برافراشتن پرچم سبز ۲ کیلومتری با هزاران امضاء در حین نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا - عکس

برافراشتن پرچم سبز 2 کیلومتری با هزاران امضاء
در حین نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا

همزمان با نشست فصلی وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا در روز شنبه 5 سپتامبر در استکهلم سوئد، صدها ایرانی در حمایت از جنبش سبز مردم ایران، زمین و هوا و دریا را به رنگ سبز درآوردند. سبزهای استکهلم در خیابان ساحلی این شهر، تومار دو هزار متری «احمدی نژاد رئیس جمهور ما نیست» را که به امضای صدها هزار ایرانی از سراسر جهان رسیده، به اهتزاز درآوردند، 1500 بادکنک سبز را به هوا فرستادند و همزمان قایق‌هایی با پرچم سبز در دریا و هواپیمایی که نوار سبز بزرگی را در آسمان حمل می‌کرد، سبزهای روی زمین را همراهی می‌کردند.

به گزارش خبرنگار موج سبز آزادی از استکهلم، روز شنبه وزرای امور خارجه 27 کشور اروپایی در استکهلم حضور یافته بودند تا درباره موضوعات در دستور کار خود، و از جمله مسئله کودتای انتخاباتی در ایران و اعتراضات مردمی به آن، بحث و تبادل نظر کنند. اما همزمان با این اجلاس، صدها نفر از ایرانیان سبزاندیش این شهر نیز با حرکات ابتکاری و کم‌نظیر، تلاش کردند تا صدای خود را به گوش مردم جهان و رهبران کشورها برسانند.

مهمترین کار سبزهای استکهلم، برافراشتن تومار سبزی بود که چندی پیش به همت صدها گروه فعال ایرانی در دهها کشور جهان تهیه شد و امضاهای صدها هزار ایرانی بر روی آن با عنوان اینکه «احمدی نژاد رئیس‌جمهور ما نیست» طول این طومار را به بیش از 2000 متر رساند. این طومار پیش از این برای اولین بار در پاریس برافراشته شد، هم‌اکنون در استکهلم و در حاشیه اجلاس وزیران امور خارجه 27 کشور اروپایی به اهتزاز درآمده و به زودی قرار است به نیویورک حمل شود تا در روز 24 سپتامبر و در برنامه مفصلی که ایرانیان برای استقبال! از احمدی‌نژاد تدارک دیده‌اند، بار دیگر موضع قاطبه‌ی ایرانیان در قبال رئیس فعلی دولتشان را بازگو کند.

در استکهلم، این تومار بزرگ توسط 380 جوان ایرانی و اتباع سوئدی حامی سبزهای ایران که همگی بازوبند سبز و شماره‌ی ترتیب خود را نیز به همراه داشتند، حمل می‌شد. نظم این گروه که توسط 30 نفر با بی‌سیم هدایت می‌شدند، ناظرانی را که در خیابان شلوغ و پرتردد ساحل شاهد سبز شدن سراسر این خیابان شده بودند، خیره می‌کرد. اولین پرچم در ساعت یک بعدازظهر با مارش به حرکت درآمد و ساعتی بعد، خیابان ساحل که یکی از زیباترین و پر جمعیت‌ترین خیابان‌های استکهلم است، یکسره سبز شده بود.

اما برافراشتن این تومار، تنها برنامه‌ی سبزهای استکهلم نبود. آنها همزمان 1500 بادکنک سبز را نیز به هوا فرستادند؛ در دریا نیز قایق‌های کوچکی که پرچم سبز را حمل می‌کردند، منظره‌ی زیبایی را ایجاد کرده بودند و همزمان یک هواپیما را نیز بر فراز شهر به پرواز درآوردند که حامل نوار سبز رنگی به نشانه‌ی همبستگی با مردم ایران بود.

