وزیر علوم، تحقیقات و فناوری : من فقط دغدغه دین دارم , اوج حرکت دانشگاه های غرب رسیدن به شیطان است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری :
من فقط دغدغه دین دارم و دانشگاه ها هم باید همین دغدغه را داشته باشند
اوج حرکت دانشگاه های غرب رسیدن به شیطان است

بی مهری نسبت به علوم انسانی که در هفته های گذشته بارها و از تریبون های مختلف ترویج شده است در سخنرانی کوتاه روز گذشته وزیر علوم نیز رخ نمایاند. کامران دانشجو رئیس ستاد انتخابات دولت دهم که روز گذشته برای نخستین بار به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دولت دهم سخن می گفت با تاکید بر اینکه تنها دغدغه او دغدغه دین است، اوج حرکت دانشگاه های غرب را رسیدن به شیطان دانست و دانشجویان ایرانی را از آن بر حذر داشت.کامران دانشجو در مراسم تودیع محمدمهدی زاهدی وزیر علوم دولت نهم و معارفه خود در دانشگاه شهید بهشتی گفت؛ من تنها دغدغه دین را دارم و دانشگاه ها نیز باید همین دغدغه را داشته باشند، چراکه سیر علوم در دانشگاه ها باید در مسیر تعریف شده جهان بینی اسلامی باشد. وزیر علوم در ادامه گفت؛ در تفکر لیبرالیسم، سیر علوم از آنچه بود، هست و خواهد بود چه در علوم انسانی و چه در علوم تجربی خبر می دهد، نتیجه این سیر علوم، دانشگاه های نظام های غربی است که با این مسیر حرکت می کنند و اوج آن شیطان است. او در ادامه به جهان بینی بر سیر علوم اشاره کرد و افزود؛ جهان بینی اسلامی در این مسیر علاوه بر سیر افقی در مسیر عمودی، دو سوال مطرح می کند؛ اول اینکه چه کسی آفریده و برای چه خلق کرده است؟ دانشجو با طرح سوال هایی افزود؛ هدف از این همه دانشگاه، مدرس و علم چیست؟ و چرا می خواهیم عالم شویم، ما می خواهیم عالمی شویم که فقط لاشه علم را داشته باشیم یا اینکه روح علم هم در آن دمیده شود تا علم احیا شود؟ اگر قرار است دانشگاه های ما اسلامی باشد که از همین قرار است، باید این دو سوال در تمام گفتار، کردار، رفتار و اعمال مطرح باشد. وزیر علوم با بیان اینکه فضای دانشگاه باید با این دو سوال همراه شود، اضافه کرد؛ اگر به این دو سوال در دانشگاه ها، کلاس و با دانشجویان توانستیم در رفتار، گفتار و اخلاق پاسخ دهیم، حتماً به اهداف مان می رسیم. دانشجو به سخنان امام خمینی(ره) نیز مبنی بر اینکه دانشگاه کارخانه انسان سازی است اشاره کرد و افزود؛ امیدواریم خداوند عنایت بفرماید تا همه ما را خادمان مطلوب مردم و مجذوب در اسلام و ولایت و محبوب حضرت ولیعصر(عج) قرار دهد.کامران دانشجو که از سوی رئیس جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دولت دهم به مجلس شورای اسلامی معرفی شد توانست با کسب 186 رای موافق، 75 رای مخالف و 25 رای ممتنع از مجموع 286 رای مجلس به عنوان دهمین وزیر علوم فعالیت خود را آغاز کند. مراسم تودیع و معارفه وزرای علوم دولت های نهم و دهم با حضور صادق واعظ زاده، حدادعادل، محمدجواد لاریجانی، حجت الاسلام محمدیان و روسای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی برگزار شد.

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری .بیا بر بچسب به همان چاه خرافات که گند زدید به همه جا.
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

jamsil - کره - سئول
دست رسی به شیطان لازم نیست .همیشه در کنار هر انسانی است .فقط اراده ای می خواهد تا ما یوسش کنی در هر قالبی با تو ودر کنار توست .انموقع داستان حضرت یحیی وزنش را مطا لعه کنیدکه با چه ترفندی موهای سرزنش را به قیمت ناچیزی ازش می خرد .داستانش طولانی است ودر قالب این کامنتها نمی گنجد .سپاس.
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

reza1981 - المان - هانور
شیطان هم نمیتونست 15 میلیون رای جابجا کنه....تو اوج هنر کجایی کامی جون?
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

iranianfarshad - ایران - تهران
عالمی که فقط لاشه علم را داشته باشد یا اینکه روح علم هم در آن دمیده شود تا علم احیا شود؟. اگر منظور علم صرف و نحو است که صحیح والا می بینیم در اثر نبود امکانات اکثر کالبدهای حامل علم روانه دول بیگانه میشوند تا روح علم در این کالبد دمیده شود. دیگر اینکه اگر اوج حرکت دانشگاه های غرب رسیدن به شیطان است ما هم موافقیم از آنجاکه بعضی مثل تو و خادمین مثل تو در دولت نهم و دهم که در فرنگ با بورس و صدقه سری این ملت درس خوانده اند نمود روح پلیدشیطانی در آنان بوفور دیده میشود
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

