اجلاس همسایگان خزر بدون دعوت از ایران

اجلاس همسایگان خزر بدون دعوت از ایران

ایران از شرکت نداشتن درنشست کشورهای حاشیه دریای خزر انتقاد کرد

رادیو فردا : وزیر خارجه ایران برگزاری نشست کشورهای حاشیه دریای خزر، بدون حضور تهران را، علیه منافع ایران بر شمرد.
منوچهر متکی، وزیر خارجه ایران، روز سه‌شنبه در دیدار با سفیر جدید قزاقستان در تهران برگزاری اجلاس کشورهای حاشیه خزر را برخلاف توافقات پنج کشور حاشیه این دریا دانست و  گفت هر گونه تصمیم گیری در مسائل دریای خزر منوط به حضور تمامی کشورهای ساحلی است.
نشست غیررسمی کشورهای حاشیه دریای خزر قرار است روز پنج‌شنبه با حضور چهار کشور روسیه، قزاقستان، آذربایجان و ترکمنستان در قزاقستان برگزار شود.
قزاقستان گفته است که در این نشست بر سر وضعیت حقوقی و تقسیم بندی بستر دریای خزر تصمیم گیری نخواهد شد.

غیبت ایران در نشست کشور‌های حاشیه خزر

رادیو زمانه : برگزاری نشست چهار کشور حاشیه دریای خزر، بدون حضور ایران با واکنش منفی تهران مواجه شده است.

نشست سران روسیه، آذربایجان، ترکمنستان و قزاقستان روز پنجشنبه در شهر «اکتائو» قزاقستان برگزار می‌شود.

منوچهر متکی وزیر خارجه ایران این نشست را برخلاف موافقتنامه‌های پیشین دانسته است.

آقای متکی در دیدار با سفیر جدید قزاقستان در تهران گفت که «کلیه مسائل دریای خزر بایستی با حضور تمامی کشورهای ساحلی دریای خزر مطرح و تصمیم‌گیری شود.»

او اظهار داشت که تهران برگزاری این نشست را اقدامی «علیه منافع خود تلقی» می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ترند جمهوری آذربایجان، وزیر خارجه قزاقستان در واکنش به اظهارات همتای ایرانی خود گفته است: «این نشست، نشستی غیررسمی است که در آن، درباره همکاری‌های منطقه‌ای بحث خواهد شد.»

روزنامه لس‌آنجلس تایمز نیز نوشته است که برگزاری چنین دیداری، می‌تواند فتح بابی برای آغاز مناقشات در این منطقه باشد، چرا که هر کشور دیگری نیز می‌تواند بعد‌ها دیداری را در غیاب یک یا دو کشور حاشیه دریای خزر برگزار کند.

روزنامه نزاویسیمایا گازتا چاپ مسکو هم در گزارشی احتمال داده است که هدف از برگزاری این نشست، «فشار به تهران برای پایان یافتن تعیین رژیم حقوقی دریای خزر» باشد.

سران پنج کشور در اجلاس گذشته خود در تهران بیانیه‌ای ‪ ۲۵‬ماده‌ای درباره تامین امنیت این دریا بر پایه حسن همجواری و اعتماد متقابل امضا کردند و موظف شدند تمامی مسائل را از طریق راه‌های صلح‌آمیز حل و فصل کنند.

کشورهای حاشیه دریای خزر ، ایران را به اجلاس خود راه ندادند

تابناک : کشور های حاشیه دریای خزر تصمیم گرفتند که ایران را در جلسه کشور های دریای خزر که پنجشنبه برگزار می شود ، شرکت ندهند.

به گزارش خبرنگار «تابناک » ، روزنامه آمریکایی « لس آنجلس تایمز» و همچنین شبکه خبری "پرس تی وی "که وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است این خبر را مخابره کرده اند.منوچهر متکی وزیر خارجه ایران در واکنش به این خبر به «پرس تی وی» گفته است که، "ایران از این تصمیم روسیه ، آذربایجان ، قزاقستان و ترکمنستان بسیار خشمگین است" . وی همچنین اظهار کرده است که، "این جلسه بدون حضور ایران لطمه ای به منافع ملی این کشور است ".

