آخرین شاهد خودکشی هیتلر

آخرین شاهد خودکشی هیتلر

روخوس میش، آخرین شاهد خودکشی هیتلر

روخوس میش، نود و دو ساله در اتاق نشیمن خود در برلین تعدادی از عکس های قدیمی خود را به من نشان می دهد. تصاویر خصوصی که بیش از شصت سال پیش گرفته شده اند.

در برخی تصاویر آقای میش با لباس اس. اس در منزل آدولف هیتلر در آلپ دیده می شود، تصاویری از هیتلر در حالی که به خرگوش ها زل زده و عکس هایی از اوا بروان، معشوقه هیتلر که بعدها همسر او شد.

روخوس میش، افسر اس اس آلمان به مدت پنج سال جزء حلقه درونی آدولف هیتلر به شمار می رفت. او محافظ، قاصد و تلفنچی پیشوا به شمار می رفت.

او با یاد آوری خاطرات خود می گوید: "اولین ملاقات من با هیتلر اندکی عجیب و غریب بود." دوازده روز بود که کار خودم را شروع کرده بودم که سر آجودان هیتلر از من سئوال هایی در باره مادر بزرگم و دوران کودکی کرد."

"او سپس از جایش بلند شد و من هم به عنوان یک سرباز مطیع رفتم و در را برایش باز کردم اما هیتلر پشت در بود. ناگهان سردم شد و بعد هم داغ شدم. در هنگام ایستادن در برابر هیتلر، همه نوع احساسی را تجربه کردم."

او در ادامه می گوید: " ما همه محافظ هیتلر بودیم. وقتی هیتلر سفر می کرد، چهار یا شش نفر از ما با خودروی دیگری او را همراهی می کردیم. وقتی به آپارتمان هیتلر در محل کار او می رفتیم، وظایف دیگری هم داشتیم. دو نفر از ما همیشه به عنوان تلفنچی عمل می کردیم. با رئیسی مثل هیتلر، همیشه تماس های تلفنی زیادی برقرار می شد."

آخرین بازمانده

با پیشرفت نیروهای متفقین در جنگ و آلمان نازی که در آستانه شکست قرار داشت، هیتلر به پناهنگاه خود در برلین عقب نشینی کرد. روخوس میش، تلفنچی این پناهگاه بود.

"من در یک اتاق کوچک با یک تلفن کار می کردم و اتاق در صورت حمله هوایی، تنها ظرفیت یک نفر دیگر را داشت. پناهگاه ما چندان بزرگ نبود و شامل چندین اتاق کوچک بود که تنها ده تا دوازده متر مربع مساحت داشت."

روخوس میش، آخرین بازمانده پناهگاه هیتلر است. او شاهد نهایی ماجرایی است که سی آوریل 1945 اتفاق افتاد. روزی که هیتلر و اوا براون خودکشی کردند.

"ناگهان شندیم که یک نفر، یکی از همراهان هیتلر را صدا زد و گفت "به نظر، آن اتفاق افتاد."

"آنها صدای تیراندازی شنیده بودند اما من نه. مارتین بورمن، منشی خصوصی هیتلر به همه دستور داد تا آرام بگیرند. همه شروع به زمزمه کردند. من داشتم با تلفن صحبت می کردم و به عمد بلندتر حرف زدم چون می خواستم صدایی بشنوم. دوست نداشتم احساس کنم ما در پناهنگاه مرگ بودیم."

تلفات

هیتلر و اوا براون

مارتین بورمن دستور داد تا در اتاق هیتلر باز شود. "من هیتلر را دیدم که سرش بر روی میز قرار داشت. اوا براون روی مبل دراز کشیده بود و سرش به طرف هیتلر بود. زانوانش به طرف سینه جمع شده بود. او لباس آبی تیره رنگی با چین های سفید به تن داشت. هرگز آن صحنه را فراموش نمی کنم."

"دیدم که آنها هیتلر را پوشاندند و وقتی از کنار من رد شدند، پاهای او از پارچه بیرون زده بود. فردی سر من فریاد زد "عجله کن، آنها دارند رئیس را می سوزانند." تصمیم گرفتم نروم چون یکی از مسئولان گشتاپو را آنجا دیدم و این فرد نمی بایست در آنجا می بود و برای همین به همکارم گفتم شاید ما را به خاطر این که آخرین شاهد ماجرا هستیم، بکشند."

روز بعد ماجرا ادامه پیدا کرد. شش فرزند جوزف گوبلز، رهبر جدید آلمان در پناهگاه به قتل رسیدند. این ماگدا، مادرشان بود که آنها را کشت.

