اتحادیه اروپا پناهندگان بیشتری می‌گیرد

اتحادیه اروپا پناهندگان بیشتری می‌گیرد

کمیسیون اروپا اعلام کرد که به تعداد بیشتری از پناهندگان مناطق بحرانی و کشورهای فقیر اجازه ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را می دهد.

طرح جدید آن دسته از پناهندگان آفریقایی را هم مورد هدف قرار می دهد که سعی می کنند به طور غیر قانونی وارد کشورهای این اتحادیه شوند.

بسیاری از این افراد برای ورود به این کشورها جان خود را به خطر می اندازند و با اتکا به قاچاقیان انسانی سعی در ورود غیر قانونی به کشورهای اروپایی می کنند.

سازمان ملل می گوید سال گذشته 65 هزار و 596 نفر پناهنده در نقاط مختلف جهان مستقر شدند و اتحادیه اروپا تنها 4378 نفر یعنی شش و هفت دهم درصد از کل پناهندگان را در خود جای داد.

گروهی از کشورهای حاشیه مدیترانه مانند ایتالیا و مالت شاهد افزایش شدید پناهجویان طی سال های اخیر بوده اند. این کشورها از سایر کشورهای اروپایی می خواهند که تعداد بیشتری از پناهجویان را پذیرا باشند.

طبق برنامه جدید کمیسیون اروپا، کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مورد تعداد پذیرش پناهجویان مختار هستند.

امسال به دنبال تصمیم های نوامبر 2008 کمیسیون اروپا، آلمان، لوکزامبورگ، ایتالیا و بلژیک متعهد شدند که پناجویان عراقی در سوریه و اردن را مورد پذیرش قرار دهند.

علیرضا دادا - امارات - دبی
بیچاره قاچاقچیان انسان نونشون سنگ شد..
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
پناهندگی همیشه آخرین راه زنده ماندنه. دوست دارم اگر یک روز تصمیم به اقامت در هر کشوری غیر از ایران گرفتم انقدر مفید باشم که از من استقبال کنند نه اینکه با دریافت بیمه بیکاری امکانات مردمی رو که از لحاظ عرفی تعهدی به من ندارند هدر بدم.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

taaj - انگلیس - لندن
bluestar - ایران - تهران. کجات میسوزه واسه بیمه بیکاری.... اینها جز قوانینه و حقوق انسانی هست..تو هم تونستی بگیرش از آخونده....سعی کن تو کشور خودت مفید باشی.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر
باز واسه ایرانیهائی که اواره در بدر از دست این جلادان شدن خوبه. اگه همین کشورهای غربی نبودند که به ایرونیها پناه بدن و حتی از نظر مالی اونهارو تامین نکنن تا بحال خیلی از ایرونیها یا مرده بودند و سرنوشت خیلی از خانواده ها تباه شده بود. اخه چرا ایرانی باید پناهنده باشه. خاک بر سر روسای مملکتی که ادعای ثروت و نفت و انرژی هسته ای و اقتدار نظامی و فرهنگی و ....میکنه و کلی از جمعیتش فراری و اواره وچشمشون بدست همین کشورهائی باشه که دائما دارن از اونا بد میگن. نمک نشناسی و دروغ و سیاه بازی اخه تا چه حد؟ خنده دار و همزمان گریه داره.نابود باد حکومت و دینی که ما را به این روز انداخت وابروی ما را برد.خامنه ای خاک عالم تو سرت بی شعور پست.فقط بلدید زر زر مفت کنید.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

kawahkurd - سوید - یوتبوری
این رو بدانید که پول سوسیال رو تمام کشورهای دنیا به سازمان ملل پرداخت می کنند. پس این پول حق هر کسی هست.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
انسان باش فرقی نمی کنه که کجا باشی.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

طاطا - ایران - ایران
یکی ازدوستان خانوادگی ما دو سال پیش باویزای توریستی به انگلیس سفر کرد به همراه همسر وفرزند یک ساله اش ودیگر برنگشت . من از دوستانی که دراروپا هستم سوالی دارم که ممنون میشم به من کمک کنن. چطور میشه با ویزای توریستی به مدت 2 سال توی کشور اروپایی بسر برد و ازچه راهی میشه درمان داشت وآیااساسا میشه یه خانواده سه نفره که دارای دختر 14 هستند این ریسک رو بکنند ؟ میخوام بدونم که اگه من تصمیم به این کار داشته باشم چه موانع و چه مزایایی برام هست . خیلی ممنون میشم اگر دوستانی که میتونن منو راهنمایی کنن .
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