این چهار کشور تصمیم گرفته اند که ملاقات کشور های حاشیه دریای خزر را بدون حضور ایران در قزاقستان برگزار کنند.

بر پایه این گزارش ، وزیر خارجه قزاقستان در واکنش به اظهارات همتای ایرانی خود گفته است که، "این جلسه ، جلسه ای غیر رسمی است که در آن درباره همکاری های منطقه ای بحث خواهد شد و صحبتی از تقسیم دریای خزر و سواحل آن نخواهد شد".

این گزارش همچنین می افزاید که،تهران این جلسه را تلاشی برای نادیده گرفتن ادعاهای ایران در دریای خزر توسط کشور های همسایه خود می داند و با توجه به اینکه،  ایران و روسیه تنها کشور هایی هستند که دارای بندر برای صادرات انرژی از این دریا می باشند، ایران بیشتر نگران طمع ورزی های روسیه است ، چرا که ممکن است روسیه سه کشور دیگر را متقاعد کند که ایران را از خط لوله ای که در آینده ممکن است از این دریا کشیده شود ، کنار بگذارند.


به نظر می رسد برگزاری چنین دیداری می تواند فتح بابی برای آغاز مناقشات در این منطقه باشد، چرا که هر کشور دیگری نیز می تواند بعد ها دیداری را در غیاب یک یا دو کشور حاشیه دریای خزر برگزار کند و این دور تسلسل دریای خزر که به دریای صلح موسوم است را دچار اغتشاش کند. البته روسها نیز اخیرا از افزایش نفرت افکار عمومی ایران از آن کشور بیشتر مطلع شده اند که باید دستگاه سیاست خارجی ایران با دقت و وسواس خاصی تحرکات سیاسی این کشور را بررسی نماید.

