روایتی تازه از ماجرای زندان کهریزک و گفتاری از سه ولی دم

روایتی تازه از ماجرای زندان کهریزک و گفتاری از سه ولی دم

تابناک : هفته‌نامه پنجره در شماره این هفته خود، به بررسی و واکاوی ماجرای تأسف برانگیز کهریزک و پیامدهای سوء آن و نیز اقدامات انجام شده برای پیگیری موضوع پرداخته است.

به گزارش «تابناک» در این پرونده ضمن گفت‌‌وگو با دکتر عبدالحسین روح‌الامینی نجف آبادی، آقایان علی جوادی فر و علی کامرانی، دو تن دیگر از اولیای دم جان باختگان نظرات خود را در قالب یادداشت‌هایی بیان کرده‌اند.

علی جوادی‎فر پدر مرحوم امیر جوادی‎فر از جان‎باختگان جنایات کهریزک در یادداشت کوتاهی نوشته است:

علی جوادی فر پدر مرحوم امیر جوادی فر : پاسخ به انتظار جامعه

چندی پیش با رئیس بازداشتگاه کهریزک ملاقات داشتم که این دیدار به درگیری لفظی و فیزیکی انجامید. عکس فرزندم را نشانش دادم و گفتم: «این عکس را می‌شناسی؟ او همان کسی بود که چون در سایه نشسته بود، او را مورد ضرب و شتم قرار دادی.»

چند روز پیش هم با رئیس دادسرای انتظامی نیروهای مسلح که مسئول رسیدگی به موضوع است، دیداری داشتم و قاضی پرونده من را در جریان جمع آوری مستندات و مدارک پرونده قرار داد و قول داد که مسأله را با جدیت و قاطعیت پیگیری می‌کند و دادگاه کهریزک به ‎زودی برگزار می‌شود.

به‎ نظر من چون مقام معظم رهبری دستور صریح بر پیگیری موضوع داده، گمان می‎کنم که حتما موضوع پیگیری می‌شود. چون موضع گیری ایشان تأثیر زیادی برای تسریع در رسیدگی به موضوع و برخورد با آمرین و عاملان این اتفاقات داشته است.

من در لایحه ای که تنظیم و به دادگاه ارایه شد، اعلام کرده‎ام که خواهان برخورد و محاکمه همه آمرین، عاملان و مجریان حوادث کهریزک و کسانی که سبب مرگ فرزندم شده اند، هستم. چون از گروهبان جزء تا آخرین رده نظامی در این مسأله سهیم هستند و لذا فرد خاصی مد نظرم نیست.

فکر می‌کنم انتظار جامعه هم از قاضی پرونده همین باشد که ضمن حمایت از خانواده‌های قربانیان این حوادث، با کسانی که سبب شدند خونی به ناحق ریخته شود، برخورد قضایی صورت گیرد.

خوشبختانه درباره وقایع کهریزک و آنچه در آنجا روی داده، افراد زیادی هستند که به ما مراجعه و ماجراها را شرح داده‎اند و اعلام کرده‎اند که در صورت اعلام مراجع قضایی و با این شرط که مشکلی برای آنان پیش نیاید، حاضرند در دادگاه شهادت دهند.

علی کامرانی پدر مرحوم محمد کامرانی از قربانیان جنایات کهریزک نیز در یادداشتی نوشته است:

علی کامرانی پدر مرحوم محمد کامرانی : درخواست من قصاص است

عملا بعد از زمانی‎ که در مجتمع قضایی حاضر و اظهارات خود و همسرم را به ‎عنوان شاکی اعلام و مکتوب کردیم، نسبت به روند کاری که انجام شده، چیزی به اطلاع ما نرسیده است. اگر هم اقداماتی درباره این پرونده شده باشد، من هنوز در جریان امر قرار نگرفته‎ام. این آگاهی مستلزم این است که متهمان اقرار کرده و من هم از روند آن مطلع شوم.

ما به مقاماتی که با آنان در خصوص کهریزک دیدار و گفت‎وگو کردیم، اعلام داشتیم که باید این پرونده به سرانجام برسد و ما جز به‎قصاص عامران و مجرمان راضی نمی‎شویم. واقعیت این است که فرزندم کشته شده و من فقط با قصاص عاملان آن راضی خواهم شد؛ این درخواست بی‎کم و کاست من و دیگر شاکیان پرونده است.

من نسبت به شخص خاصی شکایت ندارم، بلکه همه کسانی که در این ماجرا مسئول هستند، باید مجازات شوند و لذا خود نظام باید پیگیر پرونده شود و افراد مجرم این پرونده، در هر رده و مقامی که باشند و هر مسئولیتی که در کشور داشته باشند را به‎سزای عملشان برساند.

در حال حاضر، پرونده خانواده‌هایی که فرزندانشان در کهریزک جان باخته و نیز کسانی که در این بازداشتگاه نگهداری شده‎اند، همگی در یک مجتمع قضایی در دست بررسی است و آقای روح‎الامینی پس از ملاقاتی که با قاضی پرونده داشت، به‎ صورت تلفنی به من اعلام کرد که پرونده از پیشرفت خوبی برخوردار است.

 به نظر من، باید این دادگاه علنی برگزار شود تا چهره خاطیان برای مردم آشکار و حقایق برای همه بیان شود، وگرنه ممکن است متهمان در دفاع از خود به دروغ متوسل شوند.

گفت‌وگو با دکتر روح الامینی پدر مرحوم محسن روح الامینی

رئیس سابق انستیتو پاستور ایران نام غریبی برای بسیاری از افراد به ویژه نخبگان و چهره‎های سیاسی و علمی نبود، اما حادثه‎ای تلخ پس از انتخابات باعث شد تا وی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

عبدالحسین روح‎الامینی هرچند شصت روز از فوت ناگهانی و تلخ فرزندش گذشته است، اما رخت سیاه از تن نکنده و هنوز عزادار فرزندی است که مرگ او در کنار سایر درگذشتگان مظلوم، حقایق کهریزک را آشکار کرد. وی قاطعانه پیگیر ماجرا و جمع‎آوری مستندات حقوقی است تا در دادگاهی که قرار است برای آمرین و متخلفان بازداشتگاه کهریزک برگزار شود با دلایل محکم خونخواهی کند. این مصاحبه در آخرین فرصتی که برایمان باقی بود تا مطالب به این شماره نشریه برسد، در دفتر دکتر روح‎الامینی در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران و پس از اصرارهای فراوان انجام شد.


