بازداشت‌ ۷ متهم کهریزک - حضور ۱۰۴ آسیب دیده کهریزک در دادسرا

بازداشت‌ 7 متهم کهریزک - حضور 104 آسیب دیده کهریزک در دادسرا

دادستان نظامی تهران از مراجعه 104 نفر از آسیب دیدگان بازداشتگاه کهریزک به دادسرا خبر داد و گفت: هفت نفر از متهمان بازداشتگاه کهریزک بازداشت شده اند که همگی آنان انتظامی هستند.


حجت‌الاسلام محمدکاظم بهرامی رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح در حاشیه مراسم تودیع و معارفه دادستان قدیم و جدید نظامی تهران در جمع خبرنگاران در خصوص نتیجه تحقیقات سازمان قضائی نیروهای مسلح در خصوص پرونده بازداشتگاه کهریزک گفت: همانطور که قبلا هم اعلام کرده‌ایم این قضیه را با جدیت دنبال می‌کنیم البته از کسانی که در این قضیه آسیب دیده‌اند نیز دعوت کرده‌ایم تا مسائل خود را مطرح کنند و اگر شکایتی دارند آن را ارائه بدهند.

وی افزود: تا سه روز گذشته 104 نفر از آسیب ‌دیدگان در دادسرا حاضر شدند، 15 نفر به عنوان گواه مسائل خود را مطرح کردند، حدود 90 نفر اعلام شکایت کردند و متهمین نیز احضار شده‌اند.

رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح تصریح کرد: تحقیقات ادامه دارد و تا روز چهارشنبه گذشته نیز 7 نفر از متهمان این پرونده بازداشت شده‌اند. مسائل مطرح شده توسط شکات نیز در حال بررسی است و امیدواریم که تحقیقات این پرونده زودتر به پایان برسد و ما بتوانیم در نهایت پرونده را برای دادگاه آماده کنیم.

بهرامی در خصوص اینکه آیا 7 نفر بازداشت شده مربوط به این پرونده همگی از نیروی انتظامی هستند یا خیر؟ گفت:‌همه این افراد کسانی هستند که در قضایای مربوط به کهریزک نقش داشته‌اند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر چگونگی برخورد با قاضی مربوطه پاسخ داد با توجه به اینکه مسئله رسیدگی به اتهام قضات در دادسرای انتظامی قضات باید بررسی شود،در آنجا مسائل قضات مطرح خواهد شد.

رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح با اشاره به نتایج تحقیقات در خصوص پرونده کوی دانشگاه نیز اظهار داشت: تحقیقاتی که درباره کوی دانشگاه شده،مفصل بوده است که مراجع ذیربط آن را انجام داده‌اند و نتایج تحقیقات خود را نیز در نهایت به قوه قضائیه ارسال کرده‌اند و فکر می‌کنم امروز نتایج این تحقیقات به سازمان قضائی نیروهای مسلح واصل شود و ما کار خود را پس از اینکه این نتایج به سازمان رسید،‌آغاز خواهیم کرد.

بهرامی در خصوص آزادی مسئول بازداشتگاه کهریزک تاکید کرد: بنده خبر آزادی وی را تائید نمی‌کنم، وی که از مقامات انتظامی است هنوز در بازداشت به سر می‌برد.

وی با اشاره به مدت زمانی که برای روند تحقیقات طول خواهد کشید، تصریح کرد: در رابطه با تحقیقاتی که در خصوص یک پرونده انجام می‌شود نمی‌توان روز دقیقی مشخص کرد اما تلاش مسئولان ذیربط این است که کار با سرعت انجام شود. ولی ممکن است ما اعلام کنیم ظرف این هفته اقدام خواهد شد این در حالی است که این امکان هم وجود دارد که نیاز به تحقیقات جدیدتری هم بوده و در نهایت روند طول بکشد.

رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح در پایان در خصوص اینکه آیا دادگاه رسیدگی به تخلفات متهمان پرونده کهریزک علنی خواهد بود یا خیر؟ گفت:‌علنی بودن یا نبودن دادگاه را باید رئیس دادگاه تشکیل بدهد.


