مجید انصاری : با نهج‏البلاغه انقلاب کردیم، حال برخی با مفاتیح می‏خواهند مملکت را اداره کنند

مجید انصاری : با نهج‏البلاغه انقلاب کردیم،
حال برخی با مفاتیح می‏خواهند مملکت را اداره کنند

حجت‌الاسلام مجید انصاری در آخرین شب از مراسم‌های دارالزهرا در ماه مبارک رمضان که به مدت ده شب برقرار بود، در سخنان انتقادی خود، تصریح کرد: بنده به شدت به وجود یک جریان برانداز در درون نظام مشکوکم، این جریان می‌خواهد جمهوری اسلامی در جهان به عنوان نظامی ظالم و خشن معرفی شود.

 

در بخشی از اظهارات وی آمده است:

یکی از دوستان می‏گفت با نهج‏البلاغه انقلاب کردیم، حال برخی با مفاتیح می‏خواهند مملکت را اداره کنند.

علی(ع) گفت اگر تمام جهان را به من بدهند تا دانه‏ای را به ظلم از دهان موری بگیرم، والله نمی‏پذیرم. این‏ها هشدار است، تعارف نیست، افسانه نیست. این‏ها دستور حکومت‏داری از سوی علی(ع)، میزان عدالت است.

این آقای مداحی که با کمال بی شرمی دهانش را در مجالس مذهبی تهران باز می‏کند و بوی جهنم از دهانش به اهل آسمان می‏رسد و موسوی و کروبی و مردم را لعن می‏کند، علی(ع) که قسیم النار و الجنه است در همین دنیا جلوی او را خواهد گرفت. قرآن می‏فرماید که کوردلان این جهان، در آخرت هم کور محشور خواهند شد.

علی(ع) می‏فرماید به خدا قسم اگر شبانگاه بر روی خار آرام گیرم و با زنجیر مرا بر روی خارها بکشند برای من بهتر است از اینکه ظلمی بر کسی روا کرده باشم و یا بر مقامی به ظلم و بدون صلاحیت نشسته باشم. غاصب، فقط غاصب فدک نیست، در تمام تاریخ هر کس بر مقامی بدون صلاحیت بنشیند غاصب و ملعون است.

حکومت اسلامی باید گوشش برای شنیدن حرف مردم باز باشد. علی(ع) به جناب مالک‏اشتر می‏فرماید بدترین برادرانت کسی است که عیبت را می‏بیند و دم نمی‏زند. امام صادق(ع) بهترین برادر من کسی است که عیب مرا برایم هدیه آورد. باید بر دهان متملق خاک بپاشید. علی(ع) می‏گوید آنطور که با مستکبران صحبت می‏شود مرا خطاب قرار ندهید.

علی(ع) از درد زهر شمشیر آن ملعون بر خود می‏پیچید و نگران سرنوشت قاتل خود بود، نگران خوراکش بود، نگران کسی که پیامبر او را شقی‏ترین از اول تا آخر تاریخ می‏دانسته است. حکومت اسلامی ارزشش به همین‏هاست و گرنه به تعبیر امیرالمومنین(ع) حکومت از روده خوک بی‏ارزش‏تر است.

بنده کسی هستم که همانطور که امام خمینی گفت حفظ نظام اسلامی رو از اوجب واجبات می‏دانم. قانون اساسی و وصیت‏نامه امام خمینی برای بنده شرط است که به همان هم استناد می‏کنم.

رهبری در جمع دانشجویان در سال گذشته اظهار داشتند که حتی انتقاد از شخص رهبر، در معنی ضدیت با ولایت فقیه نیست. ما خواهان اجرای همین بخش‏های مغفول از قانون اساسی هستیم.

روزنامه دولتی این کشور، روزنامه‏ای که از پول نفت، از پول بنده و شما اداره می‏شود می‏گوید که "محمد موسوی خوئینی‏ها در برهه‏های گوناگون عناد و دشمنی خود را با نظام جمهوری اسلامی نشان داده و از هیچ فرصتی دریغ نکرده است" دروغ به بلندی این برج میلاد برای چه؟ دادستان کل کشور، کسی که هنوز جای شکنجه رژیم گذشته بر بدن وی وجود دارد، وی که در حساس‏ترین موقعیت‏های این مملکت مورد تایید امام خمینی بوده است.

