نگاهی به هفته پنجم لیگ برتر

نگاهی به هفته پنجم لیگ برتر

مقاومت خاطره برق را زنده کرد

هفته پنجم لیگ برتر با صدرنشینی تیمی به پایان رسید که در ابتدای فصل کسی تصور نمی کرد بتواند صدرنشینی لیگ برتر را تجربه کند، اما مقاومت شیراز در ادامه بازی های خوبش در این فصل این مرتبه با چهار گل ملوان را در هم کوبید تا بالاتر از همه تیم های مدعی قرار بگیرد. داود مهابادی مربی جوان صدرنشین لیگ درباره برد پرگل تیمش گفت؛ «در این بازی و در این ماه مبارک لطف خدا در کار ما تجلی کرد و به رغم اینکه بازیکنان در تمرینات و بازی روزه دار بودند، اما بازی بسیار زیبایی را برای طرفداران تیم به نمایش گذاشتند. در کل باید بگویم بد نبودیم،» این برای دومین بار است که ملوان در یک بازی خارج از خانه با چهار گل شکست می خورد. محمد احمدزاده قبول دارد که او در این باخت سنگین مقصر اصلی است؛ «نفرات خیلی خوبی داریم و در همه پست ها هم بازیکن داریم ولی در این بازی از حیثیت ملوان دفاع نکردیم. مثل بازی مقابل پیکان خوب هدایت نشدیم، مسوولیت شکست بر عهده من است و اصلاً هیچ خطایی متوجه بازیکنان نیست.» مقاومت با این برد با 11 امتیاز و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به ذوب آهن و استقلال در صدر جدول قرار گرفت. صدرنشینی مقاومت در این مقطع لیگ یادآور صدرنشینی برق در ابتدای فصل گذشته است، اما برق در پایان فصل سقوط کرد. در ادامه معلوم می شود درخشش مقاومت مثل دیگر تیم شیرازی است یا خیر؟

مایلی کهن؛ اعتراضی به داوری ندارم

دیرهنگام ترین بازی تاریخ لیگ ایران با برد استقلال به پایان رسید. در حالی که دیدار استقلال و سایپا تا واپسین ثانیه ها با تساوی یک - یک پیگیری می شد، گل دقیقه 4«90 آرش برهانی موجب شد استقلال به سه امتیاز ارزشمند دست پیدا کند و در کنار دیگر تیم های 11 امتیازی لیگ قرار بگیرد. برهانی اولین بازیکنی است که در ایران در بامداد گل زده است. استقلال استحقاق برد در این بازی را داشت، اما مهاجمان این تیم موقعیت های زیادی را از دست دادند، با این حال صمد مرفاوی از عملکرد مهاجمان تیمش راضی است؛ «باید مهاجمان تیم را تحسین کنم که در این بازی زحمت زیادی کشیدند. همین که آنها توانستند تیم را در موقعیت گل قرار دهند و ما هر لحظه امکان داشت به گل برسیم، نشانه یی از پیشرفت است. فکر می کنم مشکل روحی مهاجمان دلیل اصلی از دست رفتن موقعیت ها بوده باشد.» همچنین مرفاوی تاکید کرد به استفاده از سیستم چرخشی اعتقاد ندارد. در آن سو محمد مایلی کهن که شب آرامی را روی نیمکت سایپا تجربه کرد و حتی یک بار از جای خود بلند نشد در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی ابتدا به انتقاد از تحریف صحبت هایش در رسانه ها پرداخت و به سازمان لیگ هشدار داد در صورت ادامه این روند از این پس در کنفرانس های رسانه یی شرکت نخواهد کرد. سرمربی سایپا خطاب به گزارشگران تلویزیونی گفت؛ «ممکن است تلویزیون ابتدا و انتهای مصاحبه من را پخش کند و وسط آن را بزند. وقتی مصاحبه یی به صورت زنده پخش نمی شود و ضبط می شود، سردبیر محترم خودش بخش هایی از مصاحبه را انتخاب می کند و پخش می کند.» این بازی چند صحنه مشکوک داوری داشت. دروازه بان سایپا معتقد بود در جریان به ثمر رسیدن گل اول استقلال بازیکن حریف روی او خطا کرده است. البته مایلی کهن به داور اعتراض نکرد و عملکرد مرادی را مطلوب دانست. این در حالی است که اکثر کارشناسان داوری عنوان کردند تصمیم مسعود مرادی داور بازی در این صحنه درست بوده است. تصاویر تلویزیونی هم خطایی را نشان نمی داد. همچنین گل استقلال در شرایطی در دقیقه 4«90 به ثمر رسید که داور سه دقیقه وقت اضافه اعلام کرده بود. محمد فنایی کارشناس داوری در این باره می گوید؛ «در وقت اضافی سایپا تعویض کرد که همان 30 ثانیه از وقت را گرفت و مرادی هم حتماً همان را مدنظر قرارداده است.» مایلی کهن هم ایرادی به این تصمیم مرادی وارد ندانست. این مربی معمولاً مقابل استقلال نتایج خوبی نگرفته و باخت بامداد سه شنبه هفتمین شکست مایلی کهن برابر آبی های تهران بود. استقلال بالاخره در لیگ نهم گل خورد.