بلافاصله پس از مرگ هیتلر، همسر گوبلز با فرزندان خود به پناهگاه آمد. "او در حال آماده شدن برای کشتن بچه های خود بود. او نمی توانست چنین کاری را آن بالا انجام دهد و برای همین به پناهگاه آمد. چون آنجا مانع از کار او می شدند. او با هدف کشتن فرزندان خود به پناهگاه هیتلر آمد."

"فرزندان گوبلز کنار من بودند و همه ما می دانستیم که قرار است چه اتفاقی بیفتد. آشکار بود.دکتر استامپفگر، دکتر هیتلر را دیدم که به شش بچه گوبلز چیزی برای نوشیدن داد. یک نوشیدنی شیرین. دکتر هیتلر کمک کرد تا آنها را بکشند. یک یا دو ساعت بعد، خانم گوبلز در حالی که گریه می کرد از اتاق خارج شد و شروع به ورق بازی کرد."

جنایات

چرچیل پس از بازدید از پناهگاه هیتلر

آقای میش تنها چند ساعت پیش از آنکه ارتش سرخ شوروی پناهگاه هیتلر را به تصرف خود در آورد از آنجا گریخت. او خیلی زود دستگیر شد و نه سال را در اردوگاه های کار اجباری شوروی به سر برد. تصرف پناهگاه پیشوا، سمبل پیروزی متفقین در جنگ جهانی دوم بود.

دو ماه پس از پایان جنگ، وینستون چرچیل، نخست وزیر وقت بریتانیا از آنجا دیدار کرد. عکاسان از او در بیرون پناهگاه، در حالی که بر روی صندلی نشسته بود، عکس گرفتند. چند سال بعد این پناهگاه را برای اینکه تبدیل به زیارتگاهی برای نازی ها نشود، منفجر کردند.

در پایان این مصاحبه، از روخوس میش پرسیدم که آیا از کارهایی که هیتلر در اروپا کرده بود با خبر بود. آیا در باره هولوکاست می دانست؟

"من از بازداشتگاه داخائو و اردوگاه های مرگ باخبر بودم اما از حجم آنچه اتفاق افتاده بود خبری نداشتم. این جزئی از بحث های ما نبود. دادگاه نورنبرگ به جنایاتی که آلمان ها مرتکب شده بودند، رسیدگی کرد اما باید بدانید که هیچ جنگی در تاریخ وجود ندارد که بدون ارتکاب جنایات باشد و در آینده نیز چنین نخواهد بود."

علیرضا دادا - امارات - دبی
پایان یک دیکتاتوری سراسر ظلم و ترس باید اینجوری تمام میشد.کسی که هیچ چیز و هیچ کس برای او اهمیت نداشت.نه ایمان به مذهب داشت و نه معتقد به اخلاق انسانی بود.هیتلر یک درنده خو به تمام معنا بود.جنایاتش هنوز باعث سرازیر شدن اشک از دیدگان انسان دوستان میشود.دو جنگ جهانی با حدود 25میلیون تلفات انسانی و میلیاردها دلار خسارات دیگر از افتخارات اوست. یزیدیان زمانه هیچ گاه معنی نوع دوستی و عشق را نفهمیدند.نازیسم و فاشیتسیم هدیه او به جوامع بشریت بود.میراث بدشگونی که خون میلیونها انسان بیگناه در پشت آن ریخته شده است.به امید داشتن صلح جهانی و پایدار......باشد که خداوند ما را یاری کند.....آمین
شنبه 14 شهریور 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
اخرین شاهد خود کشی ا.ن کی خواهد بود؟ البته فکر نمی کنم بد بخت جرات داشته باشه کلا اخوند و اخوندزاده ترسو است فقط 6 متر زبان دارند ..
شنبه 14 شهریور 1388

iranianfarshad - ایران - تهران
پایان امپراطوری آخوندی چه زمانی است محرم اسرار خمینی -پسرش احمد سر به نیست شد و دو نفر دیگر زنده اند خامنه ای و رفسنجانی! آیا اینها اسرار را با خود به گور خواهند برد؟آیا آیندگان از روی حدس و گمان و یا تاریخ جعلی اینان قضاوت خواهند کرد که بر ایران چه گذشت
شنبه 14 شهریور 1388

khalije hamishe fars - ایران - خارگ
های هیتلر...متاسفانه سرنوشت تو سرمشق تاریخ نشد و خیلی از حکمرانان در این دنیا مرتکب جرم و جنایتهای بسیاری شدند و هنوزم میشوند...
شنبه 14 شهریور 1388

