پایان چادر نشینی یک استاد

پایان چادر نشینی یک استاد

خبرگزاری مهر : شیرمحمد اسپندار یگانه دونلی نواز بلوچ که خانه و کاشانه اش را در دی ماه 86 بر اثر سیل از دست داده بود پس از 20 ماه چادر نشینی صاحب خانه شد.

شیرمحمد اسپندار با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت : خانه 60 متری که قرار بود توسط بنیاد مسکن و سازمان بهزیستی ساخته شود در طول این مدت تا مرحله سیمان کاری رسیده ولی نیمه کاره رها شده بود تا اینکه بالاخره حدود 40 روز قبل با مبلغی که قرض کرده بودم این خانه نیمه کاره را به پایان رساندم و پس از 20 ماه، از چادر نشینی نجات پیدا کردم.

 

این دونلی نواز بلوچ در ادامه افزود: پس از آن سیل مشهور منطقه بمپور که خانه ام را کاملا ویران کرده بود با کمک برخی دوستان اتاقک گلی 10 متری کوچکی در کنار همین چادری که در آن زندگی می کردیم ساختم تا شب ها را در آن به صبح برسانیم.

 

این هنرمند بلوچ که سال ها پیش مدرک دکتری افتخاری موسیقی را در فرانسه از دست ژاک شیراک دریافت کرده در مورد فعالیت های هنری این روزهای خود گفت: من حدود دو سال است که دیگر خانه نشین شده ام و دیگر برنامه موسیقی که بتوانم در آن حضور داشته باشم در اینجا برگزار نمی شود. ریشه موسیقی غنی محلی این سرزمین مانند دریاچه هامون دارد آرام آرام می خشکد و نمی دانم با این وضعیت عاقبت هنر مملکت مان چه خواهد شد.

 

این هنرمند همچنین تصریح کرد: آخرین اجرای خارجی من مربوط به 2 سال قبل در استانبول می شود؛ در آن برنامه هم مانند سایر اجراهای خارجی که در تمام این سال ها داشته ام به واسطه اجرای موسیقی سیستان و بلوچستان بسیار مورد احترام و تشویق قرار گرفتم اما نمی دانم چرا توی مملکت خودم این احترام و تشویق نسبت به موسیقی محلی و مقامی ما وجود ندارد.

 

pinkpf - ایران - شیراز
قبر رهبر ...
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

bardia.kaviani - سوییس - زوریخ
برو بمیر خامنه ای
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

darius mis - انکلستان - لندن
آب در کوزه وما تشنه لبان میگردیم یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم. نابود باد نظام منفور اسلامی .
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

khalije hamishe fars - ایران - خارگ
افسوس...ساخت چهارهزار واحد مسکونی در نیکاراگوئه ...مناطق محروم و مظلوم وطن در چادر...
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

arash-20 - ایران - تهران
اگه این در چادر زندگی می کرد پس بقیه کجا زندگی می کردن؟؟؟
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

علیرضا دادا - امارات - دبی
واقعا جای تاسف داره..همچین گوهری رو داشته باشیم اونوقت تو خرابه که هیچ تو چادر زندگی کنه....خدا بیامرزد شاهان سلسله سامانی را...یعنی این دولت هیچ خصلت خوبی را از نیاکان خود به ارث نبرده؟
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن
.. اما نمی دانم چرا توی مملکت خودم این احترام و تشویق نسبت به موسیقی محلی و مقامی ما وجود ندارد.//////////ما هم برای همینه که ایران رو ترک کردیم...ما و خیلیای دیگه. البته متاسفانه.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش
حتما اشتباهی صورت گرفته چرا که در جمهوری اسلامی و با توجه به ذات جمهوریت ایشان میبایست بعد از چادر نشینی ؛ به غارنشینی روی میاوردند. گویی دولت خدمتگزار این روزها سخت مشغول خدمت است و بهمین جهت ایشان از چادر به خانه گریخته است!!! شاد باشید
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

ali_esf - ایران - اصفهان
فعلا حزب الله و حماس مهمترند . باید پولها رو بدن به اون حروم زاده ها. و استاد ایرانی اینطور زندگی کنه. مرگ بر دیکتاتور و علی گدا
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

tamara .s - انگلیس - لندن
وا قعا متاسف شدم اگر اینجا بخوات کنسرت بزاره من یکی از اسپانسراش میشم
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

bluestar - ایران - تهران
دلت خوشه. تو این مملکت فقط به .. مالی اهمیت میدهند و البته کمی هم به فوتبال. هنرمندان و صنعتگران و متخصصان باید بسوزند. راستی دونلی دیگه چیه؟ دلمون خوش بود میرحسین میاد یه کم اوضاع بهتر میشه.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

vezveznazi - ایران - ایران
باید به این حکومت اسهالی لعنت فرستاد
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

Neda02 - کانادا - تورونتو
pinkpf - ایران - شیراز . . واقعا از این نظر شما عمیقا لذت ‌بردم. کاملا جامع و مانع بود. ممنون
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
vezveznazi - ایران - ایران . دوست عزیز این دیگه به حکومت مربوط نیست! خود مردم مشکل دارند که از هنر واقعی استقبال نمیکنن!
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

tehranboy - کانادا - ادمونتون
خاک بر سرت محمود
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.