این برادر نظامی به چه حقی به آقای خاتمی، رئیس جمهور این مملکت تهمت می‏زند؟ در قانون شنود منع شده است. چگونه به این راحتی و با افتخار ادعا می‌شود که اطلاعاتی را از شنود به دست آورده‏اند. امام خمینی در سال 61 در آن بحران ترور با هرگونه شنود، بازداشت و ورود به حریم مردم بدون حکم قاضی مخالف بود.

نظام اسلامی مجموعه‏ای از ارزش‏هاست که اگر ارزش‏هایش حفظ شود مقدس است و گرنه در جامعه‏ای که ضعیف در آن نتواند حقش را بگیرد چه تقدسی دارد؟ ما در درون نظام هستیم و خواهان اصلاح آن هستیم. باید جلوی این تهمت‏ها، این مصیبت‏ها گرفته شود. معنی ندارد که عده‏ای چنین مصونیت پیدا کنند که به آقای موسوی بگویند که وی 30 سال منافق بوده است. آیا این تهمت‏ها به آقای کروبی به نفع نظام است؟

بنده به شدت به وجود یک جریان برانداز در درون نظام مشکوک هستم. براندازی این است که جمهوری اسلامی در جهان به عنوان نظامی ظالم، خشن و مخالف گفتمان معرفی بشود. این‏هاست که پایه‏های نظام را می‏لرزاند و آن را از درون می‏پوساند و گرنه ده‏ها برابر تبلیغات منفی دشمن در زمان امام خمینی وجود داشت ولی کسی باور نمی‏کرد.

علیه تمام بزرگان نظام در حال لجن پراکنی هستند، علیه آقای موسوی، علیه آقای خاتمی، علیه آقای ری شهری، علیه آقای واعظ طبسی، علیه آقای امامی کاشانی، علیه مراجع در حال اتهام زنی و لجن پراکنی هستند. چطور سی سال مسئولین این مملکت همه خائن درآمده‏اند؟ این‏ها براندازی نیست؟ این‏ها پشتیبانی از ولایت فقیه است؟ عده‏ای چاپلوس و تازه به دوران رسیده و مجهول الهویه در حال از بین بردن بنیان این کشور هستند.

ما خواستار اصلاح درون نظام و آزادی زندانیان و آزادی بیان در روزنامه‏ها و صداوسیما هستیم

bij - المان - المان
مسلمانان از نظر عقیدتی و پایبندی به ان چند نوعند: *- بعضی اسلام را در حد شنیده ها و برامده از سنت پدر و مادری با ایده الهای خود منطبق کرده و اسلام شخصی از ان میسازند و معمولن با بجا اوردن نماز و روزه خلاصه میشود که اکثریت را در جامعه تشکیل میدهند! *- نوع دیگر مسلمانانی هستند که با سواد نسبی تا دانشگاهی فجایع اسلام را مطالعه کرده اما جنایات صدر اسلام و حکومت اسلامی را برای تبهکاران میدانند اینان یا از حقوق بشر بویی نبرده اند یا معنی تبهکار را نمیدانند تا روزی که خود بعنوان غیرخودی تبهکار شناخته شوند!! *- مسلمان از نوع فاشیستی ان که با بی پروایی هر انچه با اسلام جور نیاید را همچون صدر اسلام به مسلخگاه (شکنجه و کشتار) می فرستند و خود را اصول گرا مینامند اینان معتقد به عدد 19 برای دایره تنگ خودیند که خدایشان بخشنده و مهربان است اگر چه در همان سوره تمامن با جنایت پند و دستور میدهد!!! اصول گرایان یا تابع فرهنگ نسبتن متجدد از نوع ایرانی ان یا شدیدن عقب افتاده از نوع افغانی ان میباشند! سیاستگذاری غیرمکتبی راهی است برای انکه دین دوباره شخصی شود و حقوق بشر برای *همه* به اجرا دراید!
یکشنبه 22 شهریور 1388

wetraco - المان - المان
درود بر شجاعت این مرد و مرگ بر احمقی نژاد و سید علی گدا یک دست
یکشنبه 22 شهریور 1388

emperatur - اکراین - پلتاوا
مرگ بر ولی فقیه
یکشنبه 22 شهریور 1388

alisam - ایران - تهران
خدا کنه اینجور که تو می گی باشه. این مملکت اسلامی رو کلآ‌ کله پا کنن بره پی کارش.شماها همتون خاین هستید منتهی چون الان زورتون به احمدی و دارو دستش نمیرسه اومدید سمت مردم.شما ها زمانی که خمینی دستور اعدام مجاهدین رو میداد کور بودید؟! وقتی جوون های مردم و می گرفتن می انداختن زندان کور بودید؟! شما ها که اون زمان خودتون رو به کوری وکری زده بودید حالا باید تقاص پس بدید.
یکشنبه 22 شهریور 1388