طاطا - ایران - ایران
باعرض پوزش نمیدونم چرا بجای درآمد تایپ کردم درمان
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

kadafi - انگلیس - لندن
بعضی‌ وقتها که یه ایرنیرو میبینم تو انگلیس میگه آای این یارو چقدر نژاد پارست بود، بد به خودم میم اون رژأی رو که تو ایران بودم و چه رژأی که سرمون نیومد،
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

kadafi - انگلیس - لندن
برید شما ایرانیها از این مردم یاد بگیرین، از اینهأی که میگین کافرن، بیدینن، اینا رو اصلا نمی‌شه با شما‌ها مقایسه کرد، من الان ۵ ساله تو انگلیس هستم، این رفتاری که با ما، وقتی میگم ما یعنی‌ هرچی‌ خارجی تو این جور کشورها تو یه چشم می‌بینند، دیگه مثل ایران نیست که راه بری تو خیابون و بهت بگن افغان ایه خر، یا جلو رتو بگیرن که هرچی‌ تو جیبت داری از شما بگیر یا اگر هم نعدی میریزن سرت و بار ت رو آرد می‌کنن، من خودم تو مشهد بدنیا اومدم، همهٔ خونوادمون توی مشهد هستن، یعنی‌ اینجوری بگم که پدر بزرگ من اوایل انقلاب امدن، خلاصه برادرم وا.......... بیشتره فامیلای ما تو مشهد بدنیا امدن و همونجا بزرگ شدن، در ضمن ما هم از هستیم ما هم شیعه هستیم، با فرهنگ شما بزرگ شدیم،خواهر من امسلا می‌خواست واسه پیش دانشگاهی درس بخونه گفتن چون افغان هستید، واسه شما جایی‌ نیست یا اگه هم میخوان درس بخونین یه مبلغ زیادی باید بدهین، شما بگین کجای دنیا این جور با آدم رفتار می‌کنه؟ خوب ما جائی نداریم که بریم، میگن شما بیاد برین تو کشورتن!!! کدوم کشور؟ من که نه اونجا رو دیدیم نه میدونیم که چه جائی هست چه جوری بریم. .
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

Bare hasti - المان - هامبورگ
kadafi - انگلیس - لندن .. دوست عزیز هر چه داد داری بر سر حکومت بزن نه بر سر مردم ایران این مشکلاتی که برای شما دوستان افغان در ایران هست 90درصد ان مربوط به حکومت است وگرنه فکر نمیکنم که مردم ایران مشکلی با افغانها داشته باشند
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

zayanderood - نروژ - برگن
طاطا -ایران- تهران. احتمالا دوست شما بعد از اینکه وارد انگلیس شده تقاضای پناهندگی کرده وگرنه تا جایی که من میدونم ویزای شینگن (توریستی ) قابل تمدید برای ۲ سال نیست. تا جایی که من میدونم الان انگلیس خیلی‌ مشکل پناهنده میگیره. مطلبی که در بالا نوشته برای آفریقایی‌ها خیلی‌ راحت تره تقریبا همشون پذیرفته میشن اما در مورد ایرانی‌‌ها این طور نیست تا جایی که من میدونم در نروژ به کسانی‌ که مدرک پزشکی‌،دندانپزشکی‌ یا یکی‌ از رشته‌های پیراپزشکی داره راحت تر جواب مثبت میدن چون نروژ به شدت کمبود رشته‌های پزشکی‌ داره. امیدوارم تونسته باشم کمکی‌ کرده باشم.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

yool - انگلستان - لندن
متاسفانه بیشتره خارجیها که اینجا هستن دنبال گرفتن بنفیت یا همون حقوق بیکاری هستن و به همون آب باریکه قانع هستن، مخصوصا سیاه پوستها ی آفریقا ای. خوب مسلم هستش که مردم از آدمهای تنبل و بیکاره که از حاصل کار اونها استفاده میکنن خوششون نمیاد، اون وقت میگن طرف نژاد پرسته.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
taaj - انگلیس - لندن . در مورد خودم حرف زدم نه دیگری. من اینجا تو ایران به اندازه 20 تای خیلیها مفیدم. در ضمن یه ذره از پول بیمه بیکاری رو خرج ادبت بکن. مثلا کلاس اخلاق برو.
جمعه 13 شهریور 1388

babre mazand - هلند - آمستردام
طاطا - ایران - ایران . سلام دوست گرامی . به نظر من این چیزی که در مورد اشنا یا اقوامتون گفتین درست نیست . ایشون مطمپنا بعد از اینکه وارد انگلیس شده تغییر نام داده وپناهندگی گرفته .
جمعه 13 شهریور 1388

+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.