شکایت آسیب دیدگان و بازداشت متهمان کهریزک
روزنامه اعتماد : سیاسی؛رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح از مراجعه 104 نفر از آسیب دیدگان بازداشتگاه کهریزک به دادسرا خبر داد و در عین حال گفت هفت نفر از متهمان بازداشتگاه کهریزک نیز بازداشت شده اند. محمدکاظم بهرامی روز گذشته این مطالب را در حاشیه مراسم تودیع و معارفه دادستان نظامی تهران در جمع خبرنگارانی که از وی خواستار پاسخگویی در خصوص بازداشتگاه کهریزک شده بودند، مطرح کرد.وی با اشاره به پرونده بازداشتگاه کهریزک گفت؛ این پرونده با جدیت دنبال می شود و از کسانی که در این قضیه آسیب دیده اند دعوت کردیم مسائل خود را عنوان کنند و اگر شکایتی دارند شکایت خود را مطرح کنند. به گزارش مهر وی در عین حال گفت تا سه روز پیش 104 نفر از کسانی که در این ارتباط آسیب دیده بودند در دادسرا حاضر شدند که حدود 15 نفر به عنوان گواه مسائل شان را مطرح کردند و 90 نفر نیز اعلام شکایت کردند.وی پس از آن در خصوص متهمان پرونده بازداشتگاه کهریزک نیز اظهار داشت؛ متهمان پرونده احضار شدند و تحقیقات از آنها ادامه دارد و تا روز چهارشنبه گذشته هفت نفر از متهمان بازداشت شدند.دادستان نظامی تهران ابراز امیدواری کرد؛ تحقیقات این پرونده به پایان برسد و ما بتوانیم پرونده ها را برای دادگاه آماده کنیم.در این میان خبرنگاری از بهرامی سوال کرد آیا این هفت نفر بازداشتی از نیروی انتظامی هستند یا نه که وی پاسخ داد؛ اینان کسانی هستند که در رابطه با کهریزک نقش داشتند.وی همچنین در مورد رسیدگی به اتهامات قضات متخلف در این پرونده گفت؛ اتهام قضات در مرحله اول در دادسرای انتظامی قضات باید رسیدگی شود.اما سوالات خبرنگاران فقط به این موضوع ختم نشد، همچنان که پس از آن خبرنگاران از بهرامی در خصوص پرونده کوی دانشگاه پرسیدند که وی اظهار داشت؛ تحقیقات مفصلی در مراجع ذی ربط در این مورد انجام شده و نتایج آن را به قوه قضائیه ارسال کرده اند. فکر می کنم امروز (دیروز) نتایج این تحقیقات به سازمان قضایی نیروهای مسلح واصل شود.وی افزود؛ ما کارمان را بعد از اینکه نتیجه تحقیقات به سازمان آمد ادامه می دهیم. بهرامی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا آزادی مسوول بازداشتگاه کهریزک تایید می شود یا خیر، گفت؛ وی که از مقامات انتظامی است هنوز در بازداشت به سر می برد.وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا مشخص است تحقیقات در چه زمانی به پایان می رسد، گفت؛ در رابطه با انجام تحقیقات و اتمام آن نمی توان روزی را مشخص کرد اما بنا داریم کار را با سرعت انجام دهیم.رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح همچنین در خصوص علنی بودن دادگاه متهمان کهریزک آن را منوط به نظر قاضی دانست.بهرامی همچنین در مراسم تودیع و معارفه دادستان نظامی قضات که روز گذشته با حضور مسوولان قضایی و مقامات نظامی و انتظامی برگزار شد با تاکید بر لزوم حفظ جان، مال، آبرو و حیثیت مردم در پناه قانون، به اصول مربوط به حقوق ملت در قانون اساسی اشاره کرد و افزود؛ اگر در دستگیری ها و تعقیب ها این اصول رعایت می شد امروز با این مشکلات مواجه نبودیم. به گزارش ایسنا وی بر لزوم بازخوانی و مطالعه مجدد فصل حقوق ملت در قانون اساسی تاکید کرد و گفت؛ ما در دستگاه قضایی که کار آن رسیدگی به تخلفات مطابق قوانین است باید یک دور فصل حقوق ملت در قانون اساسی را مجدداً مطالعه کنیم تا ببینیم مردم چه حقوقی دارند.
بهرامی اظهار کرد؛ دستگاه های دولتی، نیروهای مسلح و دستگاه قضایی باید عزم شان را بر عمل به قانون جزم کنند و باید سعی مان بر این باشد که کوچک ترین تخلفی از قانون نداشته باشیم. بر همین اساس اگر به دنبال سعادت و آرامش جامعه و اعتماد مردم به دستگاه های دولتی، نظامی، انتظامی و قضایی هستیم باید محور کارهایمان قانون باشد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به قوانین آیین دادرسی کیفری، مجازات اسلامی و آیین نامه سازمان زندان ها بیان کرد؛ ما از نظر قانون چیزی کم نداریم بلکه مشکل این است که برخی از افراد از قانون تخلف می کنند، لذا باید خودمان را در چارچوب قانون قرار داده و به این اصل قانون اساسی توجه کنیم که همه افراد ملت باید در حمایت یکسان قانون باشند. وی خاطرنشان کرد؛ عمدتاً دستگاه های دولتی، نظامی، انتظامی و قضایی طبق قانون حرکت می کنند، منتها موارد اندکی از تخلفات وجود دارد که صدمات و مشکلاتی را به وجود می آورد لذا این موارد اندک نیز نباید وجود داشته باشد. بهرامی با ابراز امیدواری نسبت به برداشتن گام های مثبت در جهت عمل به قانون از سازمان های حفاظت اطلاعات، نیروهای مسلح و مسوولان بازرسی ها که کار آنها را دارای نقشی ارزنده در رسیدگی های قضایی به جرائم نیروهای مسلح برشمرد، خواستار التزام به قانون شد. همچنین در این مراسم احمد شفیعی دادستان انتظامی قضات از بررسی تقاضای تعقیب قاضی بازداشتگاه کهریزک خبر داد و گفت؛ پرونده تقاضای تعقیب انتظامی این قاضی در جریان است و فعلاً به نظر نهایی نرسیده ایم.

