فلفل تند در پیشگیری از دیابت موثر است

فلفل تند در پیشگیری از دیابت موثر است

پژوهشگران اعلام کردند: فلفل تند در پیشگیری از بروز دیابت موثر است.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، یک پژوهشگر هندی در مطالعات خود دریافته است که فلفل تند در پیشگیری از دیابت و بیماری های قلبی عروقی که مهم ترین عوامل مرگ و میر در کشورهای رو به توسعه هستند، مفید و موثر است.

کران آهوجا، محقق دانشکده تحقیقات علوم حیات بشر در دانشگاه تاسمانی، درباره یافته جدید خود متذکر شد: این احتمال وجود دارد که روزی فلفل جایگزین آسپیرین شود و یا با آسپیرین به عنوان دارویی برای پیشگیری و درمان بیماری های قلبی - عروقی ترکیب شود.

وی افزود: آسپیرین به تنهایی عوارض جانبی نامطلوب و مضری دارد که باعث خونریزی معده در بیماران مصرف کننده می ‌شود.

این محقق به همراه تیم پژوهشی دانشگاهی خود، روی فعالیت بیولوژیکی دو ماده فعال در فلفل به نام‌های "کاپسایسین" و "دی هیدروکاپسیایسین" مطالعه و آزمایش کردند.

این آزمایشات نشان داد که مواد شیمیایی کاپسایسینوئید علاوه بر این که قابلیت پایین آوردن قند خون و سطح انسولین، کاهش تشکیل چربی‌ ها در دیواره‌ های سرخرگی و جلوگیری از تشکیل لخته‌ های خونی را دارند، برخی از عوارض جانبی داروهای رایج و قدیمی را نیز ندارند.

به گفته محققان، بیماری های قلبی عروقی در عصر حاضر بار قابل ملاحظه‌ای را بر جمعیت جهان و نظام ‌های خدمات بهداشتی دنیا تحمیل می ‌کند و همین عامل متخصصان را بر آن داشته تا شیوه‌ های نوین و کارآمد برای پیشگیری را جستجو کنند.

abiye ab - فرانسه - پاریس
یام یام به به
یکشنبه 15 شهریور 1388

lamasab - آلمان - هامبورگ
حالا فردا سد علی‌ گدا میگه برای اینکه آمار دیابت نره بالا به سگای زنجیریش گفته در مقابل مردم از اسپری فلفل استفاده کنن
یکشنبه 15 شهریور 1388

niyusha - امریکا - لوسانجلس
lamasab - آلمان - هامبورگ واقعا باهاتون موافقم گل گفتی
دوشنبه 16 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.