esfahan_20 - ایران - اصفهان
ما ایرانیها گفتیم جمهوری ایرانی پس اسلام گم شو همه خرافاتت.نهج مهجل برا خودتون.
یکشنبه 22 شهریور 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
"علی(ع) که قسیم النار و الجنه است در همین دنیا جلوی او را خواهد گرفت.". این سخن شرک مطلق است. "دادستان کل کشور، کسی که هنوز جای شکنجه رژیم گذشته بر بدن وی وجود دارد". واسه ی همینه که داره عقده هاشو خالی می کنه. در کل این حکومت اصلاح شدنی نیست و یک جمهوری ایرانی باید تشکیل شود.به سخنان آخوندها اعتماد نکنید.مطمئن باشید حتا خود کرئبی و موسوی هم نمی خواهند که این حکومت سرنگون شود.بیخود خودتون رو برای آخوند خسته نکنید..این نقشه ی خامنه ای است که مردم را حداقل به دنبال یک آخوند بکشد.
یکشنبه 22 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
اگه سی سال پیش جو گیر نمیشدیم و معنی انقلاب و میفهمیدیم الان کاسه چه کنم چه نکنم دستمون نمیگرفتیم
یکشنبه 22 شهریور 1388

shekvegar - ایران - تهران
bij - المان - المان -- من نیز با تو موافقم . ولی این نابخردان در مقابل تمام دلایلی که تو بطور ساه و چکیده بیان کردی و تمامی دلایلی که بطور مفصل و جامع در کتب گرانسنگ بر عیله بنیادگرایی آورده شده تنها و تنها یک جمله ی مضخرف و کلیشه ای به زبان میارند : سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست !! استانداردهای بررسی وجود یا عدم وجود دموکراسی در یک جامعه اصولا نهج البلاغه و قران و علی و مفاتیح نیست . چقدر باید این اسامی کلیشه ای را تحمل کنیم ؟! . خسته ام اما امیدوار ..
یکشنبه 22 شهریور 1388

dariush09 - رو سیه - مسکو
نهج‏البلاغه و مفاتیح . کتاب های دینی 1400سال پیش به چه دردی می خوره مگه, که از اونها برای. مملکت داری ازش استفاده میکنن!!!!??. مرگ بر اسلام
یکشنبه 22 شهریور 1388

baas - هلند - روتردام
اسلام قران نهج البلاغه وووووووووووو ارزانی اعراب باد . زنده باد ایران.
یکشنبه 22 شهریور 1388

world cup - ایران - تهران
برو بابا دلت خوشه کی به فکر نظام است شما باید این را درک کنید که اگر شما خواهان حفظ نظام هستید ما مردم خواهان نابودیش هستیم و چه بهتر که هر چه زودتر نابود شود شما هم هیچ فرقی با این خامنه ای و انتری نزاد ندارید شما هم جنایت کارید ولی چون این دار و دسته محمود انتر بازیتون نمیده افتادید به زر زر کردن و ادای حامی مردم را درآوردند بی خود هم خودتون را به جنبش سبز نچسبونید که این جنبش مال مردم است و خواهان نابودی نظام کثیف اسلامی فکر کردی خیلی تند حرف زدی آخوند دو زاری تو فقط از طرف دارو دسته خودت که به بازی راه داده نشده چرت و برت گفتی حالا موسوی و کروبی و یخورده خاتمی یکمی استسنا چون یه ریزه نزدیک مردم هستند ولی هر کی ندونه ما میدونیم که ری شهری هم یه کثافت جنایت کار واعظ تبسی یه دزد میلیاردر بیشرف و امامی کاشانی هم شوت وخرفت است اگر اینها هم جز بزرگان نظام هستند بس هیچ فرقی بین اونها و بقیه ی جنایت کارها نیست بزار بیفتن به جون هم و همو بخورن تا مردم هم از فرصت استفاده کنند و کنند و همشون را نابود کنند برن
یکشنبه 22 شهریور 1388

