فیروزآبادی می گوید یکی از اهداف حمایت از فلسطینی ها کسب امتیاز است

فیروزآبادی می گوید یکی از اهداف حمایت از فلسطینی ها کسب امتیاز است

آقای فیروزآبادی از "هزینه های سیاسی، تبلیغاتی، مالی" در سیاست مربوط به فلسطینی ها سخن گفت

سرلشکر حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، گفته است که حمایت جمهوری اسلامی از گروه های فلسطینی و سایر "نهضت‌های آزادی بخش" علاوه بر داشتن جنبه ای "انسانی"، "عنصری در تامین امنیت ملی و اقتدار منطقه‌ای" ایران نیز به شمار می آید.

به گزارش منابع خبری ایران آقای فیروزآبادی روز چهارشنبه در مراسم تودیع مصطفی محمد نجار و معارفه احمد وحیدی، وزرای سابق و جدید دفاع، اظهار نظر می کرد.

او گفت: "نگاه ایران در سیاست خارجی خویش در قبال مقاومت اسلامی و نهضت‌های آزادی‌بخش، نگاهی کاملا انسان دوستانه و در راستای انجام وظایف دینی و عقیدتی و به فرمایش شهید رجایی مکتبی است؛ اما این موضع بی‌ارتباط با تامین امنیت و منافع ملی کشورمان و همچنین سایر کشورهای اسلامی و منطقه در قبال این حمایت‌ها توسط مقاومت اسلامی نیست."

او جای دیگری در سخنانش افزود: "از نگاه راهبردی، حمایت از آرمان فلسطین و یا دیگر نهضت‌های بشری ضداستعماری و ضدظلم، نه تنها هزینه برای نظام نیست بلکه نوعی سرمایه‌گذاری برای کسب امتیازات منطقه‌ای و بین‌المللی از نگاه منافع ملی است."

وی همچنین این حمایت ها را در چارچوب توسعه "اقتدار ملی" توصیف کرد.

بسیاری از ناظران حمایت ایران از گروه هایی چون حماس و حزب الله لبنان را یکی از ابزارهای اصلی سیاست خارجی ایران در کشمکش با غرب توصیف می کنند، اما حکومت ایران اغلب مایل است این کمک ها را در چارچوب های غیرسیاسی، و در قالب پشتیبانی معنوی و انساندوستانه تعریف کند.

از این جهت سخنان روز چهارشنبه سرلشکر فیروزآبادی می تواند اذعانی نادر به استفاده ایران از این گروه ها به عنوان "اهرمی سیاسی برای کسب امتیازات منطقه‌ای و بین‌المللی" به شمار آید.

اسرائیل ایران را به ارائه کمک های مالی، تسلیحاتی و آموزشی (نظامی) به این گروه ها متهم می کند و آمریکا نیز جمهوری اسلامی را به دلیل چنین حمایت هایی "بزرگترین حامی دولتی تروریسم در جهان"خوانده است. واشنگتن از جمله ایران را متهم کرده است که در سال 2008 سه هزار نیروی حزب الله را در داخل ایران تعلیم داده و 200 میلیون دلار هم در اختیار گروه حزب الله قرار داده است.

دولت آمریکا اردیهشت ماه گذشته (آوریل 2009) با انتشار یک گزارش سالانه، مدعی شد "مشارکت ایران در طراحی و حمایت مالی حملات تروریستی در سراسر خاور میانه، اروپا و آسیای میانه تاثیری مستقیم بر تلاش های بین المللی برای پیشبرد صلح داشته، ثبات اقتصادی در خلیج (فارس) را تهدید کرده و رشد دموکراسی را تضعیف کرده است."

اما مقام های جمهوری اسلامی با رد این اتهام ها، هرگز از کمک مالی یا نظامی به این گروه ها سخن به میان نمی آورند و آن را انکار می کنند.

با این حال آقای فیروزآبادی که یک چهره محافظه کار نزدیک به محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور و آیت الله خامنه ای رهبر ایران توصیف می شود در سخنان تازه خود تلویحا به کمک مالی به این گروه ها اشاره کرده است.

او از "وجود هزینه های سیاسی، تبلیغاتی، مالی" در سیاست حمایت از فلسطینی ها سخن گفته است.

سرلشکر فیروزآبادی که برای دو دهه رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران بوده است در داخل ایران چهره ای جنجال آفرین نیز به شمار می رود.

وی اواخر تیر ماه درحالی که اعتراضات خیابانی به نتایج انتخابات ریاست جمهوری هنوز ادامه داشت اعلام کرد که حکومت همه تلاشش را برای حفظ "نظام" انجام می دهد.

آقای فیروزآبادی گفت "با تمام توان ایستاده ایم تا نظام بماند."

مخالفان این اظهارات را دخالت نظامیان در امور سیاسی خوانده و به شدت محکوم کردند.