بهترین نمایش پرسپولیس در فولادشهر

حساس ترین بازی دوشنبه شب در فولاد شهر اصفهان برگزار شد و دو تیم مدعی ذوب آهن و پرسپولیس به تساوی یک - یک رسیدند. پرسپولیس برخلاف سال های گذشته این مرتبه نمایش خوبی در فولادشهر از خود ارائه داد و ثابت کرد یکی از تیم های مدعی این فصل است. منصور ابراهیم زاده سرمربی ذوب آهن ضمن تمجید اعتراف کرد پرسپولیس بهتر از سابق بازی کرد؛ «پرسپولیس طبق یک برنامه منظم کار می کند و تاکنون این تیم را این گونه ندیده بودم.» همچنین زلاتکو کرانچار سرمربی پرسپولیس تهران از عملکرد بازیکنانش ابراز رضایت کرد؛ «از ابتدای مسابقه تا زمان به ثمر رساندن گل نخست بازی، فوتبال منطقی و قابل قبولی به نمایش گذاشتیم. کیفیت فوتبالی که امروز پرسپولیس ارائه داد بسیار بهتر از حریف بود اما با بی دقتی نتوانستیم از موقعیت های گلزنی ایجادشده بهره لازم را ببریم. با این وجود از نحوه اجرای دستورات کادر فنی در زمین مسابقه توسط بازیکنانم راضی هستم.»پرسپولیس با 9 امتیاز تیم ششم جدول است.

انتقاد قلعه نویی از برنامه های تیم ملی

چند مربی لیگ برتری نتیجه نگرفتن تیم شان در بازی های این هفته را به خستگی ملی پوشان شان ارتباط دادند. یکی از این مربیان امیر قلعه نویی است که پس از تساوی سپاهان در خانه فولاد از برنامه های تیم ملی انتقاد کرد؛ «بر اساس قوانین بازیکنانی که در اختیار تیم ملی هستند، باید 48 ساعت قبل از مسابقه باشگاهی خود به جمع نفرات تیم اضافه شوند. اگر سپاهان به خاطر گذاشتن بازیکنانش در اختیار تیم ملی، لطمه ببیند ما نیز به ناچار همکاری خود را با این تیم قطع خواهیم کرد. دیدارهای تدارکاتی تیم ملی باید هدفمند برگزار شود. لزومی نداشت ما حریف تمرینی بحرین شویم.» قلعه نویی معتقد است تیمش باید در اهواز می برد که به دلیل بی دقتی مهاجمان، آنها ناکام ماندند. او همچنان سپاهان را یک مدعی درجه یک می داند؛ «سطح دیدارهای تیم سپاهان در حد قهرمانی است و تنها هدف ما قرار گرفتن در بالای جدول است.» فولاد همچنان یکی از تیم های بدون برد لیگ است و در رده هفدهم جدول دیده می شود. لوکا بوناچیچ امیدوار است با یک برد مشکلات تیمش حل شود؛ «شاید یک پیروزی بتواند شرایط تیم را متحول کند. امیدوارم با تمرینات بیشتر و آموزش تاکتیک های موثر مسابقات آینده خود را با نتایج بهتری پشت سر بگذاریم.»

