عاطفه امام دختر ۱۹ ساله جواد امام رئیس ستاد انتخاباتی مهندس میرحسین موسوی در تهران نیز بازداشت شد

عاطفه امام دختر 19 ساله جواد امام
رئیس ستاد انتخاباتی مهندس میرحسین موسوی در تهران نیز بازداشت شد

عاطفه امام، دختر 18 ساله جواد امام به طرز وحشیانه ای در خیابان طالقانی توسط افراد ناشناس بازداشت و به محلی نامعلوم منتقل شد.

سایت رسمی جبهه مشارکت، نوروز خبر داد که  چند نفر مرد نا شناس، عاطفه امام فرزند 18 ساله جواد امام عضو زندانی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی را با هتاکی و در حالیکه چادر از سر وی کشیده بودند بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل نمودند.

پس از این بازداشت وی در تماس کوتاهی به مادرش گفته است که با چشم بسته به محلی نامعلوم برده شده است و با این عنوان که لیاقت چادر ندارد چادر را از سرش کشیده اند.

از محل نگهداری و نهاد بازداشت کننده عاطفه امام اطلاعی در دست نیست.

محمد جواد امام در جریان انتخابات ریاست ستاد انتخاباتی میر حسین موسوی را در تهران بزرگ بر عهده داشت.او همچنین عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب است و معاون امور مجلس و پشتیبانی وزارت نیرو در دوره ریاست جمهوری خاتمی بود.محمد جواد امام از سه شنبه 26 خرداد در منزلش بازداشت شده و تاکنون در بازداشت به سر می برد.


دختر یک عضو بازداشتی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی بازداشت شده است

خانواده جواد امام، عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، که از بیش از هشتاد روز پیش در زندان به سر می برد، گفته اند که چند فرد ناشناس عاطفه، دختر نوزده ساله آقای امام را بازداشت کرده و با خود برده اند.

بازداشت عاطفه امام بعد از ظهر یکشنبه و در خیابان طالقانی تهران روی داد و از محل نگهداری او اطلاعی در دست نیست.

لیلی سادات جلال زاده، همسر جواد امام، در مصاحبه با بی بی سی گفته است که عاطفه در یک تماس تلفنی کوتاه با او گفته است که هنگام بازداشت، ماموران چادر را از سر او کشیدند و گفتنه که لایق استفاده از این پوشش نیست.

عاطفه امام در این گفتگوی تلفنی گفته است که نمی داند در کدام محلی در بازداشت به سر می برد اما از گفتگوی ماموران دریافته است که احتمالا در صدد انتقال او به محل دیگری هستند.

ظاهرا بازداشت عاطفه امام بدون ارائه مجوز قانونی صورت گرفته و هویت و ارتباط سازمانی بازداشت کنندگان مشخص نیست اما خانم جلال زاده به نقل از دخترش گفته است که یکی از این افراد همان کسی بود که جواد امام را بازداشت کرد.

در مورد انگیزه دستگیری این دختر نوزده ساله اطلاعی در دست نیست و تا کنون مقامات حکومتی در این مورد توضیحی نداده اند اما به گفته خانم جلال زاده، هدف اصلی تحت فشار قرار دادن پدر عاطفه به اعتراف و اظهار موضوعات مورد نظر دستگاه های امنیتی است.

خانم جلال زاده در این مصاحبه تاکید کرده است که دخترش هنگام بازداشت کاملا سالم بوده و خواسته است این واقعیت به آگاهی همگان برسد.

در وقایع پس از انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری، چند صد تن به دلیل اعتراض به آنچه که تقلب گسترده در این انتخابات می دانستند بازداشت شدند و بعدا، گزارش هایی از ضرب و جرح، شکنجه، قتل و سایر موارد تعدی به تعدادی از بازداشت شدگان در زندان های دولتی انتشار یافت.

شماری از بازداشت شدگان پس از انتخابات از مقامات ارشد سابق در جمهوری اسلامی بوده اند و خانم جلال زاده در مصاحبه خود یادآور شده است که همسرش از جمله کسانی بود که در جنگ هشت ساله با عراق شرکت فعال داشت.