عاشقخاک وطن - ایران - تهران
مردک میگه:چطور سی سال مسئولین این مملکت همه خائن درآمده‏اند؟ این‏ها براندازی نیست؟ این‏ها پشتیبانی از ولایت فقیه است؟ بابا تو اون ولایت وقیح از بالا تا پایین با طرفدارای مزدورش! همگی بگین ایشاا...!!!(با ریتم گفتم!) ما کل ولایت وقیح رو قبول نداریم اینا به اون ا.ن اقتدا میکنن!
یکشنبه 22 شهریور 1388

mr. fair - انگلستان - منچستر
........ تو نهج البلاغه و--- تو مفاتیح
یکشنبه 22 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
ایا نهج البلاغه را خوانده اید که چه چرندیات تهوع اوری در مورد زنان دارد؟؟؟؟؟ننگ
یکشنبه 22 شهریور 1388

elyas0121 - ایران - مازندران
بابا فعلا همین ها رو باید غنیمت داشته باشیم. به نظر من تو این شرایط فعلی که همه ساکت از ترس مقامشون نشستند. این چنین صحبتهایی غنیمت است حا لا از هر شخص و تو هر لباسی باشه. یادتون نره فعلا ایده ال کامل پیدا نمیشه حالا هر چند با اصل نظام مخالف باشیم ولی چند گام به جلو رفتن هم غنیمتیست.
یکشنبه 22 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
حالا مفاتیح خوبه . به زودی احمدی نژاد کتاب نبرد من نوشته هیتلر رو شروع میکنه به خوندن
یکشنبه 22 شهریور 1388

masih - ایران - تهران
در بیابان لنگه کفشی هم غنیمتیست
یکشنبه 22 شهریور 1388

mszi - ایران - شیراز
من واقعا خوشحالم از اینکه چنین نظراتی در مورد اسلام توسط متخصصین و محققین و اساتید در این سایت مرتبا به نمایش گذاشته می شود. برای مثال، نظرات جناب بیج از آلمان که واقعا استثنایی و پربار و مملو از تخصص و دانش است:. 1. تسلط ایشان به ادبیات فارسی: "شدیدن" ، "معمولن" ، "نسبتن" (جناب دکتر شفیعی کدکنی! بجای آمریکا به آلمان مسافرت کرده این استاد ادبیات فارسی را یافته و در محضرشان تلمذ کنید!).
دوشنبه 23 شهریور 1388

mszi - ایران - شیراز
2. رهایی کامل ایشان از نژادپرستی(ایشان ظاهرا بیخدا هم هستند که خود باعث شعف بیشتر و مسرت و خوشبختی فراوانتر بشریت است). به این جمله دقت کنید: " اصول گرایان یا تابع فرهنگ نسبتن متجدد از نوع ایرانی ان یا شدیدن عقب افتاده از نوع افغانی ان میباشند!" همانگونه که ملاحظه می شود ایشان به عنوان یک بیخدای بی طرف بی جهت بی راستای منصف عاقل گل و بلبل و سنبل!، به هیچ نژاد و قوم و گروهی توهین نمی کنند و کاملا به اقلیت ها، اقوام و نژادها احترام می گذارند. من ضمن اعلام برائت از هرگونه اسلام موجود در حکومت ایران، و ابراز انزجار از اسلام فاشیستی ایرانی، همان اسلام فاشیستی دیگتاتوری را به چنین عقیده ای ترجیح می دهم. به ایشان توصیه می کنم با این همه تخصص به مریخ رفته و برای چند پلانکتون در محیط گلخانه ای "سیاستگزاری غیر مکتبی" نمایند! چنانچه در فاصله چند ساعت محیط مورد نظر منهدم نشد ما رسما از ایشان برای دریافت جایزه نوبل سیاستگزاری حمایت خواهیم کرد.
دوشنبه 23 شهریور 1388

mszi - ایران - شیراز
3. می گویند بهترین دفاع از یک عقیده، بد حمله کردن به آن عقیده است. من به بیخدایان محترم پیشنهاد می کنم هر چه سریعتر کامپیوتر آقای "بیج" را منهدم نموده و اجازه انتشار نظراتشان را از ایشان بگیرند. ما مسلمانان نیز حمایت کامل خود را از ایشان اعلام کرده و درخواست می کنیم عقایدشان را با افزایش اشاره به فرهنگ افغان ها و عرب ها و غیره، و استفاده از کلمات تنوین دار در آخر آن بیشتر و بیشتر منتشر کنند!! .
دوشنبه 23 شهریور 1388

