هفته ششم لیگ برتر امروز آغاز می شود

هفته ششم لیگ برتر امروز آغاز می شود

ششمین هفته از لیگ برتر فوتبال کشور امروز با برگزاری هشت دیدار در شهرهای مختلف آغاز می شود. جدال استقلال تهران با تراکتور سازی تبریز و نبرد مس کرمان با ذوب آهن اصفهان از مهم ترین بازی های این هفته است. پرسپولیس نیز پس از تساوی هفته گذشته مقابل ذوب آهن فردا در ورزشگاه آزادی مقابل تیم تازه وارد شاهین بوشهر قرار می گیرد. در یکی دیگر از دیدارهای هفته ششم مقاومت سپاسی شیراز صدرنشین یازده امتیازی جدول در کرج میهمان سایپا است. شاگردان داود مهابادی برای اینکه ثابت کنند نتایج خوب هفته های گذشته شان شانسی نبوده، در بازی مقابل سایپا انگیزه های فراوانی خواهند داشت.

تراکتورسازی تبریز(8) - استقلال تهران(3)

تیم مرفاوی به رغم پیروزی در سه بازی و حضور در بالای جدول هنوز نتوانسته انتظارات را برآورده کند. آنها هر سه پیروزی این فصل شان را با حداقل تفاضل گل به ثبت رسانده اند و خط حمله شان نیز عملکرد ضعیفی از خود به نمایش گذاشته است. بررسی نتایج استقلال در خارج از خانه یکی دیگر از نقاط ضعف کارنامه مرفاوی را مشخص می کند. شاگردان او در دو بازی خارج از خانه این فصل تنها دو امتیاز کسب کرده اند. یکشنبه شب استقلال باز هم خارج از خانه به میدان می رود. این بار میزبان آنها تراکتورسازی تبریز یکی از پرطرفدارترین و پرتماشاگرترین تیم های شهرستانی است که در ورزشگاه یادگار امام(ره) انتظار استقلالی ها را می کشد. بدون در نظر گرفتن جایگاه فعلی تراکتورسازی در جدول رده بندی، می توان شبی سخت را برای استقلال پیش بینی کرد.استقلال و تراکتورسازی تا به حال 21 بار به مصاف هم رفته اند که سهم استقلال 13 پیروزی و سهم تراکتورسازی دو پیروزی است. شش بازی نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است. آخرین حضور استقلال در تبریز به فصل 81 مربوط می شود که داربی پایتخت در ورزشگاه یادگار امام برگزار شد.فراز کمالوند سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز حضور تماشاگران را از عوامل برتری تیمش در بازی مقابل استقلال تهران می داند. او در مورد بازی امروز می گوید؛ «استقلال تیم پرمهره یی است که از کادر فنی خوبی سود می برد. آنها در فصل های گذشته همیشه یکی از تیم های برتر لیگ بوده اند و ما به این تیم به دیده احترام نگاه می کنیم.»حضور محسن ترکی به عنوان داور این مسابقه که به چین سفر کرده بود تا دیدارهای لیگ این کشور را سوت بزند، از دیگر نکات جالب توجه این دیدار است.

سپاهان اصفهان(7) - پاس همدان (15)

سپاهان در دیدارهای خانگی غیرقابل مهار و قدرتمند است اما در عوض در خارج از خانه شکننده و ضعیف ظاهر می شود. شاگردان امیر قلعه نویی در هفته ششم باز هم در خانه به میدان می روند. حریف آنها این بار پاس همدان است. رویارویی امیر قلعه نویی و علیرضا منصوریان روی نیمکت دو تیم از جذابیت های این دیدار به حساب می آید. قلعه نویی و منصوریان که هر دو همیشه حداقل در ظاهر روابط خوبی باهم داشته اند این بار در کسوت سرمربیگری رودرروی هم می ایستند.سرمربی سپاهان اصفهان در مورد دیدار این هفته تیمش می گوید؛ «پاس تیم بسیار خوبی است. آنها تاکتیکی، با برنامه و هماهنگ بازی می کنند. به علاوه پاس از یک سرمربی جوان و یک سرپرست باتجربه سود می برد که تلفیق این دو ترکیب هماهنگی را به وجود می آورد. قطعاً ما بازی دشواری برابر پاس پیش رو داریم و باید از شرایط میزبانی استفاده کنیم.»منصور پورحیدری که مسوولیت مدیریت فنی پاس را بر عهده دارد شرایط تیم خود را بسیار خوب توصیف می کند. او پاس را تیم جوانی می داند که یک کادر فنی جوان را در اختیار دارد؛ «برخی از بازیکنان ما برای اولین سال است که در لیگ برتر بازی می کنند. تغییر و تحولاتی که در تیم ایجاد کرده ایم برای هماهنگی بیشتر احتیاج به زمان دارد. بچه های ما هفته های قبل هم از نظر فنی عملکرد بدی نداشتند و تنها به خاطر اتفاقات و اشتباهات پیش بینی نشده در نتیجه گیری ناکام بودند.»