در این روز آفتابی، غیر از فعالان این حرکت اعتراضی، صدها تن از ایرانیان مقیم سوئد و بسیاری از سوئدی‌های هوادار جنبش سبز مردم ایران نیز در این محل حاضر شده بودند و دهها خبرنگار و عکاس نیز در محل حاضر بودند تا به انعکاس این حرکت بزرگ اعتراضی ایرانیان بپردازند.

این مراسم در نهایت در ساعت 4 بعد از ظهر با خواندن قطعنامه و تشکر جوانان سبز از شرکت کنندگان به پایان رسید. بدین ترتیب اجلاس وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، حاشیه‌ای بزرگ‌تر از متن داشت و پیام سبزهای ایران در سوئد به گوش جهانیان رسید که: «احمدی نژاد رئیس‌جمهور ما نیست»!

گزارش موج سبز آزادی همچنین حاکی است در دو روز گذشته، شهر استکهلم محل رفت و آمدهای زیادی بود. از این جمله، محسن مخملباف کارگردان شهیر ایرانی، مهرانگیز کار حقوقدان برجسته ایرانی مقیم امریکا، فاطمه حقیقت‌جو نماینده سابق مجلس ایران و احمد باطبی از زندانیان سابق به دعوت سازمان جوانان حزب سوسیال دمکرات سوئد که یکی از قدرتمندترین احزاب سوئد است، به استکهلم آمدند تا با شرکت در یک کنفرانس، مسائل و مشکلات ایرانیان را در زمینه‌ی حقوق بشر و نیز موضع خود در قبال کودتای انجام شده در ایران را برای جوانان سوئد تشریح کنند.

فاطمه حقیقت جو که اولین سخنران این کنفرانس بود، رهبری و سپاه پاسداران را مجریان کودتای پس از انتخابات در ایران دانست و گفت: انتخابات و دمکراسی، دشمنان نظام استبدادی در ایران هستند. او از تمامی مردم و احزاب و گروه‌ها در سراسر جهان خواست تا از مردم ایران در مقابله با کودتاگران کمک و پشتیبانی کنند.

محسن مخملباف، کارگردان پرآوازه ایران که نقش مؤثری در روشن شدن افکار مردم جهان در خصوص وقایع پس از کودتا داشته است، نیز با اشاره به تنوع سلیقه‌ها و اندیشه‌های متفاوت، خواستار اتحاد همه‌ی سبزها در برابر دیکتاتوری و اتحاد همه‌ی اندیشه‌ها در برابر کودتا شد. او تاکید کرد که همه‌ی اندیشه‌ها و سلیقه‌ها متفاوت در یک موضوع هم‌نظر هستند وٱآن هم از بین بردن استبداد و دیکتاتوری است.

مهرانگیز کار نیز به نقش جوانان در احزاب کشورهای غربی اشاره کرد و ابراز تاسف کرد از اینکه جوانان ایران حتی حق شرکت در احزاب نیمه‌دولتی را ندارند. او معتقد بود که اروپا به خاطر روابط اقتصادی گسترده که با ایران دارد، می‌تواند نقش موثری در این رابطه ایفا کند. مهرانگیز کار خاطرنشان کرد که دمکراسی در ایران می‌تواند به دموکراسی در خاورمیانه و بالطبع در جهان کمک کند.

همچنین در این کنفرانس، احمد باطبی نیز با ارائه‌ی گزارش کوتاهی از وضعیت حقوق بشر در ایران، گفت: این بسیار بی‌رحمانه است که ما چاره‌ای جز کشته دادن و شکنجه و زندان برای رسیدن به دموکراسی را نداریم. او افزود: هر کسی حرفی غیر از خواسته‌ی حکومت بزند، فورا انگ جاسوسی و مزدور بیگانه به او زده می‌شود.