نظرات کاربران سایت تابناک

نظرات بینندگان:
ما نمیتونیم از تمامیت ارضی خودمون دفاع کنیم نشستیم برای فلسطینیها غصه میخوریم. سهم ایران از خزر تا سال 1990 50/50 بود حالا که شوروی شده روسیه برادر روسیه از سهم ما به کشور های تجزیه شده میبخشه.
اونم از جزایر سه گانه که صاحب پیدا کرده...
ما که به حیات خلوت امریکا نفوذ کردیم چه غم داریم خزر هم مال روسهاiiiiiiii
مرگ بر روسیه خیانتکار ...
ای تاریخ به دستگاه دیپلماسی ما بگو که روسیه دوست نمیشه ....
نداشتن یه متحد قدرتمند آخرش این میشه.قابل توجه:مرگ بر آمریکا !!!
ماشاا.. هزار ما شاا.. چیزی که در این مملکت کم نیست سیاستمدار خبره است .
یکی « مادر » گرگ می پرورید...
اینقدر لیلی به لالای آنها گذاشتیم این هم جوابش
یادتونه تو مجلس چه منم منم میکرد یادتونه چه اعتماد به نفسی داشت واقعا مسخره است این مدیریت بر جهان ما از مجلس انتظار بیشتری داریم.
تاریخ نشان خواهد داد که چه بر سر این مملکت آوردید!
خب وقتی فکر میکنیم که مسئولیت تغییر جهان به عهده ماست، وقتی فکر میکنیم داریم دنیا رو متحول میکنیم، وقتی درحال فتح قله های افتخار هستیم همش، نتیجه بهتر از این نخواهد بود.
خود شما تابناکیها هم که دست کمی از روسیه ندارید! نام این دریا کاسپین است. حداقل بگویید دریای مازندران!
شما هیچ کدام مومن نیستید، مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود.
بابا چقدر ساده این!! ببین چه کلاهی سرمون گذاشتن که حتی صدای متکی هم دراومده!
هر روز از این باغ بری می رسد..
تا کی باید اسیر دست این روسیه نامرد باشیم؟
مرگ بر روسیه و عوامل آن در منطقه
لطفا سخان متکی در مجلس برای رای اعتماد را زیر این خبر درج کنید تا این خبر هم سند دیگری از افتخارات سیاست خارجی ما باشد
مگر قرار نیست فبل از سال 1404 به اهداف 20 ساله دست پیدا منیم؟ اصلا مگه الان جزء چند کشور مطرح دنیا همه دنبال راضی نگه داشتن ایران نیستند؟ خوب گفتن زحمت رفتن و حضور در جلسه را نکشیم بعدا تصمیمات را به اطلاع خاطر همایونی می رسانند!
انقدر نگران طمع ورزی های روسیه باش، تا نگران طمع ورزی های روسیه دانت پاره شود!!
اگه یک بار کتاب های تاریخ راهنمایی یا دبیرستان خودتون رو مطالعه می کردید، با روسیه بیشتر آشنا می شدید.
از برادر روسیه اصلا انتظار همچین کاری رو نداشتیم!!!!!!
ما هم.....
مثلا می خواهید بگید ما به روسها انقدر که شما فکر می کنید نزدیک نیستیم!
این هم نتیجه مرگ بر روسیه گفتن در نماز جمعه.
اینکه ایران را بکلی از جریانات و قردادهای اخیر که در منطقه به وقوق پیوست فید کردند کاملا مشهود است از جلمه پروژه ناباکو که در ترکیه قردادش بسته شد و گاز جمهوری اذربایجان را به اروپا انتقال میدهد و ایران دلخوش بود که روسیه هم در آن حضور ندارد ولی درست ده روز بعد بود که پوتین در آنکارا حضور یافت و پای قرارداد بسیار مهمی را که کاشناسان آن را کم از ناباکو نمی دانند امضا کرد و حال اجلاس کشورهای حوزه دریای خزز هست که علنا ایران را راه نمی دهند به نظر می رسد که سیاست خارجی ایران باید و باید نسبت به این مسال حساس بوده و با کار کارشناسی عمیق به مقابله با آن بپردازد
بابا کجای دنیا روی ما حساب می کنند که اینجا حساب کنند - بازهم احمدی نژاد می گوید ما با اقتدار در صدر سیاست جهان قرار داریم - امیدوارم معایده گلستان دیگری در این نظام بسته نشود.
چشم آقایون روشن..هر روز یه دستاورد جدید
مطمئن باشید روسیه همین کارو میکنه و ایران رو از این خط لوله کنار میذاره عاقبت دوستی با خرس همینه....اونم از نوع کمونیست و خدانشناسش...
