علیرضا بهشتى، فرزند شهید بهشتی و مشاور ارشد میر حسین موسوى بازداشت شد

علیرضا بهشتى، فرزند شهید بهشتی و مشاور ارشد میر حسین موسوى بازداشت شد

یک منبع آگاه به «موج سبز آزادی» خبر داد که ساعتی پیش علیرضا حسینی بهشتی، فرزند اولین رئیس دستگاه قضایی پس از انقلاب، توسط ماموران امنیتی و با حکم دادستان جدید تهران بازداشت شد.

آقای بهشتی از مشاوران نزدیک میرحسین موسوی و نماینده او در کمیته پیگیری مسائل بازداشت‌شدگان است.

پیش از این هم مرتضی الویری، از مشاوران مهدی کروبی و نماینده وی در کمیته مذکور؛ بازداشت شده بود.

دفتر این کمیته دیروز مورد هجوم نیروهای امنیتی قرار گرفت و دفتر شخصی مهدی کروبی، دفتر حزب اعتماد ملی و دفتر انجمن دفاع از حقوق زندانیان نیز امروز پلمب شدند.


علیرضا بهشتى، مشاور ارشد میر حسین موسوى بازداشت شد

منابع نزدیک به اصلاح طلبان در ایران روز سه شنبه اعلام کردند که علیرضا بهشتى، مشاور ارشد میر حسین موسوى با حکم دادستان جدید بازداشت و دفتر انجمن دفاع از حقوق زندانیان نیز بسته شد.

این گزارش ها، که از سوی یک فعال سیاسی در گفت و گو با رادیو فردا نیز تایید شد، حاکى است که علیرضا حسینى بهشتى توسط ماموران امنیتى و با حکم دادستان جدید تهران بازداشت شده است.

وى فرزند آیت الله محمد بهشتى، اولین رییس دستگاه قضایى جمهورى اسلامى ایران، است که به دنبال نا آرامى هاى پس از انتخابات ریاست جمهورى دهم رییس کمیته امور بازداشت شدگان و کشته شدگان تاسیس شده از سوی موسوی و کروبی شد.

در حالى که مقام هاى دولتى ایران تعداد کشته شدگان این حوادث را ۳۰ نفر اعلام کرده اند، آقاى بهشتى در گزارش هاى خود اعلام کرد که در تیراندازى ماموران انتظامى و بسیجى به سوى معترضان حداقل ۷۲ نفر کشته شده اند.

ساعاتى قبل از بازداشت علیرضا بهشتى، مرتضى الویرى، رییس کمیته صیانت از آراى مهدى کروبى در انتخابات ریاست جمهورى، نیز در منزلش بازداشت شد.

به گزارش سحام نیوز، پایگاه اطلاع رسانى حزب اعتماد ملى، ماموران دادستانى پس از مهر و موم دفتر مهدى کروبى، به منزل آقاى الویرى رفته و پس از جستجوى کامل خانه، او را نیز با خود بردند.

در همین حال، دفتر انجمن دفاع از زندانیان که مسئولیت آن را عماالدین باقى، فعال حقوق بشر، بر عهده داشت با حکم دادستان جدید تهران مهر و موم شد.

این چهارمین دفتر فعالان و تشکیلات سیاسى نزدیک به اصلاح طلبان است که طى دو روز گذشته از سوى ماموران دادستانى تهران پلمب مى شود.

این دادستانى پیشتر دفتر مهدى کروبى، نامزد معترض انتخابات، حزب اعتماد ملى و همچنین کمیته امور بازداشت شدگان را مهر و موم کرده بود.

دور تازه برخورد با فعالان و تشکل هاى سیاسى که در حلقه نزدیک به رهبران اعتراض ها به نتیجه انتخابات ریاست جمهورى قرار دارند در حالى صورت مى گیرد که در چند هفته اخیر اصولگرایان تندرو خواستار برخورد با افرادى شدند که به گفته آنها «سران اغتشاشات» هستند.

