رسوایی نگهبانان سفارت آمریکا در کابل، بررسی می شود + عکس

رسوایی نگهبانان سفارت آمریکا در کابل، بررسی می شود

کارمندان شرکت آرمور گروپ در مهمانی با بدن برهنه شرکت کردند

در پی افشای رسوایی نگهبانان سفارت آمریکا در کابل، این سفارت اعلام کرده است که تحقیقات کاملی در این مورد انجام می شود.

پیش از این برخی رسانه های آمریکایی گزارش داده بودند که نگهبانان سفارت آمریکا که مربوط به یک شرکت امنیتی خصوصی به نام آرمور گروپ آمریکای شمالی هستند، در یک مهمانی، در حال مستی و شماری هم در حالی که برهنه بودند، در مهمانی حاضر شدند.
برخی رسانه ها عکس های این نگهبانان را در این مهمانی منتشر کرده اند.

سفارت آمریکا در کابل در اعلامیه ای رفتار آنها را "غیرقابل قبول" خوانده و گفته است که هشت نگهبان از ده نگهبانی که عکس های آنها منتشر شده، از کار برکنار و دو نگهبان دیگر مستعفی شده اند. سفارت آمریکا در کابل، هویت این نگهبانان را فاش نکرده است.

در این اعلامیه همچنین آمده است که همه مسئولان این شرکت که در کابل مشغول کار بودند، بی درنگ تبدیل شدند (تغییر کردند) و بخش امنیتی سفارت مصاحبه با هر یک از نگهبانان این شرکت را ادامه می دهد.

در اعلامیه سفارت آمریکا همچنین آمده است که یک گروه تحقیق از وزارت خارجه آمریکا به کابل رسیده است تا تحقیقات کاملی را در این مورد انجام دهد.

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته که هیلاری کلینتون، وزیر خارجه این کشور با شنیدن خبر رسوایی کابل بسیار ناراحت شده است.

خبر این رسوایی پس از آن به رسانه ها راه یافت که یک گروه ناظر اعلام کرد، این نگهبانان در یک مهمانی با بدنهای برهنه شرکت کردند، دست به رفتارهای نامتعارف زدند و امنیت سفارت را به خطر انداخته بودند.

در گزارشها همچنین گفته شده که برخی از این نگهبانان کارمندان دون پایه را مجبور کردند که در مهمانی که "شوخی منحط" خوانده شده، شرکت کنند.

اما مسئولان شرکت آرمورگروپ تا حال به این ادعاها پاسخ نداده و اظهار نظری در این مورد نکرده اند.

استفاده از شرکتهای امنیتی خصوصی در مناطق جنگی توسط آمریکا در سالهای اخیر به موضوعی جنجال برانگیز مبدل شده است.

پیش از این دولت عراق فعالیت های یک شرکت امنیتی خصوصی موسوم به "بلک واتر" را پس از آن متوقف کرد که نگهبانان آن دست کم ۱۴ غیرنظامی را در سال ۲۰۰۷ میلادی کشتند.

به نظر برخی ها، رسوایی نگهبانان سفارت آمریکا در کابل نشان داد که این نوع حرکات به طور بالقوه برای امنیت این سفارت خطرناک است، اما مقام های سفارت می گویند امنیت این سفارت به گونه رضایت بخشی تامین شده است. در این سفارت حدود هزار نفر کار می کنند.

sosol - ایران - نیشابور
اگر چه زشت است اما با تن و بدن خودشون است همین کار را بسیحیهای وحشی با دیگران وبه نام اسلام مرتکب شدند و کسی هم نگفت بالا چشمتون ابرویه
شنبه 14 شهریور 1388

Tarantino - مالزی - سایبر جایا
اگر از وسط حوری ها یک هو بندازنت جایی که اصلا" جنس مخالف گیر نمیاد و تازه جنسای موافق هم همه پشمالوین اینطوری میشی دیگه. بنده خدا ها حق دارن.
شنبه 14 شهریور 1388

venoosi - بلژیک - ورویر
عججججببب رسوایی.کسانی که خود مسئول امنیت هستند؟؟؟؟؟؟؟؟
شنبه 14 شهریور 1388

green_eye - فنلاند - کمی
ما که هرچی گشتیم توشون نامحرم وجود نداشت!!!!!! تازه خیلیه خیلی هم که لخت نبودن !!!!!!!!! مادر مرده ها شادیشون تبدیل به عزا شد............ (این حرفم به منظور تایید کارشون نیست هرکس مختاره واسه خودش تصمیم بگیره ما چه کاره بیدیم که تایید کنیم یا رد کنیم ها ها ها )
شنبه 14 شهریور 1388