آقای فیروزآبادی از اعضای شورای عالی امنیت ملی ایران است و چندی پیش نیز نشان استقلال ایران که بالاترین نشان دولتی این کشور است را دریافت کرد.

karikatur - انگلستان - برایترن
مرگ بر بشگه ابادی
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
نمى دونم این هیکل ٢٠٠ کیلوئى تا کى مى تواند سر پا بماند
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

bij - المان - المان
خب این چیز جدیدی نیست! اکثر مسلمانان سیاستمدار حتی جز این نمیفهمند: (اهداف حمایت از فلسطینی ها کسب امتیاز است)، البته نه تنها از بیگانه بلکه برای خاموش کردن هموطن!!
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

mr. fair - انگلستان - منچستر
والا من فکر کنم فاضلاب تهران وصل به این مرتیکه هر روز گنده تر و گه تر از دیروز
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

naslesookhteh - ایران - تهران
ایمیل و شماره تلفن هتل محل اقامت احمدی نژاد در نیویورک. یکی از خوانندگان: در اخبار آماده که احمدی نژاد برای اجلاس سازمان ملل متحد در هتل اینترکانتینانتل نیویورک میماند. از همهٔ هم میهنان گرامی‌ تقاضا می‌شه با ایمیل و تلفن انزجار خودشونو به گوش صاحبان این هتل برسونند. Email: barclay@interconti.com. Telephone: 0018772701390. منبع: ایران پرس نیوز.
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

665+1 - امریکا - جهت
هر امتیاز 1 گرم به وزنت اضافه میکنه اندونی تاریخ توئئ
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

farnooshee - انگلیس - لندن
مردیکه خرس پشمالو
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

green_irann - ایران - تهران
ای رهبر کودتا این اخرین پیام است. جنبش سبز ملت اماده قیام است........رهبری که قاتله ولایتش باطله.......تشنه خون ملت بسیجی بی غیرت........ما میگیم خر نمی خوایم پالون خر عوض میشه ما میگیم مرگ بر دیکتاتور دادستان عوض میشه.... چراغ صدا و سیما خاموش باید گردد بسیجی بی غیرت تا واجبی نخورده اعدام باید گردد.......نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران.......دیه ندای ایران دیه سراب اعرابی استقلال ازادی جمهوری ایرانی..........وای اگر منتظری حکم جهادم دهد...... وعده ایرانیها یاران دبستانی روز قدس روز میدان ازادی
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

aghozdar - ایران - تهران
این بشکه .....هر چند وقت یکبار اون هیکل گروهبان گارسیایی زورو را تکانی داده چرندیاتی میگوید. یکی نیست به این احمق بگوید خیلی مردی نگذار نظامیان هم وطن تو اینقدر ذلیل بشن که بعد از سی سال خدمت و بازنشستگی با حتی درجات بالا (سرهنگی ) مجبور نشن برای امرار معاش مسافر کشی کنن .از این سرمایه گذاری که میگی همه میدونن همان دادن سوراخ موشی به شماست که مطمن باش این عربها یه ذره معرفت ندارن و اولین کاری که میکنن سر تو رو میبرند تا چند روزی غذای.....فراهم بشود . پس تو کی باز نشسته میشی ؟ یعنی اینقدر خدماتت چشمگیر و مهم است که ابقا میشی . بیچاره ارتش ایران که تو در راس هرم ان هستی .خدا نکنه در گیر جنگ بشویم چون این ارتش پوشالی که شما ساختید ..........
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

dannni - سوئد - استکهلم
naslesookhteh - ایران - تهران/اخه صاحبان هتل اسم احمدی نژاد نشنیدن باید عزیزان به تلفنچی بگویند با اقای ابو عنتر ابن میمون دمب کوتاه کار داریم شایدبشناسنش
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

sadra121 - ایران - ایرانی
تپل مپل ی مدت پیدات نبود ؟. امیدوارم روز به روز تپل تر بشی !. تو هلو هستی نه وزیر بهداشت !. اینم هلوی پوست کنده !. لووووووولو
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

abiabi - انگلستان - لندن
واقعا هم باید نشان استقلال به این مردک بشکه بدهند . چون هنوز مثل اینکه خودش میره توالت و کسی اون را نمیبره مخصوصا رهبرش یا انتری نژاد که تو توالت تمعیزش کنند البته با زبان
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

f-shoresh - انگلیس - برمینگهام
خرس ...
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
این بشکه 220 لیتری باز اراجیف میگه.. دستشون بد جوری رو شد. ماله کشیدن گند و ..ه کاریشون بیفایده ست. این بشکه مسئول جنایات ابو ..کهریزک با کمال رذالت اومده٬ دم از امنیت ملی و منافع ملی میزنه؟..خفه خون.
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

Alireza88 - ایران - تهران
دوستان با وجودخبرنگاران خارجی و پوشش خبری با آرامش حتماْ در روز قدس شرکت کنید و از دادن شعارهایی تحریک برانگیز هم خودداری کنید. زنده باد راه سبزمان
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
بعضی ها مثل این بیجه عقده اسلام ستیزی دارند. هروقت هم اسمش رو میبینم یاد اون متجاوز معروف پاکدشت میفتم
جمعه 20 شهریور 1388

kaveam - ایران - تهران
این احمقها منافع ملی رو در حمایت از عربها می بینند و به مردم خودشون خیانت و تجاوز می کنند.
جمعه 20 شهریور 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
فیروزآبادی می گوید یکی از اهداف حمایت از فلسطینی ها کسب امتیاز است. مربا بده به بابا.یعنی چه امتیازی.که عربها را وارد ایران کنی.
جمعه 20 شهریور 1388

punisher - ایران - شیراز
قیافه اش انگار داروغه تو کارتون رابین هوود که میرفت مالیات جمع میکرد....
جمعه 20 شهریور 1388

METRADAT - انگلستان - لیدز
سر لشکر کنسرو .....
شنبه 21 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.