همراهان چاوز با کفش درحرم

همراهان چاوز با کفش درحرم

 نویسنده وبلاگ خانه خلوت می نویسد:

من در این وبلاگ که به معنای دقیق کلمه خانه خلوت من است، هرگز یادداشتی ننوشته ام که رنگ و بوی سیاست از آن به مشام برسد. در تب و تاب انتخابات حتی؛ در شبهای مناظره؛ و آن هنگام که در سفر انتخاباتی احمدی نژاد به مشهد دیدم که چگونه طرفدارانش پرچم های منقش به لفظ جلاله الله را لگدمال کردند.

همیشه خودم را و احساساتم را ضبط و ربط  کرده ام تا در این کنج تنهایی، هر از گاه، جز سطرهایی پراکنده از شعر و موسیقی و تاریخ و آداب و رسوم مردم ننویسم. آنچه در ادامه می نویسم اما احتمالا سیاسی تلقی خواهد شد هر چند که اگر منصف باشیم چیزی جز آن خواهد بود. با این همه از چهار تا و نصفی خواننده وبلاگم پوزش می طلبم که به ناچار فریادم را در خانه خلوتم سر می دهم.

باور کنید این اولین و آخرین یادداشت سیاسی در خانه خلوت من خواهد بود.

من خبرنگار سفر احمدی نژاد و چاوز به مشهد بودم، به حکم ماموریتی اداری  و خوشحال از این که بعد از روزها غفلت، توفیق سلامی به حضرت دست می دهد و احتمالا نمازی و زیارتنامه ای و دقیقه ای غوطه ور شدن در زلال اقیانوسی از آرامش و معنا. اما اعتراف می کنم که هیچ کدام فراهم نشد.

احمدی نژاد از بعد از ظهر در حرم بود اما چاوز ساعتی قبل از افطار رسید. مطابق برنامه اعلام شده قرار بود رییس جمهور ونزوئلا – به رسم عمده بازدید هایی که از حرم مطهر می شود- سری به کتابخانه بزند و نگاهی به موزه بیندازد. اما از لطف برنامه ریزی های دقیق دولتی ها، نشد آنچه قرار بود بشود.

خبرنگارها تا بلند شدن نوای الله اکبر از گلدسته های حرم معطل ماندند و بعد برای افطار به میهمانسرا راهنمایی شدند. بعد از افطار – نماز خوانده و نخوانده- خود را به فضای جانبی دارالزهد  رساندند و مترصد که اعلام بشود بازدید این رییس جمهور به اصطلاح مسیحی مارکسیست ضد امپریالیسم لغو شده و همه آسوده به خانه بروند؛ اما اعلام می شود که چاوز با احمدی نژاد نشست مشترک خبری دارد. کجا؟ در ساختمان سفید استانداری؟ نه! در تالار تشریفات حرم مطهر رضوی، بالای دارالزهد مبارکه و مشرف به ضریح مطهر!

مو بر تن همه  راست می شود. فضای روضه منوره و هوگو چاوز؟

تا ساعتی بعد، بادی گارد های جناب هوگو و دیپلمات های کراوات قرمز ونزوئلایی  رفتند و آمدند و عکس گرفتند و خندیدند و تماشا کردند و قسم می خورم که یکی از همین آقایان با کفش های واکس خورده در فضای حاشیه ای دارالزهد مبارکه، در خانه حضرت، روی فرش حضرت می گشت که با برخورد خبرنگارها ناچار کفش هایش را درآورد و در کیفش گذاشت.

بحث فقهی نمی کنم، که در آن حوزه بی سوادم و نمی گویم آیا ورود غیر مسلمان به حرم مطهر ائمه معصومین جائز است یا نیست. تنها پرسشی مدام مثل آونگی سنگین به سرم می کوبد که چرا حرم مطهر؟ چرا روضه منوره؟

آقای احمدی نژاد! اگر از یار غار و رفیق گرمابه و گلستان، حضرت هوگو چاوز، در ساختمان مجلل و آبرومند استانداری خراسان رضوی پذیرایی می کردید به کجای دیپلماسی «حیاط خلوت» بر می خورد؟

آقای احمدی نژاد! حرم مطهر رضوی متعلق به دولت شما نیست. اینجا به هیچ دولتی تعلق ندارد. این جا مال همین مردم معتقد و با ایمانی است که خاک فرش هایش را جواز عبور از سختی های خانه قبر می دانند. مال همین مردمی است که تا چشمشان به روشنایی گنبد می افتد خونی گرم در دلشان می جوشد و خود را تا زیر پلک های شان بالا می کشد. مال همین مردمی است که وقتی به «تپه سلام» می رسند، وقتی با قطار از «پل طلاب» عبور می کنند، وقتی  از «فلکه فردوسی» می گذرند، وقتی از «خیابان طبرسی» رد می شوند وقتی به «پنجراه» می رسند، می ایستند و دست ادب روی سینه می گذارند و به نشانه احترام و ارادت سر خم می کنند. بعید می دانم آقای چاوز چیزی از این عشق و علاقه بفهمد. حالا بگذار در مراسم نشست خبری اش با شما، فصل بلندی هم در باب مهدویت سخنرانی کرده باشد.