عاشق وطن - ایران - تهران
ببین برای ابروی کشورشون چه سریع همشونو اخراج کردن و هنوزم ازشون بازجویی میکنن. تازه اینا که به کسی هم اسیب جانی نرسوندن. حالا اگه دولت ایران بود به سرعت همشونو میکرد وزیر یا معاون وزیر یا فرماندار و شهردار . بعدشم یه دکترا از دانشگاههای انگلستان براشون جور میکردن. بعدشم رسانه ها و مطبوعات رو به جرم اغتشاش میبستن و روزنامه نگارا و فعال های حقوق بشر و خبرنگارها رو به دلیل نشر اکاذیب راهی زندان میکردن. و همون نگهبونا و کارمندای دون پایه رو برای تسویه حساب میفرستن تو زندان سراغشون که با همه نوع شکنجه و تجاوز پدرشونو در بیاره.
شنبه 14 شهریور 1388

waa mary - انگلستان - گلاسکو
وا ماری حالم بهم خورد قابلتوجه حمید جون
شنبه 14 شهریور 1388

XMAN2 - ونزوئلا - کاراکاس
تف به ذاتتون . اینها دیگه چه جونورهائی هستند . بابا اینها به حیوون یه سور زدند .
شنبه 14 شهریور 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
از طالبین یاد گرفتند..
شنبه 14 شهریور 1388

arash-20 - ایران - تهران
عجب ادمای بی فرهنگی !!!!
شنبه 14 شهریور 1388

melisa_1988 - فنلاند - هلسینکی
. لووووول. افتضاح بود. من عضو جدید هستم.
شنبه 14 شهریور 1388

dannni - سوئد - استکهلم
این چه جور میهمانی حالمون بهم خورد اینها شبیه همه چیزن الی ادم واقعا چندش اورن
شنبه 14 شهریور 1388

sanazsarmad - ایران - کرج
این هم برای هموطنان عزیزی که فکر می کنند امریکا می تواند ایران را نجات بدهد. بیایید همه با هم متحد بشویم ازادی ایران کار چندان سختی نیست و فقط در دست اتحاد و بیداری همه ما ها هست. زنده باد ایران زنده باد ایرانی از هر نژادی
شنبه 14 شهریور 1388

778899 - ایران - شیراز
اوه چقدر هلو ........... محمود!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شنبه 14 شهریور 1388

zananeh - دانمارک - اهوس
بابا خوب هر کاری میکنن از بقیه و مردم پنهان نمیکنن. این حرامزاده های سپاه و بسیج و.... که همه کار میکنن و خودشون رو مبری از هر گناه جلوه میدن.....!!!
شنبه 14 شهریور 1388

علیرضا دادا - امارات - دبی
کثافتها..آشغالها...بی شرفا....باز هم بگم؟گورتونو گم کنین برین تو اون خراب شده ی خودتون چی از جون ملت افغان و عراق میخواین؟نه خودتون باشین و نه اون دموکراسی تون...
شنبه 14 شهریور 1388

kamran.uk - بریتانیا - بیرمینگهام
جای محمود خالی
شنبه 14 شهریور 1388

bigmoeshah - امریکا - ویرجینیا
اقای علیرضا دادا از امارات دبی شما ودیگر ایرانیانی که در کشورهای کثافت عربی زندگی میکنین وضع خوبی دارین دخترهای زیر دوازده سال اماده برای فاحشگی پس ایران جای شماها نیست از ... عربها لیس بزنین بهتر از هرچیز دیگر برتون ارزش داره وناراحت مردم از مذهبهای دیگر نباشین. بامید ازادی ایران و ایرانی...
شنبه 14 شهریور 1388

p.h - هند - پونه
بابا اینا همون نیم رخ و اسید مهدی و این شهادت و شهید راه رهبر ن که !!!
شنبه 14 شهریور 1388

