خبر تهدید هاشمی رفسنجانی به استعفا تکذیب شد

خبر تهدید هاشمی رفسنجانی به استعفا تکذیب شد

به گزارش العربیه رفسنجانی گفته بود اجازه اقامه نماز چمعه را هم ندارد

خبر تهدید اکیر هاشمی رفسنجانی به استعفا از سمت های حکومتی در اعتراضات به اقدامات رهبر جمهوری اسلامی تکذیب شد.

روز سه شنبه، 15 سپتامبر (24 شهریور) منابع خبری ایران، از جمله خبرگزاری دولتی ایرنا، به نقل از یک منبع آگاه در دفتر آیت الله سید علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، خبر مذاکرات او با اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، را "به طور کلی نادرست" توصیف کرد.

خبر تکذیب این مذاکرات در پی گزارش سایت اینترنتی شبکه تلویزیونی العربیه در روز 12 سپتامبر انتشار می یابد که در آن آمده بود آقای رفسنجانی هشدار داده است در صورت بازداشت مهدی کروبی از کلیه سمت های خود کناره گیری خواهد کرد.

گزارش العربیه با این خبر آغاز شده بود که "شنیده ها حاکی از آن است که آقای خامنه ای دستور بازداشت مهدی کروبی را صادر کرده است."

براساس این گزارش، آقای رفسنجانی در دیدار با اعضای مرکز تحقیقات استراتژیک وابسته به مجمع تشخیص مصلحت به دیدار خود با آیت الله خامنه ای اشاره و اظهارات خود در این دیدار را بازگو کرده بود.

در این گزارش به نقل از آقای رفسنجانی آمده بود که در این دیدار، وی خطاب به رهبر جمهوری اسلامی گفت "شما نباید دستور دستگیری مهدی کروبی را صادر می کردید" و افزوده بودکه "با ادامه این روند، اوضاع پیچیده تر خواهد شد" اما آیت الله خامنه ای در برابر این اظهارات، تنها سکوت کرد.

در روزهای اخیر، افراد و رسانه های وابسته به دولت در واکنش به تصمیم مهدی کروبی برای پیگیری گزارش های مربوط به شکنجه و تجاوز جنسی به بازداشت شدگان اعتراضات پس از انتخابات و انتقاد از آنچه که تسلط نظامیان بر امور کشور خوانده است، خواستار بازداشت و محاکمه او شده اند.

به گفته العربیه، آقای رفسنجانی از اینکه همه چیز در اختیار سپاه پاسداران قرار گرفته و اوضاع کشور توسط نظامیان سپاهی کنترل می شود هم ابراز نگرانی کرد.

'تهدید به استعفا'

رفسنجانی همواره یکی از افراد مورد اعتماد آیت الله خمینی بود

براساس این گزارش، اکبر هاشمی رفسنجانی با بازگو کردن گفتگوی خود با آقای خامنه ای، به اعضای مرکز تحقیقات استراتژیک گفت که به این ترتبیب "من از همه چیز کناره گیری خواهم کرد، اجازه اقامه نماز جمعه را هم نمی دهند."

در پی اعلام پیروزی محمود احمدی نژاد در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری و بروز گردهمایی های معترضان نسبت به آنچه که تقلب گسترده در این انتخابات خواندند، آیت الله خامنه ای در سخنانی در نماز جمعه تهران 29 خرداد، ضمن تایید مجدد نتیجه رای گیری، با هشدار علیه تجمع های اعتراضی و اعلام اینکه با آقای احمدی نژاد همفکر است، اتهامات وی علیه اکبر هاشمی رفسنجانی در جریان مناظرات تلویزیونی را نادرست توصیف کرد اما خواستار پس گرفتن این اتهامات هم نشد.

سخنرانی هشدار آمیز رهبر جمهوری اسلامی برخورد خشونت آمیز ماموران دولتی با تظاهرکنندگان و بازداشت گسترده معترضان و منتقدان دولت را در پی آورد و آقای رفسنجانی در روز 26 تیرماه، پس از یک غیبت غیر معمول، امامت نماز جمعه تهران را با حضور شمار بی سابقه نمازگزاران برعهده گرفت و در خطبه های نماز، ضمن تایید اینکه جمهوری اسلامی با یک بحران سیاسی مواجه است، خواستار آزادی بازداشت شدگان و یافتن راه حلی مسالمت آمیز برای این بحران شد.

در جریان مراسم نماز جمعه روز 26 تیر، ماموران دولتی نمازگزاران را هدف حمله قرار دادند و تعدادی از آنان را هم بازداشت کردند و با خود بردند.

اظهارات اکبر هاشمی رفسنجانی واکنش خصمانه اشخاص و رسانه های طرفدار محمود احمدی نژاد را در پی داشت که رئیس مجمع تشخیص مصلحت را به دلیل خودداری از تایید انتخاب آقای احمدی نژاد و، به گفته آنان، عدم اطاعت محض از رهبری در این مورد، هدف حملات شدید لفظی قرار دادند و به انتشار اتهاماتی علیه برخی اعضای خانواده او مبادرت کردند.