در ادامه‌ی این کنفرانس، به پرسش‌های حاضران پاسخ داده شد و در یکی از پاسخ‌ها، محسن مخملباف درباره‌ی رهبری جنبش گفت: این جنبش رهبر ندارد و موسوی هم هیچ وقت ادعای رهبری نکرده است. این حکومت ایران است که یک رئیس‌جمهور از ما گرفت و یک رهبر تحویل داد، یک دولت از ما گرفت و یک جنبش تحویل داد!

fariba_kavousi - ایران - تهران
جای ما خالی !
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

hany - ایران - یزد
ممنون که از مردم داخل کشور حمایت میکنید شماها میتونید خیلی مؤثر باشید که صدای مردم داخل به خارج از کشور برسه.
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
بخدا اشک شوق می ریزم درود بر شرفتون درود بر جبش سبز هر چند دولتها بیشتر به منافع خودشان فکر می کنند تا به مردم زجر کشیده اما رهرو ان نیست که تند و خسته رود رهرو ان است که اهسته و پیوسته رود
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

Goşa Çay - ایران - قوشاچای
دمشون گرم انشاالله حیثیت انترخان رو تو نیویورک زیر سوال ببرند.
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

beomidepirozi - ایران - تهران
زنده باد ایران زنده باد ایرانی به امید پیروزی مرگ بر رژیم جمهوری اسهالی
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

nazi4353 - ایران - آبادان
سبز سبزم ریشه دارم *** من درختی استوارم *** ریشه ام در خاک ایران *** پیشه ام راه شهیدان *** نام من سهراب اشکان *** بر دلم داغ عزیزان ***برتنم صدها نشانه *** از ندا و از ترانه *** خانه ام آماج طوفان *** از ستم از ظلم عدوان ***
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

urmia1 - ایران - ارومیه
به خدا با یکی از بچه ها پشته پیسی حال کردیم . دمتون گرم
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
درود بشرف هر ایرانی وطن پرست و همه آزادیخواهان جنبش سبز ایران.مرگ بر جمهوری اسهال و چلاق علی شیره و دکی بیتاموس و مزدوران بی همه چیز.
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

قلدر - ایران - تهران
امیدوارم آمریکایی ها هم در سفر انتری نژاد به کشورشون براش تلخ کنن
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

soliham - بلژیک‌‌ - لووان
امیدوارم این زحمات هر چه زودتر جوابش را که از بین رفتن ملاهاست بگیرد. . همههههههتئهههههههتلغببو
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

dannni - سوئد - استکهلم
این روز خیلی باهال بود همه جمع شدیم خود جونهای سوئدی هم با ما کمک میکردن
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

کورش پارسی - امریکا - سانتاباربارا
زنده باد.. احمدی نژاد رییس جمهور ما هم نیست. در نیویورک انتظارت را میکشیم. زودتر بیا....
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

sooratak - مالزی - کوالالامپور
زنده باد ایرانی های عزیز مقیم سوئد . امیدوارم که زحمات همه ی ایرانی های عزیز به زودی به بار بشینه و ما ایرانی ها برای اولین بار در طول تاریخ طعم شیرین آزادی و دموکراسی را بچشیم. همتون رو دوست دارم
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

nahiliتهران - ایران - تهران
ممنون از همتون - می بوسمتون - مرسی
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
چه کاره جالبی ؟! دسته همتون درست بچه های مقیم سوید ایولا دارید به مولا
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

sara-j - سوید - استگهلم
من رفته بودم خیلی با حال بود
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

kara - هلند - رتردام
nazi4353 - ایران - آبادان . عزیز ممنون از شعر زیبایت . سبز باشی
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

sahel2009 - سوید - مالمو
بخواهید یا نخواهید فعلا که احمی نژاد تا چهار سال رئیس جمهورمونه...
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

negaran - ایران - اصفهان
زهی خیال باطل.....................سبز باشید تا اموراتتون بگذره.....هاهاهاها
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

hamvatan88 - ایران - تهران
دستتون درد نکنه ... عالی بود ...
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
زنده باد سبزها و سبز اندیش ها. با اراده وهمت و همبستگی همه سبزها به زودی پیروزی با مردم ایران در سراسر دنیاست
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

