گروگانگیران طعمه شان را به حضور در تجمع های پس از انتخابات متهم کردند

باج خواهی 5/1 میلیون یورویی آدم ربایان از خانواده مرد ثروتمند

گروگانگیران طعمه شان را به حضور در
تجمع های پس از انتخابات متهم کردند

سه آدم ربا بعد از ربودن جوانی ثروتمند خانواده او را برای باجگیری 5/1 میلیون یورویی تحت فشار گذاشتند اما در حالی که فقط 100 هزار یورو به چنگ آورده بودند توسط کارآگاهان دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار ما این ماجرا از روز 17 مردادماه شروع شد و پسر جوانی به نام مهدی بعد از اینکه خانه اش را در ولنجک به مقصد محل کارش ترک کرد، ناپدید شد. بعد از آن پدر مهدی با مراجعه به پلیس آگاهی کارآگاهان را از واقعه مطلع کرد و توضیح داد فرزندش هیچ تماسی با آنها نداشته و به تلفن همراهش نیز پاسخ نمی دهد. سه روز اول تحقیقات بدون حصول نتیجه سپری شد و کارآگاهان نتوانستند از سرنوشت مهدی اطلاعاتی کسب کنند اما روز 20 مردادماه پدر او بار دیگر به اداره 11 پلیس آگاهی رفت و این بار خبر داد فرزندش اسیر گروگانگیران شده است. او گفت فردی ناشناس با وی تماس گرفته و برای آزادی مهدی 5/1 میلیون یورو باج خواسته است. به گفته پدر مهدی آدم ربا اصرار داشت تمام این مبلغ باید در قالب اسکناس های 500 یورویی تحویل داده شود و مداخله پلیس در این ماجرا عواقب تلخی به همراه خواهد داشت. پلیس پس از روشن شدن موضوع سعی کرد تفحص های جامعی را انجام دهد و مهدی را آزاد کند اما پدر این جوان که از سوی آدم ربایان به شدت تحت فشار بود و مرتب از زبان آنها می شنید پسرش تحت شکنجه است، تصمیم گرفت خودش به غائله فیصله بدهد برای همین با باجگیران قرار ملاقاتی ترتیب داد. او در حالی در محل مورد نظر حاضر شد که فقط 100 هزار یورو همراه داشت به همین خاطر آدم ربایان بعد از تحویل گرفتن پول از آزادی مهدی سر باز زدند و در تماس مجدد با پدر او گفتند بی صبرانه منتظر دریافت قسط دوم هستند و تا زمانی که وجه درخواستی شان را به صورت کامل تحویل نگیرند مهدی را از بند آزاد نخواهند کرد. پدر جوان ربوده شده که خود را در تنگنا می دید دوباره سراغ کارآگاهان رفت و از آنان تقاضای کمک کرد. در این مرحله بود که ماموران نقشه یی را طرح ریزی کردند و بعد از تعیین محل تحویل دادن مابقی پول آن مکان را زیر نظر گرفتند و توانستند ساعت 17 روز یکشنبه هفته جاری یکی از متهمان را که سراغ پدر مهدی آمده بود، دستگیر کنند. این مرد فرزین نام داشت و مشخصاتش چندین بار به خاطر ارتکاب جرائمی مانند آدم ربایی، جعل، کلاهبرداری، درگیری با ماموران و سرقت مسلحانه در بایگانی پلیس آگاهی ثبت شده بود. فرزین در همان ساعات اولیه دستگیری به ربودن مهدی اقرار کرد و گفت در این جرم با دو مرد 25 و 40ساله به نام های محمد و رضا همدست است. او همچنین توضیح داد مهدی را در یک گاراژ که کرایه کرده اند، نگهداری می کنند. از آنجا که احتمال داشت همدستان فرزین از دستگیری دوست شان باخبر شوند و فرار کنند بلافاصله ماموران به دو تیم تقسیم شدند و در عملیات های ضربتی توانستند هر دو را بازداشت کنند. کارآگاهان سپس به گاراژ اجاره یی رفتند و مهدی را در حالی که به شدت شکنجه و دست و پایش با زنجیر بسته شده بود، پیدا و به خاطر حال نامساعدش وی را به بیمارستان منتقل کردند. مهدی روی تخت بیمارستان ماجرای آدم ربایی را شرح داد و گفت؛ «ساعت 30/7 صبح روز 17 مردادماه پس از خروج از منزل برای رفتن به محل کارم سر کوچه رفتم. در یک لحظه سرنشینان یک پژو آردی با توقف در مقابل من، در حالی که دستبند و بیسیم به همراه داشتند با معرفی خود به عنوان مامور گفتند چهره مرا در حوادث بعد از انتخابات اخیر شناسایی کرده اند و باید برای ارائه پاره یی توضیحات همراه آنان بروم. آنها پس از سوار کردن من به داخل خودرو، با زدن دستبند به دستم و چشم بند به چشمانم مرا به مکان ناآشنایی منتقل کردند و پس از آن هویت واقعی خودم را گفتم و آنها از خانواده من درخواست پول کردند.»

