قابل توجه کاربران گرامی سایت ایرانیان انگلستان

قابل توجه کاربران گرامی سایت ایرانیان انگلستان

دوستان و هموطنان گرامی , همانگونه که مستحضرید بیشتر از  2 سال از افتتاح بخش نظرات این سایت می گذرد . تمامی تلاش و هدف سایت از ایجاد این بخش , فراهم نمودن محیطی جهت تقابل افکار و عقاید تمام ایرانیان به دور از خطوط قرمز و سانسورها و به همان صورتی که در جامعه واقعی ایرانیان (چه داخل کشور و چه در خارج از کشور ) وجود دارد , بوده است . شاید باورمان بر این بود که اصول دموکراسی را در حد و اندازه ای بسیار کوچک تمرین کنیم تا بدانیم دموکراسی بدون احترام به عقاید و باور دیگران وجود خارجی ندارد .

 در این مدت توانستیم شاهد رویارویی افکار و آرای سیاسی , مذهبی  , اجتماعی  و فرهنگی  مختلفی باشیم  و بسیاری از افراد توانستند عقاید خود را بدون توجه به خطوط قرمز و مرزبندی های نادیده سنتی و عرفی بیان کنند و چه بسا بسیار کسانی که با افکار و بینش های جدیدی آشنا شدند که تا به حال با آن روبرو نگشته و یا به چالش کشیده نشده بودند . اما مسئله اصلی بیان نظرات بدون توهین به باورها و عقاید دیگران است که هنوز افرادی نتوانسته اند بر این خصلت فائق آیند که ایمان مطلق به یک عقیده به همراه زیر پا له کردن باورهای دیگران به صرف قابل قبول نبودن برای خودشان , یکی از نشانه های بارز گرایش به سوی دیکتاتوری است و دیکتاتوری از هر نوعی محکوم به فناست و تنها دموکراسی و آزاد اندیشی مجال رشد و نمو خواهند داشت .

با وجود این و برای رعایت همین اصل , زمان زیادی را صرف ویرایش نظرات بعضی از کاربران نمودیم که با توجه به انبوه نظرات رو به افزایش و از طرفی امکانات محدود سایت , گاها نتوانستیم به آنچه که  که از ابتدا منظور و هدف قرار داده بودیم , نائل شویم.

بر همین اساس به اطلاع کلیه کاربران محترم و عزیز سایت ایرانیان انگلستان می رسانیم که از این به بعد نظرات حاوی توهین , ناسزا و سخنان رکیک ( مخصوصا در پاسخ به نظر کاربران دیگر )  و همچنین اهانت به عقاید و باور دیگران , بدون هیچ ویرایشی حذف خواهند شد . مطمئن هستیم که بیان نظرات و عقاید مختلف بدون اهانت و توهین و به کار بردن سخنان سخیف مسئله ای دست نیافتنی نیست.

بیائید آزادی بیان همراه با احترام را از هم اکنون تمرین کنیم.

با تشکر و آرزوی موفقیت برای همه هموطنان عزیز در سراسر دنیا

سایت ایرانیان انگلستان

shahram khosh maram - ایران - تهران
با تشکر از مسوولان وب سایت. من کاملا با هدفی که گفتید یعنی تمرین دموکراسی بدون توهین به یکدیگر و عقیده یکدیگر موافقم. با توجه به اینکه هدف اشنایی با نگرشهای مختلف هست نه دعوا و هوچیگری٬‌ با سانسور و حذف نوشته های توهین امیز و دور از اخلاق کاملا موافقم. دموکراسی در همه جای دنیا خطوط قرمز دارد. من حدود یک سال هست که از وب سایت شما استفاده میکنم و انرا خیلی مفید یافتم. اگر فقط عقاید یک گروه در آن منعکس میشد هرگز به این وبسایت نمی امدم. من برای شما ارزوی موفقیت میکنم و مطمئنم که اکثریت کاربران هم ای کار شما را به نفع حرکتمان به سوی دموکراسی ارزیابی خواهند کرد.
دوشنبه 30 شهریور 1388

zoroye iran - اتریش - وین
منهم موافقم از زحمتهایی که میکشید متشکرم
دوشنبه 30 شهریور 1388

munich - آلمان - مونیخ
ایول بابا! . چه کار خوبی.کاری که از اول باید می شد.
دوشنبه 30 شهریور 1388

jooya - ایران - تهران
با سلام.. با نظر جناب shahram khosh maram - ایران - تهران موافقم. تصمیم بجا و قابل تحسین هست.باید قبل ار روبرو شدن با هم تمرین چگونه . گفتن داشته باشیم.
دوشنبه 30 شهریور 1388

saharrr - امریکا - فلوریدا
وووای بابا به جون خودم سخخخخته کامنت بدون سخنان رکیک :)))..تازه اولش رو خوندم خوشحال شدم فکر کردم میخوایین بگین دیگه سانسور نمیکنید
دوشنبه 30 شهریور 1388

sepehrsan - ایران - تهران
خیلی خوبه. یعنی عالی کسی که جنبه نداره نظرش حذف بشه بهتره
دوشنبه 30 شهریور 1388

hbahadori1983 - ایران - بهبهان
اگه این کارو بکنید خیلی عالیه . متاسفانه اکثر ما ایرانی ها با هر دیدگاه و عقیده ای که باشیم تحمل حرف مخالف خود رو نداریم . از یه طرف همیشه آرزوی آزادی و دموکراسی در کشورمون رو داریم و از طرف دیگه تحمل شنیدن حتی یه نظر مخالف خودمون رو نداریم . شما نگاه کنید در همین سایت ایرانیان انگلستان اگه یه نفر از حکومت ایران دفاع کنه او رو با واژه هایی مثل جیره خوار رژیم و مفت خور والبته با الفاظ خیلی رکیک تر هم مورد حمله قرار داده میشه . در صورتی که اصل آزادی یعنی اینکه نظر خود رو آزادانه بیان کنید و به نظر دیگران هم احترام بذاریم و اگه نقدی هم داشته باشیم به صورت محترمانه نقد کنیم . اگه در طول تاریخ تو کشور ما دموکراسی و آزادی نبوده به خاطر اینه که هر گروهی به قدرت برسه تحمل مخالفان خودشو نداره و گروه مقابلشو از سر راه خود برمیداره ..
دوشنبه 30 شهریور 1388

hbahadori1983 - ایران - بهبهان
اگه می بینید تو کشورهای غربی دموکراسی و آزادی هست به خاطر اینه که اکثر مردم اونجا تحمل شنیدن حرف مخالفشون رو دارن و در نتیجه دولت مردان اونا هم چاره ای جز احترام به حقوق شهروندانشون رو ندارند. پس اگه بخوایم تو کشورمون آزادی و دموکراسی واقعی رو شاهد باشیم قبل از هر چیز باید قدرت تحمل خودمون رو خیلی زیاد کنیم و بعد در مورد حکومت مورد نظر خود تصمیم بگیریم و بدونیم تا مادامیکه شعارمون در مورد مخالفانمون شعارهایی همچون ( مرگ بر ) باشه رنگ دموکراسی و آزادی رو هرگز نخواهیم دید.
دوشنبه 30 شهریور 1388

p.h - هند - پونه
هیجان سایت میره !! :((( .. هر چند درست میگین ، اما به جا اینکار یه نفرو استخدام بکنین که تو ویرایش کمکتون کنه ... در غیر اینصورت میشه سایت تابناک !!! اقا نکن اینکار و
دوشنبه 30 شهریور 1388

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
آقایان، ببندید لطفا در این دکان "دموکراسی" وارداتی را...چند سال است که با سؤ استفاده از این واژه وطنمان را به آتش کشیده اند؟...زمانی‌ که در دههٔ شصت و هفتاد میلادی در ایران به دبستان و دبیرستان میرفتم، هیچ موقع به یاد ندارم که احدی با غرض ورزی تبعیضی قائل شده باشد بین پیروان ادیان یا اقوام مختلف...آن‌ نوع تبعیضات را فقط در تماشای فیلم‌های هالیوودی تجربه میکردیم...در همین آمریکای مهد "دموکراسی"، همین هشت سال پیش چقدر دعوا بود بر سر تقلّب؟...اصلا زمانی‌ که آرای مردم را می‌توان با پول خرید، دموکراسی چه مفهومی پیدا می‌کند؟...هزاران سال حکومت سلطنتی داشتیم و مهد تمدن هم بودیم...چرا ممالک دیگر از ما نیاموزند و یک پادشاه عادل و دلسوز برای خود نگزینند؟.. کم خدمت کردند پادشاهان پهلوی؟.
دوشنبه 30 شهریور 1388

farahnaz2009 - استرالیا - سیدنی
من هم موافقم. اگر چه طرفداران خامنه ای جلاد رعایت نمیکنند.
دوشنبه 30 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
گر چه سانسور کلا چیز بدیه ولی پرده دری و بی احترامی بدتره. کاملا با هدف و روشتان موافقم و از شما سپاسگزارم. این سایت برای من خیلی موثر بوده. یکسال و چند ماه قبل که عضو شدم حتی نظر دادن و کامنت نوشتن برای من راحت نبود. ولی بعد حتی به فکر راه اندازی وبلاگ افتادم. همه اینها رو مدیون سایت ایرانیان انگلستان و همه کاربران این سایت هستم.
دوشنبه 30 شهریور 1388

habitor2000 - ایران - تهران
با سپاس از مدیران محترم سایت ایرانیان انگلستان. به یقین درایت و دور اندیشی شما عزیزان به هرچه پربار تر نمودن بخش اظهار نظرات کمک خواهد نمود و بهانه را از دست بهانه جویان خواهد گرفت .
دوشنبه 30 شهریور 1388

33pooles - المان - دورتموند
من که با خواندن بعضی از نظرات نمی توانم خونسرد باشم . چه شود
دوشنبه 30 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
saharrr - امریکا - فلوریدا . لووووووووووووول
دوشنبه 30 شهریور 1388

alisam - ایران - تهران
این که می گید حرف رکیک نزنیم درست ولی شما خودتون قضاوت کنید که وقتی ما میریم تو خیابون بگیم رای ما کجا رفته با باتوم میفتن تو جونمون. هر فحش ناموسی که می خوان میدن. اون رییس جمهورشون هم هر روز یه چیزی از دهنش در میاد نثار ما میکنه.یه روز می گه خس وخاشاک یه روز میگه اراذل و اوباش.طرفداراش هم مثل خودشن.تازه ما یه جایی رو پیدا کرده بودیم یه خورده خودمون رو خالی کنیم که اون هم شما تعطیلش کردید.
دوشنبه 30 شهریور 1388

KHODESHAM - مجارستان - بوداپست
کاره خیلی خوبی می کنین. ولی از الان به بعد دیگه نمیشه فهمید شخصیت هر کسی تا چه اندازست!. البته شخصیت قدیمی ها دیگه شناخته شدست =)
دوشنبه 30 شهریور 1388

fredy004 - ایران - تهران
با سلام و خسته نباشی کدامیک از موارد زیر سخن رکیک حساب می گردد تا دیگر بکار نبریم:. جمهوری اسهالی - انتری ن‍ژاد - علی شیره ای -
دوشنبه 30 شهریور 1388

totoi - کانادا - تورنتو
دستتون درد نکنه بهترین کارو میکنید
دوشنبه 30 شهریور 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
قابل توجه مدیران سایت.....کی شعر تر انگیزدخاطر که غمین باشد
دوشنبه 30 شهریور 1388

targool - استرالیا - پارادایز
ممنون از شما
دوشنبه 30 شهریور 1388

fall - ایران - تهران
ایرانیان انگلستان بهترین سایت اینترنتی هستی به خدا . هیچ سایتی ندیدم و نشنیدم که تا این حد ارزش بده به کاربرها و از خراب شدن محیط سایت جلوگیری کنه . خیلی ممنونیم ایرانیان یو کی عزیز و شاد باشید و سلامت .
دوشنبه 30 شهریور 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
این کار مسئولین محترم وب سایت در سانسور سخنان رکیک بجاست اما در بقیه موارد باعث دیکتاتوری و خود سانسوری میشود. یعنی هر کسی میتواند بگوید به نظر من بی احترامی شد و فلان کامنت توهین به عقاید من است. بعنوان مثال من اعتقاد دارم که پیامبر اسلام دچار بیماری روانپریشی بود و امام اول شیعیان علی مظهر جنایت است و نه رحمت و برای گفته ام دلیل دارم. یک متعصب اسلامی این امر را توهین به پیامبر اسلام قلمداد میکند و خواهان اعدام بنده است. این کار شما یعنی لجام زدن به آزادی و خود سانسوری است و برخلاف سخنان دوست عزیز shahram khosh maram - ایران - تهران آزادی در کشورهای آزاد دنیا خطوط قرمز ندارد و تنها ممکن است حرف رکیک را در رسانه عمومی سانسور کنند. میتوانید بروید و نظرات کاربران سایتهای معروف را ببینید که در ارتباط با یک موضوع نظر میدهند. تعریف دموکراسی چیزی که شما گفتید نیست! اگر اینطور باشد باید به عقیده بن لادن و خامنه ای نیز احترام گذاشت چون آنها هم عقیده شان ترور و سرکوب است و دموکراسی طبق تعریف شما یعنی احترام به عقاید دیگران!. اگر اینگونه باشد این وب سایت ماوای طرفداران رژیم میشود.
دوشنبه 30 شهریور 1388

zorro - هند - میسور
payamak - انگلستان - منچستر:. کجایی؟! بیا بخون.
دوشنبه 30 شهریور 1388

zorro - هند - میسور
از مدیریت سایت بابت این متن ارزشمند ممنونم.
دوشنبه 30 شهریور 1388

azerila1407 - ایران - اصفهان
سلام . آفرین من هم با نظرتان موافقم - ممنون
دوشنبه 30 شهریور 1388

tiam1983 - ایران - اصفهان
زنده باد دموکراسی. اگه سایت شما نبود نمیدونستم توی این اداره وقتمو چطوری بگذرونم. مررررررررررررررررررررسی
دوشنبه 30 شهریور 1388

mehrab_alborzi - ایران - تهران
با سلام تصمیم بجا و بسیار عاقلانه ایست . این نظرات را مرد و زن پیر و جوان و همه و همه میخوانند ما با کلاممان شخصیت خودمان را به دیگران عرضه میکنیم و خود را معرفی میکنیم . پس بیایی اگر هم میخواهیم حریف را از میدان بدر ببریم با زبان خوش و به قول معروف با پنبه سر ببریم . اگر ما ایرانی هستیم و سمبل ما کوروش و داریوش بزرگ است پس باید درست صحبت کنیم . سرافراز و پیروز باشید .
دوشنبه 30 شهریور 1388

agrin - استرالیا - سیدنی
تصمیمی بسیار بجا و هدفمند است.با تشکر از مسئولین سایت ایرانیان انگلستان
دوشنبه 30 شهریور 1388

amirkabir - استرالیا - سیدنی
ممنون از حسن توجه شما . با ارزوی سلامتی و موفقیت برای شما.
دوشنبه 30 شهریور 1388

jigili - ایران - تهران
وای سخته راجع به رژیم آدم حرف نزنه این موضوع رو نادیده بگیرید
دوشنبه 30 شهریور 1388

farshid15391 - ایران - تهران
این حرفهاروازکجایادگرفتید
دوشنبه 30 شهریور 1388

shari - ایران - تهران
سلام وخسته نباشید من هم به نوبه خودم از شما تشکر میکنم وامیدوارم مثل همیشه موفق وپیروز باشید. زنده باد ایران وایرانی.
دوشنبه 30 شهریور 1388

مهرتابان - ایران - تهران
بادرود به مسپولین محترم سایت. از هدف باارزشتان بسیار سپاسگزارم همینطور از مطالب به روز منتشر شده در این سایت برای ما ایرانیها دسترسی به چنین امکانی واقعا ارزشمند است.به امید ایرانی سبز و شاد و سربلند با حاکمیت دموکراسی.
دوشنبه 30 شهریور 1388

hossin43 - ایران - بچه ی بوشهر
حرف درستیه
دوشنبه 30 شهریور 1388

naghshe eshgh - ایران - تهران
با سپاس فراوان/واقعا دیگه وحشتناک شده بود . اما در مدت عضویت در این سایت به این واقعییت تلخ رسیدم که متاسفانه فرهنگ و ادب ایران در کتاب ها جا مونده !
دوشنبه 30 شهریور 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
آخه به بعضی ها غیر از فحش حرف دیگه ای نمیشه زد!لیاقتشونه
دوشنبه 30 شهریور 1388

benyaminshafabakhsh - ایران - شیراز
والا این سایت رو خیلی دوست دارم فقط مشکلش اینه که بیش از حد نظرات رو سانسور میکنه باور نمی کنین همین نظری که من الان نوشتم هیچ وقت مورد قبول برای پخش واقع نمی شود و به جای آن....گذاشته می شود.
دوشنبه 30 شهریور 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
من درست متوجه نشدم. برای امتحان می خواستم بپرسم مثلا اگر ما از زبان پیامبر بزرگ اسلام بیان کنیم که ایشان سوار بر خر به آسمان هفتم نزد الله تشریف بردند، یا آن امام همام امام اول شیعیان در کنار برخی خصایل نیک یک ماشین کشتار ایدئولوژیک هم بوده اند، این گونه سخنان توهین به عقاید دیگران محسوب می شود یا خیر؟
دوشنبه 30 شهریور 1388

arsene lupin - ایران - برزخ
سلام. کار خوبیه ولی لطفا نظراتی که با فحش و ناسزا همراهه حذف کنید. نه انتقاد حتی از سایت. ممنون از زحماتتون.
دوشنبه 30 شهریور 1388

panjere - سوئد - گو تنبر گ
منم موافقم.دست شما درد نکنه.
دوشنبه 30 شهریور 1388

Alireza88 - ایران - تهران
با تشکر فراوان از زحمات و دیدگاه مسئولین سایت. از اینکه سعی کردید دموکراسی در معنای واقعی آنرا که لازم رشد و تعالی جامعه است را تذکر داده و اجرا کنید مجدداً کمال تشکر را دارم
دوشنبه 30 شهریور 1388

amishka - اذربایجان - باکو
حالا نمیشه یه استسنا واسه محمود شیپیش و علی چلاق ودارودستاشون قائل بشید ؟؟؟؟؟
دوشنبه 30 شهریور 1388

7-aseman - اتریش - وین
با تشکر فراوان از زحمتهای شما سایت ایرانیان انگلستان.سایت خیلی مفید و جالبیه.غیر از حرفهای زشت و توهین امیز .خیلی نظر ها اموزنده و قابل استفاده بودند و هستند. و گاهی شوخ طبعی های هموطنان هم به یکطرف این سایت را جذابتر کرده و ما غربت زده ها را از دلتنگی در اوردند.اگه امکانش هست اعتیاد این سایت را هم راهنمایی کنید من در هر خبر نظر نمیگذارم ولی خیلی معتاد این سایت شدم. باز هم دست همتون درد نکنه
دوشنبه 30 شهریور 1388

quietboy - ایران - تهران
قابل توجه بعضیا!
دوشنبه 30 شهریور 1388

bach abadan - ایران - آبادان
باشد ازاین به بعد .دموکراسی را رعایت میکنیم .وتوهین هم نمیکنیم . 1- هیچکس حق ندارد بگوید دولت کودتا بلکه باید بگوید دولت مردمی ودموکراتیک. 2-باید بگوییم آقای دکتر احمدی نجاد.رئیس جمهور انتخابی محبوب ملت ایران. 3- علی خامنه ای هم باید بگوئم رهبر معظم انقلاب ورهبر کل مسلمین جهان. خوب شد راضی هستید؟ درود بر خامنه ای عدل کستر ودادگر ودولت مردمیش !!!!!!!!!
دوشنبه 30 شهریور 1388

علیرضا دادا - امارات - دبی
مدیران محترم سایت ایرانیان انگلستان دستتون درد نکنه.قانون قشنگیه. من هم موافقم./////شهرام خوش مرام/ایران/تهران/من هم موافقم.
دوشنبه 30 شهریور 1388

zahra50 - دانمارک - کپنهاگ
سلام و خسته نباشید منم موافقم و از صمیم قلب براتون آرزوی موفقیت دارم ممنونم از همه زحمات شما و آفرین به این همه تحمل و سعه صدر که دارید.
دوشنبه 30 شهریور 1388

hirowa - ایران - هیرو
موافقم و موفق باشید
دوشنبه 30 شهریور 1388

mazany - ایران - آمل
درود بر سایت ایرنیان انگلستان. این یکی را که حذف نمی کنید
دوشنبه 30 شهریور 1388

garfild - ایران - تهران
بسیارررررر سپاسگزارم - باور کنید دیگه نمی خواستن تو بحثها شرکت کنم - 1ماه 4 تا دونه کامنت گذاشتم - ولی امروز خیلی از خوندن این متن خوشحالممم موفق باشید و ایرانی-
دوشنبه 30 شهریور 1388

zargar - ایران - تهران
باور کنید چندبار خواستم این مسپله رو مطرح کنم اما گفتم شاید عملی نشه . برای همین مدتی بود به دلیل اهانت های کاربرا به هم دیگه از نظر دادن منصرف شده بودم . اما با این کار شایسته سایت ضمن تشکر از حسن نیتشون همه اعضا و کاربران محترم و دوست داشتنی سایت رو دعوت می کنم به بالابردن تحمل و صبر نسبت به آرا و نظر دیگران . .همونجور که دوست دارن به نظرشون احترم بذارن . بازم ممنوم از مسپولین محترم سایت . دوستون دارم :-)
دوشنبه 30 شهریور 1388

Danial_is_green - ایزان - تهران
یعنی کسی نمیتونه بگه از احمدی حالش بهم میخوره ونمیخواد سر به تنش باشه؟؟؟
دوشنبه 30 شهریور 1388

sam2009 - آلمان - آمدن
دست اندرکاران گرامی سایت ایرانیان انگلستان خسته نباشید. باید گفت که توهین کردن در هیچ فرهنگی پذیرفته نیست و اگربنا براین روال که در پیش گرفته اید باید گفت که نظرات و نوشته های تمام مسلمانان را حذف کرد زیرا اسلام 1430 سال است که به کل بشریت توهین میکند از زن ستیزی در اسلام ضد بشر گرفته تا کشتار غیر مسلمانان همه توهین به بشریت است .
دوشنبه 30 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
کاملا با تصمیم شما موافق هستم و فکر میکنم با توجه به اینکه هر نوع عقیده ای در این سایت بحث میشه بهترین جا برای تمرین دموکراسی و گفتن محترمانه عقاید هست ..امیدوارم همیشه موفق باشید...
دوشنبه 30 شهریور 1388

clevermajid - ایران - مشهد
باید از دو سال پیش این کارو می کردین. اینجا هرکی از نظام خوشش نمیاد به اسلام توهین می کنه .. فحاشی دیگه عادی شده بود و اگه کسی از اظهار نظر یکی دیگه خوشش نمیومد به 100 جور تهمت و افترا محکومش می کرد. ممنون که این تصمیمم رو گرفتید امید که خوب اجراش کنید.
دوشنبه 30 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
saharrr - امریکا - فلوریدا . وووای بابا به جون خودم سخخخخته کامنت بدون سخنان رکیک :)))....تو که کامنت با سخنان رکیک نداشتی .....برای چی ناراحتی؟؟
دوشنبه 30 شهریور 1388

طالب حق - ایران - تهران
کار خیلی خوبی میکنید. همونطوری که گفتید بعضی افراد به صرف قبول نداشتن موضوعی ، کاملا اون موضوع و صاحب نظر رو زیر پا له میکنند. امیدوارم کاربران کمی توی نظر دادن هاشون تجدید نظر کنن.
دوشنبه 30 شهریور 1388

schajane - اتریش - وین
بد ترین سیستم اجتماعی دموکراسی است اما بهتر از دموکراسی در هیچ. سیستمی وجود ندارد. و هر عقیده و هر فکری برای آن شخص و آن اجتماع او محترم است پس احترام. به عقیده طرف شخص ثالث واجب است در سیستم دموکراسی و مبارزه با عقیده. آن شخص ثالث هم واجب است. با این نظر و عقیده میتوانیم هر دو نفر ثالث همدیگر درک کنند و با هم گفتگو و تبادل نظر کنند. تا اجتماعی آزاد و اجتماعی دور از جنگ و ستیز بر پا کند به امید آزادی بیان و نظرات.
دوشنبه 30 شهریور 1388

vandidad.iran - ایران - کرمانشاهان
تنها ایرادی که می شد از این سایت گرفت این بود که به افکار مختلف توهین می شد. افکار را باید نقد کرد نه اینکه به آنها توهین نمود. از تصمیم جدید مسپولان سایت خوشحالم . پیشنهاد می کنم این کارو برای نام افراد هم به کار ببرید تا کسی از اسامی استفاده نکنه که توهین به افکار دیگه باشه. با تشکر از مسپولین محترم سایت
دوشنبه 30 شهریور 1388

hossein329 - ایرون - تهرون
ما باید یاد بگیریم که بدون توهین به دیگران حرف بزنیم. من هم موافقم
دوشنبه 30 شهریور 1388

juvel - نروژ - اسلو
چشم... ما که گردنه مون از مو هم نازکتره .
دوشنبه 30 شهریور 1388

silvana - استرالیا - ملبورن
ببخشید حتی به حضرت ایت الله خامنه ای و اقای دکتر محمود احمدی نژاد اینطوری که خیلی سخت میشه :(((
دوشنبه 30 شهریور 1388

dannni - سوئد - استکهلم
بشرط که یک طرفه نباشه عده ای بتونند هرچه بگن ازادن و عده ای دیگر فقد شنونده باشند
دوشنبه 30 شهریور 1388

silvana - استرالیا - ملبورن
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه . برای شما یک نفر خیلی خوب شد چون شما به مخالفینت خیلی توهین می کردی
دوشنبه 30 شهریور 1388

sara-j - سوید - استگهلم
با درود بر مسئولان سایت.کار بسیار خوبیست ولی با نظر zebelkhan - آمریکا - سن خوزه هم موافق هستم.
دوشنبه 30 شهریور 1388

vezveznazi - ایران - ایران
از مسئولین سایت تشکر می کنم.تا چه شود؟؟؟؟؟؟؟
دوشنبه 30 شهریور 1388

bij - المان - المان
احترام و انتقاد دو اصل مهم فرهنگ غیرمکتبیست! تمرین دموکراسی تحمل عقیده مخالف را بدون خط قرمز برمیتابد. خطوط قرمز نگاهدارنده اصول انسانی دموکراسی نیستند بلکه همانطور که شاهدیم بازدارنده ان اصول. اگر احترام بدون توهین مد نظر است باید فرهنگ مدارا در جوامع عقب افتاده جابیافتد. با خطوط قرمز که یک مفهوم نسبیست سانسور و خودسانسوری رونق پیدا میکند! فرهنگ خشونت با فرهنگ انتقادی در تضاد است و خطوط قرمز فرهنگ انتقادی را بر نمیتابد. ما ایرانیان با نداشتن الترناتیو به روشهای کهنه متمسک میشویم که درست عکس خواسته هایمان متبلور شوند همانا برسمیت نشناختن تفاوتها و در نتیجه جاافتادن فرهنگ خشونت و توهین!! فرهنگ غیرمکتبی بر انتقاد و مدارا صحه میگذارد تا بدون خطوط قرمز از قبل تعیین شده (سانسور!) خردگرایانه پاسخگو مشکلات و قبل از این طراح مسائل بر سر راه اخلاق انسانی باشد. احساساتی تصمیم گرفتن ناقض خردمندی است! نفی توهین با انتقاد و بازگویی واقعیات عقاید و باور دیگران منافاتی ندارد. پس یاد بگیریم تفاوتها را بپذیریم نه خطوط قرمز را!!!
دوشنبه 30 شهریور 1388

