احمدی نژاد: نباید بار مسوولیت اداره کشور را به دوش رهبری ،‌علما بگذاریم

احمدی نژاد: نباید بار مسوولیت اداره کشور را به دوش رهبری ،‌علما بگذاریم

انتخاب : دکتر احمدی نژاد پس از پایان سخنان مواوفقان و مخالفان وزیران پیشنهادی و دفاع وزرا از برنامه‌هایشیان در جلسه صبح پنجشنبه مجلس در سخنانی ضمن تشکر از زحمات نمایندگان مجلس در بررسی کابینه، بحث‌های مطرح شده در جلسات بررسی صلاحیت وزرا در مجلس را کارشناسی،عمیق و درجهت تکمیل و اصلاح کارها دانست.

وی با اشاره به تلاش نمایندگان مجلس تصریح کرد: بعد از انقلاب اینقدر وقت گذاشتن روی کابینه شاید بی‌سابقه و یا کم‌سابقه باشد و این نشان دهنده چند ویژگی است و من باید شهادت بدهم که همه بحث‌ها دلسوزانه بود و همه بحث‌ها برای کشور و اصلاح امور بود و همه سعی و تلاش کردند و همه می‌خواستند در کشور کارها بهتر انجام شود.

وی افزود: من از همه عزیزان و دوستانی که موافق و مخالف صحبت کردند و از آنهایی که در قالب تذکر هم حتی از فرصت استفاده کردند تا با حوزه انتخابیه صحبت کنند، تشکر کنم.

وی ویژگی بحث‌های مجلس را آزادانه بودن آن دانست و اظهار کرد: بحث‌ها کاملا آزادانه بود. بی‌سابقه بود که بحث رسیدگی به کابینه را تلویزیون مستقیما پخش کند و همه دنیا دید که بحث‌ها کاملا آزادانه بود و قریب به اتفاق دوستان که صحبت کردند همه رعایت احترام و رعایت حدود را کردند و این نشان داد که مجلس پشتوانه ملت، پشتوانه نظام است و همه دنیا دید که فراتر از صف‌بندی‌ها و خط‌کشیهای معمول مجلس شورای اسلامی به کابینه رسیدگی کرد.

رییس جمهور با قدردانی از تلاش مجلس و احساس مسوولیت نمایندگان نسبت به حقوق ملت تاکید کرد: دنیا دید که مجلس در برابر مسائل کشور و حقوق ملت احساس مسوولیت می‌کند و بحث‌هایی که شد نشان داد که در ایران مبنای عمل مدیران و مسوولان اعتقادات و آرمان‌ها و منافع ملی است و این افتخار ماست.

وی افزود: صحنه این چهار پنج روز نشان داد که دموکراسی در ایران حقیقی است و یک الگوی جدید از دموکراسی را به دنیا ارائه کرد. رییس جمهوری که از آرا مردم است و رییس جمهور منتخب مردم آزادانه وزرای خود را انتخاب کرد و مجلس آزادانه همه آنها را بررسی کرد و همه مسائل را زیر ذره‌بین گذاشت و به فضل الهی این الگویی جدید در جهان است و ما افتخار می‌کنیم. به فضل الهی همه دیدند که در این جا اندیشه حاکمیت داشت و همه باید قانع شوند و تصمیم بگیرند و به نتیجه برسند و این موجب استحکام نظام است.

احمدی نژاد در ادامه تاکید کرد: دیدیم به فضل الهی رابطه مجلس و دولت کاملا صمیمی است. بسیار برادرانه و صمیمی است. همه با هم می‌خواهند کشور را به جلو ببرند و همه پای آرمان‌های امام و انقلاب ایستاده‌اند.

وی خطاب به دشمنان و مخالفان نظام جمهوری اسلامی ایران نیز تاکید کرد: بشنوند کسانی که در دنیا خیال می‌کردند می‌توانند با زدن بعضی حرف‌ها کاری کنند و فکر می‌کردند می‌توانند مجلس، دولت و مدیران کشور را دلسرد و متفرق کنند و دولت را تضعیف کنند.بدانند که این مجلس و این دولت با هم، دست به دست هم، پای آرمان‌های امام و انقلاب ایستاده اند و انشاءالله امانت انقلاب را با سرافرازی به نسل‌های بعدی تحویل می‌دهند.

رییس جمهور در ادامه سخنان خود در جلسه صبح امروز در مجلس با بیان اینکه «من چند نکته در مورد اشتراکات مجلس و دولت و درباره آرمانها را عرض می‌کنم»، اظهار کرد: می‌خواهم از زبان همه اعلام کنم مجلس و دولت مصممند که با هم کشور را بسازند و عدالت را پیاده کنند.

وی ادامه داد: اجرای عدالت آرمان مشترک مجلس و دولت است. رسیدگی مناطق محروم،‌اصلاح ساختارها، بالا بردن عزت مردم ایران در جهان، حمایت از ملت‌های مستضعف، اینها آرمانهای مشترک مجلس و دولت است و مجلس و دولت قدر این مسوولیت و توفیق الهی را به خوبی می‌شناسند و به کمک هم آن را ایفا خواهند کرد.