دور تازه برخورد با فعالان و تشکل هاى سیاسى که در حلقه نزدیک به رهبران اعتراض ها به نتیجه انتخابات ریاست جمهورى قرار دارند در حالى صورت مى گیرد که در چند هفته اخیر اصولگرایان تندرو خواستار برخورد با افرادى شده اند که به گفته آنها «سران اغتشاشات» هستند.

این اصولگرایان به طور مشخص از میر حسین موسوی، مهدی کروبی، محمد خاتمی و مهدی هاشمی، پسر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، نام برده اند. انتظار می رود که در روزهای آینده موج بازداشت فعالان سیاسی و مدنی ادامه یابد.

از سوى دیگر قرار است آیت الله على خامنه اى، رهبر جمهورى اسلامى ایران، که حامى اصلى دولت محمود احمدى نژاد به شمار مى رود در نماز جمعه این هفته تهران حاضر شود و انتظار مى رود سخنان مهمى در واکنش به ادامه اعتراض ها بیان کند.

رهبر ایران در خطبه هاى نماز جمعه روز ۲۹ خرداد تهران با تهدید معترضان به برخوردهاى امنیتى، مسئولیت و عواقب هر گونه برخورد با مخالفان نتیجه انتخابات را به عهده دعوت کنندگان از معترضان براى راهپیمایى دانست.

به دنبال راهپیمایی های میلیونی در تهران، بیش از چهار هزار نفر از معترضان بازداشت شدند و دهها تن از آنها از جمله برخی مدیران سابق نظام جمهوری اسلامی ایران به اتهام دست داشتن در «اغتشاش ها» و «تلاش برای کودتای مخملی» به صورت علنی و در مقابل دوربین های تلویزیونی محاکمه شدند.

dannni - سوئد - استکهلم
خفقان/وحشت/جنایت/تجاوز/ترس/ظلم/بیدادی/سرکوب/دیکتاتوری/ادم ربای دولتی/ دزدی صدای مردم.....ایا مردم برای این بود شاه را کنار گذاشتن و انقلاب کردن که این چیزها بدست بیارن
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

قلدر - ایران - تهران
بازم من دارم تکرار می کنم یه سناریوی دیگه در راه الکی نباید دلمونو به روز قدس ببندیم اگر موسوی و کروبی رو دستگیر کنن ما دیگه هیچی نیستیم پس نباید بزاریم .اگه موسوی و کروبی رو دستگیر کنن روز بعد تو خیابونیم تا آخرین قطره ی خونمون میجنگیم تا رهبرامون آزاد بشن به امید پیروزی
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

siavash b - ایران - تهران
متاسفم هر چی فکر میکنم چه چیز بگویم اما ذهن عصبانی و ناراحت من مرا یاری نمیکند اما از یک چیز مطمئن شدم دستگیری میرحسین صد در صد است اگر تا دیروز شک داشتم حالا شکم به یقین تبدیل شده است
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
آقایان کروبی و موسوی باید هر چه سریعتر اقدامی کنند تا دیر نشده و خودشان هم در بند دیکتاتورها گرفتار نشدند کار را یکسره کنند و باید آیت الله ها و مراجع هم از ملت دفاع کنند.در غیر اینصورت بزودی با خشم ملت روبرو میشوند.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