شجاعتی - ایران - ایران
درود بر شما. متاسفانه ما ایرانی ها تا چیزی برخلاف میلمان می شنویم فحاشی می کنیم. این کارشما باعث می شود خویشتن داری را تمرین کنیم.
دوشنبه 30 شهریور 1388

iranianfarshad - ایران - تهران
یعنی ما اگه دیگه به نایب امام زمان- شید علی خامنه ای دامه البرکاته بگیم  خامنه ای درج نمیشه چون ممکنه به عقاید برادران چماق بدست بر بخوره
دوشنبه 30 شهریور 1388

arash88 - آمریکا - اورنج
سلام لطفا کلماتی را که از نظر شما رکیک است را روشن کنید.پدر سوخته میشود نوشت یا پدر سگ؟؟؟اخر اگر چند تا کلمه رایج ننویسیم که میشویم شاعر و ادیب.
دوشنبه 30 شهریور 1388

mehdiw700 - ایران - تهران
آفرین مدیر گل
دوشنبه 30 شهریور 1388

kamran1011 - آمریکا - سان فرانسیسکو
بسیار ممنونم، واقعا بعصای از دوستان فکر میکنند که روشن فکری و آزادی بین یعنی‌ فش دادن به دین و یا عقاید بقیه . با اینکه به نظر من هر کسی‌ میتونه هر جور دوست داره فکر کنه ، ولی‌ توهین به عقاید بقیه و به شخص آن‌ها ، دقیقا ضد آزادی و دموکراسی هست . امیدوارم اینو زودتر بفهمیم . همونقد که به زور حجاب گزستهن سر مردم زشت و قبیح هست ، به زور حجاب رو از سر کشیدن هم زشت است و ...
دوشنبه 30 شهریور 1388

شاپرک - ایران - تبریز
سلام. منهم از مسئولین محترم سایت که برای بهتر شدن آن تلاش میکنند ممنونم. وقتی عضو شدم بیشتر نظرات همدلانه اعضا با همدیگه بود که مشوق من شد. ولی متاسفانه چند ماهه بجز فحش و ناسزا و .. چیزی نوشته نمیشه .
دوشنبه 30 شهریور 1388

playboy972 - ایران - گرگان
اگه واقعا ازادی بیان رو شما ترویج کنید بهتر است. افارادی میان تو سایت که جیره خوار ودوستدار جنایتکاران هستند و از کارهایشان حمایت میکنند که باعث دلزدگی اکثریت کاربران میشوند لطفا این نظرات را نگذارید که به خدا مغز ما گنجایش تحمل انها را ندارد.
دوشنبه 30 شهریور 1388

farhad1124 - امارات - دبی
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه . کارو کاسبیت کساد میشه در ضمن بی تربیتی توجیه نداره شما که فکر میکنید حذف فحشات لجام زدن به آزادیه.
دوشنبه 30 شهریور 1388

shiva_v - ایران - شیراز
از زحمات شما کمال تشکر را دارم.
دوشنبه 30 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . احترام به دیگران مکتبی و غیر مکتبی ندارد بلکه رابطه مستقیم به شخصیت افراد و تربیت خانوادگی و فرهنگی آنها دارد ...اتفاقا دموکراسی دارای خطوط قرمز زیاد است و یکی از آنها اصل احترام به عقاید یکدیگر است ...
دوشنبه 30 شهریور 1388

farnooshee - انگلستان - لندن
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه . چقدر برای تو بد شد استاد فیزیک من اگه جای تو بودم ااین اخطار رو میخوندم میرفتم پیدام نمی شد ای کاش ادرس اون سایتهای معرف میدادی ما هم می دیدیم .
دوشنبه 30 شهریور 1388

تولدی دیگر - ایران - تهران
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه----- به نظر من پیشنهاد سایت کاملا بجا بود.فرض کنیم هر روز و شب به مخالفین خود دشنام دهیم.آیا با این کار گرهی از مشکلات باز خواهد شد؟ من خود در خانواده ای مذهبی و روحانی بدنیا امدم ولی بعد از تحقیق و مطالعه با افتخار میگویم که الان یک اتیست هستم.در هیچکدام از منابعی که مطالعه کردم (منابعی منجر به چرخش فکری 180 درجه ای در من شد) نشانی از دشنام به طرف مخالف نبود.حداقل این موضوع شخصا برای من ثابت شده است.از سایت عزیز ایرانیان انگلیس نیز کمال تشکر در ایجاد چنین محیطی دارم.
دوشنبه 30 شهریور 1388

bij - المان - المان
در جوامع متمدن انعکاس نظرات افراد و گروه های ضد بشری هم خط قرمز نیست!! افکار بن لادنها در مطبوعات منعکس میشود اما بوسیله افکار عمومی با حساسیت بر حقوق بشر رد میشود! کامنت گذاشتن و چات کردن، یا دادن پیام است یا داد و ستد اطلاعات در بحث. اگر ما در بحثمان مستند و بر پایه واقعیات انتقاد میکنیم هیچ مشکلی با اظهار نظر مخالف نباید داشته باشیم! اگر بطور مثال یک مسلمان خود را در دفاع از عقایدش مجرب و با اسناد و منطق بدور از احساساتی شدن میبیند، از جانی خواندن پیامبرش که مستند از مخالفش دریافت میکند، نباید بحث را بعنوان توهین تخطئه کند. اهانت به عقاید و باور دیگران یک گزاره ناملموس است. برای شخصی که باورش را مقدس میپندارد هر انتقادی توهین محسوب میشود. ناسزا گفتن و فحاشی در هر جامعه متمدن از عقل بدور است. فرد با فحاشی کردن عصبانیت خود را و مقدس ماب با ادعای توهین به مقدساتش بیچارگی خود را به نمایش میگذارند!!! عصبانیت و بیچارگی، کمبود یا نداشتن دلیل و برسمیت نشناختن تفاوتها محسوب میشوند!
دوشنبه 30 شهریور 1388

بینوایان - ایران - تهران
طبق برآوردی که من انجام دادم، اگه این طرحی که گفتین بطور کامل و دقیق اجرا بشه، چیزی حدود 40 تا 60 درصد کاربرانتون (که عموما از بروبچ لائیک و اکثرا از خارج از کشور هستند) باید با سایت خداحافظی کنند .
دوشنبه 30 شهریور 1388

dannni - سوئد - ستکهلم
farnooshee - انگلستان - لندن / تو همون فرنوش خودمونی یا یکی دیگه هستی / درضمن باتوموافقم این زبل خان دیگر نمیتونه توهین کنه
دوشنبه 30 شهریور 1388

hooshfarhad - ایران - تهران
قبل از شما از بغض خفه شده بودیم بامید پیروزی با رفتار وکرداروگفتار نیک .
دوشنبه 30 شهریور 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
متشکرم.قابل توجه عرب و عراقیستیزان بد نوشتار!
دوشنبه 30 شهریور 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، ((احترام به دیگران مکتبی و غیر مکتبی ندارد)) از کجای کامنت من به این حکم یا گزاره ات رسیدی؟؟! *** دموکراسی دارای خطوط قرمز نیست چون اصل احترام به عقاید یکدیگر رعایت میشود! تفاوتها در جامعه مکتبی وجود خارجی ندارند. چیرگی منافع خودی بر غیرخودی در سیستم مکتبی برحسب تعاریف زمانی مکانی و مصلحت حکومت از اصول اولیه ان میباشد و ان تعاریف جنایات منطبق بر زمان و مکان را سبب میشوند!
دوشنبه 30 شهریور 1388

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
با درود به همه ی کاربران عزیز و مسئولین محترم این سایت. کار بسیار درستی می کنید. سپاسگزارم.
دوشنبه 30 شهریور 1388

flora_germany - آلمان - دوسلدورف
ممنون برای این همه زحمتی که می‌کشید. این هم تقدیم به شما سایت ایرانیان انگلستان: در افق، پشت سرا پرده نور باغ های گل سرخ، شاخه گسترده به مهر، غنچه آورده به ناز، دم به دم از نفس باد سحر؛ غنچه ها میشد باز . باغ های گل سرخ، باغ های گل سرخ، همه تقدیم به شما!.
دوشنبه 30 شهریور 1388

zorro.ir - ایران - تهران
درست اما نباید استثنا قائل شد؟اکثر کاربرای این سایت مخالف رژیم هستند و کسانی هستند که واقعا بهشون ظلم و تجاوز شده و جائی هم برای گفتن حرفهاشون ندارن در واقع اکثر بچه ها محفل خودمونی میدونند این سایت رو و بیشتر درددل میکنند حالا این وسط یکی بیاد و بگه خاینه ای حقه واین رژیم الهی هست و امام زمان گفته تجاوزکنید و بکشید و زندانی کنید و ماهم باز کوتاه بیائیم و بگیم چشم پس مادر سهراب چی نگاه آخر ندا چی و...من شاید دیگه نظر ندم اینجا هم صدام خفه شد همون بهتر برم خیابون داد بزنم بدجوری دلم گرفته از دست خداهم شاکیم چه برسه....
دوشنبه 30 شهریور 1388

toba2 - انگلستان - لندن
من هم از مسولین این سایت تشکر وقدر دانی می کنم .بابت زحمات فراوان که می کشند .من چند وقت است فقط خواننده هستم بعلت بی احترامی بعضیها به عقاید ومذهب ونژاد دیگران .امیدوارم این بار جدی مسولین این سایت بااین معضل رفتارکنند وعدالت ودیمکراسی برای همه کاربران باشد.. موفقیت وسربلندی برای همه عزیزان مسول iranianuk
دوشنبه 30 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . از جمله شما {احترام و انتقاد دو اصل مهم فرهنگ غیرمکتبیست!} به این حکم رسیدم ....معنی خط قرمز یعنی محدودیت و در دموکراسی شما تا آنجا مجاز هستید که عقاید خود را بگویید که تحمل شنیدن عقاید مخالف و احترام به آنها را داشته باشید
دوشنبه 30 شهریور 1388

elyas0121 - ایران - مازندران
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه . با احترام کامل به نظر شما به نظر من ما باید با رفتار ومنش خود دیگران را به عقیده ای که داریم دعوت کنیم به دور از هر دشنام.
دوشنبه 30 شهریور 1388

عاشق وطن - ایران - تهران
با تشکر از مسوولین سایت.امیدوارم در اجرای تصمیم بجایی که گرفتید موفق باشید. پاینده باشید.
دوشنبه 30 شهریور 1388

abiabi - انگلستان - لندن
من کاملا موافقم . ولی بعضی وقتا باید به خامنه ای و لباس شخصیها یتوهین کرد تا از این طریق خودمان را خالی کنیم . حالا شما منظورتان این هست که ما اجازه نداریم به خامنه ای توهین کنیم . یا اینکه اشکالی ندارد اگه به این خامنه ای توهین کنیم .
دوشنبه 30 شهریور 1388

قلدر - ایران - تهران
سلام و خسته نباشید به مدیران سایت این بهترین سایت دنیاست ولی تنها مشکلی که داره نظرات رو سانسور میکنه و این خوب نیست.
دوشنبه 30 شهریور 1388

aidin1978 - ایران - تبریز
من هم کاملا موافقم.
دوشنبه 30 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
farnooshee - انگلستان - لندن. فرنوش خانم فکر کنم جواب زبل خان به شما حذف شد ...لووول
دوشنبه 30 شهریور 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
این قانون رو اگه بشه اجراییش کرد حرفی نیست, من هم مثل بقیه! ولی اگه یه به اصطلاح مسلمون یا طرفدار رژیم دیکتاتوریه اسلامی بخواد بیشتر از کوپنش حرف بزنه و اینجا برای من و یا امثال من جلون بده و کری بخونه, چی? انوقته که من یکی جلوی اینا نمیتونم ساکت بشینم ! جوابشونو میدم و اگه نظرم درج نشه,اسمشو چی باید گذاشت?!?! امثال کسایی مثل بینوایان(اعتراض یا اسودگی سابق)و یا (aghakian) رو اگه جلوشونو نگیری اینجا رو به.امیدوارم که فقط بهانه ضیق وقت باعث نشه که موج جدید سانسور و بالطبع خود سانسوری نظرات ما کاربران رو که این سایت رو ایرانیان یو کی کردن! باعث بوجود اوردن این قانون شده باشه
دوشنبه 30 شهریور 1388

farnooshee - انگلستان - لندن
dannni - سوئد - ستکهلم . سلام دنی خودم هستم فرنوش .چطوری؟ از بچه ها هیچ خبری نیست.
دوشنبه 30 شهریور 1388

farid abbasi - ایران - تهران
سلام. از مسولین محترم سایت ایرانیان بخاطر چنین کاری تشکر می کنم. امیدوارم ما ایرانیان احترام به عقاید دیگران را در این سایت خوب تمرین کنیم تا بتوانیم در کشور خودمان و با ایجاد حکومتی بر خاسته از رای و نظر تمام ایرانیان انرا اجرا کنیم.به امید روزی که تمام مسلمانان و تمام اقلیت های مذهبی و غیر مذهبی و بطور کامل تمام ایرانیان به زیر یک پرچم واحد و با احترام به حقوق همدیگر برای ساختن کشور عزیزمان تلاش کنیم
دوشنبه 30 شهریور 1388

poroo - المان - دوسلدورف
المان-دوسلدورف. با عرض سلام به همه ازادیخاهان وطن پرست. حالا که از این به بعد قرار است بهم دیگر احترام بگذاریم دوستدام که من هم در این جعم شریک باشم و نظرات خودم را مطرع کنم. با ارزوی ازادی برای کشور ما
دوشنبه 30 شهریور 1388

dadash88 - ایران - مشهد
اگر منظور از دادن نظر تایید گفته های دیگران است که این در واقع چرخیدن در یک دور تسلسل بیهوده است. و تایید نظر خود در واقع راهی به سوی دیکتاتوری مدرن می باشد باید دقت کرد که در پذیرش حرف دیگران شاید بسیاری از سخنان با نظرات ما مخالف باشد و اصول دمکراسی به جلب نظر دیگران نیز هست و الا تایید نظر شما که همان دیکتاتوری است
دوشنبه 30 شهریور 1388

tamara .s - انگلیس - لندن
مسولین خوب سایت ایرانیان یو کی ! نژاد پرستی هم به توهین به عقاید و باورها اضافه میکردید چون در جوامع دمکراتیک جرم نژاد پرستی بالا تر از اتتقاد و توهین به باورهاست در اصل نژاد پرستی یعنی تو هین به انسانیت ولی دین ستیزی یعنی توهین به باورهای انسانی بس بلطبع اولی کار نا پسندیده تری... با تشکر از زحمتهای شبانه روزیتون و خسته نباشید به شما مسئولان خوب سایت ایرانیان یو کی
دوشنبه 30 شهریور 1388

bache gorgan - ایران - گرگان
آقا نکنید این کارو ! من اگه روزی دو تا فحش به احمدی نژاد و خامنه ای ندم میترکم خونم میافته گردن شما . حالا از ما گفتن
دوشنبه 30 شهریور 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
تشکر از مسولین محترم سایت. یک سوالی داشتم.چنانچه به اشخاصیکه دزدند یا به کسانیکه جنایت کرده اند و یا رژیمی که مرتجع است چه میشود نام گذاشت؟مثلا به دزد بگوییم امانت دار!!!! یا به جنایتکاران و یا به متجاوزان ناموس و مرتجعین الا آخر چه باید گفت؟. بی احترامی به هموطنان و دوستان محترم را هیچ کسی قبول ندارد اما چاره ای نیست و باید به ملاهای مرتجع و دزدان و مزدوران و جنایتکاران و وطنفروشان همین صفت های خودشان را داد.
دوشنبه 30 شهریور 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، باز امدی نسازی! پسر خوب! بارها برایت نوشتم سیستم مکتبی با فرد مکتبی یکی نیست!! در سیستم غیرمکتبی است که احترام به دیگران مکتبی و غیر مکتبی ندارد. اگر با اصول مکتبی که بر پایه احساسات است، مدعی خطوط قرمز بشوی قبل از تایید و پافشاری تو در خود سیستم جا افتاده است. دموکراسی مکتبی که یک گزاره ضد و نقیض است و به این خطوط احتیاج مبرم دارد! دموکراسی فاقد این خطوط تعریف شده است چون اصول ان بر اندیشه گرایی قرار دارد و با اگاهی دادن و روشنگری گفتمان دموکراتیک بجای اجازه دادن مینشیند!مکانیزمهای دموکراتیک تصحیح کننده خطاها و برملا ساختن فجایع انسانی برای افکار عمومی هستند!
دوشنبه 30 شهریور 1388

madrid - ایران - قزوین
واقعا کار تون و سایتتون تکه. فقط اگر نظرات همون لحضه یا5-10 دقیقه با تاخیر درج بشه عالیه . ممنون از سایت عالی که دارید
دوشنبه 30 شهریور 1388

bij - المان - المان
*** اهانت به عقاید و باور دیگران یک گزاره تعریف نشده و ناملموس است. برای شخصی که باورش را مقدس میپندارد هر انتقادی توهین محسوب میشود. ناسزا گفتن و فحاشی در هر جامعه متمدن از عقل بدور است! فرد با فحاشی کردن عصبانیت خود را و مقدس ماب با ادعای توهین به مقدساتش بیچارگی خود را به نمایش میگذارند!!! عصبانیت و بیچارگی، کمبود یا نداشتن دلیل و برسمیت نشناختن تفاوتها محسوب میشوند!
دوشنبه 30 شهریور 1388

always - انلگلیس - لستر
بسیار به جا ودرست تصمیم گرفتید با تشکر از مسولین زحمتکش و مدبر سایت ایرانیان انگلستان /. تقریبا دو یا سه روز قبل توی کامنتم از دوستان گرامی همین خواهش رو داشتم /به امید پیروزی ایران و ایرانیان در هر کجا که هستند/
دوشنبه 30 شهریور 1388

h1978 - سوید - گوتنبرگ
بسیار زیبا بود .به شرت که ما کمی وقت صرف کلمه خود دمکراسی کنیم که از کجا امده وبعد ببینم اصلا با طرزه فکر کردنه ما سازگار است یا نه؟ و اگر که امیدوارم سازگارباشه بعد میتونیم با هر نظر وعقیده بحث و گفتگو کرد نه جدل و دعوا خواهشا.بیا ئید همگیبا هم خوب صحبت کنیم حتی اگه کسی مخالف شما صحبت کرد . با تشکر از سایت خوب شما و با تشکر از اعضا.
دوشنبه 30 شهریور 1388

aghakian - ایران - تهران
با تشکر فراوان از مسوپلین زحمت کش سایت میدونم که داشتن سایت چقدر زحمت داره چون تا حدی تجربشو دارم و راضی نگه داشتن همه کاربران کار بسیار مشکلیه /یکی از کاربرانی که خیلی از کاربران بی ادب فحش خورده من هستم من قبل از اینکه بیام این سایت فکر می کردم فرهنگ رفته ها ومخالفان جمهوری اسلامی خیلی آدمهای مودب و خوش اخلاق و با کلاسی هستند و هیچوقت نمیگفتم یک تار موی مسولین فعلی ایران را با اونها عوض نمیکنم ولی حالا با افتخار تمام میگم حاضر نیستم یک تار موی خامنه ای را با مخالفان جمهوری اسلامی عوض کنم چون دوست ندارم آدمهای بی تربیتی مثل برخی از کاربران این سایت بر مملکتم ادعایی داشته باشند من اگه سرم هم برود مخالف آنها هستم چون دیدم که چه آدمهای رذلی هستند وفحاشیها و تهمتهایی که به من یا امثال من زدند را به خدا واگذار کردم . دوستان زحمت کش سایت اگه واقعا بتوانید کامنتهای حاوی فحش را حذف کنید کار بسیار عالی کردید چون سایت شما نمونه کامل اطلاع رسانی بی طرفانه است و حاوی مطالب بسیار خوب ودست اولیاز همه نظر داره و من خیلی چیزها از این سایت یاد گرفتم که در هیچ جایی یاد نگرفتم بقیه دارد....
دوشنبه 30 شهریور 1388

aghakian - ایران - تهران
بقیه. هر کاربر نظر خودشو بگه و بره چه مخالف چه موافق دلیلی نداره که به هم دیگه فحش بدیم مگه تا حالا از فحش دادن مشکلی حل شده؟. البته تایید کننده نظرات کاربران هم باید نظرات همه را با یک دید تایید یا حذف کنه و دست از پارتی بازی برداره در زمان انتخابات من شخصا کامنتهایی نوشتم در حمایت از احمدی نژاد ولی هیچکدام تایید نشد در صورتیکه حتی یک کلمه فحش و بی قانونی در آن نبود من موافق جمهوری اسلامی هستم وبه نظرات بقیه هم احترام میذارم ولی به کسی هم اجازه نمیدم به من توهین کند یا فحش بدهد یا به اعتقادات من توهین کند مدیر سایت هم باید به کسیکه به اعتقادات من فحش میدهد و کلمه های رکیک استفاده میکند را باید کامنتشو حذف کنه و گرنه دوباره هرج ومرج میشه . بقیه دارد...
دوشنبه 30 شهریور 1388

بهدین - آمریکا - نشویل
تصمیم بسیار خردمندانه‌ایست. چون کسانی که‌ برای یک بحث سازنده‌ دیگر چیزی در چنته‌ ندارند ، نمیتوانند کمبود خود را با توهین پر کنند و شخص مقابل را هم گاهی به‌ این کار وادارند. bij - المان - المان . مثل همیشه‌ کامنتت خواندنی و کامل است ولی فکر کنم دوستمان پسر شجاع مطلب را به‌ درستی نفهمیده‌ است.
دوشنبه 30 شهریور 1388

palmera - ایران - اصفهان
با تشکر از زحمات شما مسپولین زحمتکش سایت. منم موافقم
دوشنبه 30 شهریور 1388

بهدین - آمریکا - نشویل
*پسر شجاع* - ایران - تهران . در فرهنگ سکولار اصل بر گفتن همه‌ی حقایق است بدون سانسور که‌ صدر در صد میتواند بدون توهین باشد گرچه‌ طی آن گروهی یا کسی میتواند شرمسار و رسوا گردد. ولی در فرهنگ ایدئولوژیک گفتن همه‌ی حقایق جایز نیست که‌ فکر کنم لازم به‌ توضیح نیست و خودمان داریم نمونه‌اش را در کشورمان میبنیم.
دوشنبه 30 شهریور 1388

aghakian - ایران - تهران
ما ایرانیها عادت کردیم فکرمان را به چیزهایی مشغول کنیم که فقط باعث عقب افتادنمان میشود مثلا کسی را که ازش خوشمون میاد اینقدر بالا میبریم خوب که بردیمش بالا و دیدیم از ما بهتر شده با کله پرتش میکنیم پایین بعدهم هزار جور تهمت بهش میزنیم در حالیکه صد درصد دروغ میگوییم و خودمون هم میدونیم دروغ میگیم بازم اصرار داریم بر همان دروغ . من همیشه گفتم وبازم میگم آدم اگه خودش خوب باشه همه را خوب میبینه چرا خیلیها در ایران زندگی میکنند و زندگی خوبی هم دارند تازه لقمه حرام هم به زندگیشون راه نمیدن؟ بنده از تمام کاربران عزیز میخوام که نظم را سر لوحه زندگیشون قرار بدن و به عقاید همدیگه احترام بذارن من اگه از اسلام طرفداری میکنم از جان ودل به اسلام ایمان دارم ودوست ندارم کسی به اعتقاداتم توهین کند و به اعتقادات کسی هم توهین نخواهم کرد از مدیر سایت بازم تشکر میکنم و ممنون که بیشتر از دو سال است که به من هم اجازه دادید از مطالب سایت خوب شما استفاده کنم دروغ نمیگم بنده آدرس سایت شما را به بیشتر از صد نفر ازدوستانم در این دو سال داده ام و از همه بازم سپاسگذارم چه مخالف چه موافق
دوشنبه 30 شهریور 1388

madrid - ایران - قزوین
به جواب برخی دوستان که گفتن این آزادی نیست باید بگم در دموکراسی هم خط قرمز هایی هست .مثلا بعضی ها به صورت محترمانه میگن من اسلام رو قبول ندارم . این مشکلی نداره چون به صورت منطقی میشه جوابش رو داد ولی کسی که میگه (نعوذ بالله)پیامبر وامام علی(ع) ادم کش و متجاوز . خوب اینو دیگه نمی شه کاریش کرد غیر از حذف
دوشنبه 30 شهریور 1388

mahyar1212 - ایران - تهران
ok . من در این سایت با خیلی عقاید اشنا شدم حدود 2 سال نیمه از سایت شما بازدید میکنم و به نظر شما احترام میذارم . در این دنیا هیچ چیزی 100% موافق نداره ولی عقل حکم میکنه باید نظر اکثریت رو به اجرا گذاشت . با سپاس
دوشنبه 30 شهریور 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرگ
aghakian - ایران - تهران تو که اینقدر ناراحتی که چرا کاربران بهت بی احترامی کردند بگو ببینم چرا راجبع دوستانی که سعی کردن با پند و اندرز تو را اگاه سازند چیزی نمی گویی تو هم می توانستی دلیل و منطق خودت را بگویی راستی اقا کیان تا بحال کسی به خاطر عقیده ات بهت تجاوز کرده تا بحال تو زندگی ناامید شدی از بدست اوردن یک تکه نان و بعد میبینی اقایان چوب حراج به مملکت زدند من دوست دارم نطر تر هم بدانم مرسی
دوشنبه 30 شهریور 1388

bach abadan - ایران - آبادان
چطور شد یکدفعه 98%از کاربران محترم این سایت بادیدن این اخطاریه 360 درجه تغییر کردن؟ ودر نظر دادن میخواهند رعایت دمکراسی را بجا بیارند؟ رئیس جمهور منتخب ملت ایران که با آرای 63% انتخاب شدن وبه تآیید رهبر معظم انقلاب ولی امر مسلمین جهان نیز حضرت آیت الله خامنه ای نیز رسید در راه نیویورک هستن تا صدای ملت ایران را به جهانیان برساند.!!!!!!
دوشنبه 30 شهریور 1388

matias1987 - فنلاند - ترنیو
دقیقا حق با شماست.من هم در قسمت نظر‌ها بعضی‌ وقتها خیلی‌ حرف‌های رکیک و زشتی دیدم، ولی‌ مطمئن هستم که این حرف‌ها رو کودتا چی‌‌ها و وطن فروش‌ها میزنند نه وطن پرستها و ایرانی‌‌های اصیل.همون توری که در تالار میبینیم بیشتر موقع‌ها فقط صحبت از دوستی‌ و محبت و اتحاد بین ایرانی‌‌ها بوده.امیدوارم دیگه افرادی مثل قوز فیش و نیمرخ رو دیگه در ایرانیان یوک نبینم. الهی امین. برای سایتتون آرزوی موفقیت روز افزون می‌کنم. مرسی‌
دوشنبه 30 شهریور 1388