مس کرمان(9) - ذوب آهن اصفهان (2)

مس کرمان و ذوب آهن اصفهان از نمایندگان ایران در فصل آتی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا هستند. ذوب آهن برخلاف مس شروع خوبی در لیگ برتر داشته و امروز یکی از صدرنشینان جدول رده بندی است. اما تیم پرویز مظلومی با گام هایی لرزان قدم در لیگ نهم گذاشت. با این حال آنها کم کم چهره یک تیم مدعی را به خود می گیرند. مسی ها با پیروزی در هفته های چهارم و پنجم از قعر جدول جدا شدند و امروز تیم نهم جدول رده بندی هستند. آنها امیدوارند به روند پیروزی هایشان در مصاف خانگی مقابل ذوب آهن تداوم بدهند و صعودشان در جدول همچنان ادامه داشته باشد.

مقاومت سپاسی شیراز(1) - سایپا کرج(11)

صدرنشین لیگ برتر این هفته به ورزشگاه شریعتی کرج می آید تا در بازی مقابل سایپا نشان بدهد موفقیت هایش در هفته های گذشته به هیچ وجه شانسی نبوده است. آنها تا همین جا یاد و خاطره برق دیگر تیم شیرازی حاضر در دور گذشته لیگ برتر را زنده کرده اند و خیلی ها عقیده دارند به احتمال زیاد سرنوشتی مشابه همان برق در انتظارشان است. داود مهابادی در این مورد می گوید؛ «برق فصل پیش تلنگری برای ماست. باید همواره روندی که این تیم دنبال کرد را در نظر داشته باشیم و تلاش کنیم. بچه ها نیز به درک درستی از مسیر آینده رسیده اند و سعی می کنیم دچار افت نشویم.»سرمربی مقاومت سپاسی بازی مقابل سایپا را یک بازی سخت برای تیمش می داند و می گوید؛ «سایپا تیم خوبی دارد و از بازیکنان و سرمربی توانمندی بهره می برد. نتایج این تیم چندان هم بد نیست. در دیدار مقابل استقلال آنها استحقاق تساوی را داشتند. ما کار سختی در زمین این تیم پیش رو داریم و به همین خاطر کادر فنی تمهیدات ویژه یی را اندیشیده است.»

پرسپولیس تهران(6)- شاهین بوشهر(18)

شاگردان کرانچار در آخرین بازی از هفته ششم لیگ روز دوشنبه به دیدار شاهین بوشهر می روند. رویارویی با تیم قعرنشین لیگ شاید به ظاهر برای آنها کار ساده یی باشد اما تیمی که دوشنبه شب در آزادی رودرروی آنها قرار خواهد گرفت به احتمال فراوان شاهین هفته های گذشته نخواهد بود. آنها با شوک تغییر مربی به دنبال خلق شگفتی در آزادی هستند. سرمربی پرسپولیس نیز با آگاهی از این قضیه به شاگردانش خواهد فهماند که نباید به هیچ وجه شاهین را دست کم گرفت. پرسپولیسی ها که به ادعای کرانچار تا پیش از داربی به صدرنشینی در جدول رده بندی می اندیشند، بدون شک نباید امتیاز چنین دیدارهایی را از دست بدهند.

dannni - سوئد - استکهلم
ترکهای الکی خوش 80000 نفر امدن استادیوم بالا و پاین میپرند انگار هیچ خبری تو تهران نیفتاده بابا جون یک جو غیرت و احساس جیزی خوبی است
یکشنبه 22 شهریور 1388

ایرونی - ایران - تهران
dannni - سوئد - استکهلم. انگاری تو خودت خیلی غیرت داری ها
دوشنبه 23 شهریور 1388

dannni - سوئد - استکهلم
ایرونی - ایران - تهران . /جون تو تو سه تا راهپیمائی بودم اخریش بنجشنبه 18 تیر تهران /حال بگو تو چنتا سوراخ موش خریدی
دوشنبه 23 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.