نماز جمعه روز قدس به امامت احمد خاتمی و سخنران پیش از خطبه احمدی نژاد

نماز جمعه روز قدس به امامت احمد خاتمی و
سخنران پیش از خطبه احمدی نژاد

حذف‌هاشمی ازنماز وسخنرانی‌احمدی‌نژاد قطعی‌شد

آینده نیوز : پس از تایید و تکذیب های مکرر صورت گرفته درباره خطیب نمازجمعه روز جهانی قدس در تهران، سرانجام امروز خبرگزاری فارس به نقل از حجت‌الاسلام مرادی اعلام کرد که حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی نماز جمعه روز قدس را اقامه می‌کند.

رئیس ستاد نماز جمعه تهران افزود: پیش از آغاز خطبه‌های نماز جمعه رمضان عبدالله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و محمود احمدی‌نژاد سخنرانی خواهند کرد. 

به گزارش خبرنگار "آینده" حدود 3 هفته پیش روزنامه کیهان اعلام کرده بود نماز جمعه روز قدس توسط آیِت الله هاشمی رفسنجانی برگزار می شود.

این در حالی است که سالهاست هاشمی که وزیر شعار از او به عنوان کارشناس مساله فلسطین نام می برد، خطبه جمعه روز قدس را ایراد و نماز آن را اقامه می کند.

از ابتدای این هفته نیز پس از برخی تحرکات معترضان انتخابات، شایعات مختلفی درباره خطیب این هفته و حتی انصراف هاشمی منتشر شد، اما دفتر هاشمی انصراف وی را از حضور در نمازجمعه تکذیب ‌کرد.

دوشنبه شب گذشته نیز هاشمی با صدور بیانیه ای مردم ایران و جهان را دعوت کرد که با اتحاد در راهپیمایی قدس شرکت کنند.

گفتنی است در حالی محمود احمدی نژاد به عنوان سخنران اعلام شده که وی سه هفته پیش هم به عنوان سخنران پیش از خطبه در نمازجمعه تهران سخنرانی کرده بود.

همچنین دفاتر موسوی و خاتمی اعلام کرده‌اند که این دو چهره سیاسی در راهپیمایی روز قدس شرکت خواهند کرد.

تغییر ناگهانی امام جمعه روز قدس و دومین سخنرانی احمدی نژاد طی کمتر از یک ماه در نماز جمعه تهران

شبکه جنبش راه سبز(جرس):در حالی که رهبران جنبش سبز اعلام کرده اند در راهپیمایی روز قدس در کنار مردم خواهند بود و قرار بود مطابق روال سال های گذشته اکبر هاشمی رفسنجانی امامت جمعه تهران در این روز را بر عهده داشته باشد، ستاد نماز جمعه تهران پس از دو روز انتشار اخبار متناقض، اعلام کرد که نماز جمعه روز قدس به امامت احمد خاتمی و با سخنرانی محمود احمدی نژاد برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، روابط عمومی ستاد نماز جمعه تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که«نماز جمعه روز جهانی قدس توسط سید احمد خاتمی اقامه می شود.» در این اطلاعیه محمود احمدی‌نژاد به عنوان سخنران پیش از خطبه‌ها معرفی شده است.

اقدام ستاد نماز جمعه تهران در تغییر امام جمعه و تعیین احمدی نژاد در حالی صورت می گیرد که وی کمتر از یک ماه پیش نیز به عنوان سخنران خطبه های نماز جمعه تهران در این مراسم سخنرانی کرده بود.
 

ستاد نماز جمعه تهران و سایر شهرهای ایران زیر نظر شورای سیاست گزاری ائمه جمعه فعالیت می کند که ریاست آن با سیدرضا تقوی است و ریاست اصلی این شورا با آیت الله خامنه ای است.

نماز روز قدس با امامت احمد خاتمی و سخنرانی محمود احمدی نژاد

بی بی سی :

احمد خاتمی در خطبه های نماز برخورد 'بیرحمانه' با معترضان را توصیه کرد

نماز جمعه روز قدس به امامت احمد خاتمی و با سخنرانی محمود احمدی نژاد برگزار می شود.