Bare hasti - المان - هامبورگ
aghakian - ایران - تهران ...خوب داری از این موقعیت سواستفاده میکنی و شروع کردی به مظلوم نمایی!!! تو مساله ت اسلام نیست بلکه طرفداری از رژیم فاسد اخوندی ست که تو طرفدار رژیم به بهانه های مختلف جنبش سبز رو کوبوندی و ان را کم ارزش جلوه دادی ...حنات پیش ما رنگی نداره ...ضمنا تو که دنبال ادب میگردی چرا اینجا هستی؟؟!!! تو باید تو سایتهای جمهوری اسلامی باشی در کنار رهبر مودب و ریس جمهور نازنین و بسیجیهات...راه رو گم کردی اقای مودب ...
دوشنبه 30 شهریور 1388

zananeh - دانمارک - اهوس
از شما کمال تشکر رو دارم .... ولی zebelkhan - آمریکا - سن خوزه هم بد نمی گه
دوشنبه 30 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
بهدین - آمریکا - نشویل . دوست عزیز با حرف شما موافق هستم ولی فکر میکنم با این توضیح شما خط قرمز همان حقیقت باشد ...
دوشنبه 30 شهریور 1388

Bare hasti - المان - هامبورگ
bach abadan - ایران - آبادان ...من فکر میکنم یک سوتفاهم برای طرفداران رژیم پیش امده. فکر نکنید این مساله باعث جولانگاهی برای شما عاشقان ولایت فقیه تان شده میتوانید که این جا رو هم بکنید محل روضه خوانی و تبلیغ حکومت فاسدتان . شما مثل این که درست متوجه مطلب نشدید یک دیگر بخون شاید فهمیدی!!!!ضمنا ما هم منتظر ملیجک رهبر معظمتان هستیم تا یک بار دیگر مشت محکمی بر دهان این رژیم فاسد و طرفداران ان بزنیم ..زنده باد ایران ..زنده باد خس و خاشاک
دوشنبه 30 شهریور 1388

blueberry64 - ایران - تهران
بینوایان - ایران - تهران. طبق برآوردی که من انجام دادم، اگه این طرحی که گفتین بطور کامل و دقیق اجرا بشه، چیزی حدود 40 تا 60 درصد کاربرانتون (که عموما از بروبچ لائیک و اکثرا از خارج از کشور هستند) باید با سایت خداحافظی کنند !!!! دوست عزیز اگه این برآورد رو کردی خودتم باید خداحافظی کنی چون شما هم جز این گروه حساب میشی. قرار شد آزادی بیان باشه بدون توهین به همدیگر و به اعتقادات. این حرفت اشتباهه که لاییک و خارج از کشورن و.. باشن به من و شما چه!! همه میتونن نظر بدن و بحث کنن و انتقاد از همه چیز: مردم. سیاستها. سیاستمداران. قوانین. تجمعات. تظاهرات. انتخابات. اعتراضها و... فقط بدون توهین و حرف رکیک
دوشنبه 30 شهریور 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
. تو یکی ببند خواهشا.تو که تا همین هفته پیش داشتی از این سایت بد میگفتی و اشکال میگرفتی : https://iranianuk.com/article.php?id=41673. تو هم مثل رهبر علیل و معتادت چشمتو بروی واقعیتها بستی.تا همین هفته پیش داشتی به معترضین توهین میکردی و از الفاظ شکم و زیر شکم حرف میزدی! بازم دارم میگم تو و یا بینوایان(اعتراض سابق) بخواین به ازادیخواهان کوچکترین توهنی کنین چه مستقیم که مخصوص تو هستش و چه غیر مستقیم که مخصوص اون کوزت بینوا هستش از حملات من یکی در امان نیستین.سر اخر اضافه کنم که این سیاست جدید سایت کم مشکل دار نیس و بنظر من اگه بتونه مثلا سبک و سیاق سایت بالاترین رو پیاده کنه خیلی بهتر از همیشه میشه
دوشنبه 30 شهریور 1388

gggfff - ایران - ایران
کامنت بدون سخنان رکیک هرگز لذتش از بین میره
دوشنبه 30 شهریور 1388

بسمه - سوئد - استکهلم
سلام من با نظرتون کاملا موافقم اما به نظر من در مورد رزیم و اینها بزارید هر چی دوست دارن بگن بزارید لااقل اینجا خودشون رو تخلیه کنن تو کشور که سانسور میکنن نظرات هم سانسور بشه در مورد رزیم خوب نیست بزارید لااقل خودشون رو مردم اینجا خالی کنن
دوشنبه 30 شهریور 1388

ADNAN ŞENSES - تورکیه - ایستانبول
ممنون از شما مسپولین دمکراتیک سایت ایرانیان انگلستان .
دوشنبه 30 شهریور 1388

bij - المان - المان
بهدین عزیز، از توجه ات سپاسگزارم!
دوشنبه 30 شهریور 1388

blueberry64 - ایران - تهران
دوستانی که میگید نمیشه اینو بگیم اونو بگیم! نگفتن هیچی نگید.از رییس جمهور و رهبر و بقیه انتقاد نکنید.حرف دلتون و عقیده و اعتراضتونو نگید دارن میگن به هم فحش ندید.کسی رو به خاطر اعتقاداتش خرد نکنید.دوستی تو نظرش گفته بعضیا یه چیزی میگن که نمیشه جوابشو ندیم یا لایق فحشه(که درستم میگه).کی میگه جواب نده؟باهاش بحث کن.سرویسشم بکن خوبه؟اما تو کامنتت فحش نذار.قرار نیست که هر کی هر چی گفت ما بگیم"بله بله شما درست میفرمایید"هممون ایرانی هستیم ولی1001 اعتقاد متفاوت داریم.طبیعی هست و نمیتونیم و نباید همه رو هم عقیده خود بکنیم.بعضی از دوستان برداشتشون این شد که آزادی نظرمونو از دست میدیم ولی اشتباهه.هرکی مخالف آخونده بازم بگه.مخالف سیاستمداراست بازم بگه.هرکی میگه اینا زدن و بردن و کشتن بازم بگه. یه سری هم هستن که میگن اینا خوبن بذارید اونا هم بگن.گفتن این خیانتهارو به مردم نکردن بذارید تو خواب خوششون باشن و بازم بگن.تونستید قانعشون میکنید با دلیل اگرم نشد که میذاریم تو جهل و خواب خوش بمونن.اینجوری میکنیم که توهین نمیکنیم فحش نمیدیم و اینم نمیذاریم که بهمون توهین شه...
دوشنبه 30 شهریور 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
bach abadan - ایران - آبادان. پسر جان فرموده اند هدف جلوگیری از توهین کاربران به کاربران است. ظاهرا هنوز برای نشر اکاذیب شما آن هم از نوع احمدی نژادی فیلترینگی اعمال نمی شود. ما هم سعی می کنیم که پاسخ های تقدیمی را شخصا از فیلتر رد کنیم و به شکل .......خدمت شما و آن سفر کرده به نیویورک ارسال نماییم. عزت زیاد:-)
دوشنبه 30 شهریور 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه . آقای زبلخان ما نمیگیم حرفهای ( به قول خودتون برای گفته تون دلیل دارید ) رو نزنید، ما میگیم اگر دلیل دارید بیایید در وقت مناسب منطقی حرف بزنیم. وقتی من برای شما کلی کامنت میذارم شما هم در جواب من میگید : ببین من هیچ کدوم از کامنت های تو رو نمی خونم من فقط میخندم ، وقتی این حرف رو میزنید ( حالا توهین هایش به کنار ) چه انتظاری از ما و حتی مسئولین محترم سایت دارید؟ بله ، دموکراسی هم حد و مرزی داره.
دوشنبه 30 شهریور 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه . قسمت اول:‌ دوست عزیز ممنون از نوشته شما. در مورد دین و افراد دینی کاملا با شما موافقم که باید سعی کنیم جدا از تعصب و تقدس انها را نقد کنیم. اما من اصلا قبول ندارم که چهار تا کلمه مثل عرب ودزد و .. هم به انها بچسبانیم . این خودش از نظر من تعصب هست. همانطور که قبول ندارم یکی بگوید کوروش حیله گر خونریز حتی اگر 10 تا مثال از جنگها و حیله هایش بیاورد. به کار بردن این کلمات محیط را احساسی میکند و منطق را خارج میکند و دیگر جایی برای بحث نمیگذارد. در ضمن به هیچ وجه قبول ندارم که به شخصیت یک نفر دیگر به خاطر عقیده ای که دارد توهین شود. مثلا چون فلانی طرفدار احمدی نژاد هست پس حتما مزدور هست یا چون فلانی از شاه حمایت میکرده جاسوس غرب هست. عقیده را باید نقد کرد نه اینکه بهش فحش داد. من تا به حال ندیده ام که کسی به خاطر فحش از عقیده اش برگردد.
دوشنبه 30 شهریور 1388

bij - المان - المان
در برابر تناقض‌ها باید آن‌ها را به شکل و شیوه‌ی درست و بدون افراط و تفریط بیان کرد. پیش از هرچیز باید در برابر فرهنگ خشونتی که در سی سال گذشته در جامعه‌ی ما حاکم بود، با گسترش مهربانی میان مردم، ایستاد! اما این مهم به تعطیل کشاندن انتقادات را در بر نخواهد داشت! اگر خامنه ای جنایت کرده یا دستور انرا داده *جانی* است و مستحق دادگاه و زندانی شدنش بدون شکنجه خواهد بود! انتقام مصداق بارز بیچارگیست!!! اگر دینت، ایده ات یا شخصی مثل خامنه ای برایت مقدس است، انتقاد از او توهین و مجازات ان متاسفانه اعدام یا حداقل محرومیت از حقوق شهروندی و یا اجبار به ترک دیار خواهد بود. ما با پدیده‌هائی روبروئیم که با تمدن بشری ناسازگار است و نمی توانیم در موردشان سکوت کنیم (چون جنایت و موهومات مذهبی مثل ارتداد و زندگی در چاه!) با گفتمان دموکراتیک شک بسازیم و سوال طراحی کنیم!
دوشنبه 30 شهریور 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه . قسمت دوم:‌من معتقدم خط قرمز و محدودیت در همه دموکراسیها وجود دارد. من تا به حال نشنیده ام تظاهراتی به طرفداری از طالبان و القاعده و افکار بن لادن در اروپا و امریکا برگزار شده باشد. حتی مطرح کردن اینکه سیاهان پایینتر هستند جزو خطوط قرمز هست با اینکه بر تئوری علمی داروین استوار هست. محدودیت هم هست. من مدتی در انگلستان کار میکردم. اول برای ما کلاس گذاشتند که چه لباسهایی نباید بپوشیم و از ما امضا گرفتند که شلوار جین نپوشیم. من کاملا با انها موافق بودم ناراحت هم نشدم. در همه جا چه کتابخانه٬‌ چه اطلاعات و.. تابلویی بود که نوشته بود توهین و داد زدن و تهدید تحمل نمیشود و میتواند پیگرد قانونی داشته باشد.
دوشنبه 30 شهریور 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
قسمت سوم:‌ چیزی که در انگلستان برای من جالب بود این بود که مردم وقتی از جایی خارج میشدند٬‌ در را باز نگه میداشتند تا نفر بعدی هم خارج شود. من معتقدم که باید درها را برای بحث باز گذاشت حتی برای کسی که از بن لادن یا خامنه ای طرفداری میکند. توهین مستقیم به عقیده و شخصیت افراد یعنی بستن در و سرکوب٬‌ چه با نام دین چه با نام دموکراسی.
دوشنبه 30 شهریور 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه. جدا از چیزهایی که گفتم٬ باید اضافه کنم که شما خیلی خوب احساساتتان را به نوشته هایتان منتقل میکنید و این به خودی خود یک نقطه قوت هست و جاهایی که از کلمات توهین امیز استفاده نمیکنید٬ نوشته های شما خیلی خواندنی و جالب هست. نمونه اش همین کامنت شما در بالا. پیروز و سرافراز باشید.
دوشنبه 30 شهریور 1388

arash-eindhoven - هلند - ایندهوفن
کار عظیم شما و تعداد بسیار محدود سایت های دمکرات ایرانی دیگر٬ در مقابل هجوم 7000 بسیجی مزدوری که هدفشان به انحراف کشاندن اطلاع رسانی است ٬ قابل تحسین است و با هیچ زبان و قلمی قادر به تشکر کافی نیستیم.
دوشنبه 30 شهریور 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
aghakian - ایران - تهران . تو یکی خواهشا.تو که تا همین هفته پیش داشتی از این سایت بد میگفتی و اشکال میگرفتی : https://iranianuk.com/article.php?id=41673. تو هم مثل رهبر علیل و معتادت چشمتو بروی واقعیتها بستی.تا همین هفته پیش داشتی به معترضین توهین میکردی و از الفاظ شکم و زیر شکم حرف میزدی! بازم دارم میگم تو و یا بینوایان(اعتراض سابق) بخواین به ازادیخواهان کوچکترین توهنی کنین چه مستقیم که مخصوص تو هستش و چه غیر مستقیم که مخصوص اون کوزت بینوا هستش از حملات من یکی در امان نیستین.سر اخر اضافه کنم که این سیاست جدید سایت کم مشکل دار نیس و بنظر من اگه بتونه مثلا سبک و سیاق سایت بالاترین رو پیاده کنه خیلی بهتر از همیشه میشه
دوشنبه 30 شهریور 1388

shad - فرانسه - نیس
مدیر محترم سایت ممنون از زحماتی که در این دو سال کشیدید . من پیشنهاد شما را در حذف حرفهای رکیک خوب ارزیابی می کنم. اما از طرفی دموکراسی هم این نیست که قوانین توهین امیز ادیان و در راس انها اسلام را نتوانیم نقد کنیم مبادا فلان کاربر رنجیده خاطر بشود. اسلام و قوانین ضد بشری ان : سنگسار و برده داری و دهها قانون ضد بشری اسلام هنوز قربانی می گیرد و به شعور بیش از یک میلیارد انسانی که به خدا و ادیان اعتقادی ندارند توهین می کند. سیاستی که شما تایید می کنید سیاست جامعه ای ست که بر اساس کومونوتاریسم و گروه گرایی بنا شده و خلاف اصول یک دموکراسی واقعیست. من با دوستان عزیز bij - المان - المان و زبل خان موافقم. اگر با این قوانین و مفاهیم ضد بشری هم با تعارف برخورد کنیم هیچ تغییری در جوامع عقب افتاده اسلامی بوجود نخواهد امد و وضع ما ایرانیان همین خواهد بود که می بینیم. از توجه شما متشکرم.
دوشنبه 30 شهریور 1388

Ezhaq - ایران - تهران
با تشکر درست می فرمایید اما بعضی از مطالب را نمی توان ندید گرفت لطفا در سانسو عدالت را رعایت کنید البته در این چند سالی که با شما آشنا شده ام در گفتار و عمل شما را صادق و رو راست می شناسم٬ امیدوارم هر کجا که باشید موافق باشید. البته باید عتراف کنم در بیشتر مواردی که نا سزا بی ادبی کرده ام احساس خوبی نداشته ام٬من تا چند ماه پیش هر گز به کسی مرگ نمی فرستادم اما چه می شه کرد در این رژیم مگر به عقاید شما حترام می گذارند که احترام متقابل باشد٬ جمهوری در این کشور فقط یک کلمه بیش نیست. ما ایرانیها نمی خواهیم قبول کنیم که در مواردی اشتباه می کنم که خود موجب بزرگ بینی و غرور بیش از اندازه و خود فریبی می شود. زند باد آزادی بیان و رو راستی
دوشنبه 30 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز. سلام ...بابا خیلی وقت بود نبودی خوشحالم که باز اومدی....
دوشنبه 30 شهریور 1388

mn4434 - انگلیس - لندن
مجوز سانسور صادر شد. همه هم موافق هستن . بد میگن چراا ما ایرانیها جهان سومئ هستیم. توی یوتیوب نظرات همانطور که داده میشه منعکث میشه و هیچ اتفاقی هم نمی افته. واقعا متاسفم
دوشنبه 30 شهریور 1388

black chador - امریکا - ولدن
پس بگید ازادی بیان با استاندارد شما. شما که در انگلیس زندگی میکنید در جایی که ازادی بیان حتی از امریکا بیشتره باید ازادی بیان را بیشتر محترم بدونید. من از سانسور کردن حرفهای رکیک طرفداری میکنم ولی وقتی من میگم خمینی بچه باز من طبق مدرک حرف میزنم. خمینی در کتاب اسلامیش در مورد عشقبازی با نوزاد دستورعمل نوشته. پس وقتی من میگم خمینی بچه باز من فحش نمیدم بلکه حقیقت را میگم. شما اگر حقیقت را سانسور کنید چه فرقی با کیهان دارید.
دوشنبه 30 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shahram khosh maram - ایران - تهران ....مثل همیشه کامنتهات منطقی بود ...فکر کنم تو یکی از دموکراتیک ترین اعضای سایت هستی بهت تبریک میگم...واقعا من فکر میکنم این یکی از بهترین صفحات بود که همه مودبانه نظرات خودشان را گفتند اگه تمام صفحات این طوری باشه عالی میشه..
دوشنبه 30 شهریور 1388

chiman.ara - فنلاند - هوینگا
خسته نباشین/ولی یه چیزی یعنی دیگه نمیتونیم به احمدی نزادوخامنه ای هم فحش بدیم؟چه بد/ولی بازم دستتون دردنکنه
دوشنبه 30 شهریور 1388

hamidTANTAN - اتریش - وین
با نظر zebelkhan - صد درصد موافقم.تبریک میگم به طرفداران جمهوری اسلامی و کسانیکه در جهل و نادانی دینی در رویای بهشت و هوری جوی شراب واین (سانسور) زندگی می کنند.این سایت هم برای شما برید حالش را برید.حالا تا می توانید اسب تازی کنید. انهم چهار نعل . alireza.ch - میدونی ؟هر چیزی تو این دنیا یک قیمتی داره .و این سایت هم بالاخره باید خرج خودش را در بیاورد.و تا انجا که من فهمیدم فقط یک گروه خواصی ازادانه می توانند از این دموکراسی سایت iranianukاستفاده کنند.راحتر بگم که رنگ این سایت هم سبز سبز شده و رنگهای دیگر جای در این سایت ندارند.اگه یادتان باشه چند وقتی هستش که سایت داره اسم کسانی را که اکثرا طرفدار احمدی نژاد بودند را بخاطر استفاده از چندین نام کار بری بیرون می کنه.که البته کار خوبی هم بود .ولی سوال اینجاست که چرا بعد از ماه ها و انقدر دیر به این فکر افتادند.و حا لا هم تصمیم دارند که بازهم کسانی را در این سایت به طریقی دیگر در این سایت پاک سازی کنند.و دگر هیچ رنگی در ایجا نباشد جز رنگ سبز.دوستان کاربران و هم فکران عزیز من به این عمل میگم یک کودتای اینتر نتی.
دوشنبه 30 شهریور 1388

bij - المان - المان
shahram khosh maram عزیز، در جامعه ای که به خشونت خو گرفته صحبت از تایید کتک زدن فلان پسر خاطی و فاسد بدست پدر سم است! وای به حال ما که جامعه در عزای فرزندانشان، ظلم مذهب را فریاد میکنند، از خط قرمز فریاد براوردن در کتابخانه ای در غرب سخن گوییم. در اروپای غربی دموکراسی کنترل کننده خطاهاست و در ایران اسلامی خطاها و مخاطیان سیاستگزاری و گردانندگان کشور. مقایسه دو سیستم کاملن متفاوت به بیراهه رفتن است. جامعه ما به سیاستگذاری *فرا دینی* احتیاج دارد تا مکتبیون دینی در ان با ازادی کامل به تبلیغات خود برسند! خط قرمز نامیدن بدیهیات انسانی که هر انسان خردمندی انان را میشناسند، خطای بزرگیست! در ازادی کامل *و* نهادینه کردن اخلاق انسانی ناسزا جایی ندارد.
دوشنبه 30 شهریور 1388

mah1 - ایران - تهران
چشمممممم. چون خیلی گلین.
دوشنبه 30 شهریور 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
مسئولان محترم سایت :اگر بگیم اسلام یک دین ظالمانه و جاهلانه است؛ حرف ما رو سانسور میکنید؟ با توجه به اینکه به عقیدهء مسلمانان توهین میشه. ( می خوام ببینم تا کجا برای آزادی خط قرمز هست! بقول خمینی امام شیعیان: آزادی خوب است ولی در چهارچوب اسلام باید باشد!!!!) متشکرم
دوشنبه 30 شهریور 1388

bij - المان - المان
shahram khosh maram عزیز، برای یکی از مذهبیون این سایت نقل قولی اوردم بدین مضمون: (ای خردمندان، کسانی از مخالفان که در نزد شمایند را نکشید! تا در شما ترحم و انسانیت را بیابند. و بدانید که خداوند با عدالت پیشگان است!) جواب او: ((اگر مسلمانان بوسنی در برابر کشتار وحشیانه توسط صربها دست به اسلحه نمی بردند به غیر از این بود که تا نفر آخرشان قتل عام می شدند؟ آیا به نظر شما همه جواب خوبی را با خوبی می دهند؟)) :-( یا اگر به جنایات اسلام بر طبق دستورات دینی محمد (مانند ارتداد) اعتراض و روشنگری شود انرا با خلط توهین به اسلام مخدوش و بی جواب می گذارند! مشکل قبل از توهین، تقدس است! تقدسزدایی اصل روشنگریست و ناسزا و فحاشی اصل احساساتی شدن!!
دوشنبه 30 شهریور 1388

iran-azad - ایران - تهران
.. .... .. ..... ...... .. ........ ...... ... اینطوری خوبه ؟!
دوشنبه 30 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
اگر ازادی بیان در اینجا در خط سانسور قرار گیرد می شود مثل صدها سایت دیگر که یا رژیمی هستند یا دنبال منافع مادی. وقتی تعدادی بی هویت در صدد تخریب نمادهای ایرانی و تبدیل ان به ارزشهای منفور مذهبی و توجیه جنایات ملایان که بدستور مستقیم کتاب دینیشان و کاربری مثل اقا کیان!!!!که می فرمایند تجاوزی در زندان صورت نگرفته و یا قاتلی چون علی مظهر عدالت است بگوئیم...بع.بع.بع!!!!!!. اسلامیها خوش حال باشید مثل اینکه نسیمی از تی وی های لس انجلس!!!. وزیدن گرفت.
دوشنبه 30 شهریور 1388

nasim1 - انگلیس - اکسفورد
amishka - اذربایجان - باکو سخنی کز دل بر اید لاجرم بر دل نشیند. دمت گرم
دوشنبه 30 شهریور 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
shahram khosh maram - ایران - تهران. دوست عزیز. دلیل اینکه در آمریکا یا اروپا هیچ کس برای بن لادن تظاهرات نمیکند وجود خطوط قرمز نیست کما اینکه در آلمان نئونازی ها اقدام به برگزاری راهپیمایی نیز میکنند. در اینجا هیچکس را پیدا نمیکنید که طرفدار بن لادن باشد چون هیچ سنخیتی با فرهنگ و دین این منطقه ندارند. اینجا در رسانه های عمومی بدون سانسور به رئیس جمهور حمله و حتی اهانت میکنند و هیچ سانسوری بجز کلمات رکیک وجود ندارد. سوال من از مسئولین وب سایت اینست که آیا بسیجی مزدور توهین است یا خیر؟ آیا اگر به کسی که خود را اول مسلمان میداند و بعد ایرانی (مثل کاربر مسلمان ایرانی) که درست مانند واژه جعلی (خلیج ...ی) است بگوییم تو عرب پرستی، توهین است یا خیر؟ چه کسی قضاوت میکند و بر چه مبنا که باید سانسوری صورت گیرد؟ به نظر من این تصمیم وب سایت، یعنی به آزادی لجام زدن، و آزادی را سلیقه ای میکند که موجب خود سانسوری است. از همین حالا پیش بینی من درست درآمد و اولین کسی که از این قضیه خیلی خوشحال است آقا کیان است که به نظر من مامور اطلاعات رژیم است. نمیدانم این سانسور میشود یا میشود گفت مزدور رژیم؟!
دوشنبه 30 شهریور 1388

