گزارش دیدار آیت الله منتظری و آیت الله صانعی + عکس

گزارش دیدار آیت الله منتظری و آیت الله صانعی

‏در این دیدار پس از ذکر خاطرات از سالهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و رهبری های امام خمینی (ره )، از وضعیت‏ ‏پیش آمده برای کشور و بحران پس از انتخابات ابراز نگرانی شد، و از ادامه بازداشت افراد بی گناه که بعضا از مسئولین رده‏ ‏بالای نظام جمهوری اسلامی بودند ابراز تأسف کردند; و در پایان برای آزادی زندانیان بی گناه و نجات کشور از بحران‏ ‏دعا نمودند.

آیت الله حسینعلی منتظری و آیت الله یوسف صانعی، دو تن از مراجع شیعه در قم،  نسبت به پیامدهای «بحران» پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران ابراز نگرانی کرده اند.

به گزارش وب سایت رسمی آیِت الله منتظری، این دیدار صبح روز جمعه سیزدهم شهریور برگزار شده و این دو مرجع « از وضعیت‏ ‏پیش آمده برای کشور و بحران پس از انتخابات ابراز نگرانی» کرده اند.

آیت الله منتظری، یکی از سرشناس ترین روحانیون منتقد حکومت ایران، در جریان وقایع پس از انتخابات که با اعتراضات گسترده به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۲ خرداد و سرکوب شدید این اعتراضات همراه بود، طی بیانیه هایی صریح از معترضان دفاع کرد.

آیت الله یوسف صانعی نیز با صدور بیانیه هایی از برخورد های خشونت بار با مردم معترض و همچنین برگزاری دادگاه های بازداشت شدگان پس از انتخابات به شدت انتقاد کرده است.

در گزارش وب سایت آیِت الله منتظری، آمده است این دو مرجع شیعه همچنین از ادامه بازداشت « افراد بی گناه که بعضا از مسئولین رده‏ ‏بالای نظام جمهوری اسلامی بودند ابراز تأسف کردند».

به گفته سخنگوی قوه قضائیه دست کم چهار هزار نفر در وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران بازداشت شدند که هم اکنون نزدیک به سیصد نفر از آنها همچنان در زندان به سر می برند.

تا کنون چهار جلسه از محاکمه نزدیک به یکصد نفر از فعالان سیاسی و روزنامه نگاران برگزار شده است. گروه های مخالف از این که دستگیر شدگان در دوران بازداشت از حقوق قانونی برخوردار نبوده اند، به شدت انتقاد کرده اند.

بسیاری از چهره های اصلاح طلب مانند: محمد علی ابطحی، معاون رییس جمهوری در دوران خاتمی، بهزاد نبوی، عضو شورای مرکزی مجاهدین انقلاب که به مدت هشت سال در کابینه آیت الله خامنه ای وزیر بود، محسن میردادمادی، نماینده مجلس ششم و دبیرکل جبهه مشارکت، سعید حجاریان، عضو جبهه مشارکت، عبدااله رمضان زاده، سخنگوی دولت خاتمی،  و مصطفی تاج زاده از جمله متهمان حاضر در دادگاه وقایع پس انتخابات هستند.

برخی از این اصلاح طلبان در دادگاه اظهاراتی بر خلاف مواضع قبل از زندان خود بیان کردند.

این اظهارات بازداشت شدگان که در رسانه های نزدیک به دولت از آنها با عنوان «اعترافات» یاد شده، ظرف چند هفته گذشته موج فزاینده انتقادها را بر انگیخت و مخالفان دولت، آن را «نمایشی» و سخنان مطرح شده را تحت فشار و شکنجه دانسته اند.

در همین زمینه پیشتر آیت الله منتظری و آیت الله یوسف صانعی اعلام کرده بودند این گونه اعترافات ارزش قانونی و شرعی ندارند.

آیت الله منتظری در این زمینه گفته بود:«شکستن شخصیت های سابقه دار و موثر در انقلاب و تشکیل نظام به بهانه های واهی و ناجوانمردانه، خود یکی دیگر از گناهان کبیره است. که آمران و عاملان آن را گرفتار وضعیتی خواهد کرد که بی تردید دامن خود آنها را هم خواهد گرفت.»

اکنون گزارش های متعددی از بدرفتاری، تجاوز، شکنجه و قتل بازداشت شدگان وقایع اخیر  منتشر شده است.