آقای احمدی نژاد! به اعتقاد شیعه، ائمه معصومین زنده هستند و شما، مردک فاسد زنباره ای را به حرم امن الهی، به حضور امام معصوم کشانده اید، به جایی  که اگر از چشم دل بنگرید پرواز ملائک مقرب و جان های شیفته را خواهید دید.

باور کنید حتی در همان ونزوئلا هم  درهای بسیاری از مکان های مذهبی  جز به روی هم کیشان، بسته است. این را همه دیپلمات های دنیا می فهمند. حالا چرا ما اجازه دادیم هوای معطر حرم مطهر رضوی به نفس های مسموم گروهی آدم های عمیقا سیاست پیشه، آلوده بشود؟ مردانی که در یک طرف دست دوستی به سوی ایران دراز می کنند و در سوی دیگر مقام اسرائیلی را به حضور می پذیرند. آدمهایی که یک روز صدام را بغل می کرده اند، حالا احمدی نژاد را. چرا اجازه دادیم؟ چرا؟

naslesookhteh - ایران - تهران
فقط به خاطر یک مشت دلار امریکایی .
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

aghozdar - ایران - تهران
چرا ؟ چرا ؟ و چرا های دیگر . این مسایل را سرکردگان سپاه و بسیج باید بفهمند که نمیفهمند ویا خودشان را به .........زدند. کسانی که وا اسلاما سر میدهند خود اسلام را نمیشناسند . پول و زور و تزویر شده تمامی فکر روز و شب انها . شاید هم اقایون را بردن تا طلاهای حضرت را نشانشان بدهند .
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

nahiliتهران - ایران - تهران
همینه دیگه . حرم مطهر رو نجس کردند
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

زندگی زیبا - ایران - آبادان
گور پدر همه شون اشغالها
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

darius mis - انکلستان - لندن
مردک خاءن احمق .این همه جا قحطی آمده .مردک چرا .. هالو خدش هم با کفش می رفت.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
چرا سرقبر خمینی بحث وگفتمان نکردند این کوتوله کوته فکر انتری واقعا انگل داره مرگ بر خامنه ای چلاق
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

fv007 - المان - دوسلدورف
احمدی کارت درسته برو جلو.دمت گرم. المان دوسلدورف
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

hirowa - ایران - هیرو
توصیه می کنم نسخه مخصوص بلوتوث تسلط مستبدان که بخش هایی از سخنرانی آیت الله طالقانی هست و در سایت موج سبز آزادی گذاشته شده رو دانلود کنید .لینکش رو می ذارم و از ادمین خواهش دارم که حذفش نکنه. https://www.mowjcamp.org/article/id/18100
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

reza1981 - المان - هانور
احمدی نژاد بعد از انتقادها به حضور چاوز در حرم : آخه چرا انتقاد می‌کنید؟ این رفتار انبیا الهی است...چرا بی‌ انصافی می‌کنید...ما معتقدیم که انبیا و امامان متعلق به همه بشریت است نه فقط ما...الان دنیا داره به سمت ما میاد...چرا می‌خواهید این حرکت متوقف بشود...امام رضا یک شخصیت بین المللی است...رفتارتون رو عوض کنید تا صدای ملت ایران رو بشنوید...ما الان رهبر دنیا هستیم و یک رهبر همیشه پذیرائ همه است...
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

n.shina - المان - المان
همین تعصبات الکی مذهبی بیچارمون کرده.بابا اصلا معاشرت و رابطه با این مردک دیکتاتوره دروغگو که به هوای هدایا و ثروت ایران میاد اینجا زیر سواله چه تو حرم چه تو کاخ سعد اباد.البته اگر از راه تحریک احساسات مذهبی مردم وملاها وارد شد شاید بیشتر کار امد باشه.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

irani bidar ast - هلند - اترخت
چاوز قول داده نمونه حرم را در ونزوئلا بسازه و بزودی براش یک امامزاده هم در نظر بگیره. که اقایان حضرات در موقع سفر به جمهوری اسهالی ونزوئلا احساس غریبی نکنند. مرگ بر هر چی سوئ استفاده چی دینی و مذهبی
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

eslahtalab - ایران - تهران
این یارو فقط می خواد اعتقادات مردم رو به مسخره بگیره.. کاش اینم فقط مثل بقیه می خورد و می رفت ولی این داره از درون خراب می کنه من آدم مذهبی نیستم ولی آخه چاوز غلت می کنه می ره حرم امام رضا
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