اعتراض به ضیایی

اعتراض به داور یکی از اتفاقات همیشگی لیگ ایران است. این هفته گروهی از مربیان اشتباه داوری را عامل اصلی باخت تیم شان دانستند که یکی از آنها محمدحسین ضیایی سرمربی صبا است. صبا در قم سه بر یک به مس کرمان باخت. این باخت موجب شد تماشاگران قمی به عملکرد ضیایی اعتراض کنند. این مربی پس از بازی گفت؛ «ما از تیم داوری اصلاً راضی نیستیم و از فدراسیون تقاضا داریم در بازی بعد ما که مقابل استقلال اهواز است، از داور اهوازی برای سوت زدن استفاده نکند.» در این بازی صبا به دلیل اخراج مرتضی اسد 10 نفره شد و بازی برده را باخت. پرویز مظلومی سرمربی مس هم قبول دارد که 10نفره شدن حریف به او و تیمش کمک کرد؛ «این اتفاق به ما کمک کرد تا به بازی برگردیم و بتوانیم با وارد آوردن فشار بی امان به تیم مقابل نه تنها گل خورده را جبران کنیم بلکه نتیجه را به پیروزی تغییر دهیم.»

یک پنالتی دیگر از کریمی

استیل آذین فرصت صدرنشینی را از دست داد. این تیم در شرایطی که تا دقیقه 89 با یک گل از راه آهن جلو بود با میزبان خود مساوی کرد. اگر استیل آذین می برد به صدر جدول صعود می کرد. ارنی برندتس سرمربی هلندی راه آهن معتقد است داور به اشتباه برای استیل آذین پنالتی گرفت؛ «من سعی می کنم درباره داور حرف نزنم ولی به نظر من پنالتی استیل آذین درست نبود.» اما در آن سو حمید استیلی سرمربی استیل آذین نظر دیگری دارد؛ «پنالتی صد درصد درست بود و دروازه بان راه آهن باید اخراج می شد.» هر دو مربی تاکید کردند از عملکرد تیم شان راضی اند و می توانستند این بازی را ببرند. علی کریمی در این بازی یک بار دیگر از روی نقطه پنالتی گل زد تا با شش گل در صدر جدول گلزنان قرار بگیرد. او در تمامی بازی ها گل زده ضمن اینکه با شش گل و چهار پاس گل موثرترین بازیکن لیگ است.

zoroye iran - اتریش - وین
گل اول استقلال کاملا خطا بود کوچکترین برخورد با دروازبان خطا است که هادی شکوری بر روی شیخ ویسی خطا کرد
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

$persian$ - ایران - تهران
زنده باد استقلال شیر هنوزم شیره لنگیام بهتره برای محل سوختگیشون از پماد استفاده کنن نه حرفایه صدتا یه غاز
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

dannni - سوئد - استکهلم
zoroye iran - اتریش - وین /خواب قهرمانی از چشمتون میگیریم تا اس اس زنده است جام مال ماست شما فقط برای بنجمی یا ششمی در جدول مبارزه کنید
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

alireza-perspolisi - ایران - بندرعباس
$persian$ - ایران - تهران . dannni - سوئد - استکهلم . هرکار کنید هزار بار هم که قهرمان بشه با کمک بعضیها بازم همون سوراخی که بوده هست لگن قراضه ایها کیسه.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

khalije hamishe fars - ایران - خارگ
از یک طرف به احمدینژاد بدوبیراه میگین از طرف دیگه سره تیمهایی که فعلا اون و سازمان ورزش صاحب و همه کارش هستند با همدیگه کل کل میکنید...من 20 سال طرفدار پرسپولیس بودم ...
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

پسر ایران زمین - ایران - تهران
فقط آبیته زنده باد تیم تاج قهرمان
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

AcidY - سوئد - سوئد
ارشه لنگ سوراخ کن .گل ارش خیلی حال داد..یه دادی زدم همسایه اومد دم در میخواست زنگ بزنه پلیس. .بینه همه تیمهای دنیا...عشق است استقلال
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.