هرچند ممکن است برای شما سخت باشد، اما لطفا ابتدا کمی از محسن (فرزندتان) بگویید.

شهید محسن روح‎الامینی، تنها بیست‎وپنج سال داشت؛ با این‎که دانشجوی کامپیوتر در دانشکده فنی دانشگاه تهران بود، چون تحصیل صرف او را ارضاء نمی‎کرد، تحصیل رسمی را رها کرد و به‎‎ طور آزاد به برنامه‎نویسی کامپیوتر روی آورد و به‎ قول همکلاسی‎هایش «مفید ساکت» بود. او همیشه با روحیه آزادگی و کنجکاوانه در جست‎وجوی حقیقت بود. اقناع او مثل سایر جوانان و نسل جدید همیشه کار سختی بود، چون جواب‌های کلیشه‌ای نسل ما برای او کفایت نمی‌کرد. پسرم اساسا با بی‎صداقتی و دورویی مشکل داشت. فرد خالص و شفافی بود، حوادث اخیر موجب شد تا بیش از گذشته عاطفی شود و نگران سرنوشت کشور و مردم بود. محسن نیز مانند بسیاری از جوانان این کشور دغدغه اعتلای ایران و حل مشکلات مردم را داشت و آزارش به کسی نمی رسید.

شما به ‎عنوان چهره سیاسی مورد قبول نظام شناخته شده‎اید. نظرتان راجع به اتفاقاتی که بعد از انتخابات در خصوص افرادی نظیر فرزندتان رخ داد، چیست؟

ابتدا باید به این نکته تأکید کنم که خون فرزند من از دیگر قربانیان و آسیب‎دیدگان این حوادث رنگین‎تر نیست و شاید مظلومیت آنان به‎ دلیل محروم بودن از ارتباط با مسئولان نظام و رسانه‎ها بیشتر از خانواده‎های ما باشد که در این‎جا باید به شهید جوادی‎فر اشاره کنیم که در مظلومیت مطلق مراسم دفن و ترحیمش توسط پدر داغ‎دیده‎اش برگزار شد و پیگیری‎های من تنها از طرف خودم نیست بلکه از طرف خانواده‌های داغداری است که دستشان کوتاه است. بالاخره نمی‌شود که صورت مسأله این حوادث را پاک کرد، هرچند ساده‎ترین راه حذف صورت مسأله است. باید گفت زمانی که فتنه بروز می‎کند و فضا غبار آلود می شود اظهار‎نظر کردن و قضاوت را سخت و پیچیده می‌کنند، اما می‎توان در همین زمان هم با روندهایی که در اداره جامعه وجود دارد، مسایل و مشکلات را بررسی کرد اما همان‎گونه که رهبری انقلاب تصریح کردند، حوادث رخ داده نمی‎تواند مجوزی برای رخ دادن جنایت و تضییع مال و جان مردم باشد، باید بپذیریم که بسیاری از معترضان از جنس مردم بودند اما برخی خودسری‎ها و افراط و تفریط‎ها موجب شد، حوادث به بدترین شکل مدیریت شود و ذائقه جامعه را تلخ کرد.

شما به‎ عنوان یک شاکی پرونده کهریزک آیا حاضرید که از حق خود بگذرید؟

من قطعا از خون به ناحق ریخته شده پسرم نخواهم گذشت و از پایمال شدن خونش جلوگیری خواهم کرد. تا به نتیجه رسیدن و قصاص عاملان جنایت پیگیر موضوع هستم چون معتقدم حال که محسن از پیش ما رفته باید محسن‌های مردم را دریابیم. البته من مسیر متفاوتی نسبت به سایر معترضین در پیش گرفتم و انشاء‎الله به نتیجه هم خواهم رسید. مسیر من قانونی است و ما باید در چهارچوب اعتماد به ارکان مستحکم قضایی که به آن معتقد هستیم و قوانینی که وجود دارد، پیگیر موضوع شویم؛ اما از پیگیری حقوق محسن و حق محسن‌های مردم، صرف نظر نمی‎کنم و بدون این‎که مسأله احساساتی باشد و خدایی ناکرده موجب سوء‎استفاده شود، پیگیر خواهم بود. خانواده ما پیگیر جدی پاسخ این پرسش هستند؛ که چرا امثال این وقایع باید پیش بیاید و چگونه تدبیر می‎شود که در آینده شاهد چنین حوادثی نباشیم.

آیا این ادعا که حوادث اخیر و به‎ ویژه ماجرای کهریزک، موجب سلب اعتماد از گروهی از نیروهای معتقد به نظام شده است را قبول دارید؟

از بین رفتن اعتماد ما به اصل نظام و رهبری صحیح نیست، ما به این نظام اعتماد داریم؛ برخلاف بسیاری که با کمترین مصیبتی به‎جای این‎که خودشان را کنترل کنند، سراغ اصل نظام می‎روند. من به نظامی که با خون صدها هزار شهید و جانباز و آزاده به‎دست آمده است معتقدم. اما این‎که اعتماد به کفایت، سلامت و صداقت بسیاری از مسئولان انتظامی، قضایی و امنیتی با آسیب جدی مواجه شده است سخن درستی است و باید برای حفظ اعتماد مردم به نظام، عوامل بی‎اعتمادکننده را کنار بگذاریم نه این‎که برای حفظ بعضی نورچشمی‎ها، نظام را قربانی کنیم. البته باید این نظام را در مسیری اداره کرد که وضعمان بهتر از وضعیت فعلی باشد. خدای نکرده نباید عقب‎گردی در حرکت نظام صورت گیرد. بعضی از این فتنه‌ها و بعضی از این بی‌تدبیری‌ها و سوءتدبیرها که لطمات جدی به ما می‎زند، نباید ما را از مسیر اصلی منحرف کند.

