افشین قطبی : با کدام امکانات می خواهید قهرمان آسیا شوید , واقعیت ها را نمی بینید

افشین قطبی :
با کدام امکانات می خواهید قهرمان آسیا شوید , واقعیت ها را نمی بینید

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با بیان اینکه لیگ فوتبال ایران در آسیا هفتم است و بعد انتظار دارید تیم ملی قهرمان این قاره شود گفت: کسانی که از تیم ملی انتقاد می کنند واقعیت های فوتبال ایران را نمی بینند.

به گزارش خبرنگار مهر، افشین قطبی در نشست خبری پیش از ظهر امروز(دوشنبه) خود در محل روابط عمومی فدراسیون فوتبال با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: فوتبال ایران تا به امروز سه بار حضور در جام جهانی را تجربه کرده است که در این سه دوره فقط یک بار به پیروزی رسیده است فوتبال ایران 35 سال است که در آسیا قهرمان نشده و رده شصتم جهان را در اختیار دارد، لیگ برتر ایران در آسیا هفتم است و ... اینها واقعیتهای فوتبال یران است که بسیار کمتر از انتظارهای مردم است.

انتظار از تیم ملی بالاست
وی ادامه داد: انتظار مردم ایران از تیم ملی بسیار بالاست. آنها انتظار دارند تیم ملی در هر بازی به ویژه در بازی مقابل تیم های عربی به پیروزی برسد. مردم ایران و جامعه فوتبال این کشور فکر می کنند تیم ملی شان بهترین تیم آسیاست.

فوتبال ایران در جای خود ایستاده است
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: فوتبال دنیا با سرعت در دیجیتال پیشرفت کرده است و ما در جای خود ایستاده ایم. دیگر آن دوران گذشته که تیم ایران لباس بر تن می کرد و داخل زمین هر تیمی را شکست می داد ما باید تلاش کرده سرمایه گذاری کنیم و امکانات درحد دیگر کشورها  به کارگیریم تا شاید به فوتبال روز دنیا نزدیک شویم.

قطبی با تاکید بر اینکه افکار و عقاید مردم را درک می کند و مانند تمام مردم ایران دلش برای فوتبال کشور می سوزد گفت: من هم دوست دارم تیم ملی ایران به جایگاهی برسد که بتواند انتظارات مردم را برآورده کرده و آنها را سرافراز کند.

وی در ادامه مدعی شد فضای فوتبال ایران منحصر به فرد بوده و تا به امروز چنین فضایی را ندیده است.

با یک نتیجه مربی عوض نمی کنند!
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به این مطلب افزود: تیم های بزرگ دنیا با یک نتیجه مربی خود را عوض نمی کنند اما در ایران فقط با یک نتیجه بد همه به دنبال کنار گذاشتن مربی، بازیکن و یا حتی مدیر هستند. کار در این فضا آرامش روانی را از بین می برد و برای مجموعه مشکلاتی را به دنبال دارد.

برنامه ریزی بلند مدت برای تیم ملی
وی در ادامه از برنامه ریزی طولانی خود پس از ناکامی تیم ملی در راهیابی به جام جهانی اشاره کرد و گفت: من می دانم کار دشواری را در تیم ملی پیش رو دارم. پس از ناکامی از راهیابی به جام جهانی نسل جدیدی در تیم ملی حضور پیدا کرد که جانشین نسلی شد که سالها بار این تیم را بر دوش داشتند. برای اینکه تیم ملی به اهداف خود نزدیک شود باید بازیهای بزرگی انجام دهیم و بدون ترس از شکست در بازیهای تدارکاتی به میدان برویم.

وی افزود: تفاوت من با مربیان گذشته تیم ملی این است که آنها از بازیهای دوستانه مشکل فاصله گرفته بودند. تیم ملی در روزهای مورد نظر فیفا بازی نمی کرد و مقابل سه تا 4 هزار تماشاگر برابر تیم های درجه سه و چهار آفریقایی بازی می کرد. این راه پیشرفت نیست ما باید با تیم های بزرگ بازی کنیم و از رویارویی با تیم های بزرگ و قدرتمند واهمه نداشته باشیم.

سطح لیگ بالا برود
قطبی با بیان اینکه سطح لیگ فوتبال ایران باید ارتقا یابد افزود: زمانی که لیگ ایران در آسیا هفتم است چطور انتظار دارید تیم ملی آن اول باشد. باید برنامه ریزی کنیم که لیگ پیشرفت کند چرا که با پیشرفت لیگ تیم ملی هم سود می برد.