روز چهارشنبه، 16 سپتامبر (25 شهریور)، خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - و خبرگزاری کار ایران - ایلنا - به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه تهران گزارش کردند که نماز جمعه این هفته، مصادف با آخرین جمعه ماه رمضان که روز قدس نامگذاری شده، توسط احمد خاتمی، یکی از پنج امام جمعه موقت تهران، اقامه می شود و محمود احمدی نژاد هم یکی از سخنرانان پیش از خطبه های نماز است.

در چند روز اخیر، در مورد اینکه چه کسی امامت نماز جمعه در روز قدس را برعهده خواهد داشت گزارش های ضد و نقیضی انتشار یافته بود.

امام جمعه تهران در هر هفته توسط آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی و امام جمعه دایم تهران از میان پنج امام جمعه موقت و معمولا بر حسب نوبت انتخاب می شده است.

در سال های گذشته، امامت نماز جمعه روز قدس تهران را معمولا اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، بر عهده داشت.

منابع رسمی جمهوری اسلامی دلیلی برای تغییر در روال معمول سال های اخیر ذکر نکرده اند اما ممکن است نگرانی از حضور گسترده معترضان به دولت احمدی نژاد در نماز و اظهارات احتمالی آقای رفسنجانی در مورد بحران سیاسی سه ماه اخیر در اتخاذ این تصمیم موثر بوده باشد.

آخرین بار آقای رفسنجانی در روز 26 تیرماه، و پس از یک غیبت طولانی، امامت نماز جمعه نماز جمعه تهران را برعهده گرفت و در خطبه های نماز، ضمن بحرانی خواندن شرایط کشور، پیشنهادهایی را برای حل این بحران و بازگشت آرامش مطرح ساخت.

نماز جمعه 26 تیرماه با حضور جمعیت بی سابقه ای برگزار شد اما نیروهای امنیتی به مقابله با نمازگزاران پرداختند که در جریان آن، شماری زخمی و تعدادی هم بازداشت شدند.

پس از آن، آقای رفسنجانی در مراسم نماز جمعه حضور نیافته است.

در هفته های اخیر، مقامات امنیتی ظاهرا از بیم حضور معترضان، تعدادی از مراسم معمول مذهبی را لغو کرده یا در نحوه برگزاری آنها تغییراتی داده اند که از آن جمله می توان به لغو مراسم شب های قدر در آرامگاه آیت الله خمینی، رهبر سابق جمهوری اسلامی، و تغییر محل برگزاری نماز عید فطر اشاره کرد.

احمد خاتمی از جمله روحانیون تندرو و از طرفداران محمود احمدی نژاد محسوب می شود و به عنوان خطیب در مراسم نماز جمعه پس از انتخابات، به شدت به مخالفان و معترضان به نتیجه انتخابات حمله کرده است.

آقای خاتمی در یکی از خطبه های نماز جمعه پس از انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری، قوه قضائیه را به برخورد "بی رحمانه" با معترضان و تظاهرکنندگان دعوت کرد و خواستار بازداشت و مجازات منتقدان دولت شد.

در مراسم نماز جمعه معمولا اشخاصی هم به عنوان سخنرانان پیش از خطبه ها حضور دارند و محمود احمدی نزاد اخیرا به مناسب هفته دولت نیز به این مراسم دعوت شده بود.

روابط عمومی ستاد نماز جمعه تهران گفته است که رمضان عبدالله، که از او با عنوان دبیرکل جنبش اسلامی فلسطین نام برده شده، یکی از سخنرانان قبل از خطبه ها خواهد بود.

همزمان، شخصیت ها و تشکل های اصلاح طلب و سایت های اینترنتی متعلق به معترضان به نتیجه انتخابات هم از مردم خواسته اند در راهپیمایی های روز قدس شرکت کنند.

از زمان برگزاری انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در 22 خرداد، مقامات امنیتی با درخواست کاندیداهای معترض برای دریافت مجوز برگزاری تجمع های مسالمت آمیز برای انتقاد از آنچه که تقلب در انتخابات خوانده شده مخالفت کرده اند.