ما با بیش از 200 کشور دنیا روابط حسنه داریم مدارکش هم موجود است!!!
انرژی هسته ای حق مسلم ما است
کجایید ای کفن پوشان عاشق؟؟؟؟؟
بزارین این کشورهای حاشیه خزر آنقدر اطلاعیه بدن تا خزردونشون بترکه!ما خودمون اجلاس کشورهای خزر بدون این کشورها تشکیل میدیم !
ای آقا مگه نمیدونین این هم تقصیر انگلیس هاست. به نظر من باید سریعا اعتراض خود را به انگلیس ها اعلام کنیم.
به به ... هر دم از این باغ بری می رسد
ای ول دیپلماسی ... چه میکنه این وزارت خارجه !!!
اون از ساخت نیروگاهشون ؛ اون از سوختی که ندادن ؛ اون از سهمی که از خزر بردند؛ اینم از راه ندادنمون توی اجلاس. عجب کشور دوست و متحدی داریم ما!!!!
رابطه دو طرفه است
نمی شه ما با همه دنیا سر جنگ داشته باشیم و بعد همه دنیا هم ما رو دوست داشته باشن
سخت نگیرین.مهم اینه که همیشه تیتر اول خبرا تو دنیا باشیم. بی خیال منافع ملی!!!!!!!!
دوستان انقدر حرص و جوش نخورید. یادتون باشه که در دنیای سیاست همیشه اون چیزی که در نظر اول میاد آخرین احتمال ممکنه ی حقیقت ماجراست!
50 درصد مون که شد 11 درصد همین آقای متکی گفت اونا که حرف 50 درصد رو می زنن دشمن هستند! چطوره برای اثبات حسن نیت همه خزر رو بدیم به روسها و کشورهای اطراف خزر که برادران کمونیست از ما راضی باشن!
اینها چه فرقی با تضییع حقوق ایران در عهدنامه های ننگین ترکمانچای و... دارد؟
لابد این بی عرضگی ها را هم باید به پای مصالح نظام گذاشت!
مرگ بر روسیه گفتن هم در ایران در زمره کناهان کبیره شده وقتی یک کمونیست لاشی مانند چاوز به استان رضوی پای میگذارد . باید فکری برای نجات اسلام کرد
این هم نتیجه نگاه به شرق به جای تعامل منطقی با همه دنیا! خداییش این غربیها یه کم صداقت و شرافت رو دارند که این روسها ازش بی بهره‌اند.
عزت ملی که میگند اینه دیگه !!!
مرگ بر روسیه...مرگ بر روسیه...مرگ بر روسیه...مرگ بر روسیه...مرگ بر روسیه...مرگ بر روسیه...مرگ بر روسیه...مرگ بر روسیه...مرگ بر روسیه...!!!!!!!!!!!!
انرژی هسته ای حق مسلم ماست.
تا زمانی که این شعار را می دهیم بقیه حقها باید خاک بخورد و پیامال شود. چون برای رسیدن به آن حق باید التماس روسها را بکنیم در حالی که با تعامل هم می توانیم انرژی را داشته باشیم و هم روسها را سرجایشان بنشانیم
در حال حاضر روسها با کارت ما با غرب و اسرایئل معامله می کند و چینی ها نیز با پول ما پروژه هایی در ایران فاینانس می کنند.
این است فلسفه تبدیل شعار مرگ بر امریکا به شعار مرگ بر روسیه در نماز جمعه
از کجا معلوم .
اشکال نداره ما هنوز چاوز رو داریم.
همش تقصیر امریکاست. وگرنه کشور دوست و برادر روسیه که منظور بدی نداره!!!!!
هزار بار .روسیه قابل اعتماد نیست.روس روسیاه
مبارک باشه
وای بر مجلسی که به این وزیر اور خارجه رای اعتماد داد .سیاست های خانه خراب کن به چه چیز می گویند؟؟؟!!!آقای متکی بفرمایند در معیت آقای چاوز بروند آمریکای لاتین .اینجا بیخ گوش کشور که از ایشان کاری بر نمی آید
این ما هستیم که آویزونه روسیه شدیم وگرنه روسها و اصولا" تمام کشورهای دنیا در وهله اول به فکر منافع خود هستند کافیه تاریخ بخونید تا ببینید ایران بیشتر از چه کشوری لطمه خورده حداقل امریکا بخشی از ایران را تصاحب نکرده
با چه زبونی بگیم این روسیه خائنه
چرا مسئولین کشور ما از تکرار مکرر خیانت های روسیه در طول تاریخ عبرت نمی گیرند
در حال حاضر هم روسیه در حال خیانت به ایران است نمونه آن نیروگاه اتمی بوشهر