2tia - ایران - تهران
ایران اصفهان تو ایرانی نیستی افغانی هستی هاهاهاهاهاها
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

arash_alr - ایران - تهران
درود بر شما. شما باعث دلگرمی هموطنان خود هستید.
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

zolm setiz - آلمان - کلن
با درود من امروز به عضویت در امدم.امیدوارم دوست خوبی واستون باشم.
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

baham valjtanha - سو ئد - گوتنبرک
negaran - ایران - اصفهان . چقدر بهت پول می دهند بدبخت مصرف تو هم که تمام بشه با باتون و شیشه می ایند سراغت
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

salar_20 - ایران - همدان
درود بشرف هر ایرانی وطن پرست به زودی پیروزی با مردم ایران است مرگ بر رژیم جمهوری اسهالی
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

LiliRose - کانادا - تورنتو
zolm setiz - آلمان - کلن. خوش آمدی.
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

ehsan abadan - انگلیس - برایتون
مرگ بر خاین زنده باد ایران وایرانئ همیشه سبز باشید به امی ازادی ایران با تلاش خود مردم . ما میتوانیما
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
zolm setiz - آلمان - کلن دوست عزیز خوش امدی
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

Parastoo06 - استرالیا - سیدنی
خبر مهم - دفتر مهدی کروبی پلمپ شد. https://www.mowjcamp.org/article/id/27459
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

rozaneh - ایران - تهران
آزادی یعنی همین دیگه تو کشور غریب اینطوری اعتراض کنی کسی هم کاری نداشته باشه الهی دردو بلای دولتمرداشون بخوره تو سر این اخوندای مادر نسکافه
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

siavashoma - انگلستان - منچستر
باز یک نفر مزدور اطلاعاتی با نام های مختلف کامنتهای چرند میگذاره.دوستان عزیز ادم حسابشون نکنین.این خائنین شاید به صدقه این حکومت جانی احتیاج دارن و وقت خودشونو اینجا هدر کنن.چون بهر حال انها به این جنبش ضربه میخواهند بزنند.بهتره در همین سایت سر کارشون بگذاریم.زیادی بد و بیراه بشنوند خجالت میکشن و میرن جای دیگه که ممکنه خطرناکتر باشن
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

zolm setiz - آلمان - کلن
ehsasoeshgh و LiliRoseمرسی از محبتتون.negaran ایران - اصفهان شما یه عمرایران را به خاک سیاه نشوندین حالا ما میخواهیم سبزش کنیم.بمیر از ناراحتی مزدور
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

danial azarbaijan - ایران - تبریز
zolm setiz - آلمان - کلن . مرسی تفسیر جالبی بود
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

sara-j - سوید - استگهلم
zolm setiz - آلمان - کلن . خوش اومدی .امیدوارم ما هم دوستهای خوبی واسه شما باشیم
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

shangol - آلمان - هامبورگ
. negaran - ایران - اصفهان . خیلی قاطیی خدا شفای عاجل عنایت کنه
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

anita14 - هلند - دهانهاخ
خیلی زیبا بود ماهم تو هلند رفته بودیم خیلی شلوغ بود
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

shirzan - آلمان - برلین
negaran - ایران - اصفهان طفلک میدونم مغز کوچکت درک این چیزها رو نداره تو برو به چماق زدنت ادامه بده و برا رهبرت دم تکون بده
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

arya generation - انگلستان - لندن
وای از ان دولتمردان ناخرد....که شدیم غربت نشین ما عاقبت. چون مغول سوزانده اند اثار ما....کین شدیم بی هویت در جهان. ان یادگار پاک داریوش کبیر....که روزی نامش بود ایران زمین. حالا تبدیل به ویرانه شده....مامن جلادان دیوانه شده. در این سی سال ندیدیم جز مرگ و وحشت..ندیدیم جز دروغ ومرگ و حسرت. افرین بر نسل اریا
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

