رد پای تاریخ باشکوه چند هزار ساله ایران در موزه لوور پاریس - عکس

رد پای تاریخ باشکوه چند هزار ساله ایران در موزه لوور پاریس
green wave - فیلیبین - مانیل
انتری اگر عرضه داره بره از تاریخ 2500ساله ی ایران دفاع کنه.نه اینکه به هولوکاست گیر بده...البته اینها به کوروش کبیر و تاریخ متمدن ایران اهمیت نمیدن
شنبه 28 شهریور 1388

اینترنت ندیده - ایران - ایران
امروز فقط پولنویسی . و اما در مورد این عکسها یعنی ما مردم هم در حق آب و خاکمان کوتاهی کردیم یعنی ما عرضه نگهداری اصالت خودمان را هم نداشته و نداریم یعنی برای پول هر کاری میکنیم حتی پدر خودمان را هم میفروشیم چرا اینا تو موزه های ایران نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شنبه 28 شهریور 1388

sara-j - سوید - استگهلم
بسیار زیبا بود.بازم خوبه در موزه لوور پاریس نگهداری میشه اگه توی ایران بود الان اثری از این اثار زیبا نبود. ما تو مملکتمون موزه امام زاده داریم هر شهر یا روستایی میری یه امام زاده هست دیگه اثار باستانی می خوایم چیکار
شنبه 28 شهریور 1388

Iranie Azade - آلمان - هامبورگ
مرگ بر على سگ دست و شرکا ...
شنبه 28 شهریور 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
چی بودیم و کجا بودیم . چی هستیم و کجا هستیم؟ جی میتونستیم باشیم و کحا میتو نستیم باشیم. چه داستان غم انگیزی. لعنت خدا بر هر چی رمال خرافاتی دینیه.
شنبه 28 شهریور 1388

nahid amid - فرانسه - پاریس
واقعا با شکوه است و به چندین بار ویزیت می ارزد، متاسفانه بیشتر ایرانیانی که در فرانسه زندگی می کنند نمیدونند ، جای این موزه توی کدوم خیابان هست!!!
شنبه 28 شهریور 1388

Aryan33 - انگلیس - لندن
شکوه امپراطوری پرژیا توسط یک مشت لات و اوباش عرب سوسمار خور توسط فرمانده خونخوار وحشئ محمد تازی برانداخته شد. تاسف که در ایران بعضی مردم هنوز الله اکبر میگویند و انهمم نادانسته. به امید روشنفکر شدن . مرگ بر اسلام اوباش زنده باد ایران ازاد از بند مسلمانان.
شنبه 28 شهریور 1388

lvlarkez - لبنان - بیروت
بسیار زیبا و باشکوه این نشانه تمدن باشکوه ایران باستان هستش و مردم دنیا رو وادار به مکس کردن و فکر کردن میندازه و الان هم تمدن بى شکوه و مزحک احمدى نژاد مردم دنیا رو میخندونه
شنبه 28 شهریور 1388

pokalu - المان - دورتموند
. تربیت صحیح یک کودک می تواند سرنوشت ملتی را تغییر دهد!!!!! مثلاً اگر مادر احمدی نژاد به او آموخته بود کارش را فقط داخل دستشویی بکند امروز ما اینهمه مشکل در اقتصاد ، فرهنگ ، بهداشت ، سیاست‌ علوم... نداشتیم .
شنبه 28 شهریور 1388

Iranie Azade - آلمان - هامبورگ
مرگ بر على سگ دست و شرکا ...
شنبه 28 شهریور 1388

habib121 - هند - بنگلور
من از همه قاچاقچیان محترم اثار بستانی تقاضا دارم که هر چی اثار باستانی داریمو ازکشور خارج کنن هر چیم فروختین از شیر مادر حلالتر براتون باشه نوش جانتون مونه تو این کشور تا انتری نژاد نا بودش کنه .مگه نمی خواست ارامگاه کورش خراب کنه این گنجینه با ارزشو که نشان از تمدن 2500 ساله ما داره انتر خان می خواست سد بزنه اونجا وای خدا یه ادم تا چه حد می تونه نفهم باشه .
شنبه 28 شهریور 1388

amirmontreal - کانادا - مونتریال
هفته بهمــن جــازویه قهرمان ایرانی از جان گـذشـته ایـکه علی ابن ابوطالب را به ضـرب شمشیـر به درک فرستاد و مسلمانان هـویت او را بـرای ۱۴۰۰ سال مـخفی نـگه داشته انـد، را به ایرانیان آزاده شادباش میگوییم.
شنبه 28 شهریور 1388

ali moosavi - ایران - ایران
ایران و ایرانی برقرار پرچم سه رنگ شیروخورشید همیشه بر افراشته باد...ماهستیم...
شنبه 28 شهریور 1388

asalmohsen - ایران - تهران
اشیائی که میتونست الان توی کشور خودمون باشه !!! ولی حیف که نیست
شنبه 28 شهریور 1388