وی درباره رابطه کاری مجلس و دولت نیز گفت: حقیقت این است که همه ما یک خانواده هستیم و این تقسیم کار برای انتظام امور است. همه در کنار هم و در یک سنگر هستیم. هیچ کس دربرابر کسی نیست و خیلی از وزرا که آمدند مثل خودتان مردمی، پاک، انقلابی، مومن، پرتلاش، دلسوز و مثل نوع نمایندگان مجلس از یک جنس هستید.

رییس جمهور با بیان اینکه من در این به دوره تجربیات جدیدی رسیدم، گفت: البته ما در خدمت هیات رییسه مجلس هستیم، برنامه‌ریزی می‌کنیم و کارها را جلو خواهیم برد. دولت باید در خدمت،‌تعامل و همکاری با آحاد نمایندگان مردم باشد.

احمدی نژاد ادامه داد: آقای رحیمی با نظر خود شما مامور شدند به نظرم رسید ماهی یکبار همه با هم بنشینیم کارهای مشترکی در مناطق، حوزه‌ها و در کلان کشور داریم با هم حل کنیم. آنچه به عهده مجلس است، مجلس و آنچه به عهده دولت است دولت انجام دهد.

وی افزود: رابطه وزرا با مجلس هم همین‌طور، باید با هم کارها را جلو ببریم پیشنهاد من این بود قبلا که هر دو هفته یکبار وقتی را تنظیم کنیم و هیات رییسه مجلس کمک کنند همه وزرا، معاونین رییس جمهور به مجلس بیایند و هر کاری با هم است اینها را ردیف کنید برود و دیگر چیزی در حوزه، منطقه و کلان کشور باقی نماند. بنده هم درخدمت شما هستم و وقتی نشستیم و با هم توافق کردیم بنده به طور قاطع از آنها حمایت می‌کنم.

وی با بیان اینکه «من نمی خواهم در مورد وزرا وارد شوم» گفت: انصافا همه وقت گذاشتید و به اندازه کافی شناخت پیدا کردید با احساس تکلیف شرعی و مسوولیت دینی و ملی برای اینکه شناختید؛ بالاخره کار ما سخت بود 21 نفر را به لحاظ کاری و تخصصی انتخاب کردیم. به نظر می‌آید که یک تیم کامل و قرص و محکم و مثل خودتان دلسوزند.


دکتر محمود احمدی‌نژاد ،رییس‌جمهور کشورمان، در ادامه سخنرانی‌اش در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دو سه تا خواهش کوچک دارم، نخست اینکه من و شما مسوول اداره کشوریم ما نباید بار مسوولیت اداره کشور را به دوش رهبری ،‌علما و دیگران بگذاریم، ما باید کشور را بر اساس موازین دینی، انقلابی و آرمانی اداره کنیم.

وی افزود: ما آمده‌ایم باری از دوش نظام برداریم نه اینکه باری بگذاریم. نکته‌ دوم درباره شرایط جهانی است. بالاخره دشمنان تلاش کردند اقتدار ملی ایران عزیز را خدشه‌دار کنند به نظرم جا دارد که یک پاسخ قاطعی از طرف نمایندگان مردم به آنها داده شود تا مایوس شوند.

وی افزود: ما اولین جلسه‌ دولت را برای یکشنبه شب در مشهد مقدس گذاشته‌ایم. برویم خدمت امام رضا(ع)، از نمایندگان عزیز نیز دعوت می‌کنیم تشریف بیاورند و در خدمتتان هستیم؛ تشریف بیاورید یک جلسه‌ دولت برگزار کنیم و انشاءالله متبرک شود تا کار جلو برود.

احمدی‌نژاد اظهار کرد:‌ من شنیده‌ام که بعضی دوستان می‌خواهند نمره‌ دولت را 20 بدهند، من از همه تشکر می‌کنم ولی در این معاملات 21 هم می‌شود داد. بالاخره اگر یک وزیری از نظر عزیزی ضعیف آمد، نظر محترم؛ شما و بنده دست به دست هم می‌دهیم کمکش می‌کنیم. اگر یک وزیر ضعیف باشد در کابینه، بعدا تقویتش می‌کنیم و به وجهه و اقتدار نظام آسیب وارد نمی‌شود. اما یک رای یکپارچه‌ی 21 نفره‌ای، هم به کام ملت و هم به کام رهبری عزیز شیرین است و انشاءالله یک مشت محکمی بر دهان مستکبران وبدخواهان خواهد بود. البته نمایندگان عزیز هر تصمیمی بگیرند دولت از آن استقبال می‌کند.