mamat - ایران - ایلام
خاک تو سرتون
شنبه 14 شهریور 1388

NEDER - کانادا - ونکوور
بازم خوبه اینا بررسی میکنن دولت ما که فقط ماسمالی میکنه گندکاریاشو..
شنبه 14 شهریور 1388

punisher - ایران - شیراز
شهادت کجایی....؟؟؟؟ بیا که اسلام به خطر افتاد / راستی بگرد ببین تو این عکسها اربابای خون خوارت رو میبینی یا نه .....؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
شنبه 14 شهریور 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
p. h هند-پونه-مرسی افرین عزیزم ازاده باشی هموطن - --------------------دادا-امارات-دبی- به تو چه مربوط جوش افغان عراق رو نزن پاستوریزه در دبی
شنبه 14 شهریور 1388

paolo_ania - ایتالیا - بریندیسی
Tarantino - مالزی - سایبر جایا. عزیز جنس مخالف هست ولی مرداشون بی غیرت نیستن.......
یکشنبه 15 شهریور 1388

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
چه می شه گفت؟ . ایادی شکنجه گر و فاسد در زندانهای ولایت دیکتاتور هم هزاران بار پست تر و کثیف تر از اینها هستند. به امید آزادی.
یکشنبه 15 شهریور 1388

قلدر - ایران - تهران
ولی اجب آدمای باهالی هستن
یکشنبه 15 شهریور 1388

ehsan abadan - انگلیس - برایتون
اینا هم وقتئ مراسم محرم ما ایرانئها رو میبین میخندن وتعجب مئکن پس رسوای مال دیکتاتور و ادمکشهای جمهوری اسلامئ نه مال اینها
یکشنبه 15 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
حالا یه عده هی بیان بگن چون تو ایران روابط آزاد جنسی نداریم مردم عقده ای شدند و با هر چیزی تحریک میشن. این آمریکاییها که دیگه عقده ای نبودند. چرا تا یه مدت از کشورشون دور موندند کارشون به همجنس بازی کشید؟
یکشنبه 15 شهریور 1388

irany awareh - سوید - استگهلم
یادمه بحه گه بودم با مادرم میرفتم حمام زنانه اونحا از 10 زن 8 تاش بدون شورت بودن مشگلی هم نبود!حرا اگر حند تا مرد لخت با هم باشند اشگال داره؟بنظر من تاثیرات افگار پلید اسلامی است اگر اینطور فگر میگنید.
یکشنبه 15 شهریور 1388

ashoor - ایران - تهران
علیرضا دادا - امارات - دبی نتونستی خودتو نگه داری . آره ؟ . راست میگی برای امثال تو ملا عمر و صدام خوبه . که مثلا زن و دختری که بهش تجاوز شده بیارن در استادیوم کابل جلو هزاران امثال تو سر ببرن. یا پسر های صدام که زن دیگران رو ببرن بهش تجاوز کنن و بعد خودش و شوهرش رو بدن اعدام بشه اره ک .. ت حق تو و امثال تو اینها هستن . تو با دمکراسی مشکل داری /میدونم . در همه جای دنیا کسانی هستند که کارهای خلاف میکنند مشاهده کار خلاف در جایی دلیل بدی اون جامعه نیست بلکه چگونگی برخورد جامعه با اون خلاف هست که نشون میده تو اون جامعه چه خبره . مثلا اگه این عکس تو ایران منتشر شده بود حتما الان عکاس و نویسنده و خلاصه هر کس با رون در ارتباط بود (البته بجز حاج آقا گلستانی !!! و یا اون مدرس دانشگاه که قصد تعرض به دانشجوی خودش رو داشت !!!) در زندان بودند. آره زیاد هول نشو اتفاقا این مسائل خیلی بیشتر از این که دید مردم رو به دمکراسی خراب کنه تو و آ ... امثال تو رو بی آبرو میکنه .
یکشنبه 15 شهریور 1388

oldboy - انگلستان - لندن
بنظر من هیچ چیز خاصی نبود که جار و جنجال راه انداختین. آدمها قدیس نیستن میتونن تو وقت آزادشون هر جور دوست دارن تفریح کنن.
یکشنبه 15 شهریور 1388

majid_r82 - امارات - شارجه
خیلی مزخرف بودن حالم بهم خورد لللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللل
یکشنبه 15 شهریور 1388