ARIYA_TEHRAN - ایران - تهران
خفه شو عوضی این که هنوز دانشجو چجوری شده وزیر ؟ها ها ها ها
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
کارتان تمومه ..حالا ببین دانشجوها چه بلائی سرتون میارند
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

dannni - سوئد - استکهلم
دغدغه مدارک قلابیت نداری ای متقلب
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

عاشق وطن - ایران - تهران
تو خودت یکی از زیر شاخه های اصلیه شیطانی هستی که دینتون به وجود اورده. تقلب دزدی کشتار شکنجه تجاوز و نسبت دادن اینها به دروغ به دیگران و.. جزو صفات پسندیده دین و ایین شماست.خدا با اومدن شماها دیگه شیطان رو عزل کرد و شماها رو جاش نشوند.
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

قلدر - ایران - تهران
من دغدغه کشتن تو رو دارم
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

abiabi - انگلستان - لندن
تو ...خوردی که فقط دغدغه ی تو دین است . مردک تو اصلا میدونی دین چی هست . مردک بی دین
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

هوای آزاد - ایران - ایران
jamsil - کره - سئول. فکر کنم منطورتون حضرت ایوب بوده نه یحیی حضرت یحیی هیچوقت ازدواج نکرد
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

bij - المان - المان
جنبش سبز به تفاوتها احترام میگذارد! اینکه تو مذهبی هستی یا بیدین رلی بازی نمیکند، اینکه 50 درصد ایرانیان مسلمانند یا 90 درصد باز اکثریت ایرانیان مسلمانند، اما کمیت ملاک نیست بلکه محتوای خواسته ما ایرانیان مهم است که *سیاستگذاری غیرمکتبی* شود و این خواسته جنبش سبز ایرانست! با احترام به حقوق بشر پیروزی نزدیک است!
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
در اینکه دغدغه داریم با هم مشترک هستیم. چون من هم دغدغه دارم که .. توی دین سرکار.
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

parmiss1989 - ایران - اهواز
شما اگه دین داشتین حال و روز مردم این نبود
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

kaveam - ایران - تهران
درمخالفت بارژیم اسهالی و دولت کودتا در راهپیمایی روزجمعه اخر رمضان 27/6/88 (روز قدس) با نمادهای سبز و شعار مرگ بر دیکتاتور و . حضور گسترده خواهیم داشت.
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

danial azarbaijan - ایران - تبریز
اره جون عمش راست میگه . رای 5600000 رو کرده 24000000 حالا اینم سناریوی جدیدشون. از 2 سال دگه هم قراره همه تو حوزه درس بخونن .تا بفهمن ایناخوتدا تو حوزه قبل از خوندن چه مصیبتهایی کشیدن
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

sooratak - مالزی - کوالالامپور
reza1981 - المان - هانور. خوب اومدی عزیزم٬
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

farshid15391 - ایران - تهران
لطفادغدغه شما فعلاهمان تقلب باشد
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
الهى که زیر دین بمانى و خفه بشوى مردک فرصت طلب متظاهر
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

wetraco - المان - اخن
شماها اصلا میدونید دین چیه؟ تو که خودت ۱ مدرک تحصیلی‌ نداری و قد الاغ فهم نداری و جز خ.. مالی ارباب‌هات کار مفیدی بلد نیستی‌ و دستتون به تقلب و خون مردم بی‌ گناه آغشته است گوه می‌خوری دم از دین میزنی.
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

sourena1b - ایران - ایران
بچه ها من خیلی وقته ایران نیستم میخوام بدونم مساله مسکن گرسنگی فقر و وووو حل شده توی ایران که وزیر ما دغدغه دیگه ای نداره یا حتی مساپل مربوط به تحقیقات و پژوهشها چون اون موقع که من توی ایرانن درس میخوندم تحقیقات و مخصوصا هزینه تحقیقات معضل بزرگی بود خدا کنه حل شده باشه
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

aghozdar - ایران - تهران
حالا خوبه پشت تریبون مجلس با افتخار اعلام میکردی که در انگلیس درس میخواندم و مرا اخراج کردند. اگر دانشگاه های غرب به سوی شیطان هستند پس تو انجا چه .......میخوردی که تازه بیرونت هم کردند غیر از اینه که دیدند لیاقت تحصیل در انجا را ندارید .
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