Upsy Daisy - انگلستان - لندن
این موزه تاریخی رو دیدم.واقعا باشکوهه. ابنیه تاریخی ایران تو بریتیش میوزیوم هم هست. 100 افسوس که این اثار ملی در ایران کهن نیست ولی میتونیم خودمونو راضی کنیم که این اثار گرانبها دور از دسترس حاکمان و دزدان خانگی قرار دارد و ملیتهای مختلف با ایران واقعی اشنا میشن.
شنبه 28 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
اسلام و اعراب وحشی امدند مثل سیلی بنیان کن شرف منیت و فرهنگ ما را نابود و نسل اولیه ی ملایان حزب اللهی ها را ساختند قابل توجه ی کسانی که دل به کسانی بسته اند که در پی تغییری به نفع خود هستند و در اصل همین حکومت اسلامی را می خواهند و خط خمینی را....بنابراین یک پارانویا می افرینند به مفهوم اینکه کمی...لچک ها عقب تر...کمی روسری عقب تر و و....این ازادی نیست... نوشته ای بر باد خواهد بود..رژیم ملایان از بیخ و بن و خط خونین خمینی که از اولین روزهای ورود نحسش با اعدام اغاز شد و بر کندن ان باید هدف باشد اگر طالب یک کشور ازاد هستید .به تصاویر بالا بنگرید.افسوس که 38000 لوحه کورش وهخامنشی نیست برای ترجمه به امریکا فرستاده شد و هنوز خبری از ان نیست چرایش با شما!!!!!!
شنبه 28 شهریور 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
البته درستش اینه: تاریخ باشکوه ایران تا زمان ورود اسلام . بعد از اسلام تا همین امروز فقط بدبختی بوده و شرم و سرخوردگی . جای شکرش باقیه این چندتا پاره سنگ هم از اون تمدن و امپراطوری باشکوه بجا مونده و گرنه هیچی نداشتیم که بخوایم به خودمون یه ارزش و اعتباری بدیم . این اروپایی ها هم سرخوردگی مرد ایران رو فهمیدن و با برگزار کردن یه همچین نمایشگاههایی دارن یه خورده به ما اعتبار میدن . هزار افسوس که اسم ایران نه تنها باشکوه نیست که سمبل ظلم و بدبختی و حماقته اونهم از نوع مذهبی
شنبه 28 شهریور 1388

acsaeed - ایران - تهران
*****************. *****************. با سلام به دوستان خارج از کشور، . جاتون خالیه، شور مردم تو تظاهرات دیدنیه، به امید آزادی. دوستان نیویورکی و حومه!!! استقبال با فحش و تخم مرغ از احمقی نژاد یادتون نره!!! . موفق باشید
شنبه 28 شهریور 1388

bache mahal - بلژیک - هاممه
بعد بگین هاشمی خدمت نکرده این اثار را فرستاد اروپا تادیگه اروپایی ها ایران نیان همونجا باایران اشناشن در ضمن پولشون هم توی جیبشون بمونه یقین دارم اینها زمان هاشمی و خاتمی خارج شده
شنبه 28 شهریور 1388

CTI_NIMA - انگلستان - لندن
به خدا من راضی هستم کاشکی بیان تمام تخت جمشید ببرند انجا سالم تر می ماند
شنبه 28 شهریور 1388

maliheh_uk - انگلستان - لندن
باقی هم تو موزه اینجاست
شنبه 28 شهریور 1388

taheri6243 - ایران - شهریار
جریان این اثار باستانی جریان نه خود خوریم نه کس دهیم گنده کنیم به سگ دهیمه. حکومت ایران. لیاقت. دانش. فرهنگ. داشتن اثار باستانی را نداره پس بهتره همون تو پاریس باشه
شنبه 28 شهریور 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
45 سال پیش از طر ف مدرسه مان بازدید دانش آموزى از موزه ایران باستان داشتیم هنوز هم آن تعداد بى شمار آثار باستانى همانند یک خاطره در نظرم هست نمى دانم آیا هنوز آنها در موزه وجود دارند
یکشنبه 29 شهریور 1388

blueberry64 - ایران - تهران
حالا شماها که انقدر شاکی هستین مثلا اگه ایران بود خیلی ارزش براش قائل میشدین؟ یا ارزش اینایی که هست رو خیلی میدونید و تلاش برای حفظش میکنین؟ با خودمون که میتونیم روراست باشیم...دنبال بهونه ایم که بگیم تقصیر اینه و تقصیر اونه.
یکشنبه 29 شهریور 1388

Neda02 - کانادا - تورونتو
چرا غرب و شمال غرب و جنوب شرق ایران عزیز ما آب رفته؟ تا آن‌جا که من میدونم ایران همیشه بزرگ‌تر از الآن بوده و حتی زمانی سرزمین زیبای ما 35 برابر کنونی بوده. هیچ‌وقت هم به این اندازه کوچک نخواهد شد. اگه ممکنه بگید جریان چیه؟
یکشنبه 29 شهریور 1388

varamche2 - ایران - شیراز
تاریخ 2500 ساله؟؟!!. ما مال 5000 سال قبل هستیم البته با اجازت
یکشنبه 29 شهریور 1388