Nima 1 - سوئیس - زوریخ
بگذارید همین جوری که هست سایت بماند. مگر نمی گوئید دمکراسی یعنی تحمل شنیدن سخنان مخالف؟ پس مشکل کجاست؟ سانسور دیگه چرا؟
دوشنبه 30 شهریور 1388

jojo666 - ایران - تبریز
دوستان توجه داشته که کار خوبی رو دارند دنبال میکنند البته نه در همه حال من خودم تا به حال فحش ندادم و با نظر دیگر دوستان سعی در رابطه دارم ولی قبول کنید که بعضی وقتها هم نمیشه که آدم ساکت ساکت باشه
دوشنبه 30 شهریور 1388

karlos - فنلاند - هلسینکی
سلام دوستان باید این تصمیم را به مسئولین سایت ایرانیان انگلستان تبریک گفت.این اواخر توهین و ناسزاگفتن محیط سایت را کاملا انتروپیک کرده بود به نحوی که داشتم از این تنها منبر اطلاع رسانی نامید میشدم.باید فرهنگ تهییج و شور حسینی برداشتن را کنار گذاشت،شعبان بی مخها و الله کرمها و داشی های رنگارنگ تنها اب گل الود می خواهند و بس
دوشنبه 30 شهریور 1388

shad - فرانسه - نیس
متاسفانه امروز بیشتر از گذشته دموکراسی و لائیسیته مورد تهدید قرار گرفته. دگمهای اقتصادی و سیاست مسامحه و مدارای بی اندازه برخی سیاستمداران غرب باعث مطالبات مذهبی دین مداران شده و این مساله خلاف قوانین یک جامعه لائیک و دموکراتیک هست و اساس دموکراسی را نقض می کند: دموکراسی بر اساس خرد است نه بر اساس احساس و موهومات دینی. دین و مذهب در حیطه شخصی ست نه در محیط عمومی و نه امیخته با سیاست. اگر دین مداران اعتقادات مذهبی شان را درونی می کردند خودشان هم راحت تر زند گی می کردند. به عنوان مثال کسی که اسم کاربری اش را مسلمان انتخاب می کند قصد جلب توجه و نمایش مذهبش را دارد. ایا درست است که ما هم با تی شرتی که روی ان نوشته باشد خدا وجود ندارد به قصد تحریک خدا باوران در عموم ظاهر شویم؟!!. اگر دین مداران به جای پرداختن به خدایشان به انسانها می پرداختند دنیای سالم و ارامی داشتیم. به گفته فیلسوف پیشرو لاییسیته مدرن :سپینوزا: پشت سر تمام این ایده های الهی باد هواست!!
دوشنبه 30 شهریور 1388

darius mis - انکلستان - لندن
از نظر تءوری موافقم .اما نمشود فحش سیاسی نداد .مثلا نمیشود گفت جناب اقای حجت ال ولمسلمین سید روح الله موسوی خمینی دستور قتل زندانیان سیاسی سال1360 و1367 راصادر کرد .بلکه باید گفت خمینی جلاد و جنایت کار.....
دوشنبه 30 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
bach abadan - ایران - آبادان, ههههههههه دقیقا.., توئ تمام سایتائ خارجئ هنوز خامنه ایئ رو با عنوان رهبر معظم خطاب میکنن!! یعنئ میخوان بگن خیلئ مودب ودمکرات هستن?
دوشنبه 30 شهریور 1388

punisher - ایران - شیراز
چیزی که در دنیا ارزشی ندارد / اعتقادات هست / کسی به هم وطنان ما در خارج از کشور / به صرف اینکه مسلمان هستند و یا شیعه / احترامی نمیگذارد / تنها انسانیت ارزشمندست / آنها را به عنوان یک انسان آزاد مینگرند/// اگر بنا به احترام به عقاید باشد / باید به اعتقادات هیتلر و چنگیز خان مغول نیز احترام گذاشته شود.....!!!!. با این روش این سایت همچون دیگر سایت های داخلی خواهد شد و مکانی برای یکه تازی پاچه خاران... وقتی میخوان ما رو به زور کتک به بهشت کذایی خود بفرستند / چه کنیم / حرف هم بزنی / توهین به مقدسات قلمداد میشه... آیا / آیا / آیا / تا بحال از خود سوال کرده ایم که چرا ملت ایران اینقدر با تازیان مخالف اند و از اونها منزجرند...؟؟؟. اگه بنا به حمله باشد / مغول و عثمانی و دیگری هم حمله کرده...!!!. مگر اسکندر مقدونی حمله نکرد ؟ مگر کسی به یونان و یونانی ها بد و بیراه میگه ....؟؟؟؟
دوشنبه 30 شهریور 1388

barani_medley - ایران - کرج
منم کاملا موافقم تصمیمتن عالیییییهههههههه
دوشنبه 30 شهریور 1388

khalije hamishe fars - ایران - خارگ
توهین را به دشمن هم جایز نمیدانم...یاس را پاس بداریم...وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم / که در طریقت ما کافریست رنجیدن...موفق و مودب باشید...
دوشنبه 30 شهریور 1388

bij - المان - المان
shahmn4434 عزیز، متاسفانه دو موضوع در این صفحه قاطی شده 1- نظرات حاوی توهین , ناسزا و سخنان رکیک ( مخصوصا در پاسخ به نظر کاربران دیگر ) 2- اهانت به عقاید و باور دیگران! در مورد اول حساسیت روی ادبیات لومپنی است که عکس العمل طبیعی عمل غیرانسانی در جامعه دینیست! در مورد دومی هیچ تعریفی ارائه نشده و حساسیت منتقدین را سبب شده است. در مورد اول من موافقم با اینکه عمل و عکس العمل در دو دنیای متفاوت (چون ایران و انگلستان) انجام میگیرد! در مورد دوم به هیچوجه قابل قبول نخواهد بود و من اطمینان دارم انتقاد از جنایات در گذشته و حال، اینجا سانسور نخواهد شد!! سانسور یعنی رکود و ایستایی! سانسور کردن بنفع هیچ گروهی نخواهد بود چون روزی سانسورچی هم در دام سانسورخواهد باخت!
دوشنبه 30 شهریور 1388

atena10 - ایران - تهران
مرسی
دوشنبه 30 شهریور 1388

shangol - آلمان - هامبورگ
سلام من خیلی وقته نیستم .ولی روچشم هر چی شما بگید. خیلی هم خوبه .
دوشنبه 30 شهریور 1388

karlos - فنلاند - هلسینکی
تقدیم به اعتماد السلطنه های سایت ایرانیان انگلستان (ممیزی در ایران سابقه‌ای با قدمت بیش از 100 سال دارد یعنی از زمان ناصرالدین‌شاه که اعتماد السلطنه در کتاب «مأثر والاثار»به برقراری سانسور در ایران اشاره کرد، )
دوشنبه 30 شهریور 1388

بینوایان - ایران - تهران
مثل اینکه دوباره مخالفین اسلام و جمهوری اسلامی این درخواست شما رو رعایت نکردند و مجبورتون کردند برای آخرین بار تذکر بدید .
دوشنبه 30 شهریور 1388

bij - المان - المان
shad ، zebelkhan ، آنتی اسلام و دیگر دوستان خردمند! اگر همان 1 درصد امکان سانسور در این سایت بوجود بیاید میبایست مسئولین سایت ایده به بحث گذاشتن مطالب را به فراموشی بسپارند! هر گفتگو و بحثی احتیاج به نظرات متفاوت دارد. اینترنت محدود به چند سایت نیست و موفقیت ایده ها برای رقابت با سایتهای دیگر بخصوص از نظر مالی مهم شناخته شده و مورد نظر مدیریت سایت قرار میگیرد! جدای از برتریهای مالی احساس مسئولیت نسبت به جامعه هم میتواند از دیگر انگیزه های مسئولین سایت باشد! موفقیتتان را در انتقاد و روشنگری ارزومندم! با تشکر از مسئولین سایت یوکی!
دوشنبه 30 شهریور 1388

sare galin - انگلیس - لندن
با سلام مسئولین سایت با تشکر فراوان از شما.تمرین دموکراسی نیاز به توهین نداره. aghakian - ایران - تهران . فقط یک سوال این رزیم که ازش طرفداری میکنی چرا توی این نظام بر از ازادی اینهمه زندانی سیاسی هست؟
دوشنبه 30 شهریور 1388

ansuye tanhayee - ایران - اصفهان
تصمیم درست و به جایی بود ممنون ار مدریت سایت
دوشنبه 30 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . { اهانت به عقاید و باور دیگران! در مورد اول حساسیت روی ادبیات لومپنی است که عکس العمل طبیعی عمل غیرانسانی در جامعه دینیست!} واقعا این حرفی که زدی چقدر درست و بر اساس عدالت بود کامنتهای ایرانیان داخل و ایرانیان خارج و تحت تاثیر جامعه سکولار کاملا در این سایت هست کدام گروه بیشتر از ادبیات لومپنی استفاده می کنند من کاری به درست یا نادرست بون عقاید آنها ندارم ولی راستش اگر منصفانه رای گیری شود ایرانیان داخل بیشتر از ایرانیان خارج مودبانه نظرات خود را میگویند و حتی برای خود من هم عجیب بود چون فکر میکردم باید عکس این باشد البته بعضی از ایرانیان خارج هم مودب هستند ...اصلا ادبیات لمپنی ربطی به دیندار بودن و دیندار نبودن ندارد بلکه رابطه مستقیم با تربیت فرهنگی و خانوادگی و شخصیت افراد دارد و محیطی که در آن زندگی میکند....
دوشنبه 30 شهریور 1388

ehsan abadan - انگلیس - برایتون
aghakian - ایران - تهران شانس اوردی چندتا کامنت خوشکل واست گذاشته بودم حذف شد . ولی اشکال نداره ما عادت داریم .اینجا جای چاپلوسی نیست حنات رنگی نداره ما شما بسیجی ها رو خوب میشناسیم
دوشنبه 30 شهریور 1388

ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک
چند سال است این سایت را میبینم و به خاطر همین موضوع امروز عضو شدم.من واقعا تعجب میکنم چرا شما مطلب را نگرفتید.خط قرمز چیه ؟اصلا کی سایت گفت میخواد خط قرمز بزاره.این یک حرف منطقی است که در بیان نظرات خود به هم توهین نکنید.آیا شما اگر فرزندنان با کسی حتی دشمنش با توهین و بدوبیراه صحبت کند قبول میکنید؟ واقعا خیلی بی انصافید.آقایان اگر میخواهید به هم فحش بدید برید تلوزیون داور بهترین محل برای این کار است. اراتمند شما هستم.ک - ایرانمنش - نیویورک
دوشنبه 30 شهریور 1388

100%persian - هلند - دن هلدر
دروود به ایران و ایرانی/ممنون از این برنامه ریزی جدید/اما خواهشن یکذره هم با این گروه پارازیت 1٪ از طرف جمهوری اسلامی برخورد کنید/و از ورودشان با اسمهای مختلف جلوگیری نمائید/ یک شعار هم آزاد کنید / مثلا: مرگ بر جمهوری اسلامی-دروود به ایران و ایرانی
دوشنبه 30 شهریور 1388

chkavak - ایران - تهران
مطلب شما مرا بیاد کمال همنشین در من اثر کرد انداخت!!! گویا گردانندگان سایت خبری ایران-یو کی هم دچار درد بی درمان و لاعلاج خود سانسوری شدند و میخواهند همان کنند و که اوباشان رژیم جمهوری کثیف اسلامی با صاحبان قلم و مطبوعات و مردم منتقد کردند و می کنند. گیرم که پرواز را علامت ممنوع زدید و قلم در قلم دان شکستید اما با رویش افکار چه می کنید که چه بخواهید چه به زعمتان تلخ بیاید پیچک وار از تارو پودتان بالا خواهد رفت و همه جا را فرا خواهند گرفت.
دوشنبه 30 شهریور 1388

sam2009 - آلمان - آمدن
مسولین سایت به این نکته پاسخ دهند که چطوری میخواهند مطالب توهین آمیز را قیچی کنند زیرا اسلام ضد بشر وجودش توهین به کل بشریت است و متون تازینامه 1430 سال است که به بشریت توهین میکند پس کسی که از اسلام ضد بشر و تازینامه اش دفاع میکند نوشته هایش بهر عنوانی توهین بشریت است پس وجود افرادی چون *پسر شجاع* - ایران - تهران یا مسلمان ایرانی و غیره خودش توهین دیگران است. من شخصا از اسلام متنفر هستم و دلیلم اینکه وجود اسلام ضدبشر توهین به من است حال چگونه بتوانم در مقابل توهین (اسلام ضد بشر) سکوت کنم
دوشنبه 30 شهریور 1388

mohsen_raja - ایران - تهران
{نظرات حاوی توهین , ناسزا و سخنان رکیک ( مخصوصا در پاسخ به نظر کاربران دیگر ) و همچنین اهانت به عقاید و باور دیگران , بدون هیچ ویرایشی حذف خواهند شد} در رابطه با حذف نظرات حاوی توهین و ناسزا بخصوص به سایر کاربران، منطقی می باشد ولی در مورد سایر، همان رویه سابق رو ترجیح می دهم چون هرچی فکر می کنم جور در نمیاد؛ اون موقع حتی در مورد مطلبی که در مورد طرز تهیه اش ترش یا دوش حمام هم اوردید، باید این سانسور رو در نظرات کاربران اعمال کنید یا در خبرهای ورزشی چون ؛ مثلامن یک پرسپولیسی هستم و به باور من اون بهترین تیم ایرانه و هر کسی غیر از این رو بگه توهین به باورهای من هست پس انتظار دارم نظرات مخالف حذف بشه!من فکر می کنم بخش نظرات که اکثر اوقات برای من خواندنی تر از اصل خبره، با اعمال سانسور وحذف (در رابطه با بخش دوم) جذابیت خودش رو از دست میده.
دوشنبه 30 شهریور 1388

persianshadow1 - انگلستان - برایتون
من هم بعنوان عضوی از این سایت خوب باید بگم که موافقت با هر نظر و اندیشه ای معنیش دمکراسی یا تمرین دمکراسی نیست! به طور مثال ایا میشه به فرد یا افرادی که طرز فکر طالبانی یا مثلا نازیسم یا فاشیسم دارند احترام گذاشت؟ ایا در جوامع کاملا دموکراسی به افرادی از این دست احترامی گذاشته میشه؟ ایا اگر به شخصی که دچار ناهنجاریهای بیمار گونه شخصیتی مثل انهایی که در زندان به بچه های ایرانزمین تجاوز کردند بی احترامی شد اسمش را ضدیت با دمکراسی مینامید؟ اینگونه افراد باید خودشون رو با خرد جمعی جهان متمدن همسو کنند وگر نه محکوم به فنا هستند. یادمان باشد که خرد جمعی جهانی به افکار بیمارگونه افرادی چون هیتلر و صدام نه تنها احترام نگذاشت بلکه با انها جنگید.
دوشنبه 30 شهریور 1388

nahid amid - فرانسه - پاریس
من شخصا مخالف الفاظ زشت و رکیک هستم ، اصلا قادر به بیان چنین حرفهایی نیستم ، طبیعتا مثل بیشتر خانمها / ولی بعضی اوقات در بحث ها ، پیش امده دو طرف مقابل مخالف عقاید یکدیگر هستند ، و بنا به توهین کردن همدیگر می کنند ، من گاهی حق را به اون شخصی میدهم ، که طرفدار عقایدش هستم/ در ضمن گاهی از اوقات صحنه مشاجره به نظرم جالب و بامزه است و باعث خنده ام می شود، از این نظر از شما مسئولین عزیز سایت درخواست دارم ، بعضی از کامنت ها را حذف نکنید. در پایان از شما که بی دریغ شبانه روز تان را در اختیار هموطنانتان گذاشته اید بی نهایت سپاسگزارم و برایتان روز به روز بهترین ارزوها را خواستارم. ادب از کـــــی امـــوخـــتـی؟؟؟؟ از بــــی ادبــــان *
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

bach abadan - ایران - آبادان
همگی در امتحان دموکراسی رفوزه شدیم .من یکی که نه طرفدار علی یدستم نه طرفدار رئیس کودتا فقط میخواستم بدونم چقدر ظرفیت داریم درضمن دوستان عزیز -کلن آلمان سوئیس نوشاتل سوتفاهم شده من الان حدود 2سال هستش کهدر این سایت کامنت میگذارم واگر کسی از شما دوستان نظری به طرفداری از این حکومت اسهالی از من پیداکردید ومن بهشماحق میدهم و بابا رهبر مسلمین کیلوچنده رئس جمهور اسهالی احمدی نجاد کیلوچنده ممیحوام سر به تن هیچکدامشان نباشه از او پائینیش تا اون کله گندش علی گدا.خاک برسر همه شون alireza.ch kamia1
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، ((ادبیات لمپنی ربطی به دیندار بودن و دیندار نبودن ندارد)) من چنین ادعایی نکردم اما ((تربیت فرهنگی و خانوادگی)) از کجا نتیجه میشود؟! جامعه مکتبی و تبلیغات یکسویه اش، فرهنگ مکتبی (در ایران دینی!) را رشد میدهد! گذشته از ان ناسزاگویی عکس العمل احساسی، عمل ضد انسانی در جامعه دینی ایران است! وقتی تو از روی عصبانیت به aghakian میگویی ((خودت را به نفهمی زدی)) همان عکس العمل در مقابل عمل *تایید نظام ضد بشری* است!
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

kasra persia - انگلستان - لندن
سلام بر مسئولین سا ایت و خسته نباشید. من خیلی‌ وقته که مطالب این سا ایت رو می‌خونم و خیلی‌ کم نظر میدم و این به همون دلیل هست که با کامل تاسف فرهنگ ما ایرانیها به انحراف کشیده شده و فرق آزادی با بی‌ بندوباری رو نمیدانیم و کارمون شده توهین، فحاشی تهمت...........با امید به پیروزی همه ایرانیان.سبز باشید و سربلند.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

mohammadda83 - هلند - امستردام
موافقم وخسته نباشید عزیزان
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

Bare hasti - المان - هامبورگ
hamidTANTAN - اتریش - وین...دوست عزیز اینطور حرف نزنید و از میدان به در نروید ما به وجود انسانهای روشنفکری چون شما و زبل خان و امثال شما در این سایت احتیاج داریم نباید به این راحتی از میدان به در بروید و راه را برای امثال کیان و بینوایان باز بگذارید..اینقدر هم تلخ به مساله نگاه نکنید ..راستش من هم اولش جا خوردم البته من تا جایی که توانستم به کسی توهین نکردم ولی راستش هنوز سیاست سایت برام یک مقدارگنگ است نه در مورد توهین که اگر همان حتاکی باشه.من هم موافق سایت هستم . ولی مثلا در مورد عقاید و افکار بایدبه مرور زمان فهمید که دقیقا منظور انها از توهین چیست؟ تو این قسمت فکر کنم قضیه هنوز برای خیلیها شفاف نیست ...
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

baran shomal - نروژ - اسلو
با درود به شما لطفا اراذل اوباش قداره کش رژیم را هم حذف نمائید. شماها کارتون عالیه مرسی
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

babak z uk - انگلستان - منچستر
با تشکر از مسئولین محترم سایت جای یک بخش نظر خواهی و داشتن آمار ویا مقدار رأی وطرفداران جمهوریت مبتنی بر پارلمان و یا ............؟ بسیار خالی است. با تشکر مجدد.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

بهدین - آمریکا - نشویل
*پسر شجاع* - ایران - تهران . نکته‌ در همینجاست ، در بیشتر موارد حقیقت مطلق وجود ندارد. وقتی گفتن حقیقت از دیدگاه‌ همه‌ی افراد مجاز باشد پس دیگر خط قرمز وجود ندارد ولی اینکه‌ حقیقت را یکی فرض کرده‌ و آن را خط قرمز بدانیم نماینده‌ فرهنگ خودکامه‌ شده‌ایم.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

black chador - امریکا - ولدن
shahram khosh maram - ایران - تهران. در امریکا و اروپا هرکسی ازاده که برای هر تروریستی مثل بن لادن یا خامنه ای چکه ای راهپیمایی کنه. امیدوارم تو بزودی با ازادی تمام پشت سر تابوت علی چکه ای راه پیمایی کنی.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . اگه من به آقا کیان میگم ((خودت را به نفهمی زدی)) زدی عصبانی نیستم و واقعا منظورم این است و مودبانه ترین حرفی است که میتوان به این فرد در برابر دروغهایش گفت تازه اگه عصبانی بودم باز هم جای تقدیر دارد چون به او بر خلاف بسیاری از همفکران شما ناسزا نگفتم بلکه رفتار ناشایست او را تذکر دادم مثلا با این مثال چی رو میخواهی ثابت کنی شاید میخواهی با این مثال بی ادبی همفکران خودت رو کم رنگ کنی فعلا با آن توضیحی که در کامنت بالا دادم افراد غیر مکتبی بیشتر ناسزا میگویند تا افراد مکتبی و در این سایت بخوبی میتوانی ببینی ...{((تربیت فرهنگی و خانوادگی)) از کجا نتیجه میشود؟!} از طریق روشهای صحیح آموزشی که در تمام دنیا شناخته شده است و اگر یک فرد معتقد به خدا این آموزشها را ببیند تبدیل به یک انسان ایده آل میشود ...ولی این آموزشها در مورد کسی که بخدا اعتقاد ندارد زیاد موثر نیست چون گرچه در ظاهر یک فرد مودب است ولی از نظر او کمک کردن به دیگران بی معنی است چون باعث تلف شذن عمر او که مهمترین سرمایه او است میشود به همین دلیل احترام واقعی برای دیگران قایل نیست ....
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
***قابل توجه کسانی که نمیدونند توهین چیه. و پرسیدند: ((اگه من بگم فلان یا اگه من بگم بهمان توهین حساب میشه؟)).حدس میزدم کسانی هنوز وجود دارند که دموکراسی را بر نمی تابند. بس کنید لفاظی رو. همه دنیا میدونند توهین چیه.کسی با انتقاد مخالف نیست ولی اگر می خواهید عقیده یا شخصی را نقد کنید فرض کنید در دادگاه هستید. آیا در یک دادگاه دموکراتیک کسی می تواند متهم را دیوانه. نادان. وحشی. عقب مانده و.. خطاب کند؟ سعی کنید در کامنتها از توهین استفاده نکنید. اگر هم نمیدونید توهین چیه اشکال نداره. 2 بار که توهین کردید و نظرتون حذف شد متوجه میشید.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

bach abadan - ایران - آبادان
دوست عزیز المان - هامبورگ Bare hasti پیادشو باهم بریم لطفآ نظر بنده را که خوندی به آخرشهم که علامت تعجب !!!!!!!!!گذاشتم توجه کن عاشق ولایت کیلوچنده؟؟؟؟ آخه الان همه دیگه از بچه توقنداق گرفته تا آدمای پا لب گور ماهیت علی یدست وجمهوری اسهالی را میفهمند.اینم که دیدی نوشتم برای امتحان دادن دمکراسی بود.سبز باشید من جزئی از خس وخاشاکم که در گردغبارهای آلوده وغیر قابل تنقس آبادان جولانگاه من است نه ولایت وقیح اسهالی.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
قبول. ولی برای اخرین بار هم که شده بگذارید بگم . بر این نظام و طرفدارنش وبر خامنه ای و تمام بیت رهبری و همچنین احمدی نژاد و کل نظام جمهوری اسلامی و حامیانش .بسیجیان مزدور و سپاهیانی که کورکورانه از انها حمابت میکنند و لباس شخصیهای قاتل جیره خوار شکنجه گر قاتل که همیشه از صمیم قلب هم الفاظ رکیک و هم نفر ین مرا خواهید داشت و بر هر چی مثل شماست لعنت . خلاصه
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

silvana - استرالیا - ملبورن
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو . برای تو یک نفر هم خبلی خوشحالم چون تو هم خبلی بی تربیتی دست مسئولین سایت درد نکنه وخسته نباشید
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

ukguy4u - بریتانیا - لندن
ممنون از شما بایت زحمات بی دریغ. اما ای کاش کاری میکردید که ما برای وبلاگ و سایر سایتها میتونستیم از همه مطالب شما و از عکسها هم استفاده کنیم که متاسفانه شما کاری کردید که عکسها در سایتهای دیگه نشون داده نمیشن و فقط لوگوی سایت شما نمایش داده میشه .ممنون میشم این مانع رو بردارید .
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

manis - انگلیس - شفیلد
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین سایت. من همین چند کامنت دوستان رو که خوندم همش پر از ناسزا و حمله به عقاید همدیگر بود پس چرا اینها رو حذف نکردید؟؟؟
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
متاسفم که بعضی کاربران حتی در این تاپیک از توهین دست بردار نیستند. اگر همه انسانها مفهوم دموکراسی آزادگی را می فهمیدند فلسفه پلیس و دادگاه از بین می رفت. منظور مدیران سایت از این تاپیک هشدار بود یا نظر سنجی؟
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

شاهسون - ایران - ساوه
امیدوارم فحاشی های پان فارس ها را هم سانسور کنید
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
hamidTANTAN - اتریش - وین. برادر من معتقدم شما از موضع انفعالی به مساله نگاه کردی. بالاخره گردانندگان سایت هم مثل من و شما انسان های عادی هستند و ممکن است دیرتر از حد معمول به فکر تسویه حساب کاربران چند اکانتی افتاده باشند :-) به هر حال ما هم خط سیر فکری خویش را دنبال می کنیم. اگر کارگر افتاد که فبه المراد. اگر هم نه شاید انگیزه ای باشد که خود اقدام به راه اندازی یک وب سایت کنیم :-))) آن وقت دود آن از همه زودتر در چشم همین ایرانیان انگلستان می رود :-)
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

شیدای تو - هندوستان - بنگلور
پس به احمدی و دارو دستش چی بگیم؟؟؟ بگیم عزیز دل برادر به اعمال و رفتار خوبیان ادامه بدید ؟؟؟ اصلاْ هم نگران آبروی ایران و ایرانی نباشید.. ای عزیز دل برادر و خواهر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، کامنتهای مرا در این صفحه دوباره بخوان تا ملتفت شوی من چه میگویم! سوال تو در ارتباط با ((کامنتهای ایرانیان داخل و ایرانیان خارج و تحت تاثیر ..)) جواب مرا به همراه داشت که بدین مضمون است: تو مذهبی و ان بیدین جدای از داخل یا خارج ایران عکس العمل نسبتن تند تا افراطی در مقابل اعمال ضدبشری رژیم 30 ساله حکومت اسلامی نشان میدهند مثال انهم ناسزای تو به aghakian است. aghakian ها صورت مسئله فجایع ایران اسلامیند. مشکل اساسی همانطور که ده ها بار نوشتم حکومت مکتبیست و بالاخص مکتب اسلام!!! حکومت اسلامی 30 سال ازگار فرصت داشت ((از طریق روشهای صحیح آموزشی که در تمام دنیا شناخته شده است)) اخلاق انسانی را در ایران به منصه ظهور برساند اما عکس ان را مسلمانان شاهدند. این انتظار نه از ما بلکه از مسلمانان میرفت! ما میدانیم هیچگاه با این حکومت اخلاق انسانی جای خود را نخواهد یافت!
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