mr. fair - انگلستان - منچستر
خب راستم گفته مگه از خدا غیر از قتل کشتارو بدبختیم بشر چیزی دیده جمهوری اسلامی نمونش
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

jamsil - کره - سئول
هوای آزاد - ایران - ایران. حضرت یحیی زنی بنام ساره داشت واگر دقت بفرماید بعد از ماجرای همان مسئله شیطان که با نام من همسایه شما هستم ونمی خواهم دست خالی به خانه برگردی واینهارا به من بفروش تا طعام تهیه کنی واینها وبعد از ماجرای طولانی زودتر از ساره خانم به خدمت حضرت یحیی می رسد وماجرا را تعریف می کند واین پیامبر خدا که تا انموقع شیطان نتوانسته بود به درون ایشان راه یابداز این طریق متهم می کند که زن تو اهل این کار نبوده واین زن تورا فریب می دهد و.... اخرالامر متوجه می شود که این همان نیروی شیطانیستکه می خواست با این عمل نابفرجام خویش ایشان را وادار به اطاعت از خود کند که ندا میرسد ای یحیی تواز امتحان ما قبول شدی وبا زن خویش در همان مکان با ابی که از زمین میجوشد شستوشو کن وبه عقب برگرد (این دونفر از لحاظ زمانی به عقب برگشتند)ودو جوان تازه نو رسیده ای شدند وبه زندگی خود ادامه دادند. قابل ذکر است ابی که از زمین جوشید اب سرد وکاملا سرد بود نه اب جوشان .سپاس
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
اقای دانشجو به همراه برادرش در انگلیس درس میخواندند و علی رغم همه سر و صداهایی که اصلاح طلبان علیه مدرک او راه انداخته اند من مطمئنم که دروس دانشگاهی را در انگلستان گذرانده و مثل کردان نیست. او و برادرش هردو موقع جنگ در انگلیس دانشجوی مهندسی بودند و میخواستند به جبهه بروند.کلا در مسائل سیاسی در خارج فعال بودند و من شنیده ام که ایت ا.. خمینی اجازه نداد این دو بیایند و به انها گفت اول درسشان را تمام کنند. تا انجا که میدانم هر دو در تظاهراتی جلوی انتشارات پنگوئن که کتاب سلمان رشدی را چاپ کرده بود توسط پلیس انگلیس دستگیر شدند و مشکلات زیادی از ان موقع در تحصیلشان ایجاد شد و سرانجام به ایران برگشتند و مدرک نهایی را انجا گرفتند.
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
قسمت دوم:‌ من فکر نمیکنم چنین ادمی به درد وزارت علوم بخورد. دانشگاهها باید ادمهای علمی داشته باشد و دانشجوها به نظر من نباید خیلی سیاسی باشند. یکی از تفاوتهای بزرگ دانشگاههای کشورهای پیشرفته با کشورهایی مثل ما سیاسی نبودن دانشگاههاست. (البته سوای رشته هایی که مستقیما با سیاست ارتباط دارند مثل علوم سیاسی). من خیلی خوشحال نیستم از اینکه میبینم دانشجوها چه قبل و چه بعد از انقلاب انقدر درگیر مسائل سیاسی هستند. اقای دانشجو هم سیاسی هست نه علمی. وجود چنین ادمی دانشگاهها را سیاسی تر میکند و من این را به نفع ایران نمیبینم. در ضمن ما همین الان کلی درسها و واحدهای کاملا غیرمرتبط با رشته ها داریم که وجودشان توجیه ندارد. ما که یک واحد هم وصیتنامه امام داشتیم. این هدر دادن پول و انرژی مملکت و توان دانشجوهای این کشور هست.
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

naslesookhteh - ایران - تهران
ایمیل و شماره تلفن هتل محل اقامت احمدی نژاد در نیویورک. یکی از خوانندگان: در اخبار آماده که احمدی نژاد برای اجلاس سازمان ملل متحد در هتل اینترکانتینانتل نیویورک میماند. از همهٔ هم میهنان گرامی‌ تقاضا می‌شه با ایمیل و تلفن انزجار خودشونو به گوش صاحبان این هتل برسونند. Email: barclay@interconti.com. Telephone: 0018772701390. منبع: ایران پرس نیوز.
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

sherry_vancouver - کانادا - ونکوور
تو بهتره بری خودتو زنده بگور کنی. حتی حیف الت قتاله
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