zolm setiz - آلمان - کلن
sara-j - سوید - استگهلم. حتما همیطورعزیزم.مرسی. . ..
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
ایرانیان سوئد نشین جای ما هم یک کمی امضا کنید و شعار بدید . اگر یک آدم مثل لشکر فداییان رهبری اونجا داشتیم می تونست 10000 امضا کنه جای تمام لباس شخصیهای ایران
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

jamsil - کره - سئول
سلام بر سبزان.خسته نباشید.
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

tootoo - ایران - شیراز
مرسی از همشون .ولی ای کاش رنگ سبز رو نماد نمی کردیم واسه مخالفت با این دولت و جمهوری اسلامی اخه این رنگ رو میر حسین علم کرد که خودش با اصل نظام موافقه
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
- ایران - آبادان . سبز سبزم ریشه دارم *** من درختی استوارم *** ریشه ام در خاک ایران *** پیشه ام راه شهیدان *** نام من سهراب اشکان *** بر دلم داغ عزیزان ***برتنم صدها نشانه *** از ندا و از ترانه *** خانه ام آماج طوفان *** از ستم از ظلم عدوان *** . با اجازه شما دوست عزیز. برگ هایم بی شمار است . ریشه هایم پایدار است. زخم هایم می زند گل چون که فردایم بهار است.
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

RAHE SABZ - بلژیک - انتورپن
درود بر شما.zolm setiz - آلمان - کلن خوش قدم باشی وخوش امدی .nazi4353 - ایران - آبادان واقعا عالی بود به امید هر چه زودتر همه با هم در ایران عزیزمان و کنار هموطنان شلحشورمان جشن پیروزی را در کنار شهدا برگذار کنیم پیروز ایران و ایرانی راه سبز
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

iliya behniyafar - ایران - اصفهان
negaran - ایران - اصفهان بیچاره ی بدبخت توی این چند روز خیابان چهارباغ رفتی ببینی مردم چه قدر برای راهپیمایی روز قدس به در و دیوار پوستر تبلیغاتی چسبوندن حالا تو بگو زهی به خیال باطل هر چه قدر که می خوای بگو ...................
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
زنده باد ایرانیان عزیز آزاداندیش و آزادیخواه..آفرین. به امید پیروزی و آزادی ایران از دکانداران دین. سپاس.
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

green_eye - فنلاند - کمی
خییییییلی دمشون گرم
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
درود بر هموطنانی که برخی حتی کیلومترها رانندگی کردند تا خود را به شهرهایی که این طومار سبز امضا می شد برسانند.
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

dj_farham - کره - سیول
بابا دمتون گرم دیگه کم مونده بی خیال آبی بشم بیام منم سبزی بشم
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
baham valjtanha - سو ئد - گوتنبرک....گل گفتی به negaran
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

‎Hitman - ایران - بجد
zolm setiz - آلمان - کلن به جمع ما خوش آمدی
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
این کارها برای قبل از انتخابات خوب بود. ولی الان که دارند بچه ها را در بازداشتگاه شکنجه میکنند این کارها بچه گانه است. به جای این لوس بازیها با انتشار فیلم و عکس و راه اندازی وبلاگ به زبان کشور محل سکونتتان دنیا را از جنایتهای کودتاچیان آگاه کنید.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

khosro009 - سوئد - گتنبرگ
افرین به مردم ازادئ خواه ایران زمین و مرگ بر خامنه ای و پسران
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