ارزیابی از سه دیدار تدارکاتی اخیر
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان  با اشاره به اینکه تیم ملی فوتبال کشورمان در 30 روز گذشته سه بازی سخت و دشوار را پشت سرگذاشته است گفت: در دیدار مقابل بوسنی و هرزگوین، بحرین و ازبکستان از 24 بازیکن استفاده کردم از وجود این نفرات با سه ترکیب متفاوت در قالب دو سیستم مختلف بهره بردم تا مقابل تیم هایی چون بوسنی، بحرین و ازبکستان به میدان رفتیم که در خانه خود برای هر تیمی حریفی دشوار به شمار می آیند.

قطبی ادامه داد: بوسنی در جاده جام جهانی حضور دارد و شانس حضور در این رقابتها را دارد ما مقابل این تیم برنده از زمین خارج شدیم. بحرین هم برای ما حریف دشواری بود. من می دانستم بازی مقابل این حریف در منامه مشکل است. آنهم در شرایطی که بازیکنان باید در کمتر از72 ساعت پس از بازیهای هفته چهارم لیگ به میدان بروند. ما با پروازی طولانی به بحرین رسیدیم و فقط توانستیم یک و نیم جلسه تمرین کنیم که بخش عمده ای از آن شامل کارهای ریکاوری بود . ما با این شرایط مقابل بحرین به میدان رفتیم که به تازگی اردوی اروپایی خود را به اتمام رسانده بود و با انگیزه بالا به مصاف ما آمدند تا اعتماد به نفس خود را برای بازی با عربستان افزایش دهند.

دلایل شکست سنگین برابر بحرین
قطبی خستگی، اشتباهات فردی و نداشتن تمرکز لازم را از عوامل تاثیرگذار در شکست سنگین تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل بحرین عنوان کرد و گفت: باید به بازیکنان تیم ملی افتخار کنیم که توانستند عکس العمل خوبی در خانه حریف داشته باشند و نتیجه بازی را تغییر دهند آنها جنگیدند و توانستند به جریان مسابقه باز گردند و حتی می توانستند نتیجه را تغییر دهند اما متاسفانه در نیمه دوم اتفاقاتی عجیب و غریب رخ داد. داور با هر سوتی که زد تصمیمی به ضرر تیم ما گرفت. برای من خیلی عجیب بود که چطور 45 دقیقه نیمه دوم به55 دقیقه افزایش پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: به نظر من در این شرایط قضاوت رسانه ها از تیم ملی ایران عادلانه نبود متاسفانه به اتفاقات خوبی که رد تیم ملی مانند حضور برخی بازیکنان جدید در ترکیب تیم، فرصت دادن به وحید طالب لو و ... اشاره نشد. برای من بازی با بحرین تجربه خوبی بود که می توانم از آن برای قهرمانی در جام ملتها استفاده کنم چرا که اگر می خواهیم عنوان قهرمانی این مسابقات را به دست بیاوریم باید تیم های عربی چون بحرین را در قطر شکست دهیم آن هم در شرایطی که احتمال دارد داوری ها به سود آن تیم ها باشد.

انتقاد از نگاه برخی رسانه ها
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با انتقاد از نگاه برخی رسانه ها به عملکرد تیم ملی فوتبال کشورمان خاطر نشان کرد: متاسفانه تیتر روزنامه ها پس از بازی مقابل بحرین خیلی بد بود آنها از دفاع تیم ملی انتقاد کرده بودند و اینکه تیم ملی چهار تا به چهار تا گل می خورد. آنها از باخت مقابل بحرین به عنوان بدترین شکست تیم ملی یاد کرده بودند ظاهرا فراموش کرده بودند شکست 3 بر یک تیم ملی مقابل بحرین در مرحله مقدماتی جام جهانی 2002 را و یا شکستی که سال گذشته در دیدار دوستانه مقابل این تیم متحمل شده بودند. آنها فراموش کرده بودند که تیم ملی تا به حال در بحرین پیروز نشده است.

ارزیابی دیدار با ازبکستان
قطبی در ادامه ازبکستان را یکی از بهترین تیم های آسیایی خواند که سرمایه گذاری بسیاری را برای پیشرفت فوتبال خود به کار برده است.

