حبس کودکان در زیر زمین متروکه

حبس کودکان در زیر زمین متروکه

 2 زن سابقه‌دار که با ربودن کودکان و نوجوانان آنها را در یک زیرزمین متروکه در ورامین زندانی می‌کردند، با هوشیاری یک دختر نوجوان دستگیر شدند.

سرهنگ قاسم‌آبادی ، فرمانده انتظامی ورامین با اشاره به پرونده اتهامی 2 زن دستگیر شده به جام‌جم گفت: از چندی پیش شکایت‌ های متعددی در مراجع قضایی و انتظامی شهرستان ورامین مطرح بود که بررسی این شکایت‌ ها نشان می‌داد 2 زن میانسال با نزدیک شدن به دختربچه‌های کم‌سن و سال ابتدا به بهانه‌ای با آنها شروع به گفتگو کرده و در فرصت مناسب آنها را ربوده و پس از انتقال به یک زیرزمین در منطقه خیرآباد از توابع ورامین، زیورآلات این کودکان را سرقت و پس از چند ساعت در یک محله دیگر از شهرها می‌کردند و متواری می‌شدند.

تشکیل تیم ویژه

رئیس پلیس ورامین تصریح کرد: با افزایش این شکایت‌ها، موضوع به صورت ویژه در دستور کار یک تیم ویژه از ماموران قرار گرفت.

بررسی‌های اولیه نشان می‌داد 2 زن میانسال از مجرمان حرفه ای و سابقه‌دار هستند که بدون به‌جا گذاشتن ردپا از خود، زیورآلات کودکان خردسال را سرقت و چنان شرایطی برای آنها فراهم می‌کنند که این کودکان پس از رها شدن از زیرزمین متروکه، همچنان دچار ترس و وحشت هستند.

وی اضافه کرد: در حالی‌که تحقیقات میدانی در این زمینه ازسوی تیم‌های مختلف پلیس ورامین ادامه داشت، حضور یک دختر 14 ساله به اتفاق والدینش در اداره آگاهی ورامین، سرنخ‌های لازم را برای کشف این پرونده در اختیار پلیس قرار داد.

دختر 14 ساله در اظهاراتش عنوان کرد وقتی از خانه‌شان به قصد رفتن به منزل یکی از بستگانش خارج شده، زن میانسالی راهش را سد کرده و او را با ضرب و شتم به یک زیرزمین متروکه انتقال داده و در مقابل رهگذرانی که نسبت به رفتارهای او درخصوص ضرب و جرح وی اعتراض می‌کردند، می‌گفت فرزندش است و قصد فرار از خانه را داشته‌است.

به دنبال این اظهارات، موضوع به بازپرس اصحابی در شعبه سوم دادسرای ورامین گزارش شد و پس از صدور دستور قضایی و انجام چهره‌نگاری، ماموران پلیس آگاهی با تطبیق تصویر رایانه‌ای با بانک اطلاعات مجرمین، ردپای یک زن سابقه‌دار به نام کبری را در این پرونده مشاهده کردند.

فرمانده انتظامی ورامین افزود: در مرحله‌ای دیگر ازتحقیقات دختر 14 ساله گفت: هنگامی که وی به زیرزمین متروکه منتقل شده، در این محل شاهد حضور چند کودک دیگر بوده است که کبری و یک زن دیگر آنها را ربوده و به این محل منتقل کرده بودند و این کودکان با گریه و التماس درخواست رهایی خود را می‌کردند.

این دختر در ادامه گفت: پس از چند ساعت وقتی 2 زن آدم‌ربا متوجه شدند پول و طلایی در اختیار ندارم، مرا رها کرده و تهدید کردند در صورتی که موضوع زندانی شدن خود و دیگر دختربچه‌ها در زیرزمین را برای کسی بازگو کنم، بار دیگر آنها به سراغم خواهند آمد.

