رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس : احمدی نژاد، اختیارات معاون اول را به مشایی داده است

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی :
احمدی نژاد، اختیارات معاون اول را به مشایی داده است

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر می‌رسد اختیارات معاونت اول ریاست جمهوری به رییس دفتر رییس جمهور منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری انتخاب به نقل از خانه ملت، "علی عباسپور تهرانی فرد" در خصوص انتصاب "محمدرضا رحیمی" به عنوان معاونت اولی ریاست‌جمهوری اظهار داشت: به اعتقاد ما معاون اولی ریاست جمهوری از جایگاه خود خارج شده است و مسئولیت‌هایی به رییس دفتر رییس جمهور داده شده که فراتر از مسئولیت‌ها رییس دفتر است.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد اختیاراتی از معاونت اول ریاست جمهوری به دفتر رییس جمهور منتقل شده است.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه نقش رییس دفتر احمدی‌نژاد در حال حاضر کمتر از نقش معاون اولی نیست اظهار داشت: نمونه‌ آن را می‌توان حضور رییس دفتر رییس جمهور در مراسم تودیع و معارفه وزرای قدیم و جدید دید، در حالی که این نقشی نیست که برای رییس دفتر در نظر گرفته شده باشد.

عباسپور تصریح کرد: باید دید آیا رحیمی پذیرفته که معاون اولی باشد که اختیاراتش به فرد دیگری به عنوان رییس دفتر داده شود یا این که معاون اولی می‌خواهد باشد که اختیارات معاون اولی و هماهنگ کننده بین وزرا و قائم مقام جانشین رییس جمهور را داشته باشد. این نکته‌ای است که رحیمی باید روشن نماید.

وی افزود: نکته دیگر آن که معاونت اولی جایگاهی پس از رییس جمهور دارد و هماهنگ کننده بین وزرا و چندین وزارتخانه است.

عباسپور خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد شخصیتی باید در راس امور اجرایی کشور و هماهنگی امور دولت قرار ‌گیرد که تجربه فراتر و گسترده‌تری داشته باشد تا بتواند یک عامل هماهنگ کننده بین وزرا بوده و اداره امور اجرایی در قوه مجریه را بتواند بهتر به پیش ببرد.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به سفرهای استانی زیاد دولت نهم که معاون اول نقش موثری را برای هماهنگی امور اجرایی بازی می‌کرد، تاکید کرد: احساس می‌کنم آقای رحیمی در شرایط فعلی باید در عمل اثبات کند که واجد چنین شرطی است و می‌تواند نقش هماهنگی بین وزرا و جانشین رییس جمهور بودن را بازی کند.

وی تصریح کرد: این گونه نیست که صرفاً فردی را انتخاب کنند که نهایتاً به اسم معاون اول باشد ولی عملاً امور مربوط به معاون اولی را فرد دیگری به اسم رییس دفتر رییس جمهور انجام دهد.

marilyn_jam - امریکا - لوس آنجلس
میگم اگه احمدی گشاد رهبر هم بشه اخر عادت خ.. مالی رو کنار نمی زاره خوب تقصیر خودش هم نیست قدش کوتاهه بجز اونجا دستش به جایی نمی رسه.
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

peaceable - ایران - تهران
باسلام من عضو جدید هستم. امیدوارم حضور مرا در جمع دوستانه خود بپذیرید. به امید ایرانی پر از آرامش...
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

hasrat-takey - انگلیس - بریستول
عجب بازی شطرنجی شده مشائی رو میکنه معاون بعد رهبر میگه غلط کردی بیارش پائین بعد احمدی این کار رو میکنه و بعداز مدتی احمدی میگه از افتخاراتش هست که مشائی بشه رئیس جمهور و خودش بشه معاونش.. من که گیج شدم قبله احمدی از رهبری به کدام سمت عوض شده که این طور رهبری رو دست انداخته نه به برکناری مشائی به دستور رهبر و نه تمجید وبزرگ کردن مشائی
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

RAHE SABZ - بلژیک - انتورپن
درود بر تمامی ایرانیان ازاد اندیش.peaceable - ایران - تهران دوست عزیز خوش امدی و ما بزودی پیروزی را همه با هم جشن میگیریم .marilyn_jam - امریکا - لوس آنجلس با تمام فکر درهمم کلی خندیدم واقعا که.جمعه سبز ما همه با هم هستیم جمعه در کنار شما خواهیم بود و به این دیکتاتور ها نشان خواهیم داد ما ایرانی هستیم و ایرانی ازاد برای ایرانی ازاد اندیش خواست ماست راه سبز پیروز است .
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

dariush09 - رو سیه - مسکو
احمدی یک یهود کثیف.
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
. peaceable - ایران - تهران, خوش اومدئ.
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
ما میگیم خر نمیخوایم پالون خر عوض میشه!!
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

azerila1407 - ایران - ایران
سلام . من اینطور فکر میکنم که این بشر خیلی لجبازه همه میگن مشایی نه این میگه آره اونم چه آره ای آدم ازعاقبت این زوج میترسه. *شاد باشید*
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
peaceable - ایران - تهران .سلام و خوش آمد هموطن. marilyn_jam - امریکا - لوس آنجلس .درود به شما خیلی قشنگ گفتی عزیزم. .
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

alkap0n1990 - ایران - کرج
آخرشم این مشایی واحمدی هر کازی بخوان میکنن آب هم از آب تکون نمیخوره.میشه قضیه ی محصولی.:دی
پنج‌شنبه 26 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.