بابک - ایران - سبزوار
اقای esfahan_20 - ایران - اصفهان . تو دیگر حرف مفت نزن بچه
دوشنبه 23 شهریور 1388

keykhosro - ایران - شیراز
روز قدس روز تپیدن قلبهای سبز ، روز تجلی دوباره حضور پر امید همه هستیم تا آخرین نفس
دوشنبه 23 شهریور 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
bij - المان - المان . بات موافقم در ضمن این کسانی که دم از علی و نهج البلاغه و مفاتیح میزنند یا علی(ماشین آدم کشی محمد) رو نمی شناسند یا نهج البلاغه(نهج السفاهه)و مفاتیح الجنان(مفاتیح الخرافه) رو نخوندند و یا اینکه خشک مغزند.
دوشنبه 23 شهریور 1388

kishmish sabz - آمریکا - لس آنجلس
mszi - ایران - شیراز . 3. می گویند بهترین دفاع از یک عقیده، بد حمله کردن به آن عقیده است............ . درستش اینطوریه کاکو.........«بهترین حمله به یک عقیده بد دفاع کردن از آنست».....ل و ل. من اگه جای شما بودم چیزی رو که مینوشتم به دو سه نفر با شعور تر از خودم نشون میدادم که اینجوری مضحکهء مردم نشم! واسه خودت میگم! . در ضمن در مورد حمله به کامپیوتر « بیج آلمان آلمان»......من میگم شما یه فتوا صادر کن و سربازان گمنام حضرت مهدی(عجق وجق) رو بفرست سراغش تا هم خودش و هم کامپیوترش رو ذبح اسلامی کنند!.
دوشنبه 23 شهریور 1388

abtin_beo - ایران - اصفهان
دوستان برای چندمین بار می گویم شان ما بالاتر از توهین به اینهاست. نظر آقای انصاری و مثالشان بسیار زیباست.من هم مثل شما هیچ اعتقادی به دین و کتب عهد عتیقش ندارم.ولی مفاتیح سمبل خرافات دینی و فقهی است که هیچ سندیتی ندارد ولی نهج البلاغه به عنوان یک کتاب روشنگر مطرح است که البته من با همه مطالبش موافق نیستم.لطفا نسبی باشیم
دوشنبه 23 شهریور 1388

chkavak - ایران - تهران
باز هم مردم فریبی می کنید. آیا نهج البلاغه دستور قتل عام مخالفین را داده؟ آیا نهج البلاغه ستم راندن و تحمیل عقیده و دین را جایز دانسته؟ آیا نهج البلاغه غارت و چپاول اموال ملی و یا بقول شما ملاها (بیت المال )را مشروع می داند؟ آیا نهج البلاغه عدم تساوی حقوق زند و مرد را ترویج کرده و دستور کفن پوش کردن اجباری زنان را بنان حجاب داده؟آیا نهج البلاغه به معتقدینش دستور داده تا مردم را اسیر کرده و در سیاه چالهای حکومت عدل علی!!!! شکنجه و پس از تجاوز بی رحمانه جنسی بطرز وحشیانه به قتل برسانند و اجسادشان را برای عدم شناسایی و پیگیری بسوزانند؟ آیا شماها که با نهج البلاغه انقلاب کردید کور و کر و لال و افلیج بودید تا جلوی ادامه جنگ و کشتار 8 ساله و کینه شخصی خمینی را بگیرید تا اینهمه کشور خسارت نبیند و فرزندان این آب و خاک در خاک و خون در نغلتند؟ آیا شماها که با نهج البلاغه انقلاب کردید کور بودید ببینید که چگونه استفراق اسلامی شما جوانان این مملکت را به دام اعتیاد و فحشا کشانید و فقر و تنگدستی و گسترش فقر و تنگدستی را در ایران رواج داد؟ نه ملا شماها استفراق کردید نه انقلاب.
دوشنبه 23 شهریور 1388

bij - المان - المان
mszi - ایران - شیراز، با اظهار وجودت در این صفحه نوع دیگری از مسلمانان را نشان دادی! * مسلمان بزدل و تنها که موهومات دینش را با اطلاعات غلط دینی قاطی کرده! mszi (= قربون ننه ات بری) ترس را کنار بگذار و کامنتت را با اسم من شروع کن! اطلاعاتت در مورد مریخ بدرد خودت میخورد پلانکتون در مریخ چه صیغه مذهبیست؟! دومن(تنویر به کوری ادبیات اسلامیت با ن جایگزین شد) پلانکتون ابزیست و ربطی به محیط گلخانه ای ندارد! مسلمان از نوع تو با نادانیش سعی بر اظهار فضل کردن دارد انهم با فضاحتی بی مثال! اصول گرا با فرهنگ افغانی برای همه حتی هم کیشانت مشخص است! دوستانت مسلمان طالبانی مینامند که برای ما شاخه ای از اسلام ناب محمدیست!!! در ضمن دسترسی به اینترنت وابسته به کامپیوتر شخصی نمیشود! اطلاع رسانی از طریق اینترنت همان 1 درصد ابروی دینت را هم به باد داده که با انفجار یک پی سی مشکلت حل نخواهد شد! با این کامنتها و پیامها به پیسی افتاده ای که نه راه پس داری نه راه پیش چرا؟ دوباره به جمله ات نگاهی بیانداز : ((من ضمن اعلام برائت از هرگونه اسلام موجود در حکومت ایران، و ابراز انزجار از اسلام . می دهم))!
دوشنبه 23 شهریور 1388