برخی تلاش می‎کنند پرونده کهریزک را به کل نظام گره بزنند و زیر سؤال رفتن عملکرد مسئولان یعنی آمران و کسانی که حکم بازداشت، انتقال و نگهداری و ضرب و شتم دستگیرشدگان در کهریزک را صادر کردند را تضعیف نظام تلقی کنند. آیا این دیدگاه از نظر شما پذیرفتنی است؟

این‎که با چنین جنایت‎ها، کژرفتاری‎ها و سوء‎تدبیر‎ها و برخی مسایلی که لطمه جدی می‎زند به نظام باید برخورد شود؛ شکی نیست که نمی‎توان بی‌عرضگی‌های برخی، ناتوانی‌های برخی دیگر و سوء‎تدبیری‌های عده‌ای را به حساب نظام بگذاریم.
ما اعتقاد داریم که خون محسن مظلوم شهید ما راهی را باز می‎کند برای این که بعضی از این گرفتاری‎ها و گره‎های اجتماعی سیاسی و سوء مدیریت‎ها چه فردی و چه سیستمی اصلاح و پالایش شوند و این‎ها جلوی مسیر پیشرفت، ترقی و سعادت مردم و کشور ما قرار نگیرند. همه مردم این کشور یک خانوده بزرگ هستند و دل در گرو اعتلای کشور دارند و محسن ما هم یکی از آنان بود. بی‎تدبیری یک عده را که نباید به حساب نظام، انقلاب و رهبری بگذاریم. حتما ظرفیت بالاتر و بهتری برای اداره کشور وجود دارد. ما بی‎عرضگی‎ و بی‎تدبیری‎هایمان را نباید به‎ حساب نظام و رهبری بگذاریم. این‎ها باید تفکیک شوند. وقتی عرضه نداریم یک معادله چند متغیری را حل کنیم، در خودمان تجدید نظر کنیم؛ در افراد تجدید‎نظر کنیم. چرا معادله را ساده و بعد صورتش را پاک می‎کنیم. البته نحوه عمل و رسیدگی به پرونده کهریزک نشان خواهد داد که نظام در مسیرش اهل معامله نیست؛ اگرچه برخی از مقصران و عاملان جنایت‎ها قصد دارند با عنوان کردن این‎که مخالفان نظام از برخورد با آن‎ها سوءاستفاده می‎کنند خود را به حاشیه امنیت ببرند و باز هم آبروی نظام را برای خودشان هزینه کنند؛ اما با تصریح رهبر انقلاب بر این‎که حتی خدمات درخشان این افراد و نهادها هم مانع رسیدگی به تخلفات نمی‎شود، از مسئولان قضایی انتظار می‎رود عاملان جنایت کهریزک و امثالهم در هر پست و مقامی و با هر سابقه و هرگونه حمایتی را به مجازات شرعی و قانونی خود برسانند.

فکر می‎کنید مظلوم اصلی در رخدادهای پس از انتخابات چه کس یا کسانی بودند؟

بزرگترین مظلوم این روزهای، نظام جمهوری اسلامی است که باید در رفع مظلومیت آن کوشید. متأسفانه در بسیاری از مسایل، افرادی در سطوح پایین مساوی با نظام دیده می‎شوند و یا عده ای آنچنان به پست‎های خود چسبیده‎اند که گویا جدا شدن آنان از این جایگاه‌ها و پست‎ها ثلمه‌ای به کشور وارد می‌کند. مشکل این است که کلمه «عذرخواهی» واژه کم استفاده‎ای برای ماست و البته به نظر می‌رسد کاربرد آن در بین شرقی‌ها به ویژه ژاپنی‎ها بیش از ما باشد. اگر در ژاپن اتفاقی در تحت مسئولیت یک فرد بیفتد، نخستین و کمترین کاری که فرد مسئول انجام می‎دهد، استعفا از مقام خود است. یا مثلا در کشورهای غربی اتفاق افتاده که قطاری از ریل خارج شده و چند نفر در این حادثه جان باخته‎اند، اما فردی که نفر دوم یا سوم حادثه بود مسأله را به‎ عهده گرفته و استعفا داده است. اینها نگفته‎اند که اگر من در این سمت نباشم ثلمه‎ای به کشور وارد می‎شود، اما متأسفانه برخی از مسئولان کشور چنین رفتاری را دارند.

فکر می‎کنید گام نخست برای رفع این مظلومیت از نظام چیست؟

ما شاهد هستیم که برخی از مقصران تلاش می‎کنند تا با برهم‎زدن شرایط و مبهم کردن آن و همچنین از بین بردن آثار جرم و مدارک از مجازات بگریزند، در حالی‎ که تنها راه برای رفع مظلومیت نظام مجازات مقصران است. نخست باید باز تعریفی صورت گیرد که روشن شود نظام جمهوری اسلامی مساوی با چه هست و مساوی با چه نیست و کمی هم باید توجه خود را روی سرمایه‎های اجتماعی معطوف کنیم و این‎که چطور می‌توانیم با حرکات و رفتارهای خود نظام را تقویت و یا موجب سلب اعتماد از نظام شویم. واقعیت این است که ولایت فقیه، اسلام، قرآن و جمهوریت، عناصر و مؤلفه‎های نظام هستند که باید به ‎خوبی تعریف شوند. بعضا دیده می‎شود که برخی کیلومترها با رهبری نظام فاصله گرفته‎اند؛ گروهی گرفتار تحجر شده‎اند و گروهی هم به تعبیر مناجات شعبانیه زاهق شده و به ملازمت با عمود خیمه نظام یعنی رهبری و ولایت فقیه توجه نمی‎کنند. باید توجه داشت که نظام و مردم دو مقوله جدا از هم نیستند و جمهوریت و اسلامیت و رهبری نظام مقوله‎های به هم چسبیده‎ای نیستند، بلکه یک نوع در هم تنیدگی بین آنها وجود دارد، اما در فتنه اخیر که پیچیدگی‎های خاص خود را هم داشت، نظام مظلومیت‎های مضاعفی را پیدا کرد.

برخی بر این باورند که بین گرفتن حقشان از حکومت و پیروی از نظام منافاتی وجود دارد. نظر شما چیست؟

برخی فکر می‎کنند که وقتی از نظام دفاع می‎کنیم، از حق خود می‎گذریم چنین نیست و بلکه باید گفت که خونخواهی درباره عزیزان از دست رفته ما، به ‎عهده نظام است و نظام در خونخواهی ایشان بر ما مقدم است، زیرا به تعبیر قرآن در قصاص و خونخواهی حیات نهفته است، یعنی خونخواهی همان حیات جامعه است. من امیدوارم که روحیه پاسخگویی، احساس مسئولیت، عذرخواهی در رده‎های گوناگون تعریف شود تا به جایی برسیم تا دشمنان از ما ناامید شوند و بدانند که آب در‌ هاون می‎کوبند. خدمت حضرت آیت‎الله جوادی آملی که رسیدیم، ایشان برای تسلی خاطر ما اظهار داشتند که «اگر بگویند به من‎چه و به توچه، کسی (با اشاره به بالا) هست که بگوید هم به من‎چه و هم به توچه.» و لذا پیگیری موضوع از سوی حکومت نافی تکلیف و وظیفه ما نیست. پیگیری‌های ما معطوف به نتیجه است، ما تکلیف خود را به ‎گونه‎ای دنبال کردیم که به نتیجه برسیم، نه مثل عده‎ای که سنگ ادای تکلیف را به سینه می‎زنند، اما به نتیجه مطلوب نمی‎رسند.