مرگ بر روسیه خائن
با مرگ بر روسیه گفتن کار درست نمی شود. ایران باید برای فروش نفت خودش در دریای خزر به فکر خط لوله مستقل باشد. مسیر لوله از داخل خود ایران به خلیج فارس.
مرگ بر روسیه .
دستگاه دیپلماسی کشور بسیار ضعیف عمل میکند
همینطور ادامه بدین ..........فردا برای هدیه دادن ایران به کشور های دوست برادر خودمون جلسه میزاریم
نه غربی نه غربی جمهوری اسلامی
خدا شما ابناکی ها را لعنت کندکه فقط سیاهنمایی می کنید
هرچند میدانم مطلبم را منتشر نمی کنید ولی می گویم .
اعتماد گردن به روسیه اشتباهی محض است ما در طول تاریخ همواره از این کشور ضربه خورده و می خوریم و خواهیم خورد شما ببینید ما هنوز یک لامپ 40 وات هم با این نیروگاهی که روسها قرار است برایمان بسازند نتوانسته ایم روشن کنیم . انتظارات بیشتر پیش کشمان
از این جیب به ان جیب
اینارو ولش کن ، عوضش کشور دوست و برادر ارمنستان را که داریم!
مرگ بر خودم... مرگ بر خودم... مرگ بر خودم
کاش سیاست خارجی ایران عاقلانه بود تا این گرگ ها با ما این طور نمی کردن
نیش عقرب نه از سر کین است اقتضاء طبیعتش این است ! ! !
زنده باد چاوز کاسترو چه گوارا بی خیال همسایه ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
وقتی به جای منافع ملی ایران به عوام فریبی و وارونه جلوه دادن حقایق متوسل شوبم نتیجه ای جز ازدست رفتن حقوق مسلم مردم ایران نخواهد داشت وضعیت اسف بار ایران در دریای مازندران گواه راستین بر این امر میباشد
اگر یک کم تاریخ ایران رو می خوندند می دیدند بزرگترین دشمن ایران روسیه است.بخصوص در مورد مشروطه و خمله های پی در پی آناه در زمان قاجار اما آقایان گویا به باج دادن به روسها و رو دست خوردن از آنها درست سر بزنگاه عادت کردند.یاد و خاطره ترکمنچای رو دارند زنده می کنند.فردا اگر همبن سهم ایران از دریای مازندران رو هم به رسمیت نشناسند فکر می کنید دولت کاری ازش بر میاد؟
مملکت رو دارن برادرهای عزیز روس به تاراج می برن . ما به فکر منافع ملی و منافع نظام هستیم . اصلا مهم نیست .خنده داره........
مرگ بر انگلیس ، مرگ بر امریکا ....... !!!
همه کشورها به فکر منافع خویشند به غیر از ایران
نمردیم و معنی عزت واقتدار ملی ادعایی این دولت را هم فهمیدیم، باش تا صبح دولتت بدمد...
عجب اقتداری در دنیا داریم
احتمالا این کار، کار دشمنان نفوذی در روسیه و آذربایجان و جاهای دیگر است ، وگرنه دستگاه دیپلماسی ما که حرف نداره!
اگر تاریخ ایران رادریکصد سال اخیر بدقت مطالعه بکنیم میبینیم جنایات روسها خیلی بیشتر از کشورهای دیکر علیه ایران میباشد
مهم نیست اخه قراره روسها نیروگاه بوشهر رو تموم کنن !!!!!!!!!
ای کاش آقای دکتر احمدی نژاد بی رو در بایستی با مقام معظم رهبری در دیداری به ایشان عرض کنند که والله هدفم از تغییر وزیر خارجه و بر گزیدن فردی مطلع و آشنا به تاریخ و دیپلماسی این بود که واقعا فکر منافع ملی جمهری اسلامی ایران بودم و الا در مورد این یکی اصلا قصد و غرضی در کار نبود الا اینکه میخواستم به نصایح مجلسیان و مردم دلسوز نظام که هر روز با ملاحظه دست گلهای مسئول سیاست خارجی دلشان به درد می آید گوش فرا دهم .به خدا من که این مطلب را مینویسم هیچ پدر کشتگی با وزیر محترم امور خارجه ندارم ولی دلم میسوزد که چرا وقتی این ضرب المثل صادق است که هر کسی را بهر کاری ساختند .در مورد ایشان تردید میکنند.باور کنید ایشان بیش از «که به فکر سیاست خارجی و منافع ملی باشند به فکر به کار گماردن احباب و هم کیشان و دوستان هند درس خوانده یا نخوانده ولی در هند بوده خود در پستهای مختلف وزارتخارجه هستند و به این فکرند که مبادا حقی از آنها (که هیچ حقی هم بر نظام ندارند جز اینکه مجیز گوی وزیرشان هستند)ضایع نشود.فکر میکنم اگر رئیس جمهور محترم این مسائل را به همراه نقاط ضعف بیش از حد جناب متکی را به حضور مقام معظم رهبری معروض دارند ایشان با تغییر سریع وزیر محترم امور خارجه موافقت خواهند فرمود.چه اشکال دارد شاید ایشان در سمت دیگری موفق شوند والسلام
الان چند سال هی میگن نیروگاه اتمی تا سپتامبر اینده راه اندازی می شود، میترسم انقدر باج بگیرن اخر راه اندازی نشه - ما دیگه سهمی از دریای خزر نداریم که بخوایم دعوتتمون کنند.
با مرگ بر خودم ... موافقم. از ماست که بر ماست
وای بر ما که نگاهی به تاریخ خود نمیکنیم و روسیه را دوست خود میدانیم ...
سیاست روسها در برابر ایران و کشورهای جهان سوم : اونیکه ماله منه مال من. مال شما نصف نصف
باید این پزس تی وی را هم که در جهت منافع امریکا و اسرائیل و اخیرا روسیه خبر رسانی می کند تعطیل کنند!!!؟؟؟؟؟
کار کار انگلیسهاست روسیه که برادر و نزدیکترین دوست ماست در دنیا البته بعد از مش چاوز تپل مپل، رد پای بی بی سی رو پیدا نکردن؟