دستگیری زن سابقه‌دار

رئیس پلیس ورامین افزود: با جمع‌بندی این اطلاعات و در حالی که جستجوی گسترده‌ای برای دستگیری کبری و همدستش آغاز شده بود، دختر 14 ساله‌ای که موفق شده بود چهره متهم اصلی را ترسیم کند، هنگام عبور در یکی از خیابان‌های ورامین با مشاهده وی، موضوع را به پلیس خبر داد و بلافاصله تیم ضربت پلیس ورامین کبری را دستگیر و با انتقال به پلیس آگاهی، تحقیق از وی را آغاز کردند. سرهنگ قاسم‌آبادی بیان کرد: همزمان با تحقیق از زن آدم‌ربا، سوابق وی بررسی و معلوم شد وی به دلیل تشکیل باند فساد مدتی را در زندان تحمل کیفر کرده است.زن متهم در تحقیقات اعتراف کرد، هیچ نقشی در ربودن کودکان خردسال نداشته است و این اقدام از سوی زن دیگری به نام معصومه انجام می‌شود.

به دنبال این اعترافات، ماموران دیگر همدست متهم را دستگیر کردند که وی نیز جرم خود را انکار می‌کند.

فرمانده انتظامی ورامین اضافه کرد: با گزارش موضوع به بازپرس شعبه سوم دادسرای ورامین، وی دستور قضایی لازم را برای چاپ تصویر 2 زن متهم بدون پوشاندن چهره صادر کرد تا کسانی که از آنها شکایت دارند، به پلیس آگاهی ورامین و یا دادسرای ورامین مراجعه کنند.

رئیس پلیس ورامین تاکید کرد: تحقیق از 2 متهم ادامه دارد.

heartspeaksheart - کانادا - ونکوور
«از چندی پیش شکایت‌ های متعددی در مراجع قضایی و انتظامی شهرستان ورامین مطرح بود که بررسی این شکایت‌ ها نشان می‌داد 2 زن میانسال با نزدیک شدن به ....». اگر متعدد نبود زیاد اهمیتی نداشته ظاهرا برای این حضرات آفتابه دزد!
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
همش از فقر و تنگدستی هست مرگ بر خامنه ای
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

33pooles - المان - دورتموند
شهادت المان - فرانکفورت ....رت و همکارش را گرفتند
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

baas - هلند - روتردام
البته ان حضرت ع هم بسیار به کودکان علاقه داشت خصوصا بی سر پرست و یتیم .
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

K!NG - ایران - مشهد
چرا تخته وایت برد گرفتن جلوشون؟؟؟؟؟
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

iran-azad - ایران - تهران
الحمد لله باز هم پلیس زحمت کش و مومن و هوشیار جمهوری اسلامی وقتی سرگرم باتوم کردن تو ... جوانهای مملکت بود قربانی خودش متهم ها رو دستگیر کرده و کت بسته به اداره پلیس آورده
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

LiliRose - کانادا - تورنتو
بازم خوبه بچه ها رو نمی کشتن.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

Alireza88 - ایران - تهران
دوستان گرامی در روز قدس با توجه به وجود انبوه خبرنگاران خارجی امکان برخورد برای آنها وجود ندارد و این تنها فرصت برای نهضت سبز ماست که مشارکت میلیونی داشته باشیم و گرنه سالها باید بنشینیم و برای فرصت از دست رفته افسوس بخوریم. لطفاْ اطلاع رسانی کنید.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
خوب پلیس چه .... خورده تو این جریان؟!!!! دختر 14 ساله چهره نگاری کرده و بعد هم خودش تو خیابان مجرم را شناسایی کرده و تحویل پلیس داده!!!!! . پلیس بیتاموس فقط میتونه به ملت حمله کند و بکشد و تجاوز کند و وحشی بازی و چماق و باتوم و ... !!!!!! خاک بر سرت خامنه ای بیناموس بیشرف شیره ای و دکی و سپاه و نیروی ان تظامی و بسیج جنایتکاران لباس شخصیها و اطلاعاتیها و...... که میلیاردها میلیارد حقوق و هزینه برای کشور و ملت دارن و تمیتونن دوتا زن را تو اطراف ورامین که یک قریه است را دستگیر کنند.آفرین بهوش و شهامت اون بچه که از جای بچه ها در زیرزمین اطلاعاتی پیدا کرد .
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.