مواد لاغر کننده

مواد لاغر کننده

قرص‌ها و پودرهای چربی ‌سوز با دفع چربی و آب بدن، در کوتاه‌ مدت فرد را دچار توهم لاغری می ‌کنند، اما این لاغری، زیان بارترین و قابل ‌برگشت‌ ترین نوع لاغری است.

اساس کم کردن وزن از نظر متخصصان تغذیه و پزشکان، عبارت است از رژیم درمانی و افزایش تحرک بدنی و ورزش.

حتی قرص ‌ها و پودرهای چربی ‌سوزی که مورد تایید FDA (ادره ی غذا و دارو) باشند، صرفا می ‌توانند هر ماه 400 تا 500 گرم وزن افراد را کاهش دهند که البته آنها هم به سبب دفع چربی ‌ها و ویتامین ‌های بدن، عوارض نامطلوبی بر سلامت مصرف ‌کننده خواهند گذاشت.

پودرهای لاغری یا پودرهای فیبردار هم به سبب ملین‌ بودن ‌شان، تمامی املاح و ویتامین‌ های بدن را دفع می ‌نمایند و سبب ناراحتی دستگاه گوارش، التهاب روده، معده و کمبود پتاسیم در بدن می ‌شوند.

به طور کلی می ‌توان در یک جمله گفت که مردم باید دور دارو را برای لاغر شدن خط بکشند.

راه لاغری از مسیر دارو نمی ‌گذرد. برای لاغر شدن به اراده خوب، رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم احتیاج دارید. در صورتی که استفاده از هر نوع دارویی لازم بود، آن دارو فقط و فقط باید با دستور پزشک تهیه و مصرف شود.

اساس کم کردن وزن از نظر متخصصان تغذیه و پزشکان، عبارت است از رژیم درمانی و افزایش تحرک بدنی و ورزش.

هیچ‌ گاه پس از اتمام داروی ‌تان، خودسرانه برای تهیه مجدد آن اقدام نکنید، زیرا اگر مقدار بیشتری لازم بود، حتما پزشک ‌تان آن را نادیده نمی ‌گرفت و به شما می ‌گفت که بعد از اتمام داروی ‌تان مجددا آن را تهیه و مصرف کنید.

ضمنا از خرید و مصرف داروهایی که اطرافیان ‌تان پیشنهاد می‌ کنند، جدا پرهیز کنید، زیرا ممکن است مکانیسم بدن شما با آن ها فرق داشته باشد و در نتیجه، با مصرف داروی پیشنهادی آن ها که شاید برای آن ها خیلی هم مفید بوده باشد، شما به دردسر بیفتید و آن دارو هیچ کمکی به شما نکند.

دکتر مسعود کیمیاگر- متخصص تغذیه
farhadoo - ایران - شیراز
صد افرین.
جمعه 13 شهریور 1388

sara_usa - امریکا - تگزاس
بابا اینا همش دورغ من 1000 دفعه رژیم گرفتم ورزش هم میکنم اما فایده نداری
جمعه 13 شهریور 1388

aspiran - ایتالیا - میلان
اقابرای لاغر شدن احتیاج به این چیزها نیست کافیه بنشینید و به کانالهای تلویزیونی جمهوری اسهالی مخصوصا وراجی های ملاهای ابله و سید علی چلاق دست نگاه کنید مطمئن باشید از شدت عصبانیت و حرص خوردن روزی 5 کیلو وزن کم میکنید.
جمعه 13 شهریور 1388

mohsen,2009 - ایران - بوشهر
عالی بود .مختصر ومفید
جمعه 13 شهریور 1388

Parastoo06 - استرالیا - سیدنی
کم خوابی، استرس و عصبانیت، با عجله خوردن، خوب نجویدن غذا، نوشیدن نوشابه های گاز دار( 10تا 12در صد شکر دارند)، پر خوری و کم تحرکی ـــــــــــ از عمده عوامل چاقی هستند، ممکنه اختلالات تیروئیدی نیز باعث چاقی بشوند که باید به دکتر متخصص غدد داخلی مراجعه کرد.
جمعه 13 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.