به گفته کمیته پیگیری ستادی های مهدی کروبی و میرحسین موسوی دست کم هفتاد و دو نفر در حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران کشته شده اند. این در حالی است مقامات دولتی ایران کشته شدن بیست و نه نفر را در این حوادث تایید کرده اند.

Gergesho - ایران - بوشهر-کنگان
سلام- این دو بعد از اون اظهار نظرهایی که بعد از انتخابات کردند چگونه می توانند سر خود را بین مردم بالا نگه دارند.این گونه اظهار نظر کردن برای مراجعی همچون منتظری و صانعی جای بسی تاسف است.
شنبه 14 شهریور 1388

fredoparto - انگلستان - آکسفورد
لطفاً به عکس جناب صانعی خوب نگاه کنید. چه کسی را بیاد شما می آورد؟ متوجه شدید؟ خُب، به خودتان زحمت ندهید. ایشان همان حاج میرزا آغاسی است که دوباره زنده شده است، کسی که با قراردادهای ننگین دوران قاجار نیمی از دریای خزر را دو دستی تقدیم روسها کرد و بعداً اعلام کرد که این همه آب و ماهی به درد ایران نمی خورد. عجب شباهتی بین سلطنت قاجاریان و جمهوری اسهالی ایران است! این مردکه حمال احمقی نژاد هم دست کمی از اجداد پیشین خود ندارد چرا که با قراردادهای آنچنانی امتیاز نفت و دیگر معادن زیر زمینی مملکت ایران را به روسیه بخشیده است که در عوض پشتیبان آنها باشد. تُف به قبر هرچه آدم خائن است.
شنبه 14 شهریور 1388

تک و تنها - ایران - تهران
من نمیدونم اگر اینا حرف نزنن کسی بهشون میگه لالن حالا که همرو زدن کشتن زبون باز کردن فسیلای بدبخت کچل
شنبه 14 شهریور 1388

لشگر فداییان رهبری - ایران - لیان
خائنین اعدام باید گردند. اینها ۷۰میلیون شیعه‌ی مسلمان رو بازی دادند
شنبه 14 شهریور 1388

amo danial - نروژ - اسلو
ایت اله های وارداتی از همان اغاز فرهنگ زندگی و سازندگی که زیربنای ایین و اندیشه ایران کهن بود را به فرهنگ مرگ و عزا که ساختار جامعه تازی است تغیر دادند و فرهنگ شادی را به فرهنگ شام غریبان مبدل کردند. عقاید اخوندهای منبری چه ان خامنه ای و یا صانعی حمایت کردن از اصالت اسلام چهارده قرن است. با پایین کشیدن پرچم اسلام در ایران میتوان خوشنود زیست در سرزمین .
شنبه 14 شهریور 1388

بابک - ایران - سبزوار
اقای Gergesho - ایران - بوشهر-کنگان . لطفا حرف مفت نزن ای پاچه خوار اخمقی نژاد
شنبه 14 شهریور 1388

rahe azady - انگلیس - نوریچ
در بعضی مواقع اینا حرف دل مردمو زدن و حقایق رو نسبت به خامنه ای غیر منتخب و احمقی نژاد دروغگو ومتقلب رو زدن . پس ازخیلیها شجاعترند.
شنبه 14 شهریور 1388

mahnadi - هلند - هارلم
اینگونه اظهار نظر بنظر من هیچ ارزشی نداره چراکه اگر واقعااز نظر این اقایون این نظام منحرف وفاقد صلاحیت است وبه بیراهه رفتند میتوانند ایشان فتوی برای یک اعتراض گسترده در کل ایران بدهند البته ارگاز جان خود بیمناک نباشند به واقع این امری است کاملاروشن که اینهاهم نمیخواهند این رژیم ازبین برود که کمی تغییر کند برایشان کافیست این کاملا عکس درخواست این مردم دردکشیده ورنجوراز استبداد است تا پیروزی راهی نیست جزاتخاد نافرمانی های مدنی اعتصابات سراسری تحریمات علیه تلویزیون دروغپردازوکالاهای وارداتی ازآسیامثل چین...که اقتصاد مملکت را ویران کرده تحریم روسیه روسیاه واین دولت منتصب **به امیدآزادی ایران
شنبه 14 شهریور 1388

kaveam - ایران - تهران
درمخالفت بادولت کودتا در راهپیمایی روزجمعه اخر رمضان 27/6/88 با نمادهای سبز و شعار مرگ بر دیکتاتور یا حسین میر حسین یاد و راه شهدای سبز راگرامی میداریم.
شنبه 14 شهریور 1388

asemonee - ایران - تهران
Gergesho - ایران - بوشهر-کنگان پس کی باید سرشو بالا بگیره. خامنه ای؟. لطفا به توصیه دوستان سبز عمل کنید و از هر کسی که از این موج سبز حمایت می کنه حمایت کنید
شنبه 14 شهریور 1388

palachinka - بلغارستان - صوفیا
لشگر فداییان رهبری - ایران - لیان . لشگر شما بیاد چ.ی.ز .....همین کافیه و اگر هم کم امد میگم که از چ.ی...خس و خاشاک هم بدن خدمتتون.
شنبه 14 شهریور 1388