قرار بود آقای رفسنجانی نماز جمعه تهران را، که امامان جمعه موقت به طور نوبتی بر عهده می گیرند، در روز 23 مرداد اقامه کند اما ظاهرا به دلیل نگرانی مقامات امنیتی از حضور گسترده نمازگزاران مخالف دولت، از حضور در این مراسم خودداری ورزید در حالیکه آیت الله خامنه ای یک فرد دیگر را به عنوان امام جمعه موقت تهران معرفی کرده بود.

قرار است اکبر هاشمی رفسنجانی در این هفته نماز آخرین جمعه ماه رمضان - موسوم به روز قدس - را اقامه کند در حالیکه احتمال می رود معترضان به نتیجه انتخابات، که با ممنوعیت کامل هر نوع گردهمایی مواجه بوه اند، در این نماز و راهپیمایی پس از آن شرکت کنند.

آقای رفسنجانی از قدیمی ترین شخصیت های جمهوری اسلامی و از افراد مورد اعتماد آیت الله روح الله خمینی، رهبر سابق جمهوری اسلامی است و در خلال سی سال گذشته، همواره سمت های مهمی را در تشکیلات حکومتی برعهده داشته است.

jamsil - کره - سئول
پس همه اش چاخان بوده .ها.
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

ایران سرافراز - ایران - اصفهان
چرا؟؟؟ هاشمی کم اورده ؟قابل توجه طرفدارانش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

قلدر - ایران - رشت
معلوم بود هاشمى آدمی که کروبی رو دستگیر کنن استعفا بده.اون حاظره مردم خودش بمیرن ولی از قدرت کنار نره.
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

keykhosro - ایران - شیراز
ایرانی دلیر " به احترام ستار خانها و باقر خانها و تمامی کسانی که پیش از این در راه آزادی این سرزمین خون دادند " روز قدس را با حضور خود سبز کن.... گام بعدی صبح عید فطر
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

METRADAT - انگلستان - لیدز
یک ایرانی وطن پرست و راستین خواستار پاک شدن کلیت نظام کثافت . اسلامی و شریعت لجنش از خاک ایران است.
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

vezveznazi - ایران - ایران
تف به این دین کثیف که ادم هایی چون علی گدا و انتری و اکبر دزده داره.همشون سر و ته یک کرباس هستند
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

azerila1407 - ایران - سورک
سلام. چاکردونم. استعفا دادن که توکار اینها نیست باباجون بازنشتگی هم که ندارند خدا ایشالا از نفس کشیدن بازنشتشون کنه تا مردم راحت نفس بکشند. *خوش باشید*
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

DEL2 - امارات - دبــــــــــی
ای بابا،!!!!عزیزا شما چقد ساده اید،اینها همه فیلمه باور کنین،دارن مردم رو فریب میدن و بس.اصلا به این ها دل خوش نکنین...
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

vahid.sharifi - کانادا - ونکوور
مرگ بر آخوند و حکومت آخوندی.. چه کروبی چه خاتمی چه موسوی! همه آخوند پرستند.مرگ بر جمهوری اسلامی تروریست ضد ایران و ایرانی.. اسلام دین اعراب است نه قوم پارس...
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

Aryan33 - انگلیس - لندن
تریاکش رسید تکذیب کرد. یه مشت عربزده واسلام ذلیل عقب مونده مملکتمون را به عهد سوسمار خوری حضرت مملئ کشاندند.
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
هر موقع کروبی باز داشت شد ( خدا نکنه ) و رفسنجانی استعفا داد اون موقع باید دید اوضاع چی میشه... لابد به توافق رسیدند که به کروبی کاری نداشته باشند انشالله
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
هر وقت خودش تکذیب کرد باور کنید، مگه تا حالا از این بیت حرف حسابی شنیدید که حالا دفعه دومش باشه
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
احمدی نژاد یهودی ست و با پا فشاری روی مساله هسته ای داره مقدمه حمله اسرائیل رو فراهم می کنه که بعد ایران تجزیه خواهد شد. در اصل امریکا هم هدفش همینه.باور کنید نقشه ایران بعد تجزیه هم اینجا محرمانه بین کله گنده ها دست بدست می شه و حتی مشخصه که کدوم استانها خودمختار و کدوم استانها با هم الحاق می شوند. من خودم یک کپی نقشه رو دیدم.برا همین عزم جزم کردیم گروهی جمعه بریم جلو سفارت . تنها راه چاره سرنگونی دولت یهودیه که احمدی نژاد علم کرده. هر ایرانی که می تونه باید تو تظاهرات جمعه شرکت کنه. لطفا به دیگران هم خبر بدید.
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

kek080702 - مالزی - کوالا لامپور
جرات نداشت که همچین کاری رو کنه.اخه هنوز باید کیسه کیسه پول بگیره از این ملت.
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

world cup - ایران - تهران
هاشمی فاقد ب...ضه است بر عکس کروبی هنوز این را نفهمیدید نباید ازش انتظار زیادی داشت ولش کنید
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

