همسر محمد ملکی، رئیس سابق دانشگاه تهران : درمانده شده‌ام، نمی‌دانم دکتر زنده است یا نه

همسر محمد ملکی، رئیس سابق دانشگاه تهران :
درمانده شده‌ام، نمی‌دانم دکتر زنده است یا نه

با گذشت بیش از ده روز از بازداشت محمد ملکی، رئیس سابق دانشگاه تهران، خانواده وی هنوز موفق به تماس با او نشده‌اند. با توجه به بیماری آقای ملکی همسر و فرزندان وی نگران جان او هستند. دکتر محمد ملکی از فعالان سیاسی منتقد حکومت است، و اولین رئیس دانشگاه تهران پس از انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ بود.

رادیوفردا در گفت‌وگویی با قدسی میرمعز، همسر دکتر ملکی، از آخرین خبرهایی که ایشان از وضعیت همسر خود دارد پرسیده است.

قدسی میرمعز: اکنون ۱۰ روز است که او را برده‌اند. یک روز بعد از بازداشت آقای دکتر ملکی، آقای دکتر مولایی، وکیل ایشان، در دادستانی انقلاب شعبه ۲ او را دیده و او ورقه وکالت را مجدداً امضا کرده است، ولی بعد از آن دیگر هیچ خبری نداریم.

خانم ملکی! اطلاع دارید همسرتان به چه اتهامی بازداشت شده است؟

قدسی میرمعز: گفته‌اند اتهام او اقدام علیه امنیت ملی و شرکت در اغتشاشات است. دکتر ملکی به این اتهامات اعتراض کرده، چون او اصلا رأی نداد و حدود سه ماه بود که در رخت‌خواب بستری بود.

شما بعد از بازداشت، با آقای دکتر ملکی ملاقات داشته‌اید؟

قدسی میرمعز: نه ایشان را دیده‌ام و نه تلفن زده است و هیچ خبری ندارم. با توجه به این که گفته‌اند دو ماه بازداشت موقت در بند ۲۰۹ زندان اوین است و می‌دانیم که شرایط ۲۰۹ چگونه است، اگر خدایی نکرده بلایی سر دکتر بیاید اصلاً در سلول انفرادی کسی نمی‌فهمد.

آقای مولایی بعد از اولین دیدار با آقای دکتر، آیا باز هم تماسی با موکل خود داشته است؟

قدسی میرمعز: نه، البته آقای مولایی به من گفت که روزهای چهارشنبه آقای حداد هست و برو دادستانی. من به دادستانی انقلاب مراجعه کردم، آخر سر گفتند آقای حداد و آقای عقیلی، رئیس دفتر او، مرخصی هستند و چون دکتر ملکی وکیل دارد به شما اجازه نمی‌دهند با او ملاقات کنید یا تماسی داشته باشید.

دکتر ملکی باید هر ۲۸ روز یک بار یک آمپول خاص برای بیماری سرطان پروستاتش تزریق کند. پنج‌شنبه گذشته نوبت تزریق بود و امکان تزریق این آمپول در زندان نیست، چون این دارو بسیار حساس است و هنگام تزریق بیمار باید در آرامش کامل باشد و این مسئله در زندان ممکن نیست.

از وزارت اطلاعات تلفن زدند که آمپول دکتر را بیاورید اینجا ما خودمان تزریق می‌کنیم، به آنها گفتم شما امکان ندارد بتوانید با این شرایط آمپول را تزریق کنید.

داروها را که به دست دکتر نمی‌دهند و ما نگران هستیم که داروها را به‌موقع به دکتر ندهند و وضعیت جسمی او به‌شدت در معرض خطر است.

آقای مولایی تلاش کرده دکتر را ببیند و موفق نشده است؟

قدسی میرمعز: بله، آقای مولایی همان روز چهارشنبه که من به دادستانی انقلاب رفتم، اقدام کرد و قرار است دوباره مسئله را پی‌گیری کند تا ببیند نتیجه چه خواهد شد.

در نظر دارید چه اقداماتی انجام دهید؟

قدسی میرمعز: حقیقت این است که من نمی‌توانم کاری انجام دهم. دفعه‌های قبل من بارها به زندان اوین و دادستانی انقلاب مراجعه می‌کردم و آنها به من جواب می‌دادند. اما این بار نمی‌دانم اصلاً کجا باید مراجعه کنم. کسانی که آمدند و دکتر را بازداشت کردند، گفتند از سوی وزارت اطلاعات هستند و دکتر را پیش آقای حداد می‌برند.

آقای حداد مرا خوب می‌شناسد، چون سال ۸۰ با این‌ها درگیر بودیم و دکتر در سال ۶۰ در زندان اوین بود، اما وقتی مراجعه کردم گفتند او مرخصی است.

آقای مولایی هم تلاش خود را می‌کند، ولی من نمی دانم اصلاٌ به کجا مراجعه کنم. واقعاٌ درمانده شده‌ام و نمی‌دانم دکتر زنده است یا نه.