قلدر - ایران - تهران
زنده باد منتظری و صانعی
شنبه 14 شهریور 1388

hany - ایران - یزد
من واقعاً نمیفهمم بعضیا با چی راضی میشن.این دو نفر بد کاری کردن که از مردم حمایت کردن؟کارشون باعث تقدیره چون جونشون رو به خطر انداختن.بعضیا به همه بد و بیراه میگن.چه خوب باشن چه بد.خب اینا تو یه دوره ای کارای اشتباه هم انجام دادن.مگه ماها خودمون همه پاکیم؟آدم کشی و نسل کشی که نکردن.هر کدوم از ماها معلوم نیست اگه به قدرت برسیم چه کارهایی که نکنیم.ولی همین آقای منتظری سر اون جنایتا ساکت ننشست با اینکه میدونست رهبری رو از ست میده.خیلی وقتا به خودم میگم کاش اون زمان مخالفتش رو علنی نمیکرد.من مطمئنم اینا هیچ وقت نمی خواستن این روزا رو به مملکت ببینن. اینا یه روزی اشتباه کردن مثل همه ی مردمی که تو زندگیشون اشتباه میکنن چرا حالا اجازه نمیدیم کار درست رو انجام بدن و همش فحاشی میکنیم.
شنبه 14 شهریور 1388

alisam - ایران - تهران
Gergesho - ایران - بوشهر-کنگان -همون جوری که یه دزد مثل محمود سر خودشو بالا می گیره. اینا جوون های مردمو کشتن ؟! یا رای مردمو دزدیدند؟!هر چی می کشیم از دست شما دهاتی هاست که هنوز نمی دونید چه اتفاقی تو این مملکت افتاده . افتاد الان؟
شنبه 14 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
ما به هر کسی که به پس گرفتن حکومت از کودتاچیان کمک کنه احتیاج داریم . آقای منتظری که اولین آخوند باوجود بود . صانعی و چندین تن دیگه بهشون اضافه شدند . در هر حال هرکاری که حالا کودتاچیان بکنند به نفع ملت تموم میشه به عنوان مثال اگر بتوانند اینها رو سرکوب کنند حیفه ولی باعث تضعیف مراجع در امور سیاسی میشه کاری که ملت سالها می خواهند انجام بدهند و اگر هیچ کارشون نکنند بازهم به یک نوع دیگه به نفع ملته . حداقل با حرفهاشون ابرو میبرند از کودتاچیان
شنبه 14 شهریور 1388

پاینده ایران - ژاپن - اساکا
Gergesho - ایران - بوشهر-کنگان. لشگر فداییان رهبری - ایران - لیان. باز که سر و کله شما آ....الها پیدا شد.اینجا ط...له رهبر نیست که هر چقدر خواستید ..ر..ر کنید.
شنبه 14 شهریور 1388

Parastoo06 - استرالیا - سیدنی
مهندس بهرام مشیری MOSHIRI - ( فیلم سوزاندن 3 نفر زنده در آتش ). https://www.youtube.com/watch?v=VvCEC4-ZIhw
شنبه 14 شهریور 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
Gergesho - ایران - بوشهر-کنگان. یک بار دیگر چشمت را باز کن ببین alisam - ایران - تهران برایت چه نوشته است.
شنبه 14 شهریور 1388