در ادامه تحقیقات گروگانگیران تحت بازجویی قرار گرفتند. محمد در اعترافاتش گفت؛ «دو سال پیش به جرم کلاهبرداری به زندان رفته بودم که در آنجا با فرزین آشنا شدم. پس از خروج از زندان او با من تماس گرفت و انجام گروگانگیری را پیشنهاد داد. با اصرار فرزین و پیشنهاد یک میلیارد تومانی من قول همکاری دادم.»

رضا نیز در اعترافات خود گفت؛ «سال 84 به یک شرکت خصوصی که متعلق به دوستم بود رفت و آمد داشتم. فرزین شب ها به عنوان نگهبان آنجا می خوابید و ما در همان شرکت با هم آشنا شدیم. مدتی از او خبری نداشتم تا اینکه پس از تماس با خانه اش متوجه شدیم به زندان افتاده است. پس از گذشت مدتی فرزین که برای مرخصی از زندان خارج شده بود با من تماس گرفت و ضمن تعیین قرار ملاقات خواست دسته چکم را همراه داشته باشم. در زمان ملاقات، فرزین با گرفتن دسته چک گفت این دسته چک باید مدتی به عنوان تضمین در اختیار او بماند و در آنجا بود که موضوع گروگانگیری را با من مطرح کرد و پس از انجام سرقت وظیفه مراقبت از گروگان بر عهده من گذاشته شد و او به من گفت در عوض این کار پول خوبی خواهد داد.» فرزین 39 ساله نیز با قبول اتهام گروگانگیری به کارآگاهان گفت؛ «خانواده مهدی را از 25 سال پیش که دامادشان با من در یک محل سکونت داشت، می شناختم و یک بار که مهدی را به همراه پدرش در حال خارج شدن از منزل دامادشان بود، دیده بودم. با اطلاع از وضعیت اقتصادی خانواده آنها با برنامه قبلی که برای انجام گروگانگیری داشتم سرانجام وی را به عنوان طعمه انتخاب و با به گروگان گرفتن او از خانواده اش درخواست پول کردم و برای تهدید خانواده مهدی، با ضرب و جرح فرزندشان و فرستادن فیلم شکنجه ها برای خانواده اش آنها را مجبور به پرداخت پول کردم.» سرهنگ عباسعلی محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران با اشاره به این پرونده گفت؛ به شهروندان توصیه می شود در صورت بروز هر گونه مشکل به پلیس اعتماد کنند و با ارائه کامل اطلاعات به آنها مانع از زمینه سازی ادامه جرائم متهمان شوند چرا که متهمان در اولین گام تلاش دارند مانع از اطلاع و حضور پلیس شوند. ضمن اینکه بار دیگر تاکید می شود درخواست کارت شناسایی و حکم ماموریت از افرادی که به نوعی خود را مامور معرفی می کنند، بلامانع است و تمام ماموران موظف به همراه داشتن کارت شناسایی و حکم ماموریت و ارائه آن به شهروندان هستند و شهروندان در صورت خودداری افراد از ارائه مدارک به هویت واقعی آنها شک کنند و موضوع را از طریق مرکز 110 به اطلاع پلیس برسانند.