وی در ادامه گفت: نیمی از رختکن ورزشگاه تاشکند را در ایران نداریم. امکاناتی که در فوتبال ازبکستان وجود دارد در فوتبال ایران دیده نمی شود. هنوز به آنها نرسیده ایم آن وقت انتظار داریم جایگاهی بالاتر از ازبکستان داشته باشیم. ازبکستان تیمی است که مقابل تیم های قدرتمند آسیایی نتایج خوبی را کسب کرده و در آینده می تواند یکی از 8 تیم برتر آسیا باشد. با این حال مقابل این تیم توانستیم بازی خوبی را به نمایش بگذاریم و در شرایطی که داور یکی از بازیکنان ما را اخراج کرد و گل شجاعی را نادیده گرفت به نتیجه خوبی رسیدیم.

کیفیت بین المللی نداشتیم
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: قبول دارم تیم ملی در بازیهای اخیر کیفیت بین المللی لازم را ندارد. من هم می پذیریم که در تیم ملی مهاجم خطرناک ندارد و با ارائه فوتبال مورد نظر من فاصله دارد اما باید تلاش کنیم که تیم ملی را بسازیم و این با کمک شما ( خبرنگاران  و رسانه ها) محقق می شود و تیم ملی می تواند انتظارات را برآورده کند.

احترام تیم ملی را نگه دارید
قطبی در ادامه خطاب به خبرنگاران گفت: خیلی از شما به تیم ملی کمک کردید و خیلی های دیگر به تیم ملی انتقاد داشتید، اما من از شما می خواهم احترام تیم ملی را نگه دارید و با صبر و حوصله و منطق انتقاد کنید.

goodguyfa86 - مجارستان - بودا÷ست
راست میگه ولی کسی دلش برای فوتبال نمیسوزه
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

iran-azad88 - ایران - تبریز
مرتیکه ... تو قول قهرمانی دادی . موقعی که در آن مراسم ننگین شرکت کردی نفرت عموی را علیه خود افروختی هرچه زودتر گور خودتو گم گن از ایران ما برو بیرون .
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

sara.iran - ایران - تهران
یارو نمیتونست برقصه میگفت زمین کجه.افشین جون شما برو پاچه خواری کنو مراسم تنفیذا رو راه بنداز فوتبالو بی خیال.بیچاره به جوونای ایران که انقدر فوتبال دوس دارن الان دیگه تنها دل خوشی براشون فوتبال چیز دیگه ای نمونده
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

aydak - سوئد - مالمو
من فکر میکنم قطبی با شرکت در مراسم ننگین تنفیذ خودشو در فوتبال ایران بیمه کرد (حداقل تا احمدی نژاد هست مربی هم قطبیه !!)
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

vandidad.iran - ایران - کرمانشاه
بچه ها اینقدر بی انصاف نباشید. قطبی که به میل خودش تو اون مراسم مضحک شرکت نکرده. اگه شرکت نمی کرد پدرشو در می آوردن. بعدش بنده ی خدا راست میگه وضع فوتبالمون افتضاحه. شما یکی از بازی های لیگو نگاه کن تا ببینی اوضاع از چه قراره. ((خانه از پایبست ویران است)). تا وقتی که برای انتخاب رءیس فدراسیون . اردار ها و حاجی ها کاندید میشن و رءیس جمهور تو کار سازمان لیگ دخالت می کنه اوضاع از این بهتر نمیشه. باید ورزش رو از سیاست تفکیک کرد. در ضمن خاک تو سر مموت ا ن
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

iliya behniyafar - ایران - اصفهان
یادش بخیر همین چهار سال پیش بود که ایران توی رده بندی جهانی هفدهم بود
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

araz_tabriz - ایران - تبریز
آقای قطبی ما همه این موضوعات را ما میفهمیم شمایید که اینها را نمی فهمید . افسوس که اینها را بعد پذیرش ذلت و منفور شدن در دید مردم فهمیدید ؟ ایران عزیز جای چاپلوسانی مثل تو نیست .
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

rino - ایران - قزوین
با همون امکاناتی که احمدی جونت در اختیارت میذاره.. ولی به هر حال ما قهرمان آسیا میشیم آخه مدارکش موجوده.
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

experthoney - بحرین - بحرین
قطبی جون گذشت زمانی که واست هورا میکشیدیم اون مال زمان جاهلی بود از وقتی فهمیدیم جنابعالی هم خ.مال تشریف دارین عطات رو به لقات بخشیدیم. ترسو حقته اگه بیرونت کنن تو نفهمیدی چطور علی کریمی و بقیه خودشون رو تو دل همه جا کردن تو میای برعکسش کار میکنی خاک بر سر؟
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

arash-20 - ایران - تهران
مگه تو سطح فوتبال ایران رو نمی دونستی؟ چرا مربیگری این تیم را پذیرفتی؟ چرا گفتی ایران را به جام جهانی می برم؟ چرا میگی ایران را قهرمان اسیا و حتی جام جهانی میکنم؟ از تو دروغگوتر و چاخانتر تو فوتبال ایران وجود نداره
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

a_bamdad - ایران - تهران
vandidad.iran - ایران - کرمانشاه. دوست عزیز بابای قطبی از بابای بقیه خونش رنگین تر بود یا چشاش عسلی تر بود که شما نگران در آورده شدنش هستی!!!!!!!!!. اگه قرار به مصلحت اندیشیه که برای همه یه مصلحتی هست.
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