وی در پایان با تشکر از همه نمایندگان به ویژه رییس مجلس شورای اسلامی و هیات رییسه خاطرنشان کرد:‌ بالاخره ایشان چند ساعتی را در آن جایگاه بنشید و اداره کردن مجلس نیز کار سختی است. چون 290 نفر آدم دلسوز، ‌مستقل وصاحب‌نظر هستند که همه در همه‌ی بحث‌ها می‌خواهند وارد شوند. انشاءالله که خبرهای خوشی برای ملت ایران خواهید داشت.

chkavak - ایران - تهران
احمقی نژاد فاسد هر لجنی که بخواهد میخورد چون رهبر افلیج بی شرف و بی آبروی حکومت نامشروع کثیف اسلامی قلاده این سگهار ورامینی را باز کرده تا پاچه همه را بگیرد اما غافل از اینکه این ملیجک بد ترکیب مقدمات سرنگونی و نابودی خود و رژیم ضد بشریش را بنا گرده.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

سیاوش ایرانی - ایران - ایران
خداییش پررو تر از ابنها خدا نیافریده. هرچند که فکر کنم اینها رو شیطون ....باشه نه اینکه خداوند آفریده باشه
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

Anti_diktator - ایران - گرگان
تو یکی نمونه کامل یه دیکتاتوری... ولی خوب کم کم داری رهبر رو هم میزنی کنار. خوب این حرفت معنی خودمونیش اینه که رهبر و علما رو آدم حساب نمیکنم!!!!!
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
آره بابا بقیه رو نمی خواهد قاطی کنید به همراه بسیج و سپاه و انجمن حجتیه خودتون تنها چپاول کنید . این همه هم نمی خواد نگران علما باشید .ولی یک چیز جالب مردم عمری سعی کردند که قدرت علما رو در سیاست کم کنند نمی شد این ا.ن خیلی راحت اینکار رو انجام داد با همه حماقتش بعضی کاراش خوب جواب میده
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

msforugh - ایران - تهران
شب شعر کابینه دهم هم راه بیاندازید ..محمود خر است رهبر خر تر است ..والسلام
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

Bare hasti - المان - هامبورگ
مردتیکه نکبت تو ورهبر چلاقت وتمامی وابستگان ان میدانید مسوولیت چیه؟؟!!!کشورداری چیه؟؟!!!مگه غیر از گند زدن به کشور وکشتن مردم کاردیگه هم بلدید مردک پررو تو برو با همان مهدکودکیها هم صحبت شو گر چه انها هم فهمیدیند که با چه خری طرف هستند.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

Parastoo06 - استرالیا - سیدنی
آره پس چی باید به رفیق پوتین و مدودوف، حافظ اسدو برادران امریکای لاتین( چاوز و ماموزو دیگر وزها) میدون داد به درد مبادا میخورن.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

mardin8 - انگلستان - شفیلد
این مموتی برای رسیدن به رکورد پر رو ترین حیوان زمین تو کتاب گینس دست به هر بی ناموسی میزنه
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

jooli - ایران - تهران
نکبت بی شرف حرام زاده کی میکشنت ما راحت بشیم آخه تو هم حیوان هم به حساب نمی ایی
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

bardia.kaviani - سوییس - زوریخ
رهبری وعلما بار خواهر و مادرت رو به دوش می کشند
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

black chador - امریکا - ولدن
تقلبی نژاد و علی چکه ای دعواشون شده. علی چکه ای دستور قتل تقلبی نژاد را صادر کرده برای همین هست که تقلبی نژاد دیدار هفتگی خود ش و علی چکه ای را قطع کرده و داره به مجلس التماس میکنه که مجبورش نکنن بره بیش علی چکه ای.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
وائ چقدر این موجود بئ سواد هستش
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

irani bidar ast - هلند - اترخت
این انقلاب و سرمایه الهی تو وردار و برو فلسطین لبنان وسوریه و گورتان و کم کنید عرب زادههای بی پدر و مادر .من فکر کنم بی ناموسها کلون سازی دارند بعد از این حرامزاده یکی دیگه از زیر عبای خامنه ای حرامزاده بیرون میاد تا فقط زندگی به مردم تلخ کنه. مرگ بر جمهوری اسلامی
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر
خب راست میگه .رهبری اصلا نباید بهش هیچ مسولیتی رو بدن. فقط باید از دست چلاقش استفاده کرد واسه گدائی اونهم برای غزه و لبنان و نه از مردم ایران. بآید گورشو گم کنه و از ایران بره پیش نصراله ویا مشعل و دست از سر ا برداره.بعدش ملت خودش میدونه با عنتری جیکار کنه.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

پسر ایران زمین - ایران - تهران
..... نقطه بهترین نظر برای این آقا و نظام ننگینشان است....
جمعه 13 شهریور 1388

zibatarindokhtar2002 - ایران - تهران
وای ادم دلش میخواد خفش کنه ای انتری نژادو کدوم دموکراسی چرا ما نمیبینمش؟
جمعه 13 شهریور 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
انقدر پست و حقیر و دروغگویی که فقط تیتراژ خبر رو خوندم حیف وقت آدم نیست که صرف خوندن اراجیف تو ی عنتر بشه .
جمعه 13 شهریور 1388

jamsil - کره - سئول
فقط بلدید شکنجه بدید..
جمعه 13 شهریور 1388

زندگی زیبا - ایران - آبادان
سر ر...ن هم دعوا دارند کثافتها
شنبه 14 شهریور 1388

qdit - قطر - دوحه
شرف زنان فاحشه خیلی بیشتر از این ریاکاران مزدور است.
شنبه 14 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.