اینارو وللش دادش افغان رو بچسبید که فردا بهمون جفتک نزنه
شما چرا فکر می کنید فقط آمریکا و روسیه و انگلیس و اینا کشورند.؟؟
آقا ما با کشور های قدرت مند دوستیم.
مثل کشور دوست و همسایه و بزرگ و قدرتمند کومور، کنیا، ونزویلا، تانزانیا، سومالی، بورکینافاسو . . .
کمه؟ بگم اینا چه کشورهایی هستند؟ بگم؟ بگم؟
این هم نتیجه باج دادن به روسیه
حقتونه آقایونی که فکر می کردید آخر سیاست مدار هستید ! بیچاره مردم که گیر شما افتادند
مرگ بر روسیه خیانتکار
تاریخ به دستگاه دیپلماسی ما بگو که روسیه دوست نمیشه اقای متکی به روسیه
با این وضعیت هیچ بعید نیست که در آینده ای نزدیک ایران را در سازمان ملل هم شرکت ندهند .
دو سه نفر از سفارت روسیه رو به جرم اغتشاشات بگیرن کار درست میشه
نادر سر از خاک بردار ببین روسها بازی جدیدی آغاز کرده اند دریایی که تماما جزء ایران کردی امروز توی جلسه جا نداریم
من در روسیه زندگی میکنو و به سیاست این کشور آگاهم. دولتش برای منافع کشورش کار میکنه و مثل دولت ما نیست که منافع ملی را زیر پا بگذارد. این را هم میگویم که برای ایران خواب بدی دیده اند و هنوز این گوشه ای از آن است. کمب صبر کنید تا ادامه ماجرا را ببینید.
چه عجب خبری از برادران منتقد به تابناک نیست نکنه این خبر هم اختراع تابناک برای خراب کردن آقای دکتر است.
یک نیروگاه را 10 سال که تمام نکرده اند چطور می توان به یک چنین شریکی اعتماد کرد!!
ایران توپ فوتبال روسیه است که روسیه از ان در مقابل غرب به نحو احسنت استفاده می کند.
خوش به حال مردم روسیه و قزاقستان که دولت‌مردایی دارند که یک لحظه از پیگیری منافع ملیشون کوتاه نمی‌آیند
ما که زیر اسم خلیج عربی نشستیم حال زیر تابلو دریای ... می‌شینینم و نشون می‌دیم که می‌توانیم مقتدرانه این کار و انجام بدیم و هیچ کس هم در داخل انتقاد نکنه
متکی: خزر رو بی خیال تبریک روسیه به احمدی نژاد رو عشقه
خلیج فرسو که مفت دادین به عربا،دریای خزرم که انشاءالله داریم میدیم به روسیه،به آقای حیات خلوت هم بگید بیاد دریاچه ارومیه یا اسلویه رو بزنید به نامشو باهاش عکس بگیرید.
مثال عراق ، مثال سوریه،مثال افغانستان
مثال روسیه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اولین مسافرت خارجی رییس جمهور بعد از انتخابات به روسیه بود ,چه دستاورد دلپذیری داشت!
شب دیگری در راه است!!!!
بابا چقدر ساده این!! ببین چه کلاهی سرمون گذاشتن که حتی صدای متکی هم دراومده!
تا مادامیکه چشم خود را بر روی حقایق ببندیم و فقط و فقط سعی کنیم که خودمان را برترین در دنیا نشان دهیم، اوضاع همین باشد. مگر اینکه روزی چشم هایمان را بازکنیم و تلاش کنیم مشکلات کشور را با شفافیت بیان و درصدد حل آنها باشیم نه اینکه صورت مسئله را حذف کنیم و فکر کنیم همه چیز حل شده است.
این هم عاقبت خوش‌خدمتی در تقسیم دریای خزر.
تا مادامیکه چشم خود را بر روی حقایق ببندیم و فقط و فقط سعی کنیم که خودمان را برترین در دنیا نشان دهیم، اوضاع همین باشد. مگر اینکه روزی چشم هایمان را بازکنیم و تلاش کنیم مشکلات کشور را با شفافیت بیان و درصدد حل آنها باشیم نه اینکه صورت مسئله را حذف کنیم و فکر کنیم همه چیز حل شده است.
. این کار روسیه می گوید:
1. ما در حفظ منافع خود با هیچ کس شوخی نداریم، حتی شما که خودمان ....
2. خیال نکنید نمی دانیم که با امریکا ارتباط برقرار کرده اید.
3. این فقط یک اخطار است ....
مبارک باشه ....همین
شما هیچ کدام مومن نیستید، مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود.
خوش امود از این روسیه واقعا حق این دولت همینه که باز روسیه ما را بدوشه
مرگ بر روسیه
استیضاح متکی کلیدمی خورد
روسها هیچ وقت قابل اطمینان نبوده اند. اینکه ما چقدر باید خودمان را برای آنها حقیر کنیم تا به اندک منفعتی برسیم از هیچ دیدگاهی قابل قبول نیست.
دنیا را ولش فقط چاووز
به قول آقای لاریجانی پوتین به مراتب از آقای بوش بهتر میباشند.
ما که خزر رو دادیم.حالا چه راههمون بدند چه ندند.
اینارو ول کن ،موشکای اس 300 دارن میان ...
مرگ بر روسیه(امریکای قدیم)...
کاش آقای متکی به موارد عدم توفیق دستگاه خود در مجلس هنگام رای اعتماداشاره می کردند که این خبر نمونه ای از آن است.
دریا می خواهیم چیکار، فقط انرژی هسته ای
بذارن تو آب شنا کنیم خزرو میخواهیم چکار...
اعتماد به روسیه = خطر منافع ملی ایران
آن آقائی که اظهار کردند که ما باید
نفت قسمت خودمان را در دریا استخراج و از طریق لوله داخل ایران بفروشیم بدانند که عمیق ترین قسمت این دریاچه ذر سواحل ایران است و با تکنولوژی در اختیار وزارت نفت فعلا نمیشود کاری کرد
آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است با دوستان مروت با دشمنان مدارا