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر
من مطمئن هستم ادم فروش و مزدوران زیادی که از این نظام جانی و خیانتکار دستمزد میگیرند که جنبش اخیر مردم و اتش زیر خاکستر را به بیراهه بکشانن. در همین سایت اخیرا کسانی کامنتهای بظاهر مخالف رژیم میگذارن و با ایجاد شک و شبهه به کسانی که حد اقل در جو خفقان فعلی توانسته اند واقعیات را بیان کنند توهین می کنند و قصدشان تضعیف قوای مردمیه ضد حکومت استبداد جمهوریه لجنی خامنه ایست. ما از هر شخصی و هر حزبی که شجاعانه و بدون ترس بتواند حرف دل مردم مظلوم را در این شرایط بزند باید دفاع کنیم و برای رسیدن به ایرانی ازاد گام به گام پیس بریم. درود بر تمامی مبارزین و حقیقت گویان. براندازی استبداد اسلامی حاکم نیاز به افشا گری و رسوائی توسط همین اقایان دارد.
شنبه 14 شهریور 1388

kangan1 - ایران - کنگان
Gergesho - ایران - بوشهر-کنگان 1 - شما با گذاشتن یک اسم پاک به نام کنگان و با این نظرتون ما رو روسفید کردین هیف.. اما alisam - ایران - تهران. این دهاتی که شما میگید تنها شهرستان بوشهر بود که فقط سبز رای بالایی داشت حتی از خود بوشهر ( جهت اطلاع رسانی ). شما فکر می کنید هر کی تو پایتخت فقط روشن فکر بهتون حق میدم . اما نظرم فقط تو این چند مدت این اقایان برجسته شده اند 4 سال قبل کجا . بودن اما بازم گلی به جمالشون .
یکشنبه 15 شهریور 1388

Neda02 - کانادا - تورونتو
لشگر فداییان رهبری - ایران - لیان و Gergesho - ایران - بوشهر-کنگان . جان مادرتون بس کنید. حال همه این جماعت را به هم زدید. با بیان این افکار متحجرانه و واپس‌مانده به چه چیزی می‌خواهید برسید؟ نوشتن این اراجیف به جز برانگیختن نفرت حاصلی نداره. چون کسی نوع تفکر شما را قبول نداره. یک کم فکر کنید بد نیست. واقعا از مورد نفرت واقع شدن لذت می‌برید؟
یکشنبه 15 شهریور 1388

ashoor - ایران - تهران
alisam - ایران - تهران. حرف دل منو زدی . ممنون
یکشنبه 15 شهریور 1388

farhad1124 - امارات - دبی
فعلا که همین دو نفر آخوند ضربه ای که به جمهوری اسلامی زدن اوپوزیسیون تو 30 سال نزده پس قابل احترام هستن
یکشنبه 15 شهریور 1388

لشگر فداییان رهبری - ایران - لیان
Neda02 - کانادا - تورونتو. خب ۷۰میلیون ایرانی شیعه قبول دارند این طرز فکر رو. شما هم چاره‌ای ندارید باید قبول بکنید چون راه سعادت هست هر ایرانی موظف به قدرم برداشتن در این راه هست
یکشنبه 15 شهریور 1388

سید رضا علوی تبار - ترکیه - آنکارا
Gergesho - ایران - بوشهر-کنگان. دوست من به نظر من شما مصداق نظریه محرومیت مادی محرومیت تفکر صحیح را دربر دارد ، هستید
یکشنبه 15 شهریور 1388

sooratak - مالزی - کوالالامپور
لشگر فداییان رهبری - ایران - لیان . دهن گشادتو ببند٬همه ی فکر وذکرت کشتن و اعدام کردن و مرگه. بدبخت بی همه چیز مگه پیامبرت محمد به گفته ی قرآن رحمه للعالمین نیست؟؟ چرا شما ها که سنگ اینا رو به سینه می زنید اینقدر وحشی و درنده خو هستید؟ واقعا که متعفنید
یکشنبه 15 شهریور 1388

dariush09 - رو سیه - مسکو
خاک بر سر کسانی که مرجع تقلید دارند و به حرف این اشغال ها گوش کنند. میمون های............
یکشنبه 15 شهریور 1388

alisam - ایران - تهران
kangan1 - ایران - کنگان-من از شما عذر می خوام. واقعآ فکر نمی کردم که آدم های غیوری مثل شما در شهرستان ها وجود داشته باشند. اگه بی احترامی کردم بابت اون همشهری شما بود که بدون تفکر کامنت گذاشته بود.
دوشنبه 16 شهریور 1388

ramtin300 - انگلیس - لندن
لشگر فداییان رهبری - ایران - لیان . مرگ بر تو و امثال تو و رهبرت.همیشه اینطور نمیمونه. رسواییتون نزدیک
دوشنبه 16 شهریور 1388

khosro1618 - انگلستان - جنوب
اقای بوشهری هرچه زودتر بخودت بیا که کم کم وقت به سر اومده.!!!. --------- درود بر این دو مرد افشاگر -----------
سه‌شنبه 17 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.