اتفاقی نادر در ورزش , قهرمان دو هشتصد متر زنان جهان فردی دوجنسه است

اتفاقی نادر در ورزش ,
قهرمان دو هشتصد متر زنان جهان فردی دوجنسه است

شاید ماجرای خانم کاستر سمانیا را شما هم شنیده باشید. دونده 18 ساله آفریقای جنوبی که مدال طلای دو 800 متر مسابقات جهانی را با اقتدار به دست آورد.
بعد از آن گزارش هایی به فدراسیون بین المللی دو و میدانی تسلیم شد که ممکن است کاستر مرد باشد و خواستار بر طرف شدن هر گونه شک و شبهه با انجام آزمایش های تخصصی شدند.
چیزی که بیشتر از هر چیزی برای کاستر باعث درد سر شده، ظاهر مرد گونه اش است. ترکیب صورت، عضلات بدن و صدای کلفت او هر کسی را ممکن است به اشتباه بیندازد.

آزمایش های انجام گرفته به دستور فدراسیون بین المللی دو و میدانی (IAAF) حاکی از آن است که کاستر سمانیا قهرمان دو هشتصد متر زنان جهان یک دو جنسه است. آزمایش های خونی کروموزومی انجام گرفته روی این قهرمان هجده ساله اهل آفریقای جنوبی نشان می دهد که سمانیا دارای ژن های مردانه است وفقط ظاهری زنانه دارد و نمی تواند صاحب فرزند شود. در حقیقت بدن او رحم ندارد و بیضه هایی شبیه به مردان به جای تخمدان در شکم او وجود دارد.
این در حالی است که فدراسیون بین المللی دو و میدانی این خبر را تایید نکرده و سخنگوی این فدراسیون فقط از دریافت جواب آزمایش ها خبر داده است. وی گفته است که نتایج این آزمایش باید به تایید متخصصان یاف برسد. این درحالی است که فدراسیون بین المللی دو و میدانی اعلام کرده است نتیجه این آزمایش ها هر چه باشدکاستر سمانیا مدال های خود را به احتمال فراوان حفظ خواهد کرد زیرا وی اقدام به دوپینگ نکرده است .


payamak - انگلستان - منچستر
برو گر میشود خود را کن اخته که تا تخ..ت نماند لای تخته (ایرج میرزا)
شنبه 21 شهریور 1388

alisam - ایران - تهران
پس بالاخره از محتویات داخل شورتش فهمیدن چی کاره است!!!
شنبه 21 شهریور 1388

ARIYA_TEHRAN - ایران - تهران
خوب خیالم راحت شد مرگ بر خامنه ای
شنبه 21 شهریور 1388

سیاوش ایرانی - ایران - ایران
ای بابا این که قیافه اش که مردونه است صداش هم که میگن کلفت و مردونه هستو به جای تخمدان هم که تخم داره تا جاییکه من دیدم اسمش هم مردونه است چه جوری اصلا اینو به اسم زن قالب کردن از همون اول؟
شنبه 21 شهریور 1388

ali.kuwait - کویت - کویت
جل الخالق!!!!!!!!!!!!!!!!! به حق چیزای نشنیده
شنبه 21 شهریور 1388

شب قطبی - امارات - دبی
ما که بالاخره نفهمیدیم این خانمه یا آقاهه؟اگه زنه پس چرا اینطوریه اگه مرده چرا اونطوریه؟
شنبه 21 شهریور 1388

manenarenji - المان - اسن
چه خر تو خر شد بابا.
شنبه 21 شهریور 1388

اینترنت ندیده - ایران - ایران
این که کاری نداره یکی بدوه شرتشو بکشه پایین معلوم میشه دیگه نیازی به تخصص هم نیست حالا نه اینکه تو غرب خیلی طفلکیها کم رو هستن همین جنسیتشون نامعلومه وای که دیگه کفر آدمو در میارینا ((( حالا یکی پیدا میشه میگه این افریقاییه بابا فرهنگشو بچسب دیوونه ))) فکر کنم همین فضولباشی خودمون از همه خبره تره تو این کارها ..... مگه نه فضولباشی ؟؟؟
شنبه 21 شهریور 1388

shirin** - کانادا - اتاوا
ARIYA_TEHRAN - ایران - تهران. از کامنتتون خیلی خندیدم. مرسی دوست عزیز
یکشنبه 22 شهریور 1388

گویا - ایران - تهران
ای بابا مگه دوجنسی ها چیز ندارن ( ببخشید دل ) :)
یکشنبه 22 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.