احمدی نژاد وزیران پیشنهادی اش را پس گرفت

احمدی نژاد وزیران پیشنهادی اش را پس گرفت

محمد رضا باهنر که ریاست جلسه‌ی علنی امروز مجلس را بر عهده داشت، اعلام کرد:‌ رییس‌جمهوری نامه‌ی معرفی دو وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و نیرو را به دلیل مراسم‌های ایام قدر فعلا از مجلس مسترد کرد.

محمدرضا باهنر پیش از پایان جلسه‌ی علنی امروز صبح مجلس گفت: آقای احمدی‌نژاد در نامه‌ای به مجلس عنوان کردند که نامه‌ی معرفی دو وزیر را فعلا مسترد و این امر را به بعد از مراسم‌های ایام قدر موکول می‌کنند.

به گزارش ایسنا، پس از اظهارات باهنر، محمدحسن غفوری‌فرد اصل نامه‌ی رییس‌جمهوری به لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی را به شرح زیر قرائت کرد:

"جناب آقای علی لاریجانی

رییس مجلس شورای اسلامی

با سلام و تحیات

با عنایت به ایام قدر، نامه‌ی شماره 73782 مورخ 15/6/88 مربوط به معرفی وزیران پیشنهادی برای وزارتخانه‌های نیرو و آموزش و پرورش را استرداد می‌نمایم.

خواهشمند است دستور فرمایید اقدام لازم مبذول شود. بدیهی است بعدا بر اساس اصل 133 قانون اساسی نسبت به معرفی وزرای پیشنهادی اقدام خواهد شد."

باهنر در ادامه اظهار کرد: با این وضعیت جلسه‌ی هفته‌ی آینده که مشخص شده بود تا بررسی این دو وزیر پیشنهادی صورت گیرد، منتفی می‌شود و تا پنجم مهرماه جلسه‌ی علنی نخواهیم داشت.

وی گفت: جلسه‌ی آینده‌ی مجلس یکشنبه 5 مهرماه ساعت 8 صبح خواهد بود.

احمدی نژاد معرفی وزرا به مجلس را پس گرفت

فاطمه آلیا و علی ذبیحی به عنوان وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش و نیرو به مجلس معرفی شده بودند

بی بی سی : محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران ساعاتی بعد از اعلام وصول نامه معرفی دو وزیر به مجلس، با ارسال نامه ای معرفی وزرای آموزش و پرورش و نیرو را پس گرفت.

این اقدام بعد از آن صورت گرفت که در جلسه علنی مجلس در روز سه شنبه 17 شهریور، نامه معرفی فاطمه آلیا، وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و علی ذبیحی، وزیر پیشنهادی نیرو اعلام وصول شده بود.

در آغاز جلسه امروز مجلس علی لاریجانی رئیس مجلس از اعلام وصول نامه معرفی دو وزیر خبر داد و گفت که برنامه ای برای این دو وزیر ارائه نشده و آقای احمدی نژاد گفته است که نمایندگان همان برنامه های وزیران پیشنهادی قبلی را مطالعه کنند.

نمایندگان مجلس همزمان با معرفی این دو وزیر پیشنهادی از سوی رئیس مجلس، با گفتن "دو دو" که نشانه مخالفت است، مخالفت غیررسمی خود را با این دو وزیر نشان دادند.

در پی رای عدم اعتماد مجلس به وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش، نیرو، و رفاه و تامین اجتماعی، آقای احمدی نژاد، فاطمه آلیا نماینده تهران در مجلس را به عنوان وزیر آموزش و پرورش و علی ذبیحی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی را به عنوان وزیر نیرو به مجلس معرفی کرده بود.

آقای احمدی نژاد دلیل مشخصی برای پس گرفتن معرفی این دو وزیر پیشنهادی اعلام نکرده ولی برخی آن را با سخنان آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران در دیدار با اعضای دولت مرتبط می دانند که در آن بر "مغتنم شمردن توصیه های علما و مراجع" تاکید کرده بود.

گفته می شود معرفی وزرای زن با مخالفت برخی مراجع رو به رو بوده است و بنابر گزارشها، دیدارهایی بین برخی مراجع شیعه در قم نیز صورت گرفته است.

البته از سه زنی که برای پست وزارت به مجلس معرفی شده بودند، مرضیه وحید دستجردی وزیر پیشنهادی بهداشت توانست از مجلس رای اعتماد بگیرد و خانمها سوسن کشاورز، وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و فاطمه آجرلو وزیر پیشنهادی رفاه و تامین اجتماعی نتوانستند از مجلس رای اعتماد بگیرند.