دوستان که فعلا کهریزک هستند
مدارای با دشمنان را هم که میبینیم
این هم از عواقب آشوب ها است که قدرت و وجهه ایران را به شدت کاهش داد و راه را برای گردن کشی روس ها باز کرد.
مگر در چه مقطعی از زمان روسیه به ما خدمت کرده و یا منافع ما را در نظر گرفته که این دومین بار باشد تعدا خیانتهای روسیه به این آب و خاک از هر کشور دیگر بالاتر است.
آقای متکی در مجلس : دیپلماسی ما در دنیا حرف آخر را میزند. پس این بود بابا
نگران نباشید ما کشور گابن,جزایر کومور,کشور بوتان,نپال,سومالی ها,,,,,,,,,,,,,رو داریم هیچ نگران نباشید33pooles - المان - دورتموند
مبارزه با رژیم اخوندی خود جوابی داندان شکن است به روسها . مرگ بر روسیه
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
ای حکومت تازی پرست، تو را چه به کشورداری در ایران؟؟؟ این شما بودید که دریای مازندران را خزر نامیدید، این شما بودید که ۵۰٪ ، ۳۹٪ آنرا به روس ها و ترکها بخشیدید. این شما هستید که هنگام دزدیدن نام خلیج پارس خموشی گرفتید. اکنون هم عربده ی متکی یک بازیگری بیش نیست، شما از پیش دریای مازندران را به دشمنان چپاولگر فروخته اید. شما تخم تازی هستید و هیچ دل سوزی برای ایران و ایرانی ندارید. ای کاش هرچه زودتر همه ی ایرانیان از اسلام چرکین دست بشویند تا بیش از این شما نتوانید ایران را اینگونه تیکه تیکه و نابود کنید. ای مسلمانی که خود را ایرانی مینامی، تو در نابودی ایران دست داری چون تازی پرستی، چون مرده پرستی، چون دشمن خود را میپرستی، چون غلام و کنیز بیگانگان هستی.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

