گزارش اشتباه واشنگتن را در ترس فرو برد

گزارش اشتباه واشنگتن را در ترس فرو برد

مراسم سالگرد یازدهم سپتامبر در سراسر آمریکا برگزار شد

گزارش اشتباه یک شبکه خبری از تیراندازی در واشنگتن همزمان با برگزاری سالروز حملات یازدهم سپتامبر، پایتخت آمریکا را برای دقایقی در ترس فرو برد.

صبح جمعه در حالی که باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده در مراسم سالروز حملات یازدهم سپتامبر 2001 در وزارت دفاع ایالات متحده شرکت کرده بود، تمرین نظامی گارد ساحلی آمریکا بر روی رودخانه پوتومک در واشنگتن شبکه خبری سی ان ان را به اشتباه انداخت.

این شبکه در پی شنود مکالمه های رادیویی نیروهای امنیتی و شنیدن گزارش هایی درباره نزدیک شدن یک شناور به منطقه ممنوعه و شنیدن صدای تیراندازی، با پخش خبر فوری از شلیک ده گلوله در واشنگتن خبر داد.

انتشار این خبر برای دقایقی سردرگمی نیروهای امنیتی را در واشنگتن به همراه داشت ولی معلوم شد شلیک گلوله ها واقعیت نداشته و گزارش رادیویی از نزدیک شدن شناور ناشناس به منطقه ممنوعه مربوط به رزمایش گارد ساحلی بوده است.

گارد ساحلی گفته است در جریان این رزمایش گلوله ای شلیک نشده است ولی ممکن است در ارتباطات رادیویی به این موضوع اشاره شده باشد.

رابرت گیبز، سخنگوی کاخ سفید از سی ان ان به خاطر پخش خبر فوری پیش از اطمینان از صحت آن انتقاد کرده است.

سی ان ان می گوید در پی شنود مکالمات رادیویی با مقام های امنیتی تماس گرفته شد تا از صحت خبر مطلع شود ولی پاسخ مشخصی دریافت نکرده است.

همزمان با مراسم یادبود قربانیان حملات یازدهم سپتامبر 2001 در وزارت دفاع آمریکا، در سراسر این کشور از جمله در محل برج های دوقلوی نیویورک که در اثر برخورد دو هواپیمای مسافربری فروریختند، مراسم مشابهی برگزار شد.

نزدیک به سه هزار نفر در این حملات جان خود را از دست دادند.

باراک اوباما در این مراسم گفت که گذشت زمان ضایعه این روز را التیام نخواهد بخشید.

آقای اوباما گفت مردم آمریکا در دفاع از خود و مجازت القاعده هیچ وقت کوتاه نخواهد آمد.

iran-azad - ایران - تهران
توی ایران دولت مکالمات مردم رو شنود می کنه توی آمریکا جماعت بیکار نشستند مکالمات دولت رو شنود می کنند خدا یه کم عقل به شما بده و یه کم آزادی هم به ما
شنبه 21 شهریور 1388

sir_reza - ایران - تهران
حالا اگه این اتفاق تو مملک ما افتاده بود اون شبکه رو به جرم اقدام علیه امنیت ملی و نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی و از این حرفها از صحنه روزگار محو می کردند
شنبه 21 شهریور 1388

مانیا - ایران - تهران
ایران آزاد-تهران- خیلی بامزه بود. مرسی.
شنبه 21 شهریور 1388

punisher - ایران - شیراز
iran-azad - ایران - تهران . با حال بود مرسی.
شنبه 21 شهریور 1388

سکوت - ایران - تهران
iran-azad - ایران - تهران . ممنون با حال گفتی . 27 شهریور موچ بند سبز و بادکنک کوچیک سبز که با گاز پرشده باشه(واسه اینکه راحتر وقتی رهاش می‌کنی بره بالا ) یادمون نره . به امید محو این جرثومه‌های فساد با عدالت خواهی و آزادگی هم‌وطنامون. یا حق
یکشنبه 22 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.