Bare hasti - المان - هامبورگ
bach abadan - ایران - آبادان ...پوزش میخوام اما دوست عزیز فکر نمیکنم توی این فضای فعلی جایی برای شوخی باشد..البته در کامنت اولت حدس زدم شوخی میکنی ولی وقتی دوباره تکرار کردی ان وقت به اولی هم شک کردم ..ضمنا همچین هم میگید نیست و باز هم این رژیم فاسد اگاهانه یا از روی عدم اگاهی طرفدارانی دارد..ضمنا خوشحالم که از خودمان هستید ..موفق باشید...
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

bij - المان - المان
***قابل توجه bluestar که نمیدونه توهین چیه! مسلمانان در واقع اهانت را بصورت ابزاری برای خاموش کردن منتقدانشان استفاده میکنند. فرض کنیم در گزاره های زیر که در قران امده و محمد بخصوص در مکه برای تبلیغ دینش گفته بجای مشرکان و کافران، «مسلمانان» در ** قرار بگیرد. ١. ** همانند خرهایی هستند که کتاب حمل میکنند . ٢. ** نجس هستند . ٣. ** مانند حیواناتی هستند که کسی در گوششان چیزی بگوید و آنها جز بانگی نشنوند، ** کر و کور و لالند و هیچ نمیفهمند . ٤. اکثر ** مثل چهارپایان یا بدتر از آنها هستند، نه میفهمند نه میشنوند . ٥. اکثر ** فاسق (نافرمان، تبهکار، زناکار، گناهکار) هستند . ٦. ** مثل حیوان غذا میخورند . ٧. ** مانند خران وحشی هستند که از شیر میگریزند . ٨. ** حرامزاده هستند . یک فرد حداقل فحاش چطور ادعای پیامبری دارد!! مردم مکه و بعدها مدینه عاصی از محمد وقتی او در بستر در حال مرگ بود مسرور با ابوبکر مادر مرده بیعت کردند!!!
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

mah1 - ایران - تهران
همونی که bluestar گفت! دهه :)
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

toba2 - انگلستان - لندن
من مدت یک سال واندی ودقیقا نمی دانم شاید دو سال که عضو این سایت هستم.تو این مدت من فقط یک کاربر خوب و باکلاس ودور از تعصب ونژاد پرستی وفهمیده وبااطلاعات خوب واموزنده .وبه همه احترام می گذارد چه مخالف چه موافق .وقتی هم از کاربری انتقاد می کند بااحترام وتواضع ومنطق ودلیل ازاو انتقاد می کند .واقعا من از کامنت او لذت می برم او هیچ وقت کامنت چاپلوسانه وطوطی وار نگذشته..واو کاربر عزیز ومحترم shahram khosh maram - ایران - تهران ..هستند .موفق وسربلند باشی دوست خوب ...
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
سخن آخر با مسئولین وب سایت - قسمت اول:. هیچ کس با حذف کلمات رکیک مخالف نیست اما حتی گفتن آن حرف نیز برای گوینده باید آزاد باشد. در آمریکا دهان کسی که در یک رسانه حرفی بد به زبان میراند نمیبندند بلکه آن سخن رکیک را حذف میکنند. اما سانسور به بهانه برقراری دموکراسی واقعا مسخره است! این اقدام شما یک بدعت نامیمون است که ریشه در فرهنگ ما ایرانیها دارد. حتی اگر به ما آزادی و دموکراسی را دو دستی تقدیم کنند امثال شما اصحاب رسانه ها پیدا میشوید که به دموکراسی افسار و نقاب می بندید! چرا؟ دموکراسی این نیست که شما تعریف میکنید. این سخنی بسیار مسخره است که (همه) باید به عقاید (همه یا همدیگر) ‌احترام بگذارند! تعریف دموکراسی این نیست توضیح میدهم ....
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

bij - المان - المان
((روشهای صحیح آموزشی که در تمام دنیا شناخته شده است)) و اموزه های قران و اسلام کاملن متضادند بخصوص وقتی ان اموزه ها در مقابل غیرمسلمان یا غیرخودی ها گفته شده و به ثبت رسیده!!!
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

mfkarimi - ایران - تهران
پس چرا هنوز توهین ها در کامنت ها هست مثل محمود شیپیش و خامنه ای جلاد اینها رو چرا حذف نکردید حرفی که میزنید واقعا بهش پایبند باشید به قول خاتمی عزیز زنده باد دشمن من و ایران برای همه ایرانیان به امید روزی که کینه و دشمنی از روی زمین برداشته بشه
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

Azadikhah - هلند - تکسل
با تشکر از مسئولین سایت.فحاشی همه جا محکومه وادم فحاش بیمایه و بیشخصیت.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
- قسمت دوم:. تعریف دموکراسی اینست: بیان آزادانه افکار و عقاید بدون سانسور و ممیزی و ترس از عواقب آن. (اما) عقیده ای قابل احترام و تکریم است که مبتنی بر اصول پذیرفته شده عقلی و اجتماعی باشد. بیان هر مهملی بعنوان عقیده قابل حرمت و احترام نیست. اینکه به هر عقیده ای باید احترام گذاشت تعریفی نادرست و بی خردانه از دموکراسی است. چرا باید در جامعه ای مدرن و مترقی به کسی که فضولات گاو را بر سر خودش میگذارد احترام گذاشت؟ این کار احمقانه و مبتنی بر خرافات است و چنین افرادی را باید از جامعه طرد کرد چون باعث گسترش بیماریها و خرافات و انحراف جامعه میشوند. طبق تعریف شما از دموکراسی باید به این اشخاص هم احترام گذاشت چون به نحو مسالمت آمیزی در حال بیان عقاید خود هستند!
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

ironic331 - ایران - مشهد
با سلام و تشکر فراوان از مدیریت زحمتکش سایت.. باز هم فیلتر شدین اگه امکان داره مشکل رو حل کنین که ما هم از محتوی سایت خوبتون بی بهره نمونیم
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

ghorbate sabz - قبرس - قبرس
با سلام من با نظر شما کاملا موافقم.متشکرم.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
قسمت سوم:. مشکل من با تصمیم مسئولین محترم وب سایت این قسمت است ((.. و همچنین اهانت به عقاید و باور دیگران , بدون هیچ ویرایشی حذف خواهند شد!)) . این نوع گفتار شما نه تنها منطبق با دموکراسی نیست بلکه نوعی خودخواهی و دیکتاتوری و خود سانسوری است. اینکار یعنی ممیزی سلیقه ای! چیزی که به نظر شما اهانت به عقیده کسی است (صرف نظر از الفاظ رکیک) از نظر دیگران ممکن است نه تنها اهانت تلقی نشود بلکه سخنی بر مبنای واقعیات باشد. این تصمیم شما فقط مزدوران رژیم را خوشحال کرده! خودتان ببینید تمام اینها از تصمیم شما استقبال کرده اند! واقعا متاسفم که این وب سایت آزاد را به این سمت و سو میبرید! دوباره تاکید میکنم که دموکراسی یعنی بیان بدون سانسور عقاید و تنها عقیده ای قابل احترام است که بر مبنای اصول پذیرفته شده عقلی و اجتماعی باشد. گاو پرستی، ‌موش پرستی،‌ رواج موهومات و خرافه گرایی منطبق با این تعریف نیست و دموکراسی شامل حال این افراد نمیشود. تنها به اینگونه عقاید میتوان لجام زد. اما تعریف شما از دموکراسی کاملا دور از دموکراسی است.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

tamara .s - انگلیس - لندن
تیام 1983 -ایران-اصفهان. یعنی از تو شرکت کانکت میشی؟صاحب کارت میدونه؟
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
بابا مسوولین سایت گفتند که فقط فحش ندید این کجاش سانسور هست ....در ضمن در این صفحه کاملا میشود فهمید که طرفداران چه تفکری از اینکه نمتوانند فحش بدند ناراحت هستند....راستش این سایت واقعا خیلی سایت خوبی هست و تنها نقطه ضعف آن همین فحشهایی بود که بعضی از اعضا به همدیگه میدادند .....
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . 1)واقعا چه اصراری داری که به دروغ میگی که من به اقا کیان ناسزا گفتم با گفتن((خودت را به نفهمی زدی)) اگه واقعا میخواهی بدانی که معنای واقعی ناسزا چیست به کامنتهای همفکران خودت بیشتر توجه کن .....در ضمن آن حکومت مکتبی که تو داری میگی 30 سال در ایران بود یک حکومت تندرو و غیر عقلانی هست و دلیل اعتراض مکتبیهای میانه رو به این حکومت هم این است که با افراط و بی منطق بودن خود باعث خسارت فرهنگی و اقتصادی به مردم شده .....((روشهای صحیح آموزشی که در تمام دنیا شناخته شده است)) همان درستکاری راستگویی عدالت احترام به دیگران ....که در کتابهای دینی و رفتار بزرگان دینی کاملا توصیه شده و مکتبیهای میانه رو هم این رفتارها را تایید میکنند مثلا میگویند پیامبر ما مهربان بوده و دوست دارند مثل او مهربان باشند نمی گویند پیامبر ما بی رحم بوده و ما هم میخواهیم بی رحم باشیم و تاریخ هم حرف آنها را تایید میکند
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . 2)هر چند امثال شما با استناد به تاریخهای دروغ مانند طبری سعی دارید که خلاف آنرا ثابت کنید ولی چیزی که مهم است مکتبیهای میانه رو هم به خدا اعتقاد دارند و هم به دموکراسی و هم به ارزشهای اخلاقی مانند درستکاری راستگویی عدالت....و در عمل هم این را ثابت میکنند و با هر نوع افراطی گری از نوع دینی و بی دینی مخالف هستند ....
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه - دوست من چرا شما اینقدر به خودت گرفتی.... عزیز من جان من میگن به هم فحش ندید چرا مزخرف مینویسی.لعنت به شیطون . حمید تن تن تو دیگه نوبرشی به خدا.یه ذره خجالت هم خوب چیزیه.ابن به جای تشکرته مرد حسابی.تو برای این ملت چه کردی ؟ هان .آرتیمس هم که واقعا کلامش به آدم حالت تهوع میده.ضمنا خاک تو سر خامنه ای و ا.ن
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه . {گاو پرستی، ‌موش پرستی،‌ رواج موهومات و خرافه گرایی منطبق با این تعریف نیست و دموکراسی شامل حال این افراد نمیشود.} اگر منظور واقعی تو را از رواج موهومات و خرافه گرایی که همان اعتقاد به خدا است را در نظر بگیریم {که البته اعتقاد به خدا خرافات نیست واقعیت است}از نظر تو دموکراسی فقط شامل شما بیخداها میشود از نظر من بیخدایی هم فرقی با گاو پرستی، ‌موش پرستی ندارد ولی برخلاف نظر تو من عقیده دارم تا وقتی حقوق دیگران را رعایت میکنند باید آنها را تحمل کرد نه اینکه بنا به گفته تو از جامعه طرد کرد ...راستش من همیشه گفتم روش شما بیخدا ها و تندروهای دینی یکی است و آخر همه آنها به دیکتاتوری ختم میشود ....
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه - خوبه کسی به تو بگه مونگول عقب مونده ذهنی - دوست داری ؟؟؟ آره یا نه -- حمید تن تن دوست داری کسی برات بنویسه آتش زدی بر خرمنم وای خر منم بعد بگه چند بار روش بخون.بابا شما دیگه کی هستید
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
وای چقدر کامنت. من سر فرصت همه را میخوانم. اما چند مورد را باید ذکر کنم:. 1. اولا من تا به حال ندیده بودم که این همه کاربر متفاوت نظر بدهند. این نشان میدهد که چقدر اینده و خط مشی سایت برایشان مهم هست و من خیلی خوشحالم که این همه نظر داده شده است. من فرصت نکردم همه را بخوانم ولی به مسوولان سایت پیشنهاد میکنم که از این مجموعه کامنت گرانبها استفاده کنند و برای هر اسم یک رای در نظر بگیرند و بر پایه رای اکثریت عمل کنند هر چه که باشد. 2. من خیلی خوشحالم که تعدادی از دوستانی که مدتی نبوده اند را دوباره میبینم. از جمله انتی اسلام و مسلمان ایرانی که هر دو بامطالعه هستند و بحثهایشان همیشه برای من یکی از جذابترین گفتگوهای سایت بوده است و برای هر دویشان به واسطه تحقیقی که در انتخاب راهشان کرده اند و ایمانی که به راهشان دارند احترام قائلم.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
3. در بین نظراتی که خواندم یک نظر خیلی برایم جالب بود. میدانم در بالاست ولی چند بار گشتم و پیدایش نکردم. یکی از دوستان گفته بود ا(مضمونش این بود):‌ حذف ناسزاها و توهین ها بامزگی خبرها را میگیرد. من اینرا قبول دارم و خودم هم بعضی وقتها از کامنتهایی که توهین دارد خنده ام میگیرد ولی فکر میکنم اگر قرار باشد این توهین به قیمت حذف و ناامیدی یک نفر دیگر باشد بهتر هست قید این خنده را بزنیم.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

Bare hasti - المان - هامبورگ
*پسر شجاع* - ایران - تهران ..دوست عزیز چرا این قدر اصرارداری که ادمها را دسته بندی کنی؟؟!!! بارها شده در همین کامنتهای اخیرت مرتب گفتی که ادمهای غیر مذهبی کامنتهای توهین امیز میگذارند این دسته بندی برای چیست؟ قکر نمیکنی به همان دین اسلام برمیگردد که مرتب توهین به بی دینان به اشکال مختلف کرده؟؟!! و دیگه به یک امر عادی در کشور ما تبدیل شده و این که افراد مذهبی-البته نه همه - به نوعی دچار خود شیفتگی هستند که دارای خصوصیات برجسته اخلاقی هستند..ادم خوب و بد مودب و بی ادب در همه ادیان و مکاتب وجود داره ..خواهش میکنم مطالب را با هم قاطی نکنید..ضمنا من ادم مذهبی نیستم و بخصوص شدیدا ضد دین اسلام هم هستم ایا تا حالا از من توهینی در کامنتها دیدی البته اگر تعربف توهین برای من وشما یکسان باشد؟؟؟؟
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

parandeh mohajer - امارات - دبی
خدا خیرتون بده خیلی قبل از اینا باید این تصمیمو میگرفتین
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، ((در ایران یک حکومت تندرو و غیر عقلانی هست)) پسر خوب! جواب دینیت را از aghakian ها بگیر! او و رژیم اسلامی ایران با استناد به قران و ((کتابهای دینی و رفتار بزرگان دینی)) معتقدند که اسلام ناب محمدی پیاده شده و برایت از قران و کتب معتبر دینی فاکت میاورند. ملاک انها قران و سنت محمد است. ملاک تو اسلام فیلتر شده و مغلطه کردن مشکلات و فجایع اسلام است. بار اسلام میانه روها بر دوش علم و خردگرایی سالیان سال است سنگینی میکند بطوریکه دلایل و ترجمه های تو و امثال تو برای خودتان مصیبت اور شده است!!! شما هنوز نمیدانید پیشرفت خردگرایی و واقعیات ان برایتان مهم است یا پسرفتگی مبتنی بر رئوفت ایات مکی برای خودیها! یکبار دیگر برای تو، تقدسزدایی یکی از اصول پایه ای روشنگریست! تو خودت را با ناسزاگوی بیدین مقایسه نکن تو خود از ناسزاگویی بر حذر باش! بعد میتوان باور ((هم به دموکراسی و هم به ارزشهای اخلاقی)) که در بحث به ماده تبدیل نشده را در تو دید.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
bij - المان - المان. دوست عزیز. ممنون از جوابتان . برداشت کلی من از نوشته های شما این هست که شما معتقدید به اسلام و پیامبر آن باید فحش داد تا در حقیقت تقدس زدایی صورت گیرد. من موافق این روش نیستم. موفق باشید. در ضمن در ادامه بحث امام ششم ٬ نتوانستم جواب کامنت اخرتان را بدهم چون بسته شده بود. گفته بودید که از نظر سنی جای پدر من هستید. من نوشته هایم را دوباره خواندم. جایی به شما توهین نکرده بودم.احترام شما همیشه محفوظ هست.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
Bare hasti - المان - هامبورگ. دوست عزیز من خودم هم از دسته بندی آدمها خوشم نمیاد چون در هر گروهی افراد مختلف وجود دادند ولی وقتی یک نفر مانند bij - المان - المان با یک دسته بندی شدید مثل مکتبیها یا غیر مکتبیها صحبت میکند و هر چقدر هم توضیح میدهی که افراد دیندار همه یکسان نیستند و دینداران میانه رو کاملا به دموکراسی اعتقاد دارند ولی باز هم حرف خودش را میزند ناچار هستی با مدرک حرف بزنی و من هم گفتم با اینکه بعضی از بی خداها مودب هستند ولی در همین سایت تعداد کسانی که ناسزا میگویند بیشتر افراد بی دین و بی خدا هستند و من با اینکه با افرادی مثل نیم رخ و آسودگی و ....مخالف بودم ندیدم که آنها به کسی ناسزا بگویند ولی تا دلت بخواهد افراد بی دین و بیخدا را در این سایت دیدم که به دیگران فحش میدادند و به آنها تهمت میزدند....
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه . قسمت اول: ممنون از جوابتان. دوست گرامی. چیزی که امریکا را امریکا کرده وجود تنوع افکار هست. برای همین اجازه میدهد اقای کدیور که اخوند هست٬‌ یا اقای سروش که کاملا مذهبی هست در مهمترین دانشگاهشان یعنی هاروارد درس بدهند. من هم معتقدم که اگر میخواهیم جلو برویم باید افرادی که اهل تحقیقند با هر عقیده ای که دارند را تشویق کنیم. شرایطی ایجاد کنیم که عقایدشان با هم برخورد کند و ایده های جدید پدیدار شود. لازمه این کار احترام به نظرات هست. اگر ما بیاییم بگوییم هرکس که بگوید خمینی خوب هست 100٪ باید جاسوس رژیم باشد و کاری کنیم که از سایت برای همیشه برود٬‌ که یک طیف عقیده را از دست میدهیم. ادمها از پارادوکسها یاد میگیرند نه شباهتها. انوقت ما میمانیم و سایتی که همه می ایند و فحشی به رژیم و سرانش میدهند و در دنیای مجازی خود حالی میکنند. (انگلیسیها این را بهشت احمقها مینامند). بیشتر ماهواره ها دارند همین کار را میکنند. روزنامه کیهان هم همینطور. البته من افرادی مثل قوزفیش را نمیگویم که فقط یک کامنت یک خطی میگذاشت و هرگز هم بحث نکرد و دلیلی نیاورد.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه . قسمت دوم:. زبل خان عزیز. من اینها را به خاطر این نمیگویم که مثلا از شخص به خصوصی٬ یا دین یا حکومتی دفاع کنم. من جدا به این روش اعتقاد دارم. من ارزو دارم که کشورم به جایی برسد که ما بتوانیم سنگین ترین بحثهای سیاسی و مذهبی را با هم بکنیم و بعد همه با هم برویم درکه و فرحزاد ٬‌ با صفا و صمیمیت شاتوت و باقالی پخته بخوریم. هیچ حکومتی اینکار را برای ما نخواهد کرد. ما خودمان از همین تجمعها و سایتهای کوچک باید به انجا برسیم. به امید سرافرازی شما.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

طاطا - ایران - ایران
باتمام نظرات زبلzebelkhan موافقم فقط کلمه های رکیک رو حذف کنید
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه من از گوگل نظرات شما را سرچ کردم.علیرغم نکات مثبت توهینهای زیادی به دیگران کرده بودید.مطمپنم برداشت شما از متن سایت نادرست است مگر اینکه هدفی دیگر را دنبال کنید که در آنصورت تلوزیون داور بهترین نسخه برای شماست. دوباره بخونید : نظرات حاوی توهین , ناسزا و سخنان رکیک ( مخصوصا در پاسخ به نظر کاربران دیگر ) و همچنین اهانت به عقاید و باور دیگران: کجای این نوشته نقد کردن ممنوع است.چرا خودتان را اذیت میکنید ؟همین الان کاربران کلی ناسزا به دین - احمدی نژاد و . میگن و گذاشته میشه.ولی به بد و بیراه به دیگر بینندگان سایت منطقی است حذف شود.حمید تن تن چرا برادر من شما جواب من را ندادی؟ دوست داری برای شما از نوشته های خودتان کسی بنویسید؟ آرتیمس شما چطور؟
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان . جواب دین من اقا کیانها نیست و از نظر من اقا کیانها فرقی با بیخداها ندارند جواب دین من انسانهای باخدا و میانه رو هستند نه شما بیخداها و نه تندروهای دینی و اگر تندروهای دینی واقعا به تمام دستورات دینی عمل میکردند حالا وضع کشور این نبود آنها هم مثل شما دین را بهانه ای برای انجام جنایت کردند در حالیکه دین یعنی میانه روی و تمام رهبران دینی با میانه روی توانستند ماندگار شوند و راهشان ادامه یابد وگرنه تندروی محکوم به فنا و نابودی است مثل فاشیست و طالبان ...راستش خود شما بهتر از همه این موضوع را میدانید ولی عدم صداقت همواره بزرگترین مشکل شما بیخدا ها و تندروهای دینی بوده ...
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

amo danial - نروژ - اسلو
دمکراسی با سانسور همخوانی ندارد. شما با این روش مهر تائید بر جنایات و دو بال اضافه به خفاشان جمهوری اسلامی خواهید داد و روشنگران را متهم به اهانت کردن به اعتقادات انها میکنید. درود بر تمامی روشنگران که با جهل و خرافات در ستیزند.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

Bare hasti - المان - هامبورگ
*پسر شجاع* - ایران - تهران ..فکر نمیکنم مثالی که زدی در جایگاه مناسبی بود مساله قوز فیش خارج از مساله مورد بحث ماست ..او و امثال او میخواهد با یک کلمه یا جمله ادمها را به جان هم بندازند و کسانی نبودند که وارد بحث و گفتگو شوند که انتظار ادب هم از انها داشته باشی!!!!!!!!!. به نظرم خیلی داری یک طرفه جلو میری و چون میخواهی به نتیجه دلخواهت برسی (که همان بی ادب بودن به قول شما بی خدایان)به هر گزینه ای پناه میبری ایا از نطر شما کسانی مانند قوز فیش که مثلا مسلمان هستنددر جایگاهی بالا تر از به قول شما بی خدایان قرار دارند..و ایا اسم این دسته بندی نیست ..و قضاوت کردن پیشاپیش افراد به خاطر گرایش به مکتب یا مدهب خاصی؟؟!!!!!
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
Bare hasti - المان - هامبورگ . من خودم طرفدار قوزفیش و بقیه آنها نیستم بحث من بر سر گفتن دشنام و ناسزا است ما داریم بر سر یک موضوع کاملا مشخص بحث میکنیم شما کامنتها را در این مدت نگاه کنید و منصفانه قضاوت کنید چه کسانی و با چه طرز فکری بیشترین ناسزاها را دادند مگر اینکه اعتقاد داشته باشید گروه خاصی اگر دشنام دادند عیبی ندارد ....
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

bij - المان - المان
shahram khosh maram عزیز، در بحث قبلی نیز هر مطلبی را اول به خودت برمی گردانی! کجا من مدعی شدم که جایی به من توهین کرده بودی؟! برداشت کلی تو کاملن اشتباه است اگر کامنتهای مرا خواندی دوباره بخوان تا ملتفت شوی! اگر در اینجا من محمد را ناسزاگو مینامم همانا واقعیت مستند در قران میباشد. ((معتقدید به اسلام و پیامبر آن باید فحش داد تا در حقیقت تقدس زدایی صورت گیرد)) با کدام کامنت به نتیجه غلط رسیدی؟ در ضمن هر گاه تاپیک در مورد جعفر صادق یا علم در اسلام گذاشته شد مشتاق جواب سوالاتم هستم! من هیچ کجا قید نکردم جای پدر تو هستم چون جنس کاربرها همیشه به اسانی مشخص نمیشه :-)
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، بالاخره میتوانی یکبار هم که شده کامنتها را درست و کامل بخوانی!! دوباره و چندباره فرق مکتبی و سیستم مکتبی برایت جا نیافتاده که جز واضحات است؟! ((با یک دسته بندی شدید مثل مکتبیها یا غیر مکتبیها صحبت میکند)) این جمله را برای Bare hasti نوشتی و ((آنها هم مثل شما دین را بهانه ای برای انجام جنایت کردند)) این جمله را برای من!!!!! خودت قاضی شو! ایران هیچگاه در طی 1400 سال اخیر بدست بی دینان اداره نشده است. واقع بین باش و برای ایرانیان از خطاهای بی دینان داستانهای خیالی نباف!
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

you39 - بلژیک - هاسلت
من کاملا موافقم البته اگه تا چند وقت دیگه برای ورود به سایت رعایت حجاب اسلامی وداشتن کارت بسیج یا تائیدیه هیت امنا مسجد محل الزامی نشه....
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

Bare hasti - المان - هامبورگ
*پسر شجاع* - ایران - تهران ..وقتی بحث درجریان صحیح خودش پیش نرودبه یک دور باطل میرسد..هنوز هم میگم مثال نیم رخ و امثال ان مثالی بی مورد بود...از این که بگذریم من مثل شما ادمها را طبقه بندی نمیکنم که حالا بگم 4 نفر بیشتر مثلا بی خداییان (با این که از این لفظ خوشم نمی اید چون احساس میکنم حالت توهین دارد )کامنت بی ادبانه نوشتند..من به هر کسی که از روی فکر و منطق به چیزی اعتقاد داشته باشد نه طوطی وار. و بدون تعصب باشد احترام میگذارم از هر دین و مکتبی وطبیعی است که کلام نوهین امیز جایی برای ستایش ندارد فکر کنم جواب شما را داده باشم ولی پاسخی از شما نگرفتم
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش
شهرام خوش مرام. ایران ـ تهران: از حضورت در میان کامنتیهای این سایت خوشحالم. متعادل و مستقیم گویی و شفاف بینی که به درستی محصول ذهن و روانی دور از سنگر بندی و باورمندی میباشد برای همه مان ارزو دارم. شاد باشید.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

javid.ur - ایران - ارومیه
واقعا مرسی از مدیریت سایت . اگه یه کاری کنید که مردم بتونن عکس و فیلم هاشونو براتون ارسل کنند مثل یو تیوب محشر میشه
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

hamidTANTAN - اتریش - وین
ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک . من از تو یک سوال دارم.اگر جواب من را درست و حسابی دادی من هم جواب تو را خواهم داد.من اسم تو را (ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک) در گوگل جستجو کردم .و هیچ چیز از تو پیدا نشد چرا؟ فقط می تونم به تو بگم که خودتی.دست شما بچهای iranianuk اگه پیش کسی باز نشده باشه پیش من خوب باز شده.شما عواملی بیش نیستید.که نون را به نرخ روز میخورید.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

