور و بچاپ بچاپ معلوم نبود چی میشد. نمونه اش بم . اندازه چندتا شهر کمک جمع شده بود ولی حتی ذره ای دست مردم بم نرسید. بابای یکی از دوستام مسئول انبار راه آهن شهرشون بود میگفت انبار انقدر بزرگ بود که چندتا تریلی توش دور میزدن و بار میاوردند . پر از کمکهای مردم شده بود . میگفت معلوم نشد کی و چطور جاروش کردند که هیشکی نفهمید!! ولی خدایی زمان موسوی زیاد ازین خبرها نبود...
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو. دوست عزیز. از طرف من به پدرت سلام برسان که انقدر مرد بود که در آن شرایط ایستاد. من همیشه شنیده ام که اصلی ترین علت عدم سقوط خوزستان در اول جنگ٬‌ نقش فوق العاده هوانیروز و لشگر زرهی 77 خوزستان به فرماندهی سرتیپ منفرد نیاکی بود که تانکهای شیر ایران را داشت. هر دو در زمان شاه اموزشهای خوبی دیده بودندو با رشادت انها را اجرا کردند. البته نقش مهم مردم را هم باید در نظر داشت. از شهید صیاد شیرازی هم کلا خیلی مثبت شنیده ام.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.