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر
حکومت اسلامی نابود باید گردد.
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

7-aseman - اتریش - وین
تظاهرات میلیونی سبز ها در آخرین جمعه ماه رمضان (روز قدس) دیگر برای آزادی قدس تظاهرات نمی کنیم ، برای آزادی خودمان تظاهرات می کنیم ، برای رساندن صدای برادر و خواهری که مورد تجاوز قرار گرفتند ، برای کسانی که شکنجه شدند ، برای کسانی که به شهادت رسیدند و مخفیانه به خاک سپرده شدند. اگه ایرانی هستی و وجدان داری برای بقیه هم ارسال کن.. دوستان این متن را اطلاع رسانی کنید از طرف ایرانیان باغیرت
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

Diba_Iran - کانادا - کلگری
به امید ازادی ایران
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش
بله خواندید؟ از وزرات اطلاعت گفته اند که امپول دکتر را بیاورید اینجا ما خودمان تزریق میکنیم!!! دیگر معلوم نیست چرا قدسی خانم نگران دکتر هستند!!!
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
به امید خدا به زودی به آغوش خانواده باز خواهند گشت . آمین . زنده باد ایران آزاد
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

kaweh2009 - کانادا - تورنتو
یک قاضی در شیلی دستور بازداشت ۱۲۹ مقام سابق پلیس مخفی این کشور را به دلیل نقض حقوق بشر در دوران زمامداری پینوشه صادر کرده است ....روز بازداشت سران جمهوری اسهالی هم دور نیست به امید ایرانی ازاد
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
امید وارم زنده باشد.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

علیرضا دادا - امارات - دبی
ان شا الله که صحیح و سالمه...البته اگه تو کهریزک نبوده باشه...یا اگه گیر لباس شخصیها نیافتاده باشه...و یا....هی بابا چقدر نفوس بد میزنم...ان شا الله که میاد...
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

siavash b - ایران - تهران
ای بابا
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش ... تو گویا از دستمزد بگیرهای حکومتی هستی! شرم و ننگت رو فروختی به تازی ها و شدی غلام یا کنیز آنها. شرم بر شما تاز، تازی زاده و تازی پرستان که همگی از خشک مغز ها هستید. تاز و تازی زاده و تازی پرست، از ایران گم شوید، برید به همان عرعرستان نزد اربابان تازی خود. گم شوید منفورترینها.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

Neda02 - کانادا - تورونتو
حالا واکسن کوجک نباشن اون آمپول‌ها.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش
بزرگمهر جان ـ ایران اهواز: برادر اینکه من کی هستم اصلا مهم نیست . شما همین بزرگمهری باش که نامش را دارید بزرگوار. شما فریب کامنتهای من و حرفهای هیچکس دیگر را در زندگی نخور و چراغ راه خودت باش. شاد باشی.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

victorsiamak - بلژیک - بروکسل
i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش . . ببند اون دهان .. را
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش
ویکتور سیامک - بلژیک - بروکسل: چشم. بزرگواری کنید و ببخشید.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

babrmazandaran1 - ایران - مازندران
چی میگین شما که روز قدس جنبش سبز رو دوباره راه بندازیم. بازم میشه مثل انتخابات که به موسوی رای دادیم و اسم این یارو از توش در اومد. بعدم همه جا تو بوغ و کرنا کردن که آره 40 میلیون نفر به جمهوری اسلامی رای دادن.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

sara-iran - ایران - تهران
من از ته دل براش دعا میکنم........
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

sosol - ایران - نیشابور
i.am.the.world. - لو کزامبورک بابا این دو تا گاگول بزرگمهر و ویکتور دیوونه اند اصلا متوحه شوخی تو نشدند در حیرتم از اینهمه آی کیو ..دوست عزیز صبور تو اینها رو ببخش
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

bij - المان - المان
دکتر محمد ملکی عزیز یک مسلمان ازاده است! راهت پاینده باد! درود بر ازادگان!
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

bij - المان - المان
7-aseman عزیز، درود بر تو! پیامت را گرفتم با یک اشتباه فاحش! نه از طرف ایرانیان باغیرت بل * از طرف ایرانیان ازاده * که یکی تو باشی! غیرت کلمه ای است که مردسالاری و ضد چند گانگی در اندیشیدن را تداعی میکند! با احترام!
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

babre mazand - هلند - امستردام
babrmazandaran1 - ایران - مازندران. سلام منم تقریبا باهمین اسم هستم و اهل مارندران. خوشوقتم
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش
سوسول - ایران - نیشاپور: از توجه شما عزیز ممنونم. در این صفحه ها از قرار معلوم کسی با صبر و تامل کامنت نمیخواند. اگر هم تند و سطحی بخواند و به حالش یا به سایز فکری اش جور نیاید زود 4تا فحش و اتهام بارت میکنند. به هر حال گرامی من تصویری از خودم ندارم و وقتی کسی از خودش تصویر و باوری نداشته باشد هیچ فحشی خراشش نمیدهد. باز از توجهت ممنونم. شاد باشی.
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.