odin - بلژیک - انتورپن
bluestar - ایران - تهران . اقای بلاستر «ا00ا» البته بچه های خارج بدون توجه به عقاید زندانیها از همشون دفاع کردن و برامر وظیفه باز هم خواهند کرد، اما شما که بدیگران تکلیف میکنی مرد باش و راست بگو، مگه تا همین چند ماه پیش همراه این برادرای جانبرکفت برای زندانیهای مخالف عقیده خودت فریاد اعدام باید گردد سر نمیدادی؟ از چند تا مجاهد یا فدایی یا توده ای و یا هر مرام دیگه ای تا حالا دفاع کردی؟ راستش هنوز هم نمیکنید امثال شماها اما بفکر استفاده از نیرو و توان اونها و همه در جهت منافع خودتون دارین.بنده و همه مردم هم این را میدونن اما همونفدر که اگاه هستن، همونقدر هم میدونن که دیگه تا ابد هیچ مذهبی و دینمداری را که خودش را به بهانه نماینده خدا و مرتبط با خدا بودن بخواد بقدرت نزدیک کنه را ترد کنن.امروز امثال بروجردی و منتظری برای این حرمت دارن چون فهمیدن که نباید قدرت در دست مذهبیون باشه.شما هم که انتظار پشتیبانی داری حداقل باید اونقدر صداقت نشون بدی که بخاطر رفتاری که در موضع قدرت ازخودتون نشون میدادین از همونها پوزش بخوای.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

amin7777 - انگلستان - منچستر
خیلی کارتون درسته.
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

mehrnazdiba - نروژ - اسلو
khodemanitar - اسکاتلند - ابدین. برگ هایم بی شمار است . ریشه هایم پایدار است. زخم هایم می زند . گل چون که فردایم بهار است. . دوست عزیز بسیار زیبا سروده ای ...قلبم رو لرزوند....... شنبه 12 سپتامبر دو روز قبل از نتخابات نروژ یاذتون نره......جلو مجلس
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

parisima - سوپد - لرل ستد
امروز ما ایرانیان تاریخ نوین دموکراسی را در جهان میسازیم....
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

مانیا - ایران - تهران
سبز باشید در اروپا در آمریکا در همه جای دنیا.... ظلم 30 ساله این حکومت باعث آوارگی و پراکندگی دوستان و خانواده های همه ما در سراسر دنیا شد. الان وقتشه که با حضور سبزتان آبروی اینها را در دنیا ببرید و بلای جانشان شوید. عزیزان در آمریکا نوبت شماست. نماینده ما هستید آنجا که فریاد کشیدن زندان و تجاوز و چماق ندارد. فریاد محکم بر سرش بکشید.کاری کنید که گردش و ول چرخیدن در کشورهای خارج کوفتش بشه و بترسه بغیر از سوریه و ونزوپلا جای دیگری پا بگذاره....
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

paradisemail - ایران - کرمان
دمتون گرم هموطنها به امید پیروزی
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

Azadikhah - هلند - تکسل
sahel2009 - سوید - مالمو . از طرف خودتون صحبت کنید!چون کسی اینجا پاچه خوار این رژیم جنایت ودروغ نیست.موافقین؟!
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
odin - بلژیک - انتورپن . حالت خوبه؟‌سرت به جایی نخورده؟
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

sahel67 - ایران - تهران
خدا قوت دستتون درد نکنه بزودی ثمره این همه تلاشو میبینیم و در ایرانی ازاد به دور از بدیها .دور هم جمع میشیم
پنج‌شنبه 19 شهریور 1388

shekvegar - ایران - تهران
در اوج قحطی دموکراسی در ایران مجبوریم به اعتراضات نمادین و شاعرانه در بلاد غریب اما دوست دلخوش باشیم . از دیدگاه کلی این قضیه خوب نیست اما خوب. چاره ای هم نیست . در بیابان لنگه کفش غنیمته ! . خسته ام اما امیدوار
جمعه 20 شهریور 1388

shekvegar - ایران - تهران
در اوج قحطی دموکراسی در ایران مجبوریم به اعتراضات نمادین و شاعرانه در بلاد غریب اما دوست دلخوش باشیم . از دیدگاه کلی این قضیه خوب نیست اما خوب. چاره ای هم نیست . در بیابان لنگه کفش غنیمته ! . خسته ام اما امیدوار
جمعه 20 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.