33pooles - المان - دورتموند
از گفتهای باستان شناسی که در ایران منطقه ای شوش بعضی از این اثار را پیدا کرده بود . میگوید مجسمه ای بود که حمل ان کاری غیر ممکن بود و من نمیتوانستم از این مجسمه به راحتی بگذرم پس با یک چگش سنگین به جان ان افتادم تا موقعی که برای حمل ان مشگلی نباشد و افسوس میخورم که نتوانستم اثار بیشتری بیاورم .
یکشنبه 29 شهریور 1388

martin moghaddam - المان - بن
من هر موقع پایس میرم باید یه سر به موزه بزنم برای من واقعا اونجا کعبست!. مخصوصا قسمت ایران. با ارزوی نابودی اسلام در ایران
یکشنبه 29 شهریور 1388

hanivan - سوئد - مالمو
میدونید اسم بخشی که اثار ایران باستان در این موزه نگهداری میشه هنر اسلامی هست؟!!!!! در صورتی که اثار مصر یونان رم به نام خودشان است؟!! و اونجا کتابچه راهنما حتی به زبان عربی و تایلندی هم هست بجز فارسی؟!! برای من که خیلی دردناک بود.از دوستانی که واردند خواهشمندم در این زمینه اقدام کنندمثلا با نامه دادن به موزه یا...همه جا به به ایران و فرهنگ ایرانی توهین میشه. ممنومنم
یکشنبه 29 شهریور 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
ehsan_2nd_time - یوکی - لندن. دوست عزیز. من کلا نگاهم به تاریخ متفاوت هست. هیچ کشوری در دنیا نیست که تاریخش صد در صد مثبت باشد. من واقعا تاریخ ایران را دوست دارم چه قبل از آریایی ها٬‌ چه در دوره هخامنشی و اشکانی و ساسانی٬‌ چه بعد از اسلام و چه در دوره اخیر. بالاخره اینها جزو تاریخ ما هستند و در هر دوره ای هم میشود چیزی پیدا کرد که به آن افتخار کرد. افتخار ما داشتن تاریخ و مهم بودن و تاثیر داشتن در آن هست. بنابراین معتقدم باید سعی کنم تاریخ کشورم را در همه دوره ها یاد بگیرم تا خودم رابهتر بشناسم. بدانم در هر دوره نقاط ضعف و قوت ما چه بوده و قبولش کنم. این کاری هست که غربیها به خوبی در مورد تاریخ خودشان انجام داده اند. برای همین هم به جای افسوس خوردن٬‌ از تاریخ لذت میبرند.
دوشنبه 30 شهریور 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
hanivan - سوئد - مالمو. کاملا حق با شماست. درست نیست که اشیای ایران باستان در قسمت هنر اسلامی باشند. این اشیا قبل از به وجود امدن اسلام به وجود امده اند و به هیچ وجه نمیتوانند نماینده هنر اسلامی باشند. پس قرار دادنشان در قسمت هنر اسلامی هیچ توجیهی نمیتواند داشته باشد. در ضمن موزه لوور غنی ترین موزه ایران باستان در خارج هست و فارسی زبانان زیادی هرسال به انجا میروند و باید راهنما به زبان فارسی داشته باشد. من به زودی یک نامه برایشان مینویسم و این دو موضوع را مطرح میکنم. سعی میکنم ایمیل موزه را هم پیدا کنم و در این قسمت بگذارم. اگر بسته شده بود در اولین قسمت مربوط به تاریخ ایران میگذارم. ممنون از تذکرتان.
دوشنبه 30 شهریور 1388

montaghed - آلمان - کلن
امیدوارم یه باعرضه پیدا بشه که یه روزی گنجینه های ایران رو از سراسر دنیا که تفریبا همشون غیر قانونی به غارت و یغما رفتند رو برگردونه به جایی که باید باشند.
دوشنبه 30 شهریور 1388

hanivan - سوئد - مالمو
shahram khosh maram - ایران - تهران . . متشکرم که توجه کردید نامه گاری من به انگلیسی خوب نیست.واقعا از این کار لوور با اون عظمتش تعجب کردم در واقع تخصص خودشون هم زیر سوال میره. اگه بتونی یه نامه بنویسی و امضای زیای جمع کنیم فکر کنم موثرتر باشه. بازهم ممنونم.
دوشنبه 30 شهریور 1388

wAXY - امریکا - سیاتل
حداقل پول این قسمت را از فرانسه دریافت کنن اگه مسولین آثار قاچاق شده توسط دوست آشناهاشون نمیخواهن پس بگیرن
چهار‌شنبه 1 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.