پلیس ایران دستگیری تعدادی از معترضان روز قدس را تائید کرد

پلیس ایران دستگیری تعدادی از معترضان روز قدس را تائید کرد

روزنامه اعتماد از معدود رسانه های داخلی ایران بود که با انتشار این عکس در صفحه نخست خود، حضور مخالفان دولت در راهپیمایی روز قدس را پوشش داد.

پلیس تهران تائید کرده که تعدادی از معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری را در راهپیمایی روز قدس دستگیر کرده است.

سرهنگ مهدی احمدی رئیس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی نیروی انتظامی تهران گفته است: "تعدادی از کسانی که قصد آسیب زدن به اموال عمومی را داشتند از سوی پلیس دستگیر شده اند."

به گفته آقای احمدی، در جریان راهپیمایی روز قدس، "تعداد اندکی با حرکت از میدان هفت تیر به طرف میدان ولی عصر شعارهایی خارج از موضوع راهپیمایی سر دادند که پلیس با آنها برخوردی نداشت."

رئیس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی نیروی انتظامی تهران در عین حال گفته که "در میان این افراد، گروهی به قصد اخلالگری و آسیب رساندن به اموال عمومی در حرکت بودند که پلیس پیش از آنکه آنها موتور سیکلت ها را آتش بزنند و یا به اموال عمومی آسیب برسانند، آنها را دستگیر کرد."

به گفته آقای احمدی، دستگیرشدگان "در صدد ایجاد اخلال و آشوبگری" بوده و قصد داشتند نظم عمومی را بر هم بزنند.

روز جمعه 27 شهریور همزمان با برگزاری راهپیمایی روز قدس، خبرگزاری رویترز به نقل از یک شاهد عینی گزارش داده بود که تعدادی از معترضان توسط نیروهای امنیتی مورد ضرب و شتم معترضان قرار گرفته و "بیش از 10 نفر توسط این نیروها دستگیر شدند."

در مراسم راهپیمایی روز قدس که در آخرین جمعه ماه رمضان برگزار می شود، دهها هزار نفر از معترضان در تهران و برخی شهرهای بزرگ ایران نظیر اهواز، مشهد، تبریز، کرمانشاه و شیراز شرکت کرده و در حمایت از میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد معترض به نتایج انتخابات شعار دادند.

اکبر هاشمی رفسنجانی، میرحسین موسوی، مهدی کروبی و محمد خاتمی رئیس جمهور سابق نیز در این مراسم حضور داشتند.

بنابر گزارش ها، گروهی از لباس شخصی ها در مسیر راهپیمایی به آقای خاتمی حمله کردند و هجوم ناگهانی آنها باعث به زمین افتادن عمامه وی شد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داده بود که طرفداران آقای موسوی در حوالی میدان ولی عصر تهران شعار "مرگ بر دیکتاتور" سرداده داده و طرفداران محمود احمدی نژاد هم که در همین مکان حضور داشتند، مطابق معمول روز قدس"مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" می گفتند.

بنابر گزارش این خبرگزاری، طرفداران آقای موسوی و آقای احمدی نژاد با مشت به یکدیگر حمله کردند و از قول یک شاهد عینی نوشت که پلیس در ابتدا تلاشی برای خاتمه دادن به درگیری انجام نداد.

ماموران پلیس پیش از آغاز این راهپیمایی در نقاط مختلف شهر تهران و در مسیرهای راهپیمایی به خصوص حوالی دانشگاه تهران، محل برگزاری نماز جمعه مستقر شده بودند.

kamia1 - المان - کلن
for a good iran - انگلستان - منچستر ! دوست عزیز در مورد سوالت که چرا صدائ اسرائیل در نمیاد, برائ اینکه این حرفها تبلیغ برائ اسرائیل هستش!! به گفته نخست وزیر اسرائیل; اگر دولت من سالئ 100میلیون دلار خرج میکرد,نمیتونست به این خوبئ مثله احمدئ نژاد برائ ملت اسرائیل تبلیغ کنه; !!!! از اونجایئ که اقازاده هم یهوئ الاصل هستش......پشت پرده را خود خوان!!!
شنبه 28 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
دوستان عزیز ایرانئ مقیم امریکا, همه الان به شما چشم دوختن, جوان ایرانئ الان به شماها چشم دوخته! ترو خدا نشینین توئ خونه هاتون برائ یک روز هم که شده سر کار نرین!! ما مدیون نسل جوان هستیم!! v
شنبه 28 شهریور 1388

aghakian - ایران - تهران
زنده باد پلیس دلاور و زحمت کش ایران.
شنبه 28 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
aghakian - ایران - تهران . شما که باید از زحمتکشان کهریزک تشکر کنی بابا
شنبه 28 شهریور 1388

zahra50 - دانمارک - کپنهاگ
آقا کیان ایران تهران . اگه شوخی میکنی که هیچ اما اگه جدی گفتی معلومه که به روح اعتقاد داری پس در نهایت ادب تو روحت نقطه چین
شنبه 28 شهریور 1388