دادستان انتظامی قضات ادامه داد؛ در کل برای سه نفر از قضات به خاطر مسائل اخیر تقاضای تعقیب انتظامی شده که پرونده های این سه نفر مختلف است و اگر قابل تعقیب باشد درخواست تعلیق داده می شود.

وی تاکید کرد این اشخاص در حال حاضر در حال خدمت هستند و پرونده های آنان در حال رسیدگی است، پس از اینکه به اظهارنظر نهایی برسیم تصمیم گیری خواهد شد.

از سوی دیگر به گزارش آینده، پدر یکی از قربانیان بازداشتگاه کهریزک با صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه ملاقات کرده است. به گزارش آینده در این ملاقات که هفته گذشته انجام شده پدر مقتول گزارشی از روند رسیدگی به پرونده قوه قضائیه ارائه کرده و لاریجانی نیز با اظهار اینکه در جریان پرونده قرار دارد بر اراده جدی قوه قضائیه در رسیدگی به این پرونده تاکید کرده است.
bluestar - ایران - تهران
اگر علی (ع) نیستیم…https://sobhefardaa.wordpress.com/2009/09/12/ali_government/
یکشنبه 22 شهریور 1388

elvis2002 - سوئد - گوته برگ
اگر راست میگی برو دنبال اولین شخصی که دستور این کثافت کاریها را داده . علی سامورایی .
یکشنبه 22 شهریور 1388

kaweh2009 - کانادا - تورنتو
30 سال پس از استقرار حکومت اسلامی، ایران در مقایسه با همه کشورهای منطقه، غیر مذهبی ترین کشورهاست. تجربه چند دوره پر تب و تاب سیاسی و انقلابی پشت سر دارد، حتی در 3 ماه گذشته که برای مدتی شعارهایی با محتوای مذهبی به رهبری اصلاح طلبان حکومتی بر سر زبانها افتاد، همگان و از جمله خامنه ای و دیگر سران رژیم دریافته بودند که این تنها یک سپر دفاعی است که برای دفع شر بدست گرفته شده است و مردم هنوز توازن قوا را برای نبرد نهایی خود با رژیم مساعد نمی دانند، همه می دانستند و دیدند که، وقتی معلوم شد این شعارها با آن رهبری کارساز نیست و نمی تواند آنان را از هیچ خطری محفوظ بدارد، آنرا رها کردند. وحشت امروز خامنه ای از این است، مردمی که بیدار شده اند، مردمی که ترسشان از رژیم ریخته است، مردمی که تجربه اندوخته اند، سرانجام رهبران واقعی خود و استراتژی سرنوشت ساز خود را بیابند و کودتاچی را در پس هر چهره عوامفریبانه ای که به خود بگیر بشناسند
یکشنبه 22 شهریور 1388