شما به همراه دیگر اساتید دیداری با رهبر معظم انقلاب داشتید، نگاه ایشان به دیدگاه شما چه بود؟

من در آن جلسه اعلام کردم که باید رویه‎ها اصلاح شود تا کمتر از این حوادث رخ رهد و در آینده مظلومیت دوچندان پیش روی نظام نداشته باشیم که حضرت آقا نیز آن را تصدیق کرده و فرمودند که در این سال‌ها گاهی اتفاقی افتاده و تخلفی از کسی سر زده که عده‎ای معتقد بودند باید به‎ خاطر خدماتش، از او گذشت، اما من معتقدم که باید تخلف را در وزن و اندازه خود محاسبه کنیم. آثار تخلف را بر آن بیفزاییم و در جای خود از خدماتش هم تقدیر کنیم. ما هم معتقد به ایستادن در موضع قانون و حق هستیم و چنانچه در مجموعه منتسب به نظام جنایتی صورت گیرد، باز باید بر موضع قانون ایستادگی کرد.

با خانواده قربانیان دیگر کهریزک هم ملاقاتی داشته‌اید؟ نظر آن‎ها راجع به موضوع چیست؟

بله. با هم ملاقات داشتیم. همه ما به نظام اعتماد کرده و پیگیر موضوع هستیم.

با توجه به این ‎که در آستانه برگزاری نخستین جلسه دادگاه عوامل حوادث کهریزک هستیم، ارزیابی شما از نتیجه و عاقبت این دادگاه‎ها چیست؟

ان‎شاء‎الله امیدوارم که این دادگاه به نتیجه برسد و اکنون روال خوبی برای پیگیری پرونده حاکم است. ما امیدواریم که با عوامل اصلی و پشت صحنه پرونده برخورد می‎شود و فقط به مجازات این چند نفر عناصر سطح پایین و محلی جنایت بسنده نشود، عدالت واقعی زمانی اجرا می‎شود که آمران و مجوز دهندگان انجام این جنایت که در پست‌های بالای کشوری، قضایی و انتظامی قرار دارند، مجازات شوند. این نه از سر ساده لوحی است و نه خوش‎بینی افراطی، بلکه به این خاطر است که در مسیری حرکت کرده‎ایم که منتج به نتیجه بوده است و به دور از هیاهوی سیاسی و رسانه‎ای که برخی به راه انداختند، ما آرام حرکت کردیم و به نتایج خوبی هم رسیدیم و ‎ای‎کاش بقیه کسانی که وارد این ماجرا شدند نیز مسیرهای قانونی را می‎رفتند.

آیا قبول دارید که افراد متخلف در این پرونده بدون اجازه یا دستور مقامات مافوق خود به چنین جنایاتی دست نمی‎زدند؟ در این صورت چرا با مقامات ما فوق آن‎ها که نقش تعیین‎کننده‎ای داشته‎اند، برخورد نمی‎شود؟

تصور ندانستن مسایل کهریزک برای مقامات ما فوق قضایی و انتظامی غیر‎ممکن است. در این‎گونه مسایل باید مجازات شرعی و قانونی برای دست‎اندرکاران این حادثه در نظر گفته شود. در غیر این صورت، هم ضعیف‎کشی می‎شود و هم روندهای معیوب اصلاح نمی‎شود که در نهایت باعث نومیدی افکار عمومی می‎شود. در حالی‎که برخورد با عوامل اصلی نشاط و امیدواری را به جامعه برمی‎گرداند؛ اما این نگرانی وجود دارد که با جابه‎جایی این افراد و حتی ارتقای آنان به مسئولیت‎های بالاتر این‎گونه القا شود که با آن‎ها برخورد شده؛ در حالی‎ که در هجدهم تیر شاهد بودیم با وجود آن ‎که تنها یک نفر کشته شده بود، فرمانده نیروی انتظامی و فرمانده تهران بزرگ دادگاهی شدند، در حالی‎ که در کهریزک چندین نفر کشته شده‎اند و ده‎ها نفر ضرب و شتم شده و آسیب‎ دیده‎اند؛ بنابراین برکناری و محاکمه علنی مقامات قضایی کشوری و انتظامی عاملان این جنایت‎ها حداقل انتظار خانواده‎های آسیب‎دیده است.

به جز دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی با دیگر مقامات و شخصیت‌ها هم برای پیگیری مسأله دیداری داشته
اید؟

بله با رئیس قوه قضاییه و رئیس مجلس دیدارهایی انجام شد، ضمن این‎که به دیدار آیت‎الله جوادی آملی نیز رفتیم که ایشان خونخواهی را وظیفه نظام اسلامی دانستند و گفتند که نظام برای خونخواهی اولی‎تر به ولی دم است.

شنیده شده که هفت نفر از افراد مرتبط و چند مقام قضایی درباره کهریزک بازداشت شده‎اند.

تعداد آن‎ها هفت نفر اعلام شده، اما ظاهرا بیشتر هستند. باز هم تأکید می‎کنم، نباید عوامل این پرونده را به تعدادی خاص در سطوح مباشرت یا معاونت محدود کرد. آگاهان و مسئولان مافوق رده‎های قضایی، انتظامی و کشوری هم باید پاسخگو باشند.