غیر از این دو نفر محمد علی آبادی وزیر پیشنهادی نیرو نیز نتوانست از مجلس رای اعتماد بگیرد.

برای همین آقای احمدی نژاد ناچار شد برای وزارتخانه های آموزش و پرورش، رفاه و نیرو سرپرست معرفی کند.

رمضان محسن پور به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش، مجید نامجو به عنوان سرپرست وزارت نیرو و نادعلی الفت پور به عنوان سرپرست وزارت رفاه معرفی شده اند.

آقای محسن پور سرپرست وزارت آموزش و پرورش پیش از این معاونت حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت آموزش و پرورش را بر عهده داشته است.

آقای نامجو سرپرست معرفی شده وزارت نیرو نیز معاون وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب بوده است.

آقای الفت پور سرپرست معرفی شده برای وزارت رفاه نیز معاونت توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت رفاه را بر عهده داشته است.

بعد از آنکه مجلس به سه وزیر پیشنهادی رای اعتماد نداد، آقای احمدی نژاد ناچار شد برای این سه وزارتخانه بدون وزیر، سرپرست معرفی کند.

reza1981 - المان - هانور
به جان خودم این مردک بیمار روانیه...بابا یکی اون چاقو رو از دست بچه بگیره...
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

aydak - سوئد - مالمو
reza1981 - المان - هانور . دقیقا. این چاقو کار دست همه خواهد داد..
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

Ezhaq - ایران - تهران
مردشور این مجلس دلقکها رو ببره خاک بر سر کسانی که به انها رای دادند.
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

vandidad.iran - ایران - کرمانشاه
برای اصولگرایان مجلس و این حرفا کشکه !. اصولگرایان مشورت نمیکنند آنها دستور می گیرند. به قول معروف (( هرچی آقامون بگه!!!)). حتما رهبر یه چیزی به مموت گفته. خاک تو سرشون
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

shekvegar - ایران - تهران
احمدی نژاد که امروز داره سنگ زنها رو به سینه میزنه 4 سال پیش چرا تو کابینش وزیر زن نداشت . همش ظاهر فریبیه .
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

aghozdar - ایران - تهران
اخه مدیر عامل تامین اجتمایی به وزارت نیرو چه ربطی داره ؟. مگر هر وزیری برنامه مخصوص به خودش را نداره ؟چطور این وزرای پیشنهادی جدید از خودشان برنامه ندارند و باید از برنامه نوشته شده دیگران دفاع کنه ؟
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

great dariush - ایران - تهران
دوستان روز قدس یادتون نره. ما مردم آزاده ایران می تونیم با شرکتمون تو این مراسم روز قدس رو به روزی فراموش ناشدنی برای همه و بویژه ملایان بدل کنیم . به جای مرگ بر اسراییل=مرگ بر سوریه. به جای مرگ برآمریکا=مرگ بر روسیه
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
aydak - سوئد - مالمو. دوست عزیز با کمک هم کار دستش میدیم اساسی . بعدش هم خوبه که دوباره می خواهند رای اعتماد بدهند می شینیم یک کمی سیرک نگاه می کنیم . بده دولتی که فکر سرگرمی ملتشه ؟ یک مشت دلقک رو برای سرگرمی مردم آمرده نشونده تو مجلس ؟ دور از جون اصلاح طلباشون
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

dannni - سوئد - استکهلم
ترمالی نژاد معرفی وزرا به مجلس را پس گرفت
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
روانی که شاخ و دم نداره
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

Alireza88 - ایران - تهران
دوست خوب من great dariush - ایران - تهران . با نظرت موافقم و در تکمیل نظرت جنابعالی اضافه میکنم در روز قدس با توجه به وجود انبوه خبرنگاران خارجی امکان برخورد برای آنها وجود ندارد و این تنها فرصت برای نهضت سبز ماست که مشارکت میلیونی داشته باشیم.
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
great dariush - ایران - تهران . هم مرگ بر اسراییل - هم مرگ بر روسیه. چون احمدی نژاد مامور اسراییله.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

abtin_beo - ایران - اصفهان
بابا این مردک دیوانه شده تعادل روانی ندارد. شب می خوابه صبح وزیر معرفی می کنه
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

always - انگلیس - لستر
به زودی وجود منفور خودش هم به زباله دانی تاریخ مسترد خواهد شد / . از قدیم گفتند انتر هر چی زشتره بازیش بیشتره
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

aydak - سوئد - مالمو
kaveh52 - ایران - تهران . امیدوارم ..دست در دست هم دهیم (این بار) - میهن خویش را کنیم (آزاد)..
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.