bij - المان - المان
vahid22 و kishmish sabz از توجه تان سپاسگزارم!
دوشنبه 23 شهریور 1388

bij - المان - المان
shekvegar عزیز از توجه ات سپاسگزارم! chkavak عزیز متاسفانه هنوز دست اویز بعضی از ایرانیان نوشته های جمع اوری شده صدها سال پیش اند که یکی چون نهج البلاغه، حماقت اغشته به زن ستیزی را شامل است!!!
دوشنبه 23 شهریور 1388

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت
این اقای مجید انصاری از روستایی از زرند کرمان نماینده شداون موقع برادر جعفری امام جمعه کرمان هم امام جمعه زرند بود(کور مادرزاد بود).. یک وقتی تو کارخانه ذغالشویی زرند کرمان اومدن من رو محاکمه کنند.چرا؟چون من هوادار حزب رنجبران بودم وابونه رنجبر و کار ومجاهد به ادرس کارخونه برام میومد کوتاه درکارخانه خرابکاری شد و اداختن گردن من و دادگاهی شدم که جعفری کوره و مجید انصاری به تبرئه من کمک کردن. دمشون گرم که کمی بوی انسان میدن.
دوشنبه 23 شهریور 1388

کلاغ سیاه - ایران - تهران
خدا قبر صدام را نورانی کند که ما را در گیر جنگی کرد که تعدادی ابن الوقت و فرصت طلب که با کیسه شن کردن جوانان خالص و بی غل و غش جان خودشان را ایمن کردند و به جای سردارانی چون همت ها وباکری ها و..........که مردانه جنگیدند و شهید شدند الان سطوح بالای فرماندهی را غصب کرده اند و می ایند در مورد نزدیکترین یاران امام که سالها مورد تایید امام بودند چرندیات میبافند و انها را منافق مینامند . زهی وقاحت
دوشنبه 23 شهریور 1388

esfahan_20 - ایران - اصفهان
بابک - ایران - سبزوار . اگه فشار بهت میاد لطفا مواظب باش شهر را به گ....نکشی..حیف اسم بابک ..
دوشنبه 23 شهریور 1388

mszi - ایران - شیراز
جناب بیج:. از مطالعه صحبتهایتان به چند نتیجه رسیدم:. 1. از بررسی پلانکتون و محیط گلخانه ای باید نتیجه گرفت که هنوز تفاوت طنز و مطلب جدی را درک نمی کنید. کمی مطالعه مطالب طنز، و انواع طنز و سبک های آن برای درک مطلب من مفید است. 2. از دفاعتان از ذکر نام نژاد افغان نتیجه می گیرم که هنوز تفاوت نژاد افغان و مکتب ایدئولوژیک طالبان را درک نمی کنید. و نمی دانید که انتقاد از طالبان با توهین و تحقیر یک نژاد( که تاریخش به تاریخ ایران پیوند خورده است) فرق دارد. 3. اشاره به مسئله دسترسی به کامپیوتر و انفجار و نظایر آن هم پیرو مطلب اول است. "تفاوت مطلب طنز و جدی را درک نمی کنید".
دوشنبه 23 شهریور 1388