Alireza88 - ایران - تهران
دوست عزیز و گرامی vandidad.iran - ایران - کرمانشاه . با این استدلال میتوان آن شکنجه گر و متجاوز به نوامیس ملت ایران را هم مبری کرد. زیرا آنهم قطعاْ بر اساس کارش مجبور است و اختیار خودش نقشی نداشته. دوست خوب من فقط بگو درود بر آن ورزشکاری که ملتش را به پول و مقام نفروخت و بس.----. vandidad.iran - ایران - کرمانشاه .
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

niyusha - امریکا - لوسانجلس
دوست عزیز vandidad.iran اصلا این کار قطبی را توجیه نکنید نشان داد که بخاطر پول همه کاری میکنه مردیکه خائن دروغگو پولکی .واقعا امیدوارم گورشو گم کنه بره.در ضمن امپراطور اون عزیزانی هستند که کشته شدند مثل امیر جوادی فر کیانوش اسا محمد کامرانی و بقبهکه این اقای پولکی خائن بخاطر پول بره مراسم ببخشید تنقبه احمدی نزاد
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

K!NG - ایران - مشهد
من نمی دونم تو یکی از کانالای ماهواره باهاش مصاحبه مب کرد نشون می داد تو یکی از بهترین مدارس آمریکا داشت مربیگری می کرد با بهترین شرایط . چرا اومده ایران؟؟؟؟؟خیلی خره D=. همون علی پروین حزب اللهی باید بیاد
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

ali1348 - ایران - تهران
این قطبی فوتبال بلدنیست گذشته از اینکه عوام فریب است.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

$persian$ - ایران - تهران
دهنت و ببند بابا کی از تو قهرمانی خواست که قد قد می کنی مردیکه وطن فروش.آدم که از یه سگ توقع کتاب خوندن نداره که کسی از تو قهرمانی نخواست فکرت تو چریدنت باشه
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

33pooles - المان - دورتموند
اقای وطن فروش زر نزن عراق با چه امکاناتی قهرمان اسیا شد
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

ashoor - ایران - تهران
یه عده موقعی که علی دائی سر مربی تیم ملی بود خودشونو کشتند از بس که تهمت و ناروا بهش بستند . تو همین سایت به درس خونده معتبر ترین دانشگاه ایران بیسواد گفتن !! به کسی که بدون ترس در مراسم رسمی با کت و کروات که خار چشم آخوند ها است شرکت میکرد خ..مال گفتن .!! به کسی که درخواست مستقیم احمدی نژاد را با صراحت رد کرد هزاران انگ وابستگی زدند. !! به کسی که اونقدر جسارت داشت که در کنسرت گوگوش شرکت کنه و خودشو همون طور که بود نشون بده حرف و حدیث های عجیب و غریب بستند . دائی کسی است که تو همین انتخابات هم بدون ترس و با تمام قدرت از جنبش سبز حمایت کرد. حالا آیا حقمون همین خائن کثافت نیست ؟
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

ali1348 - ایران - تهران
. قلعه نویی : من جلوی دایی خیلی ضعیفم! https://donyayefootball.com/shownewsitem.aspx?code_pnn=3764. عزیزی: قطبی یک صدم دایی هم نیست. به نظر من سیستم بازی تیم ملی با سرمربیگری قطبیمتعلق به 15 سال پیش است که طی آن ما همچنان امیدوار به هنرنمایی تک ستاره‌هایی مثل جواد نکونام یا مسعو شجاعی هستیم. ما شخصی را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کردیم که از لحاظ بزرگی و سرشناس بودن یک صدم دایی هم نیست. هیچکس قطبی را در دنیا نمی‌شناسد ولی دایی در جهان شخصیتی شناخته شده و قابل تحسین است. وقتی او را کنار گذاشتیم باید به فکر آوردن یک مربی بزرگ‌تر می بودیم تا همه چیز را به یک باره تغییر بدهد ولی آیا به نظر شما قطبی این کار را انجام داده است؟. https://www.parsfootball.com/team-melli/12655.html . .
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.