چالش مجدد میان مجلس و دولت با انتصاب معاون اول ریاست جمهوری

چالش مجدد میان مجلس و دولت با انتصاب معاون اول ریاست جمهوری

اعلام انتصاب محمد رضا رحیمی ۵۹ ساله به عنوان معاون اول ریاست جمهوری مجددا موجب واکنش نمایندگان مجلس به انتصاب ها و انتخاب وزرا در دولت دهم شد.

علی مطهری نماینده تهران این انتصاب را بد سلیقگی آقای احمدی نژاد توصیف کرد و گفت چنین اقدامی از سوی او دور از انتظار نبود. برخی از صاحبنظران بر این باورند که این انتصاب به نوعی پافشاری آقای احمدی نژاد بر افرادی است که حاشیه هایی در اطراف آنها وجود دارد.

حسین باستانی، روزنامه نگار با اشاره به این حاشیه ها می گوید: "مورد واضح در مورد آقای رحیمی مدرک تقلبی وی است، این بحث در وب سایت الف متعلق به آقای توکلی منتشر شده است. در خصوص پرونده مالی نیز دو اتهام خیلی مهم داشته، تحصیل مال نامشروع و تصرف در اموال عمومی که شعبه ۱۰۵۷ دادگاه عمومی او را تحت تعقیب قرار داد. "

این در حالی است که پیشتر آقای رحیمی ضمن رد نکردن این پرونده، آن را مربوط به ۱۸ سال پیش دانسته که اکنون موضوعیت ندارد.

در همین حال نمایندگان اصولگرای مجلس نیز به این انتصاب منتقد هستند. پرویز سروری عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس انتصاب محمدرضا رحیمی در هر پستی را التهاب آفرین و پر هزینه برای کشور دانسته که به فضای تعامل مجلس و دولت لطمه می زند. گروهی از صاحبنظران نیز معتقدند این رویداد موجب می شود که قوه مقننه و مجریه در آینده در مقابل هم قرار گیرند.

سراج الدین میردامادی، روزنامه نگار با اشاره به اینکه " آقای احمدی نژاد فکر می کند که مردم به او اعتماد کرده اند" می گوید: "به همین دلیل او احساس نیازی به مشورت و تعامل حتی با فراکسیون نزدیک به خود هم نمی کند."

حسین باستانی نیز معتقد است که فضای ارتباط میان مجلس و دولت با این انتصاب تخریب می شود، او اضافه کرد: "رای آوردن کابینه دهم ناشی از دخالت آقای خامنه ای بود، در یک چنین فضایی آقای احمدی نژاد به جای اینکه اقدامی انجام دهد که مقداری فضا را تلطیف کند، شخصی را معرفی می کند که بسیار در مجلس مخالف و منتقد دارد. آقای رحیمی در چنین وضعیتی می خواهد با مجلس تعامل کند که طبیعتا این تعامل مطلوب نخواهد بود. "

در همین حال، برخی از صاحبنظران معتقدند پس از اعلام حکم حکومتی عزل اسفندیار رحیم مشایی که به عنوان معاون اول انتخاب شده بود، ممکن است این بار نیز با توجه به واکنش های منفی نسبت به آقای رحیمی حکم حکومتی دیگری از سوی رهبر ایران ارائه شود.

اما سراج الدین میردامادی نظری متفاوت دارد و می گوید: "آقای رحیمی جزو بدنه اصولگرایی است و مواضعش در خصوص ارزش های انقلاب و مبانی ایدئولوژیک متفاوت با آقای مشایی بوده به نظر می رسد حساسیت را بر نیانگیزد و نیاز به حکم حکومتی برای انفصال وی نباشد. "

نیکی محجوب - بی بی سی فارسی

farhad9821 - المان - برلین
همه شون از یک اخور میخورن مر گ بر جمهورئ اسلامی
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

keykhosro - ایران - شیراز
ایرانی دلیر " به احترام ستار خانها و باقر خانها و تمامی کسانی که پیش از این در راه آزادی این سرزمین خون دادند " روز قدس را با حضور خود سبز کن.... گام بعدی صبح عید فطر
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

vezveznazi - ایران - ایران
هر چی ادم هرزه و بی سواد هست دور این حکومت اسهالی جمع شدند.
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
راستی از کرباسچی چه خبر !!!
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

albalooo - ایران - تهران
مرگ بر همشون کثافت و آشغالند الهی بمیرن الهی تقاص خون جوونهای نازنین رو بدند
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

Alireza88 - ایران - تهران
بجای محاکمه و برخورد با کسی که به صراحت جعل عنوان دکترا میکند. مقام معاون اولی که مقام شخص بعداز ریئس جمهور است را پیدا میکند. تنها حسن آنهم این است که در زمینه تقلب و دروغ گویی کاملاْ با رئیس جمهور تطابق دارد.
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

nazi4353 - ایران - آبادان
کم نمی ذاره که هرچی اراذل و اوباش و کلاهبردار بوده مردک جمع کرده آورده . هرچند که ما میگیم خر نمی خوایم پالون خر عوض میشه !!!
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
احمدی نژاد یهودی ست و با پا فشاری روی مساله هسته ای داره مقدمه حمله اسرائیل رو فراهم می کنه که بعد ایران تجزیه خواهد شد. در اصل امریکا هم هدفش همینه.باور کنید نقشه ایران بعد تجزیه هم اینجا محرمانه بین کله گنده ها دست بدست می شه و حتی مشخصه که کدوم استانها خودمختار و کدوم استانها با هم الحاق می شوند. من خودم یک کپی نقشه رو دیدم.برا همین عزم جزم کردیم گروهی جمعه بریم جلو سفارت . تنها راه چاره سرنگونی دولت یهودیه که احمدی نژاد علم کرده. هر ایرانی که می تونه باید تو تظاهرات جمعه شرکت کنه. لطفا به دیگران هم خبر بدید.
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

farjade shab - فرانسه - پاریس
بابا برین گمشید همتون یک مشت تن لش
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

aghozdar - ایران - تهران
این هاله نور بد جوری طرف رو گرفته که اولا باورش شده 24 میلیون رای اورده . وفکر میکنه نه تنها مردم بلکه مجلسی هاهم به خاطر سیمای زیبای پوشیده از نورش دیوانه اش هستند. و ان موقع که ادعا میکرد من دکتر هستم و همه امور زمامداری را میدانم عوض تودهنی خوردن میبینه احمق ها کف زدند و شادی کردند و با علم به زور اسلحه که فرماندهان سپاه حامیش هستند هر کاری که تشخیص میده انجام میده .از قدیم گفتن خودکرده را تدبیر نیست . خودتان زاییدین خودتون هم بزرگش کنید.
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

فرزند سرزمین پارس - ایران - شیراز
درود به همگی
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.