shahdeg - ایران - تهران
سرنوشت این کثافتارو در عمل رقم بزنیم اونا دارن قدم به قدم جلو میان مردم عقب نشینی تا کی بلایی که امروز داره سرمون میاد نتیجه عقب نشینیهای دیروز مردم خوب ونجیب من دیگر نجابت بس است بخدا مرگ هزار بار بهتراز این زندگی ذلت باراست من تصمیم گرفتم در اولین فرصت چند تا از این کثافتارو بکشم وحتما خودم هم کشته بشم تنها راه نجات همینه وبس
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
https://sobhefardaa.wordpress.com/. حزب شیطان (1-حمید مولانا)***. ((بربریت یا مدنیت)) بزنگاه اینجاست(آخرین مقاله دکتر حجاریان قبل از بازداشت)
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
اینقدر کسانی رو که به حقیقت تلخ فجایع اخیر پی بردن را دستگیر و شکنجه می کنند و میترسانند که باصطلاح خودشون این انقلابو در نطفه خفه کنند. دیگه نمیدونن از نطفه خبری نیست و دوران جنینی هم گذرونده و همین روزها بدنیا میاد.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
siavash b - ایران - تهران - اینها همه نشانه ضعفشونه. ناراحت نباش. حتی اگر میرحسین را هم دستگیر کنند رفتنی هستند. این موارد در همه انقلابها مشترک است. ماندلا هم بازداشت شده بود. مارتین لوتر کینگ هم بازداشت شده بود. آیت الله خمینی هم بازداشت شده بود. ولی در نهایت جنبشهای آنان پیروز شد.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

lioyd - کانادا - مونترال
یعنی فرزند آخوند جنایتکار بهشتی .جان چه حالی میده .یکی یکی دارند طعمه همون هیولایی میشند که خودشون وپدرانشون ایجادکردند.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

778899 - ایران - شیراز
وضعیت امروز بسیار نگران کننده است حرامیان ولایت وقیح فکرهای بسیار خطرناکی در سر دارند انها قدم به قدم به سران جنبش سبز نزدیکتر میشوند . اگر امروز مقابل این حرامیان و فکرهای پلیدشان نأیستیم شاید فردا دیر باشد. هر انتقادی که نسبت به رهبران اصلاح طلب داریم بگذاریم برای بعد در حال حاضر باید تمام قدرتمان را برای حفاظت از انها به کار ببندیم باید به رژیم ادمخوار نشان بدهیم ورود به حریم رهبران جنبش سبز چه عواقب سنگینی . برای کودتاچیان دارد.دوستان اماده باشید.همه غسل شهادت بجا بیاورید. جنگ نهایی در پیش است .خدایا به امید تو........
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

shirokhorshid78 - اسپانیا - بارسلون
درود به همه ایرانیها نه عربهای کثیف ایرانی نما.من بیشتر میخونم تا بنویسم ولی تنها خواهشم با همه سختیش بی اعتنایی به این حرام زاده های حکومتی است.چون اینها فقط پول میگیرن که ما را عصبی کنن و از عکس العمل ما لذت میبرن.زنده باد ایران و به امید روزی که بوی تعفن اسلام این طاعون بشریت از ایرانمان زدوده شود.انهایی که ایرانی واقعی هستن یک سری به این سایت بزنند پشیمان نمیشید.https://naw4.blogspot.com/2008/01/blog-post_17.html
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

easy_busy - مالزی - کوالالامپور
خدا به دادمون برسه! این جوری بوی یه سرکوب اساسی میاد! خدا خودش کمکمون کنه
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

mehrab_alborzi - ایران - تهران
گر به خودشان رحم نکنند ----------- با من و تو چه ها کنند
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

mehditm - ایران - تهران
وای به حال مردم بی نام و نشان از دست خامنه ای و احمدک نژاد ملعونش
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

arash_1932 - ایران - مشهد
این دادستان جدید هم که مثل قبلی پاچه گیره از قدیم میگن سگ زرد برادر شغاله واقعا درست گفتند.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

ali483 - ایران - کرج
فاز جدید کودتاگران شروع شده و داره اجرا میشه . و این فاز با دستگیری میر حسین موسوی و کروبی به پایان خواهد رسید . فاز بعدی دستگیری و فشار بر هاشمی رفسنجانی و خانواده اش خواهد بود . اگر کودتاگران موفق به انجام این دوتا پروژه شوند اقای مصباح یزدی بر کرسی مقام عظمای ولایت خواهند نشست و اقای احمدی نژاد هم رپیس مادام العمر حکومت اسلامی خواهند شد .
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

sherry_vancouver - کانادا - ونکوور
یعنی اخرش علی گدا میمونه وفک وفامیلش...
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