گفته می شود که دولت از تعدادی از خبرنگاران رسانه های خارجی هم دعوت کرده است تا به منظور تهیه گزارش از مراسم روز قدس، به تهران سفر کنند.wetraco - المان - اخن
مرگ بر علی گدا
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

dannni - سوئد - استکهلم
قابل توجه همیهنان عزیز که در روز 27 شهریور در راهپیمائی هستن بخاط یکه این دو میمون و گوریل در این روز به شماها اسیب نرسونند نفری یک موز در دستش بگیره چون میمون نژاد و احمد گوریل موز دوست دارند
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

dannni - سوئد - استکهلم
موز یادتون نره برای احمد گوریل و محمود میمون نژاد ببرید چون بدون موز خطرناک هستن میپرند روی ادم و گاز میگیرند
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

mafia_top - آمریکا - جکسون ویل
اه اه اه بازم این مرتیکه عوضی پیداش شد. هر وقت رژیم یه جا کم میاره این بوفالو رو وسط میاره!
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

ARIYA_TEHRAN - ایران - تهران
گور پدرتون هر خری میخاد باشه ما کار خودمونو میکنیم نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

778899 - ایران - شیراز
باز رژیم آدمخوار ولایت وقیح برای ترساندن مردم از سگ هار خود استفاده کرد. انها فکر میکنند با اوردن چهرۀ منفور و جنایتکاری مثل احمد خاتمی ( لعنت الله. الا اباَء و اجدادهی )مردم دیگر در روز آزادی ایران ...قدس سابق.... شرکت نمیکنند ولی اینبار هم اشتباه کردند مردم اینبار برای ازادی ایران عزیز پرشورتر. و کوبنده تر از گذشته شرکت میکنند. وشعار میدهند ...توپ تانک سگ هار دیگر اثر ندارد ...به امید ازادی ایران عزیز از دست این حرامیان...
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

poneh_e - ایران - همدان
خاک تو سرشون که اینقدر وحشت کردند این نشان دهنده پیروزی نزدیک جنبش سبز است به امید خدا وند بزرگ
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

amidjan - ایران - تهران
درود. 1- چه خاتمی بیاد و چه نیاد ما میریم . 2- عوض کردن خطیب جمعه برای کم کردن شرکت مردم در نماز جمعه و عدم حضور خاتمی و کروبی و موسوی بود که با شکست مواجه شد. 3- طرح انظباط اجتماعی که این روزها برگزار می شه دراصل طرح رعب و وحشت در بین مردم هست و اینها ازهفته های قبل ترسیده بودن تازه اگر می تونستن می گفتن که امسال روزه واجب نیست. 4- بچه ها شیر لرزان رو فراموش نکیند واقعا لرزان شده تمامشون لزران شدن وقتی که شیر (به قول خودشود) لرزان شده بقیه حساب دستشون اومده . 5- یا الان یا هیچ وقت دیگه اینو بدونید که هیچ زمانی از این سی سال به یاد نداریم چنین حضور اعتراض آمیزی از مردم رو پس یا الان یا هیچ وقت دیگر. 6- سبز باشید نه بخاطر فرد خاصی بخاطر خودمان بخاطر ایران بخاطر خاک وطن و بخاطر فرزندانمان
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

marilyn_jam - امریکا - لوس آنجلس
موز فراموش نشه دوستان عزیز
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

khalije hamishe fars - ایران - خارگ
قوز بالا قوز...
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

alitoday - ایران - تهران
تبریککککککککککککککک . عید سعید فطر مبارک. عید سعید فطر مبارک. . . . . ستاد پیشگیری از بحران جمهوری اسلامی ایران
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
22 کشور عربی تو دنیا هست..هیچکدومشون روزی به نام روز قدس ندارن...متاسفم برای دولت جمهوری اسلامی که شده کاسه داغ تر از اش..
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

کلاغ سیاه - ایران - تهران
انتخابات اخیر نشان داد که همه چیز از مدار ثابت خارج شده. مراسم عزاداری در مرقد کنسل میشودویاسخنرانهای سنتی ان ممنوع المنبر میشوند. مراسم سالگرد شخصیتهایی چون ایت ا.....طالقانی که انقلاب بعد از امام مرهون اوست و همچنین مراسم یادبود معلم شهید دکتر شریعتی انجام نمیشود . اعلام میشود که نماز عید فطر که سالهاست در مصلی برقرار میشد اقامه نمیشود و اخر اینکه سخنران سال های متمادی راه پیمایی روز قدس بر کنار و به جای ان ..........مامور میگردد و برای تکمیل ان هم احمدی نژاد به حبوبات این اش اضافه میگردد . راه پیمایی میلیونی با نماز گزاران ده ها هزاری
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

vezveznazi - ایران - ایران
این انتری و خاتمی من را بیاد شعری انداخت.ما دو تا داداشیم ---مثل مداد تراشیم----هر جا بریم با هم می---یم.......
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