NAZANIN 2009 - ایران - ارومیه
aghakian - ایران - تهران . مرده باد نوکران جیره خار علی گدا
شنبه 28 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
حاج کیان! به یه ..رئ گفتن, صاحبت کیه? گفت; همونئ که هر روز شلاغم میزنه; !!
شنبه 28 شهریور 1388

atoosairan - بلژیک - کنوکه
aghakian - ایران - تهران . روانی
شنبه 28 شهریور 1388

Peyman101 - بلژیک - گنت
aghakian - ایران - تهران. از قزوین برگشتی دیوونه شدی.
شنبه 28 شهریور 1388

kianoosh-uk - انگلیس - شفیلد
یکی دیگر از قربانیان وقایع اخیر شهید دکتر محمد رضا مقصودلو می باشد که در جریان وقایع بعد انتخابات روز سی خرداد 88 به قتل رسیده و نام او هنوز منتشر نشده است . وی از پزشکان بیمارستان خاتم الانبیاء تهران بوده که پس از شهادت وی چندی پیش جنازه وی را با ملاحظات و اخذ تعهد مبنی بر عدم برگزاری به خانواده وی در شهرستان گرگان تحویل و در امام زاده گرگان دفن گردید. مراسم چهلم وی نیز یک روز پس از چهلم ندا آقا سلطان تحت تدابیر امنیتی و خیلی ساده برگزار شده است
شنبه 28 شهریور 1388

punisher - ایران - شیراز
aghakian - ایران - تهران . خیلی دوستشون داری....؟؟؟ خوب میرفتی کهریزک.....
یکشنبه 29 شهریور 1388

blueberry64 - ایران - تهران
aghakian - ایران - تهران. دووووووست داری؟ خیلی بهت حال دادن یا خیلی ...؟؟؟؟؟ اولی راست میگی. اگه دلاور و زحمتکش هستن درود بهشون امااااا اگه مفت خور / متجاوز /بی شرف /بی وجدان /پست /نامرد /ناحق /حروم..اده بودن (که همه میدونیم نیستن) ننگ به خودشون و طرفداراشون
یکشنبه 29 شهریور 1388

omid var - کانادا - تورنتو
بابا شما که میگین دین شستشوی مغزی میده. // این یارو...aghakian - ایران - تهران// که کاملا ..تو مغزش. از شستشو هم گذشته.
یکشنبه 29 شهریور 1388

33pooles - المان - دورتموند
اقا کیان -ایران - تهران ای بسیجی بی خاصیت پلیس رژیم زحمت کش باشه . پلیس رژیم یا سپاه همونقدر زحمت میکشند که مرغ زیر پای خروس می کشد. تو هم خیلی تو این سایت زحمت میکشی سلام ... برسون . ...
یکشنبه 29 شهریور 1388

koochegard - امارات - دبی
تفنگت را زمین بگذار که من بیزارم از دیدار این خونبار ناهنجار تفنگ دست تو یعنی زبان آتش و آهن.من اما پیش این اهریمنی ابزار بنیان کن .ندارم جز زبان دل ، دلی لبریز مهر تو ، تو ای با دوستی دشمن !زبان آتش و آهن . زبان خشم و خونریزی ست. زبان قهر چنگیزی ست. بیا ، بنشین ، بگو ،بشنو سخن ـ شاید فروغ آدمیت راه در قلب تو بگشاید.برادر گر که می خوانی مرا ، بنشین برادروار-تفنگت را زمین بگذار،تفنگت را زمین بگذار تا از جسم تو این دیوانسان کش برون آید.تو از آیین انسانی چه میدانی؟ اگر جان را خدا داده ست .چرا باید تو بستانی ؟ چرا باید که با یک لحظه ، غفلت ، این برادر را به خاک و خون بغلطانی ؟گرفتم در همه احوال حق گویی و حق جویی .. و حق با توست ، ولی حق را ـ برادر جان ـ به زور این زبان نافهم آتشبار نباید جست ! .. اگر این بار شد وجدان خواب آلوده ات بیدار . تفنگت را زمین بگذار . ستیز من تنها با تاریکی است. و برای ستیز با تاریکی ، به روی تاریکی شمشیر نمی کشم،فانوس می افروزم. . .
یکشنبه 29 شهریور 1388

aria-aria-nl - هلند - روتردام
میگه تعداد اندکی چشم کورت را باز میکردی میدیدی تعداد میلیونی بود نه اندک
دوشنبه 30 شهریور 1388

aria-aria-nl - ه - روتردام
aghakian - ایران - تهران مرگ بر پلیس جنایتکار رژیم اسهالی
دوشنبه 30 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.