آمریکا خبر فروش هواپیماهای بوئینگ به ایران را رد کرد

آمریکا خبر فروش هواپیماهای بوئینگ به ایران را رد کرد

آمریکا در سه دهه گذشته از فروش هواپیماهای بوئینگ به ایران خودداری کرده است

دولت آمریکا خبر فروش 20 فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ به ایران با هدف متقاعد کردن ایران به مذاکره را تکذیب کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا این خبر را در تماس با مهرنوش پورضیایی، خبرنگار بی بی سی فارسی در واشنگتن رد کرد.

خبرگزاری فارس در ایران گزارش داده بود که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، برای جلب نظر دولت ایران به مذاکره، حدود دو و نیم میلیارد دلار هواپیمای بوئینگ و قطعات هواپیما به ایران تحویل می دهد.

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه (14 سپتامبر) در تماس با خبرنگار بی بی سی فارسی این خبر را "شایعه ای دروغین" خواند.

به گزارش واحد مرکزی خبر وابسته به سازمان صدا و سیمای ایران، حسن قشقاوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، نیز این خبر را رد کرده است و آن را گمانه زنی های رسانه ای دانسته است.

هم زمان، حمید بهبهانی، وزیر راه و ترابری ایران، در گفتگو با خبرگزاری فارس گفته است که تایید یا رد خبر فروش هواپیماهای بوئینگ در حد رئیس جمهوری ایران است و این موضوع در وزارتخانه وی مطرح نشده است.

آمریکا به دلیل تحریم هایی که طی سی سال گذشته علیه ایران در نظر گرفته است از فروش هواپیماهای نظامی یا مسافربری از جمله هواپیماهای ساخت شرکت بوئینگ یا قطعات آن ها به ایران خودداری می کند.

abiabi - انگلستان - لندن
خیلی خوبه . ملت شریف ایران با شعار مرگ بر خامنه ای و خامنه ای حیا کن این ملت را رها کن میان تو خیابانها . ملت شریف ایرانی روز جمعه بهترین فرصت هست. تکلیف این حرامزادها را مشخص کنید یه دفعه برای همیشه درس خوبی به خامنه ای حرامزاده بدهید و اون لباس شخصیهای حرامزاده
دوشنبه 23 شهریور 1388

darius mis - انکلستان - لندن
قبل از این انقلاب لعنتی شاه دلیر ایران تعداد زیادی هواپیماهای جنگنده و تعدادی هواپیماهای مسافر بر +تعداد زیادی مهمات واسلحه برای کشورمان خریداری کرده بود اما با شروع انقلاب همه تجهیرات در بندری در امریکا باز داشت و تا کنون به ایران داده نشده است .خاک بر سر اخوندهای شیعه طالبانی
دوشنبه 23 شهریور 1388

کلاغ سیاه - ایران - تهران
احسنت به تو وزیر سرسپرده که حتی خبر تایید یا رد خرید هواپیما را هم به ولی نعمت خودت سپردی. ای خاک بر سر تو وزیر بی لیاقت و بی کفایت . اقا اجازه هست من هم حرفی بزنم ؟. وقتی رای اعتماد دستوری و فرمایشی باشد این نتیجه ان است.
سه‌شنبه 24 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.