Bare hasti - المان - هامبورگ
ترو خدا ببین مملکت دست چه کسانی ست ..یک مشت پشت کوهی...یکی از یکی خوش تیپت تر باشعورتر باسوادتر !!!......حیف و افسوس !!!چه بلایی سر کشورمان اوردند ..منهای صدمات اقتصادی چقدر این نامردها به فرهنگ و اخلاقیات جامعه اسیب زدند با فرض گوربه گور شدن این انگلها چقدر زمان خواهد برد برای ترمیم ان ..چقدر دلم برات تنگ شده ایران من ..کی تو را خواهم دید و روزی تو را دوباره خواهیم ساخت دلم میخواد تا جوان هستم ببینمت تا بلکه بتوانم من هم سهمی در ابادی تو داشته باشم ...از این که نمی توانم در جمع مبارزان راه ازادی باشم شرمنده تو ایران و تمام ازادیخواهان هستم اما قول میدم در ابادی تو سهیم باشم
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

ali moosavi - ایران - ایران
ایران و ایرانی برقرار پرچم سه رنگ خورشید نشان همیشه برافراشته باد ....ماهستیم...
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

vahid964 - ایران - تهران
اصلا مهم نیست ملت ایران با این چیزا دلسرد نمی شن به امید آینده ای پر از انسانیت در ایران و واگذاری سرنوشت ایرانیان به دست ایرانیان
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

abiabi - انگلستان - لندن
یه مرد پیدا بشه یه کبریت روشن کنه زیر ریش این حرامزاده احمد خاتمی و رهبرش . چون زیر هر تار ریشش یه شیطان هست .
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
اخرش باید با.... جواب اینارو داد .چه درخارج چه در داخل . بخدا اینارو باید مثل خودشون باهاشون رفتار کرد. این کثافتها نه مدنیت حالیشونه نه مبارزات مدنی .باید نسلشونو هشیارانه کند. اول از ادمفروشهاش شروع کرد و نسق گرفت. ترسوتر از انن که فکر می کنیم.
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

jamsil - کره - سئول
تبریک می گوییم.
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
قفس حیوانات را به نماز جمعه می برند. انجمن حمایت از میمونهاو گوریلهای در حال انقراض!!!
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

arash88 - آمریکا - اورنج
رفسنجانی می گوید کنار گذاشتن او از امامت نمازجمعه تهران به خاطر اختلافات درون جناحی نیست. برپایه گزارش ها، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، به تلویزیون عربی زبان العالم گفت، ضرورتی ندارد "که بعد از 30 سال بازهم من آن روز خطبه بخوانم.". اگر لوطی نگه به ت. که اونجاش میسوزه.
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

baas - هلند - روتردام
حرام زادگان با شرکت احمد خاتمی ومحمود احمقی نژاد مرک بر علی شیره ای.
پنج‌شنبه 26 شهریور 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
کاملا معلوم هست که دولت و اقای خامنه ای شدیدا نگران این راهپیمایی هستند. دو تا از تندروترین مخالفان جنبش مردمی یعنی احمد خاتمی و احمدی نژاد قرار هست صحبت کنند. مطمئنم تلاش زیادی میکنند که افراد نزدیک به تریبون همه خودی باشند تا در تصاویر تلوزیون همه چیز عادی باشد. من تصور میکنم که وجود این دو سخنران کار را برای خودشان سخت تر کند.مردم بیشتر تحریک میشوند و وسط حرفها شعار میدهند و این صحنه ها به سرعت از طریق اینترنت پخش میشود.
پنج‌شنبه 26 شهریور 1388

Alireza88 - ایران - تهران
دوستان با وجود پوشش خبری خارجی با آرامش در روز قدس شرکت کنید و بعد از شروع سخنرانی امام جمعه جعلی مراسم را ترک کنید
پنج‌شنبه 26 شهریور 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
نمایش نامه دو مارمولک .نوشته و کارگردان علی گدا.
پنج‌شنبه 26 شهریور 1388

bache gorgan - ایران - گرگان
dannni - سوئد - استکهلم ُ‌خیلی با اون ایده موز خندیدم . دمت گرم
پنج‌شنبه 26 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.