مایکل جکسون در مصر باستان

مایکل جکسون در مصر باستان

در هفته‌های اخیر هزاران نفر از افرادی که در مراسم یادبود مایکل جکسون حضور داشتند راهشان را کج کرده و سری هم به شیکاگو زده‌اند.

البته دیگر قرار نیست مراسم یادبود تازه‌ای برای جکسون برگزار شود بلکه مقصد جدید این افراد موزه این شهر و نمایشگاهی تحت عنوان درون مصر باستان است. در این نمایشگاه مجسمه‌ای از یک زن مصری به چشم می‌خورد که به شکل شگفت‌انگیزی با خواننده متوفی شباهت دارد و این شباهت در گونه‌ها و دماغی که نوک آن از بین رفته عجیب است.

این مجسمه درسال 1889 از قاهره به این موزه منتقل شد و 21 سال است که در معرض نمایش قرار دارد اما از زمان مرگ مایکل جکسون و نگارش مقاله‌هایی توسط علاقمندان مایکل جکسون در وبلاگ‌هایشان تعداد بازدید کنندگان این مجسمه افزایش چشمگیری داشته است.

این مجسمه به گفته باستان‌شناسان متعلق به دور پادشاهی جدید مصر در بین سال‌های 1550 تا 1050 قبل از میلاد است.

به گفته دارنل ویلیامز مدیر این موزه روزانه به طور تقریبی بیش از 4500 تن از سراسر آمریکا برای دیدن این مجسمه به موزه مراجعه می‌کنند و برخی از انها به قدری هیجان‌زده هستند که قبل ازخرید بلیط از راهنماها مسیر رسیدن به این مجسمه را سؤال می‌کنند و برخی دیگر قصد خرید این مجسمه را داشته‌اند که البته از سوی مسئولین این موزه ردشده است و بعید است با توجه به شرایطی که حالا موزه با این مجسمه پیدا کرده و به منبع درآمدی برای این موزه نه چندان مهم در جهان بدل شده است این مسئولان راضی شوند دست از این مجسمه بردارند و حتی امیدوارند با گذشت زمان به ارزش آن افزوده شود.

ویلیامز همچنین تأکید کرد گرچه این شباهت کاملاً اتفاقی است اما به هر حال عجیب و فوق‌العاده به شمار می‌آید و انتظار دارد در آینده تعداد بازدیدکنندگان از این مجسمه افزایش یابد و توریست‌هایی از سایر کشورهای جهان نیز به این موزه بیایند.

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
اخ که چقدر دل خوشی دارند بیچاره مردم ایران
شنبه 21 شهریور 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
میمون نشانه زنده تشابه احمقی نژاد به او.
شنبه 21 شهریور 1388

Ahmad Esfahani - ایران - اصفهان
شنیدم که در کشور پرو فسیل دایناسورهایی هست که متعلق به دوران ماقبل تاریخه و به شکل مصباح یزدی است و فسیل میمو نها هم به احمدی نژاد است از اهل فن میخواهم که آیا این قضیه حقیقت دارد؟
شنبه 21 شهریور 1388

melisa - ایران - تبریز
Ahmad Esfahani - ایران - اصفهان وای که چقدر حرفت خنده دار بودددددددد
یکشنبه 22 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.