رمضان‌زاده: در جریان بازداشت سرم شکست و دنده‌هایم خرد شد

رمضان‌زاده: در جریان بازداشت سرم شکست و دنده‌هایم خرد شد

برای انجام مصاحبه تحت فشار بودم

پارلمان‌نیوز: سخنگوی دولت اصلاحات که روز چهارشنبه 11 شهریورماه برای آخرین دفاع از خود به دلیل شکایت معاونت حقوقی و پارلمانی نهاد ریاست جمهوری در شعبه 1083 دادگاه ویژه کارکنان دولت به همراهی چند مامور امنیتی حضور پیدا کرده بود، فاش کرد در طول بازداشت برای انجام مصاحبه تحت فشار بود.

در جریان برگزاری این دادگاه یکی از روزنامه‌نگاران با عبدالله رمضان زاده گفتگویی انجام داد که این روزنامه‌نگار، متن این گفتگو را در اختیار پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره) مجلس«پارلمان‌نیوز» قرار داد.

به گزارش پارلمان‌نیوز، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت با تاکید بر اینکه «هنوز پس از گذشت 80 روز از دستگیری تفهیم اتهام نشده‌ام»، اظهار داشت:«در طول این مدت بارها مورد بازجویی قرار گرفته‌ام و در تمام بازجویی‌ها، شخص بازجو با این که چشم بند بسته بود، در پشت سرم قرار داشت و من هیچ‌گاه بازجو را نمی‌دیدم و این در حالی است که بازجویی‌ها از ساعت 9 یا 10 شب شروع و تا ساعت 3 یا 4 صبح ادامه پیدا می‌کرد.»

وی ادامه داد:«در طول بازجویی‌ها برای انجام مصاحبه همانند مصاحبه‌هایی که آقایان عطریانفر و ابطحی انجام دادند تحت فشار بودم و مسئولان پرونده به من تاکید می‌کردند که در صورت مصاحبه شرایط مطلوبتری برای من فراهم می‌شود با این حال بنده تاکنون انجام مصاحبه را نپذیرفته‌ام.»

رمضان‌زاده، که می‌گفت در طول این بازجویی ها متوجه شدم اتهام بنده شرکت در تجمعات غیرقانونی و اقدام علیه امنیت ملی است، تصریح کرد:«در شرایطی سعی دارند بنده را متهم به شرکت در تجمعات غیرقانونی کنند در‌حالی‌که تنها چند ساعت پس از اعلام نتایج اولیه انتخابات در خیابان سرباز و آن هم با ضرب و شتم دستگیر شدم.»

سخنگوی دولت اصلاحات تصریح کرد:«در جریان بازداشتم، پسر نوجوانم که در آن زمان همراهم بود را مورد ضرب و شتم قرار دادند و علاوه بر آن که سرم شکست، دنده‌هایم نیز خرد شد و بخش‌هایی از بدنم نیز کبود شده که هنوز آثار آن باقی است.»

وی، با اشاره به این که هنوز آثاری از خون بر روی خودروی بنده باقی مانده است، گفت:«با این وضعیت به زندان اوین منتقل شدم و پس از دو روز با وجود زخم‌هایی که داشتم، تنها مقداری دستمال کاغذی برای پوشاندن زخم‌های سرم در اختیارم قرار دادند.»

سخنگوی دولت اصلاحات، با اشاره به این که پس از 76 روز بازداشت در سلول انفرادی فقط یک بار با خانواده‌اش ملاقات داشته از این که خود از وضعیت خانواده‌اش بی‌خبر است و آنان نیز متقابلاً اطلاع چندانی از وضعیت وی ندارند، ابراز نگرانی کرد.

رمضان‌زاده، با اشاره به این که در زندان تحت فشارهای جسمی یا شکنجه نبوده است، گفت:«پس از شروع ماه مبارک رمضان سلول بنده را که فاقد دستشویی بود، با یک سلول دیگر با شرایط کمی مناسب تر تعویض کردند.»