نظرات کاربران سایت تابناک

نظرات بینندگان:
چطور میشود در یک نظام بزرگترین ظلم انجام شود و در عین حال خود نظام بزرگترین مظلوم باشد.
جمع نقیضین محال است
خدا بهت صبر بده ولی خواهشن بیخود به دلت صابون نزن از شما گنده ترش هم حریف لباس شخصی ها نمی شوند.
از معدود دفعاتی است که یک مطلب تقربیاً منصفانه از تابناک خواندم.در این وانفسای سرکوب رسانه های حقیقت گو همین اندک حقگوئی هم غنیمت است.البته بنده چندان به نتیجه بخش بودن پیگیریهای خانواده های داغدیده امیدوار نیستم.
عجیب است
چرا درباره این گشتگان راه حق و آزادی می نویسید
درگذشتگان
این عزیزان در راه حق قدم برداشته اند و برای رشد و اعتلای جمهوری اسلامی تلاش داشته اند
اینان شهیدند
این شهدا در غربت و با شکنجه به درجه والای شهادت نائل شده اند
اگر بخواهند ریشه این جریانات را بخشکانند باید حدود دویست سیصد نفر را دستگیر و محاکمه کنند.
اصل این است که پس از مجازات عاملین و آمرین این فجایع باید با دیدگاهی که منجر به تندروی و در نهایت ظلم و جنایت میشود مبارزه کرد و افرادی را که مبلغ این دیدگاه هستند و شناخته شده هم هستند از صحنه جامعه طرد کرد.
اگر نظام این کار را نکند خود را در خطر انداخته است و آینده ای نسیبش می شود که در روایات در خصوص حکومت های ظلم و جور وعده داده شده است.
واقعا تلاشهای ایشان قابل تقدیر است و امیدواریم بر خلاف روال معمول، به نتیجه دلخواهشان منتهی شود.
این عبارت شهید برای من نامأنوس است آیا این افراد در خانه هایشان دستگیر شده اند.
حداقل مرا قانع کنید دستگیری این افرادی در خیابان حین تظاهرات غیرقانونی(ولو آرام) بوده است.
ولی متأسفانه به دلیل برخی سهل انگاری در تحویل بازداشتیها به کهریزک و از همه غمبارتر برخورد غیرانسانی و غیر اسلامی در بازداشتگاه کهریزک که منجر به این فاجعه شد، باعث کشته شدن تعدادی از آنها شد.
ولی استفاده از عبارت مقدس و پاک شهید برای کسانی که درست یا نادرست در حال تظاهرات غیرقانونی علیه مجاری قانونی کشور و بر خلاف دستورات مؤکد رهبر معظم انقلاب و مجاری قانونی قانونی قانونی(چه قبول داشته باشیم یا نداشته باشیم) بوده است نمیشود عبارت شهید را استفاده کرد.
لطفاً کنید شما که با عطر و بوی شهادت مأنوسید(حداقل رؤسای شما) در به کار بردن این عبارت مقدس دقت بیشتری به خرج دهید.
به آقای روح الامینی و تمام خانواده هایی که در این حادثه عزیزی را از دست دادند تسلیت میگویم ولی باید باور کنید که نظام قصد محاربه با آنها را نداشته و مطالبات بیش از خواسته خود را باید از سردمداران این آشوبها و اغتشاشات بگیرید.
اگر پدر کامرانی وجوادی فر هم مثل آقای روح الامینی پست و مقامی داشتند شاید به روند رسیدگی به شکایات شان اطمینان می کردند وراحت می نشستند .
دل خوش نکنید اتفاقی نمی افتد
اگر ظلمی بر جامعه وارد شود مقصر مدیران جامعه هستند اول به خاطر انتصاب افراد نالایق دوم به خاطر چراغ سبزی که برای این جرم داده اند . لازم به ذکر است این برخوردهای نابجا محدود به کهریزک نیست .
قاتل همه این بیگناهان میرحسین موسوی است . انشاءا... به سزای عمل خود خواهد رسید
من سال ۱۳۷۰ کلاس اول ابتدایی دبستان جهان تربیت بودم
ما معلم خانم داشتیم ولی ناظم یک آقا بود اولین بار تو زندگیم
دیدم که یک نفر با شیلنگ دنبال بچه ها می‌کنه ! نمیزد ولی می‌ترسوند. ایستگاه اول خشونت همان مدرسه ابتدایی و آخرین
ایستگاه خشونت زندان کهریزک و بعد مرگ دردناک است.
خشونت چند ساله تو فرهنگ و جامعه ریشه کرده.
دوست عزیز شما که برای موسوی لعنت می فرستید توجه داشته باشید که سخنرانی احمدی نژاد بعد از انتخابات بیشتر از دعوت موسوی مردم را به خیابان کشید.
شما که برای موسوی لعنت می فرستید خواهشاً به این حرف خوب فکر کنید _ گیرم که قبول دلیل باز داشت شدن مردم موسوی بوده ولی توجه کنیدکه موسوی دلیل بازداشت بوده نه دلیل بد رفتاری و نه دلیل کشت و کشتار و... دلیل از شما می پرسم دلیل آنها چیست و چه کسانی باعث آنند
شما بهتر است تمام نظرات را بنویسید
وشیطنت نکنید این شگرد ها کهنه شده نون خوردن از این راه اشکال دارد قبول ندارید بپرسید شما که مرجع دم دست زیاد دارید
سلام
لطفا بگوئید در مورد آقایانی که باعث برپا شدن این غائله بعد از انتخابات شده و با لشگرکشی خیابانی باعث به خطر افتادن جان و ناموس مردم و نیروهای بسیجی شدند، چه نظری دارید؟ آیا خواستار محاکمه این عوامل کلیدی هستید یا خیر؟
اگر پسر اقای روح الامینی شهید نمی شد هیچ کس صداش در نمیومد وافراد بیشتری ر ا هم میکشتند وبعد هم همه را صدا وسیما تکذیب می کرد
خدا همه شان را لعنت کنه
یه چند روزیه کلماتی که فقط زیبنده طرفداران آقای ... هست در تابناک دیده میشه و قصد دارن با این هوچیگریها مانند چند ماه پیش به ظاهر نتیجه بگیرند . از دوستان تابناک خواهش میکنیم حرفهای احمقانه این گروه را به عنوان نظر!!! درج نکند چون همگی میدانیم هدف اینان چیست !!!
یا لمپنهای شعبون بی مخ به خیر !!!
و لکم فیالقصاص حیات
خداوند به خانواده همه قربانیان صبر عنایت فرماید.الملک یبقی مع الکفر و لا یبغی مع الظلم
البته نظر شما درست است خاطی باید مجازات شود ولی چرا انقدر به پای نظام میپیچی ولی خاطیان اصلی که نظام را زیر سئوال بردند بیخیال؟
خدا لعنت کند کسی را که با ادعای دروغین تقلب و مسخره کردن مردم این ماجراها را بوجود آورد. ولی مردم روز قدس بهش فهموندند که بیدار شده اند و با مرگ بر منافق به استقبال آنها رفتند.
خداوند داد تمام مظلومان را از تمام ظالمان در هر جایگاه و لباسی که هستند خواهد گرفت و اطمینان داشته باشید اگر کفر پایدار بماند ، ظلم پایدار نخواهد ماند.
به این پدر داغدار هم تسلیت عرض می کنم.
از اینکه مسیر قانون را پی میگیرید خوشحالم به سایر عقلا هم توصیه میکنم از مسیر قانون وارد شوند.
این داستان کهریزک دیگه قدیمی شده و مسئولان آن را از یاد برده اند. بهتر است. یک قضیه دیگه را رو کنی. که بازار گرمی کنی تابناک منافق.
درشهراگر مست گیرندبایدکه هرآنچه هست گیرند.
به کامنت گذار اولی عرض کنم اخوی سی سال است انواع رسانه های ریز و درشت غربی و شرقی به نظام اتهام میزنند ولی عدة قلیلی این حرفها را باور کردند. بهتر است جریانی را لعنت کنید که ادعای تقلب را تا این حد باور پذیر کرده است.
در جواب آقایون که هی منافق منافق می کنند به تابناک:من نمی دونم اینا چی از جون ملت می خوان .آقایون شما ماشالله دهها سایت دارید که می تونند اراجیف بگن و هیچ کی تهدیدشون نکنه.برید این نظراتتون رو اونجا بگید یا زنگ بزنید کیهان تا آقای شریعتمداری مجبور نشه از قول خوانندگان تماس تلفنی بنویسه..شما که همه رو منافق می دونید میشه سابقه خودتون رو بگید.
الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم

مگر ممکنه فرزند شما ده بیست روز یک نفر رو در خانه شما مهمان کنه ولی شما که بابا و مامان او هستید نفهمید کسی تو خونه شماست. واقعا مسیولین نمیدانسته اند؟ این که عذر بدتر از گناه است.
دوست گرامی میدانیم که ماه رمضان است ودهان،روزه!چه خوب است بیخود تهمت نفاق به تابناک نزنید،البته اگرروزه اید!!
شما ها اصلا می دانید معنی واژه منافق چیست که در تظاهرات داد می زنید«مرگ بر منافق» .
نفاق موسوی چه چیزی بوده که نه امام آنرا دیده بود نه ما دیدیم ؟ نفاق خاتمی چه چیزی بوده وهست آن هم آدمی که8سال رئیس جمهور بود یک دروغ به ملت نگفت؟
دروغ ریشه همه گناهان مخصوصا نفاق است اصلا دروغگویان همگی منافق هستند.
حالا ببینید چه افرادی دائما دروغ می گویند همان ها منافق اند.
مرگ بر منافق
منافق واقعی معلومه کیه !
با هوچیگری و تهمت نمیشه واقعیت را وارونه جلوه داد .
فقط دارو دسته یک نفر این حرفها رو باور میکنن که حکمشون همون حکم کبک هست ! (:
برای شخصی که نوشته این عبارت شهید نامانوس است مینویسم. واقعا حب و بغض چگونه میتواند چشم شما را بر جنایت ببندد؟ فرض کنید تظاهرات غیر قانونی بود. و شخصی دستگیر شده. مجازاتش چه بوده است؟
پرداخت غرامت.. زندان .. محرومیت ..و غیره.
فاصله آن تا قتل چقدر است؟ این فاصله را ظلم و جنایت مینامیند که باید قصاص شود. اگر قرار باشد هر کس جرمی مرتکب شد را به سیاهچال انداخت و سپس بیرحمانه کشت آیا جامعه ای مطابق سلیقه شما ایجاد میگردد. چرا چشم بر ظلم میبندید؟
این نظر آخری خیلی باحال بود. دست و پا نزنید واژه منافق برازنده شماست و با نظر دادن تو تابناک این لکه ننگ از روتون پاک نمیشه....
مرگ بر منافق
مرگ بر ضد ولایت فقیه
حضور لباس شخصی ها در تظاهرات روز قدس خود نشانه ای ازعدم برخورد جدی با اینگونه رفتارها در نظام میباشد
سلام علیکم
در خصوص آن شخصی که کامنت داده که به افراد کشته شده اسم مقدس و پاک شهید داده نمی شود باید عرض کرد که این افراد در راه آرمان اسلامی و احیای یک حکومت اسلامی واقعی و به نام عدل و عدالت شهید شده اند . پس لطفا تعریف و استنباط شخصی خود را که نسبت به واژه پاک و مقدس شهید دارید را عنوان نفرمایید .امیدوارم که روح آن عزیزان از دست رفته مورد آمرزش حق تعالی قرارگیرد و برای خانوادهای آن شهیدان طلب صبر از درگاه حق تعالی دارم
آیا تو که برای انگیسیها خوراک تهیه می کنی منافق نیستی اون مجری بی بی سی فارسی که آموزش شورش و طریقه فیلم گرفتن با موبایل را می دهد و شما ها برای آنها خوراک خبری تهیه می کنید منافق نیستید
من قبول دارم اگر تقلبی شده فرض محال که محال نیست آیا باید به این شکل آعتراض کرد که مخملباف در سوئد بگوید ما نه شاه می خواهیم نه ولایت فقیه و نه رهبر یک رئیس جمهور می خواهیم که هر وقت خواستیم عوضش کنیم آیا این منافق نیست و قصد براندازی ندارد؟
برای بار آخرم بود اومدم تابناک نظر گذاشتم هرچی نظر می زارم ثبت نمی کنید. شماها هم مثل صدا و صدای میلی هستید. هرکاری دوست داشته باشید می کنید. ولی بدونید جنبش سبز ایران رو هیچ کسی دیگه نمیتونه نابود کنه. تا آخر به حرکت خودش ادامه می ده
جنایاتی که شده کهریزک در مقابلشون هیچه. اگه راست میگین با خانواده بقیه قربانیان رفتارهای زشت و حیوانی که شرم دارم اسمشو بیارم هم مصاحبه کنین. چون من فکر میکنم تابناک میخواد فقط به کهریزک بسنده کنه. حالا چرا نمی دونم. شاید میترسین اسمشو بیارین به شما هم مثل بقیه فهش بدن.
احمدی نژاد: آزادترین نوع بیان در ایران است
بابا یکی به ما بفهمونه تظاهرات قانونی چه شکلیه ؟ غیر قانونیش چه شکلیه ؟ هی میگن تظاهرات غیر قانونی ... این قانون رو کی تعیین می کنه ؟ قانون اساسی یا کسی غیر از قانون ؟
دست از نفاق بردارید تابناکیها
مرگ بر منافق! منتهی این منافق تابناک نیست! قبول دارم که تابناک برای ترس از فیلترینگ نمیتونه بعضی اخبار رو منتشر کنه. منافق کسیه که به ظاهر طرفداری مردم رو میکنه ولی تو شکنجه گاه دهن همین مردم رو سرویس میکنه!
فقط یک سوال ساده: لطفا "نظام" را برای من معنی کنید ... بنظر می رسد که به خاطر بعضی مسائل و مصلحت ها دوست داریم با کلمات بازی کنیم.
خدا نیامرزد باعث و بانی اش را
بر پدر و مادرتان لعنت که هر نظری را بدون ملاحظه درج می کنید.خداوند شما را با شمر محشور نماید و پدر و مادرتان اگر اسیر خاک هستند با عمر وعایشه محشور شوند و اگر زنده هستند به همراه زن و فرزندانتان اسیر سرطان خون کند تا قدری عاقل شوید و هر صحبتی را درج ننمایید.
با عرض تسلسیت به دکتر روح الامینی» چرا شما نظرات دلخواه خود و گزینشی را درسایت تون قرار میدید؟؟؟؟
تابناکی های منافق
...........................................................................
دادگاه علنی قاتلان کهریزک چه شد؟
ماست مالی نکنید لطفا
......................................
آنچه که بیشتر از همه روح مرا عذاب می دهد این است که بعد از هر اتفاق ناگواری حتی در بالاترین رده های نظام؛ رئیس جمهور و سایر مسولان رده بالا آن را به دشمنان نسبت می دهم. من سالهاست که در این فکرم که دشمن چطور در همه ارکان حکومتی ما نفوذ کرده که راحت هر کاری را که می خواهد انجام می دهد. دشمن چطوری دانشجویان را وادار به اعتراض می کند و سپس به طور همزمان در نیروهای نظامی نفوذ می کند و همان دانشجویان را می کشد و زخمی می کند. دشمن چطوری سه میلیون از مردم را به خیابان می کشاند و دوباره همان دشمن عده ای از آنها را دستگیر می کند و به زندان می برد و دوباره همین دشمن ناشایست ترین کارها را در زندان با آنها انجام می دهد و همانطور که در این گزارش نوشتید برخی از آنها را هم می کشد.
این که مسولان ما هر واقعه ای را به دشمن فرضی نسبت می دهند و بدینوسیله خود را مبرا می کنند واقعا مرا آزار میدهد.
لطفا نظر این بنده حقیر را منعکس کنید تا اندکی از رنجهایم کاسته شود.
nazanin 2009 - ایران - ارومیه
خوب معلومه سردسته این جنایتها کی هست اگه میخواید قاتل فرزندانتونو به سزای اعمالش برسونید اول از همه باید علی شیره ای رو قصاص کنیدکه مسول همه خونهای نا بحق ریخته شدست بعد اون ملیجکه میمونشو ...در ضمن پدر محسن خیلی دستمال یزدی تشریف دارن برخلاف خودش متاسف م واسشون
یکشنبه 29 شهریور 1388