khaneyeh parsian - ایران - شیراز
متکیه بی.. تو اصلا میدونی منافع ملی چیه؟هر نفهمی تاریخ ایران رو بخونه حتی تاریخ تحریف شده یی که تو این سی سال تو دانشگاهها درس دادند و خواستند امریکا رو دشمن اصلی معرفی کنند میفهمه دشمن اصلی ایران روسیه است. شهادت نظر بده...امثال تو کشور رو به اینجا میرسونه.شما ایران رو ویرانه کردید.ایشالا روزی میرسه که قبر کورش رو طلا میگیریم امثال تو رو هم بین دیواره هاش مدفون میکنیم.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

iran-azad - ایران - تهران
خوب این که ناراحتی نداره - من رو هم دعوت نکردند!
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

mahnadi - هلند - هارلم
بسیار جای تاسف دارد که کشورهایی که به واقع بر حق وحقوق خود واقفند برای بیشتر شدن آن دست به هرکاری میزنند تا بتوانند بیشتراز آنچه میشود بگیرند واین از قوم قاجارعاجزتروحیله کارتردزدترودروغگوتربه خود زحمت دفاع از آنچه که حق مردمش است را هم نمیدهد که هرچه باج بیشتر بدهد شاید چند صباحی به زعم خودشان به مسند قدرت بیشتر بمانندواقعا اینهمه کافی نیست تا دست در ست هم بدهیم خودرا ازاین تباهی نجات بدهیم هموطن روزقدس برمردم ایران واجب است تا این روز را به روزآزادی از یوق استبداد آخوندی تبدیل کنیم زنده باد آزادی ومردم مبارزشریف ایران
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
خاک بر سر این حکومت که باعث شده همه به ایران به چشم گاو شیرده نگاه کنند . برای همین نمی خواهند که بمیره
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

mesto79 - بلزیگ - بروگسل
....احمقی نژاد هم واسه شون...اشکالئ نداره...
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

black chador - امریکا - ولدن
وقتی دولت یک کشور در بازار بین المللی به رسمیت شناخته نشده حضور نماینده اون کشور در مجلسها بی معنی هست. دولت اسهالی ایران فقط برای اوباشها و احمقها رسمی هست.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

punisher - ایران - شیراز
این یعنی عزت و اقتدار ملی................... تو روح پدر و مادر هر چی پاچه خار سیستم ملایی و اسهالی ه ..........
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
ننگ بر هر ایرانی که به روسیه خدمت و به کشورش خیانت کند.سزای خیانت همیشه رسوایی است.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

ali1348 - ایران - تهران
IranBozorgMehr - ایران - اهواز اسم ان دریاچه خزر است نه چیز دیگر.
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

vahid.sharifi - کانادا - ونکوور
بابا یه روسیه وقتی میگیم ایرانی هستیم اخ و پیف نمی کنن مردمش حالا با فحش و پرچم آتش زدن اونم بر.. توش که دیگه کلا I am Iranian بشه مایه ننگ و از صحنه جملات حذف شه!!! مرض دارید مگه؟ خوبه از فردا تمام کشور ها در تلویزیون هاشون شعار مرگ بر ایران و ایرانی سر بدن؟؟؟!!!
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.