aliali6950 - ‫دانمارک - ارهوس
‫من کم کم داره باورم میشه که این احمدی نژاد واقعا ایران دوست. ‫ما ایرانیها از چه چیز ها بدمون میاد؟ ۱-از مللا و در راس آن از خمینی ۲- از خرافات و در راس ان از اسلام۳- از ان ۲۰-۳۰ درصد مردم خرافاتی مثل این خبرنگار عزیز که از صبح تا شب چرت و پرت میگن، ولی وقتی بچهاشون مریض میشن، نمیبرشون به هرم امام رضا، بلکه بدو بدو میرن پهلویه یک پزشک تحصیل کرده از کشورهای کثیف و غپر اسلامی. احمدی نژاد کم کم داره این ۳ قسمت را به انزوا میکشونه.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

33pooles - المان - دورتموند
امام رضا خود شخصی بود مثل چاوز و برای غارت ایران امده بود
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس
سر جورابش سوراخه یا چرکه ؟
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

bita-hamedan - ایران - همدان
هوگو چاوز یه کمونیسته اینو همه میدونن.ولی به روی مبارکشون نمیارن.چند سال پیش بچه های چگوارا رو دعوت کردن ایران در مورد خدا حرف زدن.پسر چگوارا جوابشونو صریح داد گفت پدرم کمونیست بود و فقط یه خدا داشت اونم فیدل کاسترو بود.اصلا کسی که کمونیسته این چیزا رو نمیفهمه الانم این چاوز میخواد دل احمدی جونشو که خیلی هواشو داره نشکونه وگرنه...... جمهوری اسلامی که انقدر جا نماز آب میکشه کلا تو دنیا چند تا دونه کشور کمونیست هست اینا فقط طرفدارشونن کره شمالی و چند تا کشور آمریکای لاتین و همین چین که البته اسما کمونیستیه . البته اینام اسما مسلمونن باطنا جانی و دزد
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

7-aseman - اتریش - وین
به خاطر اینه که دختر خواهر انتری با چاوز ازدواج کرده .. اینم خبرش حتما این خبر را بخونید...در سایت.. بالاترین...علت اصلی مسافرت های پی در پی چاوز به تهران چیست؟
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

anita14 - هلند - دهانهاخ
پس میخواستی بادستهایش داخل شود این که چیز ی نیست فکر کرد رفت دیسکو رضا خنگلو ان
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
چاوز که اصلا شعور و فرهنگ نداره . ونزوئلا کشوری بسیار فقیره که برادر به خواهر برادرش رحم نمیکنه . این اشغالها فقط میان از ایران باج بگیرند و برن واصلا عقاید ما براشون مهم نیست . و احمقی کثافت هم خوب اینو میدونه . این حکومت چه چیزش درسته که روابط خارجیش درست باشه.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
اقای کمونیست گدا گرسنه/در حرم امام کوفتی!!!عجب.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

dariush09 - رو سیه - مسکو
امروز این مرتیکه چاوز تو دانشگاه ما داشت سخنرانی می کرد. با این روس ها هم داره روابطش رو خوب داره می کنه.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
عزا بگیرید. خاطر شریف امام رضا رنجید! یادت رفت چه کسی درحرم بمب گذاشت؟
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

bager63 - نروژ - شی
33pooles - المان – دورتموند. به معتقدات مردم علی الخصوص دین اکثریت انسانهای شریف جنبش سبز توهین نکن. تاریخ را در مورد امام رضا ع بخو.
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

vahid22 - آلمان - هامبورگ
bager63 - نروژ - شی. عزیز من گرفتاری!!مردم به کرم خاکی تو چاه فاضلاب جمکران هم معتقدند!!به همه عقاید خرافی باید احترام گذاشت؟؟!!
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
bager63 - نروژ - شی. امام هشتم شما کسی نبود جز یک غارتگر مفت خور که دقیقا به شکل همین هوگو چاوز برای غارت ثروت ایران تشریف فما شده بود. کمی تاریخ را در مورد ایشان مطالعه کن. :-)
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

shekvegar - ایران - تهران
از دستاوردهای معنوی این دیدار تاسیس شعبه دوم چاه همیشه سبز جمکران در ونزوئلاست که به مدد عنایات خاصه امام زنان بزودی و بدستان ناقص مقام عظمای ولایت تاسیس میگردد . از تمام شیفتگان آن حضرت درخواست میشود تا در این مراسم معنوی حضور به هم رسانند .. در ضمن هزینه ی ایاب و ذهاب از محل فروش ذخایر نفتی ... خسته ام اما امیدوار ...
جمعه 20 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.