khalije hamishe fars - ایران - خارگ
از همه جالبتر و بهتر این نظر اخری بود : آنچه که بیشتر از همه روح مرا عذاب می دهد این است که بعد از هر اتفاق ناگواری حتی در بالاترین رده های نظام؛ رئیس جمهور و سایر مسولان رده بالا آن را به دشمنان نسبت می دهم. من سالهاست که در این فکرم که دشمن چطور در همه ارکان حکومتی ما نفوذ کرده که راحت هر کاری را که می خواهد انجام می دهد. دشمن چطوری دانشجویان را وادار به اعتراض می کند و سپس به طور همزمان در نیروهای نظامی نفوذ می کند و همان دانشجویان را می کشد و زخمی می کند. دشمن چطوری سه میلیون از مردم را به خیابان می کشاند و دوباره همان دشمن عده ای از آنها را دستگیر می کند و به زندان می برد و دوباره همین دشمن ناشایست ترین کارها را در زندان با آنها انجام می دهد و همانطور که در این گزارش نوشتید برخی از آنها را هم می کشد. این که مسولان ما هر واقعه ای را به دشمن فرضی نسبت می دهند و بدینوسیله خود را مبرا می کنند واقعا مرا آزار میدهد. لطفا نظر این بنده حقیر را منعکس کنید تا اندکی از رنجهایم کاسته شود.
یکشنبه 29 شهریور 1388

iran-azad - ایران - تهران
بگذارید من آب پاکی رو روی دست همه تون بریزم - هیچکس مجازات نخواهد شد چون اینا معتقدند اگر ماموری رو به جرم قتل و تجاوز مجازات کنیم توی دل بقیه ماموران خالی می شه و در این صورت مردم جرات پیدا می کنند همون بلایی که سر ماموران وزارت اطلاعات بعد از خودکشی سعید امامی آمد هارت و پوت خامنه ای هم برای آرام کردن بعضی هاست این ماومران قاتل چند بار به حضور قاتل اعظم شرفیاب شده اند و حسابی تشویق شده اند
یکشنبه 29 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
khalije hamishe fars - ایران - خارگ.... دوست عزیز خیلی خوب تفسیر کردید و با ارزوی ازادی ایران . موفق باشی
یکشنبه 29 شهریور 1388

arya generation - انگلستان - لندن
از دست اندر کاران این سایت بسیار خوب خبری خواهش دارم در صورت امکان این متن را در بالای تمام متنها قرار دهند. ایرانیان خوب و غیور و آریایی در سایت بالاترین.کام حتما شجاعت این نسل آریایی در مقابل بسیج را ببینید در میدان هفت تیر در تهران. همیشه پاینده و آریایی باشید. با تشکر
یکشنبه 29 شهریور 1388

punisher - ایران - شیراز
از همه ی نظرها جالب تر و محکم تر / نظر آخری بود...
یکشنبه 29 شهریور 1388

vezveznazi - ایران - ایران
علی گدا ننگ جامعه بشریست.
یکشنبه 29 شهریور 1388

arya generation - انگلستان - لندن
آقای کروبی به دادگاه انقلاب فراخوانده شد.همه برایش آرزوی موفقیت داریم و پشت تو خواهیم بود . متن نامه : کروبی با اعلام اینکه برای او پرونده ای تشکیل داده اند تا به دادگاه بفرستند گفت: وقتی خواستند برگۀ ابلاغیه را به رویت من برسانند زیر آن نوشتم: برای من فرصت خوبی خواهد بود تا در دادگاه جنایت هایی که روی شاه را هم سفید کرد بازگو کنم و بعد امضا کردم.
یکشنبه 29 شهریور 1388

madrid - ایران - قزوین
چطور اعترافات مزخرف رو تلویزیون نشون می ده ولی دریغ از یک خبر این دادگاه که چی میگذره
یکشنبه 29 شهریور 1388

juvel - نروژ - اسلو
مرگ بر نظامه خونخواره اسلامی . مرگ بر خامنه ای . مرگ بر عنتری .
یکشنبه 29 شهریور 1388

