اولین نوزاد به شیوه کنترل کروموزومی متولد شد

اولین نوزاد به شیوه کنترل کروموزومی متولد شد

عکس تزئینی می باشد

اولین نوزاد جهان که تحت تکنیکی به نام تکنیک کنترل کروموزومی IVF رشد کرده است در انگلستان متولد شد.

 این تکنیک تخمها را تا قبل استفاده در تکنیک IVF تحت کنترل خواهد داشت تا از بروز اختلالات کروموزومی در آنها اطمینان حاصل شود.

زن انگلیسی که عنوان اولین مادر در استفاده از این شیوه بارداری را در جهان به خود اختصاص داده است 41 سال سن داشته و فرزند وی از شرایط جسمانی خوبی برخوردار است.

این تکنیک که در نوع خود اولین به شمار می رود به پزشکان امکان می دهد نارسایی های کروموزومی و ساختارهایی که کدهای ژنتیکی انسان را به همراه دارند را تحت نظر بگیرند. داشتن تعداد نادرست کروموزومها می تواند منجر به سقط جنین و یا اختلالات شدید ژنتیکی مانند سندروم داون شود.

پزشکان برای کنترل ناهنجاریهای کروموزومی تخم از لیزر برای ایجاد شکافی کوچک بر روی غشای آن استفاده می کنند که به این شکل امکان خروج کروموزومها به وجود می آید. این کروموزومها توسط غربالگری رایانه ای مورد بررسی قرار می گیرند.

shahadat - آلمان - فرانکفورت
این هم یک دروغ دیگه و البته هیاهوی دیگه این بچه حداقل 6 ماه سن داره یعنی 6 ماه گذشته و حالا اطلاع رسانی میکنند اونهم دنیای غرب که منتظره یک کار نو بکنه احتمالا در پاسخ به تحقیقات و موفقیتهای تابناک موسسه رویان ماست
جمعه 13 شهریور 1388

babrmazandaran1 - ایران - مازندران
چه خوشگلی هم هست این بچه. البته نه به قشنگیه دکتر مموتی خودمون.
جمعه 13 شهریور 1388

vezveznazi - ایران - ایران
بنظرم انتری نژاد سندروم داون پیشرفته داره
جمعه 13 شهریور 1388

darya_r - انگلستان - لیورپول
خنگول ها این عکس اون بچه نیست که !!!! چون موضوع مربوط به بچه است این عکس رو گذاشتند.
جمعه 13 شهریور 1388

rozana24 - هلند - انسخده
این عکس اون بچه نیست بابا .
جمعه 13 شهریور 1388

iran-azad - ایران - تهران
سایت محترم ایرانیان یوی کی لطفا جهت تنویر افکار برخی از مزدوران جمهوری اسلامی که با کامنت های خود تست آی کیو را شرمنده کرده اند این متن (عکس تزیینی است و ارتباطی با مقاله ندارد) را در زیر عکس مرقوم فرمایید با تشکر - قابل توجه shahadat - آلمان - فرانکفورت
جمعه 13 شهریور 1388

hajimakkar2000 - انگلستان - لندن
shahadat - آلمان - فرانکفورت,babrmazandaran1 - ایران - مازندران. خیلی سر صبحی حال دادین ای خندیدم!. به قول darya خنگول این که عکس اون نیست!! loooooooool
جمعه 13 شهریور 1388

علیرضا دادا - امارات - دبی
معلوم نیست واسه اینکه به نتیجه ی نهایی برسن چند تا نوزاد و جنین رو کشتند....بعد هم میان با افتخار اعلام هم میکنند....حالا این بحث به کنار ..از روزی که مجوز بگیرن واسه انجام این کار اتفاقات بدتری می افته...قتل و دزدی و غارت و دزدی اطلاعات و.....غیره.....عجب دنیایی داره غرب.....
جمعه 13 شهریور 1388

mardin8 - انگلستان - لندن
shahadat - آلمان - فرانکفورت . معلوم شد که مسلمان و تعطیل.
جمعه 13 شهریور 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
shahadat - آلمان - فرانکفورت فکر کنم خوابی بابا زیر عکس نوشته عکس تزئینی می باشد.
جمعه 13 شهریور 1388

sara777 - ایران - تهران
iran-azad - ایران - تهران عزیز منظور shahadat - آلمان - فرانکفورت اینه که خبر تولد این بچه مال 6 ماه پیشه ده عکس . اگه اشتباه نکنم ژن سرطان سینه رو از کروموزوماش حذف کردن .
جمعه 13 شهریور 1388

arman_keyvan - کانادا - کالگری
علیرضا دادا - امارات - دبی. اگه اسم اسپرم هدر کردن جنایته , همه مردای دنیا جنایت کارن... راستی تو خودت تا حالا چند میلیون بچه کشتی ?
جمعه 13 شهریور 1388

hasrat-takey - انگلیس - بریستول
علیرضا دادا - امارات - دبی. اره دادا راست میگی عجب دنیای داره این غرب اینها تمرین میکنند و بجای میرسند اما ما هنوز داریم تمرین میکنیم که اول با پای چپ وارده دستشوئ بشیم نه با پای راست و هنوز هم در همین تمرین گاهی رد میشیم.
جمعه 13 شهریور 1388

punisher - ایران - شیراز
shahadat - آلمان - فرانکفورت. دوباره که اون دهن بو رمضونی ات رو که باز کردی.....!!!!. زیر عکس رو مگه نخوندی ......؟؟؟. وقتی میگن شما مذهبیون ا...ه اید / نگید نه .....
جمعه 13 شهریور 1388

hajimakkar2000 - انگلستان - لندن
punisher - ایران - شیراز. اقای مهندس وقتی که ما و ایشان یعنیshahadat خبر را دیدیم ننوشته بودند زیرش تزیینی!!!
جمعه 13 شهریور 1388

Aryan33 - انگلیس - لندن
اروم اروم نیازی به وجود اقایان برای بچه دارشدن نخواهد بود.
جمعه 13 شهریور 1388

green - فرانسه - پاریس
hajimakkar2000 - انگلستان - لندن. :))))))). مردم از خنده. داداش اگر یه خبری دوباره اپ بشه کامنت هاش هم پاک می شن. بنابراین اگر کامنت شما هنوز اینجاست معنیش اینه که خبر فقط یکبار اپ شده.پس نمی شه که این جمله( عکس تزئینی می باشد) بعدا اضافه شده باشه
جمعه 13 شهریور 1388

pegah.88 - فرانسه - پاریس
ی بابا چرا همه با هم دعوا دارید، حالا یه اشتباهی‌ پیش اومده، جرو بحث نداره که؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دعا کنیم تکنولوژیش دست جمهوری خطرناکه اسلامی نیفته!!
جمعه 13 شهریور 1388

ADNAN ŞENSES - امریکا - فولرتون کالیفرنیا
علیرضا دادا هنوز علم به ده کوره های دبی ! نرسیده . عزیزم اسپرم تنها بچه نیست . در صورت که با تخمک لقاح کنه بچه میشه . هر چند تو مسجدی که تو سرایدارش هستی تا حالا پشه مونث هم ندیدی چه برسه به دختر .
شنبه 14 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.