اینترنت ندیده - ایران - ایران
بوی خیانت میاد
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

hamid_jon - ایران - بوشهر
من هم با شما موافق هستم کسی که جنبه نداره بهتره نظرش روی سایت نگذارید.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

razm - ایران - ایران
خوثه ولی بشرطی که تا یک کلمه دیدین بدونه حوصله هم رو حذف نکنید.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک
مث اینکه خیلی بهت برخورده بچه شاپور .تو که دل نداری چرا میای تو معرکه. اصلا من کی باشم در کل قضیه فرقی نداره.مهم اینه که تو اون چیزی که میگی نبستی .تو گوگل بنویس آتش زدی بر خرمنم وای خرمنم .ببین چی میاد بالا؟ حالا بگو ببینم چی تو چنته داری.مشکل کوررنگی هم که داری.کامنت اولم را بخون.یادم نمیره چطور یه زنه تو بحث بهت ضد حال میزد.از این به بعد نتد رفتی.. به حالت اساسی..گل پسر یادت باشه من نقاشم و عاشق کار با رنگ قهوه ای.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

hamidTANTAN - اتریش - وین
اینترنت ندیده - ایران - ایران . منهم همین را فکر می کنم.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

bij - المان - المان
ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک، اگر یکی از کاربران و هم مکاتبه ای ها محروم از ازادیهای دموکراتیک مثلن در ایران حساسیت نسبت به سانسور شدن و سانسور کردن را نداشت میتوان بی دغدغه بودنش را بخشید. اما اینجا دوستان ساکن ایران همانقدر حساسیت نشان میدهند که دوستان خارج از ایران!! ایدی تو نشانه سکونت تو در امریکاست اگر چنین است تاسف برای پیامهایت به hamidTANTAN و zebelkhan دوستان خردمند سایت! در ضمن هر کدام از ما میتواند لحظاتی احساساتی شود که اشتباه بارز است. با بهانه توهین ازادی را محدود نکنیم که در این سایت محدود هم نخواهد شد. چرا؟ چون تا بحال کلمات رکیک در کامنت با 3 یا 2 نقطه فیلتر میشده است این روال ادامه خواهد یافت و ناظران خود این مهم را به خاطی تذکر خواهند داد! اما سوال تو (( کجای این نوشته نقد کردن ممنوع است)) وقتی کسی مدعی شود که اهانت به عقاید و باور دیگران شده است! احترام و انتقاد دو اصل مهم فرهنگ غیرمکتبیست!
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک
bij - المان - المان .چون ایشون خردمند است میتونه به همه توهین کنه .بقیه هم واسش کف بزنن.این چه حرفیه دوست من.این آقا اصلا پارانوییده .من یادمه یه خانوم به نام راها بود از انگلیس.یه روز به این زن فحش میداد روز بعد دلجوپی .این که نمیشه که.کدوم انسان فرزانه را دیدید به کسی توهین کنه؟ اگر منو فانع کردید من از ایشون عذرخواهی میکنم.اینقدر شجاعت دارم.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک
bij - المان - المان من عربیم زیاد خوب نیست ولی میدونم اهانت به معنی توهین است.ایا تو المان شما میتونید به یه یهودی یا مسلمان یا بودیست به صرف مذهبش اهانت کنید؟ قطعا نمیتونید.اگر اینکار را بکنید جرم هست و شما دادگاهی میشید.بله اهانت به باورها مطرود است قانونا و عرفا.نقد با اهانت کاملا فرق میکنه.شما میتونید چیزی را مثل رساله دجال خمینی در مورد کثیفترین نظراتش در مورد سکس با بچه شیرخواره نفد کنید ولی نباید در زمان نقد بهش فحش خار مادر داد.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
silvana - استرالیا - ملبورن . سیلوانا ..هه هه تو چرا خوشحال شدی این را بدان چون یک ایرانی هستم ضد این دین جهالت ظلم و جنایت هستم به دلیل شغل خود به کشورهای مختلف سفر می کنم ودر هر جائی باشم اطرافیان نا اگاه را با این دین جهالت اشنا می کنم اگر در این سایت هم سانسور بر قرار شد اینجا را می گذارم برای تو خواهر زینب و بقیه برادران که تا می توانید برای اسلام عزیزتان تبلیغ کنید جرائم اسلام نوش جانت کماندوی مونث اسلام.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

bij - المان - المان
ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک، zebelkhan همینجا مینویسد: ((این کار مسئولین محترم وب سایت در سانسور سخنان رکیک بجاست اما در بقیه موارد باعث دیکتاتوری و خود سانسوری میشود)) اگر به گفته تو او بارها ناسزاگویی کرده خب عکس ادعای تو در این صفحه مشاهده میشود پس zebelkhan قبل از تو شجاعت(!) نشان داده! اما و اما zebelkhan تحملش کمتر از من است بدین مضمون که جواب *های* را با *هوی* همان بار اول میدهد قبل از انکه هم مکاتبه ایش افسار گسیخته بتازاند! شاید این جواب سریع را به حساب تجربه اش در این سایت باید گذاشت که تقریبن تمام مخالفین قدیمیش را میشناسد. روش من در هر صورت متفاوت است اما خردمندی او و امثال او بدلیل شک کردن و در نتیجه مطالعه و تحقیق است بعلاوه رعایت و حمایت حقوق انسانی! با احترام!
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

sara-j - سوید - استگهلم
ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک . از دیروز تا حالا من دارم کامنت های این بخش رو دنبال می کنم. خوبه مدیران سایت می گن فحش ندین و توهین نکنین . من قصد جانب داری از کسی‌ رو ندارم ولی‌ کامنت شما جز توهین به hamidTANTAN - اتریش - وین و zebelkhan - آمریکا - سن خوزه و ارتیمس نبود . در ضمن ایدی شما رو در گوگل سرچ کردم اما هیچی پیدا نشد و این شک برانگیز هستش .
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

Sahar_sabz - ایران - اصفهان
خیلی خوبه
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

bij - المان - المان
ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک، ((ایا تو المان شما میتونید به یه یهودی یا مسلمان یا بودیست به صرف مذهبش اهانت کنید؟)) نه من و نه هیچ یک از دوستان خردمندمان اهانت به فرد مذهبی را روا نمیداند. مشکل اما گزاره ناملموس *اهانت به عقاید و باور دیگران* است! من و تو با دریافتهایمان با کمک خرد و حمایت از حقوق بشر به این نتیجه مستند رسیده ایم که محمد جانی و خمینی با ((کثیفترین نظراتش در مورد سکس با بچه شیرخواره)) یک مرتجع بی رقیب بود! این گزاره ها توهین که هیچ بلکه واقعیاتی است که در کتب و جامعه قابل مطالعه و استناد میباشند.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک
sara-j - سوید - استگهلم لطف بفرماپید کامنت من را در اول صفحه بخونید..اگر وفت ندارید پیدا کنید دوباره اولین نظرم را مینویسیم.--- چند سال است این سایت را میبینم و به خاطر همین موضوع امروز عضو شدم.من واقعا تعجب میکنم چرا شما مطلب را نگرفتید.خط قرمز چیه ؟اصلا کی سایت گفت میخواد خط قرمز بزاره.این یک حرف منطقی است که در بیان نظرات خود به هم توهین نکنید.آیا شما اگر فرزندنان با کسی حتی دشمنش با توهین و بدوبیراه صحبت کند قبول میکنید؟ واقعا خیلی بی انصافید.آقایان اگر میخواهید به هم فحش بدید برید تلوزیون داور بهترین محل برای این کار است. اراتمند شما هستم.ک - ایرانمنش - نیویورک
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

sara-j - سوید - استگهلم
ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک . به هر حال کامنت شما توهین امیز بود دوست عزیز .
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

golshan - ایران - تهران
همه تاپید میکنند امیدوارم همه عمل هم بکنند
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
bij - المان - المان. دوست عزیز. اگر بخواهی اینطوری به تاریخ نگاه کنی باید به همه فحش بدی:خمینی ادمکش٬‌محمدرضاشاه امریکایی و ترسو٬‌ ‌رضاشاه بیسواد جلاد٬ احمدشاه بچه ننه٬‌‌ امیرکبیر وحشی که محمد باب را اعدام کرد٬‌ اقامحمدخان سفاک که کشتار تفلیس و کرمان را راه انداخت٬‌ نادرشاه خونریز که مردم تفلیس را قتل عام کرد٬‌ شاه عباس جانی نامرد که همه نزدیکانش را تارومار کرد٬‌ انوشیروان کثیف که همه مزدکیان را کشت٬‌ شاپور ذوالاکتاف حیوان که طناب از شانه عربها رد کردو داریوش و خشایار که اینهمه در مصر کشتند و...٬‌عیسی که معلوم نیست باباش کی بود٬‌ موسی و محمد و داوود و .. ادمکش. تازه غربیها را هم شامل میشود:‌ ترومن پست فطرت که روی هیروشیما بمب انداخت٬‌ نیکسون قاتل که این همه را در ویتنام کشت٬‌ بلر کثیف که باعث مرگ این همه در عراق شد و...خب این هم یه جور نگاه هست. هرکس از همون اول سه چهارتا لقبی که خودش مطمئن هست درست هست پشت هرکس بگذارد و خودش را راحت کند. طرز تفکر اقای شریعتمداری در کیهان هم همین هست ولی ایشان از صهیونیست و غربزده و مزدور استفاده میکنند. همیشه هم دلیل می اورند.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

bij - المان - المان
shahram khosh maram عزیز، به به! انتظار این کامنت از تو نمیرفت! این القاب را فقط در کامنت تو میتوان پیدا کرد. چه وقت بیهوده ای برایش گذاشتی! رجوع کن به کامنت من که درست بین کامنتهای توست: (در برابر تناقض‌ها باید آن‌ها را به شکل و شیوه‌ی درست و بدون افراط و تفریط بیان کرد...) یا (در جامعه ای که به خشونت خو گرفته صحبت از تایید کتک زدن فلان...) که از طرف تو بی جواب ماند؟؟ یا (برای شخصی که باورش را مقدس میپندارد هر انتقادی توهین محسوب میشود. ناسزا گفتن و فحاشی در هر جامعه متمدن از عقل بدور است. فرد با فحاشی کردن عصبانیت خود را و مقدس ماب با ادعای توهین به مقدساتش بیچارگی خود را به نمایش میگذارند! عصبانیت و بیچارگی، کمبود یا نداشتن دلیل و برسمیت نشناختن تفاوتها محسوب میشوند!) این گزاره ها از شریعتمداری در کیهان است؟! این بنوعی ناسزاست shahram باوقار و خوش مرام!!!
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

bij - المان - المان
shahram khosh maram - ایران - تهران، تو قبلن نوشتی : ((من هم در مورد لزوم بت شکنی با شما موافقم)) بیا و همینجا برایمان بت(تقدس) شکنی را در دینت و باورت مشخص کن! سسسسسس! گوش شریعتمداری در کیهان کر :-(
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک. تند نرو بسیجی! پیاده شو با هم بریم! تو دیگه از کجا سر و کله ات پبدا شد که به همه خردمندان وب سایت داری میتازی و اهانت میکنی؟! اولا اسم من توی گوگل نیست نابغه بسیجی! هر اسم زبل خانی که دیدی که نباید بیای سراغ من! در گوگل برای هر کلمه هزاران مصداق هست و هیچیک از کامنتهای من در گوگل نیست. من نه وب سایت دارم و نه وبلاگ. اینجا اسم کاربری من زبل خان هست و من در گوگل هیچ رد و اثری ندارم. به نظر میرسه که تو هم یکی از بسیجیهای قم نشین هستی چون از هوچیگری و توپیدنت به خردمندان وب سایت معلومه دل پری داری! کی با تو حرف زد که خودتو انداختی وسط و یک هو جو زده شدی؟ از ادبیات لمپنی تو معلومه که کی هستی و یک آی دی درست کردی که به همه بتازی! حالا نمیدونم با این قیاسی که کردی و این کامنتهای سبک و سخیف میشه به تو عنوان بسیجی عقب مونده ذهنی را اطلاق کرد یا طبق قوانین جدید وب سایت سانسور میشه!!! (این اصطلاح رو من ثبت تجاری کردم و کپی رایت منه! - لطفا بدون اجازه استفاده نکنید)!!!
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

pokalu - المان - دورتموند
خـــــــــــــیلی دم شما گــــــــــــــــــــــــــرم.....خسته نباشید
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

33pooles - المان - دورتموند
شامل حال ..هم میشه اخه حرف حساب سرشون نمیشه
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
خوبه.ولی از مسئولین محترم سایت تقاضا دارم برای بعضی از الفاظ برای خامنه ای و احمدی نژاد و دیگر سران رژیم استثنا قائل شوند.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه - آقای مهندس فیزیک هسته ای از نوع هسته آلبالو از دانشگاه استنفورد !!!! که ادعات ک. آسمون را جر میده.تو چطور از تکنولوزی دم میزنی که به انداره یه جلبک هم بارت نیست. کافیه zebelkhan - آمریکا - سن خوزه را در گوگل سرچ کنی تا از اول تا آخر نظراتت بیاد بالا.ازش عکس گرفتم خوب ببینی.908 مورد میار بالا.میدونی که باید چطور ببینی یا توضیح بدم؟؟ https://i33.tinypic.com/28tfbzk.jpg. به قول شهرام خوشمرام از حسین شریعتمداری هم کمتری من میگم از فاطی رجبی هم کمتر.اونم مثل تو فقط جیغ میکشه و فحش میده!!!!.میدونی که چی میگم. فکر کردی علی اباد هم دهیه؟؟ تو با این افکارت میتونی مجری برنامه تلوزیون رنگارنگ داور باشی .مثال تو اینجا بهشون میگن جرک.نه اونم ازت نیماد چون عمرا از ابرقو هم انورتر نرفتی .سلفچگان را تا حالا دیدی؟؟ درضمن اسم لمپن نیار چون خودتو مسخره میکنی.یادت باشه من نقاشم و عاشق رنگ آمیزی قهوه ای.مرتب باهاتم واسه رنگ آمیزی.حالا بچرخ تا بچرخیم.
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک
صفخه عکس را لطفا تصحیح کنید https://i33.tinypic.com/28tfbzk.jpg
سه‌شنبه 31 شهریور 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
*پسر شجاع* - ایران - تهران. این عقیده توست که فکر میکنی خداگرایی یک واقعیت است. بله از نظر اجتماعی وجود آن متاسفانه یک واقعیت است اما در حقیقت وجود این امر در عصر حاضر نشان از یک بیماری روانی و اجتماعی دارد! از نظر من و به لحاظ علمی خداگرایی و دین گرایی موهوم پرستی است ولی مخالف این نیستم که تو حرفت را بزنی. به نظر من خداگرایان یک درجه از گاوپرستان و موش پرستان جلوتر هستند و البته در بسیاری موارد از جمله مراتب عقلی دچار واپس گرایی و عقب ماندگی هستند! مثلا خداپرستان فکر میکنند هرکس باید حداقل یک چیزی را بپرستد! اگر کسی وجود داشت که چیزی را نپرستید (مثل ما خداناباوران) نباید به او اعتنا کرد اگر نگویید باید اعدامش کرد! مشکل من با خداگرایی و بویژه اسلام گرایی در اینست که دین اسلام دینی است ضد دموکراسی که در طول تاریخ دگر اندیشان را سرکوب کرده و تا چوب انتقاد را بلند میکنی فریاد وا مصیبتا و دموکراسی خواهی امثال شما بلند میشود که چرا به عقیده ما احترام نمی گذارید! آیا دین شما به در طول تاریخ به افکار و اندیشه های مخالف احترام گذاشته؟ مسلما خیر!
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک . . اسلام منش!!!!!!!!!!!!!!! تو از کجا پیدات شد؟؟ لابی های ننگین رژیم در امریکا یا یک بسیجی خجالتی. به من بند نکن دلم می خواهد بگویم مرگ بر اسلام که ایران ما را به این روز سیاه افکند فکر کردی این سایت کهریزک یا اوین هست ..با صدا خفه کن اسلام؟؟؟؟؟؟به تو مربوط نیست تو بنده ی خدای جنایتکارت باش.. عجیب اینکه برای رد گم کردن یکی ستاره ی ابی..یکی ماری یکی سیلوانا اینهم ایران منش///منش ایرانی واقعی جنایت نبوده و نیست!!!!!..ای کیو
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
bij - المان - المان. ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو . hamidTANTAN - اتریش - وین. sara-j - سوید - استگهلم. و بقیه دوستان خردمند که نام عزیز شما را ذکر نکردم! از توجه و اظهار محبت و تلاشهای بی دریغ شما در راه روشنگری سپاسگذارم. چندیست که جمهوری جهل و جنون اسلامی ماموران جیره بگیر خود را با نامهای مختلف و شیوه های گوناگون به جنگ روانی و فرسایشی با وب لاگها و سایتهای آزاد فرستاده و امثال آی دی های خلق الساعه مثل همین لمپن بسیجی ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک که جدیدا در این وب سایت پیدا شده نمونه ای از آن میباشد. با توجه به سیاست جدید وب سایت من به شخصه تمام توان خود را صرف روشنگری در جهت اهداف عالیه ملت ایران یعنی برقراری جمهوری ایرانی و سیستمی دموکراتیک و سکولار خواهم کرد و از پاسخ دادن به این لمپنها خودداری میکنم. من حرف خودم را با مسئولین وب سایت در ارتباط با خود سانسوری زدم. در آینده خواهیم دید که این سانسور به چه شکل اعمال میشود. به هر حال مبارزه ما تازه آغاز شده و دست همه شما را در این راه میفشارم. با تشکر از مسئولین وب سایت. پاینده ایران آریایی.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
دوستان من مدتی در این سایت با خیلیها که اعتقادات متفاوت داشتند بحث کردم و حاصل این همه بحث برای من این بود که به این نتیجه رسیدم که اعتقاد شخصی یک چیز است و سیستم حکومت چیز دیگر و ما اکثرا این دو موضوع را با هم قاطی میکنیم راستش بحث در مورد اعتقادات شخصی بیهوده است و بیش از آنکه بر اساس منطق باشد بر اساس تجربه شخصی است و با بحث کردن اعتقادات شخصی یک نفر عوض نمیشود ولی چیزی که برای ما مهم است بیشتر بحث در باره سیستم حکومتی است که بتواند بالاترین کارایی را برای کشور ما داشته باشد من پیشنهاد میکنم برای جلوگیری از دور باطل و برای مفید بودن بحثها از این پس درباره سیستم حکومت مناسب بحث کنیم ....برای شروع من با توجه به اعتقادات مردم ایران که براحتی عوض نخواهد شد سیستم حکومت ترکیه را پیشنهاد میکنم با این تفاوت که اعتقادات شخصی مثل حجاب هم محترم شمرده شود یعنی برخلاف ترکیه که بی حجابی اجباری است همه آزاد باشند که حجاب داشته باشند یا نداشته باشند و فکر میکنم آزادی اعتقادات شخصی البته در چارچوب قانون لطمه ای به دموکراسی نمیزند و همه هم راضی هستند مخصوصا در ایران....
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
***قابل توجه bij که دروغ گفتن براش مثل اکسیژن برای انسان میمونه. چرا دروغ؟ حالا دیدی کی متحجره؟ دیدی کی دنبال 1400 سال پیشه؟ دیدی کی عقب مانده و سنتیه؟ فوری تا گفتن ادب یاد چند هزار سال پیش و دروغهای شاخدار افتادی. چرا راه دور میری؟ یه نگاه به همین کامنتها بنداز و کامنتهای من و مسلمان ایرانی و شهرام خوش مرام و پسر شجاع رو با کامنتهای اسلام ستیزان مقایسه کن. با عقل و خردی که خدا بهت داده قضاوت کن. ببین کدام دسته از کامنتها توهین آمیزه. البته حدس میزنم کسی که گوینده واژههای مانند اس..ال - نا...ن - جو...ک - تازی...مه - ع...ر و.. را خردمند خطاب میکند مقدار درک و شعورش چقدر است. پس اگر زبان مرا متوجه نشدی برو برای خودت خوش باش. به هر حال از مسوولان سایت ایرانیان انگلستان هم سپاسگزارم که بین دموکراسی و لمپنیزم تفاوت می گذارند.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه . چشمت نزنیم وجدانا امروز با ادب شدی ...
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

silvana - استرالیا - ملبورن
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو . گفتم خیلی بی..از این بیشتر هم ازت انتظار ندارم توی این سایت کامنتهایی رو که میخونم هیچکس از تو خوشش نمیاد فقط چند نفری هستند مثل خودت بی نزاکت اون ها هم به 3 یا 4 تا نمی رسند خیلی برام جالبه تو به خاطر شغلت کشورهای مختلف رو میری لااقل کمی ادب و تربیت یاد میگرفتی که ابروی ایرانی ها رو اونجا نبری این رو گفتم و دیگه حاضر نیستم جواب کامنت دیگه تو رو بدم فقط در روابط اجتماعیت تجدید نظر کن
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

p.h - هند - پونه
خراب کردین سایت رو ... حذف حتی یک کامنت رو اصلا نمیشه گفت دموکراسی .. شما باید به حذف کلمات رکیک کفایت میکردین
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

blueberry64 - ایران - تهران
ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک دوست عزیز و zebelkhan - آمریکا - سن خوزه دوست محترم و بقیه عزیزان!!! توروخدا بی خیال شید. آخه چرا انقدر به پر و پای هم میپیچید. هر کدوم نظر خاصی داره و به جای خودش محترمه کاری به هم نداشته باشیید بابااااا.. با آرزوی شادی برای همتون
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

hamidTANTAN - اتریش - وین
ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک اینجور که پیداست من و تو همدیگر را خوب می شناسیم.هر دفعه که من حالت را سر جا اوردم رفتی و با یک نام کار بری جدید امدی.یک بار هم با نام (ارسلان افشارآجین - ایران - همدان )در این سایت بودی.و من چنان زدم تو برجت که تا یک مدتی ازت هیچ خبری نبود.مثل اینکه هنوز سر جریان( دنیز دایی ) خیلی داغی.بگذریم ،در کامنت بالا نوشتی که(یادت باشه من نقاشم و عاشق رنگ آمیزی قهوه ای)نمی دونستم که نقاش هستی و هنر مند.اونهم به سبک جدید نقاشی با رنگ قهوی داغ.من حاضر هستم برای کمک کردن به هنر مندانی مثل تو مواد اولیه نقاشی تو که رنگ قهوی میباشد را در اختیارت بگذارم.درامدش هم نوش جان خودت من هیچ گونه چشم داشتی از تو ندارم.فقط تقاضای من از تو این است که یک تابلو تمام قد با رنگ قهوی داغ از خودت به یادگار بگذاری.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

hamidTANTAN - اتریش - وین
sara-j - سوید - استگهلم zebelkhan - آمریکا - سن خوزه bij - المان - المان. ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو .Bare hasti - المان - هامبورگ . alireza.ch - سوییس - نوشاتل اول از همه باید از تک تک شما دوستان و هم وطنهای گلم بخاطر همه چیز تشکر کنم.از یک طرف قضیه کامنتهای شما نشان از یک همبستگی پر از مهر محبت و صفا بود. دوستان عزیز نظر من این است که بهمان طرزو بهمان روش .که زبل خان عزیز تشریح کردند.که شما هم در این رابطه متفق القول می باشید ما به کار خودمان ادامه میدهیم.و در چهار چوب قانون دموکراسی نظرات خودمان را میدهم تا بلکه به گوش کسانی که اسیر و در قول زنجیر دین و این حکومت هستند برسد.غلط یا درست گفته های ما را باید سپرد به دست خود خوانندگان.موفق باشید.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

ashoor - ایران - تهران
در صورتی که حذف اجرا بشه اعمال سلیقه اجتناب ناپذیره . چون حذف با نقطه چین کردن خیلی فرق داره/ نقطه چین در واقع چیز زیادی از مفهوم کم نمیکنه. پیشنهاد من اینه که یک نرم افزار ادیتور متنی تهیه بشه که کلمات تعریف شده رو بطور اتوماتیک تغییر بده . من تصور میکنم حتی در صورتی که نشه یک نرم افزار آماده برای این کار پیدا کرد نوشتن همچین نرم افزاری کار خیلی ساده ایست . مورد دوم من پیشنهاد دارم که همه کاربرهای قدیمی در یک زمان مشخص اسم کاربری خودمونو تغییر بدیم. این مسئله در مورد اونهایی که در ایران زندگی میکننن خیلی لازمه هر چند که دوباره پیدا کردن هم و شناختن و شناخته شدن مشکل خواهد شد . مورد بعد اینکه تعداد خیلی زیاد فیلم در سایت برای ما که تو ایران هستیم این سایت رو داره کم کم غیر قابل استفاده میکنه. در آخر اینکه من شخصا از شما دوست عزیز خیلی تشکر میکنم که این محیط رو برای تبادل نظر ایجاد کردید و امیدوارم در تمام زندگی شاد و موفق باشید.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
bluestar - ایران - تهران . هر کس دم از ادب می زنه شما سکوت کنی بهتره .
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
sara-j - سوید - استگهلم. کاملا موافقم سارا جان. گویا ایشان کامنتهای کهریزکی پارسالشان را کاملا از یاد برده اند! بهرحال* خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو* باید مصداق داشته باشد!
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
silvana - استرالیا - ملبورن . نوشتم به تو ارتباطی ندارد من با ملایان بی عمامه و با عمامه کاری ندارم چرا که تمام کارهای شنیع انها بر گرفته از اسلام است از تجاوز تا قتل!!!. وقتی در قران می گوید//کافران را هر کجا دیدید با زجر!!!!! بکشید// یعنی همین اعمالی که در اوین کهریزک و دیگر زندانها شد و می شود. از دو حال خارج نیست یا مسئولین سایت محلی برای شما میشود که تا می توانید برای دینتان تبلیغ کنید که عطای سایت را به لقایش می بخشم و می بخشیم و یا محلی برای اگاهی!!!در ضمن روابط جنسی یک مرد 53 ساله با دختر 9 ساله چیست جز//بچه بازی؟؟؟؟؟؟حقیقت توهین است؟؟؟ و یا اگر معنی.نکاح که همان ..ف. انگیسی هست اگر بگوئیم ننگ زن است توهین است!!!!!!
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