sadra121 - ایران - ایرانی
نقل قول از پدر روح الامینی:. ((((برخی فکر می‎کنند که وقتی از نظام دفاع می‎کنیم، از حق خود می‎گذریم چنین نیست و بلکه باید گفت که خونخواهی درباره عزیزان از دست رفته ما، به ‎عهده نظام است و نظام در خونخواهی ایشان بر ما مقدم است،))). =============. معلوم است چقدر پدر و پسر اختلاف نظر داشتن !. این پدر 100 در صد وابسته به نظام هست و نمیدونه چکار باید بکند !. نظام رو رها کند یا بخاطر مردم از خون پسرش دفاع کند . برای آگان بخوبی مطلب روشن ست .
یکشنبه 29 شهریور 1388

masih - ایران - تهران
پدر بی وجدان همینه دیگه لعنت به ارباب ریشوی کثیفت حیف اون بچه تو لیاقتت پچه ای مثل ابولی شریعتمداری
یکشنبه 29 شهریور 1388

sabze sabzam - بلژیک - بروکسل
اقی محترمی که نظام را از هر گناهی مبرا میدونی بشین تا دولت بختت بدمد
یکشنبه 29 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
قانون و قانونئ!! زکئ.. یارو پاک یادش رفته که کجا زندگئ میکنه,
یکشنبه 29 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
مردک چاپلوس حتی مرگ فرزندت تو را از نوکری ملایان بر حذر نداشت مو به موی حوادثی که اتفاق افتاد زیر نظر خامنه ای و همه ی عمال این نظام خون و وحشت اسلامی بود ننگ بر تو.
یکشنبه 29 شهریور 1388

arya generation - انگلستان - لندن
سلام به همه.........همین الان از تهران شنیدم که 7 مهر تولد موسوی است و قراره براش در ایران جشن بگیرن........آخی دلم برای رهبر میسوزه که دیگه خواب از چشماش گرفته شده و همش میترسه
یکشنبه 29 شهریور 1388

Alireza88 - ایران - تهران
این پدر محترم که ظاهراْ دنبال کشف حقیقت است. خود بهتر میداند چه کسی زمانیکه این ماجرا افشا شد بجای دستور موکد بر تحقیق و تفحص دستور تعطیلی و یا بعبارتی دقیقتر پاک کردن صورت مسئله و از بین رفتن آثار جرم را داد.-- انسان زمانیکه از چیزی مطلع باشد اینچنین سریع تصمیم میگیرد -- و برای اینکه این پدر در پیش آشنایان و ظاهراْ وجدانش آسوده باشد چند نظامی را که میخواهند تصفیه کنند در اختیارش قرار میدهند تا توسط او پاکسازی شوند. آنها هم مانند ابطحی و صدها نفر دیگر بخاطر خانواده شان و .. به هر جرمی اعتراف خواهند کرد. کاشکی این پدر خون فرزندش را اینچنین معامله نمیکرد و آن را به دلیرمردی چون کروبی می سپرد.
یکشنبه 29 شهریور 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
خب البته این پدر محترم و اونهم بخاطر داشتن چنین فرزندی والا این ادم.....کله سنگی باید بدونه که نظانی که جواب اعراض رو با دستگیری و قتل بده باید ....و فکر نظام دیگه ای کرد. ما انقلاب کردیم و این اتفاقات یک هزارماینهم نبود. پس در مجموع خاک بر سر چنین پدران محترمی.
دوشنبه 30 شهریور 1388

سکوت - ایران - تهران
حالت ت..ع می‌گیرم اینجور گزارشات تکراری رو میخونم. این پدر ن.محترم ق..ل خودش دستش به خون پسر شریف و عدالت اندیشش آلوده‌ است. عین برخی فیلم‌های آبکی زمان شاه یا حتی اول انقلاب شده که طرف از ترس کدخدا زنش رو هم حراج میکرد و می‌گفت نوش جونت ارباب . آخ که چه دارند پست کلفت می‌کنن مردم رو با این خر.ت‌هاشون چه افعی دارن می‌سازن از مردم دوست‌داشتنی روز سبز که چه پدری درآرند ازشون که نفهمند از کجا میخورند- زنده باد هر کی شرافت و معرفت و انسانیتش نزاشت جمعه تو خونه بشینه زنده باد اون مادر پیر اما دلجوون دوست‌داشتنی که تو میدون ولیعصر رو به من کرد و گفت : قربونتون برم من فقط بخاطر شما جوونا اومدم که نگید ما بزرگترا تنهاتون گذاشتیم- دلم نیومد هی اینا بنزین مینی‌بوس و اتوبوس‌های مملکتم رو حروم کنند و مورچه جمع کنند واسه مراسماشون و هدف قشنگ پسرا و دخترای شجاع مملکتم بی‌حامی بمونه. زنده باد انسانیت شرافت و‌ آزادگی
دوشنبه 30 شهریور 1388

میرهاشمی - ایارن - صدرآباد
پدر روح الامینی باید از خودش خجالت بکشه که با وجود کشتن فرزندش هنوز پاچه خوار نظام دوبرره ورهبری است.انگارنه انگار که فرزندش کشته شده.بجای تظلم و دادخواهی کاسه لیس خامنه ای شده و هرچه آقابگه.واقعا" جای تاسف داره.خدا بیامرزه اون مرحوم را.
دوشنبه 30 شهریور 1388

blueberry64 - ایران - تهران
آقای روح الامینی حرفهایی اینچنین داشت:بزرگترین مظلوم این روزهای، نظام جمهوری اسلامی است که باید در رفع مظلومیت آن کوشید.....همه ما به نظام اعتماد کرده و پیگیر موضوع هستیم. آخه آقای محترم این "نظام جمهوری..." / "نظام" فقط یه کلمه است.یعنی کلمه مظلوم واقع شده؟؟؟؟ این حرفها دیگه چیه! کی رو گول میزنی؟ خودت یا مردم؟ نظام سردمدار داره اونان که با کوتاهی و نادانی باعث این اتفاقات شدن. به قول میرهاشمی - ایارن - صدرآباد. باید خجالت کشید از چی دفاع میکنی؟ تورو خدا. تو رو به روح پسرت فکر کن این حرفا خجالت آور و چندش آور.. وای وای امان از این مردم ساده لوح و سطحی نگر.. پس "نظام" رو محکم بچسبید که باد نبردش (باد نه طوفان که داره از ریشه میکندش)
دوشنبه 30 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.