bahareiran - ایران - ایران
دست دیگه علی چلاق بشکنه با این جامعه ای که ساخته
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

salar_20 - ایران - همدان
لعنت بر شما باد.کاری کردین که ایران را نا امن کردید که هر. ننه قمری جلوی ملت را میگیرد خامنه ای عمامتو بکش بالاتر.....
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

emam_zaman - بلزیک - گنت
د..سا پلیس دزدوکثیف ایران .. چه غلطاکارت شناسایی بخواین..زرشک.
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

kar2rost - فرانسه - بندر مارسی
عجب مثل تو مدرسه دعوا می کردیم بعد برای در رفتن از تنبیه میگفتم به امام فحش داد :))))) عالم بچگی
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

dreamcatcher - ترکیه - استانبول
هه اعتماد به پلیس!!!!!!!!!! وقتی هر گ.. و هر آدم پا برهنه ای وکیل وصی میشه که بیاد مردمو کتک بزنه توی خیابون این عوضی بدبخت گدا گشنه ام به خودش اجازه می ده این گندارو تحت این عنوانا بالا بیاره
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

عاشق وطن - ایران - تهران
به این میگن یه هرج و مرج واقعی. وقتی نیروی انتظامی که همه جای دنیا نشانه امنیت و ارامش است در ایران مظهر ترس و وحشت و جنایته ، طبیعیه که دزدا و جنایتکارا به جای مردم احساس ارامش در انجام وظیفه میکنن!
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

آرسام - ایران - تهران
خفه بشید عوضی ها اینها خود مامرین هستند وقتی گندش دربیاد میگن طرف اشرار است خر خودتانید
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

freedomforiran - انگلستان - لندن
حــتــمــا بــزودی خـبـر خـواهــیــد داد کــه تـمــام کـــشـــت و کــشــتــار اخــیــر بــوســیــلــه دزدان و آدم ربــایــان بــوده و جـمــهــوری اســلامــی در آن نـقــشــی دــداشــتــه اســت. مــرگ بــرجـمــهــوری اســلامــی مــرگ بــر خــامــنـه ای مــرگ بــرمــلا
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

marilyn_jam - امریکا - لوس آنجلس
اخه اینقدر این دولت بی قانونه کسی که این همه سابقه داشته رو همینجوری ول میکتن تو خیابون(اون وقت جوونامونه بی گناه میکشن) بعد هم اخه مگه این نامردا کارت شناسایی نشون میدن همین که وسط خیابون به آدم تجاوز نکنن باید کلاهمونو بالا بندازیم چه برسه کارت شناسایی بخواهیم
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

سیاوش ایرانی - ایران - ایران
ضمن اینکه بار دیگر تاکید می شود درخواست کارت شناسایی و حکم ماموریت از افرادی که به نوعی خود را مامور معرفی می کنند، بلامانع است و تمام ماموران موظف به همراه داشتن کارت شناسایی و حکم ماموریت و ارائه آن به شهروندان هستند و شهروندان در صورت خودداری افراد از ارائه مدارک به هویت واقعی آنها شک کنند و موضوع را از طریق مرکز 110 به اطلاع پلیس برسانند. .............................................................................................. مسخره تر از این حرف هم تا حالا شنیده بودید؟؟
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

punisher - ایران - شیراز
مملکت امام زمانه دیگه / چه انتظاری دارین..
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
بعدها خواهیم فهمید که اینها تعدادی بسیجی بوده اند برای اینکه گندش درنیاد ای داستان رو درست کرده اند
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.