آمریکا: پیشنهادهای ایران پاسخگوی نگرانی ها نیست

آمریکا: پیشنهادهای ایران پاسخگوی نگرانی ها نیست

پی جی کراولی می گوید بسته ایران شامل هیچ موضوع جدیدی نیست

ایالات متحده می گوید بسته پیشنهادی ایران به نگرانی های موجود درباره برنامه هسته ای این کشور پاسخ نداده است.

آمریکا همچنین به ایران هشدار داد در معرض انزوای جهانی قرار دارد.

از سوی دیگر روسیه می گوید بسته پیشنهادی ایران در برگیرنده نکات قابل بررسی است و آمادگی این کشور را برای برگزاری گفتگوهای جامع مهم دانست.

پی جی کراولی، سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا پنجشنبه در واشنگتن گفت بسته پیشنهادی ایران که به وسیله منوچهر متکی تحویل سفرای پنج عضو دائمی شورای امنیت و آلمان (گروه ۱+۵) شده بود، به نگرانی ها درباره ماهیت برنامه اتمی این کشور پاسخ نداده است.

نمایندگان سیاسی اعضای گروه ۱+۵ در تهران چهارشنبه به وزارت امورخارجه ایران دعوت شدند تا بسته پیشنهادی این کشور را دریافت. سفیر سوئیس در تهران به نمایندگی از آمریکا این بسته را تحویل گرفت.

آقای کراولی که به سوال های خبرنگاران پاسخ می داد، درباره بسته پیشنهادی ایران گفت: "این بسته حاوی هیچ مطلب جدیدی نبود."

همزمان رابرت گیبز، سخنگوی کاخ سفید در واکنش به بسته پیشنهادی ایران گفت پیشنهادهای ایران هیچ گاه پاسخگوی تعهدات بین المللی این کشور نبوده است.

آقای گیبز گفت: "ایران به طور مشخص دو مسیر را در پیش رو دارد: در صورتی که این کشور برای پایان دادن به بن بست کنونی قدم های موثری را برندارد آن گاه مسیر آن به افزایش انزوای بین المللی ختم خواهد شد."

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه نیز گفته است کشورش پیشنهادهای ایران را با دیدگاه از سرگیری گفتگوهای هسته ای در نظر خواهد گرفت.

کریستین فاژ گفت پاریس در حال رایرنی با سایر اعضای گروه ۱+۵ درباره بسته پیشنهادی ایران است.

در این حال سرگئی لاورف، وزیر امورخارجه روسیه می گوید بسته پیشنهادی ایران شامل موضوع هایی قابل بررسی است.

آقای لاروف همچنین اعمال تحریم بر بخش انرژی ایران را رد کرد.

آقای لاورف گفت: "بر اساس مرور مختصر پیشنهادی ایران، برداشت من این است که این بسته شامل موارد قابل استفاده است."

او ادامه داد: "مهم ترین موضوع این است که ایران آماده شرکت در گفتگوهای جامع درباره وضع کنونی، ایفای نقش مثبت در عراق، افغانستان و منطقه است."

آقای لاروف همچنین گفت شورای امنیت از اعمال تحریم های نفتی علیه ایران حمایت نمی کند.

آلمان و فرانسه از اعضای دائمی شورای امنیت و گروه ۱+۵ خواستار تشدید تحریم های ایران در صورت عدم پیشرفت در گفتگوهای اتمی هستند.

پی جی کراولی در پاسخ به سوالی درباره اختلاف نظر آمریکا و روسیه بر سر بسته پیشنهادی ایران از رایزنی مدیران سیاسی وزارتخانه های امورخارجه گروه ۱+۵ درباره محتوای پیشنهادهای این کشور در روز جمعه خبر داد.

پیشبینی می شود برنامه اتمی ایران یکی موضوع های عمده گفتگوهای پیش روی قدرت های جهانی در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد و گروه ۲۰ در اواخر سپتامبر باشد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در ماه ژوئن از ایران خواسته بود تا زمان برگزاری اجلاس گروه ۲۰ در ماه سپتامبر به پیشنهاد گروه ۱+۵ برای از سرگیری گفتگوهای هسته ای پاسخ دهد.

green_irann - ایران - تهران
ای رهبر کودتا این اخرین پیام است. جنبش سبز ملت اماده قیام است........رهبری که قاتله ولایتش باطله.......تشنه خون ملت بسیجی بی غیرت........ما میگیم خر نمی خوایم پالون خر عوض میشه ما میگیم مرگ بر دیکتاتور دادستان عوض میشه.... چراغ صدا و سیما خاموش باید گردد بسیجی بی غیرت تا واجبی نخورده اعدام باید گردد.......نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران.......دیه ندای ایران دیه سراب اعرابی استقلال ازادی جمهوری ایرانی..........وای اگر منتظری حکم جهادم دهد...... وعده ایرانیها یاران دبستانی روز قدس روز میدان ازادی
جمعه 20 شهریور 1388

fredoparto - انگستان - آکسفورد
جمهوری اسهالی سی سال است که با بهانه های گوناگون افکار عمومی را نسبت به خواستهای بر حق ملت رنجور و دلمرده ایران منحرف کرده اند و با این وسیله توانسته اند مردم را با وعده و وعیدهای پوچ و توخالی فریب دهند و صدای اعتراض آنها را که خواهان پیشرفت اساسی کشور هستند خفه کنند. مقصر کیست؟ مردمی که فریب گروهی فاشیست اسلامی را خوردند تا با حمایت و طرفداری این رژیم جهنمی درهای بهشت روی آنها بسته نشود؟ رهبران اصلاح طلب که در زمان شورش 57 با رهبری اشتباه و عدم شناخت جماعت مذهبیون مردم را به این حال و روز انداختند و یکی یکی در مدح این آقایان نغمه سرائی کردند؟ یا مهمتر از همه دولتهای بزرگی که با حمایت و عقد قراردادهای مخرب سرنوشت ایران را تا صد سال آینده رقم زده اند؟ و و ...؟ تمام این عوامل در شرایط وخیم ایران بی تأثیر نبوده اند. همین اشتباهات بود که باعث شد ایران بوسیله مشتی آخوند معلوم الحال اشغال شود و خود را صاحب این مرز و بوم بدانند. آشغالهائی که نه سیاست دارند، نه انسانیت، و نه رحم و شفقت. برنامه هسته ای ایران هم یکی از همین بهانه هاست.
جمعه 20 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.