وی بازداشت خود را آن هم پس از اعلام نتایج اولیه انتخابات را تنها یک تسویه حساب سیاسی قلمداد و خاطر نشان کرد:«واقعاً هنوز به من تفهیم اتهام نکرده‌اند و من نیز نمی‌دانم برای چه این همه مدت را در سلول انفرادی سپری کرده‌ام.»

گفتنی است، ماموران امنیتی که رمضان‌زاده را از زندان تا شعبه 1083 همراهی کردند، قصد داشتند برای کنترل گفت‌و‌گوهای احتمالی وی با افراد حاضر در شعبه مذبور همچنان تحت نظر داشته باشند که با تذکر قاضی و این که حضور آنان ممکن است مانع از آن شود که وی به راحتی بتواند از خود دفاع کند، مجبور به ترک جلسه شدند.

biinam - ایران - تهران
دلیل پیروزی انقلاب این بود که افراد رو حرفشون درست یا غلط موندن زیر فشارو شکنجه اعتراف مصلحتی نکردن. امثال ابطحی و عطریانفر گرچه زیر شکنجه بودن نباید زیر همه چیز میزدن اعتراف گل سرخی رو قبل از انقلاب دیدید در حالینه محکوم به اعدام بود رو حرفاش ایستاد.به خاطر خون جوونایی نه رفتن تو خیابون باید رو حرفشون میموندن
یکشنبه 15 شهریور 1388

sabze sabzam - بلژیک - بروکسل
وحشیگری این رژیم تمومی نداره طوری با دستگیر شده ها رفتار میکنند انگار باهاشون پدر کشتگی دارند!!بی پدرهای عقدهای
یکشنبه 15 شهریور 1388

shahadat - آلمان - برن
عجله ای نداریم به موقعش
یکشنبه 15 شهریور 1388

khalije hamishe fars - ایران - خارگ
شرم بر این دولت وحکومته جنایتکار و ظالم...تنها راه نجات و ازادی ایران و ایرانی از دست این کودتاچیان از خدا بخبر تجمعات و اعتراضات مسالمت امیز و مستمر است...راه سبز امید
یکشنبه 15 شهریور 1388

nahiliتهران - ایران - تهران
حالا مونده تا اعتراف کنه چه بلاهای دیگه ای سرش اومده.
یکشنبه 15 شهریور 1388

kaveam - ایران - تهران
درمخالفت بادولت کودتا در راهپیمایی روزجمعه اخر رمضان 27/6/88 با نمادهای سبز و شعار مرگ بر دیکتاتور یا حسین میر حسین یاد و راه شهدای سبز راگرامی میداریم.
یکشنبه 15 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
بالاخره باید رافت اسلامی را دولت مهرورز همه جا نشان بدهد دیگر چرا باید در دستگیری شما نشان ندهد ؟ برو خدا رو شکر کن که چون بچه معروفی بهت تجاوز نکردند
یکشنبه 15 شهریور 1388

chkavak - ایران - تهران
حقت بود مزدور رژیم . تو هم ولد زنای همین رژیم نامشروع اسلامی هستی و نوکر خاتمی بزدلی. شماها 8 سال بر عمر پلید این حکومت ضد مردمی افزودید و الا تا بحال این دور باطل سرنگون شده بود و ایران از شر ملاها و حکومت ننگین و کثیف اسلامیشان راحت شده بود. گندی را که خودتان بالا آوردید حالا در حلقوم خودتان چپانده اند. نوش جان دنده و سر که هیچ گردنت را باید از وسط دو نیم می کردند تا مهر و موهبت راستین اسلامی را تجربه می کردی.
یکشنبه 15 شهریور 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
biinam - ایران - تهران دوست عزیز فکر نمی کنم هرگز کسی به گل سرخی تجاوز کرده بود خود زندانیان زمان شاه دکتر سازکارا یا ایت الله منتظری و یا دیگران اعتراف می کنند که هرگز به این صورت مورد شکنجه قرار نگرفته بودند. و تا حدودی ازادی عمل داشتند به نظره من اگر گل سرخی اکنون . می خواست محاکمه شود یا همین حرفهای ابطهی یا بقیه را می گفت یا زیر. شگنجه کشته شده بود و به محاکمه نمی رسید
یکشنبه 15 شهریور 1388