mszi - ایران - شیراز
4. اشتباه نوشتن دیکتاتور در مطلب قبلی اشتباه تایپی است، و شما تفاوت اشتباه تایپی با اشتباه ادبی و دستوری را هم درک نمی کنید. در ضمن، تنویر یعنی نورانی نمودن که عربی است. خیر سرتان مبارزه با عربی هم بلد نیستید!. 5. و بالاخره، مبارزه با ادبیات عرب ظاهرا دلیل شما برای عدم استفاده از تنوین است. برای مبارزه با زبان عربی، این کلمات را از مطلبتان حذف کنید، و سپس در آینه با خودتان به گفتگو بپردازید: اظهار - وجود - صفحه - نوع - مسلمان - موهومات - دین - اطلاعات - غلط - صیغه - مذهب - ربط - محیط - سعی - فضل - فضاحت - مثال - اصول - حتی - مشخص - طریق - انفجار - حل - جمله -. ملاحظه فرمودید که در 9 سطر مطلب، 25 کلمه عربی استفاده نموده اید. برای شما در راه مبارزه با زبان عربی دعا می کنم، و از اینکه مجبور خواهید بود زبان فارسی را منهدم کنید متاسفم! .
دوشنبه 23 شهریور 1388

basijy_rahbar - ایران - تهران
بابک - ایران - سبزوار . مگه اصفهان چی گفته .درست داره میگه .و بچه هم اون دختر 6 ساله که زن پیامبر بود.نه غلام پس فسسسس
دوشنبه 23 شهریور 1388

bij - المان - المان
mszi - ایران - شیراز، جمع کن هجویات و مهملات را! مشکل زبان عربی نیست مشکل دین توست که در کشورداری وارد شده! تو بچه ای، ولی بزرگترهای تو با فاجعه اسلام ایران را ویران کردند که فقط بی خردان و کوردلان این فجایع را به نفع خود بهره برداری کردند و میکنند!! خب حالا *قربون ننه ات بری* برای ما ملا نقطه ای هم شده ای؟! زبان عربی سالیان سال است که در رنج و عذاب با این دین سر کرده و در اینده نزدیک قطر و امارات و .. با استفاده از فاجعه حکومت اسلامی ایران، اسلام سیاسی را بطور کامل به زباله دانی خواهند افکند و جلوی پسرفتگیهای گذشته خود را در تمام شئونات زندگی خواهند گرفت!!!
دوشنبه 23 شهریور 1388

parian - امارات - دبی
mszi-ممنون از جواب عالی وسبک قشنگ نوشتنت پوزشو زدی.اقای بیج با کدوم تحقیقات در مورد دین مبین اسلام نظر میدی؟شماها فقط اسلام ایرانی رو دیدید سینه زنی وگریه و.. رو چه می دونید اسلام چیه.از وقتی چشم باز کردید یه مشت اخوند جنایتکار رو دیدید که به اسم اسلام همه چیز رو به گند کشیدن.اگه واقعا منتقدید برید کتب اساسی اسلام رو بخونید بعد نظر بدید.
دوشنبه 23 شهریور 1388

bij - المان - المان
parian - امارات - دبی، تو توی شکم مادرت بودی وقتی سال 57 مسلمانان افراطی به رهبری خمینی فرزندان اعتراض را یکی بعد از دیگری تار و مار کردند و با اعدامها خاورانها را ساختند. میدانی بدبختی تو کجاست انجا که فجایع را میبینی ولی با تقدسات دینیت جرات مخالفت نداری با فرض اینکه احقاق حق انسانها در تو حداقل سوسو بزند! عزیز دل دین! از کجا میخواهی شروع کنیم از ایات جنایی یا مهملات قران یا بپردازیم به زن ستیزی محمد و علی یا به هجویات امام ششمت که عالم علوم تجربی در بین 12 امام شیعیان است یا به داستانی بنام انتظار؟! تو هنوز هیچ چیز از دینت نمیدانی جز همان که نام بردی!
دوشنبه 23 شهریور 1388

shekvegar - ایران - تهران
bij - المان --mszi - شیراز -- parian - امارات - دبی -- دوستان با اینکه من موافق طرح چنین مباحثی که جنبه های نامانوس دینی و تاریخی داره در بخش نظردهیه عناوین خبر سیاسی نیستم ولی از اونجایی که دعواتون بالا گرفته و هر دعوایی برای فروکش کردن نیاز به یه ریش سفید داره(تو ایران که اینجوریه) میخوام براتون ریش سفیدی کنم . دوستانی که مدافع اسلام هستید یه لطفی کنید فقط یک نمونه از الگوی حکومتی اسلامی رو مثال بزنید که موفق عمل کرده ! اسلامی که به پیروانش مجاز میدونه و حتی امر کرده افراد مرتد را ( یعنی هر کی قبلا مسلمون بوده و اینک مخالف اندیشه ی اسلام هست نه معاند نه محارب) به قتل برسانند میتواند برای جامعه بشریت متد و اصول راهگشایی را به ارمغان بیاره ! و جالبه که وقتی کمونیست از جوامع شوروی رخت بر بست همتون میگفتید کمونیست باطله اما وقتی در طول این همه قرن این همه حکومت اسلامی برپا شدند و به انحطاط و سقوط انجامیدند هیچ کدومتون نمیگید اسلام باطله!! شما از روی تعصب کور اسلام را پذیرفته اید نه تحقیق و یا رهیافت علمی و پژوهشی . قطع باد ریشه مسموم تعصب .. خسته ام اما امیدوار ..
دوشنبه 23 شهریور 1388