Alireza88 - ایران - تهران
مثل ایشان مثل آن چهار پایی است که باری از کتاب دارد و متاسفانه و صد تاسف که حاکم و تصمیم گیرنده عالمان و دانشمندان ما شده است
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

zibatarindokhtar2002 - ایران - تهران
بدبخت شدیم اومدن از دانشگاه مام دارن زر زدانوشونو شروع میکنن. خدایا به دادمون برس قبلا کمتر گیر میدادن حالا ترم جدید فکر کنم ولمون نکنن یه پامون باید دانشکده باشه یه پامون کمیته انضباطی
جمعه 20 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
bij - المان - المان - در حکومتهاتی دموکراتیک کمیت و اکثریت مهم است. جنبش سبز هم به خاطر زورگویی اقلیت به اکثریت شکل گرفت. در ضمن خواسته خودت را بنام جنبش سبز مطرح نکن.می ترسی بگی ((این خواسته من است))؟ ***jamsil - کره - سئول - هوای آزاد راست میگه. اون حضرت ایوب بود.
جمعه 20 شهریور 1388

shekvegar - ایران - تهران
هر موقع که این رهبر با اون جسم ناقصش (و آبرویی که از ولی نعمتش داره) حرف تازه ای میزنه همه ی دست اندرکارای حکومتی به جلز و ولز میوفتن که آی رهبرا . آهای امت اسلام . هوی دشمنا ..! این مطلبی که خامنه ای در مورد ضرورت بازنگری در علوم انسانی و تصفیه سازی دانشگاه ها پیش کشیده از صد تا فحش ناموسی بدتره ! این بیخرد انتظار داره تو دانشگاه شرح لمعه و نهج البلاغه درس بدهند ! امان از این دیکتاتوری که امانمونو بریده . خسته ام اما امیدوار .
جمعه 20 شهریور 1388

kooye daneshgah - ایران - تهران
هنوز نیومده واسه رفتن تو کوی کارتها رو جمع کردند ! خوشحال نشین ، کارت عبور موقت یک ماهه دادن که باید یه کارت شناسائی دیگه هم همرات باشه تا مطابقت بدن ! عین پادگان. واسه اینکه شیطانی هست مدرک دانشگاهی نداری ؟ این سلمان رشدی هم خوب خیلی ها رو به بهانه بورس انگلیس به نون نوا رسوند. ر..ین تو هر چی دانشگاهه
جمعه 20 شهریور 1388

jamsil - کره - سئول
bluestar - ایران - تهران .وهوای آزاد - ایران - ایران .از حضور ذهن شما نهایت سپاسگذاری را دارم.سپاس .
جمعه 20 شهریور 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، اکثریت در سیستم دموکراتیک که حقوق اقلیت را بطور کامل در نظر گرفته اند با اکثریت در رژیمهای فاشیستی که چیزی جز جنایت ببار نمی اورند(ایران با استبداد دینی یا المان ناسیونالسوسیالست!) فرق اساسی دارد!!! سروش: **ما نسل کامکاری هستیم. ما زوال استبداد دینی را جشن خواهیم گرفت. جامعه‌ای اخلاقی و حکومتی فرادینی طالع تابناک مردم سبز ماست**
جمعه 20 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
bij - المان - المان . در حکومت دینی هم حقوق شهروندی اقلیتها حفظ می شود. در مورد آقای سروش اون وقت که عضو شورای انقلاب فرهنگی نظام دینی بود هنوز عاقل و بالغ نشده بود؟ نه به آن شوری شور - نه به این بی نمکی- تو هر وقت دلت خواست جشن بگیر. چون از درد مردم ایران بی خبری. تو آلمان برو حالت رو بکن هم زبان
شنبه 21 شهریور 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
bluestar - ایران - تهران . در حکومت دینی هم حقوق شهروندی اقلیتها حفظ می شود. پس بخاطر همین حقوق شهروندی است که به انها می کویند کافر .یا اگر دستشان خیس باشد . بدست شما بخورد نجس است...
شنبه 21 شهریور 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، ما از زندگی همین حالا استفاده میبریم مثل تو مذهبی عقب افتاده که لذتهایت یا در خفاست یا در خیالات در بهشت کذایی ارزو میشه! بیچاره! وقتی یکی از موسوی بخاطر گذشته اش چیزی مینویسد تو خودت را به در ودیوار میکوبی به خیال دفاع از موسوی! حالا گذشته سروش را به رخ ما میکشی!! من یک بیدینم ولی به افکار ازادگان جدای از گذشته شان احترام میگذارم چه موسوی چه سروش! تو هر وقت دلت خواست عزا بگیر چون هیچوقت درد مردم ایران که هیچ درد انسانها را نمی فهمی!!!
شنبه 21 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.