shad - فرانسه - نیس
hamidTANTAN - اتریش - وین/ zebelkhan - آمریکا - سن خوزه bij - المان - المان. ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو .Bare hasti - المان - هامبورگ . alireza.ch - سوییس - نوشاتل ashoor - ایران - تهران و انتی اسلام و سایر دوستان خردمند و ازاده : خیلی دوست دارم همراه با شما به نقد و نوشتن ادامه بدهم. اما کار و مشغله به من وقت بیشتر ماندن با شما را نمی دهد. علیرغم میلم باید سایت خوب ایرانیان یوکی و شما را ترک کنم. در تمام این مدت از شما مطالب زیادی اموختم. شما دوستان با اراده ای هستید که به فکر سربلندی و ازادی ایران و دموکراسی هستید. من به همه شما ایرانیان ازاده افتخار می کنم که برای تحقق دموکراسی با اراده ای اهنین به مبارزه و روشنگری علیه جهالت و استبداد دینی و در راس ان اسلام ادامه می دهید. برای همه شما ارزوی موفقیت می کنم و امیدوارم در اینده ای نه چندان دور پیروزی دموکراسی در ایران را با هم جشن بگیریم. به امید ان روز.پاینده ایران و ایرانیان ازاده. دوستدار همه شما Shad .
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

pouriya - ایران - رودسر
با شما دوستان خوب، در(ایرانیان یو کی‌) کاملا هم عقده هستم. حالا؛ دفاع کردن از هر گونه تفکری که بر ضد آرمان انسانیت و انساندوستی تحت لوای احترام گزاردن به باورهای مردم کاریست ریکارانه و خارج از اعتبار. بی‌ شک باورها در میان مردم مختلف هستند. بنابر این سخن بایستی نه بر سر احترام به باورهای مردم، بلکه بر سر انتخاب باورهای قابل احترام مردم باشد. در اینجا ما عمدتا اسلام را به نقد میکشیم، حالا اگر در این بین هدف پس زدن این گونه انتقاد‌ها است، پس اسلام را بایستی به عنوان یک عقیده قابل احترام برگزید. من شخصاً هیچ خرافه ایی و هیچ نامردمی ای را حتا اگر تمام مردم جهان به آن‌ صحه بگذارند را قابل احترام نمی‌‌دانم. صد البته این را حق هر فرد میدانم که به هر چه می‌خواهد باور داشته باشد. ولی‌ میان احترام گزاردن به آزادی عقیده افراد با احترام به عقیده افراد فرقی‌ اساسی‌ وجود دارد . تاکید می‌کنم که من خرافاتی را که میهن ما ۱۴۰۰ سال است با آن‌ در حال جدال است و تمامی آزادی بشر و بشریت را با شمشیر دو سر جوابگوست را قابل احترام نمی‌‌دانم.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
من هم معتقدم که حرفهای اصلی تا الان زده شده است و کامنتها کم کم دارد حالت درگیری شخصی و فرسایشی پیدا میکند. در مجموع این قسمت عملا نشان داد که چقدر مسائل اجتماعی پیچیده هست و حتی در مورد دموکراسی و حقوق انسانها هم انقدر عقاید و مرزبندیهای متفاوت وجود دارد. از همه کسانی که متنی گذاشتند ممنون. به امید سرفرازی کشورمان.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
silvana - استرالیا - ملبورن . در ضمن ابجی زینب میخوام 1000 سال سیاه امثال شما مرا دوست نداشته باشید فحش هم نمیدم. چون بنیان دینتان نا سزا هست فکر میکنی فحشه با زبون خودت نوشتم که شیر فهم بشه
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش
اقایان؛ عالیجنابان؛ ازادیخواهان محترم: این دوستانی که مرتبن به مذهب و به اسلام چنگ و دندان نشان میدهند؛ یکبار برای همیشه عنایت کرده و بگویند که ترمینال این بحث کجا ختم میشود؟ گیریم شما به بنده فهماندید که محمد بربر بوده و نه پیامبر؛ و یا بالعکس؛ خوب. بعد چه؟ شما جدن نمیبینید که با این بحثها فقط همدیگر را خراش میدهید و نفرت و بغض ایجاد میکنید؟ شما چند کتاب در مذمت و رد اسلام خوانده اید و انها را تکرار میکنید؛ ان دیگری هم چند کتاب در مدح و شکوه اسلام خوانده و بر ان اساس دفاع میکند؛ و بفرمائید: حاصلش توهین؛ ناسزا و دلخوری است و بس. غیر از این است؟ من گرسنه ام و شما بجای سیر کردن من از من میپرسی که اول مرغ بوده یا تخم مرغ!!! متوجه هستید عزیزان؟شما...
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

shad - فرانسه - نیس
دوستان عزیز در کلام اخرم نکته ای را لازم دانستم ذکر کنم. در گزارشی از روزنامه فیگارو راجع به مسلمانان امریکا خواندم که در یک مدرسه اسلامی در ویرجینی امریکا و در کتابهایی که در این مدرسه تدریس می شود تصاویر و توضیحاتی در مورد چگونگی قطع دست مسلمانی که از اسلام خارج شود و کافران و غیر مسلمانان داده شده. نکته مهم این است: در یک کشور با حکومت اسلامی =محروم از دموکراسی و کشوری با دموکراسی ماهیت اسلام و ایدئولوژی اسلامی تغییری نمی کند. قوانین پایه شریعت اسلام اصلاح شدنی نیست و با ارزشهای مدنی و اجتماعی مبتنی بر حقوق بشر در تضاد است. همانطور که دوست عزیز زبل خان گفت تنها راه سعادت بشر فوانین مدنی بر اساس دموکراسی ست. و فلسفه دموکراسی بر خرد است و خرد است و خرد /نه بر احساس و موهومات دینی. با ارزوی دموکراسی در ایران .با تشکر.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش
...شما حمله میکنی؛ و به مطالعاتت استناد میکنی که بله! علی دشتی؛ میر فطروس؛ شفا؛ معین زاده یا این یا ان چنین نوشته و یا چنین گفته اند؛ و کسی که باور دارد نیز با همین روش واستنادات دفاع میکند و این بحث 1500 سال است که ادامه دارد و بهمین منوال که پیش میرود تا 10.000سال دیگر تمامی نخواهد داشت. انچه بالعکس میتواند به من کمک کند؛این است که ریشه و عمق اعتقاد را جستجو کنم. اینطور نیست؟ من باید خیلی جدی ببینم که چرا ذهن و روان و مغز من مرتبن بدنبال اویزان کردن خویش به یک باور است. (چه دینی و چه لنینی). بررسی و به عمق رفتن در این مهم میتواند زندگی را وارد یک بعد و مساحت دیگر کند. اما اینکه من به یک باور گزینشی بدوبیراه بگویم و خودم در باوری دیگر دهن دره کرده و پهلو عوض کنم ؛ کاری عبث و فرسایشی است. شاد باشید.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

royajan - ایران - تهران
قبول دارم که با سانسور بعضی از حرفها از دموکراسی خبری نیست اما زمانی که من ادعا می کنم خواهان دموکراسی هستم باید بپذیرم که به عقاید دیگران احترام بگذارم اگر مسلمانم به عقاید یک یهودی یک مسیحی یا حتی کسی که بنا به دلایل مختلف دینی ندارد احترام بگذارم اگر هر فردی را در نظام فعلی ایران رد می کنم به احترام دیگر اعضای سایت از کلمات رکیک استفاده نکنم و اگر من انسانم سخنانی را نگویم که شانم را پایین بیاورم حتی اگر آنها لایقشان هستم من لایق بیان این حرفها نیستم .
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
1. با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز. من هم با بیان بسیاری از مطالب و من جمله انتقادات درباره ی ادیان و خدا و پیغمبر و... موافق هستم. البته به شرطی که در چارچوب بحث منطقی و احترام متقابل باشه. یعنی انتقاد باشه نه انتقام. مثلا انتقاد درباره ی فلان دین یا فلان عقیده نه تنها مضر نیست بلکه بسیار هم مفید هست. همین انتقادهایی که توسط دوستان عزیز در این سایت دیده و شنیده ام بسیاری از حقایق و مطالب مفید را به بنده افزوده است. اگر کامنتهای کسانی با منطق و بدور از توهین نوشته شوند نه تنها کامنتشان حذف نمی شود بلکه بر تعداد کسانی که کامنتهای ایشان را میخوانند افزوده می شود. برای اینکه کامنت این دوستان خوانده شود هم که شده مطالبشان را بدور از توهین و هوچیگری به رشته ی نگارش در آورند.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
2. معمولا بازدید کنندگان به ابتدای کامنت نگاه میکنند اگر حرفی برای گفتن داشته باشد به خواندن ادامه ی کامنت میپردازند ولی اگر از همان ابتدا شروع به زدن حرفهای ناشایست زده شود بیننده چشم از آن کامنت بر داشته و به کامنت بعدی خواهد رفت. البته بحث توهین شنیدن یا بهتره بگم توهین برداشت کردن امری """ نسبی """ است. ممکنه کسی با ایدئولوژی خاصی حرفی را توهین بداند ولی کسی با همان ایدئولوژی آن حرف را توهین نداند. کسی که همین بالا دم از دموکراسی میزند چرا نباید این را جایز بداند که کسی در نام کاربری اش مثلا نام مسلمان اختیار کرده باشد؟ من اعتقاد دارم که دین بایستی در دل انسانها باشد نه اینکه کامل کامل علنی شود ( چه برسد به اینکه با سیاست در هم آمیخته شود). بعضی از افراد فکر میکنند فقط هر کسی که نام کاربری اش مسلمان است می تواند و بایستی از اسلام دفاع کند. یعنی کسانی که در نام کاربری یشان اسم مسلمان نیست نباید از ایدئولوژیشان دفاع کنند؟ یعنی هر کسی که نام کاربری اش مسلمان است " فقط " قصد تبلیغ دینش را دارد؟ یعنی بدون گذاشتن نام مسلمانی نمی تواند از دین دفاع کند؟!!!
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
3. اگر این شخص دید یکجانبه نگرانه و یک سو نگر ندارد و اگر واقعا با بکار بردن نام ایدئولوژی خاصی در نام کاربری مخالف است ، به همان اندازه ای که از بکار بردن نام مسلمان در نام کاربری مخالف است ، به همان اندازه هم بایستی از بکار بردن نام مخالف آن ( مثلا آنتی اسلام ) مخالف باشد! البته منظور بنده از بکار بردن نام " آنتی اسلام " شخص آقای آنتی اسلام از ایران/ اهواز نیست. چون این نام برای دوستان عزیز آشناست برای تقریب ذهن این نام را بردم. بنده و آقای آنتی اسلام از دوستان قدیمی سایت هستیم و ایشان را نمیدانم ولی بنده از ایشان چیزهای زیادی یاد گرفته ام. هم بنا به استناد حرف ایشان و هم حرف خودم که بارها عنوان کرده ایم گذشته از اختلاف عقیده ی زیادی که داریم {{ از بحث کردن با یکدیگر }} همیشه لذت می بردیم. تا جایی که من به خود ایشان گفتم از بین اسلام ستیزان [ سایت ] من از همه بیشتر شما را دوست دارم و ایشان هم از بین مسلمانان سایت به بنده ی ناقابل این حرف را زدند.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
4. دوستی در بالا عنوان کردند که بایستی توهین کنیم تا تقدس گرایی از بین برود. من با این گفته مخالف هستم. من قبل از اینکه عضو سایت شوم چند ماه فقط کامنتها را میخواندم و حتی زمانی هم که کامنت گذاشتن در سایت منوط به ثبت نام در سایت نبود کم و بیش کامنت می گذاشتم ولی از زمانی که دو سه نفر از کاربران شروع به توهین کردن به مسلمانان و اسلام و پیغمبر (ص) کردند من هم وارد شدم. البته در آن زمان چیز زیادی از اسلام نمی دانستم. شاید 30% اطلاعاتی که الان نسبت به اسلام دارم، را آن موقع داشتم. ولی به مرور و با ایجاد مباحث مختلف نام کاربری ام به این نامی که می بینید تغییر پیدا کرد. سخن بنده این است که افراط و تفریط نباید باشد. اگر این همه توهین و بی احترامی به دین نبود به احتمال 90% نام کاربری بنده همان نام کاربری قبلی بود.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
5. ما در مدیریت مطلبی داریم تحت عنوان " اثر بخشی effectiveness " و " کارایی efficiency " . Do the right things.---- و .Do the things right کارایی به معنی درست انجام دادن کارها و اثر بخشی به عنوان انجام دادن کارهای درست است. اثربخشی میگه دزدی نکن ( کار خوب بکن ) ولی کارایی میگه اگر دزدی میکنی خوب دزدی بکن ( البته فقط یک مثال بود ). حال دوستان عزیز کامنت بگذارند ولی کامنت خوب بگذارند! از دوستانی مثل آقای زبلخان تقاضا دارم که برای دو سه روز هم که شده کامنتهایشان را بدور از القاب ناشایست ارسال کنند تا بعد ببینند آن موقع حرفهایشان بیشتر و بهتر اثر بخش و دارای کارایی خواهد بود یا کامنتهای قبلی؟ در پایان از دوستان عزیز میخواهم که در یک جمع دوستانه و منطقی سخنان و مباحث خود را عنوان فرمایند تا شاهد نتیجه ی بهتری شویم. به امید ایرانی آزاد و جهانی بی مرز. موفق باشید
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
bij - المان - المان. فقط دو تا مثال میزنم تا بفهمی خودت بیشتر دوچار احساسات هستی به خاطر گفتن {خودت را به نفهمی زدی } به دروغهای آقا کیان مرا متهم به ناسزا گفتن کردی .....حالا حرفهای خودت {اما zebelkhan تحملش کمتر از من است بدین مضمون که جواب *های* را با *هوی* همان بار اول میدهد قبل از انکه هم مکاتبه ایش افسار گسیخته بتازاند! }....واقعا این یک حرف احساسی برای توجیه رفتار ناپسند همفکرانت نیست؟؟؟؟
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک . دوست عزیز کامنتهات خیلی با حال بود ....امیدوارم موفق باشی.. .
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
*پسر شجاع* - ایران - تهران . سلام دوست عزیز. ممنون از شما. متاسفانه برایم کاری پیش آمده بود و نمیتوانستم به سایت بیام. دلم براتون خیلی تنگ شده بود. موفق باشید
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
shad - فرانسه - نیس. همیشه شاد و موفق باشید. بدرود
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

silvana - استرالیا - ملبورن
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو. بهتره خودت رو کنترل کنی و به اعصابت مسلط باشی برای سن و سالت این همه عصبانیت خوب نیست
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

amo danial - نروژ - اسلو
عامل اساسی اینگونه بی احترامی ها به یکدیگر مذهب افیونی است که در کشورمان حکومتی سفاک و زورگو ساخته که عدالت را با گردن زدن مخالفانش به اجرا گذاشته و همانطور اشخاصی مانند bluestar و فقها که درطول تاریخ اسلام حرف شنوی از کسی نداشته و ندارند و خود را واصل به یقین می‌‏داند و خطاپذیری برایشان قابل فهم نیست. زنده باد مکتب دانش و. عقلانیت.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

bij - المان - المان
shad دوست عزیز، موفقیتت را ارزومندم! من هم شاغلم. هرازگاهی اگر وقت شد یا در مرخصی هستیم میتوانیم از اطلاعات هم بهره مند شویم. اگر وقتت تنگ است گاهی از خود نوشته ای بگذار و ما را shad کن!
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

bij - المان - المان
مسلمان ایرانی عزیز، قبل از انکه جوابگوی کامنتهای جالبت باشم خواهشمندم کامنتهای مرا در این صفحه بخوان و نظرت را راجع به انها و دو گزاره : (مشکل قبل از توهین، تقدس است! تقدسزدایی اصل روشنگریست و ناسزا و فحاشی اصل احساساتی شدن!!) و (برای شخصی که باورش را مقدس میپندارد هر انتقادی توهین محسوب میشود. ناسزا گفتن و فحاشی در هر جامعه متمدن از عقل بدور است. فرد با فحاشی کردن عصبانیت خود را و مقدس ماب با ادعای توهین به مقدساتش بیچارگی خود را به نمایش میگذارند! عصبانیت و بیچارگی، کمبود یا نداشتن دلیل و برسمیت نشناختن تفاوتها محسوب میشوند!) بنویس ...
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

bij - المان - المان
مسلمان ایرانی عزیز، .. این را مد نظر داشته باش که اگر حکومت مکتبی ایران یک حکومت ضد مذهبی از نوع استالینیستی بود، مذهبیون در تنگنا و چه بسا در همین سایت در اکثریت و در انتقاد از سیستم وحشتناک استالینیستی در ایران بودند! انان گاهی تحمل را از دست داده و جواب بیددینان استالینیست که باورشان را مقدس و استالین را ابرمرد میپندارند و هر نوع نقد را توهین قلمداد میکنند و نقد انها را با ناسزا جواب میدهند، را با ناسزای متقابل بدهند! این احساساتی شدن و مرتکب خطا شدن، پدیده روانشناسی اجتماعی اقلیت نسبت به اکثریت دیکتاتور است. اگر استالینیستها بر باورشان تکیه کنند، که طبیعیست چون حکومت حکومت مکتبی میباشد، مذهبیون ازاده نقد خود را بر تکیه گاه ان سیستم مکتبی قرار میدهند یعنی باورشان!!! با احترام!
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
shad - فرانسه - نیس . واسه تون بهترین ها رو ارزو می کنم . موفق باشید.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

shad - فرانسه - نیس
huria - دانمارک - کپنهاگ . بانوی محترم حوریه شما هم شاد و پیروز باشید. امیدوارم روزی برسد که همه ایرانیها و عراقیها و افغانهای عزیز بتوانند با سیستمی دموکراتیک در کشور خودشان بر سرنوشت خودشان مسلط شوند. بدرود.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
shad - فرانسه - نیس . پیروز باشی و روزگارت نیکو با ارزوی بهترین ها و با امید رهائی ایران از اختاپوس اسلام.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
(قابل توجه مسئولین محترم وب سایت) . لطفا آی دی جدید (ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک)‌ را زیر نظر بگیرید. این فرد بطور یقین یکی از کاربران قبلی است که نامش از وب سایت حذف شده و با یک آی دی جدید به قصد تخریب بازگشته. برای بهتر شدن وب سایت توجه شما را به این آی دی های خلق الساعه که تصادفا همه ما کاربران قدیمی را هم میشناسد جلب میکنم. مطمئنا شما میتوانید بفهمید این شخص چه کسی است و جلوی کارهای تخریبی وی را بگیرید. این بهترین راه حراست از وب سایتی آزاد همچون سایت خوب شماست. (مزاحم و لمپن ممنوع!)
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

bij - المان - المان
حالا یک کم از مادر عروس زشت و بی ادب در این صفحه دیدیم که bluestar - ایران - تهران باشند! ادم بی ادب! تو خودت را با هیچکس در این سایت مقایسه نکن! تو نمونه ناسزاگویانی که از مسخره کردن چهره مخالفانت هم نمیگذری!! تو خودت نمیدانی چی میخواهی، قران مقدست مال 1400 سال پیش و بی مصرف و من از ان فاکت نباید بیاورم! خب اینکه مایه خوشحالی انسانهاست اگر قوانین و دستورات متحجر به کناری گذاشته شوند تا کشورداری غیرمکتبی جای خود را پیدا کند! bluestar هنوز منتظر داماد است!! ادرسهایی که مملو از ناسز گویی تو است هنوز در ارشیو همین سایت موجودند. تو مدت مدیدیست که رسوا شدی و همه تو را میشناسند!!!
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

shad - فرانسه - نیس
bij - المان - المان . دوست بسیار فرزانه و خردمند من از محبتت بسیار ممنونم. خیلی دوست دارم با شما باشم. اما وقت کم به من فرصت نقد و تمرکز روی موضوعات مکتب اسلام و یا حتی لاییسسیته را به من نمی دهد. حوصله و بردباری و علم شما در بیان مسائل و پاسخگویی به کاربران قابل تحسینه. امیدوارم روزی همه شما را ملاقات کنم. روزی که در ایران صاحب دموکراسی شده باشیم. من در فرصتهایی که پیش بیاید نظرات شما را مطالعه خواهم کرد و فراموشتان نمی کنم. در ضمن shad اسم پسر هست و به معنای پناه و مامن هست وقتی تلفظ کنیم به فارسی شاد می شود که معنای خوب و مثبتی هم دارد. همیشه شاد و پیروز باشید .
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

Bare hasti - المان - هامبورگ
shad - فرانسه - نیس ..دوست عزیز متاسف شدم از این خبر ..ولی برای شما در هر جا که هستید ارزوی موفقیت میکنم ..زنده باد ایران زنده باد ازاداندیشان و ازادیخواهان
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

bij - المان - المان
*پسر شجاع* - ایران - تهران، متاسفانه بعضی از ادمها تا داد سرشون نکشی دست از سرت با فحاشیاشون برنمیدارند همان مصداق افسار گسیختگیست! توی این صفحه یکبار دیگر ببین چه کسی با تزویر بیحرمتی را به دیگران در پیامش میگذارد بطوریکه مسولین سایت متوجه ان نشدند(bluestar موذی!) اگر zebelkhan عزیز جای من بود قبل از اینکه لمپنی چون bluestar کامنت ناسزاگونه اش را به تحریر دراورد خلع سلاحش میکرد! خب متوجه شدی ( جواب *های* را با *هوی* همان بار اول میدهد) چیست! یعنی ناسزای bluestar در نطفه خفه میشود یا سعی میکنیم افرادی چون bluestar را صرف نظر کنیم!!!
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

hamidTANTAN - اتریش - وین
shad - فرانسه - نیس دوست یار و هم سنگر عزیزم.نمی دونم چی بگم،. کاشکی نظرت عوض می شد و می ماندی.حقیقتش من هم خیلی گرفتارم. چندبار هم تصمیم گرفتم که برم،ولی بخاطر فقط چند تا از دوستان صرفه نظر کردم.و اگر دقت کرده باشی خیلی کم مطلبی می نویسم.تا انجا هم که جا باشد سعی می کنم که با کسی بحث و جدالی نداشته باشم که بخواهد براعصاب و وقتم تاثیر بگذارد.اگر تو هم کمتر می امدی بهتر از این بود که بطور کل ازاین سایت می رفتی .بازشرایط خودت را مرور کن، من و خیلی از بچهای. دیگه خیلی شاد میشویم که نام تو(shad - فرانسه - نیس)راباز دراین سایت. ببینیم.با ارزوی بهترینها برای تو و خانواده گرامیت.و با ارزوی ازادی هرچه زودتر ایران از چنگال خلیفه گران اسلامی و نا بودی تمامی این اهل البیت و دودمانش که جز نکبت و بدبختی، فقر،ارتجاع، فتنه وفساد وآشوب هیچ ثمردیگری برای ما ملت از بخت برگشته نداشته اند.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