Parastoo06 - استرالیا - سیدنی
انتقام گیری مجدد از خانواده آیت الله منتظری. https://www.rahesabz.net/story/1533/. تجاوز در زندان های ایران، شاهد سوم. https://www.youtube.com/watch?v=GhKs4lZBkyE
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

bahareiran - ایران - ایران
دو شب پیش خواب دیدم به ایران حمله شده هواپیماهای جنگی دشمن تا نزدیکی سقف خونه ها پائین میامدند و بمبارون میکردن خیلی ترسناک بود
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

ugh2008 - ایران - تهران
اکبر گنجی در سال 78 در کتاب خود به این موضوع اشاره کرده بود که هاشمی در درگیرهای جناحی سعی میکند دخالت نکند او حتی در ان زمان از کرباسچی که خودش باعث شهردار شدنش شده بود حمایت نکرداو سعی میکند زیاد از خود برای حمایت هرکس خرج نکند
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

امین آلمان فرانکفورت - آلمان - فرانکفورت
نامه به سازمان ملل. دوستان با امضا این نامه از اعضای سارمان ملل می خواهیم هنگام سخنر انی احمدی نژاد جلسه را ترک کنند. برای امضای بیشتر دوستانمان را خبر کنیم. https://www.PetitionOnline.com/UNno2AN.
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

امین آلمان فرانکفورت - آلمان - فرانکفورت
من فکر می کنم تمام جنایتهای قبلی کار خود رژیم است- مثل بمب گذاری حزب جمهوری اسلامی- میگند مقداره موادمنفجره انقدر زیاد بوده که یا از طرف ارتش و یا از طرف سپاه تامین شده بود- دستگیری فعالان سیاسی سال 61- اعدام زندانیان سال 67 به دستور خمینی- قتلهای زنجیرهای- کشتن احمد خمینی-سرکوب دانشجویان- و دیکتاتوری بعد از انتخابات- یعنی یه گروه کودتا که در سپاه باید باشند بر این کشور حکم می کنند و مسبب تمام این جنایات هستند-اکثر وزرا ویا استاندارها یا سپاهی هستند یا با سپاه در ارتباط هستند- نمام مراکز بزرگ اقتصادی در اختیار سپاه هست- سپاه برای خودش شده همه چیز- یه گروه سیاسی و نظامی و اقتصادی و اجرائی- و بقیه هم اجازه نفس کشیدن ندارند- راستی یه سوال- مهدی هاشمی از سفر انگلیس بر گشت
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

کلاغ سیاه - ایران - تهران
نرود میخ اهنین بر سنگ. اگر کنترل دست یکی بود غصه ای نبود . ولی همه میدانیم که اصلی های انقلاب ویاران نزدیک امام در حاشیه قرار گرفته اند و دهنه را دادند دست تعدادی جانی و تازه به دوران رسیده که عمری سر سفره پدر و مادرشان هم ننشسته اند و به برکت حماقت ها و زیاده از حد خوش باوری های اقایون سوار خر مراد شده اند وپیاده بشو هم نیستند .
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

arya generation - انگلستان - لندن
آخه میدونید رفسنجانی شهامت این کارها رو نداره برعکس کهروبی با اون همه قدرتی که داره. کاش او هم با ملت ابران یکی میشد هر چند که الان نیازی ب او نداریم دیگه.بچه های داریوش کبیر از خواب بیدار شدند مخصوصا در تهران
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

roja_shomali - کویت - کویت
این سایت باید یک کم تحمل کند بعد خبر درج کند....
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
من نمیدونستم این رفسنجانی اینقدر بی وجوده .دیگه اینخبر تکذیب کردن نداره. یعنی اینقدر ترسو و محافظه کاره که هر اتفاقی واسه هر کسی بیوفته میخواد به ریاست دو ارگانی که تابحال هیچ حرکت مردمی نکرده ادامه بده. اینقدر ترسو و بزدله که فقط بلده دو پهلو حرفربزنه . خوبه که ملت ایران در عرض دو ماه گذشته باندازه 20 سال اگاهتر شدن والا با این دولت و جانیان دروغگو و حراف عمری را در بدبختی می گذراندیم . بیاری خدا و مردم مبارز و اگاه پته همشون روی ابه و بزودی حق بر ظلم پیروز خواهد شد و خامنه ای وحامیانش گورشونو از ایران گم می کنند. ملت ایران ازاد خواهد شد و خوش به سعادت کسی که بعد از رفتن این جانیان شرمنده و خجل نباشد
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
این مردک هفت رنگ متعفن اگه خ...ه داشت که کوسه نمیشد . درطول این سی سال همین شگرد رابرای باجگیری از حاکمان مملکت اشغال شدهء ماداشته . سر مردم باحکومت معامله میکنه و ملت رامیگذاره رودر روی حکومت و چادر سرمیکشه و میره خونه وردست زنش خونه داریشو میکنه . با جانبداری ازمردم وجلب اونها رفت باجشو از سید علی مفعول گرفت و کنار کشید . هرچی دراین سی سال میکشیم از دست این مردک دزد بی ناموس هیچی نداره . تمام آتشها زیر سر این خونوادست . حرومزادهها شیطان رو درس میدن ...همه شون .
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.