$persian$ - ایران - تهران
این اتفاقات بشارتیه برای آزادیه نهایی
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

world cup - ایران - تهران
سلام دوستان من عضو جدیدم جنگ کودتا چیان با مردم داره روز به روز علنی تر میشه نشانش موج تازه ی دستگیریها و سرکوبها وبرنامه ریزی برای سرکوب دانشجویان و سخنرانی این هفته خامنه ای در نماز جمعه که مطما دوباره سخنرانی تندی خواهد کرد و شاید فتوای دستگیری موسوی وکروبی را بده ما مردم با هر نظر وعقیده ای باید وارد جنگ بشیم و ما به آنها حمله کنیم بهترین دفاع حمله است نباید سکوت و عقب نشینی کرد همه در دفاع از رهبران جنبش حمله از هر فرصتی برای حمله به کودتاچیان استفاده کنیم وگرنه همان خواهد شد که در کابو س هم نمیدیدیم فشارها روز به روز بیشتر میشه ایرانی با غیرت حمایت حمایت
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

khaneyeh parsian - ایران - شیراز
جیگر دادستان جدید.اینکه بدتر از مرتضویه/میگفتن این یه کم عدالت داره...siavashoma - انگلستان - منچستر باحال گفتی...خدا از زبونت بشنوه.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

سپیده صبح - ایران - تهران
باز بیاید بگید پس چرا اینا کاری نمی کنن همین کارهایی هم که در چهارچوب قوانین خودشون هست رو هم اجازه انجامش رو نمی دن حالا باز بیاید بگید چرا موسوی و کروبی باز می گن جمهوری اسلامی ؟ باید کل نظامو کان فایکن کنن .. هرچقدر مردمو تحت فشار بذارند برا خودشون گور می کنن
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

paradisemail - ایران - کرمان
مرگ بر خامنه ای
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
world cup - ایران - تهران. دوست عزیز خوش اومدی . با کمک هم پوست کودتاچیان رو می کنیم . زیاد نگران نباش شاه هم همه این دست و پاها رو زد . فقط اینها خیلی بی رحمتر هستند بیشتر زمان میبره . ما احتیاج به اتحاد داشتیم که بعد کودتا به دست اومد . به امید آزادی ایران
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
با درود و خسته نباشید به هم میهنان آزاداندیش و آزادیخواه. برای اطلاع رسانی - وبلاگ vataneyhasteaman.wordpress.com. هواداران جبهه مشارکت. (ضرب و شتم شدید علیرضا بهشتی فرزند شهید بهشتی توسط نیروهای اطلاعاتی و انتقال وی به بیمارستان. سپتامبر 9, 2009. شنیده ها از اطرافیان دکتر علیرضا بهشتی حاکی از آن است که بعد از دستگیری در پی درگیری لفظی دکتر بهشتی با نیروهای اطلاعاتی مورد ضرب وشتم شدیدی قرار گرفته که منجر به شکستگی سر ایشان و بیهوشی وی گشته که بلافاصله توسط نیروهای اطلاعاتی به بیمارستان منتقل گشته . به گفته یک منبع آگاه ایشان در بیمارستان بعد از بهبودی نسبی نیز مجددا مورد ضرب و شتم قرار گرفته بطوری که عینک ایشان با ضربه مشت یکی از نیروهای اطلاعاتی در صورت ایشان خرد شده که منجر به جراحاتی گشته که پس از پانسمان فوری سر و صورت وی به محل نامعلومی برده شد) خواهشمندم که به دیگر هم میهنان اطلاع رسانی کنید. با سپاس و احترام.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
bluestar - ایران - تهران ..... ای گور پدر خمینی تو هم بری کنارش بتمرگی. شما تازی زاده ها خیلی پر رو هستید.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.