عضو کمیته پیگیری: رئیس‌جمهوری اگر سندی دارد باید ارائه کند

عضو کمیته پیگیری: رئیس‌جمهوری اگر سندی دارد باید ارائه کند

فرهاد تجری گفت که در این جلسه در خصوص فراهم آوردن زمینه آزادی افرادی که جرمشان قابل اغماض است، بحث و تبادل نظر شد

فرهاد تجری، عضو کمیته ویژه پیگیری حوادث پس از انتخابات مجلس ایران در گفت و گو با خبرگزاری مهر گفته است که این کمیته در خصوص بازداشت شدگان وقایع اخیر با عباس جعفری دولت آبادی، دادستان جدید تهران به توافقات مهمی رسیده است.

او گفته است در این جلسه که علاالدین بروجردی، امیدوار رضایی و پرویز سروری از دیگر اعضای این کمیته نیز حضور داشته اند، به موضوعات مختلقی ازجمله "نقاط ضعف ماموران در برخورد با بازداشت شدگان" پرداخته شده است.

به گفته آقای تجری اجرای دقیق قانون و آئین دادرسی کیفری و همچنین توجه به حقوق شهروندی درباره متهمان حوادث بعد از انتخابات از جمله مسائل مورد اتفاق دو طرف در این جلسه بوده است.

او گفت: "در این جلسه در خصوص فراهم آوردن زمینه آزادی افرادی که جرمشان قابل اغماض است، مانند دانشجویان و اساتیدی که نقش غیر موثری در این حوادث داشتند وهمچنین تعیین تکلیف کسانی که به نسبت افراد قبلی جرمشان سنگین تر است بحث و تبادل نظر شد."

آقای تجری افزود: "در مورد افراد دسته دوم با توجه به اینکه مدت مدیدی از زمان بازداشتشان می گذرد در حالیکه با حکم قرار موقت بازداشت شده اند و تا کنون دلائل وشواهد کافی هم در خصوص محکومیت این افراد به محاکم قضایی ارائه نشده است لذا بازداشت این افراد با شرایطی که ذکر شد هیچ توجیهی ندارد و براین اساس خواسته شد در دادگاه صالحه با اجرای دقیق قانون و آئین دادرسی کیفری و همچنین توجه به حقوق شهروندی به اتهام بازداشتیهای مذکور رسیدگی شود تا اگر مستحق مجازات بودند هرچه سریعتر مجازات شوند واگر هم قرار شد که آزاد شوند هرچه زودتر این اتفاق بیافتد تا این افراد از حالت بازداشتی و سلول انفرادی خلاص شوند."

فرهاد تجری در این گفت و گو به سخنان امروز (دوشنبه، 16 شهریور) محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران اشاره کرد و گفت که اگر او در مورد انجام برخی حوادث بازداشتگاهها توسط عناصر وابسته به جریانات آشوبگر اسناد قطعی دارند ارائه نماید تا رسیدگی شود.

خبرنگاری از آقای احمدی نژاد در اولین نشست مطبوعاتی با خبرنگاران در دومین دوره ریاست جمهوری اش پرسید: " شما گفته اید اتفاقاتی که در بازداشتگاهها روی داد کار نفوذی هاست و سئوال این است که آیا دستگاه امنیتی کشور این طور است که افراد دشمن در آن نفوذ کنند و مرتکب قتل شوند؟"

آقای احمدی نژاد در پاسخ گفت:"ما اسناد قطعی داریم که برخی از حوادثی که رخ داد توسط عناصر وابسته به جریانات آشوبگر و به نام ملت ایران و جمهوری اسلامی بود."

او تاکید کرد که شواهد و اسنادی در اختیار دارد که افراد نفوذی در جریان حوادث کوی دانشگاه و بازداشتگاهها اقداماتی انجام داده اند.

mehditm - ایران - تهران
بر پدر احمدی نژاد دروغگوی میمون لعنت
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
mehditm - ایران - تهران. بشمرررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

roya123 - ایران - ایران
سندش کجابود سندش فقط دروغگویی و رسواییه...
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

sankari - فندلاند - تامپره
حرامزاده تر از این احمقی چاخان مادر نزائیده.
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

کلاغ سیاه - ایران - تهران
اگر اشتباه نکنم این احمدی نژاد هم پا منقلی همپالکی های خودشه که هر چند وقت یکبار در نتیجه استعمال وحم برش میداره و ذرت پرت میکنه . خاک بر سر عواملت که واستادن تا نفوذی ها وارد بازداشتگاه بشن و مردم رو به قتل برسونن.مسخره!!!!!!!!!!
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

nahiliتهران - ایران - تهران
یعنی دروغگو تر از این میمون تو عمرم ندیدم
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

keykhosro - ایران - شیراز
1-آشوبگران اعتراف کرده اند آنها بوده اند که پلان خانه علی را جهت حمله به عمر داده اند و یکی از عوامل اغتشاش به نصب یک عدد میخ با هدف مصدوم کردن اهل بیت اعتراف کرد 2- آشوبگران اعتراف کرده اند واقعه عاشورا برنامه و اجرای آنها بوده و پس از قتل امام حسین خانواده ایشان را بازداشت کرده و حضرت .....را مورد آزار .... قرار داده اند .......12- آشوبگران اعتراف کرده اند به دستور سیا و آموزش موساد امام زمان را در طفولیت دزدیده و در سردابه حمام رشنو خرم آباد لرستان پنهان کرده اند...
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

Melodimld4 - استرالیا - سیدنی
آین جانور من مطمئن هستم که هرامزاده است والا ادم معمولی که با این بیشرمی دروغ نمیگه باید دید که این احمدی دروغگو مادرش اول چگاره بوده!. چون من فکر میکنم این بچه باباش نیست.
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
کلاغ سیاه - ایران - تهران.....keykhosro - ایران - شیراز ....Melodimld4 - استرالیا - سیدنی....+++++
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
بابا بیخیال تو رو خدا سند نخواهید از این . استادشده در سند درست کردن در عرض نیم ساعت همه جور سندی رو میتونه ارائه کنه
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

aidin_karaj - ایران - کرج
تف به گور هر دو تا پدرت انتری ( قابل ذکر است یکی از پدرهای ایشان علی گدا رهبر مسلمین جهان است )
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

jigili - ایران - تهران
صد رحمت به میمون اون حیوون بیچاره که بلد نیست دروغ بگه این انتری نژاد که اگه پدر مادر داشت این جوری ملتو نمی کشت
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

black chador - امریکا - ولدن
این طرف از تقلبی نژاد مدرک میخواد؟
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

محمد-بچه لرستان - ایران - خرم آباد
keykhosro - ایران - شیراز. شما حمام رشنوی خرم آباد رو از کجا میشناسی جیگر؟؟؟
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.