ashoor - ایران - تهران
shad - فرانسه - نیس. دوست من امیدوارم مشکلاتت گذرا باشه و دوباره تو این سایت ببینیمت
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
shad - فرانسه - نیس . آقا خوش باشی و خوش بخت. به قول خودمون:. .Je te souhaite beaucoup de bonheur :-)
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
شاد دوست عزیز هر جا که هستی موفق وپیروز باشی. من هم فکر نکنم دیگه بتونم اینوری بیام. {به امید پیروزی و سربلندی ایران و ایرانی}. ( فقط همین)
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
1. bij - المان - المان . سلام دوست عزیز. ممنون از شما. من کامنتهای شما را خوانده بودم که آن مطلب ( تقدس گرایی ) را عنوان کرده بودم. به نظر من این مسئله که (( شخصی که باورش را مقدس میپندارد هر انتقادی توهین محسوب میشود))جوابش را خودتان در دو سه خط بعد داده اید. (( کمبود یا نداشتن دلیل )) !! چون اگر دلیل داشت ( اطلاعات کافی داشت ) هرگز نه بیچاره می شد و نه عصبانی!
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
2. درباره ی مسئله ی تقدس. اتفاقا من مدتی که از سایت دور بودم و همچنین به ماه رمضان برخورد کردم حدود سه هفته رابطه ی بین من نامزدم کلا قطع بود وهیچ گونه ارتباطی باهم نداشتیم و فرصتی برایم پیش آمد تا بتوانم " در تنهایی " به چیزهایی فکر کنم. در آن مدت به خیلی چیزها فکر کردم خدا دین عشق و خلاصه خیلی چیزها. از قضا یکی از آنها در رابطه با تقدس و تقدس گرایی بود. با خودم گفتم چرا اصلا بایستی چیزی به نام تقدس وجود داشته باشد؟ و تنها چیزی که میتوانم و جایز هستم به شما بگویم این است که اگر با نامزدم رابطه نداشتم ( در زندگی ام هیچ نقشی نداشت ) بطور کلی خداپرستی را کنار میگذاشتم. شاید برای همیشه شاید هم برای مدتی که حداقل جواب سوالم را می گرفتم! به نتیجه ای که رسیدم و برایم بسیار ارزش داشت این بود که تقدس بایستی وجود داشته باشد ( خواهش میکنم نپرسید برای چه. چون نمیخواهم بیشتر توضیح دهم. ممنون ).
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
3. اگر فرد در سیستم مکتبی قرار نگیرد و مکتب برای او خط مشی هایی را تدوین نکند چه کسی بایستی خط مشی ها و باید ها و نباید ها ( خط مشی و بایدها و نبایدها را مترادف بکار برده ام ) را مشخص کند و پیروان آن مکتب آن بایدها و نبایدها را پیروی کنند؟ به احتمال زیاد میگویید قانون. حال قانون را چه کسی وضع میکند؟ مردم ( یا نمایندگان مردم که در واقعا بصورت غیرمستقیم همان مردم هستند). مردم چگونه قانون را مشخص میکنند؟ یعنی چگونه " حسن و قبح " را مشخص میکنند؟ حتما به این هم واقف هستید که مسئله ی حسن و قبح امری نسبیست و شما نمیتوانید همه ی عقاید را در یک چیز خلاصه کنید که همه ی مردم آن را قبول داشته باشند. اگر کسی که مثلا می گوید در وسط تابستان و در گرمای 40 درجه هوا بسیار سرد است ، و حرف هیچ کسی را قبول ندارد، شما چگونه می توانید حسن و قبح را در پیش چنین کسانی به اثبات برسانید؟ حالا هر چه دلتان میخواهد بگویید فلان چیز خوب است و فلان چیز بد! به قول معروف مرغ یک پا داره.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
4. درباره ی گزاره ی اولی که گفتید باید بگویم که اولا تنها راه روشنگری تقدس زدایی نیست! درست است که باید نقادی کرد و تفکر نقادین داشت و روشنگری میتوان کرد اما بدون بکار بردن تقدس زدایی هم میتوان به نتیجه رسید. با این حرفتان موافقم (( اگر ما در بحثمان مستند و بر پایه واقعیات انتقاد میکنیم هیچ مشکلی با اظهار نظر مخالف نباید داشته باشیم )). می دانید عمده مشکل بسیاری از مسلمانان و اسلام ستیزان ( و خدا ستیزان ) در چیست؟ اینست که این موارد امری نسبیست. مخالفی میگوید که مثلا حضرت محمد (ص) در یک روز چند صد نفر را کشت و اعدام کرد و شمشیر زد و فلان کرد و بیسار کرد. و از نظر وی آن کار ، کاری مردود است. ولی من مسلمان نوعی وقتی این حرف را میشنوم درباره ی آن تحقیق میکنم و سوالاتی برای من پیش می آید. مثلا : آیا بطور کلی این گفته درست است یا خیر؟ برای چه ایشان آن کار را کرده اند؟ آیا نمی توانسته اند آنها را ببخشند؟ و...
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
5. وقتی که تحقیق میکنم می بینم که چه داستانهایی بوده است و چه کارهایی که بر سر پیامبر ص و یارانشان نیاورده اند و .. و به ده ها چیز دیگر مثل تعداد جنگ های تدافعی و تهاجمی ایشان چقدر بوده است و.. دست می یابم آن موقع ، لحظه ی تصمیم گیری من است. که با توجه به دلایلم آیا این کار پیامبر ص را قبول کنم یا خیر؟ یعنی بایستی منطقی فکر کنم. اگر در این انتقاد کردن ( یا توهین کردن ) همه ی افرادی که از آن مکتب هستند ناراحت شوند خوب این انتقاد نیست بلکه توهین و شاید انتقام است ولی اگر عده ی کمی ناراحت شوند نمی توان آنرا توهین دانست. به نظرم بایستی به حساب بی اطلاعی آن گروه قرار داده شود. اسلام با دموکراسی مخالف نیست. همین که قرآن می گوید در هر چیزی تحقیق کن ( به چیزی هم که بیشتر از همه دستور میدهد دینداری است ) و دینت را بدون تحقیق قبول نکن این همان دموکراسی است. {{{{ یعنی هم وارد شدن به آن و هم خارج شدن از آن اختیاری است }}}} ( منتظر هستم کسی درباره ی ارتداد بپرسد تا درباره ی آن توضیح دهم ). همانطور که گفته اید دموکراسی بر اندیشه گرایی استوار است ،
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
6. این اصل (اندیشه گرایی) در قرآن نه تنها فراموش نشده بلکه چندین و چند بار به آن اشاره شده است. فکر نکنم کمتر از 200 بار در قرآن کلماتی مثل تعقلون تفکرون و مانند اینها آمده است. پس تفکر و اندیشه در اسلام منافاتی که ندارد هیچ بلکه جایگاه خاصی هم دارد. درباره ی بحث تربیت فرهنگی و خانوادگی که شما دو دوست عزیز بحث میکردید میخواستم با اجازه یتان این را عنوان کنم که در روانشاسی و آموزش و پرورش گفته می شود "" اگر میخواهی بچه ای را تنبیه کنی ابتدا والدین او را تنبیه کن"" . والدین امروزی جامعه ی ما هم کسانی نیستند جز مسئولین حکومت. اگر دزد و قاچاقچی و قاتل و.. در کشوری وجود دارد مسببین اصلی آن مسئولان کشور هستند و نه مسائلی مثل دین که همین طوری بعضی از افراد به آن ربط میدهند. و در حال حاضر کسانی مسئولین کشور هستند که من حاضرم با چند آیه و حدیث ثابت کنم که آنها دستورات اسلام را که اجرا نمی کنند هیچ مسلمان هم نیستند.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
7. البته این را هیچ وقت فراموش نکنید که افراط و تفریط در هر کاری ( حتی عبادت ) مردود است. در تقدس گرایی هم نباید افراط و تفریط کرد. به نظر من آفت دین افراط و تفریط است. نه بگوییم اگر برای امام حسین (ع) گریه کنیم حتما به بهشت خواهیم رفت درست است و نه اینکه بگوییم خدا رحیم است و اگر هر ظلمی بکنم او مرا خواهید بخشید!. . حال من از شما دو تا سوال دارم. به نظر شما آیا میتوان از "" درون "" تفکر مکتبی به تفکر غیر مکتبی رسید؟ ( یعنی فرد در همان تفکر مکتبی باشد ولی از درون همان تفکر مکتبی به تفکر غیر مکتبی برسد؟ ) و سوال دوم. به نظر شما تفاوت ایدئولوژی نگری و مکتبی نگر بودن در چیست؟ ممنون. به امید ایرانی دموکراتیک و لائیک. اللهم عجل لولیک الفرج. موفق باشید.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
shad - فرانسه - نیس. اتفاقا من هم مثل شما خیلی وقتم پر هست و زیاد نمی توانم به سایت بیام. شاید من هم با سایت خداحافظی کنم. بهرحال امیدوارم هر کجا که هستید شاد و خندان و پیروز و موفق باشید.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
shad - فرانسه - نیس. اتفاقا من هم مثل شما خیلی وقتم پر هست و زیاد نمی توانم به سایت بیام. شاید من هم با سایت خداحافظی کنم. بهرحال امیدوارم هر کجا که هستید شاد و خندان و پیروز و موفق باشید.
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

mohsen_raja - ایران - تهران
shad - فرانسه - نیس//خوندن نظرات کاربران سایت همیشه برام جذاب بوده، زیاد اتفاق می افته که بعلت کمبود وقت مجبور میشم اسامی رو مرور کنم و بخشی از نظرات رو بخونم، یکی از این اسامی؛ «shad - فرانسه - نیس» بود که همیشه مشتاقانه نظراتش رو می خوندم، امیدوارم باز هم این نام کاربری رو ببینم.از صمیم قلب ارزوی بهترین ها رو برای شما و سایر خردمندان این سایت رو دارم.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
huria - دانمارک - کپنهاگ . sara-j - سوید - استگهلم . - پیوند بعثی و کومله یک پیوند 30 ساله است.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
bij - المان - المان . ظاهرا مرا با سبزی فروش محله قبلیتان اشتباه گرفتی.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

hamidTANTAN - اتریش - وین
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه دوست عزیز.در رابطه با(ایرانمنش1 - آمریکا - نیویورک)باید خدمتان عرض کنم که حرفهای این را زیاد جدی نگیرید. این ادم را من خوب می شناسم.تا به حال با دو نام کار بری دیگر هم در این سایت بوده به نامهای (ارسلان افشارآجین - ایران - همدان )و(kozet-london - انگلیس - لندن ) ایشان از ان دسته ادمهای پریشان احوالی هستند که معتقداندکه باید اذر بایجان از ایران جدا شود.و خواهان جدای کامل اذری های عزیز از فارسها می باشند. بقول خودمان یک متعصب دیوانه و یک جدای خواه فاشیست.این ادم جرات بحث کردن را ندارد .و هر چند گاهی می اید می اندازدو خیلی سریع هم گورش را گم می کند.باره من حال این را گرفته ام ایشان عددی نیستند که بتواند از پس من و شما بر بیاید.(فراموشش کنید) موفق باشید دوست باخردو ژرف اندیش
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
bluestar - ایران - تهران . خواهشا انقدر ظرفیت و درک داشته باید دو موضوع رو با هم قا طی نکنید.پس بیخودی بحث کردها رو وسط نکش وقتی چیزی واسه گفتن نداری.توی این سایت جانماز اب نکش همه کامنت های قبلی شما رو خوندن و می دونن چقدر ادب رو رعایت کردین.اگر که فراموش کردین کافی ایدی تونو توی گوگل سرچ کنید.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

shad - فرانسه - نیس
alireza.ch - سوییس - نوشاتل . Notre parcours commun s'est terminé très tôt, il y a comme un manque..., mais il s'est terminé en beauté ...dans la joie des débats démocratiques!!! Une bise à tous et à la rentrée, j’espère voir l’Iranian uk au complet. Je te souhaite d’excellentes vacances chez nous à deux pas de Neuchâtel. Shad
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
اقای شاد گرامی. از پاسخ محترمانه تان ممنونم. در واقع بیشترین بهره ای که از این سایت کسب کردم تغییر نگرشم به زندگی و شکستن تابوی مذهب در درونم بودو بدون اغراق عرض می کنم که این تغییر را قبل از همه مدیون شما هستم. امیدوارم مارا بی بهره نسازید. ارزومند ارزوهایتان هیفا. bluestar - ایران - تهران دست بر قضا٫ پیوند بسیجی امروز وفحاشان دیروز که شما باشید با ا.ن. کوتوله هم 30 ساله است! عجب تصادفى! :-))
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

shad - فرانسه - نیس
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو .Bare hasti - المان - هامبورگ .sara-j - سوید - استگهلمashoor - ایران - تهران mohsen_raja - ایران - تهران . از لطف بی اندازه شما ممنونم. برای من واقعا نبودن در میان شما دشوار هست. فراموشتان نمی کنم و برای شما ارزوی سعادت و بهروزی را دارم. پاینده باشید. دوستدار همه شما shad.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

shad - فرانسه - نیس
آنتی اسلام - ایران - اهواز hamidTANTAN - اتریش - وین و زبل خان دوستان بسیار عزیز . شما همیشه مورد تحسین من بوده و هستید. کاش می توانستم در جمع همه شما بمانم. از لطفتان بسیار سپاسگزارم و ارزوی سعادت و بهروزی برای شما دارم. به امید پیروزی دموکراسی و دیدار همه شما در ایران . پاینده باشید. shad
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
huria - دانمارک - کپنهاگ . درود بر شما جمله خیلی قشنگی گفتین
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

bij - المان - المان
مسلمان ایرانی عزیز، ١- میخواهم فرصت را غنیمت بشمارم و در اینجا نبود دکتر ملکی عزیز را در کنار دانشگاهیان ایران با شروع سال تحصیلی تاسف بخورم. او یک مسلمان ازاده است همچون جمعی از فاخران در بند چون تاج زاده، زیدابادی، مومنی و ...! من در بحث و گفتگو از اصل «جغرافیای حرف» استفاده میکنم، این اصل بمن گوشزد میکند که خصوصیات(سن، جنس، وابستگی گروهی، ملیت و . ) مخالف در بحث را در نظر بگیر و تا جایی که ممکن است رعایت کن، همانطور در ادبیات سیاسی، ایدولوژیک، علمی و ..! من در بحث قصد قانع کردن مخالف را ندارم بل یادگیری دومین اصل بحث از ادبیات تا فلسفه زندگی میباشد! پس بحث را با گفتمان دموکراتیک و بدون تقدس(نه تعصب!) یکی میگیریم! با این دو نکته اولین سوالت را سعی میکنم پاسخگو باشم. باید و نبایدها را با مناسبات افراد جامعه در ارتباط با هم و محیط همچنین زمانشان میسنجند و بشکل قراردادی تنظیم میکنند. این قرارداد چون وابسته به زمان است باید و باید از انعطاف پذیری(flexibility) برخوردار باشد...
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
sara-j - سوید - استگهلم. متشکرم دوست گرامی. درود مرا هم پذیرا باشید.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

bij - المان - المان
٢- .. (با توجه به اینکه تقدس دشمن شماره یک انعطاف پذیریست!) قراردادها هم چند نوعند یکی از مقوله ها تقسیم قرارداد به بدیهیات و مفاهیم نسبیست! بدین مضمون که قرارداد یا قانون تنظیم شده در جامعه است که نسبیست یا بدیهیات عقلی بطور مثال احترام به پدر و مادر که احتیاج به «ده فرمان» موسی ندارد!! پس خوبی و بدی یا نسبی است که با زمان و مکان فقط سیاه و سفید نیست از خاکستری روشن تا خاکستری تیره در بین اندو قابل تعریف میباشد (فازی لوگیک!) و یا بدیهی است که به مکتب و ایدولوژی وابستگی ندارد همچنین زمان و مکان نمیشناسد بل از خرد براید و بر خرد بنشیند، در مجموع حقوق بشر!!! ...
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
sara-j - سوید - استگهلم . دوست من میدانی همین مرد 100 رو..بلو استار در همین سایت مرا..تن فروش نامید!!!! و دوستش فاتح 2 بار مرا تهدید به مرگ چون عاشق ایران هستم و بزرگترین دشمن ایرانی را این دین سیاه می دانم.. و همین 2 هفته ی پیش چون گفتم به اختلافات قومی دامن نزنید و ملت ترکیه دشمن ایران نیست بلکه قاتلین جوانان ایرانی هستند به من نوشت//تو ایرانی نیستی متولد ترکیه هستی..این مرد یک بسیجی هست که حالا...سبز شده.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

shad - فرانسه - نیس
مسلمان ایرانی - ایران - شیراز /من هم برای شما ارزوی موفقیت و سر بلندی می کنم. و در پاسخ به سوالت : می شود به تفکر غیر مکتبی رسید. پیشنهاد می کنم کتابهای مالک شبل را بخوانید تا ببینید از دل تفکر مکتبی بیرون امدن تفکر غیر مکتبی هم امکان پذیر هست. بدرود و به امید پیوستن شما به مالک شبلها. shad
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

shad - فرانسه - نیس
huria - دانمارک - کپنهاگ /هیفای عزیز سپاس بسیار و با احترام فراوان. بدرود و به یاد گذشته تاریخی مشترکمان shad
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

bij - المان - المان
٣- .. ((محمد (ص) در یک روز چند صد نفر را کشت)) و ((این موارد امری نسبیست)) درست بر عکس این موارد یعنی ارتکاب جنایت امری نسبی نیست! بقول دوستمان پسر شجاع ((جنایت جنایت است)). حقوق بشر همانطور که نوشتم جز بدیهیات عقلیست که حتی احساسات هم با ان مخالفت است اما متاسفانه در دایره خودی. بن لادن و گروهش در مواردی ادعاهای به قول تو به حق دارند تحت فشارند، دین خود را از طرف جامعه شان برباد رفته میبینند، مشکل بیگانگان و .. پس عکس العمل شان که مخالف حقوق بشر و افکار عمومی دنیاست باید به گفته تو برای مسلمان قابل توجیه شود. مسلمان ایرانی عزیز، ملاک ما ازادگان چیست؟ ایا محمد، استالین، خامنه ای و بن لادن ابرمرد ملاک ماست یا حقوق انسانی؟! اگر تو امروز بر علیه رژیم اسلامی ایران سبز میشوی ایا در مقابل توجیه طرفداران نظام در ارتباط با جنایات دو ماه اخیر داد سخن نمیرانی؟! من مطمنم که ان توجیهات برای تو ازاده به هیچوجه قابل قبول نیست یعنی جنایات کهریزک امروز و ١٤٠٠ سال دیگر فابل توجیه نیست!!! ...
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

bij - المان - المان
٤- .. ((اگر عده ی کمی ناراحت شوند نمی توان آنرا توهین دانست)) توهین بر دو نوع است یکی توهین رکیک که تقریبن برای تمام انسانها در زمان خودشان قابل تشخیص است دوم توهین به مقدسات که نسبیست و به هیچوجه به کمیت ربط ندارد. چرا؟ مثلن ٤٠ میلیون المانی ٦٠ سال پیش هیتلر را ابرمرد میدانستند و او را ستایش میکردند چون بسیاری از مشکلات داخلی را بعد از ورشکستگی اقتصادی رفع و روجوع کرد. ایا تعداد طرفدارانش موجب ان میشود که ما اقلیت انزمان را مواخذه کنیم؟؟! نه هم مکاتبه ای عزیز توهین هیچ ربطی به تعداد مسلمانان ندارد! ((دموکراسی بر اندیشه گرایی استوار است)) اگر به فرض در قران از اندیشه گرایی صحبت بعمل امده (تعقلون، . با دل مرتبط است نه با مغز! خب به حساب اطلاعات عرب بدوی ان موقع میگذاریم) چه ربطی به دموکراسی دارد. دموکراسی بر پایه اندیشه گرایی یعنی حکومت مردم بر مردم و بخصوص برسمیت شناختن اقلیت سیاسی در جامعه و اقلیت مذهبی، نژادی و غیرو اصلن اقلیت نیستند چون انها با اکثریت شهروند را تشکیل میدهند! پس احقاق حق اقلیت در ارتباط با کشورداریست بقیه امری علی السویه است ...
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

shad - فرانسه - نیس
و در پایان از مدیران محترم سایت ایرانیان انگلستان تشکر می کنم که محیطی ازاد فراهم اوردند تا فارسی زبانان دنیا بتوانند در بحثها شرکت کنند. یرای شما ارزوی روزهای خوشی با خبرهای خوب را دارم. خبرهایی که بوی نسیم خوش دموکراسی و ازادی را با خود همراه داشته باشد. امیدوارم زحمات امروز شما برای دموکراسی در ایران بی پاداش نماند. دوستدار شما shad
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
عجیبه!!! در 3 ماه اخیر 3 بار در این سایت از مذهبیها و مذهب ستیزها سئوالی کرده ام که هیچوقت جواب نداده اما با انرژی کم نظیری به خط و نشان کشیدن و چنگ و دندان بهم نشان دادن مشغولند؟ این حیرت اور نیست؟؟؟ شاد باشید.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

bij - المان - المان
٥- .. مکتبی چون اسلام که مدعی حکومت خدا بر مردم انهم از جنس الله هیچگاه نمیتواند دموکراسی را تعریف کند کمااینکه شواهد تاریخی بر حسب علمی و تجربی بما نشان میدهند. جالب اینجاست که شیعه دین ایرانیان ان قسمت از اسلام را یعنی ضد دموکراسی بودن(= حکومت خدا بر مردم) را بهتر نمایندگی میکند! مصلحین مذهبی چون سروش در پی جدا کردن تناقضات اسلام با روشهای پیشرفته و انسانی هستند. کار انها باید در میان مسلمانان ارج نهاده شود. ما برین باوریم که ((مسببین اصلی آن مسئولان کشور هستند)) و و مردم یا افکارعمومی کنترل کننده خطاها میباشند!! اگر تو ایده ال انسانیت را خدا مینامی یا ان مصلح دینی مردم را خدا میشناسد برای من بی خدا فرقی نمیکند چون شما به انسانیت برای همه (خارج از فرمان های اسلام بر ضد مشرک و کافر) ارج مینهید! ((حاضرم با چند آیه ...)) کدام ایات ایه های مکی(محمد تقدس شکن در حال تبلیغ دینش) یا ایات مدنی(محمد به قدرت رسیده و غیرخودی نمیشناسد مگر در یوغ اسلام)؟! ...
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
چند تا دوست عزیز و بزرگوار که تمام انچه میگویند و مینویسند مبتنی بر چند کتاب و مکررات چند نویسنده است؛ در این صفحه مشغول یک خداحافظی سوزناک و رمانتیک به زبانهای زنده دنیا هستند که جگر فیلمهای هندی را کباب میکند!!! اما سئوال مستقیم من از این دوستان هیچ جوابی پیدا نکرد؟ این هم از دیگر عجایب مغز و ذهن در (کوندیسیون)! شاد باشید.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

bij - المان - المان
٦- .. ((در تقدس گرایی هم نباید افراط و تفریط کرد.)) مسلمان ایرانی (با ایدی تو انگار تمام مسلمانان ایرانی مخاطبند :-)) عزیز! تقدس گرایی در خود افراط را یدک میکشد. تقدس گرایی برای عامه عشق وافر به شخص یا مطلب است بطوریکه اگر در قدرتش باشد برای ان به جنایت هم دست میزند ولی اکثر انسانها با مخالفت عقلیشان در ان برهه از قدسی بودن ان چشم پوشی میکنند و انرا در رتبه پایینتر قرار میدهند چون ترس از غیرانسانی عمل کردن، بر دفاع از تقدسشان مستولی میشود! *((تفکر مکتبی به تفکر غیر مکتبی رسید؟)) با اینکه ممکن است اما مهم نیست چون ایجاد سیستم غیرمکتبی برایمان ضرورت است تا در سایه ان مکتبی(بیدین و دیندار) و غیرمکتبی با پویایی در کنار هم جامعه را در پیشرفت رهگشا باشند!!! **((تفاوت ایدئولوژی نگری و مکتبی نگر بودن در چیست؟)) ایدئولوژی کلمه لاتین برای مکتب است. هر مفهوم اجتماعی یا رویکردی جایگاه خود را در جنبشهای اجتماعی(علمی، سیاسی، مذهبی، فلسفی ...) مشخص میکند و نمیتواند بدور از این جنبشها هویت مستقلی برای خود کسب کند. با احترام!
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

khonnas - امارات - ابوظبى
من که سیستم عقلیم خیلی سانسور داشت با خوندن این همه نظرات چندین سانسور هم بمن اضافة شد .........
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

bij - المان - المان
آیا دین اخلاق را در جامعه میپروراند؟ آیا تکرار این مسئله که دروغ بد است و یا دزدی بد است باعث میشود که آدمها دروغ نگویند و یا دزدی نکنند؟ هرگز باعث ترویج خوبی و از بین رفتن بدی نمیشود. اینکه چرا در جامعه جرم و پلیدی وجود دارد و چه راهکارهایی برای کم کردن این چیزها باید ایجاد شود سوال ساده ای نیست، علومی مانند روانشناسی، جامعه شناسی و جرمشناسی همواره در پی پاسخ دادن به این پرسشها هستند، پس تا اینجا باید دانست که دین کار بزرگی برای ترویج اخلاقیات نمیدهد، دین تنها میگوید خوب خوب است و بد بد است، کسی نیز برعکس آنرا مدعی نمیشود، یعنی کسی نیست که بگوید خوب بد است و بد خوب است! ضمانت اجرای قوانین اخلاقی دینی ترس از قیامت است! موهومات! توجیه پذیر بودن مفاهیم دینی بزرگترین علت ضد اخلاق بودن پدیده دیانت است، دین داران قوانین الهی خود را بالاتر از هر قانون دیگری میببینند. مفاهیم دینی چون تغییر نمیکنند با اخلاقیات سر دشمنی دارند! اما مهمتر از این دلایل جنایات(از دروغ تا کشتن) در حیطه جامعه برعلیه غیرخودیست که اخلاق انسانی را در همان موقع بی اعتبار می سازد!
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

bij - المان - المان
i.am.the.world گرام، چون من قصد اینرا نداشتم با باز کردن بحث با تو احیانن انطورکه تو مدعی هستی تو ((را خراش)) دهم، تصمیمم بر ان شد از این گفتگو صرفنظر کنم! خب در این صفحه دوباره سوالت را مطرح کردی پس بحثی را سعی داری باز کنی که به من بگویی ((چند کتاب در مذمت)) بحث کردن داری یا خوددر اثر تفکر بسیار بدون مطالعه به ان رسیده ای؟ خب این ضد نوشته خودت است!! اگر من بگویم که من به هیچ چیز معتقد نیستم جوابت چیست؟ نمیخواهم پیش قضاوت کنم ولی شاید باز بنویسی : ((من گرسنه ام و شما بجای سیر کردن من از من میپرسی که اول مرغ بوده یا تخم مرغ))؟! اینکه تو به هیچ چیز باور نداری(؟) یک طرف اما مسایل جامعه را چطور میبینی؟ ایا مشکلات جامعه برایت مهمند یا با گفتگو، به مسایل فرد بیشتر علاقه نشان میدهی؟ ((خداحافظی سوزناک و رمانتیک به زبانهای زنده دنیا...کباب میکند)) تی یا! این پیامها یک همبستگی فکری با هم مکاتبه ایست که با او گپی(!) زده ایم و به دانسته هامان افزوده ایم. خب از ٣ ماه پیش هم قصد تو همین بود یا من در اشتباهم؟ با احترام!
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
huria - دانمارک - کپنهاگ - راستش رو بخوای من بسیجی نیستم. ولی دست بسیجیهایی که در زمان جنگ پوزه شما بعثی ها رو به زمین مالیدند درد نکنه
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو - تو یکی به خاطر آبروی خودت هم که شده ساکت باش که ادب رو خوردی و آبرو رو بالا آوردی. هر روز در حال فحشکاری مسلمانان هستی
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

sara-j - سوید - استگهلم
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو . ارتیمس جان لطفا خودتو ناراحت نکن چون ارزش نداره همین bluestar - ایران - تهران هم ۲ بار به من توهین کرد و گفت اگه بیأی ایران چوب تو آستینت می‌کنن.اما من جواب بی‌ ادبیشو هیچ گاه با بی‌ ادبی‌ ندادم.الان هم باز این حرفو تکرار کنه جوابی‌ بهش نمیدم.چون از هر کسی‌ به اندازه درکش توقع دارم.راستی‌ اگه اشتباه نکنم همون فاتح ۲ هم توی خونه تکونی‌های سا یت قرار گرفت و جزو کسانی‌ بود که با ۱۰ تا ایدی کامنت می‌‌ذاشت.و چه خوب آبروش رفت.
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

huria - دانمارک - کپنهاگ
bluestar - ایران - تهران. لطفا سوتفاهم نشود! من شما را به بسیجیان امروز نسبت دادم نه دلاوران دیروز! راستش را بخواهی ثری و ثریا اصلا قابل مقایسه نیستند! :-))
پنج‌شنبه 2 مهر 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
bluestar - ایران - تهران . . تو نگران ابروی من نباش فکر افکار تهوع اور اسلامی و نوکری رژیم در این سایت باش و مرگ بگیر!!!!
جمعه 3 مهر 1388

bluestar - ایران - تهران
huria - دانمارک - کپنهاگ - من با بی افهای جنابعالی هیچ نسبتی ندارم
جمعه 3 مهر 1388

+3
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.