زندگی زیبا - ایران - آبادان
دوست گرامی elvis2002 - سوئد - گوته برگ نگو علی سامورایی سامورایی ها برای خودشون شرف داشتند بگو علی وحشی علی کفتار علی اوباش علی شیره ای
یکشنبه 22 شهریور 1388

amishka - اذربایجان - باکو
مرگ بر این دولت مردم فریب
یکشنبه 22 شهریور 1388

manenarenji - المان - اسن
برید گم شید مزدورهای کثیف یعنی میخواهید این ادا را در بیارید که حکومت اسلامی کثافت شما بقدری منصف است که رسیدگی میکنه و مجرمین به سزای اعمالشون میرسه اگه این خبر واقعیت داشته باشه باید سر دسته مجرمین اون علی چلاق اول از همه مجازات بشه.و به سزای اعمال کثیفش برسه.
یکشنبه 22 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
بابا باید در عرض این 3 ماه می فهمیدید که این ملت خیلی باهوشتر از اونیه که شماها فکر می کردید . این خیمه شب بازی هم کسی رو گول نمیزنه و ما پرونده ضارب سعید حجاریان و مهاجمین کوی فراموشمون نشده .... ما را به خیر شما امیدی نیست . شر مرسانید. آزادی در حد مطلقه . دلقکها
یکشنبه 22 شهریور 1388

Aryan33 - انگلیس - لندن
bluestar - ایران - تهران - . علی تازی از همه خونخوارتر خودش بود. تاریخ خونین اسلام را بخون و چرت و پرت ننویس. علی تازی یک اوباش باج بگیر سر گردنه بود که چاقو کشی و زن بازی کار روزمره اش بود. هدف تو اگاه کردن دیگران از واقعیت باشه و اگر نادانسته مینویسی خواهشا با مطالعه و کتاب اشتی کن.موفق باشی.
یکشنبه 22 شهریور 1388

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
بعد از سی سال جنایت این د....س تازه میگوید قانون اساسی را باید یکبار بخوانیم ببینیم چه حقوقی برای مردم در نظر گرفته شده. بشما قول میدهم ان هفت نفر هم از این گماشته های احتمالا نگهبان بوده اند. بقیه شکنجه گران و متجاوزین که سگهای حار تربیت شده بدستور علی شیره ای اند ترفیع هم گرفته اند. و اما کی میخواهد به خونهای ریخته در خیابانها که توسط دژخیمان تک تیرانداز بدستور مستقیم این اخوند تریاکی صورت گرفته رسیدگی کند. اگر کسی قرار باشد محاکمه و مجازات شود بیشک کسیست که قدرت مطلقه دارد چون قدرت مطلقه مسئولیت مطلقه را هم دارد. تا این عنتر عامل روس بدار اویخته نشود این جنایات نیز ادامه خواهد داشت. مردم باید خود وارد میدان شوند و این جانیان عمامه بسر را یک بیک بدار مکافات اویزند و انتقام خون شهیدان را بستانند. پاینده ایران
یکشنبه 22 شهریور 1388

keykhosro - ایران - شیراز
نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران... روز قدس یادتون نره
یکشنبه 22 شهریور 1388

mesto79 - بلزیگ - بروگسل
....به علی و هرچی امامه....
یکشنبه 22 شهریور 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
اگر هم این بررسى نیم بند و آبکى را انجام مى دهند بخاطر فشار بیش از حد مردم است در غیر این صورت این پرونده را همانند پرونده هاى جنایت هاى بى شمار دیگرشان بایگانى مى کردند
دوشنبه 23 شهریور 1388

کلاغ سیاه - ایران - تهران
بیچاره 7 نفر سرباز و درجه داری که اگر تمرد دستور میکردند و دست به شکنجه نمیزدند خودشان شکنجه میشدند حالا باید محاکمه شوند و امران ضمن گرفتن ارتقا یک پست بالاتر هم تقدیمشان خواهد شد . مرگ بر عاملان دیروز و امروز .
دوشنبه 23 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.