p.h - هند - پونه
روحت شاد ، چون یه چند نفری پوزه تو رو زدن .. بابا تو خیلی مرد بودی و ما فکر میکردیم تو بد بودی
شنبه 14 شهریور 1388

ironwill - کانادا - کلگری
پس از خودکشی هیتلر ادمیرال دونتس فرمانده وقت نیروی دریایی المان رهبری این کشور را به عهده گرفت نه گوبلز. در یکی از فیلمهای مستندی که در مورد پناهگاه زیرزمینی هیتلر در اخرین روزهای جنگ نمایش داده شد همسر گوبلز ابتدا بچه هایش را با نوشیدنی به خواب عمیقی می برد و سپس کپسولهای سیانور را زیر دندان انها قرار داده و فشار می دهد.هیتلر تنها کسی بود که می توانست جهان را چنگال کمونیسم نجات دهد اما انگلستان که از تسلط المان بر منابع نفتی خاور میانه در هراس بود با گشاندن پای سایر کشورها به جنگ مانع این کار شد سیاستی که در جنگ جهانی اول نیز به کار برد.
یکشنبه 15 شهریور 1388

zoroye iran - اتریش - وین
در این حوادث اخیر دوستان اتریشی من از تی وی جریانات ایران رو میدیدن و خفقان و ترس مردم را دیدن به من گفتن که پدر بزرگاشون و مادر بزرگاشون زمان هیتلر رو براشون تعریف کرده بمودن میگفتن اون موقع مثل الان ایران میمونه .هیچ زمانی ظلم پایدار نمیمونه به امید نابودی ظالمان و ظلم
یکشنبه 15 شهریور 1388

jamsil - کره - سئول
راهی را که شما طی کردید هیچکس نتوانست ادامه دهد .منتها به راههای دیگری متوسل شدند .
یکشنبه 15 شهریور 1388

BIKHODA - هلند - شیراز
امیدوارم شبیه همین داستان را در باره حاکمان جمهوری اسلامی روزی همگی بخوانم
یکشنبه 15 شهریور 1388

tehranboy - کانادا - آدمونتون
لطفا اخوندها رو با هیتلر مقایسه نکنید : هیتلر کجا و اخوند کجا.............اد
یکشنبه 15 شهریور 1388

gipsi - فرانسه - پاریس
روحش شاد باد.ان چه او به دنیا کرد ذره ای از کارهائ این رژیم ما نمیشود. هر چه بود از پشت خنجر نمییزد.
یکشنبه 15 شهریور 1388

chkavak - ایران - تهران
روزی مشابه این اتفاقات برای سران رژیم کثیف اسلامی و اعضای نانجیب و حرامزاده آنها و مزدوران بسیج و پساه آدمکشان پاسدار اتفاق خواهد افتاد. مرگ بر حکومت کثیف اسلامی . مرگ بر پیشوای افلیج رژیم نامشروع اسلامی سید چلاغعلی خامنه ای جنایتکار سلف خمینی ابلیس و هیتلر
یکشنبه 15 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
ranianfarshad - ایران - تهران, دوست عزیز توئ یو توب به سایت بنئ صدر مراجعه کن خیلئ اسرار فاش شده. یکئ از این اسرار قتل بهشتئ به پیشنهاد کوسه و نر خر , به دستور مستقیم خمینئ
یکشنبه 15 شهریور 1388

masih - ایران - تهران
اگر هیتلر نبود امروز بریتانیا کره زمین رو بلعیده بود . هیتلر اومد نا خواسته باعث تشکیل قدرتی به نام آمریکا شد.بماند بازم هیتلر انقدر مرد بود که خودش رو تسلیم متفقین نکنه .های هیتلر
یکشنبه 15 شهریور 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
هیتلر توانسته بود گروهی از افراد بسیار قدرتمند وکاردان و وطنپرست را دور خود جمع کند که من به دو نفرشان خیلی علاقه دارم یکی دکتر شاخت و یکی مارشال رومل. دکتر شاخت وزیر اقتصاد آلمان بود که توانست با درایت یک اقتصاد قوی درست کند و المان ضعیف بعد جنگ را به یک ابرقدرت اقتصادی تبدیل کند. دکتر شاخت در دادگاه نورنبرگ تبرئه شد. هیتلر مجموعه ای از دوستان بسیار باوفا راهم داشت که گوبلز یکی از انها بود. هیتلر گیاهخواری میکرد و هرگز سیگار نکشید.
دوشنبه 16 شهریور 1388

manenarenji - المان - اسن
هیتلر اسوده بخواب چون خامنه ای واحمقی و.....بیدارن و دارن جای تو جنایت میکنن.
دوشنبه 16 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.