مقامات امنیتی آنچه را که اعترافات داوطلبانه برخی از بازداشت شدگان خوانده اند از رسانه های دولتی پخش کرده اند اما نهادهای مدافع حقوق بشر، حقوقدانان و مخالفان دولت گفته اند که این اعترافات تحت فشار اخذ شده و قابل اعتنا نیست.

علیرضا دادا - امارات - دبی
برداران لباس شخصی همه وقت در همه جا آماده خدمت به احمدینژاد هستند.یک دختر بی دفاع و تنها رو در ملاعام میگیرن تازه معلوم هم نیست به چه گناهی.....حرمتش هم که شکستن...خدا بهش رحم کنه...نامردی هم حدی داره...آخه این دختر خانم چه خطری داره؟یعنی این هم جز عوامل براندازی نرم بوده؟ معنی دولت مهر رو دارن کم کم تشریح میکنن.
دوشنبه 16 شهریور 1388

sosol - آیران - نیشابور
کاش مردمی شجاع داشتیم که به جای تلنبار در مساجد برمیخواستند و تا آزادی این بیگناهان نمینشستند ..باور کنید خفه خون عمومی .یعنی همه از ترس خفه اند وگرنه چقدر کار دارد 4 روز تظاهرات چند میلیونی متحد .الهی روز خوش نبینی خامنه ای
دوشنبه 16 شهریور 1388

eslami - ایران - مشهد
هر کسی که بر علیه منافع مردم حرکت کنه حقشه
دوشنبه 16 شهریور 1388

seyed_hamed_hosseini - ایران - بوشهر
خدابهش رحم کنه.امیدوارم کاری باهاش نداشته باشند.
دوشنبه 16 شهریور 1388

shekvegar - ایران - تهران
جز این انتظار نمیره . باید حالا حالاها منتظر دیدن دردهای فراوان دیگه ای بود.
دوشنبه 16 شهریور 1388

Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن
....با چشم بسته به محلی نامعلوم برده شده است و با این عنوان که لیاقت چادر ندارد چادر را از سرش کشیده اند.//////////////////واقعا نمی دونم چی بگم...پس اونهمه زنی که تو دو سال گذشته توسط همینها سر هر چهار راه شامل طرح تابستانی و زمستانی رادان میشدن همه خیلی لیاقت داشتن...من حاضر نیستم بچه هام تو ایران امروز بزرگ بشن. هیچ کس امنیت جانی و مالی نداره قانون جنگل حکمفرماست. متاسفم.
دوشنبه 16 شهریور 1388

mardan - ایران - شیراز
ایرانیان آزاده و سرافراز دیر یا زود جواب همه این بی ناموسی های ماموران دولت کودتا را خواهند داد، اما شما ای فریب خوردگان از تاریخ گذشتگان عبرت بگیرید و تا دیر نشده به مردم ملحق شوید.
دوشنبه 16 شهریور 1388

mursal - فینلاند - روانیمی
به این بد بختم تجاوز می‌کنن بد اینم مثل بقیه سر نگون می‌کنن.
دوشنبه 16 شهریور 1388

khalije hamishe fars - ایران - خارگ
مردم وای بر ما...گرفتن ماهی در دریا و حیوان در جنگل به این سادگی و راحتی نیست ...ننگ بر این دولت و رهبری نادان که قانون جنگل روسفید کردن...اداما از ادما زود سیر میشن ادما ادمو تنها میزارن..
دوشنبه 16 شهریور 1388

amin7777 - انگلستان - منچستر
لابد از باباش میخوان اعتراف دروغ بگه وگرنه به دخترش تجاوز میکنن و بعدش هم میکشنش. این آخوندها خیلی حرومزاده هستن. لعنت خداوند بر ظالمین.
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

farzad145 - ایران - شیراز
فاتحه ... رو بخونید
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

paradisemail - ایران - کرمان
خامنه ای قاتل ولایتش باطل. مرگ بر خامنه ای فاسد
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

hamed-irooni - ایران - سیستان
اعترافات جواد امام به عنوان رپیس ستاد انتخاباتی موسوی در تهران خیلی با ارزشه. و چون جواد امام از 26 خرداد تا الان حاضر به اعتراف کردن نشده احتمالا با دستگیری دخترش میخوان مقاومتش رو بشکنن و گرنه یه دختر 19ساله که باید به فکر کنکور و. باشه به کجای مملکت میونسته آسیب بزنه؟
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.