Hoja Verde - ایران - تهران
تو سفارت ونزوئلا تو ایران هم یک بار یه همچین اتفاقی افتاده بود.البته دختران ایرانی را برده بودند پیش کارکنان سفارت ونزوئلا.مرگ بر حکومت ولی وقیح.این امریکایی ها هم که روی حیوون رو سفید کردند!!!!
یکشنبه 15 شهریور 1388

nazi4353 - ایران - آبادان
مقصر اینا نیستند که مقصر عکاسی که عکسشون رو پخش کرده چون باعث ترویج فساد شده طفلکی ها مثل جناب استاد معظم مددی تو دانشگاه زنجان دیدین که ایشون اصلا گناهی نداشت دانشجوهای نانجیب چرا یهویی برن تو اطاق استاد . ای لعنت به هر چی قاضی که حکم حق رو ناحق میکنه . لابد دوستان درجریان هستند که برای دانشجوهای باغیرت دانشگاه زنجان حکم شلاق و زندان بریدن . استاد هم داره واسه خودش حال می کنه .
یکشنبه 15 شهریور 1388

افسون - افغانستان - کابل
من دوستان آمریکایی زیادی دارم که از دیدن چنین صحنه حال شان خیلی بد شد. و شرمنده شدن. ولی نباید قضاوت کرد که همه آنها چنین بد هستند. خیلی انسان خوب هم دارن. که از اکثریت انسان صفت های که دارند مردم خود شان را از هر لحاظ به منجلاب نابودی می کشن.
یکشنبه 15 شهریور 1388

hamidr1351 - ایران - تهران
مردیکه خانم باز . وا ماریییییییییی اشغال بابا.
یکشنبه 15 شهریور 1388

BIKHODA - هلند - شیراز
جای هلو لنکرانی خالی.
یکشنبه 15 شهریور 1388

farhad1124 - امارات - دبی
bigmoeshah - امریکا - ویرجینیا. به غیرت آمریکایت بر خورد نیست که حالا تو آمریکاجونت از این خبرا نیست یادت باشه ایرانیانی که ساکن کشورهای عربی هستند آقای خودشونن و در تمام این کشورهای جز موفقترینها هستند حداقلش اینه که امنیتی که اینجا هست تو آمریکاتون یک رویاست
یکشنبه 15 شهریور 1388

33pooles - المان - دورتموند
شهردار قزوین تمام هشت نفر را با حقوق بالا وحق مسکن وخواب استخدام کرد . شهردار اصفهان دیر خبر دار شده بود
یکشنبه 15 شهریور 1388

shari - ایران - تهران
مگه تو این جریانات این همه بسیجیو ندیدید ؟حالا حالتون از اینا به هم میخوره. این همه بلا سرمون آوردند برای اینا تعجب می کنید؟بیاید به حال خودمون گریه کنیمو چاره اندیشی................... آزاد باد ایرانیو ایرانی
یکشنبه 15 شهریور 1388

لشگر فداییان رهبری - ایران - لیان
ببینید اینه؟. این اسمش پیشرفت هست؟. بیا؟. وقتی به کسی اقتدا نکنی این میشه
یکشنبه 15 شهریور 1388

nazi4353 - ایران - آبادان
لشگر فداییان رهبری خیلی ..ری خیلی ...ری . معلومه که اینها به لباس شخصی ها اقتدا کردن تو چطور با این همه هوش و ذکاوتت اینو نفهمیدی چون دقیقا دارن پا جای بسیجیهای انتری نژاد می گذارن
یکشنبه 15 شهریور 1388

ukguy4u - بریتانیا - لندن
از این کارا همه جا میشه همیشه اسم آمریکایی ها بد در میره .
یکشنبه 15 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
عاشق وطن - ایران - تهران . خیالت راحت اینها هم بهد اینکه اخراج شدند تو یه جای خوب دوباره استخدام میشوند ....واقعا چه اصراری داری که وقتی فساد اینها را میبینی باز هم میخواهی کار آنها را توجیح کنی فساد بد است فرقی نمیکند چه تو ایران چه خارج از ایران ....
یکشنبه 15 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
حالا مثلا اینها به مسلمانان میگویند شما بیمار جنسی هستید !!!!!!اون از جشن لندن که همه یه جورایی بیمار جنسی بودند {در مقیاس چند صدهزار نفر} این هم از سربازان ..در آخر هم رییسهای جمهورشان مثل بیل کلینتون برلوسکونی سارکوزی.....
یکشنبه 15 شهریور 1388