Democratic-Iran - امریکا - نیویورک
shahadat - آلمان - برن : تو کدوم طرفى هستى؟ منظورت چیه؟ چى به موقش؟.
یکشنبه 15 شهریور 1388

Democratic-Iran - امریکا - نیویورک
مرگ بر خامنه اى خاین که جنایاتى که زیر دستش بوسیله حرومزادهاى مزدورش انجام میشه تمومى نداره. هنوز از شاه و سرنوشتش 30 سال بیشتر نگذشته که این پیر خرفت شیره اى همه چیز را فراموش کرده. بقیه دیکتاتورها را هم که دیدیم چطور به زباله دان تاریخ رفتن. بعدش نوبت جنابعالى مقام معظم. فقط مگه شانس بیارى قبل از رسواییت از مرگ طبیعى بمیرى. چلاقعلى سفاک!
یکشنبه 15 شهریور 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
چکاوک ـ ایران ـ تهران دلاسخن ازحال ما میگویی..با نظرات شما کاملا موافقم حرفایی رو که میخواستم بزنم شما همشو گفنه اید
یکشنبه 15 شهریور 1388

اینترنت ندیده - ایران - ایران
abdolla - ایران - قم. اون قدیما لاتا به ذکر خودشون میگفتن عبداله تو کتابهای فرهنگ عامیانه نگاه کن ای برده!!!!!!
یکشنبه 15 شهریور 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
با درود به روح شهدای راه آزادی به امید خداوند بزودی شاهد آزادی تمام قهرمانان موج آزادی خواهیم بود.مرگ بر رژیم جهل و منفور و دیکتاتوری اسهال و اون رهبر چلاق و دکی کثافت و مزدوران پست جیره خور که همه جانی و متجاوز و دزد و بیناموس و..... هستن.ریشه همه شما مزپوران را ملت میسوزاند و برای همیشه از ملا بازی و دزدی و بیشرفی و جنایت و جهالت و.......آسوده خواهیم شد.
یکشنبه 15 شهریور 1388

abdolla - ایران - قم
------------------------
کاربر گرامی:

abdolla - ایالات متحده آمریکا

بدلیل استفاده از چندین نام کاربری دسترسی شما به بخش نظرات مسدود شد.
اسامی کاربری مسدود شده:
abdolla
پسر کاکل زری
eshghe_hack
fmp
kamran_45

ایرانیان انگلستان
یکشنبه 15 شهریور 1388

***mehregan*** - ایران - تهران
من نمیدونم این کاربرهای حزب الهی و طرفدار حکومت و سینه چاکان رهبر چرا همشون ده تا ایدی دارن؟!!!!!!!!
یکشنبه 15 شهریور 1388

بهدین - آمریکا - نشویل
عبدالله‌ رمضانزاده که‌ کرد است ‌ در بین کردها هیچ مقبولیت و محبوبیتی ندارد ، چون همیشه‌ نقش غلام و بنده‌ علیل جمهوری اسلامی را ایفا کرده‌ و اینقدر شخصیت و اصالت نداشته‌ که‌ نماینده‌ی مردم کردستان باشد
دوشنبه 16 شهریور 1388

shahadat - آلمان - فرانکفورت
Democratic-Iran - امریکا - نیویورک . موقه اعتراف کردن ایشون هم میرسه منظورم این بود کمی نوازش لازم دارد
دوشنبه 16 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
***mehregan*** - همینجوری 2.5 میلیون رایشون شد 25 میلیون. البته اسمشون به غلط حزب الله شده. اینها حزب الشیطانند.
دوشنبه 16 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.