mszi - ایران - شیراز
جناب بیج. با توجه به پاسخ اخیرتان به من و خانم پریان، شما حکومت توتالیتر و فاشیست ایران را با حکومت اسلامی، و یک تفکرِ منشعب از یک مذهبِ منشعب از یک دین(تحت نام شیعه صفوی) را با کل این دین اشتباه گرفته اید. اینجا جای بحث نیست، اگر مایلید پیغام دهید تا در یک انجمن به بحث ادامه دهیم. شما مثل شریعتمداری و فضلی نژاد و خامنه ای فحش بدهید و تحقیر کنید و من سعی می کنم پاسخ دهم.
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

mszi - ایران - شیراز
آقای شکوه گر، با توجه به مطالبتان، ریش شما بیشتر از آنکه سفید باشد بنفش است. در مورد حکومت اسلامی، تنها تاریخ ایران را در مورد سلجوقیان و نظایرشان مطالعه کنید. در مورد مجازات مرتد، تفصیل دقیق مسئله را مطالعه نکرده اید. سوء استفاده حکومت های فاشیست و دیکتاتوری های عقب افتاده جهان سومی را به نام کل اسلام نوشتن خطاست. موفق باشید.
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

bij - المان - المان
mszi - ایران - شیراز، نه عزیز دل دین! همانطور که نوشتم تو موهومات دینت را با اطلاعات غلط دینی قاطی کرده ای! ((شیعه صفوی)) یک داستان که بزرگتر تو، تو کتابهای شریعتی خوانده (او یک تناقض بزرگ بود بین دانش و رهایی از یک طرف و تقدس و ایستای از طرف دیگر). احمدی نژاد و خامنه ای هم همین ادعای تو را دارند که تو مسلمان غربزده ای و دینت را با مغلطه فروخته ای! مغلطه کاری در تمام کامنتهایت موج میزند! ((فحش بدهید و تحقیر کنید ...)) اگر *قربون ننه ات بری* در مقابل مسخره بازیت توهین است پس کمدی الهی تو مصداق ناسزاست! پسر بد! یک کمدین یا کابارتیست اگر اطلاعاتش از یک سیاستمدار زیادتر نباشد به هیچوجه کمتر نیست! اول اطلاعاتت را بیشتر کن بعد سعی کن یک کمدین خوب از اب درای که کلاس خودش را داراست!...
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

bij - المان - المان
mszi - ایران - شیراز، ((اینجا جای بحث نیست،...)) عمه محمد این بحث را با من باز نکرد، اما چون خواهان اطلاعات بیشتری هستی و به کمک هم احتیاج داری رجوع کن به بحث های من با متدینین که شاید فرجی در جواب دادن به بیدینان برایت شود بجای انکه به فکر انهدام طرف مقابلت بیافتی : https://www.iranianuk.com/article.php?id=40059 در این ادرس به سوال های بیجواب من برخورد خواهی کرد. همه کامنتها را بی غرض بخوان که به بحث اینده ات کمک شایان توجه ای خواهد کرد. بعد اگر خواستی به تو و parian راجع به دینتان اطلاعات بیشتری بدهم!!!
چهار‌شنبه 25 شهریور 1388

bij - المان - المان
مسلمانان میگویند: ((بر خلاف نظر عده ای که سعی دارند با چند تا آیه محدود که در شرایط خاصی نازل شده و با استناد با انها میخواهند کل اسلام و قرآن را زیر سوال ببرند)). ** غافل از اینکه اگر هم این گزاره را قبول کنیم چطور میتوانند اسمانی بودن قران و خدایی بودن اسلام را مدعی شوند حتی با چند ایه جنایی یا غلط!!! به بن بست رسیدن از راههای متفاوت است که مسلمانان با پای خود به ان میرسند و گاهی برای خود و محیط شان فاجعه می افرینند! مسلمانان بر چند نوعند، رجوع شود به اولین کامنت در این صفحه!
پنج‌شنبه 26 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.