shangol - آلمان - هامبورگ
باشه کار بدی کردند ولی این اتفاق تو حوضه علمیه عزیز قم خیلی میفته یا جاهای دیگه دنیا مال اینها صدا داره مال بقیه نه باز خوبه که اینها تنبیه و توقیف میشن خیلی جاها تشویق میشوند و ............ بله ناراحتها مواظب باشند کلاه خودشونو باد نبره و توکشور خودشان این اتفاقها نیفته یا اگر افتاد طرفها تشویق نشن
یکشنبه 15 شهریور 1388

رزیتا - ایران - همدان
افتضاح بود ...
یکشنبه 15 شهریور 1388

dannni - سوئد - استکهلم
لشگر فداییان رهبری - ایران - لیان /کتابی خوندم درباره یکی از فدائیان صدام ترجمه انگلیسی نوشته تمام اعضای فدائیان صدام از بچه های زن های که تو خانه مفاسد یا روسپیها بودن و صدام ازبچگی انها رو و ر میاشت بعد هر دستوری میدا انجام میدادن از قتل جنایت ترور تجاوز چون میگفتن صدام خدای ماست/ حال احوال..همونها .. ولی ایرانیش ....شودین فدائیان رهبری چون وقتی...نمیشناسید عقدئی شدید کشتن تجاوز و سرکوب براتون ابخوردنه
یکشنبه 15 شهریور 1388

tootoo - ایران - شیراز
هر چی باشن از این اشغالهای بسیجی کشورمون بهترند که به هیچکس رحم نکردند
یکشنبه 15 شهریور 1388

تایماز - ایران - تهران
حالا این کاراشون به کنار . عکس گرفتناشون چی بود که رسواشون کرد . خوب این مستی هم عالمی داره واسه خودش مستی و رسوایی همینه دیگه
یکشنبه 15 شهریور 1388

NAVADEYE KUROSH - فنلاند - هلسینکی
دارن حالشونو میبرن به ما چه واللا
دوشنبه 16 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
shangol - آلمان - هامبورگ. یک چیزی میگی من از اول هم گفتم واقعا مخالف این حکومت هستم ولی به نظر تو کجا این جور کارها تشویق میشه جایی که انجام دادن این کارها مجازات سنگین داره یا جایی که توسط حکومت حمایت میشه مثل همون جشن لندن ....راستش من خودم دوست دختر زیاد دارم ولی حالم ازاین کارهای آمریکاییها و اروپاییها بهم میخوره ....
دوشنبه 16 شهریور 1388

AsaL Barbie - کانادا - ونکور
اه ، اه، حالم به هم خورد. چندشاااااااااااا
دوشنبه 16 شهریور 1388

AsaL Barbie - کانادا - ونکور
NAVADEYE KUROSH - فنلاند - هلسینکی . . به چه قیمتی حالشو میبرن؟؟ به قیمت به هم زدن حال دیگران؟ عمل اینا توجیح نداره خودتو خسته نکن. درضمن اینکار توی همه جای دنیا منفوره!
دوشنبه 16 شهریور 1388

AsaL Barbie - کانادا - ونکور
*پسر شجاع* - ایران - تهران . توی کشورای غربی هم مثل ایران همه جور آدم توش هست! هم آدم چیپ و بی فرهنگ. هم آدم کار درست و باکلاس. نمیشه به خاطر چند تا آدم چیپ مثل اینا، نسخه ی همه ی غرب رو پیچید که عقده ای هستن یا بی فرهنگ!
دوشنبه 16 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
AsaL Barbie - کانادا - ونکور . باهات موافقم.....
دوشنبه 16 شهریور 1388

babak515 - عراق - اربیل
آخه چه ربطی داره اینا دارن با خودشون حال میکنن.. مزاحم کسی نشدن مث بسیجیهای ...کش...
چهار‌شنبه 18 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.